قوانین سایت

اخبار استخدام وزارت جهاد کشاورزی 93

استخدام وزارت جهاد کشاورزی استخدام وزارت جهاد کشاورزی در سال 93

سایت ایران استخدام در نظر دارد تمامی‌ اخبار و آگهی‌های استخدامی‌ مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی در سال 1393 را در این صفحه به اطلاع شما عزیزان برساند.

جهت مشاهده شرایط استخدام در وزارت جهاد کشاورزی (اخذ شده از آخرین اگهی استخدامی‌مربوطه) اینجا کلیک نمایید


خبر 29 مرداد 93:

مهندسان ناظر کشاورزی استخدام می‌شوند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش و کوشش بر این است که همه مهندسان ناظر وزارت جهاد کشاورزی استخدام شده و جذب این مجموعه بزرگ شوند.
خبرگزاری فارس: مهندسان ناظر کشاورزی استخدام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمود حجتی عصر امروز در بازدید از طرح‌های مختلف جهاد کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: با استخدام این نیروها توانمندی و کارآمدی بخش کشاورزی به ویژه در استان‌هایی نظیر اردبیل بیشتر می‌شود که ما مجوز لازم برای جذب و تأمین منابع اعتباری این نیروها را با همکاری معاونت منابع انسانی و برنامه‌ریزی رئیس جمهور انجام دادیم.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل نیز بیش از 290 مهندس بخش کشاورزی به استخدام در می‌آیند، تصریح کرد: جهاد کشاورزی امروز از ظرفیت خوب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و مهندسان این بخش حمایت جدی کرده و در همه زمینه‌ها از توان آنها بهره می‌برد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی برخی آشفته‌بازارهای تولید محصولات کشاورزی نظیر سیب‌زمینی را امسال ساماندهی می‌کند، گفت: برخی از سیب‌زمینی‌کاران در استان اردبیل نگران فروش محصول خود با قیمت پایین هستند اما نباید نگرانی در این زمینه وجود داشته باشد.

حجتی از تجدید نظر در قیمت سیب‌زمینی و نرخ‌گذاری جدید در این زمینه خبر داد و افزود: قیمت 3 هزار و 600 ریالی خرید این محصول به صورت تضمینی در سال‌های گذشته پیشنهاد شده بود که به نظرمان رقم پایینی است و باید در این زمینه اصلاح نرخ انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: آنچه که در این زمینه برای ما مهم است قطع دست واسطه‌ها در چرخه تولید و عرضه سیب‌زمینی است چرا که هم اکنون در بازارهای مختلف قیمت این محصول به نسبت قیمت مزرعه تا چهار برابر بیشتر عرضه می‌شود.

حجتی سیاست و رویکرد وزارت جهاد کشاورزی را قطع دست واسطه‌گران و دلالان در این چرخه تولید اعلام کرد و ادامه داد: ما سیاستی را اعمال کردیم تا فاصله تولید و مصرف کم شده و با حذف واسطه‌ها منافع تولید به جیب تولیدکننده برود.

وی در ادامه اضافه کرد: در صورت نیاز سیب‌زمینی‌ها در انبارها و سردخانه‌ها نگهداری می‌شود تا به تدریج و به تناسب نیاز به بازار عرضه شود.

حجتی متوسط تولید سیب‌زمینی را در اردبیل پایین اعلام کرد و گفت: متوسط این تولید می‌تواند از 30 تن افزایش پیدا کند در حالی که در سطح کشور این متوسط تا 90 تن در هر هکتار رسیده است.

وی استفاده از نهاده‌های مناسب،‌ مصرف بهینه آب، ‌بهره‌گیری از ماشین‌آلات پیشرفته، ‌استفاده از بذر‌های مناسب و بها دادن به شرایط اقلیمی‌منطقه را در افزایش سطح تولید این محصول بسیار ضروری و حیاتی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وزیر جهاد کشاورزی افزود: ‌وزارت جهاد کشاورزی از طرح‌های توسعه آبیاری مدرن و همچنین صنایع تکمیلی بخش کشاورزی حمایت می‌کند و ما تلاشمان بر این است تا استان اردبیل به عنوان قطب تولید کشاورزی بتواند در توسعه کشاورزی مدرن و صنعتی گام‌های جدی و قدم اساسی را بردارد.


 

خبر 19 مرداد 93:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا نیمه اول بهمن ماه امسال تمام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استخدام خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمد علی جوادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دولت تعامل سازنده با سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
وی تصریح کرد: پس از گذشت یک سال از فعالیت‌های دولت کشور به آرامش رسیده که اکنون توسعه اقتصادی، کشاورزی، اشتغال و مهار تورم از دولت انتظار می‌رود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان مرکزی برای وزارت جهاد کشاورزی جزو استان‌های با اهمیت است، به واسطه پتانسیل‌های خوبی که در بخش کشاورزی در این استان وجود دارد، انتظار می‌رود این استان به نقش خود در توسعه کشاورزی جامه عمل بپوشاند.
جوادی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دولت و مجلس به آن می‌پردازد، شاه‌بیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی است، گفت: برای محقق شدن تولید داخلی اتکا به پتانسیل‌های موجود داخلی امری ضروری است و باید مورد عنایت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه احصا آمار صحیح و دقیق بخش کشاورزی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: با توجه به اهمیت آمار اجرا و انجام فرآیند جمع‌آوری آمار بخش کشاورزی از پنجم مهر ماه آغاز خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از اصلاح الگوی کشت خبر داد و بیان داشت: در راستای اصلاح الگوی کشت در کشور برنامه‌ریزی انجام شده و در سال آتی در سه استان به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.
جوادی ابراز امیدواری کرد در برنامه پنج ساله، اصلاح الگوی کشت در تمامی‌استان‌ها اجرایی شود.
وی ادامه داد: با هماهنگی سه قوه با توجه به کمبود منابع آب و خاک مناسب در کشور مبارزات بی‌امان با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در صندوق توسعه ملی و استفاده از تسهیلات کم بازده در بخش کشاورزی در راستای توسعه کشاورزی صورت گرفته است.
جوادی با اشاره به جایگاه استان مرکزی در بخش کشاورزی بیان کرد: این استان از لحاظ مدیریت و نیروی انسانی کارآمد در عرصه‌های دفاع مقدس و تولید کشاورزی وضعیت مناسبی داشته و مهد مفاخر بزرگی چون دکتر قریب بوده است.
وی با اشاره به تصویب قانون استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی گفت: تمامی‌مهندسین شامل تا یازدهم بهمن ماه امسال به استخدام بخش کشاورزی در می‌آیند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه خواستار تحول، بازسازی و اصلاح امور، توجه به اخلاق مداری، همدلی و رونق بخش کشاورزی استان توسط مدیریت جدید جهاد کشاورزی شد.


 

خبر ۱۵ تیر ۹۳ :

پیگیر اجرای طرح استخدام ناظران کشاورزی هستیم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان با بیان اینکه در حال حاضر در استان گلستان ۶۲ شرکت خدمات فنی و مهندسی فعالیت می‌کنند، گفت: پیگیری اجرای طرح استخدام ناظر کشاورزی از جمله برنامه‌های ما در حوزه اشتغال است.
به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی سلیمانی عصر پنجشنبه در انتخابات اعضای جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با بیان اینکه تعداد تعداد شرکت‌های فنی و مهندسی در استان تا پایان سال ۱۳۹۰ حدود ۳۶ شرکت بوده، گفت: تا پایان سال ۱۳۹۰ در استان تعداد ۸۳۸ پروانه اشتغال صادر شده، از سال ۱۳۹۱ تاکنون نیز در استان ۲۷۲ دیگر صادر شده و همچنین۱۰۳ مورد صدور پروانه موافقت اصولی، تاسیس و بهره‎برداری از دیگر کارهای ما بوده است.
وی افزود: در استان ۴۱ مورد تمدید پروانه و همچنین یک‎هزار و ۶ مورد موافقت اصولی در زمینه دامپروری و ۶۳۰ مورد تمدید آن در استان صورت گرفته است.
سلیمانی در ارتباط با صدور گواهی صلاحیت و رتبه‎بندی اعضای حقیقی و حقوقی سازمان اظهار داشت: تا پایان سال ۱۳۹۰ حدود یک‎هزار و ۱۰۲ فقره صدور گواهی صلاحیت و رتبه‎بندی اعضای حقیقی و حقوقی سازمان صورت گرفته که این تعداد از سال ۱۳۹۱ تاکنون ۳۵۱ مورد بوده است.
وی ادامه داد: در فعالیت‎های کوچک روستایی در بخش دام و طیور یک‎هزار و ۷۰۸ تمدید پروانه انجام شده و همچنین ۴ هزار و ۹۲۵ مورد از موافقت اصولی و بهره‎برداران نیز انجام شده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان ۱۲ ناظر تولید در کارخانجات دام و طیور فعالیت می‎کنند، بیان کرد: در استان توسط ناظران ۳۱۷ هزار و ۲۶۳ تن تولید زیرنظر کارشناسان انجام شده تا به دست مصرف‎کنندگان رسیده است.
وی در خصوص صدور مجوز آبزی‎پروری اذعان داشت: ۱۰۴ مورد مجوز آبزی‎پروری و۳۸ مورد تمدید صورت گرفته و ۱۷۳ مجوز صنایع نیز در استان مورد موافقت اصولی، تاسیس و بهره‌برداری و ۲۶ مورد تمدید صورت گرفته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گلستان در ارتباط با ایجاد فرصت‌های اشتغال در این حوزه تصریح داشت: پیگیری اجرای طرح استخدام ناظر کشاورزی، اجرای طرح راستی‎آزمایی شناسنامه بهره‎برداران و اجرای واگذاری صدور گواهی مستثنیات از جمله برنامه‌های ما در حوزه اشتغال است.
در انتها انتخابات چهارمین دوره شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان انجام شد که در این انتخابات علی اکبر اسفندیاری به عنوان رئیس شورای سازمان ، نعمت الله کفشگیری به عنوان نائب رئیس، عبدالغفار تخله به عنوان دبیر شورا، عباسعلی سلیمانی به عنوان خزانه دار شورا، و‌هامان‌هاشمی‌و عبدالحکیم تقدری به عنوان دو نماینده شورا در مجلس نمایندگان شوراهای استان‌ها انتخاب شدند.


 

خبر ۱۲ خرداد ۹۳ :

 ناظرین کشاورزی در انتظار استخدام

ناظرین کشاورزی با تجمع در مقابل ساختمان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعلام کردند: به رغم ابلاغ آیین نامه جذب ناظرین کشاورزی توسط این معاونت، ادارات کل وزارت جهادکشاورزی استان‌ها همچنان از استخدام ما خودداری می‌کنند.
ناظرین کشاورزی در انتظار استخدام
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان ناظرین کشاورزی استان‌ها امروز (یکشنبه) در این تجمع خواستار ملاقات با «محمد باقر نوبخت» معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و پیگیری موضوع استخدام ناظرین کشاورزی شدند.

یکی از ناظرین کشاورزی شرکت کننده در این تجمع که نخواست نامش ذکر شود به خبرنگار ایرنا گفت: در آذرماه سال ۱۳۸۹ طرح یک فوریت نمایندگان مجلس برای جذب ناظران کشاورزی اعلام وصول شد و به صحن علنی مجلس رفت.

وی افزود: این طرح در آن زمان در مجلس شورای اسلامی‌به تصویب رسید و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد اما بعد از ابلاغ این قانون، وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به مجلس اعلام کرد که این مصوبه دارای ابهاماتی است.

این ناظر کشاورزی ادامه داد: قانون «اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی و منابع طبیعی» در دوازدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۰ به تصویب نهایی رسید و اوایل سال ۱۳۹۱ به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: روند استخدام ناظرین کشاورزی در سال ۱۳۹۱نیز تا بهمن ماه آن سال مسکوت ماند و بعد از آن سامانه ثبت نام ناظرین کشاورزی راه اندازی شد و ناظرین در این سامانه اینترنتی ثبت نام کردند.

این تجمع کننده اظهار داشت: بعد از ثبت نام در سامانه، روند استخدام دوباره مسکوت ماند تا این که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از به جریان افتادن استخدام ناظرین کشاورزی خبر داد و نامه ای برای جذب ناظران به استان‌ها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: اما استانداری‌ها و ادارت کل جهادکشاورزی در پاسخ به پیگیری‌های ما می‌گویند برای به جریان افتادن استخدام این نامه کفایت نمی‌کند.

وی افزود: ناظرین کشاورزی حدود ۱۰ سال است که با حقوق کمتر از ۱۵۰ هزار تومان و بدون بیمه و مزایا کار می‌کنند به امید روزی که در جهادکشاورزی استخدام شوند اما وزارت جهاد کشاورزی تا به حال از اجرای قانون سرباز زده و ما باز هم مانده ایم و بلاتکلیفی هستیم.


خبر جدید 15 اردیبهشت سال 93:

۳۹۸ از نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در گیلان استخدام می‌شوند

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گیلان گفت: ۳۹۸نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بتدریج در این استان جذب می‌شوند.
ˈعلیرضا شعبان نژادˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تجمع شماری از ناظران برنج استان برای تعیین تکلیف وضعیت قراردادی خود مقابل استانداری گیلان افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، کسانی که به عنوان ناظر در زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی گیلان دارای ۳۰ ماه سابقه باشند، به استخدام این سازمان در می‌آیند.
وی ادامه داد: تعداد ۲۹۸ نفر سهمیه سال‌های ۹۱ و ۹۲ هم اکنون واجد شرایط تشخیص داده شده اند که مراحل استخدامی‌و گزینش آنها طی شده و منتظر صدور مجوز و ردیف حقوقی از سوی وزارتخانه هستیم تا آنان بکار گرفته شوند.
شعبان نژاد اظهارداشت: تعداد ۲۳۸ نفر در مراکز خدمات کشاورزی دهستان‌های ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و بقیه نیز در دستگاه‌های تابعه این سازمان (از جمله شیلات و تعاون روستایی )استخدام خواهند شد.
حدود یکصد نفر از ناظران برنج استان گیلان روز سه شنبه برای تعیین تکلیف وضعیت قراردادی خود، مقابل استانداری گیلان تجمع کردند.
این افراد به امید حل مشکلات شان از سوی مسوولان، به تجمع خود پایان دادند.
گیلان، استانی کشاورزی محسوب می‌شود و در این استان هفت هزار و ۸۰۰ فارغ التحصیل بخش کشاورزی جویای کار وجود دارد.


استخدام 300 نفر مهندس کشاورزی در آذربایجان شرقی

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهداف سازمان برای خدمت به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان مقدم بر تمام مسائل است، گفت: خوشبختانه اقدامات لازم برای استخدام ۳۰۰ نفر از مهندسان کشاورزی ناظر به عمل آمده است. جهت مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 فروردین سال 93:

استخدام مهندسان ناظر کشاورزی از اول خرداد 93

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی از استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی از اول خردادماه آینده خبر داد.

محمدعلی جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طولانی شدن زمان استخدام این نیروها اضافه کرد: برخی مشکلات اداری در این خصوص وجود داشت که در حال مرتفع شدن است و این افراد از خردادماه در جهادکشاورزی بکار گرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه قبل از این نیز با هماهنگی‌های صورت گرفته تعدادی مشغول خدمت شده اند، تاکید کرد که طولانی شدن این روند به دلیل طی مراحل اداری بوده که در مراحل پایانی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین در خصوص افزایش صادرات محصولات کشاورزی در کشور تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه تمهیداتی را اندیشیده که براساس آن برای امسال و سال آینده افزایش صادرات را پیش بینی کرده ایم.

وی ادامه داد: در این خصوص کیفی سازی محصولات را بویژه در زمینه صنایع تبدیلی و بسته بندی مد نظر داریم که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تحولی در این زمینه اتفاق خواهد افتاد.

جوادی توسعه صادرات را در گرو کیفی سازی و نیز رقابتی کردن بخش کشاورزی دانست و یادآور شد: برای ایجاد رقابت بین استانی سقف صادرات را باز نگه داشته ایم و وزارت جهاد کشاورزی براساس تولید مازاد مجوز لازم صادرات را صادر می‌کند.


آرشیو آگهی‌های استخدامی‌گذشته وزارت جهاد کشاورزی:

خبر 9 اسفند ۹۲ :

محمدعلی جوادی در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: براساس قانون مصوب مجلس و ابلاغ به دولت، استخدام این تعداد مهندس ناظر به انجام می‌رسد که مراحل کاری و تمهیدات لازم برای استخدام مرحله اول این مهندسان در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

وی تصریح کرد: تا ماه آینده 7 هزار نفر از مهندسان ناظر سراسر کشور موفق به استخدام در جهاد کشاورزی شده و در بخش‌های مختلف از توانمندی آنها استفاده می‌شود. ادامه خبر

________

خبر 16 آبان ۹۲ : استخدام ۱۰ هزار کارشناس کشاورزی در کشور سال ۹۲ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از استخدام ۱۰ هزار فارغ التحصیل کارشناس و ناظر فنی کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی خبر داد. محسن موحدیان عطار در مصاحبه تلفنی با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به این که ۱۰ هزار ناظر فنی کشاورزی بر روشهای تولید در مزارع نظارت داشتند ، گفت: براساس تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با وزارت جهاد کشاورزی قرار بود این نیروها پس از آموزش و کار در مزارع کشاورزی به استخدام وزارتخانه درآیند. وی افزود: استخدام این افراد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی‌، تکلیف قانونی است. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تاکید کرد: روش استخدام این گروه از فارغ التحصیلان ناظر با استخدام در حوزه‌های دولتی متفاوت است و ممنوعیت قانونی ندارد. موحدیان عطار گفت: فهرست اسامی‌۱۰ هزار فارغ التحصیل دارای شرایط و آیین نامه‌های استخدام آنان تهیه شده است. وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پس از تعیین محل خدمت این ۱۰ هزار نفر عملیات نهایی استخدام را انجام خواهد داد. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: ۱۰ هزار فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی به عنوان ناظران فنی مزارع به صورت حق الزحمه ای با وزارت جهاد کشاورزی کار می‌کردند.

________

خبر 11 تیر 92:  

هجده هزار و ۴۵۰ نفر استخدام خواهند شد

وزیر جهاد کشاورزی از ایجاد ۱۸ هزار و ۴۵۰ شغل به طور مستقیم برای جوانان با افتتاح ۴ هزار و ۲۱۵ پروژه بخش کشاورزی خبر داد. چهار هزار و ۲۱۵ پروژه بخش کشاورزی صبح امروز با حضور رئیس جمهور و جمعی از مسئولان کشوی و استانی استان البرز در پژوهشکده بیوتکولوژی کشاروزی ایران واقع در کرج افتتاح شد. این پروژه‌ها در زمینه‌های گوناگون علوم دام، بذر و نهال، خاک و آب، جنگل‌ها و مراتع، شیلات و بیوتکنولوژی فنی و مهندسی به طور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری رسید.همچنین در آیین افتتاح این پروژه‌ها از هشت دستاورد علمی‌در حوزه کشاورزی حاصل تلاش متخصصان و فناوران کشور شامل “دستیابی به تکنیک‌های تخمین و پایش توان خودپالایی خاک‌های کشاورزی در مقابل آلاینده‌ها”، “معرفی رقم چغندر قند برای بررسی کشت محصول در شرایط مزرعه آزمایشی”، “پرورش ماهی تیلاپیا در سیستم آکوپونیک”، “بازسازی ذخایر و محاسبه میزان رشد میگوی ببری سبز و موزی رها شده در خلیج فارس یوان‌سی‌سی”، “معرفی عصاره اسفند دارای اثر ضدسرطان”، “فلور ایران (تیره نعنا)”، “معرفی دوگونه اکالیپتوس “میکروتکا و سارجنتی” مقاوم به خشکی و شوری و تعیین وضعیت فعلی ذخایر توارثی جنگل‌های ایران”، رونمایی شد. وزیر جهاد کشاورزی در آیین افتتاح پژوه‌های بخش کشاورزی با اشاره به شعار امسال گفت: برای تحقق حماسه اقتصادی باید از قبل تمیهداتی اندیشیده شود و خوشبختانه در حوزه کشاورزی اقدامات مناسبی در طول دولت‌های نهم و دهم انجام شده است. صادق خلیلیان در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی طی سالهای اخیر پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیلون و ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاروزی کشور به سیستم آبیاری نوین مجهز هستند که بیش از ۸۰۳ هزار هکتار آن در دولت‌های نهم و دهم رخ داده است.وی با اشاره به احیا و مرمت قنوات کشور گفت: حفاظت و توسعه این قنوات بسار مفید است به خصوص در کاهش وابستگی به حامل‌های انرژی پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها و خوشبختانه طی هشت سال گذشته بیش از ۱۵ هزار کیلومتر از قنوات کشور احیا و مرمت شده است در حالی که تا قبل از سال ۸۴، ۱۰ هزار کیلومتر احیا و مرمت شده بود.وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افتتاح ۴ هزار و ۲۱۵ پروژه کشاورزی به صورت همزمان در کشور اعلام کرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۱۸ هزار و ۴۵۰ شغل به صورت غیر مستقیم و بیش از ۳۲ هزار شغل به صورت غیر مستقیم برای جوانان در بخش کشاورزی ایجاد شده است. خلیلیان گفت: در مجموعه بخش کشاورزی در سال گذشته نیز ۲۸۷ هزار شغل ایجاد شده است که نسبت به سال ۹۰، هفده و دو دهم درصد رشد داشته است. ________ خبر ۲۸ اردیبهشت ۹۲ : استخدام ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزی اﺳﺘﺎن ﺧﺮاﺳﺎن ﺟﻨﻮﺑﯽ سال ۹۲ اداره ﮐﻞ ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزی اﺳﺘﺎن ﺧﺮاﺳﺎن ﺟﻨﻮﺑﯽ ﺑﺮای ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻧﯿﺮوی اﻧﺴﺎﻧﯽ ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﺧﻮد ﻃﺒﻖ ﻣﻔﺎد ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﮐﺸﻮری و دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ ﻧﺤﻮه ﺑﺮﮔﺰاری اﻣﺘﺤﺎن ﻋﻤﻮﻣﯽ و ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺑﺮای ﺑﮑﺎرﮔﯿﺮی اﻓﺮاد در دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی اﺟﺮاﯾﯽ از ﻣﺤﻞ ﺳﻬﻤﯿﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭘﻨﺠﻢ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻮﺿﻮع ﻧﺎﻣﻪ ﺷﻤﺎره دم/۴۵۵۰/۱۱۰ ﻣﻮرخ ۲۱ اسفند ۹۰ ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﻧﺴﺎﻧﯽ رﯾﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮر و ﻣﺠﻮز ﺷﻤﺎره ۳۵/۶/۳۹۱۶ ﻣﻮرخ ۲۶ فروردین ۹۲ ﺗﻌﺪاد ۳۸ ﻧﻔﺮ از اﻓﺮاد واﺟﺪ ﺷﺮاﯾﻂ را از ﻃﺮﯾﻖ ﺑﺮﮔﺰاری آزﻣﻮن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﯾﻬﺎی ﻋﻤﻮﻣﯽ، ﺗﺨﺼﺼﯽ، ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ و ﮔﺰﯾﻨﺶ ﺑﺼﻮرت ﭘﯿﻤﺎﻧﯽ اﺳﺘﺨﺪام ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ. جهت مشاهده جزئیات بیشتر در رابطه با این آگهی اینجا کلیک نمایید

_________

خبر 2 فروردین 92:

اسامی‌پذیرفته شدگان استخدام ناظرین کشاورزی

جهت مشاهده جزئیات این خبر بر روی لینک بالا کلیک نمایید

_________

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، محسن موحدیان عطار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه ۱۴ درصد تولید ناخالص ملی مربوط به بخش کشاورزی است، اظهار داشت: حجم منابع تولید در بخش کشاورزی ۳۰۰ میلیون تن است که از اول انقلاب تاکنون بیش از ۳ برابر شده است. وی افزود: یکی از الزامات توسعه در بخش کشاورزی توجه به منابع انسانی فرهیخته، با توان و دارای مهارت است. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با تأکید بر توجه به بخش سرمایه و ایجاد زیرساخت‌های توسعه کشاورزی توسط دولت و نیز همکاری بخش خصوصی تصریح کرد: از دیگر مباحث جدی در عرصه کشاورزی، استفاده از دانش و تکنولوژی است و سالانه در این بخش ۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه می‌شود، اما از این ظرفیت به درستی بهره‌مند نمی‌شویم. وی تأکید کرد: در این بخش باید توان رقابت‌پذیری ایجاد کرد و یکی از برنامه‌های سازمان نیز به عنوان یک تشکل غیردولتی در بخش حرفه‌ای کشاورزی که متشکل از دانش‌آموختگان رشته‌های کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست بوده، توجه به این موضوع است. به گفته وی، بیش از ۴ میلیون و ۳۳۲ هزار بهره‌بردار و شاغل در بخش کشاورزی وجود دارند که ۸۰ درصد آنها بی‌سواد و کم‌سواد هستند و ۱۷ درصد آنها در مقطع راهنمایی و متوسطه، ۹ درصد رشته‌های غیرمرتبط با کشاورزی و تنها یک درصد فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی هستند. موحدیان عطار با اشاره به آموزش ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره‌های کارورزی بخش کشاورزی بیان داشت: بیش از یک میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۴۸ نفر روز آموزش در قالب ۷ هزار و ۵۲ دوره مورد بازآموزی و نوآموزی قرار گرفته‌اند. وی ادامه داد: ۳۰ هزار نفر در سال در مراکز دانشگاهی و آموزشی برای بخش کشاورزی تربیت می‌شوند، اما بیشتر آموزش‌ها تئوری بوده و به همین دلیل بسیاری از آنها نمی‌توانند جذب فعالیت‌های کشاورزی شوند. موحدیان عطار با اشاره به اینکه ۶ هزار شرکت و ۶۰ هزار کارشناس در روستاها به ارائه خدمات به کشاورزان مشغول هستند، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار بیکار تحصیلکرده بخش کشاورزی، اکنون در این سازمان ثبت‌نام کرده که بسیاری از آنها نیاز به آموزش‌های مهارتی و فنی دارند. وی تصریح کرد: طرح استخدام ناظرین محصولات کشاورزی که از طریق مجلس انجام شد در حال اجرایی شدن است و بر این اساس ۱۰ هزار نفر ناظر از طریق ثبت‌نام در نرم‌افزار مربوطه جهاد کشاورزی، می‌توانند پس از بررسی مدارک طبق ضوابط، جذب این بخش شوند.

_________

خبر 10 تیر 91:

استخدام دولتی ۱۰ هزار مهندس ناظر بخش کشاورزی

مهندس همایون دارابی با اعلام اینکه جذب نیروی انسانی بر اساس خروجی وزارت جهاد کشاورزی صورت میگیرد،خاطرنشان کرد،ناظر کسی است که حداقل دو سال سابقه فعالیت داشته باشد.وی افزود در سال جاری مجوز استخدام  سه هزار نفر از این ده هزار نفراخذ و توزیع استانی انها مشخص شده است.همچنین دستورالعمل مربوط به آن هم تهیه شده است. وی ادامه داد:متقاضیان استخدام باید عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی باشند.متقاضیان دارای ۳۰ ماه سابقه فعالیت مستمر از آزمون کتبی معاف هستند.بنابراین باید اول تکلیف این افراد مشخص شود و سپس در صورت نیاز آزمون برگزار شود. این مقام مسئول سپس در ادامه پیشنهاد برگزاری آزمون کلی برای جذب این افراد را داد و گفت:سازمان نظام مهندسی کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی پیشنهادی داشتند مبنی بر اینکه آزمون استخدامی‌این ۱۰ هزار نفر یک بار برگزار شود و پس از اعلام نتیجه نهایی،افراد در نوبت ورود قرار گیرند. این پیشنهاد در دست بررسی است.اما مستلزم موافقت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور است.


+جهت مشاهده سایت رسمی‌وزارت جهاد کشاورزی اینجا کلیک نمایید

شما کارجویان عزیز می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرهای خود ، با ما همراه باشید با آرزوی موفقیت برای یکایک شما- سایت ایران استخدام59 دیدگاه برای این نوشته ثبت شده است . نفر بعدی شما باشید !

نام (لازم)
پست الکترونیک (لازم)

 1. طیبه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 122974     زمان ارسال دیدگاه : 07:23

  سلام مدیرعزیزخوب هستین .اینایی که قراره توسازمان جهادکشاورزی استخدام بشن آزمون دادن یافقط عضونظام مهندسی هستن ؟

  [پاسخ]

  محمد امیری پاسخ در تاريخ مرداد 21م, 1393 09:33:

  سلام
  طیبه گرامی در حال حاضر اطلاعات تکمیلی این مسئله منتشر نشده است
  منتظر انتشار اخبار در همین صفحه باشید

  » گروه مدیریتی سایت ایران استخدام

  Ž

  [پاسخ]

 2. المیرا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 113168     زمان ارسال دیدگاه : 18:54

  البته ببخشید اینقد رک گفتم ولی خداشاهده ماهم گناه داریم.بزحمت باهزار مصیبت تونستیم این مدرکمونو بگیریم ولی مسئولهااصلا به فکر ما جوونا نیستن.

  [پاسخ]

  طیبه پاسخ در تاريخ مرداد 7م, 1393 14:50:

  سلام المیراخانم چه گرایشی خوندی ؟

  [پاسخ]

 3. المیرا میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 113165     زمان ارسال دیدگاه : 18:51

  سلام خسته نباشید من به اداره جهادکشاورزی مراغه مراجعه میکنم ولی میگن هیچ خبری نیست آخه فقط میخوان آشناهاشونو استخدام کنن....به اینجور کارا برسید دیگه اه

  [پاسخ]

 4. طیبه میگوید: تاریخ ارسال دیدگاه:     کد دیدگاه : 108721     زمان ارسال دیدگاه : 08:15

  بابایکی اینجا بیادمن سوال دارم آخه ،همی کارارومیکنیدهیچ کس توای کشوربه فکرماهانیست!من ازبس اسمم انگلیسی وفارسی نوشتم پیام فرستادم خسته شدم خب یعنی فقط من بی کارم توای رشته

  [پاسخ]

  طیبه پاسخ در تاريخ مرداد 1م, 1393 21:58:

  منم دیگه نمیام ای رشته اصلأکی آزمون داشت که بعدأبخوادداشته باشه حالااگه کسی خبرداشت بگه کجاعضونظام مهندسی کشاورزی میشن ؟

  [پاسخ]

1 2

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و شخصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.
استخدام شهرداری های کشور