امروز چهارشنبه ۹۵/۱۰/۲۹
همکاری در فروش فایل

آشنایی با شغل پرستاری

نویسنده : ۱۷۹ دیدگاه (مشاهده) 95/01/28

معرفی شغل پرستاری

شغل پرستاری

ایران استخدام: سایت ایران استخدام در این صفحه اطلاعات مفیدی در رابطه با “معرفی شغل پرستاری” خدمت آن دسته از عزیزان علامند به این شغل ارائه نموده است، امید است مورد پسند شما واقع شود.
توجه! کاربران گرامی، مجموعه مباحث آشنایی با رشته های شغلی و تحصیلی در سایت ایران استخدام جهت آشنایی کلی با مباحث کلی و پیرامون هر رشته شغلی و یا تحصیلی توسط گروه نویسندگان ایران استخدام تهیه، تنظیم و ارسال میگردند. به خاطر داشته باشیم که وظایف شغلی و شرایط احراز و تعاریف مختلف به کار برده شده در این مباحث میتواند به صورت نسبی از سازمانی به سازمان دیگر و از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.


پرستاری می تواند یکی از راه های قرب به خداوند و دست یابی به کمال انسانی باشد. چنین نگرشی به شغل پرستاری، نشاط و علاقه ویژه ای در پرستاران ایجاد می کند. آنان به کار خود، به عنوان وظیفه ای الهی ـ انسانی می نگرند.

اگر مراقبت از دیگران را دوست داشته و به دنبال شغلی متنوع هستید، این شغل برای شما مناسب است.

این برداشت که پرستاری به معنای مراقبت کردن از بیمار است، تا حدودی درست می‌باشد. البته مراقبت تنها شامل تزریق یا پانسمان نمی‌شود بلکه با گذشت زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی ، مراقبت پرستاران نیز علمی‌تر و پیچیده‌تر شده است و پرستاری در حال حاضر یک رشته علمی است و متخصص این رشته باید علوم بسیاری را فرا بگیرد و کاربرد آنها را در ارتباط با مریض بیاموزد.

در ایران پرستارانی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری وجود دارند.

پرستار وضعیت بیماران را کنترل کرده و مطابق با نظرات پزشکان از آنها مراقبت می کند. او به بیماران و همراهان شان اطلاعات لازم را داده و آنها را در مورد نحوه برخورد با بیماری و مراقبت از بیمار راهنمایی می کند.

پرستارانی که پست های مدیریتی و سرپرستی دارند، مسئولیت هایی از قبیل نظارت و کنترل کارهای گروه پرستاری، شناسایی و بررسی مشکلات بخش پرستاری و خدمات آنها و … را برعهده دارند.

پرستار باید مهارت ارتباطی خوب، اخلاق مناسب، درک بالا و صبر زیادی داشته باشد. همچنین باید بتواند فشارهای کاری را تحمل کرده و آرامش خود را تحت هر شرایطی حفظ کند. باید دلسوز و مهربان بوده و با بیماران همدردی کند.

ساعت کاری پرستار به صورت تمام وقت است. البته گاهی باید به صورت شیفتی در شبها و روزهای تعطیل هم سرکار باشد. محل کار او نیز در بیمارستان ها، کلینیک ها، سایر مراکز درمانی و گاهی مراکز نگهداری سالمندان و کودکان می باشد.شرایط محیط کار پرستاران با هم متفاوت است. به عنوان مثال پرستاری که در بخش کودکان بیمارستان کار می کند با پرستاری که در بخش اورژانس مشغول به کار است، بسیار متفاوت است.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد پرستار و برخی از پرستاران معروف ارائه می شود.

وظایف پرستار

 • ثبت مشخصات بیمار در پرونده های پزشکی او و گزارشات پرستاری
 • بررسی منظم وضعیت بیماران از جمله گرفتن دمای بدن، اندازه گیری فشار خون و کنترل وضعیت تنفسی آنها
 • کمک به پزشکان و سایر تیم درمان
 • دادن داروی بیماران مطابق با دستور پزشک
 • انجام تزریقات، تزریق خون، تمیز کردن و پانسمان زخم ها
 • استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته پزشکی
 • احترام به بیماران و رعایت حقوق آنها
 • همکاری با بخش های مختلف بیمارستان
 • آرام سازی محیط فیزیکی، کنترل دما و نور، سر و صدای محیط و سایر عوامل محیطی و تامین شرایط استراحت به آرامش بیمار
 • کنترل و نظارت بر کار واحد پرستاری و برنامه ریزی شیفت های کاری (از وظایف سرپرستار)

 دانش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز پرستار

 • مهارت ارتباطی خوب
 • شنونده خوبی بودن
 • علاقه و تمایل قلبی برای کمک به دیگران
 • کار تیمی همراه با استفاده از قدرت ابتکار خود
 • توان ذهنی و جسمی مناسب
 • مهارت های عملی خوب
 • صبر و همدردی
 • توانایی جلب اعتماد بیماران
 • توانایی تصمیم گیری درست و سریع در شرایط بحرانی
 • توانایی حفظ آرامش هنگام فشار کاری زیاد
 • مهارت مدیریت زمان و سازماندهی
 • مهربان و دلسوز بودن

 تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل

علاقه مندان به این شغل باید تحصیلات دانشگاهی مرتبط داشته باشند. این افراد می توانند در رشته پرستاری در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. کسب تجربه در این شغل بسیار مهم می باشد به طوری که برای احراز پست هایی مانند سرپرستار، پرستار بخش های ویژه و … داشتن تجربه از شرایط لازم و اساسی است.

 فرصت‌های شغلی و بازارکار پرستار

پرستار می تواند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی و خصوصی کار کند. شرایط محیط کار پرستار بستگی به نوع مسئولیت و بخشهای بیمارستان و مراکز درمانی که در آن مشغول می باشد، دارد مثلا یک پرستار که در بخش اورژانس و یا پایگاه اورژانس بیمارستان کار می کند یا پرستاری که در بخش اطفال بیمارستان یا بخش داخلی و جراحی و یا ICU و CCU و یا اطاق عمل از نظر شرایط محیط کار با هم تفاوت دارند . پرستار می تواند در بیمارستان براساس سطح تحصیلات ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکتری ) و سابقه کار، در پستهای پرستار شیفت ، سر پرستار ، سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و ریاست پرستاری بیمارستان مشغول به کار شود .همچنین می تواند به صورت پرستار خصوصی در منازل بیماران کار کند.

در ایران با این که پرستاران جایگاه واقعی خود را نیافته‌اند و در چند سال اخیر نیز با تعداد قابل توجهی فارغ‌التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه آزاد و دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی روبرو بوده ایم، اما هنوز مراکز بهداشتی – درمانی به پرستارانی متخصص، مجرب و توانمند نیازمندند و در واقع بازار کار برای فارغ‌التحصیل خوب این رشته وجود دارد.

برخی از کارشناسان این شغل را از لحاظ سختی کار در رده دوم مشاغل قرار داده اند. پرستاران با بیماران مختلف جسمانی و روانی سر و کار داشته و در معرض بیماری های مختلف نیز قرار دارند. وجود فشار کاری، ساعت های کار طولانی، استرس بالا و کم بودن حقوق و مزایا نیز از مشکلات دیگر این شغل می باشد. اما به نقل از برخی پرستاران شور و شعف سلامتی یک بیمار حسی است که در هیچ شغل دیگری وجود ندارد و این برای آنها کافی است.

 درآمد پرستار

در خصوص میزان حقوق و درآمد پرستار در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. حقوق پرستاران در بیشتر موارد متناسب با سختی کاری که دارند، نیست. در بیمارستان های خصوصی معمولا حقوق بیشتری نسبت به بیمارستان های دولتی به پرستاران داده می شود. برخی گفته های حاکی از آن است که درآمد پرستار و پزشک بیمارستان اختلاف فاحشی با هم دارند که شاید خیلی عادلانه نباشد. از طرفی در مقایسه، درآمد پرستار در ایران با سایر کشورها بسیار متفاوت و کمتر می باشد که گاهی باعث مهاجرت پرستاران به خارج از کشور شده است.

درآمد پرستار در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا – متوسط درآمد سالانه پرستاران ۶۴.۶۹۰ دلار (برای همه مشاغل۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۶۶.۱۵۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه پرستاران۵۷.۶۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین۳۲.۰۰۰ تا۴۲.۰۰۰ دلار، افراد با تجربه و مسئول تیم پرستاری بین۳۹.۰۰۰ تا۶۱.۰۰۰ دلار و برای پرستاران مشاور بین۵۸.۰۰۰ تا۱۰۲.۰۰۰ دلار می باشد.

 و در انتها:

معرفی شغل پرستاری

برای انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

گردآوری توسط گروه نویسندگان ایران استخدام


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل دریافت رایگان آگهی استخدامی به تفکیک استان

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۱۷۹ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : حسین ارسال : 95/05/26

  کاربری : حسین

  ارسال : 95/05/26

  ساعت ارسال : 08:44

  کد دیدگاه : 893672

  پاسخ

  سلام من امثال موندم برم پرستاری دانشگاه ازاد یا حسابداری دانشگاه روزانه به نظرتون کدوم بهتره اگه کسی میدونه کمکم کنه ممنون

  • نقل قول : شهرهدر : 95/05/26 16:48:59 پاسخ

   سلام دختر من ورودب ۹۲ پرستاری آزاده امسال درسش تموم میشه به خواست خدا موقعی که قبول شد هم پرستاری قبول شد هم مهندسی شیمی سراسری ولی با تحقیقاتی که کردم دیدم شیمی کار براش نیست الانم بقدری خوشحالم بخاطر تصمیم درستم انشالله پایان امسال مشغول بکار میشه پرستاری هم شغل خوبیه هم همیشه همه جای دنیا کار براش هست من جای شما باشم با خیال راحت میرم پرستاری امیدوارم موفق باشین

  • نقل قول : الههدر : 95/05/27 02:23:47 پاسخ

   پرستاری برو ضرر نمیکنی منم امسال خدارو شکر از سراسری میتونم در بیام وای خدا مچکرم 😀

 • کاربری : رضا ارسال : 95/05/22

  کاربری : رضا

  ارسال : 95/05/22

  ساعت ارسال : 22:00

  کد دیدگاه : 890727

  پاسخ

  سلام من یه نوجوان ۱۶ساله ام ومیخام انتخاب رشته کنم خواستم ببینم چه رشته ای انتخاب کنم که پرستارشم وچجوریه ترخداراهنمای کنین مرسی

  • نقل قول : الههدر : 95/05/27 02:20:28 پاسخ

   سلام اولا که آخه مگه نباید سنت ۱۸ باشه دوما که باید پرستاری انتخاب کنی یا بری فوریت پزشکی بخونی و بعدش از طریق ادامه تحصیل میتونی پرستار بشی سوما که به خاطر تورو خدات جواب دادم 😀 😀 😀

 • کاربری : الی ارسال : 95/05/21

  کاربری : الی

  ارسال : 95/05/21

  ساعت ارسال : 10:57

  کد دیدگاه : 889463

  پاسخ

  سلام خسته نباشین
  بازار کار پرستاری تو بیمارستانایی مثل مشهد چطوره؟زود استخدام میشی؟تا ۳ سال دیگه چی اشباع نمیشه مثل بقیه رشته ها؟؟؟؟

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/29 11:40:51 پاسخ

   سوال شما خیلی خوبه

 • کاربری : دنیا میرزایی تک ارسال : 95/05/19

  کاربری : دنیا میرزایی تک

  ارسال : 95/05/19

  ساعت ارسال : 12:53

  کد دیدگاه : 887711

  پاسخ

  من دختر ۱۸ساله هستم دانشجوی فوق دیپلم ترم دو کامپیوتر نرم‌افزار هستم شرایط زندگیمون طوری هست که نمی چرخه اگ میشه حقوق بالا باشه من در گیلان درشهرستان رودبار زندگی می کنم

 • کاربری : ناشناس ارسال : 95/05/16

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 95/05/16

  ساعت ارسال : 17:32

  کد دیدگاه : 885145

  پاسخ

  سلام دوستان.توو نظرات افراد پشت کنکوری دیدم،میخام بهتون بگم فکرای منفی نکنید.
  ۱-قلم چی ب درد نمیخوره اصلا،من خودم ۲سال پشت کنکور بودم ۲۰ تومن هم خرج کلاسای بیخودیه قلم چیم شد
  ۲-هرچی ب صلاحتونه قبول میشید :)
  ۳-ب نظرم قشنگترین رشته ها رشته های آزمایشگاهی هستش مثله:علوم آزمایشگاهی،بیوشیمی،بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و ….

 • کاربری : ناشناس ارسال : 95/05/02

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 95/05/02

  ساعت ارسال : 19:01

  کد دیدگاه : 871565

  پاسخ

  به ما کمک بهیارا هم برسین من عاشق پرستاری هستم داخل بیمارستان من بوشهری هستم من خودم کامپیوتر خوندم ولی خیلی عاشق پرستاریم خیلی بیمارستانا درخواست دادم ولی جوابی نگرفتم خیلی دنبال کار پرستاری هستم ما چه گناهی کردیم یعنی حق مانیست

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/20 16:21:42 پاسخ

   ببخشید شمابارشته کامپوتر دربیمارستان درخواست دادید؟؟؟مگه میشه؟؟؟

  • نقل قول : نگیندر : 95/05/20 16:22:33 پاسخ

   ببخشید شمابارشته کامپوتر دربیمارستان درخواست دادید؟؟؟مگه میشه؟؟؟

 • کاربری : شقایق ارسال : 95/04/30

  کاربری : شقایق

  ارسال : 95/04/30

  ساعت ارسال : 09:35

  کد دیدگاه : 867458

  پاسخ

  سلام دوستان میشه لطف کنید بگید هزینه پرستاری دانشگاه آزاد چنده؟

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/16 17:16:54 پاسخ

   کمه کمش یک تومنه

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/24 11:06:49 پاسخ

   ۱۷۰۰۰۰۰

  • نقل قول : Samanدر : 95/05/28 21:58:06 پاسخ

   الان هزینه دانشگاه ازاد پرستاری حداقل دومیلیون من خودم پرستارم با پنج سال سابقه کار 😀

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/07/04 06:48:12 پاسخ

   شهریه ی ثابتش ترمی دو ملیون و هفتصد

 • کاربری : هدایت منافی ارسال : 95/04/29

  کاربری : هدایت منافی

  ارسال : 95/04/29

  ساعت ارسال : 18:40

  کد دیدگاه : 866887

  پاسخ

  جهت کار کردن در بیمارستان خصوصی سن زیاد مطرح نیست پرستاری یک شغل کاملا علمیه یک پرستار با سواد با یک پرستار بیسواد شاید در گرفتن حقوق فرقی نداشته باشند ولی باسوادش در کل بیمارستان ابهت خاصی پیش بقیه دارد

  • نقل قول : مریم گلیدر : 95/05/30 14:23:04 پاسخ

   واقعا من دانشجو فوق لیسانس پرستاریم اما یه ابهت خاصی دا م

 • کاربری : فرشید ارسال : 95/04/29

  کاربری : فرشید

  ارسال : 95/04/29

  ساعت ارسال : 10:15

  کد دیدگاه : 866117

  پاسخ

  من یک پرستارم .و افتخار میکنم به شغلم .اولین شرط موفقیت در هر کاری علاقه هست .اگه کوچکترین علاقه ای در وجودتون احساس میکنید ادامه بدید و موفق میشید

  • نقل قول : امیرعباسدر : 95/08/05 18:28:46 پاسخ

   سلام عزیزم بهت تبریک میگم انشاالله موفق باشی واسه منم دعاکن تامنم مثل توپرستارشم خیلی دلم میخواداماپول نداریم طوروخداواسم دعاکنید

 • کاربری : شقایق ارسال : 95/04/28

  کاربری : شقایق

  ارسال : 95/04/28

  ساعت ارسال : 11:24

  کد دیدگاه : 864388

  پاسخ

  سلام..من امسال کنکور دادم..و دوستدارم که پرستاری قبول شم..ولی خیلیا میگن سخته نرو..کسی هست که پرستاری بخونه؟؟لطفا کمکم کنید..ی چیز دیگه اینکه پرستاری آزاد ترمی چنده؟؟

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/30 00:08:03 پاسخ

   سلام. انسان با عشق و علاقه قدمهایش آسانتر است،در هر کاری و در کنارش تلاش. اگر عاشقی بسم اله

   • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/22 16:35:40 پاسخ

    سلام من پرستار هستم,واقعا شغل بسیا ر سخت وپرمشغله ای هست, از تفریح از مهمانی رفتن باید بگذری,شبا همه خوابن تو بیداری تاصب,روزای تعطیل همه تفریح تو شیفتی کل سال سی روز مرخصی اگه بهت بدن

  • نقل قول : محمددر : 95/04/30 00:13:34 پاسخ

   سلام. انسان با عشق و علاقه قدمهایش آسانتر است،در هر کاری و در کنارش تلاش. اگر عاشقی بسم اله

  • نقل قول : الههدر : 95/04/31 03:19:22 پاسخ

   والا منم کنکور رو دادم میخوام پرستاری برم ولی موندم که آیا پشت بمونم واسه پزشکی در اومدن یا نه لطفا راهنماییم کنید. آخه میگن پرستاری سهمیه داره واسه پزشکی راست میگن؟ ؟؟؟

   • نقل قول : الههدر : 95/05/03 02:00:24 پاسخ

    تورو خدا راهنماییم کنید :(

    • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/06 10:09:31 پاسخ

     ارزوم اینه برستاری قبول شم

 • کاربری : سمیرا ارسال : 95/04/28

  کاربری : سمیرا

  ارسال : 95/04/28

  ساعت ارسال : 01:35

  کد دیدگاه : 864107

  پاسخ

  نیاین پرستاری

 • کاربری : مهسا ارسال : 95/04/26

  کاربری : مهسا

  ارسال : 95/04/26

  ساعت ارسال : 11:34

  کد دیدگاه : 861839

  پاسخ

  لطفا پرستاران محترم جواب منو بدن.باسلام.من لیسانس هستم.امسال دوباره کنکورثبت نام کردم.خواستم بدونم درصورت قبولی وفارغ التحصیل شدن آیا واسه قراردادی کارکردن درمراکز درمانی شرط سنی وجود داره؟؟سوال دیگه ای که دارم اینه که طرح رو باید همون شهر محل تحصیل بگذرونم,یا امکان انتقالی به شهرای دیگم داره,باتوجه به اینکه من متاهلم؟؟؟

 • کاربری : خدیجه ارسال : 95/04/24

  کاربری : خدیجه

  ارسال : 95/04/24

  ساعت ارسال : 19:12

  کد دیدگاه : 860513

  پاسخ

  عزیزم! موفقیت در کنکور ربطی به قلمچی و اینا نداره، پشتکار میخواد و اعتماد به نفس، که البته با توجه به معدل ۱۴ شما خوب تلاش بیشتری میخوایین، خدا رو شکر سالهای اخیر قبولی کنکور خیلی راحت شده و ظرفیت پذیرش پرستاری زیاد شده، زمان من که سال ۷۹ کنکور دادم، کل دوران مدرسه شاگرد اول بودم و معدل بالای ۱۸/۵ داشتم با رتبه ۱۴۲۳ کشوری پرستاری قبول شدم، ولی الان شرایط عالی شده، تلاشتو بکن ایشالله موفق میشی

 • کاربری : سحر ارسال : 95/04/22

  کاربری : سحر

  ارسال : 95/04/22

  ساعت ارسال : 19:51

  کد دیدگاه : 857513

  پاسخ

  سلام.روزقشنگ همتون بخیروخوشی.من دوم دبیرستانم رشته تجربی بامعدل ۱۴.خیلی دوس دارم پرستاربشم.وضع مالیمونم متوسطه نمیتونم برم کلاس یاقلم چی که خودموبسنجم.دوستام که میرن قلم چی میگن به خودمون امیدنداریم که توی کنکورموفق بشیم.یعدکه من قلم چی نمیرم بایدچه امیدی داشته باشم؟؟؟؟؟توروخدارونمازیامشهدهرجایی که میریدبرام دعاکنیدبه ارزوم برسم خواهش میکنم دعاکنید قربون همتون

  • نقل قول : خدیجهدر : 95/04/24 19:03:57 پاسخ

   عزیزم! موفقیت در کنکور ربطی به قلمچی و اینا نداره، پشتکار میخواد و اعتماد به نفس، که البته با توجه به معدل ۱۴ شما خوب تلاش بیشتری میخوایین، خدا رو شکر سالهای اخیر قبولی کنکور خیلی راحت شده و ظرفیت پذیرش پرستاری زیاد شده، زمان من که سال ۷۹ کنکور دادم، کل دوران مدرسه شاگرد اول بودم و معدل بالای ۱۸/۵ داشتم با رتبه ۱۴۲۳ کشوری پرستاری قبول شدم، ولی الان شرایط عالی شده، تلاشتو بکن ایشالله موفق میشی

  • نقل قول : شقایقدر : 95/04/28 11:20:00 پاسخ

   سلام..عزیزم من امسال کنکور دادم..ماهم وضعیت مالی خوبی نداشتیم به همین دلیل بورسیه قلم چی شدم..اگه توهم دوسداشته باشی میتونی بورسیه شی…ولی باور کن به قلم چی واینانیس…چون سوالاش خیلی سخت تر از کنکوره..اگه هم نتونستی بورسیه شی برو ازسایت کانون برنامه راهبردیشو دانلود کن..نگران نباش عشقم..توفقط درستو بخون وانقد به مسائل حاشیه فکر نکن

 • کاربری : پوریا نحوی ارسال : 95/04/14

  کاربری : پوریا نحوی

  ارسال : 95/04/14

  ساعت ارسال : 14:14

  کد دیدگاه : 848534

  پاسخ

  سلام من عاااااااشق پرستاری هستم امیدوارم به ارزوم برسم من کلا عاشق بیمارستان هستم چرا نمیدونم ی حسی عجیب و خوب وآرامشی بهم دست میده ممنون

  • نقل قول : پریسادر : 95/04/25 17:36:00 پاسخ

   من پرستارم امسال کنکور شرکت کردم خخخخ

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/26 11:40:39 پاسخ

   چرا؟؟واسه چه رشته ای؟؟ 😮

 • کاربری : عسل ارسال : 95/04/12

  کاربری : عسل

  ارسال : 95/04/12

  ساعت ارسال : 16:22

  کد دیدگاه : 845815

  پاسخ

  سلام من لیسانس رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی-علوم سلولی و مولکولی هستم .دوست دارم پرستاری شرکت کنم در ارشد ولی متاسفانه با این مدرک میتوان هر رشته پزشکی مهم شرکت کنم ولی برای پرستاری ومامای حتما باید لیسانس پرستاری و مامایی داشته باشم .یعنی از رشته علوم تشریحی .و علوم آزمایشگاهی و ……. بالاتر است این چه مدل ماده تبصره گذاشتن

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/09/26 01:48:41 پاسخ

   دادا این رشته کاملا عملیه (از ترم ۲در بیمارستانی ) تازه میشود از رشته هوشبری یا اتاق عمل (که این دو هم کاملا عملیه) گرایش پرستاری ویژه ارشد رفت

 • کاربری : ناشناس ارسال : 95/03/27

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 95/03/27

  ساعت ارسال : 00:27

  کد دیدگاه : 822809

  پاسخ

  من لیسانس علوم اجتماعی هستم میخوام پرستار بیمارستان شوم چه کار میشه کرد؟؟

  • نقل قول : aliدر : 95/04/05 15:36:06 پاسخ

   شما باید دوباره کنکور بدی اگه قبول شدی بعد حداقل ۴ سال درس بخونی تا بعد بتونی وارد این رشته بشی
   البته رتبه خوب هم نیاز داره

 • کاربری : ناشناس ارسال : 95/03/27

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 95/03/27

  ساعت ارسال : 00:26

  کد دیدگاه : 822806

  پاسخ

  فقط رشته وابسته به پرستاری باید باشد؟؟؟رشته های دیگر نمیشود؟

 • کاربری : ناشناس ارسال : 95/03/18

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 95/03/18

  ساعت ارسال : 14:22

  کد دیدگاه : 811074

  پاسخ

  سلام من لیسانس عمران دارم و میخوام ادامه تحصیلمو در رشته پرستاری انجام بدم اگه امکانش هست راهنماییم کنید که چطور و یا از کجا باید شروع کنم

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/03/25 13:10:41 پاسخ

   من پرستار هستم.بنظرم موفق میشید.باید ابتدا از دروس زیست شناسی شروع کنید باقی دروس خودتون راحت میخونید

   • نقل قول : کمالدر : 95/04/05 17:12:16 پاسخ

    در آزمون ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنید .

    • نقل قول : خدیجهدر : 95/04/24 19:07:26 پاسخ

     ارشد دانشگاه آزاد هم نمیشه عزیزم! باید از اول کنکور بدی یا دولتی یا آزاد لیسانس پرستاری بخونی بعد ارشد و بالاتر

     • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/02 18:52:07 پاسخ

      سلام خسته نباشین من فوق دیپلم کامپیوتر هستم شبکه دوره کمک بهیاری هم رفتم خیلی علاقه به پرستاری دارم در بیمارستان چرا کمک بهیارا نباید برن سرکار ماهم ارزوداریم خواهشن کمک کنین تاماهم به کار شما بپیوندیم

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/20 12:22:58 پاسخ

   سلام من لیسانس کامپیوتر دارم چطور میتونم پرستاری شرکت کنم؟دوباره باید کنکوربدم؟ ممنون اگه جواب بدین

   • نقل قول : ناشناسدر : 95/06/01 00:12:15 پاسخ

    من تازه فارغ التحصیل شدم پرستارم ١ماهه که بیکارم

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/23 10:33:04 پاسخ

   سلام شما میتونید با مدرک کاردانی کنکور سراسری در رشته تجربی شرکت کنید و قبول بشی.مدرک کاردانی رو جای پیش دانشگاهی قبول می کنن

 • کاربری : بیتا جمشیدی ارسال : 95/03/14

  کاربری : بیتا جمشیدی

  ارسال : 95/03/14

  ساعت ارسال : 14:23

  کد دیدگاه : 806732

  پاسخ

  من دانشجو رشته پرستاری هستم کار هست تو دوران دانشجوییم برم؟؟ترم ۵ هستم

  • نقل قول : سجاد مرادیدر : 95/03/17 21:24:02 پاسخ

   سلام وارد این رشته نشدم ولی زیاد تحقیق کردم امیداوار کننده هست ی سوال ببخشید ازمون پرستاری واسه دانشگاه ازاد برای قبولی حداقل چه رتبه ای میخواد احتمال قبول شدنش چند درصده

   • نقل قول : DR.amir mehrdadدر : 95/04/20 16:22:05 پاسخ

    سلام ازمون دانشگاه سراسری و ازاد یکی هست و باید زمان ثبت نام در ازمون سراسری شرکت کنین و موقع انتخاب رشته دانشگاه ازاد اونجا شهرهاتون رو انتخاب کنی…تا رتیه ۴۰.۰۰۰ منطقه دو چیزی حدود ۶۰-۷۰۰۰۰ کشوری دانشگاه ازاد پرستاری مثلا گناباد قبول میشی قبول شدنس سادس اما درس هاش نسبتا متوسط هست از لحاظ سختی…

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/03/20 11:28:45 پاسخ

   سلام من رشته برق صنعتی هستم میخوام برم پرستاری باید چیکار کنم

   • نقل قول : DR.amir mehrdadدر : 95/04/20 16:19:00 پاسخ

    salam
    bayad dobare konkor bedin

   • نقل قول : مرتضیدر : 95/05/02 17:17:18 پاسخ

    ای وای همون برق بمون منم هم رشتت هستم . اگه میخای بری پزشکی باید خیلی پشت کنکور وایسی

  • نقل قول : عقیقدر : 95/03/25 11:46:15 پاسخ

   سلام من خودم پرستارم درسته بازار کارش بد نیست اما واقعا کار سختی داره آدم باید از بچه و خونه و زندگیش بگذره تا به بیمارستان برسه ارتقا تو این رشته خیلی کم وجود داره وسیستم پزشک سالاری بدجوری موجب خرد شدن شخصیت پرستار میشه، من که اجازه ندادم بعد از من کسی تو فامیل وارد این رشته بشه. ضمن اینکه حقوق دریافتی در برابر کاری که میکنی اصلا قابل مقایسه نیست.

   • نقل قول : aliدر : 95/04/05 15:39:26 پاسخ

    کاملا باهاتون مخالم
    پس چرا نمیای بیرون از این رشته اگه اینقدر بد

    • نقل قول : حسیندر : 95/04/11 12:55:54 پاسخ

     سلام.من دانشجوی پرستاری دانشگاه شیراز هستم.الان استخدام دانشجو ساعتی ۵۰۰۰ تومن میدن اونم بعد از ترم ۶.رفتار پزشک ها فقط توی بیمارستان های آموزشی(مثل بیمارستان نمازی) با پرستار ها خوبه.بقیه جاها واقعا پزشک سالاریه.

    • نقل قول : فاطمهدر : 95/04/13 11:35:51 پاسخ

     خیلی ببخشیدا ۶ سال وقت گذاشتی پرستار شدی.بعد حالا ول کنی چیکارکنی؟کجا بری؟ خیلی مملکت ایده آله؟ درس خونده هاش بیکارن

    • نقل قول : ناشناسدر : 95/06/01 16:13:11 پاسخ

     پرستار کار میکنه اما مزد زحمتش رو نمیگیره
     پرستاری علاقه ای میخواد مضاعف که از زندگیت بزنی
     تعطیلات .خانواده. مناسبتها. چون جون آدما دسسته
     پس هر کسی نباید بیاد تو این رشته

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/03/25 13:18:53 پاسخ

   سلام من هم پرستارم.همکار عزیز هیچوقت رشته و شغل خودمون رو با پزشکی مقایسه نکن اون ها بهانه خوبی دارند که درس بیشتری خوندن.بنابراین خدارو شکر کن که نسبت به دیگر رشته ها ی مهندسی بازار کار خوبی داره.درسته نمیارزه این دیگه ایراد از سیستمه.شخصیت پرستار بسیار بسیار بالاست و فقط به خودت و همکارانت بستگی داره که چطور رفتار کنید.و عین یک همکار با پزشک برخورد کنی نه کارگر.

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/03/25 13:24:56 پاسخ

   بله.دوست عزیز من قبل از شروع طرح یک سال بدون مدرک کار کردم.باید برید از مدیرگروهتون نامه ی اشتغال در تحصیل بگیرید و درخانه سالمندان یا پانسمان یا کمک پرستار در بیمارستان ها یا کلینیک ها کار کنید.داشتن مهر با نظام پزشکی الزامیه

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/26 11:27:58 پاسخ

   من لیسانس هستم.امسال دوباره کنکور دادم.واسه پرستاری.درصورت قبولی,آیا شرط سنی مطرح هست واسه قراردادی کارکردن تو مراکز درمانی؟؟؟

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/29 10:09:01 پاسخ

   من پرستارم .علاقه اولین شرط در پرستاریه .افتخار نیکنم پرستارم

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/29 10:12:20 پاسخ

   من پرستارم .علاقه اولین شرط موفقیت در پرستاریه .افتخار میکنم پرستارم.تصمیمتون رو عملی کنید

   • نقل قول : ناشناسدر : 95/04/29 21:25:05 پاسخ

    سلام ببخشیدمن خیلی دوست دارم پرسداربشم .کاردانی حسابداری دارم دیپلم تجربی هم دارم میتونیدکمکم کنیدتادراین رشته موفق بشم

  • نقل قول : رهادر : 95/05/01 23:47:06 پاسخ

   دوستاى عزیز که عشق پرستارى دارن
   بعد دوسال کار کردن متوجه میشن پرستارى دربیمارستان یعنى بیگارى نوین

  • نقل قول : ناشناسدر : 95/05/20 11:44:51 پاسخ

   سلام من سوپروایزر آموزشی یک مرکز دانشگاهی می باشم .از مسئولین این سایت تقاضا دارم در صورتی که می خواهید افراد را باشرح وظایف پرستار آشنا سازید از یک منیع موثق مانند سایت وزارت بهداشت استفاده نمائید نه از ذهن و تصورات و برداشت خود. با تشکر

1 2 3 4

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.