جزئیات بیشتر در مورد خبر

آخرین اخبار استخدام بازنشستگان کشور

جهت مشاهده جزئیات مربوط به عیدی و پاداش بازنشستگان اینجا کلیک نمایید

Untitled-2

ضمن آرزوی سلامتی سایت ایران استخدام خدمت یکایک شما بازنشستگان عزیز، به اطلاع میرسانیم که تمامی اخبار بازنشستگان در این صفحه خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

جهت مشاهده آگهی های استخدام بازنشستگان اینجا کلیک کنید


خبر 16 اسفند 96: ضرورت بهره مندی عادلانه همه بازنشستگان از خدمات رفاهی و اجتماعی (منبع: سایت صندوق بازنشستگی کشوری)

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه ارائه خدمات به بازنشستگان، به صورت عادلانه انجام شود، اظهار داشت: خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی باید به همه بازنشستگان برسد و همه بازنشستگان در سراسر کشور، مشمول آن شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 اسفند 96: زمان واریز حقوق اسفندماه و عیدی بازنشستگان فولاد مشخص شد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

«علی ربیعی» عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: همچنین حقوق اسفندماه همراه با عیدی و پاداش بازنشستگان این صندوق تا یکشنبه آتی به طور کامل واریز می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اسفند 96: واریز مرحله ششم وام ضروری چهار ميليون تومانی بازنشستگان (منبع: سایت صندوق بازنشستگی کشوری)

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، با همکاري بانک صادرات ايران، طی روزهای اخیر، مرحله ششم وام ضروري چهار ميليون توماني بازنشستگان کشوري به حساب ۲۵ هزار بازنشسته کشوري متقاضي، واريز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اسفند 96: ایجاد وحدت رویه در بازنشستگی روستاییان و عشایر با سایر بازنشستگان (منبع: خبرگزاری مهر)

مجلس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کرد تا نسبت به اعمال وحدت رویه در بازنشستگی روستاییان و عشایر با سایر بازنشستگان اقدام کند.
به گزارش مهر، پیش از این و در مصوبه قبلی مجلس، صندوق بیمه روستاییان و عشایر کلیه روستاییانی را که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند و به سن ۶۰ سالگی رسیده‌اند، بازنشسته کرده و به اندازه سنواتی که حق بیمه پرداخت کرده‌اند، به آنها مستمری پرداخت کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اسفند 96: همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 با اعتبار 500 میلیارد تومانی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نمایندگان مجلس سقف ۵۰۰۰ میلیارد ریالی را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را تعیین کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 اسفند 96: رای دیوان عدالت در خصوص هزینه جابه جایی صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت مخابرات (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران کارکنان این شرکت صندوق بازنشستگی خود را از صندوق بازنشستگی کشوری به صندوق تأمین اجتماعی تغییر داده و بر اساس بند (د) ماده 21 قانون مدیریت خدمات کشوری، الزام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به پرداخت هزینه جابه جایی صندوق بازنشستگی را مطالبه کردند و چون خواسته آنان از سوی وزارت مذکور اجابت نمی شود، به موجب دادخواست هایی به طرفیت آن وزارتخانه الزام به پرداخت هزینه تغییر صندوق را تقاضا کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 اسفند 96: کمبود 400 هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش تا سال 1400 (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ قریب به ۴۰۰ هزار کمبود نیروی انسانی خواهیم داشت چراکه به مرور زمان نیروهای آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند، عنوان کرد: یکی از نیازهای آموزش و پرورش جذب و تأمین نیروی انسانی خوب است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 اسفند 96: افزایش پلکانی حقوق‌ های زیر دو میلیون تومان در سال آینده (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، علی ربیعی گفت: شاید نتوانیم امسال همسان سازی را اجرا کنیم چون پول کلانی می‌خواهد ولی امسال برای بازنشسته‌ها پول گذاشته‌ایم و ۳۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم و در مورد کارگران هم معتقدیم که باید مزدشان از تورم پیشی بگیرد و قدرت ضعیف شده آنها بازگردد، لذا تلاش می‌کنیم که حقوق‌های زیر دو میلیون تومان را به شکل پلکانی بالا ببریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اسفند 96: پیگیری برای واریز حقوق اسفند و عیدی بازنشستگان صنعت فولاد (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در پی عدم واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد با پیگیری‌های انجام شده و طی قول مساعد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حقوق بهمن ماه بازنشستگان فولاد فردا دوشنبه واریز می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اسفند 96: ضرورت افزایش اعتبارات برای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  اکبر رنجبرزاده در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خاطر نشان کرد: نحوه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری با آنچه در برنامه ششم توسعه آمده همخوانی ندارد ضمن این که باید اعتبارات دو هزار میلیاردی تخصیص یافته به این بخش نیز افزایش یابد چرا که این رقم ناچیز بوده بنابراین مجلس و دولت باید برای ارتقاء آن تدابیری بیندیشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اسفند 96: اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 97 (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، رسول خضری در گفتگو با مهر، در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به دیگر بازنشستگان کمتر است به همین دلیل مجلس در لایحه بودجه سال آینده اعتباری ویژه برای همسان سازی در نظر گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 اسفند 96: اعلام زمان و جزئیات واریز عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی؛ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از ١٥ تا ٢٢ اسفند ماه براساس حروف الفبا پرداخت می شود. مجموع اعتبار اختصاص یافته برای پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان حدود ٢١٠٠ میلیارد تومان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 اسفند 96: حداقل حقوق بازنشستگان در سال 97 تعیین شد (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان نماینده مردم  صومعه سرا در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت : همسان سازی حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار دارد که حقوق هیچ بازنشسته ایی از سال 97 کمتر از 20 میلیون ریال نخواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 اسفند 96: واریز سود سهم عدالت کارمندان دولت و بازنشستگان تا انتهای سال 96 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

کارمندان شاغل در دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان کشوری و همچنین روستاییان و عشایری که مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند تا قبل از اتمام سال جاری سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ را دریافت خواهند کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 09 اسفند 96: افزایش حقوق و اخذ مالیات پلکانی از کارمندان در جهت گسترش عدالت اجتماعی (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق بازنشستگان تا پایان برنامه ششم توسعه باید به 85 درصد افراد شاغل همتراز خود برسد که در بودجه سال 97 برای شروع این تکلیف قانونی از قسمت های مختلف منابعی تعیین شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: تلاش دولت برای ترمیم و همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین سخنگوی دولت با انتشار پستی در صفحه  اینستاگرامش از تلاش دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: شروع مقدمات عملیاتی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری برنا)

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «احمد همتی»، نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در خصوص بودجه سال 97 گفت: در بودجه سال 97 سعی شده است که بین درآمدها و هزینه ها تعادل بیشتری برقرار شود. در حال حاضر عدالت در پرداخت ها به مراتب بیشتر از گذشته به چشم می آید؛ وی در ادامه افزود: از طرفی کارهای اولیه همسان سازی حقوق بازنشستگان شروع شده و ان شاالله به زودی به وقوع خواهد پیوست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: پیگیری وزیر کار برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه و اجتماعی) در بین بازنشستگان تجمع‌کننده مقابل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی حضور یافت و با دعوت آنها به سالن اجتماعات، پای صحبت‌های آنها نشست.محور اعتراضات این بازنشستگان این است که در سال ١٣٨٦ قانون مدیریت خدمات کشوری تصویب شد اما هرگز اجرا نشد؛ علاوه بر این، نرخ افزایش مستمری‌ها با نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی نی ز پیش نرفت. در حال حاضر اختلاف دریافتی بازنشستگان با شاغلان به رقم قابل توجهی رسیده‌ است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: واریز حقوق اسفند ماه و عیدی بازنشستگان صنعت فولاد تا پایان سال جاری (منبع: خبرگزاری دانا)

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت:باپیگیری های بعمل آمده ، جلسات مکرر و تذکرات کتبی درخصوص حقوق معوق بازنشستگان فولاد، حقوق معوق بهمن ماه تا چندروز آینده واریز و حقوق اسفند ماه و عیدی این قشر زحمتکش تا پایان سال جاری پرداخت می گردد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 اسفند 96: اختصاص سه هزار میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش‌ و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون آموزش ‌و ‌تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش‌وپرورش و همسان‌سازی حقوق آن‌ها سه هزار میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده گفت: این اقدامات برای افزایش حقوق این افراد و پرداخت به‌موقع پاداش پایان خدمتشان در نظر گرفته‌شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: برنامه‌ریزی برای حفظ پایداری صندوق‌های بازنشستگی از اولویت‌های وزارت رفاه (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در حاشیه اجلاس هیات مدیره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU) که از صبح امروز در تهران آغاز به کار کرده است، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که برنامه‌ریزی برای از بین بردن ناپایداری صندوق‌های بازنشستگی از اولویت‌های وزارت کار است، گفت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ی ٥٠ هزار میلیارد تومانی را برای پرداخت مطالبات صندوق تامین اجتماعی توسط دولت مصوب کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: حقوق دریافتی 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زنجان حداقلی است (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان استان زنجان گفت: هم اکنون 60 درصد بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی این استان حداقل حقوق یعنی 11 میلیون ریال و مابقی گروه ها مبالغ متغیری را دریافت می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: لزوم بازنگری در اعتبار اختصاص داده شده به همسان سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اختصاص مبلغ 2 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 97 برای اجرای ماده 30 قانون برنامه ششم به منظور همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس این اعتبار برای سال 97 پیش‌بینی شده است اما معتقدم باید عزم جدی‌تری برای اجرایی کردن این ماده قانونی وجود داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: امکان جبران عقب ماندگی مزدی کارگران در طی 6 سال آینده (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نایب رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران در خصوص همسان سازی دستمزد کارگران گفت: کارگران دچار عقب ماندگی مزدی هستند که می توان آنرا به طور مثال ظرف 6 سال جبران کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: حفظ استقلال سازمان تامین اجتماعی از حیاتی‌ترین مسایل جامعه کارگری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

علی خدایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد بودجه سازمان تامین اجتماعی به هیچ عنوان جزو منابع دولتی نیست که به خزانه واریز شود بلکه این بودجه از محل حق و حقوق کارگران و بازنشستگان است و مجلس بدون توجه به این مساله و نارضایتی کارگران، آن را تصویب کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: زمان پرداخت سود سهام عدالت عشایر، روستاییان، کارمندان و بازنشستگان دولت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: تا پایان سال دو گروه باقی‌مانده از سهامداران که شامل روستاییان، عشایر و کارمندان و بازنسشتگان کشوری و لشگری هستند تسویه حساب خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 اسفند 96: پرداخت عیدی بازنشستگان صندوق بیمه روستایی و عشایر (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد‌رضا واعظ‌ مهدوی مدیر عامل صندوق روستایی و عشایر گفت: صندوق بیمه اجتماعی در حال حاضر دارای 52 هزار مستمری بگیر است که تمام این افراد امسال در هفته اول اسفند ماه حقوق و عیدی خود را دریافت کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 اسفند 96: درخواست برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رحمت اله پورموسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دولت، اظهار کرد: انتظار ما این است که بازنشستگان تامین اجتماعی را هم دریابند و همسان‌سازی حقوق در مورد آن‌ها هم انجام شود چون در حال حاضر ۷۵ تا  ۸۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق حداقلی می‌گیرند و از عهده تامین هزینه‌های زندگی برنمی آیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 اسفند 96: پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی از 10 اسفندماه آغاز می شود (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر بیات در مورد عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، افزود: عیدی بازنشستگان ۸۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است از روز پنج شنبه ۱۰ اسفند ۹۶ پرداخت ها آغاز شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 اسفند 96: جزئیات تعیین میزان سبد معیشت دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دهقان کیا، نائب رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران از افزایش ۲.۵ برابری بدهی دولت به تامین اجتماعی از سال ۹۲ به بعد خبر داد و گفت: امسال کسری بودجه تامین اجتماعی به بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اسفند 96: حقوق بازنشستگان کم‌ درآمد افزایش چشمگیری پیدا می کند (منبع: خبرگزاری تسنیم)

محمد حسینی، عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی درخصوص قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اختصاص دوهزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اسفند 96: واریز عیدی پایان سال بازنشستگان تامین اجتماعی تا 15 اسفندماه (منبع: خبرگزاری شبکه خبر)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،­نوربخش گفت: با دریافت 6 هزار میلیارد تومان این بخش از مطالبات سازمان، عیدی بازنشستگان تا 15 اسفند پرداخت می شود و حدود 3 هزار میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز پرداخت خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اسفند 96: واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

علی اصغر بیات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ اعتبار پیش بینی شده برای پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را بالغ بر دو هزار میلیارد تومان دانست و گفت : بر این اساس به هر یک از بازنشستگان 847 هزار تومان عیدی پرداخت می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 اسفند 96: سهمیه 500 تا 800 نفری استان تهران در استخدام جدید آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه سنوات خدمتی بسیاری از نیروهای ما بین ۲۵ و ۳۰ سال است گفت: در تهران در سال جاری ۳۵۰۰نفر بازنشسته و از سیستم خارج شدند و برآورد ما این است که تا سال ۱۴۰۰، حدود ۲۰هزار نفر به آمار بازنشستگان ما افزوده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 اسفند 96: زمان اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت تلاش می کند تا به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ توجه شود و در این راستا از ابتدای سال با لحاظ تحقق کامل درآمد ۳۴۰۰ میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان، اقدامات لازم را انجام می دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 اسفند 96: حمایت وزیر کار از افزایش میزان دستمزد کارگران به نسبت نرخ تورم (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خروج از بنگاه داری و روی آوردن به سوی سهام داری را از جمله برنامه‌های این وزارت خانه برای خروج صندوق های بازنشستگی از مشکلاتشان دانست و گفت: با 50 هزار میلیارد تومانی که سال آینده دریافت می کنیم همه بدهی هایمان را تسویه خواهیم کرد.

خبر 3 اسفند 96: اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز پنج‌شنبه (3 اسفند 96) و با تصویب یک پیشنهاد الحاقی به تبصره 12 بودجه 97 کل کشور به دولت اجازه دادند از محل منابع منقول و غیرمنقول مازاد خود نسبت به تأمین منابع مالی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 اسفند 96: رویکرد دولت و مجلس برای کاهش فاصله بین حقوق شاغلان و بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش گفت: دولت و مجلس به دنبال کاهش فاصله بین حقوق شاغلان و بازنشستگان و افزایش حقوق بازنشستگان هستند و امیدوارم آنچه در بودجه نهایی می‌شود در راستای بهبود شرایط معیشتی بازنشستگان باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 اسفند 96: بهبود معیشت کارکنان ارتش با اختصاص اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند الحاقی یک تبصره 16 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 اسفند 96: پرداخت ﺣﻘﻮﻕ معلمان حق‌التدریس اﺳﺘﺎﻥ ﺳﻤﻨﺎﻥ در آینده نزدیک (منبع: خبرگزاری تسنیم)

ﺑﻪ ﮔﺰاﺭﺵ ﺧﺒﺮﮔﺰاﺭﻱ ﺗﺴﻨﻴﻢ مدیرکل آموزش‌وپرورش اﺳﺘﺎﻥ ﺳﻤﻨﺎﻥ ﻣﺤﻤﺪ ﺩﺳﺘﻮﺭاﻧﻲ ﺑﺎ اﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﭘﺎﺩاﺵ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﮕﻲ ﻓﺮﻫﻨﮕﻴﺎﻥ ﺗﺼﺮﻳﺢ ﻛﺮﺩ: 400 ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ اﺳﺘﺎﻥ ﺳﻤﻨﺎﻥ اﻣﺴﺎﻝ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺖ می‌شوند ﻛﻪ ﺑﺮاﻱ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﭘﺎﺩاﺵ آن‌ها ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﭘﻴﮕﻴﺮﻱ ﻫﺴﺘﻴﻢ.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: رفع مشکل پرداخت حقوق و عیدی امسال و سال آینده بازنشستگان صنعت فولاد (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم اصفهان حمیدرضا فولادگر گفت: با تصویب بخش هزینه‌ای احکام  بودجه در بند ج تبصره 10 و پیشنهاد مطرح شده توسط نمایندگان استان اصفهان و برخی دیگر از استان‌های مرتبط با بازنشستگان صنعت فولاد و معادن وابسته، مبلغ ردیف مربوط به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد از 2500 به 3100 میلیارد تومان افزایش یافت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: اعلام شرایط بازنشستگی روستائیان و عشایر صندوق بیمه کشاورزان (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران از بازنشستگی روستائیان با 60 سال سن و 10 سال سابقه بیمه این صندوق طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: لزوم بازنگری و تجدید نظر در حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان بخش کشاورزی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر حقوق و مزایا کارکنان و بازنشستگان بخش کشاورزی آن گونه که شایسته است از حق خود بهره‌مند نمی‌شوند و  باید تجدید نظری در این زمینه انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: جذب و استخدام سالانه حداقل 30 هزار معلم برای جیران کمبود نیرو (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: کاهش شدید نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش در اثر بازنشستگی نیروها در سال‌های 1399 و 1404 و افزایش دانش‌آموزان در این سال‌ها سونامی است که تنها با تربیت سالانه حداقل 30 هزار معلم مهار می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: کمبود نیروی شدید به دلیل بازنشستگی 400 هزار معلم در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کمبود منابع انسانی دغدغه بزرگ آموزش و پرورش است، گفت: طی 4 سال آینده حدود 300 تا 400 هزار معلم بازنشسته می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: حقوق کارکنان دولت حداکثر 20 درصد و به صورت پلکانی نزولی افزایش می‌یابد (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با اولویت کسانی که ماهانه کمتر از دو میلیون تومان دریافت می‌کنند، اعتبار اختصاص دادند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: ارائه تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی نوروز برای بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از وجود تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی نوروز برای بازنشستگان خبر داد.
وی با اشاره به اینکه بازنشستگان می توانند از تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی استفاده کنند گفت: این تسهیلات برای فرد بازنشسته و یک نفر همراه در نظر گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 اسفند 96: عزم دولت برای رفع مشکلات معیشتی و امنیت شغلی کارگران (منبع: خبرگزاری فارس)

حبیب‌الله محقق، دبیر خانه کارگر استان سمنان نیز با تشکر از حضور و عیادت  ناجی گفت: جامعه کارگری به‌منظور همراهی با دولت، همه مشکلات را به جان می‌خرد اما ذکر این نکته نیز قابل اهمیت است که برخی کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی، دچار مشکل هستند و باید به‌گونه‌ای اقدام شود که مسؤولان، رفع مشکلات این عزیزان را در اولویت کار خود قرار داده و شرایط را برای آرامش و امنیت شغلی بیشتر این قشر پرتلاش جامعه فراهم سازند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: واریز حقوق بهمن ماه و عیدی پایان سال بازنشستگان کشوری (منبع: سایت صندوق بازنشستگی کشوری)

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، جمشید تقی زاده با اعلام اين خبر، گفت: با پيگيري هاي انجام شده از سوي اين صندوق و تامين اعتبار لازم براي پرداخت حقوق بهمن و عیدی سال ۹۶ بازنشستگان کشوري از سوي سازمان برنامه و بودجه، حقوق بهمن و عیدی تمامي بازنشستگان کشوري، به حساب اين عزيزان واريز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: عشایر و روستاییان 60 ساله با 10 سال حق بیمه بازنشسته می شوند (منبع: خبرگزاری فارس)

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب مجلس عشایر و روستاییان با داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه می‌توانند پس از ۶۰ سالگی بازنشسته شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 بهمن 96: در اولویت قرار گرفتن طرح یکسان سازی حقوق و مزایای بازنشستگان (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر،رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: با این باور و رویکرد در تدوین برنامه ششم توسعه کشور یکی از مهم ترین اولویت های ما توجه به مطالبات بازنشستگان در زمینه یکسان سازی حقوق و مزایا بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: راهکار جدید مجلس برای برطرف کردن مشکلات بازنشستگان فولاد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نمایندگان مجلس در مهم ترین مصوبات امروز تصویب کردند صد درصد سود صندوق بازنشستگی فولاد در شرکت دخانیات ایران حداکثر شش ماه پس از سال مالی و پس از واریز به صندوق بازنشستگی فولاد صرف پرداخت حقوق و درمان بازنشستگان شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: بازنشستگی 50 درصد از پرسنل شاغل در وزارت ارتباطات (منبع: خبرگزاری فارس)

وزیر ارتباطات گفت:‌ ۵۰ درصد پرسنل وزارت ارتباطات بازنشسته می‌شوند و این یک فرصت مغتنم است اما نباید به دنبال استخدام در بدنه دولت بود و دولت را بزرگتر کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی بیشتر از صندوق کشوری (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی گفت:هر سال سعی کرده ام که تامین اجتماعی ها عقب نمانند امسال هم سعی را خواهم کرد که این اتفاق نیفتد مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی بیشتر از کشوری است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: حقوق کارگران شرکتی شهرداری اصفهان یکسان سازی می شود (منبع: خبرگزاری تسنیم)

بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بررسی موضوعاتی از جمله لزوم یکسان‌سازی پرداخت حقوق کارگران شرکتی و ساماندهی کارت منزلت بازنشستگان با برگزار شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: بیشتر کارگران بازنشسته حداقل مستمری را دریافت می‌کنند (منبع: خبرگزاری ایلنا)

علی اصغر بیات (رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت:نمی‌دانم گفته‌های وزیر رفاه در مورد بهتر بودن شرایط بازنشستگان تامین اجتماعی در مقایسه با بازنشستگان کشوری و لشگری چقدر صحت دارد، اما مطمئن هستم که بیشتر کارگران بازنشسته حداقل مستمری را دریافت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 بهمن 96: ضرورت همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته حداقل‌ بگیر (منبع: خبرگزاری ایلنا)

اکبر قربانی (دبیر خانه کارگر غرب تهران) در گفتگو با ایلنا، درباره ضرورت اجرای همسان‌سازی مستمری‌ها گفت: آیا همسان‌سازی مستمری‌ها حق کارگر بازنشسته‌ای نیست که تنها ۱ میلیون و ۲۰۰ تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سقف دریافتی‌اش است؟ در این شرایط باید گفت که ۸۰ درصد از کارگران بازنشسته حداقل‌بگیر هستند لذا همسان‌سازی مستمری‌ها حق آنهاست و نباید بیش از این در حق آنها جفا کرد. البته کارگران بازنشسته‌ای وجود دارند که با ۱۰ روز حقوق و دستمزد در ماه بازنشسته شده‌اند و نتیجتا مستمری ۱۰ روزه می‌گیرند که رقم بسیار ناچیزی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: لزوم هماهنگی در افزایش مستمری بازنشستگان و میزان رشد دستمزدها (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر بیات با بیان اینکه افزایش پلکانی مستمری مورد مخالفت کمیته‌های فنی این تشکل کارگران بازنشسته قرار گرفته است، گفت: هر درصدی که در شورای عالی کار برای افزایش حداقل دستمزد لحاظ می‌شود باید شامل افزایش مستمری کارگران بازنشسته هم بشود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش در ابتدای سال آینده (منبع: خبرگزاری پانا)

وزیر آموزش‌وپرورش سید محمد بطحایی در گفت‌وگو با پانا درباره بودجه آموزش و پرورش و حذف 3500 میلیارد از بودجه این سازمان از لایحه بودجه 97  اظهار کرد: ابتدا لازم است راجع به پرداخت بدهی بازنشستگان بگویم که راه قانونی این پرداخت ها کاملا مشخص و از محل یک درصد از درآمد شرکت های دولتی پرداخت می‌شود. دولت مکلف شده که یک دوازدهم این اعتبارات را هرماه به آموزش و پرورش تخصیص دهد؛ بنابراین منبع آن بخش کاملا مشخص و تعریف شده است. منتهی تردیدی که گروهی از دوستان در این زمینه دارند این است که آیا این یک درصد معادل بدهی ها خواهد شد یا خیر؟ در حکمی که در قانون آمده، بودجه شرکت های دولتی کاملا مشخص و مبلغی حدودی 5600 میلیارد تومان است که دولت بر اساس جدول طراحی شده، مبلغ موردنیاز آموزش و پرورش را تخصیص می دهد. بنابراین این مبلغ پرداخت خواهد شد و بازنشستگان محترم نگران نباشند چراکه در ابتدای سال آینده پاداش خود را از این محل دریافت خواهند کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: مشکلات پیش روی اجرای طرح همسان‌ سازی درآمد کارگران بازنشسته (منبع: خبرگزاری ایلنا)

عباس اورنگ (کارشناس بیمه‌‌های اجتماعی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص تاثیرات منفی برنامه‌های انجماد مزدی بر وضعیت صندوق‌های بازنشستگی گفت: اجرای سیاست‌های فریز مزدی در سال‌های گذشته باعث شده‌ تا امروز صندوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی با مشکل جدی همسان‌سازی درآمد کارگران بازنشسته روبرو شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: اختصاص ردیف بودجه مستقل برای پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته (منبع: خبرگزاری پانا)

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌ و پرورش از قول مساعد رئیس مجلس برای اختصاص ردیف بودجه مستقل برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش با پیگیری وزیر آموش و پرورش خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی دهه اول اسفند پرداخت می شود (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان در ۱۰ روز اول اسفندماه خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از نقاط قوت بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را از محورهای مهم در بودجه ۹۷ دانست و گفت: براساس بودجه سال آینده حقوق‌های بیش از ۵ میلیون افزایش نخواهند یافت بلکه حقوق‌های پایین ۵ میلیون تومان ۱۰ تا ۱۸ درصد افزایش می‌یابند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: تاثیر زمان پرداخت بیمه و دستمزد دوره اشتغال بر حقوق بازنشستگی کارگران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: میزان دریافت حقوق بازنشستگی براساس مدت زمان بیمه پردازی، حقوق و دستمزد افراد در زمان اشتغال محاسبه و تعیین می شود.
به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه سازمان تامین اجتماعی، منصور آتشی اظهار داشت: از افراد بیمه پرداز می خواهیم که پرداخت صحیح حق بیمه خود را کنترل کنند تا ایام کارکرد و حقوق و دستمزد آنان به طور کامل به سازمان تأمین اجتماعی اعلام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: ضرورت بازنگری در قانون مدیریت خدمات کشوری برای حفظ حقوق فرهنگیان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

ضرورت حفظ حقوق فرهنگیان به عنوان طلایه داران آموزش و پرورش کشور اهمیت بسزایی دارد. اینک لایحه اصلاح و دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری، با کسر مدت زمان تحصیل فرهنگیان از طول دوران استخدامی آنها، دغدغه هایی جدی را برای این قشر خدوم به وجود آورده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۱ بهمن ۹۶: پرداخت قطعی عیدی سال ۹۷ کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت همراه با حقوق بهمن ماه پرداخت می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۱ بهمن ۹۶: پرداخت بیش از ۷۲۲ میلیارد به بازنشستگان فرهنگی صندوق ذخیره فرهنگیان (منبع: خبرگزاری میزان)

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، از ابتدای تاسیس موسسه تا آبان ١٣٩٦ بیش از ۲۲۰۷ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از ۶۹۲۰ میلیارد ریال آن (معادل ۳۲ درصد کل واریزی ها) مربوط به بازنشستگان مهرماه ٩٥ تا آبانماه ٩٦ بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۱ بهمن ۹۶: اختصاص افزایش پلکانی حقوق ها به بازنشستگان کشوری و لشکری (منبع: خبرگزاری ایلنا)
به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن ایزدان (بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران) از مسئولان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواست تا به جای کلی گویی در مورد وضعیت عمومی بازنشستگان، برنامه‌های مشخص خود را در مورد هرگروه از بازنشستگان اعلام کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ بهمن ۹۶: اولویت استخدامی فرزندان بازنشستگان در استخدام صندوق بازنشستگی (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اگر آزمون استخدامی در سطح کشور برگزار شود در وهله اول باید فرزندان بازنشستگان مدنظر قرار بگیرند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از بیرجند، جمشید تقی‌زاده عصر امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداری سازمان مدیریت بازنشستگی خراسان‌‌جنوبی اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی در حیطه بازنشستگان در دست اقدام است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: واگذاری سبد سهام به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

مدیرعامل شرکت شستا با اشاره به واگذاری سهام بورسی به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: جزئیات واگذاری سبد سهام به بازنشستگان متشکل از چند سهام در حوزه پتروشیمی، دارو و … با معاونت اقتصادی تامین اجتماعی در دست مذاکره است و باید سازوکار آن مشخص شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: جزئیات جدید از مصوبه هیات وزیران درباره نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابلاغیه اسحاق جهانگیری آمده است: هیات وزیران در جلسه ۱۳۹۶.۱۱.۱۵ به پیشنهاد شماره ۱۶۵۲۴۶۱ مورخ ۱۳۹۶.۱۱.۳ سازمان برنامه و بودجه کشور و به اسناد ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۴ و ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ تصویب کرد: دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۵ قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت و اعضای هیات علمی دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی و تحقیقاتی. قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ۸.۴۷۵.۰۰۰ ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۶ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: اعلام میزان و زمان واریز عیدی بازنشستگان در سال ۹۶ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با تصویب هیات وزیران، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۶ یا «عیدی» بازنشستگان کشوری مبلغ ثابت ۸ میلیون و ۴۷۵ هزار ریال تعیین شده که قرار است با حقوق بهمن ماه پرداخت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ بهمن ۹۶: افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان با دریافتی زیر سه و نیم میلیون در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش ایلنا، علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود ۳۰ میلیون نفر در کشور نباید توأم با فقر باشد، افزود: براساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این عدد برای یک خانواده پنج نفری ۶۴۰ هزار تومان تعیین شده است که باید آن را به صورت پلکانی افزایش دهیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ بهمن ۹۶: افزایش مستمری کارگران بازنشسته در انتظار نتیجه مذاکرات مزدی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

علی اصغر بیات (رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، یادآور شد: افزایش مستمری‌ کارگران بازنشسته اتفاقی است که مطابق مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، هر سال رخ می‌دهد. برابر این مواد قانونی، از یک‌سو حداقل مستمری بیمه‌شدگان بازنشسته و ازکارافتاده سازمان تامین اجتماعی نباید از حداقل مزد مصوب شورای عالی کار کمتر باشد و از سوی دیگر مستمری کارگران بازنشسته باید هر سال به اندازه ارزش تورمی سبد هزینه‌های زندگی افزایش یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ بهمن ۹۶: غیرمنطقی بودن افزایش سن بازنشستگی از نگاه مجلس (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا عزیزی در بیان علل مخالفت کمیسیون اجتماعی با افزایش سن بازنشستگی با تاکید بر اینکه تصمیم در مورد بازنشستگان باید بر مبنای عدالت صورت بگیرد گفت: در این مورد رئیس کانون بازنشستگان از تصمیم کمیسیون اجتماعی انتقاد کرد و این در حالی است که اعضای کمیسیون معتقدند باید این تصمیم‌گیری‌ها بر مبنای عقل و منطق صورت بگیرد و با افزایش سن بازنشستگی مخالف هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: پیگیری جدی مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: درصدد هستیم تا در بودجه سال ۹۷ حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم.
وی افزود:در تلاش هستیم این قانون را به سمت عدالت و کم‌کردن فاصله حقوقی کارگران ببریم؛ در بودجه ۹۷ درصدد آن هستیم که حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم تا بتوانیم هم‌طرازی را در جامعه به وجود بیاوریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: بازنشستگی سالانه ۶ هزار پرستار و عدم جذب نیروی جایگرین (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مریم حضرتی در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: حدود ۱۴۰ هزار پرستار شاغل در کشور داریم و نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در ایران حدود هشت دهم پرستار به ازای هر تخت است که نسبت به استاندارد حداقلی ۱.۸ پرستار به هر تخت بسیار کمتر است و لازم است تعداد پرستاران کشور حداقل دو برابر شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ بهمن ۹۶: میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۶ بازنشستگان و کارکنان دولت تعیین شد (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۶ (عیدی ) را مبلغ ثابت ۸ میلیون و ۴۷۵ هزار ریال تعیین کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ بهمن ۹۶: کاهش مشکلات بازنشستگان با پیگیری و کمک مجلس (منبع: سایت صندوق بازنشستگی کشوری)

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، مسعود پزشکيان در مراسم اختتاميه ورزش بازنشستگان کشوري با بيان اينکه از صندوق بازنشستگي کشوري مي‌خواهيم هر آنچه لازم است را با فعاليت کارشناسي و علمي دقيق در اختيار مجلس قرار دهد، افزود: به منظور حمايت از صندوق بازنشستگي کشوري و رفع مشکلات بازنشستگان نياز به جلسات کارشناسي با بدنه مديريتي صندوق و بازنشستگان مطالبه گر داريم تا قوانين به نفع جامعه بازنشستگي تصويب شود.
پزشکيان با اشاره به اينکه در مکانيزم پرداخت حقوق بي عدالتي وجود دارد، گفت: اين موضوع قابل قبول نيست که پزشکي ۸۰ ميليون تومان درآمد داشته باشد و يک بازنشسته يک ميليون تومان بگيرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ بهمن ۹۶: تداوم روند افزايش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۹۷ (منبع: سایت صندوق بازنشستگی کشوری)

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: روند افزايش پلکاني حقوق بازنشستگان کشوري در سال ۹۷ تداوم خواهد يافت.
علي ربيعي، با بيان اينکه طي دو سال گذشته ۲۸۰۰ ميليارد تومان براي افزايش پلکاني حقوق بازنشستگان کشوري اختصاص يافته است، تاکيد کرد: براي سال آينده نيز ۳۴۰۰ ميليارد تومان در نظر گرفته شده است. اما اين افزايش با شيب منطقي و ملايم در حال وقوع است تا به مرور مشکل حقوق اين عزيزان را رفع کنيم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: پیگیری برای تامين منابع مالی پرداخت به موقع حقوق و عيدی بازنشستگان کشوری (منبع: سایت صندوق بازنشستگی کشوری)

پرداخت به موقع حقوق؛ اولویت نخست مدیریت جدید صندوق بازنشستگی است
نخستين نشست شوراي معاونين صندوق بازنشستگي کشوري در دوره جديد مديريتي اين صندوق برگزار شد.
در اين نشست، مقرر شد شيوه تامين منابع مالي لازم براي پرداخت به موقع حقوق و عيدي بازنشستگان کشوري به ويژه در دو ماه انتهايي سال ۹۶ مشخص شده و در صورت نياز به مکاتبات بيشتر با مراجع قانوني چون سازمان برنامه و بودجه کشور اين کار در سريعترين زمان ممکن انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: جزئیات جدید از میزان عیدی و حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سخن گوی سازمان برنامه و بودجه  اظهار داشت: طبق مصوبه دولت عیدی سال ۹۷ برای کارکنان دولت مشخص می گردد.اما با توجه به افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال  پیش رو عیدی بازنشستگان و کارمندان در حدود ۹۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.  این رقم در سال گذشته  یعنی ۱۳۹۵ برای عید ۹۶ به مبلغ ۷۷۰ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ بهمن ۹۶: مجلس با افزایش سن بازنشستگی و تغییر مبنای حقوق آنها مخالفت کرد (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: مجلس با افزایش سن بازنشستگی و در نظر گرفتن معدل ۵ سال آخر خدمت کارمندان برای حقوق بازنشستگی آنها مخالف هستند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: اگر معدل حقوق پنج سال آخر خدمت کارمندان برای حقوق بازنشستگی آنها در نظر گرفته شود  باید قید شود که این قانون شامل اشخاصی می‌شود که پس از تصویب قانون در تامین اجتماعی استخدام شوند لذا هر کسی که می‌خواهد استخدام تامین اجتماعی شود با آگاهی کامل استخدام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: پیگیری وزیر رفاه برای حل مشکلات و مطالبات بیمه بازنشستگان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه سال آینده برای حقوق بازنشستگان فولاد در نظر گرفته شده است و مشکلات و مطالبات بیمه آن‌ها تا سال آینده برطرف می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: جزئیات پرداخت مطالبات معلمان و پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پیشنهاد دولت برای لایحه بودجه سال ۹۷ مقرر شده بود تا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به میزان معادل ریالی یک میلیارد و ۶ میلیون دلار برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان اختصاص یابد، اما در حین بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به دلیل اذن نداشتن از سوی رهبری حذف شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: افزایش حداقل حقوق بازنشستگان به ۲ میلیون تومان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ولی داداشی امروز در نشست خبری با بیان اینکه حقوق مسئولین دستگاه‌های اجرایی و غیر اجرایی کشور از مطالبات و دغدغه‌های جدی مردم است اظهار کرد: در کمیسیون تلفیق برای وزرا، معاونین وزرا، استانداران، سفرا، نمایندگان مجلس و کسانی که بالاتر از پنج میلیون حقوق می‌گیرند هیچ افزایش حقوقی در نظر گرفته نشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


 

خبر ۱۱ بهمن ۹۶: استقبال دولت از افزایش حقوق بازنشستگان و اعضای هیئت علمی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دولت از افزایش حقوق بازنشستگان استقبال می کند گفت: اصلاحات صورت گرفته در لایحه بودجه برای دولت قابل دفاع است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: توجه ویژه به بحث پرداخت پاداش خدمت فرهنگیان در بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه پرداخت پاداش خدمت فرهنگیان در کمیسیون تلفیق مدنظر قرار گرفت، گفت: کمیسیون تلفیق اعتبارات پرداخت یارانه را از ۲۱ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ افزایش داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: گام مؤثر در پرداخت حقوق معلمان با ملی شدن بودجه آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کمیسیون تلفیق باید از وقت قانونی خود برای اصلاح بودجه استفاده می‌کرد، گفت: ملی شدن بودجه آموزش و پرورش گامی موثر در پرداخت حقوق معلمان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: آخرین اخبار از پاداش پایان خدمت و همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یکی از اولویت های کاری نمایندگان مجلس، را در هنگام بررسی لایحه بودجه در صحن،  توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان دانست و یادآور شد که حقوق بخشی از بازنشستگان سال های گذشته، مخصوصا بازنشسته های قبل از سال ۸۹ بسیار کم است که حتی با افزایش ۲۰درصدی نیز با رشد چندانی روبرو نمی شود چرا که پایه حقوق این قشر بازنشستگان بسیار کم بوده و بدیهی است با رشد ۲۰ درصدی نیز حقوقشان با رشد محسوسی روبرو نمی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و استخدام نیرو برای جبران کمبود معلم (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ،علی زرافشان که به‌منظور معرفی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان سمنان به این استان سفر کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان با اشاره به نیاز به ۳۰ هزار معلم برای پایه دوازدهم تحصیلی اظهار داشت: مقرر شد بخشی از معلمان را از نیروهای موجود، بخشی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و تربیت‌معلم شهید رجایی و بخشی از ردیف استخدامی تأمین کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ بهمن ۹۶: تخصیص اعتبار ویژه برای ترمیم و همسان سازی حقوق‌ بازنشستگان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت هزار میلیارد تومان علاوه بر افزایش ۱۰ درصدی جهت ترمیم حقوق و متناسب‌سازی قائل شده بود اما در سال آینده این رقم به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ بهمن ۹۶: اختصاص دو هزار میلیارد تومان برای پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه پیشنهادی برای افزایش سن بازنشستگی نداشته‌ایم گفت: برای عیدی امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


 

خبر ۹ بهمن ۹۶: اعتبار بازنشستگان در بودجه ۹۷ به ۴۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت (منبع: خبرگزاری ایرنا)

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از افزایش تهاتر بازنشستگان تا سقف ۴۰۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ خبر داد و گفت : کمیسیون تلفیق مجلس در نشست امروز خود این افزایش را به تصویب رساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: اهتمام مجلس برای پیگیری پرداخت حقوق و پاداش معلمان بازنشسته (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۹۷ گفت: در جلسات متعددی که توسط کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های تخصصی بودجه برگزار شد، پرداخت پاداش، حقوق و مزایای بازنشستگان آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد به میزان ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به تصویب برسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: پیگیری جدی وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش ایلنا، به دنبال منتفی شدن پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان از محل صندوق توسعه ملی، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی از این اقدام انتقاد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: جزئیات و نحوه افزایش میزان حقوق کارمندان در سال ۹۷ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

باشگاه خبرنگاران جوان: حقوق کارمندان همه ساله  با توجه به وضع اقتصادی  کشور و میزان افزایش تورم حقوق کارمندان دولت نیز افزایش می یابد.  در ۴ بهمن ماه ۱۳۹۶  رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی  خبر از نحوه افزایش ۰ تا ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ را داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: اختصاص اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومانی برای پرداخت پاداش معلمان بازنشسته (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گفته رئیس مجلس در بودجه ۹۷ مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای پاداش خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت ها در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:در لایجه بودجه سال۹۷به جای اینکه مانند گذشته چانه زنی تاثیرگذار باشد بودجه ریزی بر مبنای عملکرد مبنا قرار گرفته شده است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از پیشنهادات بنده افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان است که در هنگام بررسی جزئیات، از پیشنهاد خود در این راستا دفاع خواهم کرد،در لایحه بودجه سال ۹۷ به تقویت معیشت افرادی که درآمدشان زیر خط فقر است توجه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت برنامه‌های مناسبی برای بهبود وضعیت اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه در بودجه ۹۷ ارائه داده است، گفت:همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین در بودجه سال آینده نشانه توجه دولت به این افراد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: افزایش دو برابری حقوق بازنشستگان در ردیف بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرببا اعلام اینکه ۲ هزار میلیارد برای مستمری حقوق بازنشستگان ا ختصاص داده شد، اظهار داشت: ردیف افزایش حقوق بازنشستگان را دو برابری تعیین کردیم و همچنین این اجازه را از سه قوه گرفتیم که سپرده‌گذاری در بانکها نداشته باشند تا با آن کار مدیریتی کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: افزایش ۱۰ تا ۱۸ درصدی حقوق معلمان با دریافتی کمتر از ۵ میلیون تومان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

یوسف نجفی (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،درباره حذف سنوات تحصیلی بازنشستگان معلمان و اعتراض دانشجو معلمان به آن گفت: فعلا چنین چیزی وجود ندارد؛ دولت در لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری در یک بند به این موضوع اشاره کرده است که دوران تحصیل که به صورت تعهد خدمت قبل از استخدام یا حین خدمت در اوقات اداری در مقاطع رسمی آموزشی یا معادل توسط کارمندان طی شده یا می‌شود، جزو سابقه خدمت برای بازنشستگی منظور نمی‌شود؛ این موضوع صرفا مربوط به آموزش و پرورش نیست بلکه مربوط به تمامی کارکنانی است که سنوات تحصیلی دارند و یا آموزش می بینند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: پیشنهاد حل مشکلات بازنشستگان فولاد کشور در لایحه بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد خود  در لایحه بودجه سال ۹۷ جهت حل مشکلات بازنشستگان فولاد کشور خبر داد و گفت: در این پیشنهاد مطرح شده است که ۱۰۰ درصد افزایش منابع بودجه مجلس و نهاد ریاست جمهوری برای سال آینده به صندوق بازنشستگی فولاد اختصاص یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ بهمن ۹۶: پیگیری برای افزایش حقوق بازنشستگان پیش از سال ۸۹ (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از حقوق پایین بازنشستگان قبل از سال۸۹ انتقاد کرد.
محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم توجه به معیشت خانوارهای بازنشسته گفت:یکی از اهداف توسعه کشور فراهم کردن رفاه برای مردم جامعه بوده بنابراین بدیهی است که باید اقتصاد خانوارهای بازنشسته تقویت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ بهمن ۹۶: میزان پرداخت عیدی و پاداش آخر سال کارگران فصلی و کارمزدی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، کلیه کارفرمایان مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند، مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارگران نباید از معادل ۹۰ روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: منابع مالی جهت پرداخت عیدی و پاداش بازنشستگان تامین شد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تامین منابع عیدی و پاداش بازنشستگان خبر داده و درباره تعیین مزد کارگران گفت: در شورای عالی کار چانه‌زنی ها برای تعیین حداقل دستمزد در جریان است و تلاش می کنیم این مساله به شب عید کشیده نشود.

ربیعی متذکر شد: استراتژی ما این است که این افزایش حقوق از نرخ تورم بیشتر باشد البته دریافتی های تا سقف ۲ میلیون تومان را درصدی افزایش خواهیم داد تا فاصله دریافتی های پایین و بالا را کمتر کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: افزایش پاداش پایان خدمت بازنشستگان به ۲۶۰ میلیون تومان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حداکثر رقم قابل پرداخت به بازنشستگان برای سال جاری حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ میلیون تومان است که البته اگر این رقم برای سال آینده هم مصوب گردد ضریب تعدیل شده و رقمی بالاتر حاصل خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: اهتمام صندوق بازنشستگی کشوری به امنیت فکر و نشاط بازنشستگان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

به گزارش ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده امروز(سه شنبه) درنشست مشترک با کانون های بازنشستگی آموزش و پرورش با بیان این که موفقیت، استراتژی و برنامه می خواهد و تلاش خواهیم کرد برنامه هایمان با هماهنگی کانون های بازنشستگی تدوین کنیم، افزود: اعتقادم این است که بحران مدیریت را تحویل می گیرم و با کمک شما مدیریت بحران را تحویل خواهم داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: پیگیری در جهت رفع مشکل حقوق بازنشستگان و ابطال دفترچه بیمه آنها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که نامه فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش در مورد تبدیل وضعیت آنها را تقدیم معاون پارلمانی رئیس‌جمهور می‌کنم، گفت: در واقع در شرایط ایجاد شده پس از تبدیل وضعیت به استخدام رسمی باید برپایه نرخ همان سال کسورات قانونی اعمال شود که در مورد برخی براساس نرخ امسال انجام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد (منبع: خبرگزاری مهر)

دستورالعمل پرداخت پاداش پایان خدمت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه اعلام شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ بهمن ۹۶: کاهش فاصله حقوق بازنشستگان با کارکنان شاغل در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری اعلام کرد: رفع تبعیض موجود در پرداخت‌ها به کارکنان دستگاه‌های اجرایی و ایجاد تعادل از اهداف کلان لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: استخدام یک نفر در ازای بازنشستگی سه نفر طبق برنامه توسعه (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: در سطح استان حدود ۵۴ مرکزکاریابی وجود دارد و متقاضیان کار معمولا برای ثبت‌نام به آنها سرمی‌زنند و این مراکز کاریابی نیز فرصت‌های شغلی را از بخش‌های مختلف می‌گیرند و اگر فرد رجوع کننده شرایط متناسب با یک شغلی را داشته باشد معرفی خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: درخواست پیش بینی اعتبار در بودجه ۹۷ برای پرداخت پاداش معلمان بازنشسته (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز (یکشنبه، یکم بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزیر آموزش و پرورش گفت: باید تدبیری برای رفع مشکلات فرهنگیان و بازنشستگان این حوزه صورت بگیرد؛ امروزه مصاحبه های زیادی در خصوص حمایت از فرهنگیان انجام می شود در حالی که باید در فصل بودجه اقدام و عمل مناسب انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: کمبود ۱۰۰۰ نفری نیرو در آموزش و پرورش اصفهان طی سال آتی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

فرماندار اصفهان گفت: سال آینده با بازنشسته شدن ۳ هزار نفر و ورود ۲ هزار نفر نیرو در آموزش و پرورش، با یک‌هزار نفر کمبود نیرو مواجه خواهیم شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: عدم احتساب پرستاران در قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت (منبع: خبرگزاری فارس)

نایب رئیس نظام پرستاری تبریز گفت: در قانون بازنشستگی پیش از موعود که ۳۰ سال پیش تصویب شده، آمده است که پرستاری جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود، از این رو پرستاران با ۲۰ سال سابقه کار و ۳۰ سال محاسبه خدمت، می‌توانند بازنشسته شوند که متاسفانه طی این ۳۰ سال عملیاتی نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: استخدام یک نفر در ازای بازنشستگی سه نفر طبق برنامه توسعه (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: در سطح استان حدود ۵۴ مرکزکاریابی وجود دارد و متقاضیان کار معمولا برای ثبت‌نام به آنها سرمی‌زنند و این مراکز کاریابی نیز فرصت‌های شغلی را از بخش‌های مختلف می‌گیرند و اگر فرد رجوع کننده شرایط متناسب با یک شغلی را داشته باشد معرفی خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: ضرورت توجه ویژه به افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و فرهنگیان در بودجه سال آینده شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان بخش کشاورزی (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند با بیان اینکه بیمه اجتماعی بخش کشاورزی شامل ببمه درمان نمی‌شود، ادامه داد: حقوق بازنشستگان بخش کشاورزی که با تاخیر همراه بود در بهمن‌ماه جاری به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ دی ۹۶: اعلام شرایط جدید بازنشستگی کارمندان دولت در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رئیس جمهور در روزهای اخیر لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری را به‌پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی، جهت طی تشریفات قانونی  به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۹ دی ۹۶: تغییرات جدید حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان بر اساس لایحه خدمات کشوری (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش فارس،‌به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری نسبت به قانون آزمایشی مدیریت خدمات کشوری دارای تغییرات قابل توجهی است.

این لایحه مشتمل بر ۶۷ مورد اصلاح در قانون آزمایشی است که برخی از اصلاحات تغییرات عمده در نحوه مدیریت دستگاههای اجرای، ارائه خدمات عمومی، رعایت حقوق شهروندان و ارباب رجوع، جداول و امتیازات حقوق و مزایای کارکنان دولت و بازنشستگان و تبیین وظایف و اختیارات سازمان اداری و استخدامی کشور  می‌باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۹ دی ۹۶: پیش بینی افزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولتی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: شرایط بازنشستگی و حقوق مزایای بازنشستگان لشکری و کشوری بر اساس فصل ۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری تغییرات اساسی کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: صدور کارت اشتغال برای بازنشستگان دو یا چند شغله (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبات امروز این کمیسیون گفت: این کمیسیون در مصوبه‌ای مقرر کرد برای بازنشستگانی که دوباره مشغول کار می‌شوند و یا دو یا چندشغله هستند، کارت اشتغال صادر خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: تاثیر تعیین سقف پاداش بازنشستگی در بودجه ۹۷ برای فرهنگیان (منبع: خبرگزاری مهر)

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین سقف پاداش بازنشستگی در بودجه ۹۷ تاثیری در پاداش پایان خدمت فرهنگیان ندارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد: حسب شرایطی که در قانون مربوط به امور استخدامی وجود دارد، پاداش پایان خدمت کارمندان دولت بر اساس معدل دریافتی های ۲ سال آخر خدمت ضرب در سی سال محاسبه می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: زمان واریز عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان و روستائیان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از واریز عیدی ۴۳ هزار مستمری بگیر تحت پوشش این صندوق همزمان با حقوق بهمن ماه خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: تعیین میزان عیدی کارمندان؛ بازنشستگان و کارگران در سال 96 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، عیدی کارکنان دولت همه ساله بر اساس مصوبه دولت تعیین می‌شود؛ مبلغ قطعی آن باید به تصویب هیات وزیران برسد و نحوه پرداخت آن به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ شود. به گفته سخنگوی سازمان برنامه و بودجه با توجه به رشد ۱۰ درصدی حقوق‌ها در سال ۱۳۹۷، عیدی کارمندان دولت ۹۳۰ هزار تومان پیش‌بینی می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶: واریز نشدن حقوق ۴ ماه اخیر بازنشستگان آموزش و پرورش استثنایی (منبع: خبرگزاری فارس)

۱۶۰۰ نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش استثنایی کشور، علی رغم گذشت ۴ ماه از زمان بازنشسته شدن، هنوز حقوقی دریافت نکرده‌اند البته مسئولان آموزش و پرورش قول داده‌اند تا آخر این هفته، حقوق آنها را پرداخت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶:  فارغ التحصیلان حقوق جایگزین قضات بازنشسته در امر وکالت شوند (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: با جذب قضات بازنشسته در امر کارشناسان حقوقی موافق نیستم. طبق قوانین سن بیش از ۵۰ سال اصلا نمی تواند وارد دوره کارآموزی شود. با این تعداد فارغ التحصیل حقوق بهتر است این افراد جایگزین قضات بازنشسته در امر وکالت شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶: تقدیم لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس از سوی دولت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

جمشید انصاری با بیان اینکه لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در دولت تقریبا به تصویب نهایی نیز رسیده است، اظهار داشت: تنها یکی، دو ماده از این لایحه که مربوط به صندوق‌های بازنشستگی می‌شود، باقی مانده‌اند که آنها نیز موکول به کار مستقلی که باید درخصوص صندوق‌های بازنشستگی انجام بدهیم، شده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ دی ۹۶: تخصیص هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق، گفت: بر اساس این مصوبه، دولت برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان حدود هزار میلیارد تومان را اختصاص می‌دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: ۴۰ هزار نفر در سن بازنشستگی قرار گرفتند (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بیرانوند در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس بر روی آنتن شبکه آموزش رفت، با اشاره به فعالیت ۹۲۵ هزار پرسنل فرهنگی برای تربیت بیش از ۱۱ میلیون دانش آموز اظهار کرد: سال قبل ۴۰هزار نفر در سن بازنشستگی قرار گرفتند که البته ۸ هزار نفر باقی ماندند و استمرار خدمت داشتند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: واریز حقوق معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی تا پایان این هفته (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حقوق معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی تا پایان این هفته پرداخت می‌شود، گفت: همه مطالبات سرباز معلمان تا بهمن‌ماه تسویه خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۰ دی ۹۶: طلب ۱۰ هزار میلیارد تومانی فرهنگیان از آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مطالبات فرهنگیان نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۳۵۰۰ میلیارد تومان فقط مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ دی ۹۶: واریز مطالبات بازنشستگان مهرماه صندوق ذخیره فرهنگیان (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز بیش از ۲ هزار میلیارد به حساب بازنشستگان مهرماه صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ دی ۹۶: عدم پرداخت حق الزحمه معلمان حق‌التدریس از ابتدای سال (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مطالبات مزدی فرهنگیان در ماههای گذشته پرداخت نشده‌است؛ به طور مشخص معلمان حق‌التدریس از ابتدای سال تحصیلی فعلی، حق‌الزحمه خود را دریافت نکرده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ دی ۹۶: افراد واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار می‌گوید ۲۲۳ هزار نفر از کارگران کشور که بدون میل و اراده از کار بیکار شده‌اند، مستمری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که از این تعداد ۵۳ هزار نفر متعلق به استان تهران هستند. به گفته او، مقرری بیمه بیکاری از روز اول بیکاری قابل پرداخت است و تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که واقعا بیکار شده باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ دی ۹۶: نیاز به جذب ۷۰ هزار معلم در مهر ۹۷ (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر آموزش و پرورش: درسال ۹۷ حدود ۶۰۰ هزاردانش آموز اضافه خواهد شد و این نیازبه ۳۰ هزارمعلم دارد وبا احتساب ۴۰ هزاربازنشسته در مهر ۹۷ نیازمند ۷۰ هزارمعلم هستیم وبا توجه به استقرار پایه ۱۲ باید برای فراهم ساختن زیرساخت ها بیش ازپیش تلاش کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ دی ۹۶: تعیین میزان عیدی کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری مهر)

سخنگوی سازمان برنامه از اعطای ۴۰ میلیون تومان وام با سود ۵ درصد برای نوسازی بافت های فرسوده، مسکن اجتماعی و مسکن روستایی در سال۹۷ خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نرخ بیکاری به ۱۱.۲درصد برسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 دی 96: لزوم برخورداری بازنشستگان از حقوق مناسب و بیمه (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در خصوص فرهنگیان بازنشسته گفت: باید عدالت رعایت شود و بازنشستگان دستگاه های مختلف با شرایط یکسان بتوانند دریافتی مناسب و مبتنی بر عدالت داشته باشند که در قانون برنامه ششم مصوب شده و باید بازنشستگان در کنار حقوق مناسب از بیمه کاملی برخوردار باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ دی ۹۶: جلسه نمایندگان کانون‌های بازنشستگی جهت رفع مشکلات بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به محورهای این نشست عنوان کرد: موضوعات مربوط به حقوق و مزایا و موضوعات بیمه‌ای بازنشستگان و نیز موضوعات مربوط به اتخاذ تصمیم در بودجه سال آینده برای حل مشکل دائمی پرداخت‌های آتی صندوق فولاد در این نشست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ دی ۹۶: افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان به اندازه نرخ تورم  (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

سخنگوی دولت از پیش بینی اشتغال ۸۳۰هزار نفر در سال۹۷ خبر داد و جزئیات برنامه های دولت برای کاهش آلودگی هوا در پایتخت و شهرهای بزرگ را اعلام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 آذر 96: تصویب طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای با اشاره به تصویب کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و  مقامات کشوری، افزود: همچنین در این جلسه طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان بررسی و تصویب شد، البته این طرح با استفساریه چندی پیش برخی نمایندگان در این حوزه تفاوت دارد؛ ضمن اینکه این طرح در تاریخ 20 اردیبهشت سال گذشته کمیسیون اجتماعی در دوره قبل نیز مورد بررسی قرار گرفته بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 آذر 96: بازنشستگی ۲۵ درصد نیروهای حوزه امورتربیتی تا سال 1400 (منبع: خبرگزاری مهر)

سنندج- مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: تا سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۲۵ درصد نیروهای حوزه امورتربیتی آموزش و پرورش در سطح کشور بازنشسته می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 آبان 96: اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در وزارت ورزش (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان: قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان به وزارت ورزش ابلاغ شده و در حال اجراست
ژاله فرامرزیان گفت: سازمان بازرسی و سازمان اداری و استخدامی کشور، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را به وزرات ورزش و جوانان ابلاغ کرده و ما ملزم به اجرای آن هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 آبان 96: انتصاب بازنشستگان در شهرداری منع قانونی ندارد (منبع: خبرگزاری مهر)
به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا گفت: بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری سمت هایی از جمله روسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهوری، نواب مجلس و اعضای شورای نگهبان، استانداران سفرا، معاونین وزرا می توانند بازنشسته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 19 آبان 96: لزوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۷ (منبع: خبرگزاری مهر)
همدان – ️رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری باید در بودجه ۹۷ نمایان باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 آبان 96: ابطال بخشنامه بازنشستگی پرستاران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه سازمان تأمین اجتماعی که فقط ارسال درخواست‌های بازنشستگی پرستاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور با سنوات خدمتی حداقل ۲۵ سال را مجاز کرده بود، ابطال کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 آبان 96: ابلاغیه جدید ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید انصاری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص ابلاغ استفساریه تبصره (1) ماده‌واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان توسط ریاست محترم جمهور به این سازمان توضیحاتی ارائه کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 آبان 96: بازنشستگی 320 هزار معلم تا چهار سال آینده (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

وی به تعداد بازنشستگان تا چهار سال آینده اشاره کرد و گفت: تا سال ۱۴۰۰حدود ۳۲۰هزار نفر بازنشسته می شوند اما این مساله نشان از کمبود نیرو در آینده نیست و اکنون عدم تعادلی در آموزش و پرورش داریم که با استفاده از فرصت بازنشستگی آن را جبران می کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 آبان 96: درخواست استمرار خدمت برای معلمان استثنایی در آستانه بازنشستگی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تا 5 سال آینده هر سال حدود 600 تا 650 نفر از همکاران ما بازنشسته می‌شوند، گفت: عمده نیروی انسانی آموزش و پرورش استثنایی سال‌های پایانی خدمت‌شان را می‌گذرانند. البته امسال درخواست استمرار خدمت برای همکاران در آستانه بازنشستگی داشتیم که حدود 250 نفر از آنها با این درخواست موافقت کردند و در مدارس ما ماندند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 آبان 96: ابلاغ قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رییس جمهور قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را برای اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 مهر 96: آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان از 22 مهر (منبع: خبرگزاری ایسنا)

ثبت نام وام ۴ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری با فعال شدن لینک آن روی سایت صندوق بازنشستگی کشوری از امروز (شنبه) به مدت یک ماه آغاز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 مهر 96: انتقاد از قانون ممنوعیت استخدام افراد بازنشسته (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی قانون ممنوعیت استخدام افراد بازنشسته را نوعی تبعیض علیه سالمندان برشمرد و خواهان لغو آن شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 مهر 96: سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش در سال های آینده (منبع: خبرگزاری ایلنا)

بطحایی در مورد تامین نیروی انسانی با توجه به سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش در سال های آینده بیان کرد: مشکل چندانی برای تامین نیرو وجود ندارد و روش‌های مختلفی برای جایگزینی نیرو پیشنهاد شده است و علاوه بر دانشگاه فرهنگیان می‌توان از دانشگاه‌های دیگری که در حوزه تربیت معلم فعال هستند بهره‌ گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مهر 96: تشریح جزئیات بخشنامه افزودن سهم اضافه کار به مستمری (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران – ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بخشنامه افزودن سهم اضافه کار به مستمری بازنشستگان مشمول قانون تامین اجتماعی گفت : در خصوص بازنشسته های پس از سال 95 نیز متناسب با کسوری که از اضافه کارشان کسر شده ، ضریبی محاسبه و به مستمریشان اضافه می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مهر 96: تصویب اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری (منبع: خبرگزاری مهر)

اهواز ـ نماینده مردم اهواز، در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست بازنشستگان کشوری مبنی بر اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری به دولت ارائه و مصوب شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 شهریور 96: وعده پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان (منبع: روزنامه خراسان)

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی: مستمری بازنشستگان از ماه آینده بدون تاخیر پرداخت می شو

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 شهریور 96: کاهش سن بازنشستگی از معضلات پیش روی صندوق های بازنشستگی (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه قانون بازنشستگی پیش از موعد فعلا در این صندوق اجرا نمی شود تاکید کرد: در صورتی این قانون اجرایی می شود که دولت و مجلس منابع آن تامین کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 شهریور 96: فاصله ۶۷.۷ درصدی بین حقوق بازنشستگان و افزایش حقوق آنان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید باید با اعمال مشوق‌های بیمه‌ای به سمت رسمی کردن نیروهای کار برویم. به گفته وی استراتژی دولت این است که هر سال حقوق بازنشستگان به شکلی افزایش یابد که از تورم بالا بزند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 شهریور 96: اشتغال بازنشستگان مانع ورود نیروهای جوان‌ تر به بازار کار (منبع: خبرگزاری مهر)

رفسنجان-امام جمعه رفسنجان گفت:برخی افراد که به مقام بازنشستگی نائل می‌شوند اجازه ورود نیروهای جوان‌تر به بازار کار را نمی دهد که با توجه به آمار بالای بیکاران نباید چنین دیدگاهی داشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 96: تبعیض حقوق میان بازنشستگان از چالش‌ های بزرگ این قشر (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران-ایرنا- مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم بخشی از آسیب حقوقی بازنشستگان که در دولت قبل به دلیل افزایش نرخ تورم ایجاد شده بود، خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 96: اختصاص وام 100 میلیاردی بدون بهره برای بازنشستگان و مستمری بگیران (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

وزیر تعاون: امسال 100 میلیارد تومان برای بازنشستگان و مستمری بگیران کنار گذاشتیم که بتوانیم وام بدون بهره بدهیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 شهریور 96: پیگیری جایگزینی یکی از فرزندان فرهنگیان بازنشسته در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری مهر)
معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد؛ جایگزینی فرزندان فرهنگیان بازنشسته درآموزش و پرورش دنبال می شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 شهریور 96: پیگیری حل مشکل اشتغال فرزندان بازنشستگان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: مشکلات بازنشستگان استان به ویژه اشتغال فرزندان در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان که اوایل هفته آینده انجام می شود، مورد بررسی قرار می گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 21 شهریور 96: آغاز ثبت نام از بازنشستگان دولت برای اعطای وام 4 میلیونی، از مهر ماه (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

نام نویسی وام 4 میلیون تومانی برای بازنشستگان؛ مهربه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ محمود اسلامیان در حاشیه رونمایی از تندیس بازنشسته نمونه کشوری گفت: 1200 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام به بازنشستگان پیش بینی شده است متقاضیان درخواست برای ثبت نام می‌توانند از طریق سامانه صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 96: دلیل مشکلات بازنشستگی چیست؟ (منبع: خبرگزاری مهر)

مسعود نیلی عنوان کرد؛ مشکلات بازنشستگی نتیجه عدم تقارن جنسیتی بازار کار است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 شهریور 96: موضوع معیشتی بازنشستگان، از دلایل اصلی اشتغال آنان (منبع: tamin.ir)

در خصوص اشتغال بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، قوانین و مقررات مشخص و روشنی وجود دارد. یکی از مهم ترین مسائل و مشکلاتی که مجموعه کشور با آن مواجه است و دغدغه مهم ما هم به حساب می‌آید، موضوع معیشت بازنشستگان است که به عنوان اقشار آسیب پذیر جامعه، آنچنان که باید از توان اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 شهریور 96: پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری حداكثر تا ظهر فردا

روابط عمومي صندوق بازنشستگي کشوري در اطلاعيه اي ضمن عذرخواهي از بازنشستگان و مستمري بگيران اين صندوق اعلام کرد: با هماهنگي هاي انجام شده با سازمان برنامه و بودجه و بانک عامل، حقوق بازنشستگان کشوري حداكثر تا ظهر روز پنجشنبه (فردا) به حساب اين عزيزان واريز مي شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 مرداد 96: 255 نفر سهمیه استخدامی معلم در شهر تهران (منبع: خبرگزاری تسنیم)
معاون نیروی انسانی آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به بازنشستگی ۴ هزار نفر در سال جاری گفت: سهمیه اختصاص یافته برای استخدام معلم در شهر تهران ۲۵۵ نفر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 مرداد 96: آمار مستمری بگیران ازکارافتاده و بازنشسته بالای 100 سال (منبع: خبرگزاری مهر)

مشاور مدیرعامل تامین اجتماعی مطرح کرد؛ ۴۰ مستمری بگیر از کار افتاده و بازنشسته ۱۰۰ تا ۱۲۱ساله در کشور

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 مرداد 96: بازنشستگی بیش از 30 هزار معلم قبل از سالتحصیلی جدید (خبرگزاری فارس)

حسین فرزانه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا افرادی که تا شهریورماه بازنشسته می‌شوند می‌توانند برای ادامه فعالیت در آموزش و پرورش باقی بمانند؟»، اظهار داشت: این موضوع مطابق قانون است.
وی افزود: برگشت به کار با به کارگیری متفاوت است؛ به‌کارگیری همان تبصره 2 است که در کارهای اداری انجام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 مرداد 96: رونمایی از طرح وام ضروری بازنشستگان کشوری برای سال 96 (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، در اولین کنگره مجمع عالی کانون‌های بازنشستگی کشوری طرح وام ضروری بازنشستگان کشوری برای سال 96 با حضور وزیر رفاه رونمایی شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: ناتوانی دولت در افزایش حقوق بازنشستگان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، محمود اسلامیان در نشست مشترک با روسای کانون های بازنشستگی استان تهران، اظهار کرد: در کشورمان، کارگران، پزشکان، تاجران و بسیاری از اصناف و گروه های دیگر، جهت پیگیری مطالبات به حق خود، تشکل واحد و منسجمی دارند که جای این امر مهم در میان بازنشستگان کشوری خالی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ مرداد ۹۶: فعالیت بازنشستگان آموزش و پرورش در مدارس غیرانتفاعی (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن مسعودی مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش در خصوص تاثیر مدارس غیردولتی در نظام تعلیم و تربیت اظهار کرد: این مدارس در حوزه کمک به صرفه جویی در مورد سرانه دانش آموزی و اشتغال زایی تاثیر مهمی داشتند و حدود ۲۶۲هزار نفر در بخش مدارس غیردولتی شاغل هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 مرداد 96: واریز حقوق تیرماه تمامی بازنشستگان کشوری (منبع: جام جم آنلاین)

به گزارش جام جم آنلاین از صندوق بازنشستگی کشوری، حسین بخشی زاده افزود: با تامین اعتبار صورت گرفته، حقوق، حق عائله مندی و اولاد تیرماه تمامی بازنشستگان کشوری به حساب این افراد واریز شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۱ تیر ۹۶: اشغال فضای کار جوانان توسط بازنشسته ها (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، علی وقفچی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: برنامه‌هایی که تاکنون برای اشتغال در جامعه انجام شده، وضعیت خوبی نداشته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ تیر ۹۶: محاسبه حقوق بازنشستگان براساس میانگین حقوق دو سال پایان خدمت (منبع: خبرگزاری تسنیم)

ابوالفضل فتح الهی، نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،در واکنش به مصوبه برنامه ششم توسعه درباره میزان حقوق بازنشستگی گفت: تا کنون کسانی که بخواهند بازنشسته شوند، میانگین حقوق دو سال پایان خدمت را مبنای تعیین دستمزد دوره بازنشستگی قرار می دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 تیر 96: درخواست تعیین تکلیف نیروهای قراردادی تابع دولت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

اصلانی ورود مجلس به موضوع تعیین تکلیف کارگران قراردادی و شرکتی را گام موثری در جهت روشن شدن وضعیت این نیروها دانست و از دولت خواست تا هرچه سریع‌تر تکلیف نیروهای غیر رسمی دولتی را مشخص کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 تیر 96: تشریح جزئیات بازنشستگی پرستاران

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس سید محمد علی جنانی گفت: هیئت وزیران در سال ٦٨ در مصوبه ای، مشاغل پرستاری، بهیاری و کمک بهیاری را جزو مشاغل سخت و زیان آور اعلام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۸ تیر ۹۶: مهارت آموزی توسط سازمان فنی و حرفه ای به بازنشستگان جویای کار (منبع خبرگزاری جوان)

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولین گردهمایی «مهارت آموزی بازنشستگان کشوری» با حضور بیش از ۹۰ نفر از رابطین و نمایندگان بازنشستگان این صندوق از سراسر کشور، مدیران و کارشناسان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در هتل المپیک تهران به مدت دو روز آغاز به کار کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 تیر 96: قانون ممنوعیت بکارگیری نیروهای بازنشسته اجرایی شود (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به‌کارگیری نیروی‌های بازنشسته و افرادی که مدت خدمت آنها در ادارات دولتی به‌پایان رسیده، کماکان در ادارات دولتی مورد مشاهده و بحث است در حالی که از تصویب قانون ممنوعیت به‌کارگیری آنها سال‌ها می‌گذرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ تیر ۹۶: اخراج بازنشستگان مشغول به کار در ادارات دولتی  (منبع: اقتصاد نیوز)

رییس سازمان بازرسی کل کشور از ادامه پیگیری‌ها بر وضعیت مدیران دوتابعیتی خبر داد و گفت: اخیرا در همین راستا چند مدیر دوتابعیتی اخراج شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 تیر 96: میزان پرداختی مستمری بازنشستگان و بیمه بیکاری (منبع: خبرگزاری ایرنا)

زدا افزود: سازمان تامین اجتماعی بدون اتکا به بودجه دولت و بدون نیاز به منابع عمومی هر ماه حدود 3500 میلیارد تومان مستمری بازنشستگان را پرداخت می کند و حدود 240 میلیارد تومان به عنوان مقرری به کسانی که بیکار شده است و زندگی آنها در مضیقه است، پرداخت می کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۲۳ تیر ۹۶: پرداخت باقی مانده حقوق مستمری بگیران تأامین اجتماعی در تیر ماه (منبع: خبرگزاری تامین اجتماعی)

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسید تقی نوربخش همزمان با هفته تأمین اجتماعی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: این ما به التفاوت حدود ٤٢٠ میلیارد تومان است که تامین شده و تا پایان تیر به مستمری بگیران پرداخت می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ تیر ۹۶: حق بیمه برای انواع بازنشستگی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

پرداخت مستمری به بیمه‌شدگان اصلی و تبعی از جمله مهمترین ماموریت‌های سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود. بر اساس قانون تامین اجتماعی، بازنشستگی به معنای عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن و شرایط بازنشستگی است. برای احراز بازنشستگی در قانون مذکور دو معیار رسیدن به سن مقرر و داشتن سنوات پرداخت حق بیمه به میزان آنچه در قانون تامین اجتماعی تعیین شده، است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 تیر 96: ابلاغ بخشنامه افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری

مدیر کل امور فنی مستمریهای سازمان تامین اجتماعی گفت: طی بخشنامه ای، نحوه احتساب اضافه کار در تعیین مستمری بازنشستگی کارکنان دستگاههای اجرایی تببین شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 خرداد 96: نحوه تأمین اعتبار بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

با مصوبه جدید دولت، دستگاه های اجرایی که در بودجه مصوب امسال آنها برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی اعتبار مربوط پیش بینی نشده، می توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی های غیرمنقول مازاد برای این منظور استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 خرداد 96: پرداخت معوقات حق‌ الزحمه امتحانات نهایی تا پایان خرداد ماه (منبع: خبرگزاری ایسنا)

در حالی که امتحانات نهایی امسال رو به پایان است، معوقات حق‌الزحمه امتحانات نهایی سال گذشته معلمان هنوز پرداخت نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 خرداد 96: 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند (منبع: خراسان)

رمضانی افزود: مسئولان اگر وامی به تعداد همه بازنشستگان دارند اعلام رسانه ای کنند وگرنه حداقل رسانه ای نکنند.وی با اشاره به مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی، ادامه داد: حدود 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند و مشکلات زیادی دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 خرداد 96: جزئیات بخشنامه جدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت 

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی با حضور در برنامه روی خط خبر شبکه سیما بخشنامه جدید سازمان تامین اجتماعی در مورد قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت را تشریح کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 خرداد 96: ابلاغ بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت (منبع: خبرگزاری ایسنا)

بخشنامه تجدید محاسبه مستمری مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استان‌ها ابلاغ شد و برنامه آن از ماه آینده نهایی و اجرا می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 خرداد 96: حقوق بازنشستگان به طور میانگین 18.7 درصد افزایش داشته است (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به معیشت بازنشستگان اشاره و عنوان کرد: امسال با بودجه 2400 میلیارد تومانی که دریافت کردیم حقوق بازنشستگان را به طور میانگین 18.7 درصد افزایش دادیم و امیدواریم روندی که دو سال است از سوی دولت برای ترمیم حقوق بازنشستگان شروع شده، ادامه یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 خرداد 96: اجرایی شدن دستورالعمل افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تاخیر در ابلاغ افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان بزودی حل می شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 خرداد 96: خبر بازنشستگی 300 هزار معلم و کمبود نیرو در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت : بازنشستگی300 هزار معلم تا پایان سال 99، سونامی کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه به راه می‌اندازد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 خرداد 96: بازنشستگی روستائیان ۷۰ ساله با ۱۰ سال سابقه بیمه‌ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قزوین خاطرنشان کرد: کشاورزان، روستائیان و عشایر زین پس می‌توانند تنها با ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی با سن ۷۰ سال از مستمری بازنشستگی این صندوق استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 اردیبهشت 96: اجرای تَک‌بُعدی قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور (منبع: خبرگزاری ایلنا)

یک فعال صنفی کارگری می‌گوید که هدف قانون سختی و زیان آور، حفظ سلامت نیروی کار است. وی در عین حال می‌گوید عده‌ای از کارفرمایان این تصور غلط را دارند که قانون فوق صرفا قانون بازنشستگی زودتر از موعد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 اردیبهشت 96: افزایش 15 درصدی مستمری بازنشستگان صنعت نفت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

مستمری و مقرری همه بازنشستگان صنعت نفت از یکم فروردین ماه امسال 15 درصد افزایش می‌یابد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 اردیبهشت 96: حقوق اردیبهشت‌ ماه بازنشستگان کشوری واریز شد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، حسین بخشی زاده، مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: با تامین اعتبار صورت گرفته، حقوق، حق عائله مندی و اولاد اردیبهشت ماه تمامی بازنشستگان کشوری عصر روز گذشته (چهارشنبه) به حساب این افراد واریز شد و قابل برداشت است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 96: پرداخت حقوق اردیبهشت ماه مستمری بگیران با اعمال افزایش سال 96 

حقوق اردیبهشت ماه تمامی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با اعمال افزایش سال ٩٦ پرداخت شد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 اردیبهشت 96: ابلاغ بخشنامه اصلاح احکام بازنشستگان پیش ازموعد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز بخشنامه بند «ت» ماده 28 قانون برنامه ششم مبنی بر اصلاح احکام بازنشستگان پیش از موعد را به ادارات کل تامین اجتماعی ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 اردیبهشت 96: جزئیات پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش هنوز از سال 94 باقی مانده است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 20 اردیبهشت 96: ابلاغ دستورالعمل پرداخت سهم اضافه کار به مستمری بازنشستگان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون سازمان تامین اجتماعی: پرداخت سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان درحال اجرا است

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 اردیبهشت 96: پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی خراسان رضوی (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار در طول تاریخ این سازمان، امسال پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان این استان به صورت 100 درصدی پرداخت شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶: ضرورت جذب نیرو با توجه به بازنشسته شدن بیش از ۴ هزار معلم در تهران (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه دانشگاه فرهنگیان کانال اصلی جذب معلم است اما آموزش و پرورش باید در استخدام نیروهای جدید، نیروهای غیررسمی اما با تجربه فعلی خود را که از تمام ظرفیت آن‌ها استفاده نمی‌شود در اولویت قرار دهد، افزود: باید با توجه به میزان خروج و بازنشسته شدن معلمان به جذب معلمان تازه نفس اقدام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ اردیبهشت ۹۶: تکلیف دولت به اجرای نظام رتبه‌‎بندی معلمان بر اساس شایستگی (منبع:خبرگزاری فارس)

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار پرداخت براساس شایستگی برای داشتن آموزش و پرورش بدون دغدغه را به دولت تکلیف شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ اردیبهشت ۹۶: جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان و مشمولان قانون تامین اجتماعی (منبع:خبرگزاری راه دانا)

معاون اول رییس جمهور افزایش مستمری بازنشستگی و مشمولین قانون تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۶ را به وزارت تعاون، کار و رفاه و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۶: افزایش حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر از ۲۰ میلیون ریال (منبع:خبرگزاری مهر)

یاسوج- معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد، گفت: حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر از ۲۰ میلیون ریال افزایش می یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ اردیبهشت ۹۶: پیش‌بینی بازنشستگی ۴ هزار فرهنگی تهران در سال‌ ۹۶ (منبع:خبرگزاری ایسنا)

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تعداد فرهنگیان بازنشسته شهر تهران در سال گذشته ۳۶۰۰ نفر بود و پیش‌بینی می‌شود که امسال به ۴۰۰۰ نفر برسد .

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: پرداخت ۴۷ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشتگان (منبع:خبرگزاری شبستان)

خبرگزاری شبستان: مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در یک هزار و ۷۰۰ آموزشگاه نمازجماعت برگزار می شود، گفت: امسال یک هزار و ۲۰۰ نیرو استخدام آموزش و پرورش استان می شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 اردیبهشت 96: پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش پرداخت شد (منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی)
47 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشستگان امسال آموزش و پرورش، دیشب واریز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: عدم اجرای بازنشستگی پیش از موعد کارگران امین‌ موکت قزوین (منبع:خبرگزاری ایلنا)

جمعی از کارگر کارخانه امین موکت قزوین می‌گویند، که با وجود اینکه در محیط کار مستقیما با مواد شیمیایی در تماس هستند و کارشان مشمول قانون سخت و زیان آور می شود، انا نمی‌توانند از مزایای بازنشستگی پیش موعد استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 96: نرخ افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در دولت یازدهم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان در سال ٩٦ پرداخت و گفت: امسال حقوق بازنشستگان برای حداقل بگیران، ١٤,٥ درصد افزایش می یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: اعمال افزایش و همسان سازی حقوق مددجویان بازنشسته از فروردین ۹۶ (منبع:خبرگزاری ایرنا)

تهران-ایرنا- سخنگوی دولت از افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی آن خبر داد و گفت: یارانه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز ۳.۴ برابر افزایش یافت و پرداخت شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۱ اردیبهشت ۹۶: اجرای همسان‌سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان در برنامه ششم توسعه (منبع:خبرگزاری تسنیم)

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به روند اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان گفت: پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته از این هفته آغاز شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ اردیبهشت ۹۶: افزابش میزان دریافتی حداقلی بگیران سازمان تامین اجتماعی (منبع:خبرگزاری ایلنا)

به دنبال اجرای سیاست‌های حمایتی دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حداقل بگیران، برای دومین سال متوالی میزان دریافتی حداقل بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور افزایش یافت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ اردیبهشت ۹۶: اعلام شرایط قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان (منبع:خبرگزاری مهر)

حسینی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد نیز گفت: قانون بازنشستگی پیش از موعد در ۵ شهریور ۹۴ به اتمام رسید که البته خاص آموزش و پرورش نبود یعنی تا آن زمان هر کسی که شرایطش را داشت می‌توانست بازنشسته شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۹ اردیبهشت ۹۶: بازنشستگی بیش از ۶۴۰ هزار نفر در آموزش و پرورش طی ۱۰ سال آینده (منبع:خبرگزاری مهر)

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی بیش از ۶۴۰ هزار نفر طی ۱۰ سال آینده خبر داد و گفت: باید از سایر دانشگاه‌ها نیرو جذب کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۶ (منبع:خبرگزاری مهر)

گرگان- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش مستمری بازنشستگان در سال ۹۶ خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۸ اردیبهشت ۹۶: واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگی فرهنگیان در هفته معلم (منبع:خبرگزاری تسنیم)

دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد: پاداش پایان خدمت فرهنگیان محترم بازنشسته در هفته معلم انجام می پذیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 96: افزایش پلکانی میزان حقوق بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی

رضا جمشیدی از افزایش تدریجی و همسان سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح خبرداد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۷ اردیبهشت ۹۶: واریز تمامی پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۵ (منبع:خبرگزاری تسنیم)

براساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، پیگیری این وزارت‌خانه برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۵ به ثمر نشست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: تدوین جدول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان در آموزش و پرورش (منبع:خبرگزاری مهر)

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش از تهیه جدولی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان وزارت آموزش و پرورش با سایر دستگاه‌ها خبر داد و گفت: امسال بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از فرهنگیان در سراسر کشور بازنشسته می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: واریز ۵۰ درصد پاداش بازنشستگی فرهنگیان طی ۳ روز آینده (منبع:خبرگزاری ایلنا)

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مطالبات فرهنگیان گفت: پنجاه درصد پاداش بازنشستگی فرهنگیان و همچنین قسمتی از مطالبات معلمان حق‌التدریس طی دو سه روز آینده پرداخت می شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه (منبع:پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی)

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در یازدهمین جشنواره نشان خدمت به قانون کار در دومین روز از هفته کار و کارگر افزود: در سال های دولت یازدهم، نرخ افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان بیش از نرخ تورم پرداخت شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۵ اردیبهشت ۹۶: برگزاری دوره‌ آموزشی قواعد و قوانین بازنشستگی برای کارکنان دولت (منبع:خبرگزاری ایسنا)

رییس اداره آموزش و توسعه صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای سطح پیشرفته دوره‌های آموزشی کشوری قواعد و قوانین بازنشستگی برای کارکنان مشمول قانون بازنشستگی دستگاه‌های دولتی در سال جاری خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۴ اردیبهشت ۹۶: افزایش ۳۲ درصدی حقوق‌ بازنشستگان در دولت یازدهم (منبع:خبرگزاری تراز)

تراز: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه حداقل حقوق بازنشستگان به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید گفت:هواپیمایی آسمان متعلق به صندوق بازنشستگی ۹ فروند هواپیما داشت که اکنون این رقم به ۲۱ فروند رسیده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ اردیبهشت ۹۶: لزوم اجرای صحیح قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان (منبع:خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از بی مسئولیتی نهادها درمقابل همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: هیچ بازنشسته ای در سال ۹۶ نباید دریافتی زیر ۲ میلیون تومان داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳۰ فروردین ۹۶: شیب تند بازنشستگی در آموزش و پرورش و لزوم استخدام ۱۰هزار حق‌التدریس (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را اقدامی در راستای شیب تند بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش عنوان کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 96: اعلام میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال 96 (منبع:خبرگزاری بامداد)

وزیر رفاه گفت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از فروردین ماه و بازنشستگان تأمین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 96: ارائه طرح ملی آمادگی بازنشستگی برای کارمندان دولت (منبع:خبرگزاری ایسنا)

رییس اداره آموزش و توسعه صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه طرح ملی «آمادگی ورود به دوره بازنشستگی برای کارمندان دولت بالای 25 سال سابقه» به شورای ملی سالمندان خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 فروردین 96: راهکارهای جایگزینی بازنشستگان آموزش و پرورش (منبع:خبرگزاری ایسنا)

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی 70 هزار نیروی انسانی آموزش و پرورش در دو سال جاری خبر داد و راهکارهای موجود برای جایگزینی این نیروها را تشریح کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 فروردین 96:  افزایش میزان دریافتی بازنشستگان و قهرمانان در سال 96 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد در سال جاری میزان حقوق بازنشستگان و قهرمانان را افزایش خواهیم داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۷ فروردین ۹۶: جزئیات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان (منبع: خبرگزاری فارس)

سازمان اداری و استخدامی جزئیات افزایش ۱۰ تا ۲۷ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان را تشریح کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: مطالبات بازنشستگان و معلمان حق التدریس در انتظار پرداخت (منبع:خبرگزاری ایلنا)

کانون صنفی معلمان تهران با صدور بیانیه ای نسبت به عدم پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس و همچنین معوقات مزدی فرهنگیان بازنشسته اعتراض کرده‌است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۶:تسویه بدهی آموزش پرورش به بازنشستگان در سال ۹۶ (منبع:خبرگزاری کاسپین)

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۹۶ را طوری به تصویب رساندیم که بدهی های آموزش و پرورش به صفر می رسد

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ فروردین ۹۶: افزایش دستمزد مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۶ (منبع: خبرگزاری ایلنا)

رئیس اتحادیه پیش کسوتان جامعه کارگری می‌گوید، افزایش ۱۴ و نیم درصدی مستمری حداقلی بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۶ تا حدودی به جبران قدرت خرید از دست رفته آنان یاری می رساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 فروردین 96 : آغاز بررسي ضوابط اجرايي بودجه سال ٩٦ (منبع: خبرگزاری ایسنا )

ھیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمھوری، بررسی ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۶ را در دستور کار خود قرار داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۶ فروردین ۹۶:واریز پاداش بازنشستگی فرهنگیان از فروردین ۹۶ (منبع:خبرگزاری ایسنا)

وزیر آموزش و پرورش گفت: از فروردین ماه پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان که در سال ۹۵ بازنشست شده اند، آغاز می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱6 فروردین 96: افزایش حقوق پلکانی بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزیر کار با اشاره به افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان گفت: برای این کار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از سوی دولت تامین اعتبار شد و سعی می کنیم ۲۰ درصد به حداقل ها افزوده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 فروردین 96: پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان تا هفته معلم (منبع: خبرگزاری میزان)

خبرگزاری میزان- سخنگوی دولت گفت: در بودجه سال 1395، بالغ بر 294 هزار میلیارد تومان منابع مصوب داشتیم که براساس گزارش مقدماتی، 282 هزار میلیارد تومان یعنی 96 درصد تحقق پیدا کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 فروردین 96: افزایش 14/5 درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی (منبع: ایلنا)

به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی برای حداقل بگیران به میزان ١٤ و نیم درصد افزایش می یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 فروردین 96: افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشسته ها در سال ۹۶ (منبع: ایلنا)

رییس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پیش‌بینی کاهش فاصله حقوق بانشستگان و شاغلان در برنامه ششم توسعه بر لزوم رسیدگی به وضعیت اشتغال فرزندان بازنشسته تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 فروردین 96: جزئیات تامین نیرو در آموزش و پرورش شهر تهران (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در آینده روند کاهش نیروی انسانی و وابستگی به نیروهای حق‌التدریس وجود داشته باشد، گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد بازنشستگان فرهنگی تهران حدود 4 هزار نفر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 فروردین 96: بازنشسته شدن 70 هزار معلم تا پایان سال 96 (منبع: خبرگزاری آنا)

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا بیان کرد: سال 95، 38 هزار معلم (22 هزار مرد و 13 هزار خانم) و سال 96 نیز 35 هزار معلم (22 هزار مرد و 13 هزار خانم) بازنشسته می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 اسفند 95: اشتغال 5 نیروی جدید به ازای هر یک نفر بازنشسته (منبع: تابناک اصفهان)

ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با میزان اظهار داشت: برای سال 96 هیچ مبلغی جهت استخدام تخصیص داده نشده است و به جای هر 5نفر بازنشسته یک نفر مشغول به کار می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 شهریور 95: بازنشستگی حدود 30 هزار معلم برای سال تحصیلی آینده (منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان)

محمد فاضل مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرامون وضعیت بازنشستگان‌ فرهنگی برای سال تحصیلی پیش رو گفت: آمار بازنشستگان‌ حدود 30 هزار نفر برآورد شده که برای امسال تعدادی از آن‌ها به دلیل نیاز آموزش و پرورش در برخی مناطق استمرار خدمت داشتند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ شهریور ۹۵: ۶ هزار فرهنگی متقاضی بازنشستگی پیش از موعد هستند (منبع: خبرگزاری فارس)
سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان و افراد متقاضی چگونه است؟»، اظهار داشت: برای بازنشستگی پیش از موعد هیچ برنامه‌ای نداریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نماییداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : بازنشته 96

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:23

  کد دیدگاه : 1625954

  سلام پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 96 را کی پرداخت می کنید تورابخدا نیاز داریم چک بانکی داریم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمدرضا قانعی ی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:39

  کد دیدگاه : 1559558

  سلام آیا پاداش آخر سال شامل کسانی تاکنون نگرفتن میشود

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:36

  کد دیدگاه : 1286666

  با سلام :ذخیره مرخصی باز نشستگان سال 95آموزش وپرورش بعد از گذشت حدود300روز هنوز پرداخت نشده :علت چیست در صورتی که ادارت غیر آموزش وپرورش بعد از گذشت یک هفته کامل پرداخت کرده اند.با تشکر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:39

  کد دیدگاه : 1201788

  باسلام شورا نگهبان قانون 60سال سن بازنشستگی. را تایید کرده یا نه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:07

  کد دیدگاه : 1150793

  ضمن عرض سلام و تبریک به مناسبت سال 1396 ایا میشود به جای کلمه باز نشسته از کلمه فراقت یافته استفاده کرد ممنون میشم محمد حسین اسلامی اداره مخابرات شهرستان اقلید فارس

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ت

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:06

  کد دیدگاه : 907242

  با سلام و احترام چرا سن خانمها را 55 ساله آیا نباید تا 60سالگی باشید کسی که شوهر ندارد و مستاجر است ظلم نیست خودتان را جای ما بگذار این مدیر عامل را می گذارد خوب باشید نه ظلم از خدا بی خبر و همیشه نفرن پشت دارید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:55

  کد دیدگاه : 855192

  با سلام آیا امکان اینکه خانمها با بیست سال سابقه و بیست و پنج سال حقوق بازنشست شوند وجود داره ؟چون قانونی که سال 86 تصویب شد برای خانمه 20 سال خدمت و 25 روز حقوق رو در نظر گرفته بود و برای اقایان 25 سال خدمت و 30 روز حقوق.

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...