اطلاعات بیشتر

قانون مدیریت خدمات کشوری نیازمند اصلاح است

اخبار مرتبط:

خبر افزایش سن استخدام از 30 به 35 سال (مشاهده)


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری نیازمند اصلاح است، گفت: تغییر قانون مدیریت خدمات کشوری برای بالارفتن سن استخدام شدنی و قابل اجرا است و مجلس و دولت نیز با همکاری یکدیگر باید این موضوع را پیگیری کنند.

محمد اسماعیل سعیدی با یادآوری گزارش مرکز آمار در مورد تعداد بیکاران دهه 60 که بین 25 تا 34 سال سن دارند، افزود: در واقع زمانی که موج زادوولد در کشور رخ داد باید برنامه‌ریزی‌ها جهت اشتغال این افراد که جزو متولدین دهه 60 بودند صورت می‌گرفت که متاسفانه از آن غفلت شد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اغلب متولدین دهه 60 وارد دانشگاه شدند و در دوره‌های کارشناسی و کاشناسی ارشد تحصیل کردند اما بعد از فراغت از تحصیل با معضل عمده بیکاری مواجه شدند چراکه هم کشور دارای رکود اقتصادی بود و هم بازار کار اشباع شده بود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه کشور از برنامه‌ریزی برای نیروی انسانی آماده ورود به بازار کار غافل شد، تصریح کرد: اغلب کشورهای توسعه یافته مانند آلمان آرزوی داشتن چنین نیروی انسانی را دارند که کشور ما به راحتی از کنار آن گذشت.
وی درباره تعیین شرایط سنی برای استخدام‌ها، یادآور شد: تعیین شرایط سنی برای موارد استخدامی دستگاه‌ها مانع از اشتغال جوانان دهه 60 می‌شود و لذا این ظلمی است که به این گروه از جوانان شده زیرا در رده سنی بالاتر از شرایط استخدامی قرار گرفته اند بدون اینکه موفق به کسب شغل مناسب شده باشند.
سعیدی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید برای ایجاد شرایط کاری برای متولدین دهه 60 احساس مسئولیت کند، یادآور شد: در این میان باید نسبت به اعمال تبصره‌ای در قانون مدیریت خدمات کشوری در جهت بالا بردن سن استخدام اقداماتی انجام شود چراکه سن این افراد در دوره‌ای به 24 تا 34 سال رسید که شرایط خودش را به این افراد تحمیل کرده بود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر قانون مدیریت خدمات کشوری برای بالارفتن سن استخدام شدنی و قابل اجرا است و مجلس و دولت نیز با همکاری یکدیگر باید این موضوع را پیگیری کنند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس گزارش مرکز آمار از شاخص نرخ بیکاری در بهار 94، 30.9 درصد جوانان متولد دهه 60 بین 25 تا 34 سال بیکار هستنداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : علی والا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 07:13

  کد دیدگاه : 1602244

  سلام ، البته افزایش سن هم بدرد نمی خوره مثلا حالا هم بگن باشه و تو دفترچه های استخدامی بززن ، مگه در می آی تو یه آزمون که برای رشتت 2 نفر می خوان و اینکه از کل کشور شرکت میکنن و تازه بماند سهمیه ها و … – آقایان مسئولان جلوی این مرگ تدریجی جوونا رو بگیرین حیفا بخدا – خیلی از همین کشور های اروپایی در حسرت داشتن جوونای تحصیل کرده و بعضا متخصص اند- خلاصه در یابید. یا حق

  پاسخ دهید
 • نویسنده : احمد امینی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:59

  کد دیدگاه : 1601765

  من ۶۲ هستم و بیکار تروخدا به فکر معافیت پزشکی ها هم باشید بخاطر داشتن معافیت هیج کجا بهمون کار نمیدن الان ۳۴ سالمه و بیکار
  فقط کارت معافیت پزشکی بدرد درس خوندن میخوره

  پاسخ دهید
  • نویسنده : احمد امینی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:12

   کد دیدگاه : 1601787

   بخدا سخته ادم ۳۴ سال داشته باشه و بیکار هرجا میریم بخاطر معافیت پزشکی بهمون کار نمیدن چند وقت پیش رفتم موسسه حفاطتی مراقبتی برای نگهبانی باهام موافقت کردن انقدر خوشحال شدم که منو خواستم فقط گفتم خدایا شکرت منم صاحب کار شدم این هفته زنگ زدم ببینم باید چی کار کنم کجا ماها رو میفرستم که منشی همون موسسه گفت بکل استخدامیا لغو شدن با یه حالت بی ادبی نمیدونین وقتی اینو گفت انگار دتیا روم خراب شد اخه ماها باید چی کار کنیم بعد میگن چرا این همه جون بیکار داریم
   خدا شاهده سخت بیکاری افسردگی سخته مخصوصا هم مشکل تک کلیه داشته باشی که هر چند وقت یکبار باید بری دکتر
   نمیدونم تا کی باید خرجمونو ار خانوادمون بگیریم بخدا هر وقت بهم پول میدن شرمندشون میشم
   تروخدا ترو ابوالفضل یه فکری واسه ماها کا معافیت پزشکی داریم بکنیم بخدا دست خودمون نبوده که مشکل داشتیم خدا هرکسیو یه جور افریده

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سیاوش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:57

  کد دیدگاه : 1601478

  خدا خیرت بده ، مسئولین بفکر باشین عمل کنین سریع ، 32 سالمون شد نه کار داریم نه زندگی تشکیل دادیم ، درس خونیدم مهندس شدیم رفتیم تخصص هم گرفتیم ولی … ای داد همش حصرت همش ناراحتی ، جوونیمون از دست رفت ، کی پاسخ گوی ، گناه ما چیه ؟؟؟؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پریسانصرتی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:23

  کد دیدگاه : 1578228

  عرض سلام وادب..واقعاسپاسگذارم ازتون جناب سعیدی..استدعادارم پیگیرباشید..

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پریسا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:22

  کد دیدگاه : 1578226

  عرض سلام وادب..واقعاسپاسگذارم ازتون جناب سعیدی..استدعادارم پیگیرباشید..

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بهرام

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:53

  کد دیدگاه : 1576715

  سلام
  تورو خدا تا سنموم از این هم بالاتر نرفته فکری به حال ما دهه شصتی ها بکنید
  دعای همه ما پشت سر شما آقای سعیدی نماینده محترم وامثال شما هست آن شالله هر چی میخوای خدا بهتون بده
  ما همه چشم انتظاریم با۳۴سال سن هنوز بیکار ومجردم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سلمان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:31

  کد دیدگاه : 1571349

  اخ دمتگرم اقای سعیدی خداخیرت بده خدا خیرزندگیت وخانوادت بده بخداما دهه شصتی ها داغونیم داغون فکری به حال وروزگارمون کنیو

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ن

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:23

  کد دیدگاه : 1566435

  سلام تورو خدا به فکر ما دهه شصتی ها که خیلی زیاد هستیم باشید
  همگی درخواست بدید سن استخدام ببرن بالا
  گناهمون چیه با بهترین رزومه تحصیلی

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 23:15

   کد دیدگاه : 1602033

   مرسی آقا ی سعیدی

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...