اطلاعات بیشتر

آزمون سردفتری ازدواج و طلاق

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود


خبر ۱ آبان ۹۵: بررسی برگزاری آزمون سردفتری در کمیسیون خاص (منبع: خبرگزاری مهر)
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از بررسی برگزاری آزمون سردفتری در کمیسیون تخصصی این سازمان خبر داد و گفت: درآینده ای نزدیک نتایج این بررسی اعلام می شود.
احمد تویسرکانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت برگزاری آزمون سردفتری در کشور گفت: در ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی قید شده است که به ازای هر ۱۵ هزار نفر از جمعیت یک دفترخانه ایجاد شود که خوشبختانه در شرایط فعلی کشور از این تناسب برخوردار است.
وی با اشاره به ضرورت افزایش تعداد دفترخانه ها در کشور، گفت: برای افزایش این تعداد، اصلاحات قانونی را از مجلس خواسته‌ایم تا بتوانیم آزمون سردفتری برگزار کنیم.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: با توجه به مشکلات قانونی موجود، تفسیری مطرح شده است تا در شهرستان‌هایی که دفتر اسناد رسمی و یا جمعیت متناسب را ندارند، آزمونی برگزار کنیم که در همین رابطه کمیسیونی تشکیل شده و این کمیسیون تخصصی مشغول بررسی موارد هستند و نتیجه کار آن در آینده ای نزدیک مشخص خواهد شد.
تویسرکانی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد امسال آزمون سردفتری برگزار شود؟ گفت: قطعا امسال آزمونی در این رابطه برگزار نخواهد شد.


خبر اردیبهشت ۹۵: دریافت کارت آزمون سردفتران طلاق

به اطلاع متقاصیان گرامی سایت ایران استخدام میرسانیم که کارت شرکت در آزمون سردفتران طلاق  از تاریخ  ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ لغایت ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ قابل دریافت میباشد.

تاریخ آزمون بیست و چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ ساعت ۹ صبح میباشد

جهت دریافت کارت آزمون اینجا کلیک کنید


خبر ۲۴ اسفند ۹۴ : زمان برگزاری آزمون کتبی انتخاب سردفتران طلاق (منبع : ssaa.ir)

« قابل توجه داوطلبان سردفتری طلاق »

پیرو فراخوان ثبت نام از داوطلبان سردفتری طلاق به اطلاع آن دسته از سردفتران ازدواج واجد شرایط که در موعد مقرر ثبت نام کرده اند می رساند که آزمون کتبی انتخاب سردفتران طلاق در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در تهران برگزار خواهد شد. سوالات آزمون از حقوق مدنی و خانواده شامل قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و سایر مقررات مرتبط با موضوع، قوانین و مقررات ثبت اسناد و متون فقهی مرتبط با حقوق مدنی و خانواده طرح میگردد.
اطلاعات تکمیلی درباره زمان و محل برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه امتحان متعاقباً از طریق درگاه الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

جهت مشاهده لیست افراد واجد شرایط سردفتری طلاق اینجا کلیک کنید

جهت مشاهده اطلاعیه در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ اسفند ۹۴ : نتیجه آزمون کتبی سردفتری ازدواج

به اطلاع آن دسته از داوطلبینی که نام آنها در لیست نتایج پذیرفته شدگان آزمون کتبی مورخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ درج گردیده می رساند لازم است مدارک مثبته خود را مطابق موارد مندرج در بند شرایط اختصاصی و عمومی آگهي انتخاب سردفتري ازدواج به شرح ذيل حداکثر تا تاريخ ۱۳۹۵/۱/۲۰ صرفاً از طريق پست سفارشي به نشاني: تهران ـ میدان امام خمینی ـ ابتدای خیابان فردوسی ـ خیابان کوشک مصری ـ ساختمان شماره ۲ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ـ اداره انتخاب سردفتران و دفتریاران ـ کد پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمايند.

۱- تصوير آخرين مدرک تحصيلي مطلوب (گواهینامه موقت یا دانشنامه )

۲- تصوير مصدق کليه صفحات شناسنامه

۳- تصويرکارت ملي

۴- تصوير کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از سربازی

۵-  ۳ قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ پشت نويسي شده

۶- تصويرگواهينامه آموزش مهارتهاي هفتگانه علوم رايانه ( ICDL) از مراکز معتبر و مورد تائید شورای عالی انفورماتیک

* تذکرات مهّم *

۱- عدم ارسال مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف از تقاضای سردفتری می باشد.

۲- قبولي نهائي متقاضيان منوط به ارائه مدارک مثبته لازم و پذيرفته شدن در مرحله اختبار (مصاحبه شفاهي ) و ساير جهات قانوني مي باشد.

۳- زمان و مکان مصاحبه شفاهی متعاقباً پس از بررسی مدارک و احراز شرایط داوطلبین از طریق دعوتنامه کتبی به نشانی متقاضی اعلام خواهد شد. از هرگونه پیگیری (تماس تلفنی و مراجعه حضوری به سازمان) جداً خودداری شود.

جهت مشاهده نتایج آزمون کتبی سردفتری اینجا کلیک کنید


 خبر ۲۶ دی ۹۴ : آزمون کتبی انتخاب سردفتر ازدواج در سال ۹۴ برگزار شد  (منبع : خبرگزاری میزان)

در اجرای ماده ۲ نظام نامه انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق، آزمون کتبی انتخاب سردفتر ازدواج در سال ۹۴ روز جمعه مورخ ۲۵ دی ماه سال جاری به صورت متمرکز در تهران برگزار شد.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، این آزمون ساعت ۹ و ۳۰  دقیقه صبح روز جمعه مورخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۴ بین تعداد نه هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان سردفتری ازدواج در سطح کشور به صورت متمرکز در سه حوزه امتحانی در شهر تهران برگزار شد.
در این گزارش آمده است: از تعداد کل داوطلبین، هشت هزار و ۸۳۵ داوطلب سردفتری اهل تشیع و ۴۶۵ داوطلب اهل تسنن می باشند.
همچنین از تعداد کل شرکت کنندگان در آزمون دو هزار و ۶۴۴ نفر دارای مدرک حوزوی و  شش هزار و ۶۵۳ نفر دارای مدرک دانشگاهی می باشند.
بر اساس این گزارش: تعداد دفاتر مورد نیاز حوزه های ثبتی سراسر کشور ۴۰۲ دفتر ازدواج می باشد که از این تعداد ۳۶۰ دفتر برای اهل تشیع و تعداد ۴۲ دفتر برای اهل تسنن است.
در اجرای ماده ۲ نظام نامه انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق، آزمون مذکور از بین متقاضیان دارای  مدرک کارشناسی در رشته های تحصیلی حقوق، الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری و مدیریت ثبت، دارندگان مدرک حوزوی سطح دو از حوزه علمیه قم، اصفهان و خراسان رضوی و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، دانشکده الهیات دانشگاه تهران و دارندگان مدارک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت مورد تایید رییس قوه قضاییه که متقاضی تأسیس دفترخانه ازدواج می باشند ، برگزار  شد.
گفتنی است: محمد مهدی انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور در یکی از حوزه های برگزاری آزمون مذکور، از نزدیک از روند برگزاری آزمون بازدید کرد که در این بازدید، حسنی رييس کانون سردفتران و دفترياران ازدواج و طلاق و دشتي اردکاني رييس کانون سردفتران و دفترياران وی را همراهی می کردند.


اطلاعیه تمدید زمان دریافت کارت آزمون:

به اطلاع داوطلبان آزمون سردفتری ازدواج می رساند: جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تاپایان وقت اداری مورخ ۲۲/ ۱۰/ ۹۴  میتوانید به سایت ثبت نام مراجعه فرمایید.


دریافت کارت آزمون سردفتری سال ۹۴:

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون از ساعت ۱۷:۰۰ مورخ ۹۴/۱۰/۱۵  لغایت ۹۴/۱۰/۲۰ میباشد.

جهت دریافت کارت آزمون سردفتری اینجا کلیک کنید


اطلاعیه مهم در ارتباط با آزمون سردفتران ازدواج سال ۱۳۹۴

داوطلبانی که ثبت نام آنها در آزمون سردفتری ازدواج، به علت برگشت مبلغ، به حسابشان تکمیل نشده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایند؛
بدیهی است در صورت عدم تکمیل ثبت نام کارت ورود به جلسه صادر نخواهد گردید.

جهت تکمیل اطلاعات آزمون سردفتران ازدواج اینجا کلیک کنید


آگهی انتخاب سردفتر ازدواج سال ۱۳۹۴ ویژه آقایان – آذر ۹۴
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور حسب مفاد نظامنامه انتخاب سردفتري ازدواج در نظر دارد  با توجه به اعلام نياز واحدهاي ثبتي در سراسر كشور از بین آقایان از طريق آزمون كتبي و اختبار،  سردفتر ازدواج براي نقاط مورد نياز انتخاب نمايد.
داوطلبین در زمان ثبت نام الزاماً باید واجد شرایط ذیل باشند:
الف ـ شرايط عمومي
– متدين به دين مبين اسلام و متعهد به نظام جمهوري اسلامي ـ ملتزم به احكام شرعی ـ متأهل ـ  دارا بودن حداقـل ۲۵ سال تمام ( متولدین قبل از تاریخ   ۳۰/۹/۱۳۶۹ )
– حسن شهرت وتوانايي انجام كار وبرخورداري از سلامت كامل جسماني و رواني ـ  داشتن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از خدمت نظام وظيفه .
ب ـ شرايط اختصاصي
دارا بودن يكي از مدارك تحصيلي ذيل:
۱) دارندگان مدرک علمی حداقل سطح دو ( اتمام رسائل و مكاسب )صادره از شوراي عالي مديريت حوزه های علميه قم، خراسان رضوی و اصفهان و یا از دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و دانشکده الهیات دانشگاه تهران.
۲) دارندگان مدرک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تائید رئیس قوه قضائیه رسیده باشد.
۳) دارندگان مدرك كارشناسي يا بالاتر در یکی از  رشته های حقوق، الهيات و معارف اسلامی ( گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي )، علوم ثبتي، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری اسناد رسمی و مدیریت ثبت
۴) روحانيون در صورت دارا بودن مدرك تحصيـلي حداقل كارشناسي ( ليسانس) در يكي از رشتـه هاي ادبيات ( فارسي و عرب )، فقه و اصول، تفسير، علوم قرآني، حديث، الهيات و معارف اسلامي .
مواد امتحاني و ضرائب آن :
عبارت است از ادبيات فارسي (۱) ، عربي(۲) ، متون فقهي (۳)، حقوق مدني و خانواده (۳)، احكام شرعي(۳)، اطلاعات عمومي(۱)، مقررات ثبت اسناد و املاک و دفاتر ازدواج و طلاق(۳)
نحوه ثبت نام :
متقاضيان پس از مطالعه دقيـق و كامل آگهی ثبت نام درصــورت واجد شــرايط بودن مي توانند با مراجعه به سایت اینترنتی  www.modiriat.org   نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی و اخذ شماره رهگیری به نحو ذیل اقدام نمایند و در این مرحله نیازی به ارسال مدارک نیست .
۱-ثبت نام در سایت مذکور از تاریخ  ۱۸/۹/۹۴  لغایت ۳۰/۹/۹۴.
۲-اسکن عکس پرسنلی ۴×۳، با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت (عکس روحانیون لازم است ملبس به لباس روحانیت باشد)
۳-پرداخت حق ثبت نام :
ـ هزینه برگزاری آزمون به مبلغ ۳۵۰،۰۰۰ ریال می باشد که از طریق سامانه قابل پرداخت است شماره رهگیری خود را جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
توّجـــه:
-قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از انطباق شرایط خود با مفاد آگهی ثبت نام اطمینان حاصل نمایند . بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه برگشت داده نمی شود
-شماره سریال موجود در رسید فیش واریزی که به وسیله رایانه بر روی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام عیناً وارد نمائید .
– از آنجائی که کلیه اطلاعات مربوطه طی تشریفات و تکمیل پرونده سردفتری ازدواج از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه یا به نشانی پست الکترونیکی اعلامی ارسال خواهد شد،
لذامتقاضیان موظفند بندهای ۱۴ و ۱۵ تقاضانامه را تکمیل نمایند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم تکمیل بخش های مزبور متوجه متقاضی محترم خواهد بود.
-ثبت نام زمانی تکمیل می باشد که داوطلب با استفاده از کد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات فرم تقاضای شرکت در آزمون
را چاپ و نزد خود نگهداری کنند .
تاریخ برگزاری آزمون و نحوه توزیع کارت :
این آزمون در روز جمعه مورخ  ۲۵/۱۰/۹۴   برگزار خواهد شد آدرس  و محل برگــزاری آزمون همزمان با توزیع کارت  ورود به جلسه طی اطلاعیه های آتی در سایت www.modiriat.org    به  اطلاع داوطلبین خواهد رسید.
اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول که حائز حد نصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند حداکثر ظرف یکماه پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانی www.ssaa.ir   اعلام خواهد شد  و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی است این افراد می بایست تصویر مصدق مدارک مشروحه ذیل  را حداکثر ظرف ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه از
طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمایند .
۱- تصویر مدرك تحصيلي مطلوب.(مندرج در شرایط اختصاصی)
۲- تصویر دو طرف كارت پايان خدمت سربازی يا معافيت دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی.
۳- تصویر تمام صفحات شناسنامه .
۴- تصویر دو طرف کارت ملی .
۵-  ۶ قطعه عکس (۴× ۳) پشت نویسی شده.
تذكّرات مهّم :
۱) انتخاب سردفتر ازدواج  براي اقليت هاي ديني از شمول اين آزمون خارج است و حسب اعلام نياز مراجع ديني مزبور بررسي لازم معمول خواهد شد.
۲) سران دفاتر اسناد رسمي و دفترياران اول مادام که در این سمت اشتغال دارند نمی توانند به عنوان سردفتر ازدواج انتخاب شوند.
۳) برابر تبصره الحاقی به ماده ۲ نظام نامه مربوط به انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق و  نقل و انتقال آنان مصوب ۲۲/۸/۱۳۷۸ ریاست قوه قضائیه دارندگان پایه های قضائی، وکلای رسمی دادگستری و کارکنان رسمی و پیمانی دستگا ههای دولتی مادام که به مشاغل مذکور اشتغال دارند، نمی توانند به سردفتری ازدواج منصوب شوند.
۴) سؤالات مربوط به متون فقه متقاضيان اهل سنت از كتب فقهي آنان استخراج خواهدشد . بنابراين لازم است اينگونه متقاضيان در برگ درخواست نوع مذهب را صريحاً قيد نمايند .
۵) هرمتقاضي حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.
۶) داوطلبان باید محل مورد تقاضا را طبق اعلام نيازهاي ذكر شده در آگهي از جهات مختلف مورد بررسي قرار داده و انتخاب نمايند پس ازثبت نام تغيير محل مورد تقاضا به منظور جلوگيري از تضييع حقوق ساير متقاضيان  به هيچ وجه امكان پذيرنمي باشد .
۷) ثبت نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید احرازصلاحيت براي انتخاب سردفتري ازدواج مطابق مقررات به تشخيص سازمان ثبت اسناد واملاك كشور خواهد بود.
۸) متقاضيان در صورت قبولي حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت .

جهت مشاهده جدول اعلام نیاز استان ها اینجا کلیک کنید

 اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

 • براي اطلاع فوری از جديدترين و آخرين اخبار استخدامی ميتوانيد در کانال تلگرام سايت ايران استخدام عضو شويد: جهت عضویت اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده : علی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۱:۲۵

  کد دیدگاه : 1266264

  سلام ثبت نام آزمون و تاریخ ازمون سال 96 کی هست؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علی محمدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۲:۵۲

  کد دیدگاه : 1157266

  متاسفانه هیچ امتیازی در این استخدام تیسرکانی برای آیثارگران لحاظ نیست. اعلام ایشان در یک موقعیت خاص ویرای افراد خاص است.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسنزاده

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۳:۴۱

  کد دیدگاه : 1008086

  خوش مرام چرا سلیقه‌ای دیدگاه رانشان میدهی تو هم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۳:۳۶

  کد دیدگاه : 1008082

  خوش مرام چرا سلیقه‌ای دیدگاه رانشان میدهی تو هم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسنزاده

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۳:۳۳

  کد دیدگاه : 1008079

  متاسفانه سالها آزمون سردفتر اعلام نمشود بعد که همه از خیر آن گذشتند . ناگهان بصورت غیر علنی اعلام میشود. آقای تیسرکانی کجای قضیه قرار دارد.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : شیما

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۰۹:۳۶

  کد دیدگاه : 998931

  سلام وخسته نباشید
  تاریخ دقیق ازمون سرفتری را اعلام کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : Mahshid

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۲:۵۹

  کد دیدگاه : 988100

  سلام دوستان من از شهرستان بندرعباس هستم میخواستم بدونم برای ازمون سردفترداری کجا باید ازمون بدم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : م - ا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۰۰:۱۶

  کد دیدگاه : 980266

  باسلام و احترام
  آیا افرادی که دارای شرایط تأسیس دفتر ثبت ازدواج بوده ولی بازنشسته ادارات دولتی باشند می توانند در آزمون شرکت نمایند.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : نویدی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۰:۲۲

   کد دیدگاه : 1172446

   بله می توانند.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ویسکرمی طاهره

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۴:۳۶

  کد دیدگاه : 971999

  لطفا تاریخ دقیق ازمون سردفتری ۹۵ رو مشخص کنید تاماهم تکلیف خودمونو بدونیم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...