امروز چهارشنبه ۹۴/۰۷/۲۲
همکاری در فروش فایل
مکان های تبلیغاتی ایران استخدام تنها به صورت اجاره فضا واگذار میگردند
صفحه اصلیآگهی استخدام اخبار استخدامی استخدام وزارت جهاد کشاورزیاستخدام وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۴ (خبر جدید)

استخدام وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۴ (خبر جدید)

نویسنده : ۹۷ دیدگاه انتشار : ۹۴/۰۶/۱۷

اخبار استخدام وزارت جهاد کشاورزی ۹۴

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود


خبر ۱۷ شهریور ۹۴: ۸۰۰۰ مهندس کشاورزی جذب شده اند (منبع: خبرگزاری ایسنا)
معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به جذب ۸ هزار نفر از مهندسین کشاورزی در وزارت حهاد کشاورزی، گفت:این اقدام مقدمه رونق گرفتن جهاد دهستان هاست.
به گزارش خبرنگار ایسنا در همدان،‌”سید خلیل آقایی” در سومین جشنواره خوشه برتر انگور ملایر، ‌افزود: در سال ۹۲، ‌در سطح کشور فقط ۵۰ هزار تن کود وجود داشت اما در حال حاضر کلیه انبار های موجود در سطح کشور بذر و کود مورد نیاز را به راحتی تأمین می کنند.
وی اظهار کرد: در دولت دولت و تدبیر و امید افزون بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان جهت خرید ماشین آلات زراعی و کشاورزی به استان ها تخصیص یافته است که ۲۰۰۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.
آقایی به تخصیص ۲۰۰۰ میلیاد تومان برای آبیاری تحت فشار در کشور خبر و ادامه داد: در دولت یازدهم واردات محصولات کشاورزی ممنوع شده است.
معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی با تأکید برلزوم خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی،‌ گفت: وزارت در زمینه اجرای سیستم آبیاری تحت فشار و طرح فراز هیچ محودیت مالی ندارد و به متقاضیان تسهیدلات و یارانه نقدی پرداخت می کند.
آقایی برگزاری جشنواره خوشه برتر انگو ملایر را گواه پتانسیل بالای این شهرستان دانست و افزود: ملایر این ظرفیت را دارد که این جشنواره را به صورت استانی و حتی ملی برگزار کند.
وی از ‌آمادگی کامل وزارت جهاد کشاورزی در زمینه حمایت همه جانبه از برگزاری این جشنواره در سال های آینده خبر داد.


خبر ۱۱ مرداد ۹۴:همه مراحل استخدام جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد قانونی است/ثبت‌نام ادامه دارد(منبع:خبرگزاری فارس)
مدیر امور اداری سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برخی اخبار درج شده مبنی بر لغو ثبت‌نام استخدام کار معین این سازمان را به شدت تکذیب کرد و گفت: همه مراحل این استخدام قانونی است.
خبرگزاری فارس: همه مراحل استخدام جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد قانونی است/ثبت‌نام ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حمیدرضا مرادی عصر امروز در جمع خبرنگاران با رد برخی اخبار کذب در چند سایت محلی اظهار کرد: روند ثبت‌نام از متقاضیان استخدام قرارداد کار معین جهاد کشاورزی به روال عادی ادامه دارد.

مدیر امور اداری جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از روز چهارشنبه هفته قبل همکاران ما در امور اداری در دو شیفت صبح عصر اقدام به ثبت‌نام متقاضیان می‌کنند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام از متقاضیان و واجدین شرایط تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۱۴ مردادماه سال‌جاری ادامه دارد، ادامه داد: در چهار روز گذشته به جز روز تعطیل جمعه، در دو شیفت بدون وقفه، مدارک و مستندات افراد را تحویل گرفتیم.

اظهارنظرهای برخی افراد غیرمرتبط کاملاً کذب است

مرادی با اشاره به درج برخی اخبار مبنی بر لغو ثبت‌نام استخدام مذکور، تصریح کرد: اظهارنظرها و مصاحبه‌های افراد غیرمرتبط در این خصوص کاملا کذب بوده، بنابراین متقاضیان و افراد واجد شرایط مطابق با آگهی منتشر شده در رسانه‌های مکتوب امیدمردم و زاگرس، سایت‌های اینترنتی محلی و پورتال خبری سازمان جهاد کشاورزی، اقدام به ثبت‌نام کنند.

همه مراحل این استخدام قانونی است

مدیر امور اداری سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رعایت قانون در اولویت اقدامات این سازمان است، خاطرنشان کرد: همه مراحل این استخدام که به صورت قرارداد کار معین و بدون تعهد استخدامی است، بر اساس تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و زیر نظر نهادهای نظارتی انجام شده و خواهد شد.

وی تأکید کرد: اخبار و اطلاعات دقیق در هر خصوصی از طریق سایت سازمان و خبرگزاری‌ها و رسانه‌های معتبر، به اطلاع مردم رسانده می‌شود، بنابراین نباید به برخی شایعات توجه کرد.

به گزارش فارس، پیش از این نیز روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، توضیحاتی را در مورد شبهات این آگهی استخدام مطرح کرده بود.


خبر ۸ مرداد ۹۴:  سازمان امور اراضی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستانبه زودی نیرو استخدام می‌کند‌ (منبع: خبرگزاری فارس)
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان امور اراضی کشور با اشاره به بازنشسته شدن تعداد زیادی از نیروهای امور اراضی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: به زودی مجوز جذب نیرو برای این بخش از جهاد کشاورزی صادر خواهد شد.
خبرگزاری فارس: ‌سازمان امور اراضی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان به زودی نیرو استخدام می‌کند‌

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان،‌ پرویز محمدی ‌در‌ نشست با کارکنان و مسئولان امور اراضی جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به زودی با راه‌اندازی نرم‌افزارها و سیستم‌های تحت شبکه سازمان امور اراضی کشور، امور مختلف مربوط به اراضی سیستان و بلوچستان در جهاد کشاورزی نیز سیستماتیک و الکترونیکی خواهد شد، افزود:‌ یکی از مشکلاتی که در سیستم‌های اداری مربوط به رسیدگی امور اراضی در این استان و برخی نقاط دیگر کشور مشهود است، بالا بودن تعداد پرونده‌های مربوط به اراضی کشاورزی آن استان و کمبود نیرو در این زمینه است.

وی با بیان اینکه ‌بهترین راهکار برای کاهش هزینه در این بخش، افزایش سرعت و کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها، کاهش خطاهای انسانی، یکپارچه‌سازی رسیدگی به امور مربوطه، پیگیری معوقات و اجاره‌نامه‌هاست، اظهار داشت: ‌‌باید تمامی امور مربوطه به اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان از حالت دستی به حالت الکترونیکی تبدیل شود که در این خصوص یکسری از امور مانند صدور مجوزهای تغییر کاربری اراضی از نقطه صفر کاری تا پایان آن از طریق شبکه اینترنت و فرصت‌های واگذاری اراضی کشاورزی به افراد به صورت کاملاً سیستماتیک در قالب‌های قراردادهای تجاری، اعلام زمان پایان قراردادها و اطلاعات متقاضیان، در حال طراحی است و به زودی در اختیار مدیران و مسئولان مربوطه در تمامی استانها قرار خواهد گرفت.

محمدی با بیان اینکه ‌این استان به علت حجم بالای کاری و اضافه شدن تعداد شهرستان‌های آن از ۸ به ۱۹ در طی چند سال اخیر، دچار مشکلات زیادی در بخش سخت‌افزاری، تجهیزات اداری و نیروی کاری برای رسیدگی به این امور‌ شد، تصریح کرد:‌‌ با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی مجوزهایش صادر و مشکلات این بخش نیز به مرور برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این بخش‌ها مهم‌ترین بخشی که نیاز به تجهیز به سیستم‌های الکترونیکی دارد، بخش بایگانی است چرا که بالغ بر ۱۲ هزار پرونده در این بخش وجود دارد که حداقل ۶ هزار پرونده از آنها باید هر چه سریع‌تر رسیدگی شود و رسیدگی به آنها می‌تواند بسیاری از معوقات اجاره‌نامه‌ها و برخی از مشکلات مالی سازمان را برطرف کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی سازمان امور اراضی کشور گفت: با توجه به کمبود نیروی کار و بازنشسته شدن تعداد زیادی از کارشناسان و مسئولان در بخش امور اراضی، نیاز به تمدید دوره خدمت به حد نیاز برای برخی از افراد در شرف بازنشستگی و به خدمت گرفتن تعدادی نیروی جوان و تحصیل کرده در امور مربوط به صورت قراردادی و حجمی است که در سال گذشته مجوز به‌کارگیری ۲۵۰ نیروی حجمی به این استان داده شده که با توجه به نیاز ویژه و سختی کار، این میزان کفایت نمی‌کند و امیدواریم بتوانیم مجوز بیشتری در این خصوص بگیریم و علاوه بر آن به زودی مجوز جذب تعدادی نیرو به صورت رسمی نیز برای این بخش از جهادکشاورزی صادر خواهد شد.

محمدی از بسته شدن یک توافقنامه با سازمان نظام مهندسی خبر داد و بیان کرد: چندی پیش توافقنامه‌ای با سازمان نظام مهندسی برای انتقال برخی وظایف به کارشناسان این سازمان بسته شده که طی آن برخی موضوعات اعم از رسیدگی به ثبت نام اراضی، پیگیری مسائل مربوطه، تکمیل پرونده‌های متقاضیان با تعرفه‌های مشخص و … که اکثراً به صورت سیستماتیک است ‌به آنها محول شده است که تأثیر به سزایی در سرعت عملکرد و کاهش مشکلات در این زمینه می‌گذارد.


خبر ۱۳ تیر ۹۴: ۶۶۷ فارغ التحصیل کشاورزی در استان لرستان استخدام شد(منبع: تسنیم)
مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان گفت: استخدام ۶۶۷ نفر از مهندسان کشاورزی در استان که در سال ۹۳ تعریف‌شده بود، انجام و حدود ۵۶۷ نفر از آن‌ها مشغول به کارشده‌اند.
مهرداد غضنفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: کارهای استخدام ۶۶۷ نفر از مهندسان کشاورزی در پایان سال ۹۳ انجام و حدود ۵۶۷ نفر از آن‌ها مشغول به کار شده‌اند و ۱۰۰ نفر از آن ها نیز روز گذشته جانمایی شد که در مرکز خدمات جهاد کشاورزی در بخش‌ها مشغول شوند و به عنوان کارمند پیمانی سازمان جهاد کشاورزی فعال هستند بعدازآن قراردادی می‌شوند.
مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: اعتبار برای این افراد را قانون پیش‌بینی کرده است و مشغول شدن آن‌ها اعتبار پیش‌بینی‌شده استفاده می‌شود.
وی در رابطه با مرکز علمی کاربردی سازمان جهاد کشاورزی استان، عنوان کرد: در این مرکز قبلاً دانشجوی مقطع‌دار در مقطع تحصیلی کشاورزی پرورش می‌دادند درحالی‌که وظیفه ما این نیست و باید این را کاربردی کنیم و به سمت آموزش‌های مهارتی بهره‌برداران یا آموزش ضمن خدمت کارکنان انجام دهیم که جزء برنامه‌های امسال ما است.
غضنفری تصریح کرد: زیر نظر وزارت علوم به دنبال آموزش بهره‌بردارانی مانند فرزندان کشاورزان هستیم تا اینکه بهره‌برداری بادانش شود.
وی خاطرنشان کرد: رشته‌هایی بر اساس نیاز دستگاه‌های اجرایی تعریف کرده‌ایم و بیشتر رشته‌هایی تعریف‌شده که در آموزش عالی وجود ندارد ولی لازم است.


خبر ۱۰ تیر ۹۴: استخدام ۳۸۱ مهندس ناظر در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی (منبع: خبرگزاری صداوسیما)

۳۸۱نفر از مهندسین ناظربخش کشاورزی در مراکز جهاد کشاورزی آذربایجانغربی به کارگیری شدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی امروز گفت : سازمان جهاد کشاورزی استان در چهار چوب تامین نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز خود و به منظور اجرایی کردن قانون استخدام ناظرین تولیدات کشاورزی مصوب اسفند سال ۹۰ مجلس شورای اسلامی ، به مرور زمان به ازای خروج نیروی بازنشسته از سازمان تاکنون به جذب ۳۸۱ نیروی جدید اقدام کرده است.
مسیحا مدنی افزود: این تعداد از نیروی انسانی جذب شده متعهد می شوند تا?? سال به صورت مداوم در پستهای عملیاتی و نظارتی جهاد کشاورزی شهرستانها و یا مراکز خدمات کشاورزی فعالیت کنند .
وی از جذب و به کارگیری ۵۰ نفر در رشته های عمومی از طریق آزمون استانداری آذربایجان غربی در ستاد سازمان جهاد کشاورزی استان در سال جاری نیز خبر داد و گفت: ۱۰۰ نفر سرباز مشمول دارنده مدرک تحصیلی لیسانس به بالاتر نیز برای مراکز خدمات این سازمان به کارگیری شده اند .


خبر ۲۹ خرداد ۹۴: اشتغال ۳۵ درصدی جمعیت آذربایجان غربی در بخش کشاورزی (منبع: خبرگزاری فارس)

خبرگزاری فارس : اسمعیل کریم‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به چشم‌انداز سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در افق ۱۴۰۴، اظهار داشت: نیل به امنیت غذایی با خودکفایی در تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و آبزیان و توانایی آذربایجان غربی برای صادرات این محصولات از اهداف چشم‌انداز ۱۴۰۴ در بخش کشاورزی استان است.
وی افزایش راندمان آبیاری و بهره‌گیری از تمام پتانسیل‌های افزایش راندمان تولید را از دیگر اهداف در این زمینه عنوان کرد و افزود: تعمیم بیمه محصولات و عوامل تولید به تمام حوزه‌های تولیدی، همسویی کامل توسعه با حفاظت و احیای منابع طبیعی و محیط زیست، منابع پایه و طبیعی حفاظت شده و توسعه یافته با تنوع زیستی و فرهنگ بهره‌برداری بهینه ازمنابع و جامعه روستایی و عشایری مرفه و توسعه یافته، از دیگر برنامه‌های مورد توجه در این افق است.
رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به کاهش تلفات و ضایعات تولید اشاره‌کرد و گفت: کاهش تلفات و ضایعات تولید و همچنین افزایش کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، دامپزشکی و گیاه پزشکی در سطح منطقه نیز در این راستا مورد تاکید ویژه‌‌ای قرار دارد.
این مقام مسئول ادامه داد: افزایش حداکثر بازدهی در شبکه‌های آبیاری نوین و اراضی تجهیز شده، ایجاد سازمانی فعال و کارآمد برای مدیریت توسعه کشاورزی و روستایی، با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و علوم نوین نیز بخش دیگری از فعالیتهای این سازمان است.
کریم‌زاده از تدوین و اجرای برنامه آمایش سرزمین و توسعه پایدار بخش کشاورزی در استان خبر داد و تصریح کرد: آذربایجان غربی ۳۷ هزار و ۴۱۲ کیلومتر مربع وسعت دارد که از این میزان، یک‌میلیون هکتار، شامل اراضی قابل کشت است.
وی با بیان اینکه این استان، دارای ظرفیتهای قابل توجهی در این حوزه است، اظهار داشت: متوسط بارندگی دراز مدت استان، ۳۸۵ میلیمتر گزارش شده است و با توجه به اشتغال ۳۵ درصدی جمعیت استان در بخش کشاورزی و فعالیت یک‌هزار و ۹۹۷ نوع تشکل تولیدی، خدماتی و مشاوره‌ای با ۴۷۱ هزار و ۳۴۱ نفر عضو، باید از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را داشته‌باشیم.


خبر ۲۶ خرداد ۹۴: افتتاح ۶۸ طرح کشاورزی زمینه اشتغال ۴۴۰ را در کرمانشاه فراهم می آورد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

خبرگزاری ایرنا : کرمانشاه – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در هفته جهاد کشاورزی امسال، ۶۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۰۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۴۰ نفر به بهره برداری رسید.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، علی اشرف منصوری با اشاره به پروژه های قابل افتتاح هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: در این هفته در مجموع ۶۸ پروژه عمرانی و تسهیلاتی شامل ۴۴ پروژه آب و خاک در بخش عمرانی و ۱۹ پروژه تولیدات دامی، ۲ پروژه تولیدات گیاهی، ۲ پروژه صنایع تبدیلی و یک پروژه مربوط به شیلات که در قالب پروژه های تسهیلاتی هستند افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی ۴۴ پروژهی عمرانی را که با اعتباری بالغ بر ۱۱۲ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید را در زمینه اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار، کانال های آبیاری و خط انتقال آب اعلام کرد.
منصوری در ادامه اعتبار ۲۴ پروژه تسهیلاتی را که بیش از ۱۹۴ میلیارد ریال برای آنها هزینه شده را در زمینه هایی نظیر احداث گاوداری شیری، مرغداری گوشتی، پرواربندی گوساله، تولید پرندگان زینتی و….برشمرد.
رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه همچنین با اشاره به موفقیت های کشاورزی استان در یک سال گذشته گفت: در سال ۹۳ با اختصاص منابع تسهیلاتی خط اعتباری دو مکانیزاسیون ۵۳۲ دستگاه تراکتور، ۵۸۶ دستگاه ادوات کشت مکانیزه و ۲۸ دستگاه کمباین با ۳۳۴ میلیارد ریال اعتبار توسط کشاورزان خریداری شد.
منصوری ادامه داد: در سال جاری نیز تسهیلات خط سه مکانیزاسیون برای افزایش ضریب و درجه مکانیزاسیون به متقاضیان خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی اختصاص داده شده است.
وی اعتبار خط تسهیلات سه مکانیزاسیون استان کرمانشاه را ۳۳۴ میلیارد ریال اعلام کرد که از منابع داخلی بانک کشاورزی به متقاضیان در دست پرداخت است.
رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه در ادامه به اقدامات این سازمان در حوزه دام و طیور اشاره کرد و گفت: تولید گوشت مرغ در سال ۹۳ هشت درصد رشد داشته و به ۶۳ هزار تن رسیده و تولید گوشت قرمز نیز در همین سال با ۱۳ درصد رشد به ۳۶ هزار تن افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: تولید شیر در سال ۹۳حدود۳۳۰ هزار تن بوده که رشد چهار درصدی را نشان می دهد و تولید عسل با ۲۱ درصد رشد به دو هزار و۵۰۰ تن در همین سال رسیده و تولید تخم مرغ نیز با ۱۱ درصد رشد در سال ۹۳ به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن رسیده است.
منصوری با اشاره به دیگر فعالیت های این سازمان در حوزه تولیدات گیاهی افزود: در سال ۹۳ کارهای زیادی در سطح باغات انجام شده از جمله توسعه باغات در سطح یک هزار و ۳۴۵ هکتار، اصلاح ۶ هزار و ۸۲۳ هکتار باغ و جایگزینی ۲۵۵ هکتار باغات قدیمی انجام گرفته است.
وی تصریح کرد: انجام عملیات به زراعی در سطح مزارع گندم و جو شامل توسعه کشت مکانیزه، ترویج و انجام فعالیت های آموزشی، تامین و معرفی بذور اصلاح شده و نظارت بر کشت انواع محصولات زراعی، سبزی، صیفی و جالیزی از دیگر فعالیت های جهاد کشاورزی استان کرمانشاه است.
رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه خاطرنشان کرد: مبارزه با آفت سن گندم و پوره سن در سال جاری در سطح ۲۴۱ هزار هکتار، مبارزه با علف های هرز در سطح ۴۴۲ هزار و ۲۱۲ هکتار انجام شده و در سال ۹۳ در بحث مبارزه با سن گندم توانستیم رتبه اول کشوری را کسب کنیم که در این خصوص ۳۸۶ هزار هکتار سمپاشی اراضی انجام شد.
منصوری نظارت بر کشت هایی نظیر چغندر قند، ذرت، دانه های روغنی و نخود، پیگیری و دریافت مجوز حذف تعرفه صادرات نخود و ایجاد زمینه برای صادرات و حمایت از تولید کنندگان، هماهنگی با شرکت اورالیس فرانسه در تولید و کشت کلزا، حضور کارشناسان سازمان بین المللی ایکاردا در زمینه ساماندهی دیمزارهای استان و تولید حشرات مفید به منظور مبارزه با آفات را از جمله اقدامات این سازمان در حوزه تولیدات گیاهی اعلام کرد.
وی در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی افزود: طی دو سال گذشته صنایعی که صادرکننده مجوز آنها جهاد کشاورزی بوده از نظر ظرفیت فرآوری صنایع تبدیلی رشدی ۳۰ درصدی و از نظر تعداد واحدها نیز رشد ۴۰ درصدی داشته است.
منصوری در پایان به دیگر فعالیت های بخش آب و خاک اشاره کرده و گفت: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون ۵۰۰ هکتار انواع سیستم های نوین آبیاری در مزارع و باغات اجرا شده و در سطح حدود ۲ هزار هکتار دیگر نیز مطالعات اجرایی انجام گرفته است.


خبر ۲۵ خرداد ۹۴: واکنش معاون سازمان جهاد کشاورزی به شائبه‌ها در استخدام ناظران (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون مدیریت توسعه منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به موضوع استخدام مهندسین ناظران کشاورزی و حرف‌ و حدیث‌هایی پیرامون آن واکنش نشان داد.
خبرگزاری فارس: واکنش معاون سازمان جهاد کشاورزی به شائبه‌ها در استخدام ناظران

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، قدرت‌الله ویسی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:‌ در سنوات گذشته از میان فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، افرادی برای نظارت بر بخش‌های مختلف شامل ناظرین گندم، جو، کلزا، شیلات، دامپروری و … با انعقاد قرارداد با شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای و سازمان نظام مهندسی به‌عنوان ناظر همکاری و فعالیت داشتند.
معاون مدیریت توسعه منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود:‌ بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و قانون استخدام ناظرین، تعدادی از این مهندسین ناظر که شرایط مندرج در قانون مذکور را داشتند، در سال ۹۳ به صورت پیمانی در کل کشور استخدام شدند.

وی ادامه داد: ‌در همین رابطه تعداد ۱۲۰ نفر از مهندسان ناظر واجد شرایط این استان در سطح مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهستان‌ها مشغول به کار شدند.

ویسی با بیان اینکه این استخدام‌ها بر اساس قانون و اخذ مجوز بوده است، ابراز کرد: بر همین اساس نیازی به برگزاری آزمون و اطلاع‌رسانی عمومی وجود نداشت، چراکه قانون در این زمینه شفاف است.

این مسئول در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:‌ واجدین شرایط در این استخدام‌ها کسانی بودند که تا تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۰، ۳۰ ماه سابقه نظارت مشروط به تأیید بخش‌های تخصصی، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای طرف قرارداد و نظام مهندسی داشتند.

وی همچنین گفت: در رابطه با سهمیه خانواده‌های معظم شهدا شامل فرزند شهید، همسر شهید و فرزندان جانباز نیز داشتن ۱۲ ماه سابق نظارت به شرط دو ۶ ماه متوالی کفایت می‌کرد.

معاون مدیریت توسعه منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ‌با رایزنی‌های رئیس این سازمان و همکاری‌های مسئولان استانی و وزارتی، در حال پیگیری اخذ سهمیه دیگری برای به کارگیری مهندسی ناظر هستیم که در صورت تحقق مطابق قانون موجود عمل خواهد شد.


خبر ۱۹ خرداد ۹۴: طرح کشاورزی استان سمنان افتتاح می شود/ایجاد اشتغال برای ۷۱۵ نفر (منبع: خبرگزاری مهر)

 سمنان – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از افتتاح ۶۴ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۳۲میلیارد ریال طی هفته جهاد کشاورزی در این استان خبر داد و گفت: در این راستا برای ۷۱۵ نفر شغل ایجاد می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن میرعماد صبح سه شنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان اینکه در هفته جهاد کشاورزی ۶۴ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۳۲ میلیارد ریال در استان افتتاح می شود افزود: از این طرح ها و پروژها ۱۱ طرح تولیدی، ۵۳ طرح عمرانی، ۴۷ طرح در زمینه های آب و خاک، چهار طرح در بخش زراعی و باغبانی، هفت طرح در بخش دام و طیور، یک طرح در بخش صنایع تبدیلی و … به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه در این راستا برای ۷۱۵ نفر شغل ایجاد می شود افزود: این طرح‌ها با اشتغال مستقیم ۳۲۵ نفر و غیرمستقیم ۳۹۰ نفر در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.
گرمسار در برگیرنده بیشترین طرح کشاورزی قابل افتتاح
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: پنج پروژه در شهرستان سمنان، هشت پروژه در دامغان، هشت پروژه در شاهرود، سه پروژه در سرخه، ۲۰ پروژه در گرمسار، ۹ پروژه در مهدیشهر، پنج پروژه در میامی و شش پروژه هم در آرادان افتتاح خواهند شد.
میرعماد همچنین از اجرای ۵۰ عنوان برنامه در این هفته خبرداد و افزود: دیدار با خانوادهای معظم شهدا و ایثارگران، تجلیل از بخشهای نمونه کشاورزی با حضور مسئولان و مدیران استانی، ملاقات مردمی و بررسی مسائل و مشکلات آنها، رسیدگی به دغدغه‌های بهره‌برداران عرصه کشاورزی، غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا، حضور مسئولان در روستاها و بررسی مشکلات روستاهای محروم، برگزاری گردهمایی و نشست با تشکل‌های کشاورزی، برگزاری همایش فرهنگ و مدیریت جهادی و دیدار کارکنان و مدیران جهاد کشاورزی با ائمه جمعه از جمله این برنامه ها خواهد بود.
وی از اجرای طرح الگوی کشت در سطح استان سمنان خبر داد و اظهار کرد: این طرح به دلیل شرایط خاص استان و محدودیت منابع آبی، بارش کم و کاهش سفره های زیرزمینی از اهمیت خاصی برخورداراست.
اختصاص ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آبیاری تحت فشار در استان سمنان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در خصوص توسعه روش های آبیاری تحت فشار نیز گفت: در سال زراعی جاری منابع خوبی برای توسعه روش های نوین آبیاری به استان اختصاص یافته که با بکارگیری پیمانکاران متعدد دارای صلاحیت به دنبال اجرای این طرح مهم هستیم.
میرعماد ضمن اشاره به اختصاص ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آبیاری تحت فشار در استان گفت: از این میزان اعتبار تصویب شده ۵۰ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.
وی همچنین تصریح کرد: در ۱۸ هکتار از اراضی استان سمنان سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده است
اختصاص ۱۰۰ هکتار اراضی استان سمنان به کشت گیاهان دارویی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به طرح توسعه کشت گیاهان دارویی در استان و افزود: ۱۰۰ هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی و تولید گل محمدی اختصاص یافته است.
میرعماد ضمن تاکید بر اینکه با ایجاد طرح توسعه گیاهان دارویی زمینه ایجاد اشتغال در استان فراهم می شود، افزود: نقش بهره بردران کشاورزی در رشد و توسعه این بخش مهم و اثرگذار بوده و نباید به سادگی از آن عبور کرد.
وی در خاتمه از اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان سمنان در سالجاری خبر داد و گفت: این تسهیلات با اولویت توسعه ادوات خاک ورزی حفاظتی و توسعه مکانیزاسیون در سطح باغات و توسعه بهبود روش ها در بخش دام و طیور جذب خواهد شد.


خبر ۲۱ اردیبشهت۹۴: تنزل احکام استخدامی مهندسین ناظر جهادکشاورزی (منبع: خبرگزاری فارس)

مجید علیرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، با اشاره به تصویب قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی در ۱۳ بهمن‌ماه سال ۹۰ و بر اساس ماده ۴۶ قانون خدمات کشوری و بر اساس مصوبه هیئت وزیران در ۲۲ مهرماه سال ۸۹ که مشاغل کارکنان جهادکشاورزی را حاکمیتی بیان کرده، از نحوه استخدام مهندسین ناظر به صورت رسمی، آزمایشی خبر داد و اظهار کرد: در حالی که حدود یک سال است که این افراد به صورت رسمی آزمایشی مشغول خدمت هستند لیکن مدتی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با تفسیر نابه‌جا از ماده ۴۵ قانون خدمات کشوری، استخدام ناظرین را پیمانی می‌داند و دلیل آن را غیرحاکمیتی بودن مشاغل این کارکنان می‌خواند.
وی اضافه کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور همچنین طی نامه‌ای به وزارت جهادکشاورزی ابلاغ کرده که احکام ناظرین از رسمی آزمایشی به پیمانی تنزل یابد و به این بهانه با وجود درخواست‌های مکرر وزارتخانه تاکنون برای احکام کارگزینی رسمی آزمایشی کارکنان جدیدالاستخدام، کد مستخدمی صادر نکرده است.
رئیس شورای بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان تصریح کرد: بر اساس بند الف ماده ۸ قانون مدیریت خدمات کشوری که به صراحت حاکمیتی بودن، پست‌های جهادکشاورزی را بیان می‌کند و همچنین بر اساس مصوبه هیئت وزیران (مورد ۴ بند الف: که اموری مانند صدور مجوزها، تأیید صلاحیت و نظارت را به عنوان مشاغل حاکمیتی شناخته است) و با توجه به عنوان مهندس ناظر، تمام پست‌های واگذار شده به این افراد به صورت نظارت و در شرح وظایف ابلاغ شده از سوی وزارت و سازمان جهادکشاورزی برای این افراد به صراحت به موارد اعلام شده است.
علیرضایی ادامه داد: با توجه به این موضوع که افراد مشمول قانون قریب به ۱۲ سال از عمر خود را به صورت فنی و تخصصی و حضور دائم بر سر مزارع در خدمت جهادکشاورزی بوده و پس از گذشت چهار سال تلاش بی‌وقفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان وزارت جهادکشاورزی توانسته به ثبات شغلی و حق قانونی خود برسند، حال سازمان مدیریت و برنامه ریزی باعث تشویش خاطر و نگرانی این قشر زحمتکش شده است.
وی در پایان، از مسئولان خواست در خصوص اجرای مصوبه قانونی استخدام ناظرین و رعایت ماده ۴۶ قانون مدیریت خدمات کشوری (استخدام به‌صورت رسمی آزمایشی) و عدم تنزل آن به پیمانی مساعدت لازم را اقدام کنند.


خبر ۱۸ اریبهشت ۹۴: استخدام ۳۴۲ نفر در جهاد کشاورزی استان اردبیل (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

اردبیل/ خبرگزاری صدا وسیما /اجتماعی / رییس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت : ۳۴۰ نفر از مهندسین کشاورزی پارسال وامسال در جهاد کشاورزی جذب شده اند .
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما سروی امروز در جلسه برنامه ریزی و اشتغال استان با اشاره به اینکه جذب و شروع به کار ۲۶۷ ناظر کشاورزی با مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام شده است افزود: ۷۵ نفر از استخدامی‌ها توسط استانداری نیز که در سنوات قبل مراحل جذب آنها از طریق آزمون سراسری طی شده بود، در فروردین‌ماه ۹۴ انجام شد.
وی تصریح کرد: با پیگیری صورت گرفته بالغ بر ۹۷ هزار و ۲۴۱ میلیون ریال بار مالی برای جذب نیروها ی سال ۹۴ از طریق استانداری در حال تأمین اعتبار است.


۲۵ اسفند ۹۳: استخدام ۶۰۰ نفر امسال در جهاد کشاورزی مازندران
محمد حسین فلاح روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرجهاد کشاورزی نوشهر علت بخشی از مشکلات موجود در سال های گذشته را کمبود نیروی انسانی بویژه در بخش نظارت دانست و افزود : با استخدام این افراد تحول بزرگی در سازمان جهاد کشاورزی مازندران رخ داده است.
وی ادامه داد : با جذب این نیروها هم اکنون به طور متوسط در هر مرکز خدمات ادارات جهاد کشاورزی هشت نفر مشغول فعالیتند ولی مراکز جهاد کشاورزی در مازندران از امکانات و خدمات مناسبی برخوردار نیستند.
فلاح تاکید کرد : نگاه جهاد کشاورزی با توجه به سیاست دولت تدبیر و امید افزایش رضایتمندی مردم همراه با افزایش بهره وری در حوزه های مختلف است که با تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص بخشی از آن فراهم شد و مدیران می توانند با به کارگیری مطلوب این نیروها علاوه بر تامین اهداف سازمان در جهت افزایش رضایتمندی مردم نیز گام بردارند.
وی افزود : در حال حاضر مدل سه درصد از خودروهای در اختیار جهاد کشاورزی سال ۸۵ به بعد است و بقیه به زمان های قبل از این تاریخ تعلق دارد و این شرایط نشانگر وضعیت و امکانات این سازمان و ادارات تابعه است و بهبود وضعیت نیز نیازمند تامین اعتبارات لازم است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اهمیت مدیریت در توسعه کشاورزی و حفظ اراضی گفت : در حال حاضر وظیفه و انتظار از مدیران جدید با توجه به تامین نیروی انسانی افزایش یافته است.
وی افزود : مدیران باید در جهت تغییر الگوی مصرف سموم و کود و زمان بخ کارگیری آنها و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها آب و خاک همراه با حفظ اراضی و افزایش و بهبود انواع محصولات کشاورزی با جدیت حرکت کنند تا شاهد ارتقای بهره وری کشاورزی در مازندران باشیم.
فلاح وظیفه اصلی جهاد کشاورزی را ترویج کشاورزی همراه با حفظ کاربری اراضی عنوان کرد و گفت : با توجه به محدود بودن زمین در حوزه کشاورزی مازندران باید در راستای اقتصاد مقاومتی علاوه بر استفاده متناسب از ظرفیت های موجود از تغییر کاربری نیز جلوگیری و با آن با حساسیت ویژه ای برخورد کرد.
وی همچنین با قدردانی از مساعدت مسوولان شهرستان درحفظ اراضی کشاورزی افزود: باید تبادل اطلاعات بین سطح و ستاد این سازمان بیش از پیش ارتقا یابد تا حمایت از تولیدکنندگان و بهره برداران بیشتر و به تبع آن تولید و رفاه کشاورزان نیز افزایش یابد.
در این آیین از زحمات میرحسین سنجرانی قدردانی و محمدرضا رضوی زاده به عنوان سرپرست اداره جهاد کشاورزی نوشهر معرفی شد.


خبر ۱۷ اسفند ۹۳: استخدام ۸۵۵ مهندس بخش کشاورزی استان فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، امیر ابراهیم افروز اظهار داشت: دوره آموزشی و توجیهی بدو خدمت ناظران جدید‌الاستخدام سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و ادارات تابعه سازمان برگزار می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان فارس با تأکید بر برقراری و رعایت نظم و انضباط اداری توسط کارکنان تازه استخدام‌شده، از آنان خواست در راستای تکریم ارباب‌رجوع و پیشبرد کارهای اداری نسبت به ایجاد نظم و تعامل بیشتر با دیگر همکاران نقش مؤثرتری ایفاء کنند.
وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی بدو خدمت را ارتقای سطح دانش، ایجاد بینش مناسب، بازآموزی مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای موردنیاز، افزایش مهارت و توانمندی لازم برای ورود به وظایف محوله و آشنایی با قوانین و شرایط و ضوابط کاری این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: اضافه‌ شدن این تعداد کارشناس تحصیل‌کرده به جمع خانواده بزرگ جهاد کشاورزی بسیار امیدبخش بوده و انتظار همه ما و مدیریت ارشد سازمان، ایجاد تحرک، انگیزه و ترویج اصل کشاورزی علمی در مزارع و بخش تولید در این استان است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه آزمون دوره آموزش عمومی بدو خدمت ناظرین در روز یکشنبه ۱۷ اسفند به‌صورت همزمان با سراسر کشور در ۱۱ حوزه امتحانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: بر اساس این قانون سازمان موظف است برنامه‌ها و سامانه‌های اجرائی مؤثری را برای آموزش مدیران و کارکنان، متناسب با وظایف و نقش‌های مورد انتظار در بخش‌ها و دستگاه‌های اجرائی تنظیم کند و هرگونه انتصاب و ارتقاء کارکنان نیز منوط به طی دوره‌های مرتبط است.
افروز همچنین متناسب کردن توانمندی‌های فردی استخدام‌شده‌ها با وظایف و مأموریت‌های شغلی را ازجمله اهداف اصلی برگزاری دوره‌های آموزشی عنوان و بیان کرد: دوره آموزشی مذکور برای ۸۵۵ ناظر تازه استخدام در مدیریت‌های جهاد کشاورزی ۲۹ شهرستان استان فارس در ۱۱ منطقه ازجمله شهرستان آباده، مرودشت، استهبان، داراب، ممسنی، لامرد، جهرم، فیروزآباد، لارستان و مرکز آموزش جهاد کشاورزی فارس اجرا می‌شود.


خبر ۹ اسفند ۹۳ : سهم ۱۲۰ نفری کهگیلویه و بویراحمد از استخدام ناظرین کشاورزی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز با حضور برخی مسئولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، کارگاه ۲ روزه آموزشی بدو خدمت کارشناسان و مروجین تازه استخدام شده در این سازمان برگزار شد که قدرت‌الله ویسی در این کارگاه با بیان اینکه ۱۲۰ کارشناس و ناظر بخش کشاورزی در این سازمان و در واحدهای مختلف شهرستانی و مراکز خدمات مشغول به خدمت شده‌اند، گفت: در کل کشور هشت هزار و ۷۰۰ کارشناس کشاورزی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی استخدام شده‌اند.
وی افزود: اضافه‌ شدن این تعداد کارشناس تحصیل‌کرده به جمع خانواده بزرگ کشاورزی بسیار امیدبخش بوده و انتظار همه ما و مدیریت ارشد سازمان جهاد کشاورزی، ایجاد تحرک، انگیزه و ترویج اصل علمی کشاورزی در مزارع و بخش تولید در این استان است.
انتظار متولیان بخش کشاورزی از استخدام کارشناسان جدید
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تحقق اهداف سازمانی و برنامه چهار ساله بخش کشاورزی را ماموریت اصلی متولیان، کارشناسان و همه کارکنان این بخش دانست و ادامه داد: بدون همدلی، هماهنگی و مسئولیت‌پذیری تحقق اهداف مورد انتظار کشاورزی این استان شدنی نیست.
وی هدف برگزاری این دوره آموزشی بدو خدمت را ارتقای سطح دانش، ایجاد بینش مناسب سازمان محل خدمت، بازآموزی مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای مورد نیاز، افزایش مهارت و توانمندی لازم برای ورود به وظایف محوله و آشنایی با قوانین و شرایط و ضوابط کاری این سازمان عنوان کرد.
این مسئول در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تعداد ساعات آموزشی مورد نیاز برای کارشناسان تازه استخدام شده این سازمان ۷۰ ساعت بوده که ۶۱ ساعت آن غیرحضوری خواهد بود.
کارشناسان جدیدالاستخدام فرهنگ سازمانی را یاد بگیرند
وی تصریح کرد: ‌آشنایی با ساختار نظام و دولت جمهوری اسلامی، آشنایی با ماموریت‌ها و ساختار اداری وزارت جهاد کشاورزی، قانون مدیریت خدمات کشوری، فرهنگ سازمانی و ارتباط موثر در سازمان، کار تیمی و آموزه‌های دینی در نظام اداری بخشی از آموزش‌های ارائه شده به این کارشناسان است.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در پایان این دوره آموزشی، آزمونی برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان باید ۶۰ درصد سئوالات را پاسخ دهند تا بتوانند در دوره کارورزی ۱۶ تا ۲۸ فروردین ماه سال ۹۴ این سازمان شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: متناسب کردن توانمندی‌های فردی استخدام شده‌ها با وظایف و ماموریت‌های شغلی از جمله اهداف ما در این دوره‌های آموزشی است.
گفتنی است، دوره مشابهی برای کارشناسان تازه استخدام شده در شهرستان‌های گرمسیری این استان روز گذشته برگزار شد.


 خبر ۲ اسفند ۹۳: استخدام ۳۱۳ کارشناس ناظر به استخدام پیمانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه

کرمانشاه – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، گفت: ۳۱۳ کارشناس ناظر بخش کشاورزی در این سازمان به استخدام پیمانی در آمدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کرمانشاه، ‘علی اشرف منصوری’ روز پنجشنبه با اشاره به اجرای مرحله دوم استخدام ناظرین کشاورزی در استان، اظهار کرد: با تلاش مدیران ارشد استان و این سازمان، مستخدمان یاد شده فعالیت خود را در مراکز خدمات جهاد کشاورزی روستاها و دهستان ها آغاز می کنند.
وی افزود: با حضور این کارشناسان در مجموعه جهاد کشاورزی، کمبود نیروی متخصص در مراکز جهاد کشاورزی برطرف می شود.
منصوری گفت: جهاد کشاورزی کرمانشاه در مرحله اول استخدام ها نیز ۲۵۴ نفر از ناظرین کشاورزی را از اردیبهشت امسال به استخدام خود در آورده و نیروهای یاد شده هم اکنون به بدنه کارشناسی ما اضافه شده اند.
رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه، کارشناسان استخدام شده را افرادی دارای تجربه و تخصص معرفی کرده و گفت: ناظرین کشاورزی استخدام شده از سال۱۳۸۱ به بعد ابتدا تحت عنوان ناظر گندم و سپس به عنوان کارشناسان بخش خصوصی، ناظر بر فعالیت های کشاورزان بودند و برخی از آنها سابقه ای بین پنج تا ۱۲ سال در قالب شرکت های خدمات مشاوره ای بخش خصوصی داشته اند.
وی با اشاره به اینکه در قالب طرح استخدام ناظرین در کل کشور حدود ۱۰ هزار نفر در وزارت جهاد کشاورزی استخدام می شوند، گفت: سهمیه سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه برای استخدام ناظرین ۵۶۷ نفر است.
منصوری اظهار کرد: علاوه بر ناظرین کشاورزی که در مرحله اول و دوم استخدام می شوند، تعداد ۶۵ نفر دیگر نیز از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در قالب سهمیه های استخدامی با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری از ابتدای مهر تا اسفند امسال استخدام شده اند که با احتساب این مستخدمان، شمار افرادی که در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه بکار گرفته شده اند به ۶۳۲ نفر رسیده است.
وی افزود: با ۵۶۷ نفر کارشناس ناظر استخدام شده در مرحله اول و دوم و همچنین ۶۵ نفر سهمیه خانواده ایثارگران، در مجموع ۶۳۲ نفر طی سالجاری در سازمان جهاد کشاورزی استان استخدام شده اند.
وی افزود: از این افراد تازه استخدام شده، ۵۳۵ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۳۲ نفر مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مختلف کشاورزی از جمله زراعت و اصلاح نباتات، گیاه پزشکی، ترویج و آموزش کشاورزی، علوم دامی، باغبانی و… هستند.
منصوری گفت: ۱۹۸ نفر از مستخدمین را بانوان تشکیل می دهند.
استان کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت دارای ۹۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۴۵ هزار هکتار باغ است.


خبر ۱۸ بهمن ۹۳: ستخدام ۵۶۵ مهندس ناظر کشاورزی در لرستان

خرم آباد – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از جذب و بکارگیری ۵۶۵ مهندس ناظر کشاورزی در دو رشته علوم دامی و علوم کشاورزی طی بهمن ماه جاری خبر داد.
مهرداد غضنفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا حکم استخدامی این افراد ۱۱ بهمن ماه جاری ابلاغ شده و در حال حاضر تمامی انها در مراکز و ادارات مختلف مشغول بکار هستند.
وی اظهار داشت: امسال با پیگیری های انجام شده، سهمیه استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استان در سال جاری به بیش از دو برابر افزایش یافته است.
وی گفت: با توجه به مقام نخست جهاد کشاورزی استان در تولید گندم و بهره برداری از حق تشویقی استان در این خصوص و رایزنی های انجام شده با توجه به سطح بالای بیکاری در استان، سهمیه استخدام مهندسان ناظر از ۲۶۲ به ۵۶۵ نفر افزایش یافت.
وی در مورد نحوه بکارگیری این افراد تصریح کرد: در ارتباط با محل کار ناظران نیازهای مناطق و شرایط متقاضیان در نظر گرفته شده که نوع فرآیند موجب رضایت بخشی مهندسان شده است.
وی با اشاره به اینکه با بکارگیری این تعداد مهندس ناظر ، بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر ازجمله خانواده این افراد از این خدمت بهره مند می شوند گفت: این افراد باید به عنوان ناظران و مروجان بخش کشاورزی از طریق دانش خود دست‏آوردهای نوین کشاورزی را به سطح مزارع منتقل کنند و در صفوف تولید یار و همراه کشاورزان باشند.
غنفری اضافه کرد:سهمیه لرستان از ۵۶۵ نفر به بیش از ۶۰۰ نفر نیز افزایش یافته که مابقی این افراد، تا پایان امسال مشغول بکار می شوند.
حدود پنج هزار فارغ التحصیل بیکار رشته کشاورزی در لرستان وجود دارد.


خبر ۱۲ بهمن ۹۳: از امروز ۲۸۸ مهندس ناظر در جهاد کشاورزی اردبیل آغاز به کار کردند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: به میمنت ایام‌الله دهه‌فجر بیش از ۲۸۸ مهندس ناظر جهاد کشاورزی با گذراندن مراحل استخدامی فعالیت‌شان را در این عرصه آغاز کردند.
خبرگزاری فارس: ۲۸۸ مهندس ناظر در جهاد کشاورزی اردبیل آغاز به کار کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عدیل سروی صبح امروز در مراسم آغاز به کار مهندسان کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: بعد از سال‌ها انتظار تعداد ۲۸۸ مهندس ناظر در بخش‌های مختلف سازمان جهاد کشاورزی به ویژه شهرستان‌ها فعالیت خود را انجام می‌دهند که قطعا حضور آن‌ها می‌تواند زمینه رشد و بالندگی را فراهم کند.

وی با تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران سازمان به‌ ویژه حوزه معاونت توسعه، مدیریت و منابع انسانی که کار بررسی و طبقه‌بندی این افراد را در سخت‌ترین شرایط سازمانی انجام دادند، افزود: این ۲۸۸ نفر در گرایش‌های بهبود تولیدات گیاهی، زراعت، باغبانی، مکانیزاسیون، ترویج، آب و خاک و گیاه‌پزشکی در مجموعه جهاد کشاورزی استان از قبیل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاون روستایی و مدیریت امور عشایری و به‌ عنوان کارشناس مهندس در ۳۰ مرکز خدمات کار کمک‌رسانی به قشر کشاورزان و تولیدکنندگان را آغاز می‌کنند.


خبر ۷ بهمن ۹۳: استخدام ۱۶۲ ناظر کشاورزی در جنوب کرمان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: تعداد ۱۶۲ مهندس ناظر کشاورزی در سازمان و اداره‌های کل تابعه استخدام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، حسن درج صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای قانون استخدام مهندسان ناظر کشاورزی از کل سهمیه این منطقه تعداد ۱۶۲ نفر برای سازمان و اداره‌های کل تابعه استخدام می‌شوند.

وی بیان داشت: این افراد پس از طی مراحل استخدامی دوره‌های آموزشی توجیهی بدو خدمت به مدت ۷۰ ساعت و کارآموزی به مدت یک ماه به استخدام سازمان در می‌آیند.

درج تصریح کرد: حدود ۵۰ نفر از آنها در مراکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی و اداره‌های زیرمجموعه اداره‌های کل جنوب کرمان به صورت رسمی و رسمی آزمایشی مشغول به کار شده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مابقی مهندسان ناظر نیز از تاریخ ۱۱ بهمن ماه سال جاری آغاز به کار می‌کنند.


خبر ۱۰ مهر ۹۳: دعوت به مصاحبه جهاد کشاورزی کردستان


خبر ۲۶ شهریور ۹۳: آغاز به کار استخدام شدگان جهاد کشاورزی اردبیل از اول مهر ماه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: ۳۵ نفر از مهندسین ناظر با استخدام در سازمان جهاد کشاورزی از اول مهر ماه سالجاری رسما آغاز به کار خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری موج، عدیل سروی با اعلام این خبر افزود: ۳۵ نفر از مجموع ۹۵ نفر مهندس ناظر که مراحل گزینش را پشت سرگذاشته اند از اول مهر ماه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس فعالیت خود را در این سازمان شروع خواهند کرد.
وی اظهار داشت: از این تعداد ۲۵ نفر در سازمان جهاد کشاورزی، ۹ نفر در منابع طبیعی و آبخیزداری و یک نفر در سازمان تعاون روستایی مشغول به خدمت خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، سروری افزود: پیگیری های لازم در خصوص آغاز به کار بقیه نیروها نیز در حال انجام است که متعاقباً خبر خوش شروع به کار این نیروها را نیز در آینده به اطلاع این عزیزان خواهیم رساند.


خبر ۲۴ شهریور ۹۳: جذب ۷۳۰ مهندس ناظر مزرعه در فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تا پایان اسفندماه سال جاری ۷۳۰ مهندس ناظر در مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان‌های این استان مشغول به‌کار می‌شوند.
خبرگزاری فارس: جذب ۷۳۰ مهندس ناظر مزرعه در فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمدمهدی قاسمی اظهار داشت: بر اساس پیگیری‌ها و اقدامات صورت گرفته، مراحل قانونی جذب و به‌کارگیری مهندسان ناظر در استان فارس با جدیت دنبال و منجر به استخدام آنان می‌شود.

وی افزود: در فرایند جذب مهندسان ناظر بر اساس ساختارهای قانونی و مصوب، کارها به‌دقت و دریافت مستندات لازم دنبال شده و درنهایت اسامی پذیرفته‌شدگان در چند مرحله از طریق منابع اطلاع‌رسانی سازمان اعلام می‌شود.

این مسئول با اشاره به استخدام تدریجی ۱۰ هزار نفر از مهندسان ناظر کشاورزی در کشور گفت: بر اساس سهمیه اختصاص‌یافته به استان فارس، سهمیه جذب مهندسان ناظر در فارس ۷۳۰ نفر است که این افراد تا پایان اسفندماه همگی در مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان‌های این استان به فعالیت و خدمت‌رسانی مشغول می‌شوند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه در چند سال گذشته نسبت به ترمیم نیروی انسانی در جهاد کشاورزی اقدام جدی صورت نگرفته تصریح کرد: استان فارس بیش از ۲۷۲ هزار نفر بهره‌بردار با ظرفیت متنوع در بخش کشاورزی دارد که با این حجم بهره‌بردار با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم و بسیاری از مراکز خدمات جهاد کشاورزی این استان فاقد نیروی متخصص و توانمند است .

قاسمی خاطرنشان کرد: تزریق نیروی انسانی متخصص و جدید می‌تواند، توان این بخش را مضاعف کرده و در تقویت، سیاست‌ها، برنامه‌ها و استراتژی سازمان نقش جلوبرنده‌ای ایفا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه اولویت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر گسترش کشاورزی علمی، مهندسی، افزایش بهره‌وری، استفاده مطلوب از منابع، افزایش سهم بهره‌بردار از تولید و به‌کارگیری فناوری‌های نوین در امر کشاورزی است، اظهار داشت: حضور مهندسان ناظر در عرصه کار و تولید با همکاری و تعامل سازنده با بهره‌برداران، نقش مؤثری در پیشبرد اهداف موردنظر سازمان دارد.

وی عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی فارس باید الگوی کشاورزی کشور باشد و نیروهای متخصص و توانمند می‌توانند در ایجاد فرصت‌های سازنده و اثربخش در کشاورزی این استان دارای سهم و اثر مناسب باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با جذب و به‌کارگیری مهندسان ناظر در این استان که با گرایش‌های مختلف تخصصی مانند زراعت، باغبانی، مهندسی آب‌وخاک، حفظ نباتات، دام‌پروری و … هستند این افراد با دانش و تخصص خود در کنار دانش بومی بهره‌برداران نقش محوری و اصلی خود را در انتقال‌ یافته‌های جدید علمی کشاورزی، به‌کارگیری فناوری‌های نوین و افزایش توان تولید در بخش را فراهم آورند.


خبر ۱۶ شهریور ۹۳ : استخدام ۸۰۰۰ ناظر گندم در کشور تا پایان اسفند ماه

وزیر جهاد کشاورزی گفت: معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسه مشترکی با معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار کرده که طبق آخرین مصوبه این جلسه تا پایان اسفند ماه ۸ هزار نفر به عنوان ناظر گندم مشغول به کار خواهند شد.
به گزارش مهر، محمود حجتی بعد از ظهر جمعه در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید با توجه به نیاز کشور، تولید کشور و میزان نیازهای مطرح کشور واردات محصولات کشاورزی بر اساس نیاز و توازن صورت گیرد و در زمانی که هنگام برداشت محصولات کشور خودمان است از ورود این محصولات جلوگیری کرد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در مراحل آخر استخدام ناظرین گندم به سر می بریم، گفت: آنچه که در زمینه استخدام ناظرین گندم به وزارت جهاد کشاورزی مربوط است تمام شده و در مراحل آخر گزینش این ناظرین به سر می بریم و به دنبال ابلاغ حکم این افراد هستیم.
حجتی بیان کرد: اکنون از ۸ هزار ناظر گندم تعداد ۳ هزار نفر کار خود را شروع کرده اند که عملیاتی شدن این موضوع در ابتدا به معاونت اجرایی ریاست جمهور و پس از آن به استان ها مرتبط می شود که به یاری خداوند دیگر افرادی که منتظر استخدام به عنوان ناظرین گندم هستند با تامین اعتبارات لازم به عنوان ناظرین گندم در کشور مشغول به کار خواهند شد.
وی بیان کرد: تا آنجایی که در جریان استخدام ناظرین گندم قرار دارم معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسه مشترکی با معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار کرده که طبق آخرین مصوبه این جلسه تا پایان اسفندماه تمامی این ۸ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان ایکه واردات گوشت قرمز یکی از نیازهای جامعه است، گفت: در سال ۱۳۹۳ تراز گوشت کشور اگر مثبت نباشد منفی نیست و به این علت که ما اکنون یکی از صادرکنندگان برتر گوشت در سطح خاورمیانه قرار داریم باز هم با این وجود نیازمند واردات گوشت از کشورهای منطقه و خاورمیانه هستیم.
حجتی بیان کرد: ما از نظر واردات و صادرات گوشت یکی از برترین های منطقه هستیم و در سطح کشور از میزان ۱۰۰ درصدری مصرف گوشت، ۹۵ درصد در کشور تولید و ۵ درصد از منابع خارجی تامین می شود که این مقدار از واردات یکی از الزام های کشور است و طبیعی است.
وی با بیان اینکه هدف از سفر به استان خراسان رضوی رفع مشکلات کشاورزان و دامداران است، گفت: علت اینکه به استان خراسان رضوی سفر داشته ام در ابتدای امر به علت رفع مشکلات کشاورزان و دامداران و دیدار با مسئولان، نمایندگان و همچنین اطلاع از وضعیت دستگاه های دولتی و علت دوم سفر به استان خراسان رضوی سفر ریاست محترم جمهور به استان خراسان رضوی است.


خبر ۸ شهریور ۹۳ :

اعلام نتایج سه برابر ظرفیت استخدام اداره کل جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی


خبر ۲۹ مرداد ۹۳: مهندسان ناظر کشاورزی استخدام می‌شوند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش و کوشش بر این است که همه مهندسان ناظر وزارت جهاد کشاورزی استخدام شده و جذب این مجموعه بزرگ شوند.
خبرگزاری فارس: مهندسان ناظر کشاورزی استخدام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمود حجتی عصر امروز در بازدید از طرح‌های مختلف جهاد کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: با استخدام این نیروها توانمندی و کارآمدی بخش کشاورزی به ویژه در استان‌هایی نظیر اردبیل بیشتر می‌شود که ما مجوز لازم برای جذب و تأمین منابع اعتباری این نیروها را با همکاری معاونت منابع انسانی و برنامه‌ریزی رئیس جمهور انجام دادیم.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل نیز بیش از ۲۹۰ مهندس بخش کشاورزی به استخدام در می‌آیند، تصریح کرد: جهاد کشاورزی امروز از ظرفیت خوب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و مهندسان این بخش حمایت جدی کرده و در همه زمینه‌ها از توان آنها بهره می‌برد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی برخی آشفته‌بازارهای تولید محصولات کشاورزی نظیر سیب‌زمینی را امسال ساماندهی می‌کند، گفت: برخی از سیب‌زمینی‌کاران در استان اردبیل نگران فروش محصول خود با قیمت پایین هستند اما نباید نگرانی در این زمینه وجود داشته باشد.

حجتی از تجدید نظر در قیمت سیب‌زمینی و نرخ‌گذاری جدید در این زمینه خبر داد و افزود: قیمت ۳ هزار و ۶۰۰ ریالی خرید این محصول به صورت تضمینی در سال‌های گذشته پیشنهاد شده بود که به نظرمان رقم پایینی است و باید در این زمینه اصلاح نرخ انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: آنچه که در این زمینه برای ما مهم است قطع دست واسطه‌ها در چرخه تولید و عرضه سیب‌زمینی است چرا که هم اکنون در بازارهای مختلف قیمت این محصول به نسبت قیمت مزرعه تا چهار برابر بیشتر عرضه می‌شود.

حجتی سیاست و رویکرد وزارت جهاد کشاورزی را قطع دست واسطه‌گران و دلالان در این چرخه تولید اعلام کرد و ادامه داد: ما سیاستی را اعمال کردیم تا فاصله تولید و مصرف کم شده و با حذف واسطه‌ها منافع تولید به جیب تولیدکننده برود.

وی در ادامه اضافه کرد: در صورت نیاز سیب‌زمینی‌ها در انبارها و سردخانه‌ها نگهداری می‌شود تا به تدریج و به تناسب نیاز به بازار عرضه شود.

حجتی متوسط تولید سیب‌زمینی را در اردبیل پایین اعلام کرد و گفت: متوسط این تولید می‌تواند از ۳۰ تن افزایش پیدا کند در حالی که در سطح کشور این متوسط تا ۹۰ تن در هر هکتار رسیده است.

وی استفاده از نهاده‌های مناسب،‌ مصرف بهینه آب، ‌بهره‌گیری از ماشین‌آلات پیشرفته، ‌استفاده از بذر‌های مناسب و بها دادن به شرایط اقلیمی منطقه را در افزایش سطح تولید این محصول بسیار ضروری و حیاتی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وزیر جهاد کشاورزی افزود: ‌وزارت جهاد کشاورزی از طرح‌های توسعه آبیاری مدرن و همچنین صنایع تکمیلی بخش کشاورزی حمایت می‌کند و ما تلاشمان بر این است تا استان اردبیل به عنوان قطب تولید کشاورزی بتواند در توسعه کشاورزی مدرن و صنعتی گام‌های جدی و قدم اساسی را بردارد.


خبر ۱۹ مرداد ۹۳:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا نیمه اول بهمن ماه امسال تمام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استخدام خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمد علی جوادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دولت تعامل سازنده با سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
وی تصریح کرد: پس از گذشت یک سال از فعالیت‌های دولت کشور به آرامش رسیده که اکنون توسعه اقتصادی، کشاورزی، اشتغال و مهار تورم از دولت انتظار می‌رود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان مرکزی برای وزارت جهاد کشاورزی جزو استان‌های با اهمیت است، به واسطه پتانسیل‌های خوبی که در بخش کشاورزی در این استان وجود دارد، انتظار می‌رود این استان به نقش خود در توسعه کشاورزی جامه عمل بپوشاند.
جوادی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دولت و مجلس به آن می‌پردازد، شاه‌بیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی است، گفت: برای محقق شدن تولید داخلی اتکا به پتانسیل‌های موجود داخلی امری ضروری است و باید مورد عنایت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه احصا آمار صحیح و دقیق بخش کشاورزی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: با توجه به اهمیت آمار اجرا و انجام فرآیند جمع‌آوری آمار بخش کشاورزی از پنجم مهر ماه آغاز خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از اصلاح الگوی کشت خبر داد و بیان داشت: در راستای اصلاح الگوی کشت در کشور برنامه‌ریزی انجام شده و در سال آتی در سه استان به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.
جوادی ابراز امیدواری کرد در برنامه پنج ساله، اصلاح الگوی کشت در تمامی استان‌ها اجرایی شود.
وی ادامه داد: با هماهنگی سه قوه با توجه به کمبود منابع آب و خاک مناسب در کشور مبارزات بی‌امان با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در صندوق توسعه ملی و استفاده از تسهیلات کم بازده در بخش کشاورزی در راستای توسعه کشاورزی صورت گرفته است.
جوادی با اشاره به جایگاه استان مرکزی در بخش کشاورزی بیان کرد: این استان از لحاظ مدیریت و نیروی انسانی کارآمد در عرصه‌های دفاع مقدس و تولید کشاورزی وضعیت مناسبی داشته و مهد مفاخر بزرگی چون دکتر قریب بوده است.
وی با اشاره به تصویب قانون استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی گفت: تمامی مهندسین شامل تا یازدهم بهمن ماه امسال به استخدام بخش کشاورزی در می‌آیند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه خواستار تحول، بازسازی و اصلاح امور، توجه به اخلاق مداری، همدلی و رونق بخش کشاورزی استان توسط مدیریت جدید جهاد کشاورزی شد.


خبر ۱۵ تیر ۹۳ : پیگیر اجرای طرح استخدام ناظران کشاورزی هستیم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان با بیان اینکه در حال حاضر در استان گلستان ۶۲ شرکت خدمات فنی و مهندسی فعالیت می کنند، گفت: پیگیری اجرای طرح استخدام ناظر کشاورزی از جمله برنامه های ما در حوزه اشتغال است.
به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی سلیمانی عصر پنجشنبه در انتخابات اعضای جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با بیان اینکه تعداد تعداد شرکت های فنی و مهندسی در استان تا پایان سال ۱۳۹۰ حدود ۳۶ شرکت بوده، گفت: تا پایان سال ۱۳۹۰ در استان تعداد ۸۳۸ پروانه اشتغال صادر شده، از سال ۱۳۹۱ تاکنون نیز در استان ۲۷۲ دیگر صادر شده و همچنین۱۰۳ مورد صدور پروانه موافقت اصولی، تاسیس و بهره‎برداری از دیگر کارهای ما بوده است.
وی افزود: در استان ۴۱ مورد تمدید پروانه و همچنین یک‎هزار و ۶ مورد موافقت اصولی در زمینه دامپروری و ۶۳۰ مورد تمدید آن در استان صورت گرفته است.
سلیمانی در ارتباط با صدور گواهی صلاحیت و رتبه‎بندی اعضای حقیقی و حقوقی سازمان اظهار داشت: تا پایان سال ۱۳۹۰ حدود یک‎هزار و ۱۰۲ فقره صدور گواهی صلاحیت و رتبه‎بندی اعضای حقیقی و حقوقی سازمان صورت گرفته که این تعداد از سال ۱۳۹۱ تاکنون ۳۵۱ مورد بوده است.
وی ادامه داد: در فعالیت‎های کوچک روستایی در بخش دام و طیور یک‎هزار و ۷۰۸ تمدید پروانه انجام شده و همچنین ۴ هزار و ۹۲۵ مورد از موافقت اصولی و بهره‎برداران نیز انجام شده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان ۱۲ ناظر تولید در کارخانجات دام و طیور فعالیت می‎کنند، بیان کرد: در استان توسط ناظران ۳۱۷ هزار و ۲۶۳ تن تولید زیرنظر کارشناسان انجام شده تا به دست مصرف‎کنندگان رسیده است.
وی در خصوص صدور مجوز آبزی‎پروری اذعان داشت: ۱۰۴ مورد مجوز آبزی‎پروری و۳۸ مورد تمدید صورت گرفته و ۱۷۳ مجوز صنایع نیز در استان مورد موافقت اصولی، تاسیس و بهره‌برداری و ۲۶ مورد تمدید صورت گرفته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان در ارتباط با ایجاد فرصت های اشتغال در این حوزه تصریح داشت: پیگیری اجرای طرح استخدام ناظر کشاورزی، اجرای طرح راستی‎آزمایی شناسنامه بهره‎برداران و اجرای واگذاری صدور گواهی مستثنیات از جمله برنامه های ما در حوزه اشتغال است.
در انتها انتخابات چهارمین دوره شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان انجام شد که در این انتخابات علی اکبر اسفندیاری به عنوان رئیس شورای سازمان ، نعمت الله کفشگیری به عنوان نائب رئیس، عبدالغفار تخله به عنوان دبیر شورا، عباسعلی سلیمانی به عنوان خزانه دار شورا، و هامان هاشمی و عبدالحکیم تقدری به عنوان دو نماینده شورا در مجلس نمایندگان شوراهای استان ها انتخاب شدند.


خبر ۱۲ خرداد ۹۳ :  ناظرین کشاورزی در انتظار استخدام

ناظرین کشاورزی با تجمع در مقابل ساختمان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعلام کردند: به رغم ابلاغ آیین نامه جذب ناظرین کشاورزی توسط این معاونت، ادارات کل وزارت جهادکشاورزی استان ها همچنان از استخدام ما خودداری می کنند.
ناظرین کشاورزی در انتظار استخدام
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان ناظرین کشاورزی استان ها امروز (یکشنبه) در این تجمع خواستار ملاقات با «محمد باقر نوبخت» معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و پیگیری موضوع استخدام ناظرین کشاورزی شدند.

یکی از ناظرین کشاورزی شرکت کننده در این تجمع که نخواست نامش ذکر شود به خبرنگار ایرنا گفت: در آذرماه سال ۱۳۸۹ طرح یک فوریت نمایندگان مجلس برای جذب ناظران کشاورزی اعلام وصول شد و به صحن علنی مجلس رفت.

وی افزود: این طرح در آن زمان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد اما بعد از ابلاغ این قانون، وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به مجلس اعلام کرد که این مصوبه دارای ابهاماتی است.

این ناظر کشاورزی ادامه داد: قانون «اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی و منابع طبیعی» در دوازدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۰ به تصویب نهایی رسید و اوایل سال ۱۳۹۱ به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: روند استخدام ناظرین کشاورزی در سال ۱۳۹۱نیز تا بهمن ماه آن سال مسکوت ماند و بعد از آن سامانه ثبت نام ناظرین کشاورزی راه اندازی شد و ناظرین در این سامانه اینترنتی ثبت نام کردند.

این تجمع کننده اظهار داشت: بعد از ثبت نام در سامانه، روند استخدام دوباره مسکوت ماند تا این که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از به جریان افتادن استخدام ناظرین کشاورزی خبر داد و نامه ای برای جذب ناظران به استان ها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: اما استانداری ها و ادارت کل جهادکشاورزی در پاسخ به پیگیری های ما می گویند برای به جریان افتادن استخدام این نامه کفایت نمی کند.

وی افزود: ناظرین کشاورزی حدود ۱۰ سال است که با حقوق کمتر از ۱۵۰ هزار تومان و بدون بیمه و مزایا کار می کنند به امید روزی که در جهادکشاورزی استخدام شوند اما وزارت جهاد کشاورزی تا به حال از اجرای قانون سرباز زده و ما باز هم مانده ایم و بلاتکلیفی هستیم.


خبر ۱۵ اردیبهشت سال ۹۳: ۳۹۸ از نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در گیلان استخدام می شوند

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گیلان گفت: ۳۹۸نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بتدریج در این استان جذب می شوند.
ˈعلیرضا شعبان نژادˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تجمع شماری از ناظران برنج استان برای تعیین تکلیف وضعیت قراردادی خود مقابل استانداری گیلان افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، کسانی که به عنوان ناظر در زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی گیلان دارای ۳۰ ماه سابقه باشند، به استخدام این سازمان در می آیند.
وی ادامه داد: تعداد ۲۹۸ نفر سهمیه سال های ۹۱ و ۹۲ هم اکنون واجد شرایط تشخیص داده شده اند که مراحل استخدامی و گزینش آنها طی شده و منتظر صدور مجوز و ردیف حقوقی از سوی وزارتخانه هستیم تا آنان بکار گرفته شوند.
شعبان نژاد اظهارداشت: تعداد ۲۳۸ نفر در مراکز خدمات کشاورزی دهستان های ادارات جهاد کشاورزی شهرستان ها و بقیه نیز در دستگاه های تابعه این سازمان (از جمله شیلات و تعاون روستایی )استخدام خواهند شد.
حدود یکصد نفر از ناظران برنج استان گیلان روز سه شنبه برای تعیین تکلیف وضعیت قراردادی خود، مقابل استانداری گیلان تجمع کردند.
این افراد به امید حل مشکلات شان از سوی مسوولان، به تجمع خود پایان دادند.
گیلان، استانی کشاورزی محسوب می شود و در این استان هفت هزار و ۸۰۰ فارغ التحصیل بخش کشاورزی جویای کار وجود دارد.


استخدام ۳۰۰ نفر مهندس کشاورزی در آذربایجان شرقی

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهداف سازمان برای خدمت به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان مقدم بر تمام مسائل است، گفت: خوشبختانه اقدامات لازم برای استخدام ۳۰۰ نفر از مهندسان کشاورزی ناظر به عمل آمده است. جهت مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ فروردین سال ۹۳: استخدام مهندسان ناظر کشاورزی از اول خرداد ۹۳

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی از استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی از اول خردادماه آینده خبر داد.

محمدعلی جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طولانی شدن زمان استخدام این نیروها اضافه کرد: برخی مشکلات اداری در این خصوص وجود داشت که در حال مرتفع شدن است و این افراد از خردادماه در جهادکشاورزی بکار گرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه قبل از این نیز با هماهنگی‌های صورت گرفته تعدادی مشغول خدمت شده اند، تاکید کرد که طولانی شدن این روند به دلیل طی مراحل اداری بوده که در مراحل پایانی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین در خصوص افزایش صادرات محصولات کشاورزی در کشور تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه تمهیداتی را اندیشیده که براساس آن برای امسال و سال آینده افزایش صادرات را پیش بینی کرده ایم.

وی ادامه داد: در این خصوص کیفی سازی محصولات را بویژه در زمینه صنایع تبدیلی و بسته بندی مد نظر داریم که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تحولی در این زمینه اتفاق خواهد افتاد.

جوادی توسعه صادرات را در گرو کیفی سازی و نیز رقابتی کردن بخش کشاورزی دانست و یادآور شد: برای ایجاد رقابت بین استانی سقف صادرات را باز نگه داشته ایم و وزارت جهاد کشاورزی براساس تولید مازاد مجوز لازم صادرات را صادر می‌کند.


خبر ۹ اسفند ۹۲ :

محمدعلی جوادی در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: براساس قانون مصوب مجلس و ابلاغ به دولت، استخدام این تعداد مهندس ناظر به انجام می‌رسد که مراحل کاری و تمهیدات لازم برای استخدام مرحله اول این مهندسان در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

وی تصریح کرد: تا ماه آینده ۷ هزار نفر از مهندسان ناظر سراسر کشور موفق به استخدام در جهاد کشاورزی شده و در بخش‌های مختلف از توانمندی آنها استفاده می‌شود. ادامه خبر


خبر ۱۶ آبان ۹۲ : استخدام ۱۰ هزار کارشناس کشاورزی در کشور سال ۹۲ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از استخدام ۱۰ هزار فارغ التحصیل کارشناس و ناظر فنی کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی خبر داد. محسن موحدیان عطار در مصاحبه تلفنی با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به این که ۱۰ هزار ناظر فنی کشاورزی بر روشهای تولید در مزارع نظارت داشتند ، گفت: براساس تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با وزارت جهاد کشاورزی قرار بود این نیروها پس از آموزش و کار در مزارع کشاورزی به استخدام وزارتخانه درآیند. وی افزود: استخدام این افراد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی‌، تکلیف قانونی است. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تاکید کرد: روش استخدام این گروه از فارغ التحصیلان ناظر با استخدام در حوزه‌های دولتی متفاوت است و ممنوعیت قانونی ندارد. موحدیان عطار گفت: فهرست اسامی‌۱۰ هزار فارغ التحصیل دارای شرایط و آیین نامه‌های استخدام آنان تهیه شده است. وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پس از تعیین محل خدمت این ۱۰ هزار نفر عملیات نهایی استخدام را انجام خواهد داد. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: ۱۰ هزار فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی به عنوان ناظران فنی مزارع به صورت حق الزحمه ای با وزارت جهاد کشاورزی کار می‌کردند.


شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید

با آرزوی موفقیت برای یکایک شما- سایت ایران استخدام


دریافت آگهی استخدامی از طریق پیامک و ایمیل آزمون آنلاین استخدامی

پاورقیدیدگاه های مخاطبین

این مطلب ۹۷ دیدگاه دارد. شما نیز دیدگاه خود را ارسال کنید.

 • کاربری : لیلا ارسال : ۹۴/۰۷/۲۱

  کاربری : لیلا

  ارسال : ۹۴/۰۷/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۳:۰۲

  کد دیدگاه : 518049

  پاسخ

  سلام.من مهندسی کشاورزی گرایش تولیدات دامی خوندم میخوام با این رشتم در جهاد کشاورزی کار پیدا کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم.لطفا یکی من رو راهنمایی کنه ایا اول باید عضو نظام مهندسی شوم؟

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : حسام ارسال : ۹۴/۰۷/۰۶

  کاربری : حسام

  ارسال : ۹۴/۰۷/۰۶

  ساعت ارسال : ۲۳:۲۲

  کد دیدگاه : 505264

  پاسخ

  علاقه زیادی دارم مدرک دیپلم کامپیوتر گرافیک است هر کاری باشه انجام میدهم

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : معصومه ارسال : ۹۴/۰۶/۲۸

  کاربری : معصومه

  ارسال : ۹۴/۰۶/۲۸

  ساعت ارسال : ۱۰:۵۵

  کد دیدگاه : 494960

  پاسخ

  باسلام اینجانب یکی ازناظرین شهرسلماس ازاستان اذربایجانغربی هستم باوجودسابقه ۳۰ماه هنوزپرونده ی من موردبررسی واقع نشده از مسئولین محترم تقاضادارم درجهت استخدام بقیه ناظرین واجدشرایط اقدام نمایندتا حق این تعدادپایمال نشود

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : معصومه ارسال : ۹۴/۰۶/۲۱

  کاربری : معصومه

  ارسال : ۹۴/۰۶/۲۱

  ساعت ارسال : ۱۳:۰۶

  کد دیدگاه : 488928

  پاسخ

  سلام.من وهمسرم هردو تا مهندس کشاورزی خوندیم.ایشون عضو نظام مهندسی هستنولی بنده خیر.بعد از چند سال دنبال کار گشتن بالاخره تصمیم گرفتیم برای کار به تهران بریم والان هردو اینجا در شرکت های خوبی مشغولیم.امابه تازگی از جهاد کشاورزی به همسرم تماس گرفتن برایشغلمهندس ناظری با حقوق ۶۰۰ هزار تومان بدون بیمه.همسرم فقط به خاطراینده ی این شغل که امکان استخدام دراون هست راضی شده علی رغم شرایط سخت این شغل دوباره به استانگیلان برگردیم اما من به شدت از این وضعیت وافت درامدمان نگرانم.به نظرشما آیا امیدی به استخدام ان شغل دردولتهست؟ اگر در شرایط مشابهی بودین چهک اری انجام میدادین؟با تشکر

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : محسندر : ۹۴/۰۷/۰۱ ۱۰:۵۸:۲۸ پاسخ

   سلام بله استخدام میشن

 • کاربری : ناشناسناشماس ارسال : ۹۴/۰۶/۱۲

  کاربری : ناشناسناشماس

  ارسال : ۹۴/۰۶/۱۲

  ساعت ارسال : ۱۵:۴۲

  کد دیدگاه : 481595

  پاسخ

  لطفا اگه کسی یه کار خوب با در آمد بالا داره معرفی کنه بدون سابقه کار باشه چون من تازه درسم تموم شده لیسانس کشاورزی خوندم مهندس آ بیاری ام. وسابقه کاری ندارم اگه تهران باشه عالی میشه ممنون

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۴/۲۲

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۴/۲۲

  ساعت ارسال : ۰۹:۳۲

  کد دیدگاه : 404424

  پاسخ

  با سلام میخواستم بپرسم آیا واقعا یک ناظر توانسته بروش خاصی گندم را در ۸۰ روز برداشت کنه کسی خبر دقیقتری از این موضوع دارد بنده بعنوان کارشناس ارشد زراعت می خوام بدونم از کجا میشه در این مورد اطلاعات بیشتری بدست بیارم آیا کسی اسم این کارشناس رو میدونه تا بتونم باهاشون از نزدیک ملاقاتی داشته باشم چرا کسی از آقایون کشاورزی پیگیر این موضوع نیست و کسی راهنمایی نمیکنه ؟ واقعا خواهش میکنم این موضوع رو ساده نگیرید هرکسی اطلاعات داره بگه تا ما هم در جریان بذاره .

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : اشکاندر : ۹۴/۰۵/۰۲ ۱۹:۵۵:۴۳ پاسخ

   بابا این مدیران ومسئولان گندم ۸۰ روزه که هیچی ۱۰ روزه هم برداشت کنه به ضرر این عده هستش چون گندم کیلویی ۱۲۰۰ ت توی بازار به ۳۰۰ تومان میرسه ایا واقعا به نفع مدیران هستش چون منافع وبرنامه ریزی انها روی همون ۲۱۰ روز هست اگه جایی هم بگه مطمئنا کسی جز ما حمایتش نکنه…یا علی

 • کاربری : مریم ارسال : ۹۴/۰۴/۱۹

  کاربری : مریم

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۹

  ساعت ارسال : ۱۶:۲۹

  کد دیدگاه : 400360

  پاسخ

  سلام
  من کارشناسی ارشد خاکشناسی هستم. ۴ ساله مدرک گرفته و بیکارم. تصمیم گرفتم شرکت مشاوره کشاورزی دایر کنم. امانمیدونم هزینه کار چقدره و آیا درآمد داره چون میخوام با وام وقرض شروع کنم لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه ممنون .

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : mدر : ۹۴/۰۴/۲۲ ۱۵:۵۹:۵۱ پاسخ

   سلام این کار را نکن منم خاکشناسی خوندم از اصفهان

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۴/۱۵

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۴/۰۴/۱۵

  ساعت ارسال : ۲۱:۴۲

  کد دیدگاه : 395209

  پاسخ

  باسلام یکی از دوستان ناظر تعریف میکرد که یکی از ناظرین جامانده از استخدام بخاطر ۳یا۴ ماه کسری سابقه موفق شده با فن آوری جدید گندم ۸۰ روزه عمل بیاره اگه کسی خبری در این مورد داره بیشتر توضیح بده چون واقعا خیلی مهم هستش گندمی که گاها ۱۸۰ تا ۲۱۰ روزطول میکشه عمل بیاد در عرض ۸۰ روز عمل بیاد و محصول بده اگه این شنیده ها درست باشه براحتی میشه کشور رو نه تنها بی نیازش کرد بلکه میشه به یکی از صادر کنندگان بزرگ گندم تبدیل کرد خیلی متاسفیم که یک همچین ناظری بخاطر چند ماه ناقابل استخدام نشده است خواهشن اگه اطلاعات بیشتری دارین بگین تا ما هم در جریان قرار بگیریم .

  ۱+ پاسخ
 • کاربری : محسن ارسال : ۹۴/۰۳/۲۵

  کاربری : محسن

  ارسال : ۹۴/۰۳/۲۵

  ساعت ارسال : ۱۷:۴۲

  کد دیدگاه : 366308

  پاسخ

  با سلام وخسته نباشید خدمت همه عزیزان . بنده قبلا هم بعنوان درد دل وهم بعنوان گلایه و شکایت مطلبی را به سمع و نظر تون رسوندم اما هیچکسی حتی برای دلخوشی ما هم که شده جواب و پاسخی بما ندادند .بنده دارای ۲۷ ماه سابقه نظارت از سال ۸۷تا ۹۰ می باشم که تا آلان هم که سال ۹۴ هستش ناظر یکی از شهرستان هایمازندران هستم و برای ۳۰ماه سابقه فقط سابقه سال ۸۶ را کم دارم البته بنده ورودی سال ۸۷هستم اما قبل از نظارت وقرار داد با سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران ۳ سال و قریب ۱۸ ماه بعنوان کارشناس غیرانتفاعی از طرف مدیریت شهرستان محل نظارتم در مورد احداث گلخانه های سبزی و صیفی همکاری داشتم بنده از همین جا عاجزانه استدعا دارم که حداقل ۴ ماه از این نظارت برگلخانه های شهرستانمون را بعنوان سابقه حساب کنند و درمورد استخدام اینجانب مساعدتی صورت بگیره از آنجاییکه بنده متاهل بوده و دارای زن وبچه هستم و۸سال از بهترین اوقات عمرم را در نظارت بوده و هستم و از طرفی دیگر سن بنده هم بالارفته و شانس حضور در دوره های آتی را ندارم از تمامی دست اندرکاران محترم سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران عاجزانه استدعا دارم لطفی در حق بنده و زن و بچه ام نموده و شرایط را جهت استخدام اینجانب مهیا نموده و فراهم کنند تا عمری دعاگو باشم . خواهشمندم یکی محض رضای خدا به بنده پاسخی داده و راهی را به بنده نشان دهند تا گره از کار ما هم باز بشه .با سپاس فراوان .

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : طیبه ارسال : ۹۴/۰۳/۱۹

  کاربری : طیبه

  ارسال : ۹۴/۰۳/۱۹

  ساعت ارسال : ۱۹:۰۷

  کد دیدگاه : 360198

  پاسخ

  آدمین جان انگار امروزدو خبر مربوط به رشته کشاورزی بوده اما تو دو استان…
  ممکنه یه دفعه بقیه استان ها هم اعلام کنن ؟ یعنی سابقه داشته؟؟
  یه کم امیدوار شدم :)

  ۰+ پاسخ
  • نقل قول : adminدر : ۹۴/۰۳/۱۹ ۱۹:۵۹:۳۲ پاسخ

   این مورد همیشه نمیتونه برای همه موارد صادق باشه

   • نقل قول : طیبهدر : ۹۴/۰۳/۱۹ ۲۰:۴۱:۲۵ پاسخ

    ممنون متوجه شدم.
    یعنی یه همچی خبری الان از اخبار استان پخش شد. اصلأ اوچیزی که من فکرمیکردم و منتظرش بودم نبود. :-(

 • کاربری : دکتر ارسال : ۹۴/۰۳/۱۴

  کاربری : دکتر

  ارسال : ۹۴/۰۳/۱۴

  ساعت ارسال : ۱۲:۲۵

  کد دیدگاه : 355178

  پاسخ

  استخدام مهندسین ناظر به این سبک ظلم به جامعه کشاورزی و کل مهندسین کشاورزی بود چرا که بیسوادترین افراد صرفا به جهت دارا بودن سابقه نه دارا بودن علم استخدام شدند اینان همان افرادی بودند که پشت کنکور ارشد و دکتری ماندند. و افراد درس خون به دلیل ارتقای تحصیلات از داشت سابقه محروم بودند و این ظملمی بس گران برای افرادی که واقعا هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ عملی دارای سوابق درخشانی در دانشگا هها بودند ولی به علت عدم سابقه محکوم به بیکاری می باشند. اما مطمینم افرادی که خودشون دست اندر کار این ماجرا بودند تفاوت گندم و جو رو نمی دونن و نمی دونن کود نتروژن و پتاس رنگشون به چه شکله فقط واسه خودشون قانون مینویسن اونم به ضرر جامعه کشاورزی ایران و و کل ایران و ایرانی. چون با این استخدام وضعیت کشاورزی در ایران رو به زوال است چرا که نا لایق تربن افراد استخدام شدند. من الله التوفیق

  ۱+ پاسخ
  • نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۰۵/۲۰ ۰۹:۰۵:۰۸ پاسخ

   با سلام
   آره واقعا ظلم بزرگی بوده در حق آنهایی که پی در و گرفتن مدرک بالاتر اقدام کردند در صورتی که با گرفتن مدرک لیسانس و سابقه کار می شد کورسویی امید به سر کار رفتن داشت
   با تشکر

 • کاربری : پاسبان ارسال : ۹۴/۰۳/۱۰

  کاربری : پاسبان

  ارسال : ۹۴/۰۳/۱۰

  ساعت ارسال : ۰۹:۲۶

  کد دیدگاه : 351260

  پاسخ

  با عرض سلام و خسته نباشید – با توجه به کمبود افراد واجد شرایط جذب مهندسین ناظر تا سال۹۰ – لطفا دوره کارورزی ناظرین را هم جزء سوابق محسوب نمایید. چون این دوره هم برای تعدادی از افراد جزء شرایط دوره های ناظری بوده که برخی ناظرین گذرانده اند و از لحاظ تعداد محدود میباشند و بهر حال در این دوره وقت گذاشته و زحمت کشیده اند. با تشکر از مسولین محترم و زحمت کش.

  ۰+ پاسخ
 • کاربری : معصومه ارسال : ۹۳/۱۰/۰۷

  کاربری : معصومه

  ارسال : ۹۳/۱۰/۰۷

  ساعت ارسال : ۲۲:۰۶

  کد دیدگاه : 227400

  پاسخ

  سلام من تازه با این سایت اشنا شدم اقتصاد کشاورزی خوندم و بیکار و بد بخت میشه یکی بمن بگه حداقل چجوری باید دنبال کار بگردم تو این رشته مزخرف ؟ افسرده شدم افسرده

  ۷+ پاسخ
  • نقل قول : جلالدر : ۹۳/۱۰/۲۵ ۱۴:۵۱:۲۲ پاسخ

   سلام ن تنها توی این رشته بلکه تو تمامی رشته ها البته بجز برخی رشته های دانشگاهی و رشته های مربوط به دانشگاه فرهنگیان نبایستی بدنبال استخدامی بود فقط و فقط بایستی همت کرد و شغلی آزاد ؛خصوصا در بخش کشاورزی دست به تولید زد در غیر اینصورت پشت میز نشینا فقط اونایی هستن که پول و پارتی دارند و…بنده خودم فارغالتحصیل کشاورزی هستم و مدت دو سال است که در بخش تولید قارچ و محصولات گلخانه ای فعالیت میکنم ولی متاسفانه دولت به هیچ عنوان در همین بخش (تولید) حتی حاضر به کمک و یاری فارغ التحصیلان نیست.و من برای این موضوع بیشتر متاسفم!!!

 • کاربری : ز هرا ارسال : ۹۳/۰۸/۱۵

  کاربری : ز هرا

  ارسال : ۹۳/۰۸/۱۵

  ساعت ارسال : ۲۲:۵۰

  کد دیدگاه : 181249

  پاسخ

  سلام چطور عضو سازمان نظام مهندسی میشن لطفا جو اب بدید

  ۳+ پاسخ
  • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۰۸/۱۵ ۲۲:۵۱:۰۷ پاسخ

   سلام زمانی که سازمان نظام مهندسی آگهی استخدامی را منتشر نماید

   • نقل قول : ناشناسدر : ۹۳/۰۸/۱۵ ۲۲:۵۵:۰۴ پاسخ

    چطور عضو میشن

    • نقل قول : محمد امیریدر : ۹۳/۰۸/۱۵ ۲۲:۵۵:۵۴ پاسخ

     دوست عزیز در حال حاضر این سازمان جذب نیرو ندارد

  • نقل قول : طیبهدر : ۹۳/۰۸/۱۶ ۱۵:۱۸:۵۷ پاسخ

   سلام
   زهرا خانم شما اگه فارغ التحصیل شدی و مدرک موقت داری میتونی عضو نظام مهندسی بشی تو هر استانی هستی تو گوگل بزن سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان….. نوشته چه مدارکی میخواد البته من خودم منتظر مدرکم هستم هنوز عضو نشدم که بیشتر راهنماییت کنم ولی برا استانی که من هستم نوشته بود چه طور عضو بشید وچه مدارکی میخواد حتی اینترنتی بود

 • کاربری : ناشناس ارسال : ۹۳/۰۸/۱۰

  کاربری : ناشناس

  ارسال : ۹۳/۰۸/۱۰

  ساعت ارسال : ۱۶:۳۶

  کد دیدگاه : 178056

  پاسخ

  نمیدونم تا کی باید انتظار بکشم تا این رشته بی نام و نشان شیلات هم توسط دولت جذب بشه.آخه ما فارغ التحصیل های شیلات باید چطور گذران زندگی کنیم؟ با مشاغل کاذب؟

  ۳+ پاسخ
1 2 3

 • لطفا از ارسال دیدگاه هایی با محتوای تبلیغاتی خودداری فرمایید.
 • در دیدگاه های خود از جملات توهین آمیز استفاده نکنید.
 • لطفا از ارسال دیدگاه های سیاسی خودداری فرمایید.
استخدام بانک صادرات