امروز سه شنبه ۹۳/۱۱/۰۷
صفحه اصلیاستخدام سراسری-ویژه سال 93 استخدام های سازمان های دولتی استخدام وزارت نفتاستخدام شرکت نفت در سال ۱۳۹۳

استخدام شرکت نفت در سال ۱۳۹۳

نویسنده : ۱۰۴ دیدگاه انتشار : ۹۳/۰۹/۱۰

اخبار استخدامی شرکت نفت در سال ۹۳

استخدام شرکت نفت

قابل توجه داوطلبین استخدام در شرکت ملی نفت ایران ، سایت ایران استخدام در نظر دارد تمامی‌اگهی‌ها و اخبار مرتبط با جذب نیروی انسانی شرکت نفت در طی سال را در این صفحه گردآوری نماید.

خبر‌های تکمیلی در همین صفحه به اطلاع شما خواهد رسید.

جهت مشاهده ی شرایط استخدام در شرکت نفت اینجا کلیک نمایید

با ما همراه شوید


آرشیو اخبار و آگهی‌های شرکت نفت:

خبر ۱۰ آذر ۹۳:

مجوز استخدام پذیرفته‌ شدگان وزارت نفت صادر شد

رییس کمیسیون انرژی مجلس از صدور مجوز استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت توسط دولت خبرداد.
به گزارش ایسنا، علی مروی اظهار کرده است: طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت با استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه از سوی دولت موافقت شد.

بنابراین گزارش، در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ بود که شرکت ملی نفت ایران با کسب مجوز ۵۵۰۰ نفری برای جذب نیرو اقدام به ثبت نام جهت برگزاری آزمون استخدامی کرد.

بر این اساس آزمون استخدامی وزارت نفت در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ با حضور بیش از ۱۲۹ هزار داوطلب به عنوان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

اما با گذشت بیش از یک سال از برگزاری این آزمون، نتایج نهایی آن اعلام نشده است.


 

خبر ۱۴ شهریور ۹۳ :

وزارت نفت برای حل مشکل بیکاری مصمم است / نفت؛ لوکوموتیو خروج از رکود در کشور است
شانا، بیژن زنگنه در دیدار با دبیرکل و اعضای خانه کارگر که به مناسبت هفته دولت در وزارت نفت برگزار شد، بر عزم وزارت نفت برای ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: نفت؛ لوکوموتیو خروج از رکود در کشور است و ما در بخش گازرسانی حرکت بزرگی را شروع کرده و هر روز نیز آن را دنبال می‌کنیم تا به رضایت مردم و ایجاد اشتغال در کشور منجر شود.
وی با ابراز نگرانی از وضعیت بیکاری در کشور، گازرسانی به روستاها و شهرهای کوچک را گامی بزرگ در جهت رفاه مردم و تا حدی حل معضل بیکاری عنوان کرد،گفت: فضای عمومی کشور همیشه به نحوی است که ما طرف کارگران هستیم نه سرمایه دار. البته سرمایه دار هم جای خودش را دارد اما جنس ما کارگری است و بنده نیز در تمام عمرم جهادی بوده‌ام.
زنگنه با اشاره به این که طی هشت سال گذشته ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد دلار از بودجه کشور خرج شده اما نتیجه‌ای مطلوب در پی نداشته است، تصریح کرد: عزم وزارت نفت ایجاد اشتغال در کشور است و در این راستا گازرسانی به روستاها و شهرهای کوچک را در دستور کار قرار دادیم.
وزیر نفت با بیان این که بحران بیکاری مشکلات فراوانی را در کشور ایجاد کرده، گفت: بسیاری از مشکلات کشور بعد از تحریمها، بیکاری، آن هم در سطوح تحصیل کردگان است بنابراین از جمله اقداماتی که برای حل این مسائل باید انجام شود بهبود سیاست خارجی و توسعه روابط با دیگر کشور‌هاست.
زنگنه خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت نفت در نظر دارد که در سه سال آینده به پنج میلیون و ٢٠٠ هزار خانه جدید گازرسانی کند و با توجه به این که با این اقدام ۲ تا ۳ بخاری برای هر منزل لازم است بنابراین هفت تا هشت میلیون تقاضا برای بخاری و ۱۵ میلیون تقاضا برای وسایل جانبی بوجود می‌آید که این رویه ایجاد اشتغال می کند.
وی بیکاری را منجر به بروز فساد و ناآرامی و التهابات اجتماعی دانست و گفت: این معضلات باعث احساس شرمندگی است؛ لذا باید همگی دست به دست هم داده تا بتوان این مشکل بزرگ کشور را حل کرد.
وزیر نفت با اشاره به این که بسیاری از مطالبات کارگران و تامین اجتماعی محقق شده است ،افزود: دلیل تحقق این امر انتخاب وزیری برای وزارت کار از جنس کارگران است که این رویه حائز اهمیت بوده و فرصتی استثنایی برای جامعه کارگری است.
وی با ابراز ناخرسندی از ظهور اشرافیگری و تردد اتومبیل‌های گرانقیمت چند میلیاردی در خیابان‌های کشور گفت: پول خرید اینگونه اتومبیل‌ها بادآورده و حاصل بدبخت شدن عده‌ای از مردم بوده و صاحبان برخی از آنها رانتخوار و فاسدند که دیگران را نیز به فساد می‌کشانند.


خبر ۶ مرداد ۹۳ :

نیروهای استخدامی سال ۹۰ پارس جنوبی به کاریابی نفت معرفی میشوند

اویل نیوز: حدود یک ماه پیش خبری در شبکه خبری اویل نیوز پیرامون تازه ترین شنیده ها درباره انتقال نیروهای جدید الاستخدام پارس جنوبی به دیگر مناطق و شرکتها منتشر شد.
طبق اخباری که خبرنگار اویل نیوز کسب کرده است تعداد قابل توجهی از نیروهای جدیدالاستخدام رشته های مختلف تحصلی این شرکت که در حالتهای مختلف شغلی (رسمی-قراردادی، پیمانی و … ) هستند به زودی به دیگر شرکتها منتقل میشوند.
لازم به توضیح است در سال ۱۳۹۰ و در طرحی بی سابقه اقدامات لازم برای برگزاری آزمون و مصاحبه و جذب ۱۰۰۰ نیروی جدید در شرکت نفت وگاز پارس با پافشاری مسئولان وقت این شرکت انجام شد که حضور بدون برنامه این نیروها که نیمی از آنان از داوطلبان بومی بودند،با انتقادات فراوانی روبرو شد.
گفته می شود بر اساس تصمیم مدیران شرکت ملی نفت انتقال این نیروها به شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی و همچنین شرکتهای استانی در دستورکار قرار گرفته است
در اینرابطه نیز گلایه ای از یک مهندس نفت شاغل در پارس جنوبی به اویل نیوز رسیده است که خلاصه ای از آن بدین شرح است:
در سال ۱۳۹۰ ، شرکت نفت وگاز پارس به عنوان متولی توسعه میدان گازی پارس جنوبی اقدام به جذب تعدادی از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه صنعت نفت نمود. فارغ التحصیلان صنعت نفت با توجه به شرایط ممتازی تحصیلی و همچنین تعهد خدمت در شرکت ملی نفت، امکان فعالیت در شرکت های مختلف تابعه شرکت نفت در اقصی نقاط کشور را داشتند اما با توجه به نیاز اساسی کشور به توسعه میدان پارس جنوبی و تاکید مقام معظم رهبری و از سوی دیگر وعده وعیدهای مختلف ارائه شده از سوی شرکت نفت و گاز پارس و مدیریت وقت، منطقه ویژه پارس جنوبی را انتخاب نموده و در این شرکت مشغول به فعالیت گردیدند. بدیهی است که انتخاب این شرکت و کار در منطقه پارس جنوبی شرایط سخت آب و هوایی و مشکلات دیگری از قبیل زندگی اقماری و دوری از خانواده را به دنبال داشته است.
اکنون بعد از گذشت ۳ سال و تغییر مدیریت در شرکت نفت و گاز پارس و شرکت ملی نفت، جدول سازمانی شرکت نفت و گاز پارس نسبت به قبل تغییر کرده و در چارت جدید سازمانی تعداد نیروهای متخصص مهندسی نفت به طور چشمگیری کاهش یافته است. لذا قرار است جمع کثیری از متخصصان مهندسی نفت پس از گذشت سه سال و کسب تجربه و تخصص لازم به عنوان نیروهای مازاد به اداره تامین نیروی شرکت ملی نفت معرفی گردند.
مسئله ای که در صورت تحقق بلاتکلیفی، بیکاری و سردرگمی جمع کثیری از نخبگان را به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که فازهای در حال توسعه میدان پارس جنوبی هنوز به بهره برداری نرسیده و پروژه های بسیاری در حال انجام هستند و پیشرفت مطلوبی نداشته اند. لذا با وجود این عقب ماندگی شدید در توسعه میدان، اخراج این تعداد نیروهای متخصص نفتی که جزو فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه صنعت نفت بوده و با درخواست و نیاز شرکت نفت و گاز پارس مشغول به فعالیت شده بودند چه توجیهی دارد؟


خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۳:

برقراری ارتباط مستقیم با وزیر نفت فراهم شد
همکاران مجموعه وزارت نفت و مردم شریف ایران، از این پس می توانند به طور مستقیم با وزیر نفت ارتباط برقرار کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، با تاکید بیژن زنگنه؛ وزیر نفت، امکان برقراری ارتباط مستقیم با وی از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir فراهم شده است.به این ترتیب، همکاران مجموعه وزارت نفت و مردم شریف ایران، می توانند به طور مستقیم از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir با وزیر نفت در ارتباط باشند و شکایتها، پیشنهادها و مطالب موردنظر خود را به اطلاع وی برسانند.
آقای زنگنه در بخشی از پیامی که به همین منظور منتشر کرده، اعلام کرده است: «مطالبی که به نشانی گفته شده ایمیل می شود، توسط افراد مورد اعتماد اینجانب مطالعه و موارد مهم آن هم به خود من برای اظهار نظر و احتمالا صدور دستور ارجاع می شود. اگر ارسال کنندگان ایمیل ها مایل باشند مطالبی را که ارسال می کنند، محرمانه بماند و به سلسله مراتب مسئولین نفت منعکس نشود، لطفا در ابتدای ایمیل خود این مطلب را تذکر دهند و مطمئن باشند که ان شاالله به نظرشان عمل خواهد شد».


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۳:

سامان‌دهی قرارداد کارکنان غیر رسمی متوقف نیست

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با تاکید بر ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت تا پایان امسال، از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پانا نیوز، کریم سلحشور درباره جزئیات ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت با اشاره به اینکه حدود ۴٠ هزار نیروی قرارداد مدت موقت و حدود یک هزار نفر نیروی قرارداد مدت معین در صنعت نفت مشغول به کار است، گفت: طبیعی است هر شخصی که دارای کمترین میزان عاطفه انسانی است، نمی تواند نسبت به همکاران خود بی تفاوت باشد و در حال بررسی وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت هستیم.

به گفته وی اما ضوابط و مقررات قانون کار و الزاماتی که از سوی وزارت کار مورد تاکید است، این فرایند را تا حدودی پیچیده کرده و آنچه در این میان بدیهی و قطعی است، عزم و اراده مسئولان صنعت نفت برای ساماندهی مطلوب شرایط این دسته از کارکنان است و یقین بدانید که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.

سلحشور با تاکید بر اینکه حقوق و دستمزد زمانی قاعده مند می شود که طبقه بندی مشاغل موجود باشد، افزود: این درحالی است که مشاغل این ۴٠ هزار نفر، طبقه بندی نشده است. ما باید در این زمینه با وزارت کار به توافق برسیم. دقت کنید که بسیاری از مشاغل موجود در نفت، با فضاهای کاری دیگر بیگانه است و بردن این مشاغل در طبقات خاص و متقاعد کردن وزارت کار، کار دشواری است.

وی درخصوص اعمال سابقه کار، تحصیلات و بسیاری از معیارهای دیگر در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان قراردادی با اشاره به نبود تجربه مشابه در صنعت نفت و زمانبر بودن قاعده مند سازی نحوه پرداخت به این کارکنان قراردادی، تصریح کرد: با این حال این تعهد اخلاقی را برای خود قائل شده ایم که این موضوع را با جدیت پیگیری کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری، این دسته از کارکنان ساماندهی شوند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه مباحث مطرح شده در ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، تنها کارکنان رسمی را دربرمی گیرد، خاطرنشان کرد: در تلاشیم از ظرفیت های قانونی موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم تا تعداد بیشتری از خانواده صنعت نفت، از مزیت های این قانون برخوردار شوند. رئیس جمهوری، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری و وزیر نفت، افرادی هستند که به ترتیب مسئولیت تصویب، تایید و پیشنهاد مفاد این ماده را بر عهده دارند و امیدواریم این قانون در سال جاری، نهایی شود و به تصویب برسد.

این مقام مسئول در ادامه تبیین کرد: باتوجه به اینکه برای کارکنان قراردادی مدت معین، نظام پرداخت مشخصی تعریف شده و در برابر یک سمت خالی نشسته اند، دغدغه اصلی ما به کارکنان قرارداد مدت موقت بر می‌گردد و هم اکنون این کارکنان در دوره گذار به سر می برند و ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا پایان امسال، کار ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت نهایی شود.

سلحشور با پذیرش بیش از حد زمانبر شدن فرایند اعلام نهایی افراد پذیرفته شده در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت، از ارائه گزارش نهایی به وزیر نفت خبر داد و گفت: این اطمینان را می دهیم که نتایج نهایی در آینده ای نزدیک اعلام شود.

منبع: وزارت نفت


خبر اردیبهشت ۹۳:

کریم سلحشور در گفتگو با خبرنگار وزارت نفت، از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران (که سال گذشته برگزار شده بود)، در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به زودی تکلیف پذیرفته شدگان نهایی مشخص می شود.

وی یادآور شد: قبول داریم فرآیند اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این آزمون، طولانی شده، اما موضوع در حال رسیدگی است.
سلحشور گفت: شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت خود را در این زمینه انجام و معاونت منابع انسانی وزارت نفت، گزارش های لازم را به وزیر نفت ارائه داده است.
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در اولین فرصت ممکن، نتایج بررسی ها را اعلام کرده و به نگرانی پذیرفته شدگان در آزمون خاتمه دهیم.
آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران با شرکت ١٢٩ هزار نفر بزرگترین آزمون استخدامی کشور بود که در ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد؛ پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، مصاحبه با پذیرفته شدگان انجام و مقرر شد نتایج نهایی در بهمن ماه سال ٩٢ اعلام شود. با توجه به تاکید معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، انتظار می رود نتایج نهایی به زودی اطلاع رسانی شود.


خبر ۱۶ فروردین ۹۳:

۵۰۰۰ نفر در انتظار یک امضا

در اسفند ماه گذشته شرکت ملی نفت ایران اقدام به ثبت نام جهت انجام آزمون استخدامی جهت اشتغال در نزدیک به ۲۷۰۰ رسته شغلی نمود و این آزمون در ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۲ با حضور ۱۲۹۰۰۰ نفر انجام گرفت و لقب بزرگترین آزمون استخدامی را به خود اختصاص داد.
در ابتدا قرار بود نتایج در نیمه دوم اردیبهشت اعلام گردد. پس از عملی نشدن این وعده، اعلام گردید که نیمه اول خرداد نتایج اعلام خواهد شد و همین طور تا نیمه اول تیر ماه این تعویقات ادامه یافت تا بالاخره نتایج اولیه در حدود ۱۷ تیر اعلام شده و گفتند در مرداد ماه، زمان انجام مصاحبه‌ها اعلام خواهد شد.
در مرداد ماه اعلام شد هفته آخر شهریور زمان مصاحبه اعلام خواهد شد و زمان برگزاری مصاحبه در مهر و آبان خواهد بود که این موضوع بوقوع پیوست.
در روز مصاحبه به شرکت کنندگان اعلام شد که از هر دو نفر یک نفر جذب خواهد شد و دیماه زمان اعلام نتایج مصاحبه‌های فنی تخصصی خواهد بود. در دیماه که به سایت استخدامی شرکت نفت مراجعه گردید (azmoon.nioc.ir) با تعجب دیدیم که باز هم اعلام نتایج عقب افتاده و به نیمه اول بهمن ماه کشیده شده است.
اکنون پس از گذشت یک ماه و نیم که به سایت مورد اشاره مراجعه می‌گردد همچنان نیمه اول بهمن ماه زمان اعلام نتایج درج شده است. در پیگیری‌های انجام شده با اداره استخدام شرکت نفت معلوم گردید که تمام این مدت لیست افراد قبول شده روی کارتابل آقای وزیر است و ایشان توجهی به این موضوع ندارند و اعلام می‌دارند که هنوز هیچ زمانی برای اعلام نتایج متصور نیست.
در ضمن، شایان توجه است که مدت زمان بسیاری از این پروسه در زمان دولت جدید بوده که شعار اشتغال جوانان را در زمان انتخابات! سر می‌داد. ضمنا در زمان همین دولت استخدامی وزارت دفاع و نیز شهرداری‌ها، به حالت تعلیق درآمده و بیم آن می‌رود که نتایج شرکت نفت نیز با سرنوشت مشابهی مواجه گردد.
قابل ملاحظه است که این افراد، از بین نزدیک ۱۳۰۰۰۰ نفر برگزیده شده‌اند و به نوعی، نخبگان علمی این جامعه محسوب می‌گردند.


اطلاعیه های استخدامی شرکت نفت در سال گذشته:

خبر ۱۹ اسفند ۹۲:

پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی اردیبهشت‌ماه شرکت ملی نفت ایران هم‌چنان باید منتظر نتایج نهایی باقی بمانند.

آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران روزهای پنجم و ششم اردیبهشت‌ماه سال ۹۲ در هشت حوزه شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

در این آزمون استخدامی که به عنوان بزرگ‌ترین آزمون استخدامی کشور از آن یاد می‌شود، حدود ۱۰۰ هزار نفر به رقابت پرداختند.

مهر و آبان‌ماه سال جاری از میان پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی مصاحبه‌هایی انجام شد که بنا بود نتایج نهایی آن نیمه اول بهمن‌ماه سال ۹۲ اعلام شود، اما هنوز هیچ اعلامی صورت نگرفته است.

با آخرین پیگیری‌های خبرنگار ایسنا از اداره استخدام شرکت ملی نفت ایران هنوز هیچ زمانبندی برای اعلام نتایج در نظر گرفته نشده و شرکت‌کنندگان هم‌چنان باید منتظر باشند.

____

خبر ۱۳ اسفند ۹۲:

صنعت عظیم نفت را بافارغ التحصیلان معدل۱۲ نمی‌توان اداره کرد!
وزیر نفت گفت: سخت‌ترین ایام زندگی وقتی است که می‌اندیشم دانشجویان ما در خارج از کشور کار می‌کنند و بدتر از آن این که در قطر از میدان‌های گازی خود ما برمی‌دارند.
به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس زنگنه امروز طی سخنانی در پنجمین همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت HSE که در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، دلیل این مسائل را به نحوه مدیریت‌ها مربوط دانست و با انتقاد از این شیوه مدیریت افزود: چرا نباید فضایی در کشور درست کرد که این دانش آموختگان در خدمت عزت کشور باشند؟
وی با درخواست کمک از دانشگاه‌ها برای فعالیت در چهار زمینه مخازن نفت، پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و بهینه‌سازی افزود: سرزمین ایران از نظر جغرافیایی از مواهب الهی فراوانی برخوردار است که شاید یکی از مهمترین آنها از نظر مالی منابع سرشار هیدروکربنی باشد.
زنگنه گفت: این موضوع نقش بسزایی را در صد سال اخیر در سرنوشت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور ما ایفا کرده است .
وزیر نفت میزان ارزش تولیدات صنعت نفت را بسیار بالا عنوان و تصریح کرد: یک سکوی کوچک نفتی روزی ۱۰ میلیون دلار ارزش تولیدی دارد و کمتر کارخانه‌ای را می‌توان سراغ داشت که این میزان تولید داشته باشد.
زنگنه با بیان این که ما در صنعت نفت با درجه حرارت و فشار بسیار بالا، مواد آتش‌زا و مواد شدیدا مسموم کننده سر و کار داریم اظهار داشت: این موضوعات می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به انسان‌ها و تاسیسات وارد کند. بر این اساس چنین وضعیتی الزام می‌کند که جهت حفظ نیرو در اطراف محیط، تاسیسات ملی و غیره به مقوله محیط زیست و بهداشت حرفه‌ای توجه شود به نحوی که طی سالهای اخیر حوادثی را شاهد بودیم که ناشی از بی‌توجهی به مقوله HSE بوده است.
وی با بیان این که حوزه HSE در ایران همسو با سایر مولفه‌های مهندسی، همچون طراحی صنعتی، تولید و بهره‌برداری، رشد و توسعه نیافته است، تصریح کرد: پیامدهای این موضوع همین حوادث مکرر زیانباری است که در کشور رخ داده است که این حوادث علاوه بر آسیب‌های انسانی و مالی ، بر درآمد نا خالص کشور اثرات نامطلوب دارد. در این زمینه یکی از رویکردهای مدیریتی و غلط در کشور نگاه به HSE به عنوان یک نگاه هزینه‌ای است.
زنگنه با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش HSE در حوزه‌های دانشگاهی و نتایج اثرگذار آن اظهار کرد: فعالیتهای علمی و دانشگاهی نشان از ظرفیت عظیم علمی است که در کشور ما وجود دارد و اگر از این ظرفیت در خدمت مزیت‌های نسبی کشور استفاده شود در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شکوفایی هر چه بیشتر علمی و صنعتی کشور خواهیم بود.
وزیر نفت با بیان این که در حوزه محیط زیست جمع عمده‌ای از متخصصان ما از کارشناسان نظری و دانش آموختگان حوزه علوم هستند، تاکید کرد: در این زمینه به دانش آموخته فناوری نیاز داریم. بسیاری از کارشناسان محیط زیست ما، علوم خوانده‌اند و آموزش فناوری و مهندسی ندیده‌اند در صورتی که ما نیازمند مهندس محیط زیست هستیم که به ما بگوید که چه کار باید کرد؟ نه آن که بخواهد دست بدهد که این موضوع درست یا غلط است و در واقع این مساله مشکلی است که به ما آسیب می‌زند و نمی‌گذارد جلو برویم.
وی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه‌هایی همچون شریف و دانشگاه‌های برتر ما فعالیت‌های خود را به سمت تربیت مهندس محیط زیست در این حوزه سوق دهد.
زنگنه با تاکید بر این که برای داشتن یک سازمان درجه یک نیازمند نیروهای درجه یک هم هستیم، تاکید کرد: نمی‌شود با معدل‌هایی مثل ۱۲ یک صنعت عظیم را اداره کرد.
وزیر نفت با بیان این که زمانی که مسوولیت در این حوزه را پذیرفتم اولین چیزی که با آن روبرو شدم تحریم برای صادرات نفت بود، تصریح کرد: مگر می‌شود کشور را با یک میلیون بشکه صادرات نفت و یا ۱۶۰ میلیون مترمکعب کمبود گازی اداره کرد. در این مدت شبکه با بدبختی و شب‌نخوابی‌های افراد اداره و سعی شد که به اولویت‌های یک توجه شود به عنوان نمونه ما در حال حاضر باید به این پروژه فکر کنیم که از آذر سال ۹۳ مجددا کمبود گاز داریم.
زنگنه با تاکید بر ضرورت انجام چندین کار بزرگ در حوزه نفتی دست تقاضای خود را به دانشگاه بزرگ دراز کرد و گفت: در این زمینه ما باید چندین کار بزرگ انجام دهیم که یکی از آنها افزایش تولید میدان‌های مشترک است. در این راستا باید بتوانیم ظرف یک برنامه سه و نیم ساله ۷۰۰ هزار بشکه تولید کنیم.
وی یکی از مهمترین موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد را موضوع گاز عنوان کرد و گفت: در حوزه گاز ما باید تمام گازهای نیمه تمام مشکل‌دار را ساماندهی کنیم و تولیدمان را به حداکثر ممکن ظرف دو تا سه سال آینده برسانیم.
به گفته زنگنه همچنین در حوزه پتروشیمی نیز می‌توان ۷۰ تا ۷۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرد و در بحث پالایش نیز باید حداقل یک میلیون بشکه ظرفیت را ظرف سه تا پنج سال آینده افزایش دهیم و جلوی خام‌فروشی را بگیریم.
وزیر نفت با تاکید بر نیاز این صنعت به سه دانشکده دانشگاه صنعتی شریف در حوزه مهندسی شیمی نفت، انرژی و اقتصاد مدیریتی ابراز امیدواری کرد که موضوع تعطیل شدن دانشکده مدیریت شریف دیگر مطرح نشود چرا که این اقدام کار خطرناک و انتقام‌جویانه‌ای بود و در این حوزه باید تلاش کنیم بهترین مدیران را تربیت کرده و بهترین فارغ‌التحصیلان خود را جذب کنیم در غیر این صورت داستان اقتصاد ما همین‌طور باقی می‌ماند.
زنگنه با بیان این که در کشور ما مهندس زیاد تربیت می‌شود، متذکر شد: ما برای اداره مملکت فراتر از مهندس نیاز داریم. عمده مهندسان ما در حال حاضر کار مدیریتی می‌کنند و ما باید بتوانیم مدیران متخصص در این حوزه تربیت کنیم.
وی ضرورت بهینه‌سازی و کاهش شدت انرژی را از دیگر موارد مهمی خواند که باید مورد توجه قرار گیرد و گفت: در حال حاضر ما ۸۰ میلیارد دلار در سال یارانه می‌دهیم که اگر بتوانیم ۱۰ میلیارد دلار آن را صرف بهبود بهره‌وری و کاهش شدت انرژی کنیم فوق‌العاده برای کشور اثرگذار خواهد بود به نحوی که حتی می‌توانیم در این حوزه شغل‌های بسیاری ایجاد کنیم.
به گفته زنگنه با روند فعلی مصرف انرژی در کشور اگر تمام گاز قطر را نیز خریداری کنیم ظرف ۱۵ سال آینده باز کم می‌آوریم.
وزیر نفت به موضوع مخازن بزرگ کشور نیز اشاره کرد و گفت: هر دو یا سه مخزن بزرگ کشور باید در اختیار دانشگاه‌های برجسته قرار گیرد تا بررسی شود که چه اقدامی می‌توان برای افزایش برداشت داشت.
وزیر نفت خطاب به دانشگاهیان تاکید کرد: میدان‌های نفتی مال من، شرکت نفت و یا وزارت نفت نیست. این میدان‌ها باید اطلاعاتش در اختیار شما باشد و این اعتبارات در مقابل آنچه شما به ما پس می‌دهید بسیار ناچیز است.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان وزارت نفت را خانه خود بدانند و ما نیز در وزارت نفت می‌توانیم از این ظرفیت‌ها بهره ببریم و هر کاری که از دست‌مان برآید برای ارتقاء فناوری در دانشگاه‌ها و این که بتوانند در عرصه جهانی موثر واقع شوند دریغ نخواهیم کرد.

____

خبر ۱۳ اسفند ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

استخدام پالایش نفت تبریز ۹۲

____

خبر ۷ بهمن ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

 سامانه مشاهده دعوت نامه کارکنان جدید وزارت نفت

____

خبر ۱۵ دی ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

آگهی استخدام شرکت پالایش نفت کرمانشاه ۹۲

____

خبر ۱ دی ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

استخدام شرکت نفت ستاره خلیج فارس 

____

خبر ۲ آذر ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

استخدام شرکت پالایش نفت تبریز|سال ۹۲

____

خبر ۲۰ آبان ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

آیا خانم ها می توانند در صنعت نفت استخدام شوند؟

____

خبر ۷ آبان ۹۲:

(جهت دریافت فایل بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

دریافت فایل دستور العمل نحوه انجام معاینات و تایید صلاحیت پزشکی در صنعت نفت

____

خبر ۳۰ مهر ۹۲ :

استخدام ١٠٩ نیرو در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت

مدیر منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از پذیرش ١٠٩ نفر از پذیرفته شدگان نهایی آزمون شرکت ملی نفت برای ورود به این سازمان تا پایان آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا سلمان غلامی با بیان اینکه دعوت شدگان به مصاحبه های استخدامی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت دو برابر مجوز جذب بوده است، گفت: پس از برگزاری آزمون در اردیبهشت امسال، اداره تأمین نیروی انسانی شرکت ملی نفت ایران اسامی ٢١٩ نفر را به عنوان پذیرفته شدگان آزمون کتبی اعلام کرد.

وی با اشاره انجام مصاحبه های فنی، تخصصی این تعداد در دو حوزه تهران و اهواز، اظهار کرد: از این تعداد ١٠٨ نفر در پانل های فنی، تخصصی تهران و ١١١ نفر نیز در اهواز مورد مصاحبه قرار خواهند گرفت که در نهایت تعداد ١٠٩ نفر از سوی اداره تامین نیروی انسانی شرکت ملی نفت پذیرفته و تا پایان آذر از طریق سایت شرکت ملی نفت اعلام خواهد شد.

سلمان غلامی ضمن اشاره به اجرای مرحله اول مصاحبه های فنی و تخصصی از نیمه دوم مهر در تهران گفت : در این مرکز هفت پانل با حضور سه کارشناس شغل از سازمان در پانزده مرحله و طی دو هفته برگزار شد که در هر یک از پانل های تخصصی یک نفر نماینده گزینش و یک نفر نماینده اداره تأمین نیروی شرکت ملی نفت نیز حضور داشتند.

وی تصریح کرد: پانل های مصاحبه از امروز (٢٧ مهر) در اهواز با حضور کارشناسان و نمایندگان گزینش و تأمین نیروی شرکت نفت تشکیل و تا دو هفته ادامه داشت.

مدیر منابع انسانی سازمان با اعلام اینکه پذیرفته شدگان در هشت گروه شغلی قرار دارند، تصریح کرد: بر مبنای مجوزهای صادره تنها ٢ نفر کارشناس آموزش و توسعه پذیرش شده اند و مابقی شرکت کنندگان در رشته های پزشک عمومی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، بهداشت، گفتار درمانی و داروسازی قرار دارند.

غلامی با اشاره به ممنوعیت جذب در تهران گفت : افرادی که در مصاحبه ها شرکت می کنند، پس از اعلام قطعی در دوحوزه شمال (گیلان، مازندران، کرمانشاه، فارس، مرکزی، قم، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی) و حوزه جنوب شامل اهواز، آبادان، گچساران، ماهشهر، مسجد سلیمان و خارگ مشغول به کار خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی افزود: بر مبنای این مصوبه ٢۵ درصد از کل پذیرفته شدگان نهایی مربوط به سهمیه فرزندان شهدا و جانبازان بالای ٢۵ درصد خواهد بود که این افراد از شرکت در آزمون کتبی معاف بوده ولی باید تمامی مراحل مصاحبه های تخصصی، معاینات طب صنعتی و گزینش را طی کنند.

به گفته وی مدت زمان خدمت آن دسته از شرکت کنندگانی که از کارکنان فعلی سازمان هستند به عنوان سابقه کار داخل صنعت نفت برای شان لحاظ خواهد شد.

غلامی با بیان این نکته که در طول سال علاوه جذب نیرو به صودت موردی نیز وجود خواهد داشت گفت: نظر به اینکه مجموعه سازمان توسعه خدمات و فضاهای فیزیکی در در سطح تمامی مناطق بیست گانه را در دستور کار دارد و همچنین در صورت منفک شدن نیروهای قراردادی به صورت موردی و با کسب مجوزهای قانونی و انجام مصاحبه نیز جذب نیرو به صورت یک به دو انجام خواهد شد.

مدیر منابع انسانی سازمان در خصوص نیروهای قرارداد مدت موقت نیز گفت: مدیریت منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت همه مشخصات این کارکنان را به همراه ١٣ پیشنهاد در زمینه تبدیل وضعیت این افراد به اداره تأمین نیرو و مجموعه تدوین مقررات شرکت ملی نفت ایران ارسال کرده که تا کنون دستورعملی در این باره ابلاغ نشده است.

____

خبر ۱۴ مهر ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

استخدام شرکت پالایش نفت کرمانشاه|سال ۹۲

____

خبر ۱۲مهر ۹۲:

(جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید)

جذب ۲۱۳ نفر در مناطق عملیاتی شرکت نفت و گاز غرب در سال ۹۲ 


 +جهت مشاهده سایت رسمی‌ شرکت ملی نفت ایران اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود درباره ی اخبار استخدامی شرکت نفت، با ما همراه باشید.

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما – سایت ایران استخدام

  نرم افزار دریافت اخبار استخدامی   آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۱۰۴ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : uuu ارسال : ۹۳/۱۰/۲۶

  کاربری : uuu

  ارسال : ۹۳/۱۰/۲۶

  ساعت ارسال : ۲۱:۱۷

  کد دیدگاه : 240911

  پاسخ

  اخبار مربوط به حقوق و دستمزد سال ۹۴

  پیشنهادی که دستمزد کارگران را ۲۵ درصد افزایش می‌دهد

  نمایندگان گروه کارگری پیشنهاد ویژه‌ای را به دولت ارائه کرده‌اند که درصورت موافقت دولت با پذیرش سهم خود با توجه به موافقت گروه کارفرمایی با آن، دستمزد سال آینده کارگران را ۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

  به گزارش خبرنگار ایسنا، برابر آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران از سال ۸۴ تا ۹۲ قدرت خرید جامعه کارگری ۷۵ درصد کاهش داشته است و بر همین اساس پیشنهاد مشخص نمایندگان سه تشکل بزرگ کارگری بازگرداندن قدرت خرید کارگران طی یک بازه زمانی چهار ساله است.

  فرامرز توفیقی – رییس کارگروه تخصصی مزد و بهره‌وری وزارت کار – در تشریح مدل پیشنهادی مذکور گفت: اگر ۷۵ درصد کاهش قدرت خرید جامعه کارگری برگردانده و افزوده شود به عددی که قرار است مطابق ماده ۴۱ قانون کار هر سال به حقوق و دستمزد کارگران اضافه شود، در آن صورت رقم درشتی می‌شود که قطعا کارفرمایان از عهده پرداخت آن بر نخواهند آمد.

  وی ادامه داد: به همین منظور پیشنهاد دومی را در کنار آن مطرح کرده‌ایم و آن پیشنهاد این است که اگر ۲۵ درصد به حقوق و دستمزد کلیه کارگران در همه سطوح اضافه شود، افزایش قیمت تمام شده کالا به شرط ثابت ماندن سایرعوامل بین ۳ تا ۸ درصد است که میانگین آن ۵ درصد خواهد بود.

  مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران گفت: از دولت خواسته‌ایم تا به کارفرمایان اجازه دهد پنج درصد روی قیمت کالای خود اضافه کنند که در این صورت بدون آنکه تورم زا باشد گردش پول ایجاد می‌شود، به عبارتی پول از جامعه به صنعت وارد می‌شود و گردش پول به وجود می‌آید.

  به گفته توفیقی، نمایندگان گروه کارفرمایی موافقت خود را با این طرح اعلام کرده‌اند مشروط بر آنکه دولت نیز سهم خود را بپذیرد.

  وی همچنین از برگزاری جلسه شورای سه جانبه ملی در روز دوشنبه و دومین جلسه دستمزد شورای عالی کار در روز سه شنبه آینده خبر داد و گفت: محور بحث هر دو جلسه انحصارا دستمزد خواهد بود که نمایندگان دو گروه کارگری و کارفرمایی و دولت بسته پیشنهادی ارائه شده را بررسی خواهند کرد.

  جزئیات تغییر بن خواربار و پایه سنواتی کارگران

  نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران گفت: موضوع قطعی شدن افزایش دو برابری

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : javad ارسال : ۹۳/۱۰/۲۱

  کاربری : javad

  ارسال : ۹۳/۱۰/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۱:۵۰

  کد دیدگاه : 236676

  پاسخ

  سلام می خواستم ببینم برای رشته فناوری اطلات استخدام ندارید با تشکر

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۱۰/۲۱ ۱۲:۱۵:۳۴ پاسخ

   سلام در حال حاضر شرکت نفت استخدام نیرو ندارد
   پیگیر اخبار ایران استخدام باشید به محض اعلام اگهی استخدام از سوی شرکت نفت اطلاع رسانی خواهد شد
   موفق باشید

1 2 3 4

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.