امروز چهارشنبه ۹۵/۱۰/۲۹
همکاری در فروش فایل

استخدام سازمان هواشناسی (خبر جدید)

نویسنده : ۱۳ دیدگاه (مشاهده) 95/07/10

 آزمون استخدامی سازمان هواشناسی
جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید 

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما عزیزان،به اطلاع می رسانیم که تمامی اخبار مرتبط با استخدام سازمان هواشناسی در طی هر سال در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.


خبر ۱۰ مهر ۹۵: استخدام نیرو در سازمان هواشناسی بعد از ۱۰ سال وقفه (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون توسعه و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از جذب ۱۲۰ نیروی جدید در سازمان خبر داد.
علی عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سازمان هواشناسی در حال جذب تعدادی نیرو برای بهبود زیرساخت نیروی انسانی است، اظهار کرد: بیش از ۱۰ سال است که در ستاد مرکزی سازمان هواشناسی کشور جذب نیرو نداشتیم و تنها در مقاطعی تعدادی نیرو به صورت قراردادی جذب شدند.

وی ضمن اشاره به جذب ۱۲۰ نیروی انسانی در سراسر کشور، بیان کرد: غالب آنها در ستاد مرکزی هواشناسی در بخش‌های پیش بینی، فناوری اطلاعات، فنی، بخش تحقیقات و پژوهشکده‌های هواشناسی و اقلیم شناسی مشغول به کار می‌شوند که امیدواریم این نیروها تحولی در سازمان ایجاد کنند. در حال حاضر آزمون پذیرش نیرو از طریق سازمان سنجش انجام شده و مصاحبه‌ها صورت گرفته است، قبول شدگان نهایی نیز به سازمان هواشناسی اعلام شده‌اند که بزودی وارد بدنه سازمان می‌شوند.
معاون سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر اینکه برنامه تکمیل نیرو در ستاد و استان ها در سال‌های آینده نیز داریم افزود: سازمان هواشناسی در سال های گذشته از طریق دو لایه اصلی خدمات خود را به کاربران عمومی و تخصصی ارائه داده است. لایه اول ستاد مرکزی سازمان است، لایه دوم ادارات کل هواشناسی مستقر در مراکز استان‌ها است، علاوه بر اینها بنا داریم دو لایه دیگر هم اضافه کنیم. لایه سوم ارائه خدمات به کاربران نهایی از طریق کارشناسان هواشناسی مستقر در شهرستان ها و لایه چهارم ارائه خدمات به کاربران روستایی از طریق دهیاری ها و کارشناسان مرتبط و آموزش دیده خواهد بود.
عابدینی با بیان اینکه سازمان در اکثر شهرستان‌های کشورایستگاه و کارشناس هواشناسی مقیم دارد که لایه سوم را تشکیل می دهند، گفت: در حال حاضر این نیروها در شهرستان‌ها وظیفه دیده‌بانی و پایش جو را به نحو مطلوب و مطابق استاندارد سازمان هوشناسی جهانی برعهده دارند و قرار است با تکمیل خودکارسازی این ایستگاه ها کارشناسان فوق فرصت کافی برای توسعه هواشناسی کاربردی و مشاوره در سطح شهرستان را داشته باشد. وی تاکید کرد: در نتیجه ایجاد لایه سوم این نیروها می‌توانند در حوزه‌های کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری، کاهش آثار مخاطرات جوی، محیط زیست، هواشناسی دریایی و سایر موارد مرتبط به کاربران نهایی ارائه خدمات و مشاوره علمی بدهند. در برخی از استان ها تا حدودی پیشرفت حاصل شده است که موفقیت آمیز بوده است.
خدمات سازمان هواشناسی به کشاورزان
وی در ادامه با بیان اینکه لایه چهارم مربوط به روستاهاست و باید از طریق دهیاری‌ها، کارشناسان ترویج و سایر کارشناسان خدمات هواشناسی کاربردی به کاربران نهایی در روستاها منتقل شود افزود: لازمه آن، این است که دهیارها و کارشناسان ترویج از طریق لایه سوم آموزش لازم را ببینند و خدمات هواشناسی را در حوزه های مختلف از جمله زمان مناسب شخم زدن، کاشت محصول، آبیاری، کود دهی، توصیه برای انجام اقدامات قبل از رخداد پدیده های مخرب جوی مانند سرمازدگی و جمع آوری محصول در اختیار روستاییان و کشاورزان قرار دهند که این موضوع در راستای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و عملی شدن خواست مقام معظم رهبری کمک رسان خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ مرداد ۹۵: اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی مشترک فراگیر (سازمان هواشناسی)

ضمن تبریک به پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی مشترک فراگیر سازمان هواشناسی کشور، بدینوسیله اسامی ایشان در فایل پیوست اعلام می گردد.

جهت مشاهده اسامی پذیرفته شدگان نهایی استخدام هواشناسی کشور اینجا کلیک نمایید

منبع: سایت سازمان هواشناسی کشور


خبر ۲۶ مرداد ۹۵ : اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور درخصوص نتایج دومین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی کشور
با عنایت به برگزاری دومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۱ ، بدین‌وسیله نتایج اولیه آن دسته از شغل‌محل‌هایی که نتایج آن نهایی و مورد تأیید قرار گرفته است، شامل مرکز آمار ایران، وزارت ورزش و جوانان، سازمان هواشناسی کشور، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ایران، سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمان بیمه سلامت ایران، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برای سیر سایر مراحل استخدامی اعلام می‌گردد. متقاضیان در صورت هرگونه سؤال لازم است با دستگاه اجرایی ذیربط تماس حاصل نمایند.

بدیهی‌است سایر رشته شغل- محل‌هایی که فرایند مصاحبه استخدامی آنها نهایی نشده است، متعاقباً اعلام خواهد شد

جهت مشاهده اعلام نتایج دومین آزمون فراگیر استخدامی اینجا کلیک کنید


خبر ۱ خرداد ۹۵: اطلاعیه مصاحبه تخصصی سازمان هواشناسی (منبع: www.irimo.ir)

مطابق با زمانبندی اعلامی به پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدام مشترک فراگیر سازمان هواشناسی کشورکه مدارک خود را در تاریخهای مقرر ارائه نموده اند، جدول زمانبندی مصاحبه تخصصی درسازمان هواشناسی کشوربه قرارذیل  ارائه می گردد.

ردیف عنوان خوشه شغلی عنوان شغل زمان مصاحبه تخصصی
۱ هواشناسی پیش بین هواشناسی، کارشناس مطالعات و تحقیقات هواشناسی ۸/۳/۹۵ لغایت۱۱/۳/۹۵

 

۲ پردازش داده هواشناسی، کارشناس شبکه و سخت افزار

 

کارشناس پردازش داده های هواشناسی، کارشناس امور سخت افزاررایانه، کارشناس شبکه ۹و۱۰/۳/۹۵
۳ تجهیزات و ارتباطات هواشناسی کارشناس تجهیزات هواشناسی، کارشناس زیرساخت ارتباطات هواشناسی ۸و۱۱و۱۲و۱۸و۱۹و۲۲/۳/۹۵
۴ هواشناسی همدیدی کارشناس هواشناسی همدیدی۱ ۱/۳/۹۵ و ۱۰/۳/۹۵

 

۵ امور اداری، امورمالی، کارشناس امور آموزشی کارشناس اموراداری، کارگزین، حسابدار، کارشناس امور آموزشی ۸و۹و۱۶و۱۷/۳/۹۵
۶ کارشناس حقوقی کارشناس حقوقی ۱۰/۳/۹۵

 

تبصره۱: ضروریست متقاضیان خوشه شغلی هواشناسی، فرم شماره ۱ پیوست را تکمیل نموده و در روز مصاحبه به همراه داشته باشند.

تبصره۲: مصاحبه تخصصی پس از بررسی مدارک و از حائزین شرایط برشمرده در آگهی استخدام انجام خواهد شد.

جهت مشاهده اطلاعیه در سایت رسمی سازمان هواشناسی اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۵ : اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام نتایج دومین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور (اسفند ماه سال ۱۳۹۴)

ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان شرکت کننده در دومین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در اسفند ماه سال ۱۳۹۴، بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون مذکور می رساند، نتایج اولیه آزمون یاد شده از امروز یکشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۱۹از طریق سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود.

داوطلبان می توانند برای مشاهده ودریافت کارنامه خود از طریق شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه ای (نام خانوادگی ،نام ، شماره شناسنامه وتاریخ تولد ) و یا اطلاعات کارت اعتباری اقدام نمایند.

ضرروری است آن دسته از داوطلبانیکه باتوجه به نتیجه مندرج در کارنامه، در ردیف چند برابرظرفیت پذیرش هریک از دستگاه های اجرایی قرار گرفته اند، براساس جداول زمانبندی مربوط به هریک از دستگاه های مذکور بشرح ذیل این اطلاعیه، جهت تحویل مدارک ومستندات مورد نیاز وطی سایر مراحل پذیرش به دستگاه مربوطه مراجعه نمایند. بدیهی است عدم مراجعه داوطلب در تاریخ مقرر به منزله انصراف از مراحل پذیرش می باشد.

لازم به توضیح است، نتایج آزمون براساس نمرات آزمون عمومی وتخصصی واطلاعات اعلام شده از سوی داوطلبان مبنی بر بومی بودن ، سابقه خدمت ، ایثارگری و امتیازات مربوط به هریک از آن ها، لحاظ شده است، بنابراین معرفی افراد در چند برابر ظرفیت به منزله تایید وپذیرش نهایی آنان نخواهد بود و ملاک انتخاب نهایی براساس مجموع نمره فضلی آنان در آزمون عمومی و تخصصی و مصاحبه استخدامی در چارچوب مفاد دستورالعمل مربوط خواهد بود.

ضمناً داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج آزمون در صورتی که درخصوص مندرجات کارنامه مذکور سوالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۹۵/۲/۳۰ و  منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری یا بعد از تاریخ ۹۵/۲/۳۰ واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

جهت مشاهده جدول زمانبندی مراجعه حضوری اینجا کلیک کنید


خبر ۲۰ دی ۹۴ : استخدام سازمان هواشناسی

شرایط اختصاصی:
-حداکثر ۳۰ سال تمام برای مقطع تحصیلی لیسانس، ۳۲ سال تمام برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس، حداکثر ۳۴ سال برای مقطع تحصیلی دکترا
-طی نمودن موفقیت آمیز دوره های آموزشی تخصصی هواشناسی بمدت حداقل شش ماه در مرکز آموزش هواشناسی و علوم جو جهت دارندگان سایر مدارک تحصیلی (غیر از رشته هواشناسی ) برای متقاضیان مشاغل اختصاصی هواشناسی الزامی است .
-ارائه تعهد خدمت نوبتکاری(شیفتی) درمشاغل پیش بین هواشناسی ،کارشناس ارتباطات هواشناسی وکارشناس هواشناسی همدیدی ۱
-دارا بودن سلامت جسمی ، حرکتی در شغل کارشناس هواشناسی همدیدی

جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده دفترچه شرایط اختصاصی و لیست رشته های مورد نیاز استخدامی سازمان هواشناسی اینجا کلیک کنید

1

2

.

جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی اینجا کلیک نمایید 


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل دریافت رایگان آگهی استخدامی به تفکیک استان

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۱۳ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : yasin ارسال : 95/06/12

  کاربری : yasin

  ارسال : 95/06/12

  ساعت ارسال : 11:01

  کد دیدگاه : 909847

  پاسخ

  سلام
  وقت بخیر
  در مورد ساعت های کاری بخش مالی و حقوق و مزایا تو این سازمان کسی اطلاع داره؟

  • نقل قول : aliدر : 95/07/06 17:00:01 پاسخ

   ساعت کاری مالی و… مثل ساعات اداری بقیه ارگانهاست. فقط شغلهای شیفتی هستند که هیچ نظمی ندارن و ممکنه روزهای تعطیل هم اونجا مجبور باشی بایستی

 • کاربری : ali ارسال : 95/05/31

  کاربری : ali

  ارسال : 95/05/31

  ساعت ارسال : 02:31

  کد دیدگاه : 897798

  پاسخ

  سلام ادمین
  اگه در گزینش فردی رد بشه آیا از نفر بعدی دعوت میشه یا کلا اون شغل خالی میمونه؟

  • نقل قول : adminدر : 95/05/31 08:00:56 پاسخ

   معمولا بله. منتها خالی اگر نگهش دارند هم ایرادی نیست

 • کاربری : آراد ارسال : 95/03/01

  کاربری : آراد

  ارسال : 95/03/01

  ساعت ارسال : 23:56

  کد دیدگاه : 791637

  پاسخ

  سلام دوستان . برای دستگاه های اجرایی مثل سازمان حمل و نقل گفتن که موقع تحویل مدارک مصاحبه رو انجام دادن. ولی به من یه که هواشناسی قبول شدم یه برگه دادن واسه ۳/۹ . کسی هست که هواشناسی قبول شده باشه و مصاحبه شده باشه؟

  • نقل قول : نامدر : 95/03/02 12:55:44 پاسخ

   منم هواشناسیم برای منم یه برگه دادن روز تحویل مدارک که توش تاریخ مصاحبست. هواشناسی مصاحبه هاشو از ۳ خرداد شروع می کنه. هر روزم حدود ۱۰ نفر گذاشته

  • نقل قول : منمدر : 95/03/08 10:54:13 پاسخ

   سلام منم واسه مصاحبه دعوت شدم الان دانشجوی دکترام ولی اینجا فوق لیسانس میخواد
   بنظرتون بگم دارم دکتریمیخونم یا نه؟

 • کاربری : شبنم ارسال : 95/02/22

  کاربری : شبنم

  ارسال : 95/02/22

  ساعت ارسال : 07:52

  کد دیدگاه : 777880

  پاسخ

  کسی نیست پیش بینی هواشناسی تهران دعوت شده باشه
  کم کم دارم به این نتیجه میرسم اصن هیشکی مجاز نشده . خدا کنه زود رتبه ها رو بزنن بفهم اوضاع چیطوره

  • نقل قول : -در : 95/02/27 14:43:58 پاسخ

   سلام خانم
   من زیر ساخت هواشناسی قبول شدم اما کارمند یک سازمان دیگه هستم نرفتم برای تحویل مدارک.
   بنظرتون چجور جاییه؟حقوقاش در چه حده؟

   • نقل قول : شبنمدر : 95/02/27 19:30:38 پاسخ

    سلام. در مورد حقوقش نمدوونم ولی باید تعهد شیفت شبانه بدی

   • نقل قول : احساندر : 95/02/29 19:44:01 پاسخ

    سلام
    من پیش بین ایلام قبول شدم. مصاحبه شما کی هستش؟؟؟

 • کاربری : ناشناس ارسال : 94/12/15

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 94/12/15

  ساعت ارسال : 12:15

  کد دیدگاه : 705572

  پاسخ

  کاش آمار ثبت نامی به تفکیک رشته مشخص بود ؛ نمیدونم چرا هیچ وقت شفافسازی نمیکنن

 • کاربری : ناشناس ارسال : 94/09/25

  کاربری : ناشناس

  ارسال : 94/09/25

  ساعت ارسال : 14:21

  کد دیدگاه : 588516

  پاسخ

  امیدوارم اینبار برای استخدام اولویت با کسانی باشه که تحصیلاتشون در همین زمینس، نه رشته های نه چندان مرتبطی مثل آمار و شیمی و مکانیک و ریاضی و…


 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.