اطلاعات بیشتر

تجربیات پذیرفته شدگان مرحله علمی آزمون های استخدامی

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

این مبحث مربوط به تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام جهت قبولی در مرحله آزمون کتبی (مرحله ۱) آزمون های استخدامی است..

دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی (عین دفترچه های آزمونهای برگزار شده استخدامی)


ایران استخدام: با توجه به سوالات متداول کارجویان سایت ایران استخدام در رابطه با نحوه مطالعه جهت قبولی در آزمون های استخدامی، گروه نویسندگان سایت ایران استخدام تصمیم به جمع آوری اطلاعات و تجربیات دوستانی که موفق به قبولی در آزمون های استخدامی شده اند کرده است.
این تجربیات کاربران ایران استخدام همراه با نکاتی توسط ایران استخدام به مرور در این مبحث اضافه خواهد شد.
درخواست ایران استخدام از شما این است که اگر صاحب تجربیاتی در رابطه با نحوه قبولی در آزمون استخدامی هستید تجربیات خود را برای کمک در موفقیت دیگران در این بخش ارسال نمایید.

با آرزوی موفقیت-ایران استخدام


توصیه های ایران استخدام برای موفقیت شما در آزمون های علمی استخدامی:
۱- جهت مطالعه دروس عمومی آزمون های استخدامی، مطالعه دروس عمومی دبیرستانی پیشنهاد میشود.
۲- جهت مطالعه دروس تخصصی آزمون های استخدامی، مطالعه کتب و مباحث و جزوات آموزشی دانشگاهی توصیه میشود.
۳- جهت تست زنی، نمونه سوالات تستی سالهای قبل آزمون های استخدامی توصیه میشود. جهت دانلود نمونه سوالات استخدامی “اینجا” کلیک کنید. کتاب ایران استخدام منتشر شد (جهت سفارش اینجا کلیک کنید)
۴- جهت تست زنی، نمونه سوالات کنکوری مقطع ارشد نیز توصیه می شود.
۵- در حل سوالات درس کامپیوتر، تست زنی نمونه سوالات استخدامی سالهای قبل آزمون های استخدامی موثرتر می باشد.جهت دانلود جزوه دانش کامپیوتر “اینجا” کلیک کنید
۶- انتظار شما از نمونه سوالات استخدامی باید در حد معقول باشد. اکتفای بدون مطالعه منابع به نمونه سوالات استخدامی جهت موفقیت در آزمون های استخدامی در اکثر موارد با شکست مواجه خواهد شد. به عنوان مثال هیچگاه نمیتوان سطح کیفی مطالعه و درصد قبولی یک فرد پشت کنکوری را که به همراه نمونه سوالات اقدام به مطالعه منابع میکند با فردی که تنها به مطالعه نمونه سوالات سالهای قبل کنکوری اکتفا میکند یکسان در نظر گرفت.
۷- در هنگام مطالعه نمونه سوالات استخدامی سعی نکنید که پاسخ آنها را حفظ کنید، بلکه سعی کنید که مباحث کلی آن ها را بیاموزید.
۸-در اکثر آزمون های استخدامی کسب حدنصاب ۵۰ الی ۶۰ درصدی نمره آزمون دروس عمومی شرط برای تصحیح بخش سوالات اختصاصی پاسخنامه ی شماست، بنابراین تأثیر دروس عمومی آزمون استخدامی خود را دست کم نگیرید.
۹- آیا آزمون استخدامی پیش روی شما دارای نمره منفی برای پاسخ های غلط است؟ این اولین و یکی از مهمترین سوالاتی است که میبایست از یک منبع معتبر پاسخ آن را بیابید. اگر آزمون دارای نمره منفی است، باید در نوع تست زنی خود در سر جلسه امتحان مراقب باشید. در این حالات شما نباید به سوالات، از روی شانس محض پاسخ دهید .
۱۰- سعی کنید وضعیت دانش و اطلاعات خود را در مقایسه با دیگران بسنجید تا متوجه میزان تلاش و همتی که لازم است جهت ارتقاء علمی خود صرف کنید بشوید. جهت ورود به سامانه آزمون استخدامی آنلاین (رایگان) ایران استخدام و سنجش رتبه خود در بین صدها نفر دیگر “اینجا” کلیک کنید.
۱۱- جهت کسب آمادگی برای پاسخ به سوالات بخش اطلاعات سیاسی و عمومی و مذهبی میتوانید از جزوه ی تهیه شده توسط سایت ایران استخدام استفاده نمایید. جهت دانلود این جزوه  همراه با پاسخ “اینجا” کلیک کنید.
۱۲- سوالات بخش هوش آزمون های استخدامی نیاز به مطالعه منبع خاصی ندارد، پاسخ به سوالات این بخش بستگی به هوش و آمادگی ذهنی شما دارد اما بسیار مهم است که قبل از آزمون تعداد مناسبی از نمونه سوالات این بخش را مطالعه نمایید تا ذهن شما آمادگی و آشنایی با سبک طراحی سوالات استخدامی هوش و استعداد تحصیلی را پیدا کند. جهت دانلود جزوه استخدامی هوش و استخداد تحصیلی “اینجا” کلیک کنید.
۱۳- یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.
۱۴- به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از آزمون های استخدامی همراه با اعلام مواد آزمون، جزوه یا منابع مطالعاتی تمام یا برخی از مواد آزمون ذکر شده جهت مطالعه داوطلبان نیز درج و یا ضمیمه آگهی استخدامی میشود.
۱۵- بعد از هر شکستی موفقیت از راه میرسد، به شرط آنکه شکست درس و تجربه ای شود برای عملکرد بهتر در آینده. بنابراین اگر در یک یا چند آزمون استخدامی شکست خورده اید سعی کنید از تجربیاتی که کسب کرده اید برای عملکرد بهتر در آزمون های دیگر استخدامی استفاده کنید. هر آزمون استخدامی تجربه ی مفیدی برای شما است که ممکن است رقیبان کم تجربه شما از آن بهره مند نباشند. هرچند که تجربه اصلی در کیفیت خواندن و مطالعه است.
۱۶- فکر و وسواس تقلب را از ذهن خود دور کنید. بر حسب تجربه ما در سایت ایران استخدام دریافته ایم که یکی از مشغله های فکری برخی از کاربران سایت احتمال تقلب در آزمون است! برگزاری یک آزمون استخدامی نیاز به تأییدیه ها و مجوز های مختلفی دارد. قوانین زیادی بر نحوه برگزاری آزمون های استخدامی و اعلام نتایج آنها حاکم است. و علاوه بر آن اجرای آزمون های استخدامی به مجریان معتبری از جمله سازمان سنجش محول می شود. بسیاری از کاربران ایران استخدام  که خود را به دانش علمی مناسبی مجهز کرده اند نه تنها در یک آزمون استخدامی و بلکه دو یا چند آزمون استخدامی مختلف به طور همزمان پذیرفته میشوند و این خود نشانی بر اجرای سالم آزمون های استخدامی است. خواستن توانستن است، بنابراین توصیه ما به شما این است که تمامی افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

نویسنده: علی احمدزاده/مدیریت سایت ایران استخدام
منبع: سایت ایران استخدام


تجربه شماره ۱ : کاربری : جمال ارسال : ۹۳/۱۰/۰۲ ساعت ارسال : ۱۲:۲۶ کد دیدگاه : ۲۲۳۲۸۰ (وزارت نیرو)

سلام دوستان
من از خرداد شروع کردم به آزمون دادن و اولین آزمونی که شرکت کردم مال بنیاد برکت بود که قبول شدم بعدش برا فرودگاه،بانک سپه،تامین اجتماعی و وزارت نیرو هم قبول شدم. خدا عالمه که برا هر کدوم از این آزمونها روی هم رفته یک هفته نخوندم ولی برا همشون قبول شدم. بنیاد برکت رفتم مصاحبش که بعد از مدتی کلا لغوش کردن،فرودگاه هم رفتم مصاحبه که فعلا نتیجه مصاحبه نیومده، بانک سپه هم به دلیل شرایطی که داشتم نرفتم مصاحبه،تامین اجتماعی هم که هنوز دعوت نکردن، وزارت نیرو هم که تازه نتایجو دادن و برا پست بانک هم شرکت کردم.
همه توضیحات بالا رو گفتم نه بخاطر اینکه از خودم تعریف کنم فقط میخام این نکته رو بگم که برید پایه خودتونو قوی کنید من بیشتر سوالات عمومی رو بر اساس اطلاعات عمومی و تحلیل خودم میزنم.
در مورد منابع عمومی مثل معارف و ادبیات بهتره کتابهای دبیرستان چاپ قدیمتر بخونید البته ادبیات فرقی نمیکنه ولی برا معارف بهتره کتابهای ۷ یا ۸ سال پیش بخونید.
در مورد ریاضی و آمار هم سعی کنید ریاضی و آمار رشته تجربی بخونید .
در مورد اطلاعات عمومی هم یک سری جزوات در اینترنت هستند اگه اونا رو بخونید خوبه.
در مورد تخصصی هم که هر رشته فرق میکنه و من نمیتونم اظهار نظری داشته باشم.
یه خواهشی از همه دوستان دارم اینه که بجای گول زدن خودشون با حرفایی مثل پارتی بازی،تقلب، نداشتن شانس و… برن یکی دو ماه خوب بشینند بخونند من قول میدم که نتیجه لازم میگیرن.
در پناه حق


تجربه شماره ۲: نقل قول : یاسین در : ۹۳/۱۰/۰۳ ۰۱:۰۸:۰۵ (وزارت نیرو)
سلام دوست عزیز بنده ابتدا سوالات عمومی و تخصصی سالهای قبل رو دانلود کردم سپس در طول ۵ روز با توجه به تست های تخصصی، مطالب مربوط به دروس هیدرولوژی و هیدروژئولوژی را از کتاب معروف هیدرولوژی علیزاده و هیدرولیک را از کتاب معروف هیدرولیک کانالهای باز ابریشم چی مطالعه کردم ضمناً بقیه دروس تخصصی و دروس عمومی را بجز زبان انگلیسی فقط از روی تستهای دانلود شده مطالعه کردم. سلامت و موفق باشید!


 تجربه شماره ۳: نقل قول : ناشناس در : ۹۳/۱۰/۰۳ ۰۱:۳۳:۵۲ (وزارت نیرو)
منم مجموعه سوالات استخدامی وزارت نیرو رو دانلود کردم (البته هزینه داره و رایگان نیست)
که شامل دو بخش عمومی و تخصصی هست. در بخش عمومی برای هر درس حدود دویست سوال داده شده همراه با کلید. بخش تخصصی برای هر درس حدود بیست سی سوال بود که پاسخنامه هم نداشت. عمومی رو از همین مجموعه خوندم که خیلی خوب بود. یک هفته براش کافیه. یعنی هر درس عمومی رو میتونی تو یه روز راحت بخونی. البته من زبان و ریاضی رو نخوندم و با معلومات قبل جواب دادم. برای تخصصی تستهای دیباگران رو خوندم. من قبلا این کتابها را برای آزمون ارشد خونده بودم و فقط یه مرور کردم. پس تست هیدرولوژی و هیدرولیک دیباگران. اما برای مدیریت منابع آب سوالات آزمون ارشد منابع آب سالهای اخیر رو رایگان میتونی دانلود کنی. سوالات مدیریت منابع آب رو از آزمونای ارشد بخون.


 تجربه شماره ۴: نقل قول : سروش در : ۹۳/۱۰/۰۳ ۱۱:۴۹:۴۱ (وزارت نیرو)
ممنون. بله. من ادبیات و معارف رو از کتابهای قدیمی کنکور خوندم. همه ی سوالات استخدامی از داتل همین کتابا طرح میشه. زبان نخوندم چون نسبتا زبانم خوبه. برای هوش و کامپیوتر هم چند سری تست با جواب توی اینترنت هست که من دانلود کردم و خوندم. ریاضی هم نیاز به خوندن نبود. در مورد تخصصی ها عرض کنم که، هیدرولیک رو از روی کتاب هیدرولیک کانال های باز ابریشم چی و یه کتاب تست قدیمی که داشتم خوندم. سیالات رو از روی جزوه م و یه کتاب تست کنکور خوندم. و الباقی درسا رو چون نه (منبع این مطلب سایت ایران استخدام می باشد) جزوه داشتم نه کتاب گشتم توی اینترنت و کلی جزوه پیدا کردم. شیمی آب و فاضلاب و خوردگی رسوب و اصول تصفیه و … اینها رو از روی همون جزوه ها خوب خوندم. سر جلسه ی امتحان هم اصلا سعی نکردم که همه ی سوالاتو جواب بدم. فقط اون هایی رو که مطمئن بودم جواب دادم یعنی یه چیزی حدود ۷۰ تا رو جواب دادم. امیدوارم که حرفام بدردتون بخوره. موفق باشید.


تجربه شماره ۵: نقل قول : ناشناس در : ۹۳/۱۰/۰۲ ۱۴:۲۸:۴۸ (وزارت نیرو)
من برا بانک ملت سوالات استخدامی خوندم، ریاضی و زبان هم بلد بودم از قبل، به نظرم این دوتا درس سرنوشت سازن، چون خدا شاهده من واسه وزارت نیرو شب امتحان یادم افتاد فرداش امتحان دارم، هردو هم قبول شدم
ولی بانک ملت به دلایلی پروندم هنوز معلقه


تجربه شماره ۶: نقل قول : مهندس در : ۹۳/۱۰/۰۳ ۱۹:۰۹:۱۶ (وزارت نیرو)
منم پارسال که کنکور ارشد شرکت کرده بودم همون کتابای درس و کنکور ارشد رو خوندم دانشگاهی که میخواستم بیارم نیوردم و نرفتم دانشگاه. با همون دانش پارسالم وزارت نیرو آزمون دادم و قبول شدم. واسه عمومیا که ریاضی و اینا اصن نخوندم فقط سوالات اطلاعات سیاسی اجتماعی رو دانلود کردم و خوندم.


تجربه شماره ۷: نقل قول : تنها در : ۹۳/۱۰/۰۳ ۱۷:۲۶:۱۵ (دانشگاه فرهنگیان)
سلام
دروس عمومی رو می تونی از همون منابع دوره ی دبیرستان استفاده کنی.ادبیات.معارف. ریاضی و زبان.دقیقا از همون منابع سوال میاد.دانش مسائل روز مدرسان واقعا کامل و بی نقصه.office هم که بلد باشی و مبانی اولیه کامپیوتر دیگه حله(البته بیشتر آزمونا فقط از word /excell/power point سوال میاد)
دروس تخصصی هم که بستگی به رشته ی خودت داره.خودت بهتر از هر کسی باید بدونی


 تجربه شماره ۸: نقل قول : anet در : ۹۳/۱۰/۰۴ ۱۱:۴۷:۰۵ (بانک ملت)
برای تخصصیها جزوات و کتابهای دانشگاهی و البته نمونه سوالات آزمونهای قبل و برای عمومیها هم کتابهای دبیرستان میتونید استفاده کنید ولی من چند تا کتاب بهتون پیشنهاد میکنم واسه عمومیها خیلی کتابهای جامع اند هم توضیحات وهم تستهاشون عالیه که نهایت۱۳۰ صفحه ای هستن اسمشونم آمادگی برای آزمونهای استخدامی


تجربه شماره ۹: نقل قول : ناشناس در : ۹۳/۱۰/۰۴ ۱۲:۱۷:۵۸ (تأمین اجتماعی)
سلام
برای این آزمون ادبیاتش نیازهای خوندن نداشت
بای اطلاعات عمومیت خوب بود
امابه نظرم معارف کتابای دبیرستان کافی بود
زبانم من نزدم


تجربه شماره ۱۰: نقل قول : ناشناس در : ۹۳/۱۰/۰۴ ۱۲:۱۹:۰۳ (تأمین اجتماعی)
سلام
قانون اساسی،دروس عمومی دوره دبیرستان(ادبیات،زبان فارسی در حد املا و…،دین و زندگی)،قواعد زبان انگلیسی و گنجینه لغت هات بالا باشه،کامپیوترICDL ،وصیت نامه امام،ریاضی و امار در حد مطالب دوره کارشناسی،یه سری مسائل هم در مورد سازمان های منطقه ای،بین المللی و …
دروس اختصاصی مربوطه
موفق باشی،برا ما هم دعا کن


تجربه شماره ۱۱: نقل قول : مریم در : ۹۳/۱۰/۰۴ ۱۲:۳۹:۵۹ (بانک گردشگری)
عزیزم سعی کن پایتو تقویت کنی برای دروس عمومی بیشتر روی کتابهای دبیرستان پیش دانشگاهی هفت هشت سال پیش تمرکز کن و برای فناوری اطلاعات جزوات اینترنتی خوبه بانکداری منبع خاصی نمیشناسم. زبان هرچه دایره لغاتت فراتر بره بهتره. موفق باشی


تجربه شماره ۱۲: نقل قول : بنده خدا در : ۹۳/۱۰/۰۴ ۱۲:۳۱:۳۳ (بانک ملت)
سلام دوست عزیز.
واسه ریاضی :ریاضی ۲،حسابان رشته ریاضی و آمار بعدش تستهای کتاب استخدامی واسه ریاضی
درسهای عموی بقیه روو ازرو کتابهای آزمون استخدامی بخون. یعنی فقط تستاشو.چون تنوع عمومی زیاده اگه بخوای بخونی باید کلی کتاب بخونی.اگه وقت داری میتونی از چند کتاب استخدامی عمومی استفاده کنی
درسهای تخصصی هم اولویت با کتابهای خودت بعدش تستهای تخصصی کتاب آزمون استدامی


 تجربه شماره ۱۳: نقل قول : ati در : ۹۳/۱۰/۰۴ ۱۶:۲۵:۱۶ (شرکت نفت)
من چون بم گفته بودن باید حدنصاب عمومی بیاری بیشتر عمومی خوندم و تخصصی ها رو بیشتر از اطلاعات قبلی م استفاده کردم
فقط رسیدم بعضی فصلای علیزاده که بنظر خودم مهم بود رو برا هیدرولوژی بخونم برا هیدرولیک و انهار و سیالات رو جزوه های دانشگاهی م یه نگاه انداختم آب زیرزمینی هم چون پایان نامه م بود نخوندم مشکلی نداشتم دیگه چیزی نخوندم
در واقع تخصصی فقط علیزاده و جزوه انهار و سیالات استادای خودمو خوندم
ولی عمومی تقریبا یه هفته از رو تستای آزمون های قبل خوب خوندم
هرچند که عمومی این آزمون اینقد آسون بود که خوندن نمیخواست


تجربه شماره ۱۴: کاربری : جیمز موریارتی ارسال : ۹۳/۱۰/۰۵ ساعت ارسال : ۱۰:۵۷ کد دیدگاه : ۲۲۵۶۱۴ (شرکت نفت)
سلام
دوستانی که رد شدن بخونن
من تو یه خانواده فقیر متولد شدم طول سال درس میخوندم با اینکه شاگرد اول بودم عید و تابستان کار میکردم
یه مضراتی داشت مثلا الان هیچ دوستی ندارم،بی احساسم و از افردای که همه چیز رو بدون زحمت به دست آوردن متنفرم که دکترا بهش میگن سادیسم یا جامعه ستیزی،شاید چون هیچوقت کفش کسی رو واکس نزدن اینو میگن.
والبته حضور در بین افراد مختلف باعث شد به یه چیزی دست پیدا کنم که بهش میگن روانشناسی تجربی،مثلا میتونستم از روی درس دادن یه معلم سوالای آخر ترم رو تشخیص بدم و …
اما این همه کار کردم هنوز هیچی ندارم،چرا؟نصفش برای خانواده بود اما بقیش رو میدادم برای درس خوندن مثل خرید یه کامپیوتر و یه آرشیو کامل کتاب که بعضیاش همه جا گیر نمیاد و دوره های مختلف و…،خلاصه دوستام پولشون رو دادن ماشین و زمین و مردم تحسینشون میکردن و به من میگفتن دیوونه
ولی بالاخره نتیجه داد.من سه بار استخدامی رد شدم و هر بار همه بهم میگفتن مجنون شرکت نکن سرکاریه وقتی شهریور رد شدم افراد اطرافم خیلی کم شدن ولی آذر که قبول شدم برگشتن و با احترام باهام حرف میزنند و دیگه کسی بهم نمیگه دیوونه.
خوب بعد هر سختی آسایشی هست.یه چیز رو بدونید تمرین مادر همه ی حرفه هاست.اما مهم تر از اون علاقه هست که انگیزه ایجاد میکنه.نمیخوام شعار بدم و کسی رو نصیحت کنم ولی برای هر کاری رفتید سعی کنید یاد بگیرید از فرصت ها استفاده کنید.البته خیلی از اطرافیانم هم بدون اینکه یه روز خوش ببینن از دنیا رفتن سعی کنید جزء این گروه نباشید.
من جاهای زیادی کار کردم و خیلی تحقیر کشیدم چون مجبور بودم کنار خانواده باشم و جایی که ما هستیم سواد بی معنیه و برای کارگر هیچ ارزشی قائل نیستند،حتی غذامون فرق میکنه انگار که ما سیاهپوست و برده ایم،که من بهش میگم تضاد طبقاتی یا نژاد پرستی.ولی بعضی جاها هم خوب بود وقتی دستام همه زخم بود و از شدت گرما داشتم بیهوش میشدم وسرکارگر همش میگفت تندتر با پتک به بتن ضربه بزن،صاحب کار بهم استراحت و یه نوشیدنی داد و وقتی فهمید سواد دارم من رو جای بهتری گذاشت معنای واقعی انسانیت رو دیدم میگفت شاید به لحاظ کاری برابر نباشیم ولی به لحاظ درجه انسانی برابریم،بعضی جاها هم خیلی راحته ولی پول کمتری میدن .خلاصه هر جا کار کردید یه هفته دووم بیارید همه چیز بهتر میشه.ولی همیشه این تفکر رو داشته باشید که من یه کارگر نمیمونم.
آیا میدونیستید مرکل صدر اعظم آلمان یه کارگر خدماتی بود.و همیشه به مردم آلمان میگه کار کنید من یه کارگر بودم با کار سخت به اینجا رسیدم.
مثل این بازیکن های فوتبال باشید:اینقدر خوب باشید که حتی اگه فقیر باشید و تو زمین خاکی،بهترین و ثروندمندترین تیمها ی دنیا برای به دست آوردنتون رقابت کنند.
با احترام J.M


تجربه شماره ۱۵: کاربری : ارنواز ارسال : ۹۳/۱۰/۱۱ ساعت ارسال : ۱۴:۵۹ کد دیدگاه : ۲۳۰۰۵۸ (دانشگاه فرهنگیان)
من تو آزمون قبول شدم. پیرو درخواست بچه ها که خواستن منابع رو معرفی کنیم. من چند ساله چندین آزمون استخدامی دادم ومصاحبه دادم. هرچی تجربه بیشتری داشته باشین بهتره. هم تو آزمون کتبی هم مصاحبه. من زبان واستعداد وادبیات وکامپیوتر رو خپب زدم.یعنی عمومی ها رو خوب دادم.تخصصی ها جزوه مبانی جامعه شناسی از نت دانلود کردم سوالها بیشترش از اون جزوه بود.حتما جزوه اطلاعات سیاسی تاریخی ایران معاصر رو بخونید.کتابشناسی هم بلد باشید خوبه. مبانی مدیریت هم خوندم اما سوالهاشو یا نزدم یا دوسه تا زدم.دقت به نمره منفی داشته باشید. چون سنجش برگزار میکنه اتفاقا پارتی بازی نداره. پارتی بازی فقط تو مصاحبه اعمال میشه.


تجربه شماره ۱۶: نقل قول : خطاب به نا امیددر : ۹۳/۱۰/۳۰ ۲۲:۱۴:۲۴ (استخدامی تأمین اجتماعی)
سلام دوست عزیز
هیچ وقت ناامید نباش. ناامیدی توطئه شیطان هست.
ما هم که حالا قبول شدیم ۴ برابر ظرفیت هستیم و تا زمانی که نتیجه مشخص بشه راه زیادی باید طی کنیم
یه توصیه کلی خدمتتون بگم اگر تصمیم دارید باز هم در آزمون استخدامی شرکت کنید باید سعی کنید اطلاعات عمومیتون رو به طور کلی افزایش بدید چون آزمون های استخدامی زیاد روال معینی ندارند
من خودم یک کتاب آزمون استخدامی (انتشارات ترانه) داشتم که فقط بخش معارفش رو تا حدی خونده بودم اما سوال مشابهی تو این آزمون ازش ندیدم
………………….
اگر قصدتون اینه که از این به بعد باز هم آزمون شرکت کنید سعی کنید کتابهای معارف و قرآن دبیرستان + کتاب تاریخ سال سوم دبیرستان رو یه بار حتما مرور کنید. به تناسب آزمون های مختلف زبان و ریاضی و ادبیات دبیرستان هم لازمه
در روز حتما یک وعده اخبار ببینید و از اوضاع جامعه مطلع باشید
خودمون رو که نمیخواهیم گول بزنیم ، بالاخره هرکسی در هر جایی قبول می شه میخواد تو همین اجتماع کار کنه باید مهارتهای ارتباط جمعی اش رو افزایش بده و محیط اطراف و جامعه خودش رو بشناسه . بیخودی موقع امتحان ۴ تا سوال خوندن فایده نداره باید اطلاعات کلیتون زیاد باشه
تو اینترنت هم که جستجو کنید نمونه سوال رایگان بسیار زیاده .
حتی ۳-۴-۵ تومن دیگه پولی نیست از یک سایت مطمئن خریداری کنید (تو همین سایت هم نمونه سوال داره – حالا تبلیغ نشه  )
……………
مهم تر از همه اینا قبولی در مصاحبه هست . سعی کنید اعتماد بنفس و قدرت کلامتون رو افزایش بدید. آدم اطلاعات زیاد هم که داشته باشه و آزمون قبول بشه اما نتونه یک مصاحبه شفاهی رو هندل کنه ، شانسش رو از دست میده (اتفاقی که برای خود من افتاده قبلا)
……………
برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم برای همه ، اون چیزی که واقعا صلاح هست اتفاق بیفته


تجربه شماره ۱۷: نقل قول : خطاب به نا امید در : ۹۳/۱۰/۳۰ ۲۲:۱۴:۲۴ (استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک)
اینا رو خیلی ها اعلام کردن و واقعا برای عمومی ها مفیدترین هست :

سلام
برای عمومی اینها را بخونید
ادبیات : راهنمای فارسی عمومی پیام نور ( فقط راهنما کافیه چون از خود کتابش کاملتره )
معارف : دین و زندگی دوم و سوم و پیش
ریاضی اگر ضعیفه کتاب امار دبیرستان را بخونید چند تا سوال راحت جواب میدید
اطلاعات عمومی : تاریخ معاصر + قانون اساسی
icdl : هر کتابی دارید با سیستم تمرین کنید که یادتون نره
زبان در حد پیش دانشگاهی لغات را کامل بخونید


تجربه شماره ۱۷: کاربری : عباس کارمندیران ارسال : ۹۳/۱۱/۰۸ ساعت ارسال : ۲۲:۳۲ کد دیدگاه : ۲۵۱۸۶۳ (استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک)

من بالای ۲۰ تا ازمون داده بودم همش مردود میشدم چون نمیخوندم

هر وقت اعلام نتایج میشد میرفتم یک پیغام را ۳۰۰ بار از قبول شده ها میپرسیدم اینقدر این سوال را پرسیدم تا فهمیدم جوابش چیه
الان در صفحات قبلی دیدم بچه ها این سوال را مثل اون روزهای من تکرار میکنند برای عمومی ها چی بخونیم ؟
دوستان این منابعی که خدمتتون عرض میکنم با اجماع من و جناب مهدیار که از دوستان گل من در کتابخانه ملی هست به توافق طرفین رسیده و بهترین منابع هست اگر کسی مطالعه کنه عمومی هالی میزنه
اما سوال دیگه که همیشه میپرسیدم اخرم روش محاسبش را از روی کارنامه های تامین اجتماعی قم و کرمانشاه فهمیدم قضیه ۶۰% بود که چطوری محاسبه میشه چون در اون ازمون بالای ۲۰% همه حد نصاب را اورده بودند
خدمت دوستان گلم عرض کنم که همیشه سعی کنید نمرات بالاتر بیارید و اگر در ازمونی ۳۰ درصد هم اوردید باز جای امیدواری داره چون ۶۰% اونطوری حساب نمیشه و الانم جاش نیست بخوام محاسبش را توضیح بدم فقط بدونید رقابت شرکت کننده ها مهمه و بس

اما منابع عمومی :

برای عمومی اینها را بخونید
ادبیات : راهنمای فارسی عمومی پیام نور ( فقط راهنما کافیه چون از خود کتابش کاملتره ) اگه این کتاب عالی را بخونید واقعا به هیچ منبع ادبیات نیاز ندارید میتونم بگم بعد از کلی ازمون من و مهدیار در کتابخانه ملی روزها تست به تست بررسی کردیم دیدم تستهای ادبیات از دبیرستان نیست تا اینکه فهمیدیم از فارسی عمومی پیام نور سوال میاد من کتاب راهنمای فارسی عمومی نویسندش هم زهره منصوریان هست

معارف : دین و زندگی دوم و سوم و پیش گاج یا نشر الگو عالیه من خودم نشر الگو را خوندم تو اکثر ازمونهای بالای ۶۰ زدم تو این ازمون هم ۶۰ زدم (با اینکه معارفش ریز سوال داده بودند )

ریاضی :ریاضیتون اگر ضعیفه کتاب امار و مدل سازی دبیرستان را بخونید حداقل ۴ تا ۵ سوال از ۱۵ تا میاد اگر خواستید بیشتر بخونید کتاب ریاضی گاج علوم انسانی عالیه حرف نداره خیلی هم سادست
اطلاعات عمومی : تاریخ معاصر + قانون اساسی + علوم اجتماعی و جامعه شناسی رشته انسانی
icdl : هر کتابی دارید با سیستم تمرین کنید که یادتون نره و مفاهیم براتون کاملا جا بیافته
زبان: زبان در حد پیش دانشگاهی لغات را کامل بخونید کتابهای گاج که خط به خط تست اورده و ترجمه کرده عالیه اگه سطح بالاتر خواستید ۵۰۴ و یا ۱۱۰ تافل که دیگه عالیه
با ارزوی سلامتی و موفقیت همه دوستان سه تا صلوات محمدی بفرستید


 تجربه شماره ۱۸: کاربری : فاطی  ارسال : ۹۳/۱۱/۱۹ ساعت ارسال : ۱۹:۲۹  (استخدامی بانک سپه)

دوست عزیزم سلام،
قبل از هر چیز باید بگم که قبولی تو آزمونای استخدامی نیاز به کمی تلاش داره.من خودم بانک سپه رسما اولین استخدامیم بود که شرکت کردم و خداروشکر قبول شدم،البته به خواست خدا و بعدشم تلاش شبانه روزیم خصوصا تو ماه مبارک رمضونم که بود،دیگه خیلی سخت گذشت بهم.اینم تجربیات من از این آزمون:
میدونی دیگه درصدای عمومیت باید خیلی بالا باشه.من واس ادبیات و زبان فارسی فقط لغات آخر کتابو اعلام رو خوندم.اعلام خیلی مهمه،۱۰۰ درصد یکی سوال میدن.بعدشم زبان فارسی فقط یه ۷-۸ تا بیاموزیمشو که مهم بود و از همونام اتفاقا تو سپه اومده بود خوندم به اضافه موارد استعمال علائم نگارشی.
دین و زندگی هم فقط کتابای سه سال دبیرستان رو بخون که خیلی راحته و متاسفانه من اصلا اینارو نخوندم و بعد که رفتم سر امتحان دیدم وای چقد حیف شد که نخوندم و چقد حیف شد سوالایی که فقط کافی بود یه بار روزنامه وار بخونم تا جواب بدمو نخوندم.یه چن تا از احکام روزه و نماز اینام بود،گمونم ۳-۴تا بود که اصلا سخت نبودن اگه قبلش بخونی.
ریاضی و آمار مقدماتی که خوب من رشتم تجربی بود و تو این درس نسبتا قوی بودم.در حد کتابای دبیرستانه.زبان انگلیسیش که برخلاف تصور همه عمومی نبود و تخصصی بود اما من چون کلاس زبان میرم تقریبا برام خوب بود.یه پسیج هم بود.البته برا زبان در حالت کلی باید با گرامر مقدماتی آشنایی داشته باشی،مثلا جملات شرطی،کاربرد حروف اضافه،شکل افعال بعد از بعضی افعال،جملات آرزویی،معلوم و مجهول که زیاد مهم نیست،حروف ربط و….البته میدونی که زبان بیشتر بچه ها زیاد قوی نیست و اگه بتونی زبانو بالا بزنی دیگه برگ برنده دستته.کامپیوترم که جدیدا طبق قانون جدید استخدامی شامل icdl درجه یکه،یعنی word،excell،powerpoint و axcess که البته از axcessمن جایی ندیدم،بیشترشون رو excell مانور میدن.راحته کامپیوتر فقط باید کمی عملی کار کنی.من خودم حالا قصد تعریف کردن از خودمو ندارم اصلا، اما دقیقا شب قبل آزمون فقط در حد ۳۰ دقیقه نشستم پشت سیستم و فقط سوالات آخر فصل کتاب خلیق رو عملی کار کردم.و سر آخر کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که ۱۷۷ اصل داره رو بخون برای بخش آشنایی با مبانی قانونی،اطلاعات عمومی و اجتماعیش که حداقل ۳ تا سوال میدن.بقیشم تو سپه واس من خیلی سخت بود و فقط ۳ -۴ تا سوال قانون اساسی رو زدم،بقیشو نزدم اصلا.
تخصصیم که دیگه بستگی به رشتت داره عزیزم اما زیاد مفهومی نمیگیرن.
البته این روندی که من برات گفتم برا آزموناییه که سنجش برگزار میکنه،ارگان های دولتی.
چون خودم تا چند وقت پیش کسی رو نداشتم که تو این زمینه راهنماییم کنه درکت کردمو سعی کردم هرچی بیشتر میتونم کمکت کرده باشم.
فقط برای قبولی من تو این مرحله مصاحبه دعا کن دوست گلم.
موفق باشی


 تجربه شماره ۱۹: کاربری : sara ارسال : ۹۳/۱۲/۰۷ ساعت ارسال : ۰۰:۲۰ کد دیدگاه : ۲۷۴۱۶۳
بچه ها کارایی که باید برای یک آزمون عمومی خوب انجام بدید
کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف رو بخونید سه تا درس عمومی داره و پر از تست
کتاب های زبان فارسی و ادبیات پیش
یکتاب های معارف همه سال ها
کتاب های اندیشه یک و دو. یادتون نره اگه ازمون رو سازمان سنجش بگیره حتما ادبیات و معارف کاردانی به کارشناسی رو بخونید
واس ریاضی هم ریاضی پیش رو رو خوانی کنید بحث مشتق ها . دنباله ها . مجموعه ها .
آمار رو هم بخونید.
بچه ها آمار و ریاضی رو این مبحث ها رو برید کلاس خجالت نکشید
و اما زبان….اگه گوشی تون اندروید هست واژگان ۵۰۴ رو از برنامه بازار دانلود کنید رو گوشیتون دایره واژگانتون رو بالا ببرید
و سعی کنید متن بخونید .سعی کنید متنی که میخونید علمی باشه . چون زبان ردینگ ها علمی هست . بنا بر این مجله ی اینترنتی newyork times رو در رایانه خود نشانه دار کنید و در قسمت sience مقاله هاش رو بخونید
این میشه یک پیشرفت خوب در قسمت های عمومی.
دوستان این کار ها رو انجام بدید (بعد ) که تلاش تون رو کردید دعا کنید و توکل.
حتما قبولید.
البته بگم که من همزمان ثبت اسناد هم با همین روش قبول شدم و مصاحبه ش تازه تموم شد
پ.ن : در هر انسانی حاله ای از خداوند دمیده شده است. آنگاه که باور داشته باشی که می توانی باید خود را به سخت ترین آزمون ها بیازمایی


تجربه شماره ۲۰: نقل قول : کاربری : امیرو ارسال : ۹۴/۰۲/۲۴ ساعت ارسال : ۱۴:۰۶ کد دیدگاه : ۳۳۶۷۶۹

دوستان من از قبولی های آزمون سری قبل هستم در رشته طراحی تاسیسات و تجهیزات آب و فاضلاب آزمون نسبتا ساده تریه نسبت به ازمون های سنجش
تو این چند روزی که باقی مونده من میگم کسانی که برای این رشته ثبت نام کردن روی این موارد تمرکز کنن
۱-شیمی دبیرستان بخش حفاظت کاتدی
۲- موارد پایه تصفیه فاضلاب در حدی که فقط اصلاحات بلد باشین .کافیه تو گوگل سرچ کنین مراحل تصفیه فاضلاب و هر موردی که ت ومتن نفهمیدیم اون لغت رو سرچ کنین
۳- اصول اولیه طراحی شبکه های انتقال آب در حد سرعت مجاز شیب مجاز و تفاوت های لوله پر و نیمه پر و فرمول های خیلی ساده مثل مانینگ و چزی و …

کلا پایه ای ترین مسائل در حالت خیلی روتین و معمولی پرسیده شده بود فکر نکنین الان با یه سری سئوال های مثل کنکور که پر نکته و جای اشتباه و ایناست رو برو هستین
آزمون نمره منفی داره و ماشین حساب ممنوعه…احتما حتما حواستون باشه که منفی نزنین چون رقابت برای کسایی که قوبل میشن و رتبه های بالا تو نمره مثبت نیست تو تعداد غلط هاست چون رقابتشون خیلی فشرده میشه
این قسمت واسه کسایی میگم که اطلاعات عمومی و معلومات بالایی دارن و نمیشه الان کاری براش کرد فقط میخوام روحیه بالا ببرم

در مورد دروس عمومی هم من میگم هرکی بتونه تو بخش عمومی موفق باشه کارش خیلی راحت تر میشه آزمون قبلی که واقعا راحت بود سئوالای ادبیات در حد کنکور ولی خیلی ساده تر معارف هم همین طور زبانم ساده بود ریاضی که دیگه در حدی ساده که بعضی سئوالا باید جواب هارو میذاشتی تو سئوال که ببینی درسته یا نه در این حد ساده پس از عمومی به سادگی رد نشین

مژده هم میدم به کسایی که زبانشون خوبه که میتونن خیلی خودشون از بقیه جلو بندازن چون چیزی که من دیدم تقریبا همه متاسفانه متاسفانه زبانشون خیلی ضعیفه زبان عمومی ساده س نسبتا ولی زبان تخصصی سخته (البته ممکنه برای آزمون شما متفاوت باشه) تو مواجه اول ممکنه نفهمین زبان تخصصی رو و متنش رو ولی اصلا نخونده ولش نکنین رمز موفقیت من همین زبان تخصصی بود.اصلا زمان هم کم نمیارین نگران نباشین.متن اول بخونین بعد دور لغات کلیدی متن خط بکشین بعد سئوالا بخونین و دنبال لغت های سئوالا تو متن بگردین .من عمومی ۱۰۰ و تخصصی فکر کنم ۸۰ تا ۹۰ زدم اول تخصصی که دیدم یه کم نا امید شدم چون رو زبان خیلی حساب کرده بودم ولی یه کم که تلاش کردم و با متن ور رفتم متن یهو برام کامل قابل فهم شد پس استرس نداشته باشین

موفق باشین خواستم اطلاعات در اختیار شما بذارم تا استرس کمتری داشته باشین


تجربه شماره ۲۱: نقل قول : ناشناس در : ۹۴/۰۳/۰۱ ۱۹:۲۳:۵۲ (اآزمون فراگیر دستگاه های اجرایی ۹۴)

ادمین جان معارف که سه تا کتاب سال دوم وسوم دبیرستان و کتاب پیش دانشگاهی بودن مثلا کتاب سال دوم صفحه ۳۷،ایات درس ۷ عالم برزخ،صفحه ۸۹شاهدان قیامت و..سال سوم و پیش هم همینطور،ادبیات هم کتب ادبیات علوم انسانی،من کامپیوتر رو میرم تو صفحه ورد و پاور،.. سعی میکنم عملی یاد بگیرم و تست از کتاب استخدامی زدم،در مورد اطلاعات سیاسی باز من کتاب استخدامی خوندم با عنوان ۳۳۰۰نکته استخدامی که اول این کتاب کل مباحث مربوط به شورا که امروز چندتا سوال داشت ،انواع سازمانهای بین المللی و درباره انواع وزارت خونها و سازمانهای دولتی و قوای سه گانه و..بحث کرده و بعد تست داده رو خوندم.
من هیچ سوالی برام نااشنا نبود همش بین دوگزینه شک داشتم چون خیلی وقت پیش خونده بودم ولی میدونستم که مطالعه کردم قبلا.
در مورد تخصصی من مدیریت هستم امور اداری تمام سوالات منابع انسانی و رفتار از کتاب دکتر رضاییان و منابع انسانی سعادت بود.تئوری مدیریت و تجزیه تحلیل باز دکتر رضاییان بود.قانون مدیریت خدمات کشوری که کتاب قانون بود..


تجربه شماره ۲۲: نقل قول : عباس کارمندیران در : ۹۴/۰۳/۱۸ ۰۲:۴۶:۲۷ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی ۹۴)

فارسی عمومی پیام نور
دین و زندگی دبیرستان
ریاضی و امار دبیرستان
زبان منبعی توصیه نمیکنم
اطلاعات عمومی قانون اساسی را (( حفظ کن )) چشم انداز بیست ساله و تاریخ معاصر
icdl هم کتابای سبز را بگیر با سیستم تمرین کن چون سوالات کاربردی میدن و فقط کسانی که واقعا کار کرده باشن میتونن جواب بدن
موفق باشید


تجربه شماره ۲۲: کاربری : یانی ارسال : ۹۴/۰۴/۱۹ ساعت ارسال : ۱۴:۱۲ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی ۹۴)
سلام دوستان.تجربه همه عزیزان قابل احترامه.ولی بنده می خوام منابع سوالات دستگاه های اجرایی رو با استناد به خود سوالات در اختیارتون بگذارم.
معارف:دقیقا از کتاب دین و زندگی دبیرستان مطرح شده بود(میتونم صفحاتشم بهتون بگم)
ادبیات:بازم کتابهای دبیرستان(نود درصدشون از ادبیات سال اول و دوم بود) بیخود دنبال کتاب پیام نور نرید
هوش:دقیقا مثل سوالای هوش دکتری بود کتاب پیشنهادی>استعداد تحصیلی دکتری مدرسان شریف(یادتون باشه فقط قسمت های شرطی,تجسمی و متنی رو بخونید)
اطلاعات عمومی:۱تاریخ معاصر دبیرستان۲قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران انتشارات امید انقلاب
کامپیوتر:کامپیوتر برای ازمون استخدامی.کاظم زرین.انتشارات امید انقلاب
ریاضی:ریاضیات علوم انسانی>گاج سفید
زبان:من زبان رو صد زدم ولی برای خیلی ها ساده نبود.چون سطحش در حد ارشد بود.دلیل اینی هم که صد زدم چون من تو کنکور دکتری هم ۶۴%زبان زده بودم(زبانم خوبههه)
در پایان باید بگم این مطالبی که گفتم برای امتحانای سازمان سنجشه و نه برای ازمون های دیگه
موفق باشید


تجربه شماره ۲۳: کاربری : ت.ترکمن ارسال : ۹۴/۰۴/۲۰ ساعت ارسال : ۱۳:۴۲ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی ۹۴)
من برای درس ادبیات اینها رو خوندم و تو فراگیر ۹۳درصد زدم.۱۴ صحیح . ۱ نزده امیدوارم برای دوستانی که میخوان بعدا آزمون بدن مفید باشه
ادبیات فارسی سال اول – دوم – سوم و پیش دانشگاهی
زبان فارسی سال اول و دوم و سوم – فقط بیاموزیم و درس ویرایش
آرایه های ادبی- تاریخ ادبیات ایران و جهان ۱و۲ و متون نظم و نثر رشته انسانی
راهنمای فارسی پیام نور
تست کنکور سالهای گذشته


تجربه شماره ۲۴: نقل قول : هادی در : ۹۴/۰۴/۲۱ ۱۴:۱۰:۰۰ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی ۹۴)

سلام دوست عزیز ، واقعیتش من برای ریاضی جزوه زمان کلاس کنکورم را خواندم که شامل نکات ریاضی دبیرستان و پیش دانشگاهی به صورت خلاصه و یه جا بود همراه تست. سراغ کتاب درسیا نری بهتره چون تو وقت کم باید مطالبه زیادیو یادآوری کنی!البته کتابای تست کنکورم خوبه،برای بقیه درسای عمومی فقط تستای آزمون های استخدامی سالهای گذشته که جواب دارند را زدم و مبحثایی که فراموش کرده بودم مثه بعضی ارایه های ادبی ،بلافاصله از اینترنت کمک میگرفتم ،توی این آزمون هوش منو غافل گیر کرد ، با اینکه تست هوشم زده بودم ولی هوشش در سطح دکترا بود که به ندرت اینطوری سوال میدن! به غیر هوش بقیه عمومیا در سطح دبیرستان بود،نکته مهم از نظر من اینه که هیچ درسو صفر یا منفی نزنی چون تاثیرش خیلی بده تو محاسبات سنجش .در کل باید در تمامی دروس که تو آزمون میاد خودتو به یه سطح قابل قبولی برسونی و هیچ درسو ول نکنی به امان خدا !!! موفق باشی


تجربه شماره ۲۵ : کاربری : احمد ارسال :۹۴/۰۴/۲۹ تیر ۲۹, ۱۳۹۴ @ ۱۵:۱۱ کد دیدگاه : ۴۱۳۲۱۴ (وزارت نیرو)

سلام دوست عزیز.عمومی هام خیلی خوب.درحد ۸۰درصد.فقط ریاضی کم زدم.تخصصی ها هم بد نبود.مدیریت رفتار سازمان هم خیلی خوب نزدم.کلا از عمومی و تخصصی ۵یا۶تاش صد زدم.عمومی ها رو فارسی عمومی پیام نور.کامپیوتر icdl خوندم.اطلاعات عمومی جزوه نمونه سوال داشتم.زبان عمومی پیام نور.معارف هم کتاب دین وزندگی دبیرستان و اندیشه ۱-۲رساله خوندم.زبان تخصصی هم کتاب بودجه و مدیریت مالی هم کتابای پیام نور.بعضی سوالات هم بود که تاحدودی جواب میدونستم ولی به خاطر نمره منفی ریسک نمیکردم نمیزدم …البته من بومی نیستم متاسفانه و خیلی هم به این کار نیازمندم..خیلی بیشتر از خیلی….


تجربه شماره ۲۶ : نقل قول : محم ددر : ۹۴/۰۵/۰۱ ۱۵:۱۸:۳۳ 

به نظر من سوالات استخدامی سخت نیستن.من ک موقع امتحان دادن سرکار بودم و واسه ازمونا خیلی کم خوندم.ب نظرم ادبیات و معارف در حد سوالات دبیرستانه.غلط املایی و تشابه معانی اشعار و ارایه های ادبی و قواعد گرامر بکارگیری از نقطه، ویرگول،سه نقطه و… رو بلد باشین کافیه.واسه معارف هم کتابهای دین و زندگی دبیرستان میتونه خوب باشه یا سوالات استخدامیها ک تو این سایت زیاد هست.واسه هوش کتاب جی مت اگه بخونید عالیه.ب نظر من ریاضی و زبان زیاد تاثیر داره پ مباحث دبیرستان رو حتما بخونید


تجربه شماره ۲۷: نقل قول : گیلان تحلیل گر در : ۹۴/۰۵/۱۳

برای عمومی ادبیات و دین و زندگی سوالات کنکور سراسری سالهای گذشته .
برای اطلاعات عمومی همین سوالات کتابهای استخدامی کفایت میکنه حالا اگه واقعا میخای بخونی و وقتم داری یه نگاهی به سند چشم انداز بیست ساله بنداز و کتاب تاریخ دبیرستان رشته انسانی هم بخون.
برای ریاضی هم ریاضی دوران دبیرستان و آمار بخون.
برای icdl هم باید کار عملی بکنی پشت سیستم . یه سری سوالات کارگاهی و آزمونای عملی تو اینترنت هست .


تجربه ۲۸: نقل قول : ناصر در : ۹۴/۰۵/۱۳
سلام
منابع تقریبا مشخص هست (البته در زمان ثبت نام بطور کامل منابع و ضرایب در دفترچه ارائه می شود)
۱- حسابداری مالی (شامل اصول و میانه و بخشی از پیشرفته)
۲ حسابداری صنعتی عمدتا صنعتی ۱ و ۳ (ارزش فعلی و آتی بودجه بندی بهایابی مشترک و…) و مدیریت مالی (بخشی مشترک با صنعتی ۳)
۳ -بودجه (مباحثی که بیشتر در حسابداری دولتی مطرح است مانند اصل ۵۵ و ۵۶ و … اصل جامعیت، اصل وحدت، حسابهای مستقل دولتی مبانی نقدی و تعهدی و ترکیبات آنها و…)
۴ – مباحث مالیات های مستقیم (برای حسابداران خیلی ضروری) و قانون تجارت (عمدتا شرکتهای سهامی و…) و مالیات بر ارزش افزوده
۵ -اصلاعات عمومی و تاریخی و…
۶- فناوری اطلاعات (ویندوز و رایانه کار و اکسل و…)
۷- احتمالا ریاضی و آمار در سطح مقدماتی
۸ – زبان تخصصی و عمومی (در سطح متوسط و…)
۹- احتمالا مبانی سازمان
۱۰- مباحث جاری (پیمانکاری)
۱۱- استعداد تحصیلی (آزمون هوش و روانشناسی و…)
۱۲- همانطور که مستحضرید در همین آزمون، ادبیات فارسی و حتی چند سوال تاریخ و اطلاعات عمومی نیز وجود داشت.


تجربه ۲۹: نقل قول : همسر تطبیقی در : ۹۴/۰۵/۱۳ 

سلام برای دروس عمومی، جزوات موجود در سایتهای اینترنتی شما رو با نحوه آزمون و تستها آشنا میکنه
البته در صورتی که وقت داشته باشید کتب دبیرستان برای معارف، ادبیات فارسی، ریاضی و آمار و زبان انگلیسی عمومی بسیار جامع و کافی هستند
بهتر است در صورتی که وقت کافی ندارید بهتر است کتابهای آمادگی آزمون استخدامی نشر ایثارگران که در ۸ جلد برای دروس عمومی نوشته شده اند رو بخونید
هم حاوی تستهای عالی هست و هم مختصری تدریس میشود
درسته تعدادشون زیاده اما واقعا جامع هستند و در قطع کوچک چاپ شدند و میتونید در هر جایی با خودتون همراه داشته باشید و مطالعه بفرمایید


تجربه ۳۰: نقل قول : گیلان در : ۹۴/۰۵/۱۳
ادبیات و دینی سوالات کنکور سراسری ، کتاب فارسی عمومی پیام نورم بد نیست.برای اطلاعات عمومی همین کتابهای استخدامی کفایت میکنه اگرم میخای خیلی مایه بزاری یه نگاهی هم به سند چشم انداز ۲۰ ساله بکن ، کتاب تاریخ علوم انسانی هم بخونی بد نیست.برای ریاضی هم ریاضی ۱ دانشگاه و سوالات ریاضی دبیرستان و کتاب آمار دبیرستان . برای. هوشم بچه ها میگفتن باید کتابهای آمادگی برای کنکور دکترا را بخونی ، من خودم هنوز این کتاب تهیه نکردم


تجربه ۳۱: نقل قول : م در : ۹۴/۰۵/۱۳

سلام
ادبیات:زبان فارسی سال دوم دبیرستان و ادبیات کاردانی به کارشناسی پارسه.
ریاضی:ریاضی دوم دبیرستان و ریاضی بخش مشتق و انتگرال و حد
معارف :چون خیلی گستردست و از هر جایی سوال میاد مثل احکام من پیشنهاد میکنم فقط تست زیاد بزنید تا باهمه مباحث آشنا بشید.
فناوری اطلاعات:اگه به مباحث icdlمسلطید از تست های فنی حرفه ای استفاده کنید.
زبان انگلیسی:سعی کنید کتابی پیدا کنید که کل گرامر رو داشته باشه ولی بیشتر از گرامر باید دامنه لغاتتونو افزایش بدید.
اطلاعات عمومی:برای این مورد هم سعی کنید با اطلاعات روز و اطلاعات تاریخی آشنا باشید. برای بخش تاریخش میتونید یه سر به کتاب تاریخ دوم دبیرستان (یا اگه اشتباه گفتم سوم دبیرستان) بزنید.در ضمن بخشی از سوالا هم از قانون اساسی هست که بهتره بهش مسلط باشید.
میتونید از تست هایی که مخصوص آزمون های استخدامی هست و در کتابفروشی ها و همچنین سایت های مختلف هست استفاده کنید.
موفق باشید


تجربه ۳۲: نقل قول : پاکار در : ۹۴/۰۵/۱۳
سلام. راستش من واسه دروس عمومی اصلا وقتی واسه مطالعه نذاشتم. فقط دو سه روز بعضی روابط دروس تخصصی رو مرور کردم. از اون جایی که سال ۸۹ رتبه خوبی واسه ارشد آورده بودم مرور ۲ ۳ روزه واسه من کافی بود. چون زحمت اصلی رو زمان کنکور ارشد کشیده بودم. به نظرم سوالات دروس عمومی کاملا در سطح دوره دبیرستان هستند. از اونجایی که من اون زمان واسه کنکور کارشناسی دروس عمومی رو خیلی خوب خونده بودم تسلط خوبی به مسائل آزمون داشتم حتی با گذشت ۱۰ سال. ولی اگر قصد خوندن دارین طبق سرفصل های دوره دبیرستان پیش برین. مثلا واسه دینی :توحید، معاد، نبوت و … ادبیات: تاریخ ادبیات، آشنایی با آرایه های ادبی، دستور زبان فارسی و …
زبان انگلیسی رو هم چون مطالعه مقاله و کتاب زیاد دارم فکر کنم همه سوالات رو جواب دادم. من سوالات ریاضی فقط یکی رو جواب ندادم. اونم فکر کنم سوال مربوط به آمار بود. ریاضی یه سری مباحث مشخص داره. بحث توابع، مشتق، انتگرال، احتمال، آمار و … روابط کلی این مباحث رو باید مطالعه کنید حتما.


تجربه ۳۳:  نقل قول : عباس کارمند یران در : ۹۴/۰۵/۱۷ ۰۰:۱۵:۲۴

ادبیات : فارسی عمومی پیام نور
ریاضی و امار : امار و مدلسازی دبیرستان ریاضی گاج انسانی
زبان : نارسیس ۵۰۴
اطلاعات عمومی : قانون اساسی – تاریخ معاصر دبیرستان – سازمانهای بین المللی – چشم انداز بیست ساله – سوالات استخدامی طرح مهر افرین ( قسمت اطلاعات عمومی )
معارف : سه سال دبیرستان نشر الگو – فایل پی دی اف احکام به زبان ساده را از اینترنت دانلود کنید
فناوری اطلاعات : هرکتابی باشه فقط ورد و اکسل و …. را با سیستم عملی تمرین کنید چون سوالات مفهومی – تجربی میدن
موفق باشید


تجربه ۳۴: نقل قول : عبد در : ۹۴/۰۵/۲۵ ۱۷:۵۹:۱۸

دوست عزیزم، من تجربه خودم را که در کنکور داشتم و برایم نتیجه بخش بود را برای شما و بقیه عزیزان بیان میکنم، امیدوارم مفید باشد، هرچند روش درس خواندن هرکسی منحصر به فرد است.
۱- سعی کنید کتابها را به طور موازی مطالعه کنید، مثلا نگویید معارف را تمام میکنم و بعد میرم سراغ ادبیات، برای کسانی که تازه شروع کردند مثلا معارف را که درس ساده ایست سعی کنند هر شب، یکی، دو ساعت مانده به خواب چند صفحه از کتاب را بخوانید(کاری که من برای کنکور انجام دادم و نتیجه هم گرفتم )
۲- یک ربع آخر را به مرور کردن اختصاص دهید، مثلا همین معارف که قرار است هر شب بخوانید، یک ربع آخر سعی کنید کتاب را بسته و هرچیزی که در این یکی دو ساعت خوندید را تو ذهنتون مرور کنید تا ذهن بتواند مطالب پراکنده ای را که توی این چند ساعت خوندید جمع بندی کند، تاثیر این کار برای من فوق العاده بود.
۳- فردای اون روز دوباره قبل از خواندن مطالب جدید سعی کنید یک مرور کوتاه روی مطالب قبل داشته باشید، این مرور شاید ۵ دقیقه هم وقت شما را نگیرد ولی تاثیرش در ماندگاری مطالب بسیار بالاست(برای من که اینگونه بود).
۴- در آخر هم به نظرم در روزهای آخر بهتر است از خواندن مطالب جدید و سنگین که باعث اضطراب و استرس می شود خودداری شود و وقت خود را فقط به خواندن مطالب جدید ساده و مرور اختصاص داد.
موفق باشید.


تجربه ۳۵: نقل قول : آیدا در : ۹۴/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۴:۴۳ (وزارت نیرو)

سلام دوست عزیز ممنونم
من چون واسه کنکور ارشد خوب خونده بودم و اتفاقا واسه کنکور it هم خونده بودم چون منابع بیشتر از درسای کنکور it بودن زمانی که آزمون گذاشتن آمادگی داشتم و خوندنم واسه آزمون فقط حالت مرور داشت. من تقریبا واسه هر درس دو سه تا انتشارات رو خونده بودم مثلا واسه شبکه هم مقسمی رو خوندم هم پوران پژوهش هم مدرسان هم پارسه که البته هیچ کدوم این منابع هم از نظرم به درد بخور نبودن و همه چی رو پوشش نمیدادن.ولی با این حال واسه آزمون آبان کتابای مقسمی و پوران همه چی رو پوشش داده بود. ولی آزمون اردیبهشت اینطور نبود و از منابع دیگه ای سوال داده بودن که البته اگر مطلب اصلی رو بلد بودی میشد به سوالات جواب داد چون ساده بودن.ممکنه سری بعد باز هم منابع تغییر کنن.
پیشنهاد من به شما اینه که کتابای کنکور ارشد رو خوب بخونید و بفهمید تا هر سوالی از هر منبعی طرح شد بتونید جواب بدین.زیاد هم سراغ مباحث پیچیده نرین چون اصولا از مسائل خیلی سخت سوال نمیدن.
در کل سوالات سخت نیستن.
بخونید۱۰۰درصد قبول میشین
اگر خوندین و خدایی نکرده قبول نشدین بیاین یقه منو بگیرین


تجربه ۳۶:  نقل قول : Dalamper در : ۹۴/۰۹/۰۸ ۱۰:۴۲:۳۱ (سازمان امور مالیاتی کشور)
سلام خواهر گرامی
دروس عمومی: کتاب های دوره متوسطه تا پیش دانشگاهی، تاریخ، قانون اساسی ج ا ا، و چشم انداز ۲۰ ساله ایران، (فایل pdf تو اینترنت هست) ، کتاب گنجینه سوالات آزمون های استخدامی نوشته شاپور درویشی (جلد کتاب آبی رنگ) و بعد اینکه به دروس مسلط شدین میتونید با زدن تست آمادگی خودتون رو افزایش بدین، برای هوش من چون قبلاً آزمون دکتری شرکت کردم سوال هاش برام آشنا بود،سوال هوش تو آزمون های سازمان سنجش همون سوال های استعداد تحصیلی هست که تو اینترنت پیدا کنید و بخونید، اگه مجری ازمون سنجش نباشه هوش راحت تر میشه و تو همون کتاب استخدامی نمونش هست، برای کامپیوتر باید ICDL بلد باشین چون سوال ها کاربردی و جزیی طرح می شه، دقت کنید که به مسایل روز آگاه باشید چون سوال های اطلاعات عمومی ازشون مطرح میشه، زبان و ریاضی هم همه ضعیف هستن حتی یه تست هم بزنید ۱۰ نفر جلو می فتید، کتاب در این مورد زیاد هست.
دروس تخصصی: باید در حد آزمون کنکور کارشناسی ارشد خوب مطالعه کنید و مسلط باشید. موفق باشید.


تجربه ۳۷: کاربری : مجتبی ارسال : ۹۴/۱۰/۱۹ ساعت ارسال : ۱۱:۰۶ کد دیدگاه : ۶۲۵۵۴۰ (سازمان تأمین اجتماعی)

سلام مجدد
دوست عزیزمو (به امید خدا )ظاهرا پارسال توی ازمون قبول شدن اطلاعات کاملی دارن بنده هم از ایشون به نوبه ی خودم تشکر میکنم قطعا توضیحات و راهنمایی هایی ایشون برای بنده مفید بوده! وهمچنین جناب سیروان!
در مورد منابع تئوری های مدیریت و منابع انسانی دوستان رضاییان و سعادت رو پیشنهاد دادن ، بله این دوتا هم میتونه جزوه منابع باشه اما بجای اینکه توی این وقت کم باقی مونده بخوایین این حجم کتاباو بخونید به نظر بنده اون طوری که سوالات تئوری مدیریت رو بررسی کردم به نظر شخصی بنده خلاصه کتاب تئوری های مدیریت سازمان استیفن رابینز رو بخونید که لینکشو براتون مذارم کتاب کم حجم و حاوی نکات برجسته و مهم که تقریبا میشه گفت همه ی سوالات مدیریت سازمان از این جزوه بوده خودتون اگه یه بررسی اجمالی داشته باشید متوجه میشید/

لینک کتاب تئوری مدیریت رابینز (کلیک کنید)

همینو به همین صورت کپی پیست کنید توی مرورگرتون!
در مورد منابع انسانی هم بگم که ارزشش نسبت به تئوری مدیریت از نظر توازن سوالات کمتر هستش ولی در هر صورت باید مطالعه بشه چون کلا دروس تخصصی ضریب ۳ دارن و عمومی ضریب ۱(طبق جزئیات ازمون عرض کردم درصد هارو)
در مورد منبعش هم کتاب اسفندیار سعادت میتونه مفید باشه

خلاصه کتاب مدیریت انسانی دکتر سعادت

در مورد دروس عمومی بنده با توجه به اینکه تجربه دوتا ازمون استخدامی دیگه رو هم دارم(سازمان دامپزشکی و آموزش و پرورش) و در مورد ازمون اولی بگم که چون تجربه ای از ازمون های استخدامی نداشتم و نمیدونستم چه سوالاتی میاد رتبه نیاوردم ولی در ازمون اموزش پرورش چون تجربم بیشتر شد رتبه ی ۱۱ رو ارودم که عملا بازم شانسی نداشتم برای قبولی اما در مورد نوع سوالات و ترتیب و چینش و سبک سوالات عمومی اینو بگم که در مورد زبان همونطور که دوست عزیزمون(سیروان) گفت بیشتر روی لغات تمرکز داشته باشید ، امار بیشتر در مورد چولگی انواع آن چندک چارک ، واریانس میانگین و انواعش ، مد میانه ، بیشتر حول این مفاهیم هستش ریاضی هم اصلا سوالات مشتق و انتگرال ، ماتریس و اون ریاضیانتی که توی دانشگاه خوندیم نمیاد همون مفاهیم پایه ریاضی دبیرستان کفایت میکنه! اطلاعات عمومی هم که نمیشه کاریش کرد بستگی به خودتون داره ، هوش هم همین جزوه ی توی سایت میتونه مفید باشه ولی اینو بگم که بعضی از سوالات هوشش واقعا مزخرف و بی معنی هست (از نظر من) یه نکته دیگه هم درمورد سوالات هوش اینه که معمولا نصف سوالات این بخش رو دوتا متن هستش که میدم بهتون و ۵ سوالات از هر متن ازتون پرسیده میشه (دقیقا مثه کنکور ، سوالات زبان که دوتا پسیج میدن)که باید جواب بدین ، معارف هم که بعضی از سوالات از توی کتابای دبیرستان میاد ولی بعضیاش هم بستگی به اطلاعات خودتون در این زمینه داره و منبع خاصی نداره و جزوه سایت میتونه در این رابطه مفید باشه، در مورد کامپیوتر هم بگم که من با اینکه خودم مدرس کامپیوتر بودم بعضی سوالاتش برام تازگی داشت میتونین از جزوه ی سایت استفاده کنید خیلی خوب هستش در این زمینه اونایی که مدرک icdl دارن میتونن خوب از پسش بر بیان! ادبیات هم همون مفاهیم دبیرستان خوبه به علاوه ی جزوه ی سایت!
این تمام اطلاعاتی بود که بنده از دو ازمون قبلی تجربه داشتم(سوالات عمومی) امیدورام مفید واقع بشه
امیدوارم موفق باشید دوستان
حق نگهدارتون
یا علی


تجربه ۳۸: کاربری : نقل قول : ناشناسدر : ۹۴/۱۰/۱۹ (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور)
سلام
من ریاضی دبیرستان رو خوندم.بیشتر سال دوم و یکم هم از مشتق و انتگرال و معادلات خطی
آمار نزدم
معارف هم فقط تست خوندم و از کتاب های استخدامی که تو کتاب فروشی ها هست استفاده کردم.البته یه سری سوالات هم توسط سایت هاس مختلف به فروش میرسه و یک سری هم میتوتید رایگان تو اینترنت پیدا کنید.
ادبیات هم از ادبیات کاردانی به کارشناسی پارسه و زبان فارسی سال دوم دبیرستان
هوش هم تو همون کتاب های تست استخدامی هست.فقط تست بزنید.البته ما تو این آزمون سوال هوش نداشتیم.
موفق باشید


تجربه ۳۹: نقل قول : bigbang در : ۹۴/۱۰/۱۹(سازمان ثبت اسناد و املاک کشور)
برا دروس عمومی زبان فارسی یادت نره (من از پی دی اف کتابای دبیرستان و پیش دانشگاهی استفاده کردم تو ۳ ساعت همشو میشه یه نگاهی انداخت و اون نکته مهماشو دراورد- همین کفایت میکنه) – علائم هجاوندی هم تاکید کن و در کل مطالب اصلی رو مرور کنی کفایت میکنه
من خودم سر جلسه برا ریاضی و امار وقت نذاشتم و چندتا سوال بیشتر هم جواب ندادم(چندتا سواله خیلی اسون داره همیشه اونا رو پیدا کن سریع) به خودم فشار نیاوردم که تا اخر ازمون مثل خیلیا کم نیارم جلسه رو ترک کنم (خیلیا آخرای جلسه کم اورده بودن البته قبولم نشدن) اما بقیه دروس از جمله زبان و رایانه و معارف و ادبیات به نظرم اسون اومدن من سوالایی که غیر منطقی سخت باشه و انتظار الکی داشته باشن از ادم ندیدم
شخصا خودم تو جلسات خیلی خیلی راحتو خونسرد فقط رو کاره خودم تمرکز میکنم و نکته ی خیلی مهم اینکه قبل از جلسه با کسی حرف نزنی بهتره و فکرتو نده به بعضیا که قبل از ازمون از خودشون تعریف میکنن و از منابعی که مطالعه کردنو موفقیت هایی که دارنو این حرفا میگن . اونا از همه ضعیف ترن دارن سعی دارن تو رو قبل از ازمون شکست بدن


تجربه ۴۰: نقل قول : میلاد در : ۹۴/۱۰/۳۰ ۱۶:۱۵:۰۷ (آموزش و پرورش)

کتابای کنکوری رو واسه عمومی ها بخونین
مثل ادبیات و ارایه های ادبی کانون فرهنگی آموزش
دین و زندگی کنکور گاج
زبان انگلیسی کتاب لعات گاج
برای اطلاعات عمومی ,کتاب های استخدامی
و برای مهارت های ICDL هم جزوه هاش هست اینترنت سرچ بکنین
البته کتاب کنکوری ها رو قرار نیس بشینین ریز بخونین ,معمولا واسه استخدامی ها کلیات میدن .
موفق باشین .


تجربه ۴۱: کاربری : ناشناس ارسال : ۹۴/۰۵/۲۴ ساعت ارسال : ۱۰:۱۰ کد دیدگاه : ۴۶۳۴۷۵ (آموزش و پرورش)

طبق قولی که داده بودم، می خواهم چند تا منبع برای عمومی ها با کسب اجازه از ادمین عزیز بذارم، البته قبلش لازم میدونم توضیح بدم که اصلا قرار نیست سنجش حتما از این منابع سوال طرح کند و یا این ها بهترین هستند، شاید شما منبع بهتری سراغ داشته باید که اگر دوست داشتید می توانید تذکر دهید. بعضی از اینها به سلیقه خودم انتخاب شدن و البته اکثر این منابع با توجه به تجربیات دوستان که قبلا آزمون دادن و شما هم قطعا اطلاع دارید، بنابر این هیچ الزامی به رعایت این موارد نیست و اگر خودتان منبع بهتری میشناسید می توانید از همان استفاده کنید.
————————————-
اکثر کتابهایی که در این بخش معرفی می شوند از: ” پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی” به آدرس www.chap.sch.ir هستند. از این سایت می توانید تمام کتاب های مدرسه را دانلود کنید، البته من سعی کردم لینک مستقیم هر کتاب را برای تسهیل دانلود قرار دهم، اما اگر دوست داشتین خودتان بین کتابها سرک بکشین می توانید از آدرس بالا استفاده کنید.

۱- فناوری اطلاعات مهارتهای هفتگانه (I.C.D.L)
الف) مفاهیم پایه فناوری اطلاعات (کلیک کنید)

ب) مبانی رایانه (  کلیک کنید)

نکته: به نظرم فصل دوم و هفتم نیاز به خواندن نداره (خوشحال شدین نه!؟

پ) سیستم عامل( ویندوز ۷)
جلد اول: (کلیک کنید)

جلد دوم: (کلیک کنید)
نکته: برای دوستانی که هدفشون فقط I.C.D.L هست نیازی به خوندن فصل چهارم، پنجم و ششم از جلد دوم نیست(دوباره پریدین بالا که…!

ت) Word (کلیک کنید)
نکته: برای دوستانی که هدفشون فقط I.C.D.L هست فقط بخش اول یعنی «واژه پرداز» را بخوانند.

ث) PowerPoint و Excel (کلیک کنید)

نکته: این کتاب واس شماست، یعنی کلش واس شماست!

ج) بانک اطلاعاتى اکسس
مقدماتی: (کلیک کنید)

پیشرفته : (کلیک کنید)

نکته۱: طبق مطالبی که من از دوستان که سابقه شرکت در آزمون دارن خوندم، بیشتر روی موارد بالا تاکید میشود و لذا اگر فرصت کافی ندارید می توانید ” بانک اطلاعاتى اکسس” را فاکتور بگیرید و وقت خود را بر روی دروس دیگر تنظیم کنید، اگر هم دوست داشتید بخونید همون مقدماتی فکر کنم کافی باشه.
نکته۲: دوستان کامپیوتری که برای استاد کار ثبت نام کردن با توجه به مواد امتحانی معرفی شده از طرف سنجش فکر کنم باید کتاب شاخه آموزش فنى وحرفه اى« پیشرفته » کامل خونده بشه، برای هنرآموز هم خوندن دستورات sql (فصل ۵) و نرمال سازی (فصل ۷) میتونه مفید باشه.


تجربه ۴۲: کاربری : [رفیق شفیق] ارسال : ۹۴/۱۱/۰۱ ساعت ارسال : ۱۱:۱۶ کد دیدگاه : ۶۴۴۴۷۳ (بانک ملت)

الهام۶۹:
حسابداری:مدرسان شریف(نویسنده اش یادم نیست)
خردوکلان:مدرسان شریف()
مدیریت مالی:رضا تهرانی
بقیه دروس حسابداری نمیدونم اخه من رشته ام مدیریت هستش …ولی اینا که نوشتم حتما تهیه کن بخون بهترین منابع هستند..اونا رو خوندی بعدش برا محکم کاری تست های ایران استخدام رو براهرکدوم از درس ها دانلود کن بخون مفیده..
زبان انگلیسی:کتاب معجزه آسایی برا زبان انگلیسی پیدا نمیشه باید از قبل مطالعه کرده باشی دایره لغاتت باید خوب باشه اما برای گرامر زبان پیشنهاد می کنم کتاب پوران پژوهش رو بگیر حرف نداره از اول تا اخر گرامر کارشناسی کامل توضیح داره باذکر مثال و تست های فراوان.
ادبیات و معارف هم ازمطالب دبیرستان کتاب تهیه کن همونا کافیه..
برا درس اطلاعات عمومی هم تو بازار کتابای زیادی به این اسم یا اسم مصاحب حضوری هست بگیر خیالت راحت ..
ریاضی:برا درس ریاضی از پایه باید بلد باشی حالا اگه زیاد ریاضی قوی نیستی یه سری کتاب هست که جامع یعنی تمام دوران دبیرستان داخلش هست تست بعلاوه درسنامه حجمش زیاده اما کتاب خوبیه…
بکوب میخای بخونی اگه سرعت مطالعه و دقتت متوسطه چهار الی شش ماه کافیه که به امادگی لازم برسی…
همینارو میدونستم جواب دادم..
موفق و سربلند باشی .
درضمن قبلا تو ۲۰یا۳۰صفحه قبل کاربری به نام مسعود اسدی منابع خواسته بودن که کسی جواب نداده بود اما من همون جا جواب دادم ظاهرا ندیدن ولی این جواب که برای خانوم الهام۶۹نوشتم براشماهم مفیده..
التماس دعا.


تجربه ۴۳: کاربری : محمد ارسال : ۹۴/۱۰/۳۰ ساعت ارسال : ۱۵:۵۷ کد دیدگاه : ۶۴۳۴۱۹ (سازمان تأمین اجتماعی)
با سلام
منابع مناسب امور بیمه _عمومی و تخصصی
ادبیات سال اول دوم سوم پیش
زبان فارسی سال اول دوم سوم
تاریخ ادبیات جهان سال دوم و سوم انسانی
آرایه های ادبی انسانی
دین و زندگی سال دوم سوم پیش همراه احکام
فرهنگ واژگان زبان دبیرستان
آمار سال دوم +تست ریاضی گاج انسانی
قانون اساسی.تست اطلاعات عمومی شاپور درویشی.تاریخ معاصر انسانی و ریاضی
کاربرد کامپیوتر در حسابداری پیام نور +مهارت هفتگانه icdl
هوش استعداد دکتری
جزوه تامین اجتماعی ۱۸صفحه
مجموعه تست مبانی مدیریت مهرداد پرچ
قوانین و مقررات بیمه تامین اجتماعی تالیف عاطفه زاهدی
حقوق بیمه تالیف ایرج بابایی انتشارات سمت


تجربه ۴۴ : نقل قول : tapourدر : ۹۴/۱۲/۲۰ ۱۷:۰۸:۲۶ (استخدام شهرداری ها)

سلام، ممنون،
نومید نباشید هیچ موقع،
منم کم امید داشتم ب خاطر تعداد زیاد شرکت کنندگان تو شاخه مورد نظر خودم.
اما نومید نبودم کامل.

معمولا منابع تو این آزمونها چون مشخص نیستش، بعضی مواقع شانس هم دخیل هستش توی انتخاب منابع برای مطالعه.
امیدوارم براتون مفید باشه.
+
منابع من متفرقه و زیاد بود.
هم منابع اینترنتی و هم کتب چاپی

منابع اینترنتی:
از نمونه سوالات استخدامی سالهای قبل که تو اینترنت بود گرفته تا تست های دانشگاهی، جزوات دانشگاهی و تست های کارشناسی ارشد.
+
منابع و کتب چاپی
سوالات آزمونهای استخدامی(هوش) خانم علی نیا
کتاب جامع مبانی مدیریت(برای رشته هایit و مدیریت) آقای قربانی
مفاهیم و نکات اساسی مجموعه مدیریت(کنکور کارشناسی ارشد) آقای نوروزی، نیک نقش، حق شناس و..
مدیریت منابع انسانی دکتر سعادت
تئوری سازمان دکتر الوانی
و.. (مثلا برای روانشناسی هم کتاب گرفته بودم، اما تو آزمون نبومده بود)

دو مورد آخر از دروس دانشگاهی کارشناسی ارشد هستش…
+
با اینحال خودم زیاد از منابع مورد مطالعه م راضی نبودم، هم بخاطر فرصت محدودم برای مطالعه و هم مشخص نبودن منابع آزمون .

برای منابع انسانی، متفرفه بازم جزوه و کتاب بود،
با اینحال، ب همین منابع بسنده کردم.


تجربه ۴۵ : نقل قول : محمد ب در : ۹۵/۰۱/۲۹ (استخدام بانک ملت)

هر ازمونی با ازمون دیگه ای در مورد دروس امتحانی فرق میکنه و حتی بستگی به این داره طراح سوالا سنجش باشه یا خوده سازمان.
تخصصی انچنان فرقی نمیکنه برای حسابداری مالی دوجلد کتاب مرور جامع نوروش و تستهای ارشدش.
صنعتی جمشید اسکندری و تستهای ارشد.مدیریت مالی کتاب رضا شباهنگ برای سازمان حسابرسی.حسابرسی مرور جامع نوروش. بودجه کتاب پیام نور. حسابداری مالیاتی هر کتابی که قانون ۹۵ بود رو بخون.حسابداری دولتی چون که مطالب خیلی زیاده از هر منبعی بخونی خوبه.اقتصاد خرد و کلان نظری.
عمومی اگه سنجش بده هوش و استعداد تحصیلی باید کتاب gmat دکتری رشته مدیریت رو بخونی اگه خوده سازمان بده راحته در حد معنی کلمه و بازی و ریاضی.
معارف و ادبیات کتاب های دوره دبیرستان و احکام برای معارف.
کامپیوتر کتاب isdl عالیه و باید عملی هم خوب بلد باشی یعنی کار کرده باشی.ریاضی و امار بستگی به پابت داره ولی کتاب هادی رنجبران خوبه و اکثر سوالا از این کتابه.زبان دوره دبیرستان و کلمات ۵۰۴ رو باید بدونی.
اطلاعات عمومی هر چ قدر بدونی بازم کمه.
حالا بستگی به امتحان داره هر دروسی که تو امتحان اومد یکی از منابع بالا رو باید بخونی.
البته دوستانی اینجا هستن که صاحب نظر هستن.
ولی چون من فقط دوتا ازمون دادم و هر دو رو قبول شدم همین منابع رو خوندم.


تجربه ۴۶: نقل قول : محمد ب در : ۹۵/۰۱/۲۷ (استخدام تامین اجتماعی)

دوست عزیز دروس عمومی بستگی به خودت داره و چقدر زرنگ و باهوش باشی.
من معارف قلم چی خودم و احکام بلد بودم که احکام سوال میدن.
ادبیات نخوندن چون از اول قوی بودم.ولی شما باید قرابت معنایی و تاریخ ادبیات و ارایه ادبی و معنی و املای کلمات و نام کتاب و نویسنده ها رو بلد باشی..کتابهای دبیرستان کفایت میکنه..
ریاضی و زبان و هوش و کامیوتر و اطلاعات عمومی به خودت بستگی داره که چقدر بدونی.چون متاب خاصی نمیشه معرفی کرد.
ولی ریاضی و امار هادی رنجبران رو بخون نه همشو فصول مهم.
کامیوتر هم icdl سطح ۱ و ۲ خوبه.
هوش و استعداد تحصیلی اگه سنجش طراح سوال بود کتاب gmat رشته مدیریت برای دکتری عالیه که اکثر کتاب خونه ها دارن.اگه سنجش نبود اسون میدن در حد تطبیق معانی و ریاضی.
بقیش هرچقدر بخونی بازم کمه.
اما تخصصی: اگه میتونی حسابداری مالی نوروش هر دو جلد رو بخون و تستای ارشدش رو بزن.
صنعتی: هم نوروش عالیه اگه سنگین بود جمشید اسکندری خوبه.
بودجه: کتاب پیام نور عالیه.الان کتاب دست خودم نیست ولی جلدش سفید و سبز رنگه..همه پیام نوریا اونو میخونن..
اگه اقتصاد بیاد خرد و کلان نظری.
اگه مدریت مالی بیاد دو جلد شباهنگ.
حسابرسی بیاد مرور جامع نوروش و تست هاش رو بزن.
حسابداری مالیاتی بیاد کتاب جدید با قوانین ۹۵ هر چی پیدا کردی بخون به جز پیام نور چون قدیمیه.
فقط دولتی نمیدونم چی باید بخونی.
این منابع برای تمامی استخدامی ها بود حالا بستگی داره چ دروسی تو ازمون بیاد.


تجربه ۴۷ : نقل قول : ایمان در : ۹۵/۰۲/۱۶ ۲۳:۳۶:۳۳

سلام دوست من
فک نکنم منبع خاصی لازم باشه
مثلا من کتاب:
“سوالات عمومی آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش” رو خودنم
حالا اسم انتشاراتیش رو نمی گم تا تبلیغ نشه و مدیر نظرمو بذاره برات
ولی اکثر سوالات بنظرم تو همه کتابا باشه
فقط ریاضیتو باید قوی کنی
میتونی یه کتاب ریاضی عمومی دانشگاه(از اینا که بیشترش تست هست و کمی توضیح داده اول هرفصل====>>>> مث کتابای کنکور) بگیری و مرور کنی


تجربه ۴۸ : نقل قول : ناشناس در : ۹۵/۰۲/۱۹ ۱۰:۳۶:۰۷ (استخدام تامین اجتماعی)

دوست عزیز ممنون از شما
خواهش میکنم برامون دعا کنید که از مراحل بعدی ام سالم بیایم بیرون ان شالله در آزمونهای بعدی شما موفق به پیدا کردن یک شغل خوب بشین
من برای عمومیها کتاب های دبیرستان رو خوندم کامپیوتر هم از اطلاعات خودم +کتابهای icdlفنی حرفه ای استفاده کردم جزوه آشنایی با تامین هم
سوال میاد برای تخصصیها من
مدیریت کم خوندم بیشتر قوانین تامین اجتماعی خوندم
اما اونهایی هم که مدیریت خیلی خونده بودن میگفتن سوالات مدیدیت این دوره بدجوری سخت بوده
ولی تئوری مدیریت(اگر اشتباه
نکم)رضایی و مدیدیت منابع انسانی اسفندیاری کتابهایی بود
که بیشتر بچه ها خوندن از کامنتهاشون در همون روزهای
اولیه آزمون مشخصه
منم این کتابها رو دانلود کردم
ازنت به صورت روزنامه ای خوندم
امیدوارم زودتر در یک آزمون
خوب قبول بشین و جای خوبی
استخدام بشین


تجربه ۴۹ :نقل قول : مکانیک در : ۹۵/۰۲/۲۴ ۰۰:۱۰:۵۰ (ازمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی)

معارف-دوم سوم پیش
کتاب تست گاج
ریاضی-تو گوگل بزن جزوه مختصر ومفید ریاضی کنکور تجربی اون قسمتای اول معادله خط و نمودارهارو بخون درجه دوم و سوم،همیشه دوتا سوال احتمال میدن یکم سخته،ی جزوه امار تجربی گیر بیار باتست کم اونم بزن چهارتا از امار میدن
کامپیوتر-دوتا کتاب ای سی دی ال درجه یک ودو بخر اما نمیخاد همشو بخونی نمونه سوال دانلود کن برو از رو نمونه سوال اون قسمتای کتاب بخون نمیخاد عمیق کتابو بخونی
هوش-باید باهوش باشی ریاضی حل مسعله قدرت تحلیلت بالا باشه منتها کتاب مدرسان شریف خوبه
اطلاعات عمومی-ی فایل تو اینترنت تقریبا هزارتا سوال داخلشه خیلی خوب بود باضافه اطلاعات عمومی در مورد کوه ها رودها دریاچه ها مناطق عملیاتی و عملیات های مهم جنگ بدونی قانون اساسی بییار مهم باید مرور کلی بکنی سندچشم انداز اقتصاد مقاومتی برجام…
زبان -دقیقا عین کنکور کارشناسی
ادبیات-نباید همشو بخونی یخورده ویرایش کار کن لغاتی دبیرستان حفظ کن تاریخ ادبیات بصورت مختصرومفید اسم اثار حفظ کن یخورده هم تست ارایه هارو برن
تخصصی هم انجوری ک من برداشت کردم ایندفعه بیشتر رومفاهیم پایه ای ک باید حفظ باشی و مفهوم مسعلرو درک کرده باشی سوال میدن اما در کل اگه رشتت فنی همون منابع ارشد چون اگه مسعله بدن سختی سوالاتش از ارشد کمتره
موفق باشید


تجربه ۵۰ : نقل قول : مرتضی در : ۹۵/۰۲/۲۳ ۲۱:۵۵:۱۹ (استخدام پست بانک)

ICDL همون کتابای معمول توی بازار که تقریبا موسساتم درس میدن همونو جلد ۱ و ۲ رو بخون حالا اسم دقیقش یادم نیست.. البته من وقت نداشتم و فقط سرسری خوندم.
زبان و هوش و ریاضی هم که تقریبا بلد بودم و مشکلی نبود. زبان که پایم خوب بوده. ریاضی هم بنظرم همین کتابایی که بیشتر پایه ریاضی توش مطرحه بخون نمیخاد پیشرفته بخونی. هوش که دیگه بستگی به خودت داره بازم لازم نیست پیشرفته بخونی مثلاgmat یا هرچی دیگه. اینکه میگم بستگی بخودت داره چون پایه من بد نبوده. اما خب شاید بعضیا باشن کمی ضعیفتر باشن که توصیه می کنم بخونن حتما کتابهای پایه رو.
اما من به شخصه فقط مقداری icdl خوندم و بس.
یه نکته ای: حتما تستای سالهای پیش از این سایت یا هر مرجع که میتونی بگیر. بهت خیلی دید میده که کلا چی بخونی. مثلا خیلیا شاید اکثر وقتشون رو توی آمار تلف کنن و بخونن اما سوال همه از احتمال بیاد. وقتی تستای سالهای پیش رو بگیری دسته بندیشون کن و موضوعاتشون رو از منابع مختلف دربیار و مطالعه کن. مثلا همین ریاضی شاید چندین منبع رو باید مطالعه کنی و فقط به یک موضوع خاص بسنده نکن. طرف حسابمم فقط تو نیستی کلا همه دوستانی هستند که میخان امتحان بدن. اینقدر استرس نداشته باشین بخدا که چقدر بخونم و چی بخونم. هرچی گیرتون کرد حتی ساده و ابتدایی ولی مرتبط با موضوعات امتحان بود مطالعه کنید. این امیدم بدم بهتون که من فقط ۳ روز icdl خوندم نه اینکه بخونم فقط نگاه انداختم و دیگه هیچ کتابی مطالعه نکردم. پس حتما به استعداداتون مطمئن باشید و خودتون رو دست کم نگیرید. خیلی سخت نیست قبول شدن.
دینی فک کنم زیاد خوب ندادم اما مطمئنم ۵۰ به بالا که بوده.
به جو سازی ها توجه نکنید و فقط بخودتون و توانایی هایی که دارید متکی باشید. در آخر هم وقتی تلاشتون رو کردید بسپارید به خدا. مطمئن باشید هر چی که خیرتون و صلاحتون در اون باشه رو براتون رقم خواهد زد. وقتی تلاش کردید و سپردین نتیجش رو بخدا دیگه غمی نداشته باشید حتی اگه قبول نشدید چون مطمئن میشید مصلحت خالقتون بوده و اونم هیچوقت بده بندشو نخواسته.
امیدوارم مفید بوده باشه صحبتام


تجربه ۵۱: نقل قول : دوست در : ۹۵/۰۲/۲۳ ۲۲:۱۳:۳۸ (استخدام بانک ملت)

من صنایع ام.کتابهای مدرسان شریف رو خوندم،واسه ریاصی ودرسای تخصصی مث امارمهندسی و تحقیق درعملیات.ولی ریاصی رو اگه همون کتابهای دوران دانشگاه رو بخونید کافیه،سوالاش درحد ارشد نبود راحت تر بود.
هوش و زبان رو هم چیز خاصی نخوندم.دستورزبان دبیرستان کافیه و دایره لعاتت رو بالا ببر


تجربه ۵۲:نقل قول : زهرایی در : ۹۵/۰۲/۲۴ ۱۱:۲۶:۵۵

سلام دوست عزیز اگه برای آزمونای سنجش میخوای بخونی که باید عالی بخونی و واقعا وقت بذاری.
ولی من به شخصه برای این آزمون یه سری فصلای خرد و کلان پیام نور رو خوندم و پول و بانک سه فصل اینطورای پیام نور رو خوندم که توی این ازمون کلا پول و بانک یه جوری بود مثلن گفته بود امار GDPکجا منتشر میشه جوابشم بانک مرکزی بود!!!
سوالات پیچیده نمیدن
حسابداری در حد حسابداری یک خوندم ولی حسابداری برای اقتصاد واقعا سخت بود و مدیریت مالی بود سوالات؛ زبان در حد اول دوم دبیرستان لغتای خ آسون و هوش خ خ آسون؛ آی سی دی ال کتاب فنی حرفه ای رو خوندم چون قبلش آزمون داده بودم ک تو این آزمون جواب نداد اونایی که سوالای دانلود شده از نت رو خونده بودن خوب زده بودن.
و همه اینا به کنار شما تلاشت رو داشته باش ان شاءالله قبول میشی…


تجربه ۵۳ : کاربری : darya ارسال : ۹۵/۰۲/۲۴ ساعت ارسال : ۲۳:۳۵ کد دیدگاه : ۷۸۱۰۴۰ (استخدام تامین اجتماعی)

سلام
دوست عزیز N/R
برای منابع رشته حسابداری شما فقط مروری جامع بر حسابداری مالی و حسابداری صنعتی و حسابرسی دکتر نوروش و دکتر کرمی رو بخونین این منابع برای آزمون ارشد،آزمون استخدامی و آزمون حسابداران رسمی کافیه .برا حسابداری دولتی فقط کتاب دکتر باباجانی رو بخونید بعضی آزمونا حسابداری دولتی و مالیاتی هم جزء سوالاته برا مالیاتیم منبع خاصی نمیشناسم ولی کتاب حسابداری مالیاتی جمشید اسکندری فک میکنم خوب باشه.
برای دروس عمومی هم معارف دبیرستان و پیش دانشگاهی کفایت میکنه به احکامم مسلط باشید عالیه .
برای زبان و ادبیات فارسی و زبان انگلیسی بازم کتابای دبیرستان کافیه .ریاضی و آمار هم رنجبران خوبه ولی من خودم آمار رو از کتاب محسن طورانی خوندم و هم در کنکور ارشد و هم آزمون استخدامی درصد خوبی زدم .اطلاعات عمومی جزوه ۱۹۳صفحه ای سایت ایران استخدام خیلی خوبه .و در نهایت برای کامپیوتر هم به نظرم هر روز با ی برنامه آفیس کار کنین و خود ویندوز کفایت میکنه. این کتابا تو ی ماه خونده میشن ولی اگه میخواین به نتیجه مطلوب برسین همیشه اینا رو بخونین و همیشه آماده باشین
امیدوارم موفق باشید.هر سوال دیگه ای داشتین در خدمتتون هستم.


تجربه ۵۴  :نقل قول : بهنام. در : ۹۵/۰۳/۰۳ ۱۷:۵۱:۲۴ (استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی)

سلام دوستان گرامی
من برای کارشناس شبکه و سخت افزار قبول شدم وزارت نیرو
دروس تخصصی که مطالعه کردم
معماری موریس مانو
شبکه پوران.نتورک شهرام سبحانی
مدار منطقی جزوه های دانشگاه خودم
دروس عمومی.
ادبیات سال اول .دوم سوم.پیش دانشگاهی .
هوش منبع خاصی مطالعه نکردم غیر از نمونه سوالات که تو اینترنت زیاده و یه کتاب استخدامی هست مخصوص اموزش پرورش تستای اونو زدم.هرکتابی باشه مهم نیست.مهم اینه ذهنتون فعال بشه برلی بعضی استنتاج ها.تست زیاد بزنید
اطلاعات عمومی هم .تستای اینترنت.قانون اساسی.تاریخ معاصر دبیرستان.جلد زرد رنگ
زبان نزدم
ریاضی هم جزوه های ریاضیات ۱ و ۲ به اضافه درس امار دانشگاه.در همین حد کفایت میکنه.خیلی راحت میتونید تست ها رو بزنید تو ریاضی.البته بستگی به پایتونم داره
دینی کتابای دبیرستان.رساله ایت الله امام خامنه ای.البته رساله نیست .سوال و پاسخه.استفتاعات بعش میگن از امام خامنه ای
.در مجموع توصیه ای که به عنوان یه برادر کوچکتر به بچه های کامپیوتر میکنم اینه که سعی کنین تخصصی هارو خیلی بخونین.وقت بزارین.هر منبعی که دیدین تست بزنین.مخصوصا شبکه برای کارشناس شبکه.یادم رفت بگم برای شبکه کتاب مرجع شبکه های کامپیوتری مقسمی و اقای برومند خیلی کمک کننده است
اینم بگم تست تست تست
ان شالله موفق باشین
برای منم دعا کنین تو ادامه مراحل مصاحبه تخصصی و عقیدتی و گزینش خدا کمکم کنه…


تجربه ۵۵  : نقل قول : yasدر : ۹۵/۰۳/۰۴ ۲۲:۱۴:۳۰ (استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی)

سمانه جان من این کتابهای رو خوندم ؛
۱. ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور گروه مولفان
۲.کتاب زبان فارسی سال اول و دوم دبیرستان
۳. کتاب جامع دین و زنگی نشر الگو
۴. زبان انگلیسی پیش دانشگاهی و کتاب آمادگی برای آزمون های استخدامی نشر امید انقلاب
۵. ریاضی و آمار آمادگی برای آزمون استخدامی نشر امید انقلاب
۶. فرهنگ و معارف اسلامی آمادگی برای آزمون استخدامی نشر انقلاب
۷. کتاب مصاحبه حضوری نشر انقلاب

دوست عزیزم لطفا برام دعا کن این چهارمین جای هست که قبول میشم دعا کن این بار به نتیجه برسه


تجربه ۵۶ : نقل قول : میثمدر : ۹۵/۰۳/۰۴ ۲۲:۳۶:۰۳ (استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی)

برای عمومی هیچی نخوندم فقط دانش سیاسی و کامپیوتر و زبان رو خوب زدم. دانش سیاسی رو خوب زدم چون به شدت اخبار رو دنبال میکنم چه از طریق تلویزیون چه از طرق انترنت و کانال های موجود در تلگرام. کامپیوترش هم چون برای پایان نامه با آفیس زیاد کار کرده بودم خوب زدم. زبانش هم در حدکتاب ۵۰۴ اگه بلد باشی بالای ۵۰ میزنی. برای هوش چیزی نخوندم ولی خب ۲۰ درصد هوش رو راحت میشه ز بدون خوندن هیچ منبع البته این نظر شخصی بنده
امیدوارم راهنماییم به دردت خورده باشه


تجربه ۵۷ : نقل قول : رضادر : ۹۵/۰۳/۰۴ ۲۲:۴۴:۱۲ (استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی)

سلام دوست عزیز
تست ارشد بزنید
کتاب های ارشد شریف خوبه
البته اگه آزمون دست سنجش باشه اون که گفتم به کارت میاد ولی اگه وزارت نیرو خودش برگزار کنه همون جزوه دانشگارو بخونی زیادشم هست چون سوالاش خیلی آسونن و همین باعث میشه هیچ فرقی بین کسی که فقط رو خونی کرده با کسی که خیلی خونده مشخص نباشه
ولی کلا سوالای عمومی منبع خاصی نداره فقط بعضی چیزارو حتما باید بلد باشی مثه قانون اساسی
موفق باشید


تجربه ۵۸ : نقل قول : برق باختردر : ۹۵/۰۳/۰۴ ۲۲:۵۰:۳۰ (استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی)

سلام
منم کتاب استخدامی دستگاههای اجرایی دولت رو خوندم اگه خواستی بگیری چاپ جدیدشو بگیر
انشاالله موفق باشی برای آزمون بعدی قبولیتونوجواب بدیم


تجربه ۵۹ : نقل قول : علی در : ۹۵/۰۳/۰۴ ۲۲:۵۳:۵۷ (استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی)

من این کتابارو خوندم و واقعا به دردم خورد:
معارف و ادبیات دبیرستان کتابهای جامع مهروماه( زرد رنگ هست)
کامپیوتر کتاب دوجلدی سطح ۱ و۲ که شامل ۷ مهارت میشه. مولفاش موسوی و سبزعلی گلی
هوش کتاب استعدادتحصیلی مدرسان شریف.
البته من زبان و هوش رو برای کنکور دکترا کلاس میرفتم و مطالب همون کلاسا رو استفاده کردم.
اطلاعات سیاسی هم که تا دلت بخواد جزوه تو اینترنت پیدا میشه.
موفق باشید


تجربه ۶۰ :نقل قول : Dalamperدر : ۹۵/۰۳/۱۳ ۱۴:۲۹:۱۰ (استخدام سازمان امور مالیاتی)

سلام، کنکور که نیست بگیم حتما سوال از کتاب فلان مولف طرح بشه، من خودم عمومی ها رو از کتاب های دوره متوسطه خوندم + جزوه قانون اساسی+ جزوه چشم انداز ۲۰ ساله ایران+کتاب گنجینه استخدامی درویشی
از یکی دوستام هم پرسیدم که چند جا قبول شده گفت عمومی ها رو از دروس دوره متوسطه که خودمم گفتم، دروس تخصصی هم از کتاب های کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف خونده،
تخصصی ها رو هم از کتاب های کنکوری آزمون کارشناسی ارشد خوندم، مثل حسابرسی مرور جامع نوروش، صنعتی جمشید اسکندری، ریاضی و آمار هادی رنجبران، زبان عمومی عباس فرزام، اصول حسابداری جمشید اسکندری و حسابداری مالی مرور جامع نوروش، هر کدوم خودت راحت تری رو بخون، مهم اینه که جدی بخونی …


تجربه ۶۱ :نقل قول : شاهین شهردر : ۹۵/۰۳/۲۷ ۱۸:۰۱:۵۲ (استخدام تامین اجتماعی)

برای تخصصی رشته مدیریت سعی کن سرفصلها و نکات داخل کادر کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر علی رضاییان چاپ انتشارات سمت را بخونید
جزوه تامین به علاوه قانون تامین اجتماعی را هم بخونید
احکام هم کتاب آقای فلاح زاده را مطالعه کنید
امیدتون به خدا باشه صددرصد قبولید


تجربه ۶۲ : نقل قول : کرمانشاهی در : ۹۵/۰۴/۳۰ ۰۱:۴۶:۴۹ (آزمون استخدامی فراگیر)

سلام دوست عزیز حسابداری عمومی اصول ۱.۲.۳ ومیانه البته بیشتر ۲، کتابای نوروش ، برای صنعتی اسکندری ، مالیه عمومی یه کتاب خلاصه پور ولی هست با یه کتاب خلاصه دیگه من برای ارشد خوندم عالی بود اسمش یادم نمیاد، خرد و کلان هم نظری
عمومیا ادبیات کتابای کوچیک کلک معلم بچه های کنکوری یا خلاصه مهر وماه ، دین زندگی هم کتاب جامع مهر وماه یا کتاب مجموعه تستهای میکرو گاج ، زبان هم مهر وماه یا گاج ، کامپیوتر کتاب آمادگی برای ازمون های استخدامی زرین پور ، ریاضی هم مجموعه کتاب امادگی برای ازمون های استخدامی کاظم زرین ، قانون اساسی هم کتاب قانون و دانش ومسائل روزم یه سری فایل ونمونه سوال تو همه سایتا هست کتاب مجموعه امادگی برای ازمون های استخدامی ویه کتاب گنجینه سوالات استخدامی شاپور درویشی هست ، موق باشید


تجربه ۶۳ –  کاربری : علی ارسال : ۹۵/۰۵/۲۵ ساعت ارسال : ۱۲:۳۰ کد دیدگاه : ۸۹۲۹۳۷ (آزمون استخدامی فراگیر)

ا سلام. دوستان میخواستم یه تجربه از آزمون دوم فراگیر برای کسایی که امور اداری امتحان میدن بگم:
رمز موفقیت تو درسای عمومی و اختصاصی مخصوصا قانون خدمات کشوری مرور است و مرور است و مرور!
توی آزمون دوم از ریزترین قسمتهای قانون مدیریت خدمات کشوری سوال داده بودن و اگه کسی دقیق نخونده بود به شک میفتاد
مثلا تعداد روزهای مرخصی رو که توی چندیدن ماده از این قانون هست رو توی یه تست آورده بودن و یه مقداری هم پیچونده بودنش و سخت شده بود.
برای همین توصیه میکنم دروس رو حتما با مرور پیش ببرید مخصوصا icdl، حقوق اداری و مدیریت خدمات کشوری.
چون این سه درسو اکثرا بار اول هست که میخونن و این باعث میشه سریع فراموش بشه!
موفق باشید


تجربه ۶۴ – کاربری: مهندس عمراندر : ۹۵/۰۷/۰۵ ۰۱:۰۴:۳۴  (آزمون استخدامی فراگیر)

۱ماه بکوب بخونی قول میدم قبولی
من دو تا. آزمون وزارت نیرو قبول شدم
یکی ابان ۹۳ یکیم فراگیر سنجش دوم
رو تخصصیات تمرکز کن و سعی کن حداقل ۱ دور کتابای تخصصی رو خونده باشی
عمومیم با ویژگی خودت
من رو ای سی دی ال و زبان و ریاضی و اطلاعات عمومی تمرکز کردم
هییییچ سهمیه ایم نداشتم اینو گفتن که بدونی از همین الان ی استارت محکم بزنی ۱۰۰درصد قول میدم قبول میشی


تجربه ۶۵ – کاربری : فیزیک اسلامشهر ارسال : ۹۵/۰۸/۲۵ ساعت ارسال : ۱۳:۲۴ کد دیدگاه : ۹۸۵۹۸۹  (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)

این رو مینویسم برای دوستانی که احیانا تو ازمون بعدی میخان ازمون بدن. من تو این ازمون به لطف خدا قبول میشم. ولی باز هم عملکرد دلخواهم رو نداشتم. توصیه هام رو به ترتیب درس میگم
۱- مهارت کامپیوتر؟ از آفیس ۲۰۰۷ میاد. همینطور اینترنت اکسپلورر. از این درس نگذرید. تست های فنی و حرفه ای رو حتما بارها حل کنید. تمامی تست های ازمون های استخدامی قبلی رو بزنید. کتاب تو بازار هست. مطمئن شید ۲۰۰۷ هست.
۲- آمار: کلا ۴ تا فرموله. تو همین ازمون امسالم ۳ تا اومده بود. جزویه امار گزینه ۲ مخصوص رشته تجربی. با اون همه سوال های امار رو میزنید. ی نگاه کوچیکی هم به مبحث رگرسیون خطی بندازید. صرفا در حد رابطش
۳- ریاضی: ریاضی سال اول دبیرستان. ی کتاب تست کنکوری بگیرید بخش های مربوطه رو بخونید.
شاید ریاضی و امار تنها درسی باشه که درصد ۱۰۰ به راحتی توش عملی هست
۴- معارف: طراح هر چی دلش میخاد میده. کتاب های دینی و زندگی رو کنکوری بخونید و همینطور کتب قدیم دبیرستان( قبل سال ۸۵) رو حتما بخونید. ایات قرانی در مورد نماز. اسرار نماز. روزه. وصیت. حج. حق فرزند بر والیدن و… رو جداگانه بخونید. ی جزوه هم در اینترنت هست ماله انشارات دانشور فکر کنم اونم حتما بخونید.
۵- اذبیات: من نرسیدم اصلا بخونم. دوستان دیگه راهنمایی میکنن انشال..
۶- زبان: اگه زبانت خوبه اصلا نخون. اگرم خوب نیست باز هم اصلا نخون. لغت دریای بزرگی هست. درک مطلب زبان ی پروسه ظولانی یادگیری داره. وقت با ارزشت رو نزار سر زبان. هیچ تاثیری تو درصدت نداره یک ماه خوندن
۷- اطلاعات عمومی: قانون اساسی. شند چشم انداز ۲۰ ساله. همینطور اطلاعاتی در مورد مجلس( مثلا طرح یک فوریتی چی هست….).، شوراها، خبرگان بخون. اگه جونش رو هم داری مناسبت های مهم تقویم رو حفظ کن
اختصاصی فیزیک:
۵۰ تا سوال توی ۸۰ دقیقه. سوالات در سطح فیزیک پایاه های دانشگاه هست( بعضی هاشم با دبیرستان مشترک هست). تعداد سوالات زیاد هست و دست طراح باز هست از هر مبحثی سوال بده. به شدت وقت کم میاری. سوالات ساده تو ازمون زیاد میبینی. ولی برخی از سوال ها شبیه تست نیست بلکه گویا یک سوال پایان ترم هست. سریع تشخیص بده و وقتت رو نزار روی سوالات محاسباتی سنگین. من متاسفانه استراتژی بدی داشتم و با یک نگاه به صفحه اخر دفترچه اختصاصی دو سوال رو حل کردم ولی نذاشت مراقب وارد کنم( سوال اخر این بود عکس ضریب گذر هی خلا و تراوایی برابر چند است؟ میشه مجذور سرعت نور، یکی هم معادله موج ایستا رو داده بود و میگفت سرعت انتشار موج چنده)
ساعت ببر حتما. بون با ازمون خیلی راحتی روبرو هستی . مثال های داخل متن سه جلد هالیدی بخش زیادی از سوال ها رو تشکیل میدن. به دقت حل کنید و نکته ای بود حفظ کنید. وقت داشتید سول های ارشد رو هم حل کنید. وقت نداشتید اصلا حسرتش رو نخورید. حتما مرور کلی رو فیزیک های دبیرستان داتشه باشید.


تجربه ۶۶ – کاربری : رضا ارسال : ۹۵/۰۹/۰۸ ساعت ارسال : ۲۲:۲۸ کد دیدگاه : ۹۹۸۷۲۰  (آزمون استخدامی وزارت نیرو)

سلام
از دوستان رشته برق قدرت که میخوان آزمون وزارت نیرو امتحان بدن سوالی داشتم میخواستم بدونم بهترین منابع تخصصی که میخونید چیه به ما هم بگید تا بریم تهیه کنیم بخونیم مرسی و ممنون میشم اگه جواب بدید:

نقل قول : میم در : ۹۵/۰۹/۰۹ ۱۰:۴۸:۳۷
در مورد درس بررسی هم مثل کنکور ارشد فقط بررسی یک میاد
بیشتر سوالات از فصل اول بررسی میاد مباحثی مهمش بدست اوردن توان اکتیو و راکتیو و ظاهری
محاسبه ظرفیت خازن برای اصلاح PF توان مختلط دو باسه خیلی مهمه ( روابط توان انتقالی) و تئوری این فصل دو تا ولتاژ میدن با اندازه و زاویه مختلف میگن کدوم ژنراتوره ( تولید کننده ) کدوم موتور یا مصرف کنند ست غیر این توی فصل اول تئوری نداره شاید هم از بخش پریونیت یه سوال بیاد یا نیاد
فصل دوم که در مورد باندل کردن هست خیلی کم پیش میاد بخوان مسئله بدن چون واقعا وقت گیر و سخت میشه ولی تئوری از این بخش میدن زیادم میدن مثلا اینکه در صورت باندل کردن L و C چه تغییری میکنه ? دلیل باندل کردن ؟ با کاهش یا افزایش فاصله بین باندل ها چ اتفاقی می افته؟
تلفات کرونا چیه؟ از کجا بفهمیم در یه خط انتقال تلفات کرونا رخ داده؟
فصل سوم ک در مورد ماتریس انتقاله کلی سوال مسئله ازش میاد ک از فصل اولم بیشتر
و بیشتر از بخش ماتریس خط بلنده بدون تلفات میاد ( مسئلش خیلی سخته ولی چندتا نکته کنکوری هست ک با دونستنش بدون اینکه حل کنی جواب رو میتونی بزنی ) فصل دوم اکه مسئله بیاد نکته کنکوری داره ک نیازی به حل نیست فصل سوم تئوری داره ولی الان حضور ذهن ندارم مباحث تئوریش رو چون خیلی وقت نخوندمش
فصل چهارم و اخرین فصل هم در مورد مفهوم نقطه ژرف در خط انتقال ، مباحث بحث خطا های شبکه میاد فصل اسونیه
در مورد مدار هم من مدار منبع درست حسابی نداشتم فقط یکم از سوالات کنکور هنرستان و کاردانی به کارشناسی خوندم اونم سوال های خیلی مهم مثل نرتون و تونن و فرکانس ها
چون خیلی مدار رو ممکنه بپیچونند وقت نذاشتم
درس های دیگه هنوز معلوم نیست
ممکنه درس عایق و اندازه گیری هم جز منابع باشه ک خداااا کنه باشه اگر باشه یه هفته ای جمعه به نفعمونه
اگر خواستی در مورد سوالات عمومی هم توضیح بدم
دیگه ببخشد من در این حد میدونستم ببخشید اگر کامل نبود توضیحاتم


تجربه ۶۷ – نقل قول : میم در : ۹۵/۰۹/۰۹ ۱۹:۱۹:۵۳ (آزمون استخدامی وزارت نیرو)

دوست عزیز واسه سوالات عمومی
برای کامپیتر سوالات icdl فنی و حرفه ای و نمونه سوالات استخدامی رو بخوندی در حد درصد خوبی میتونی بزنی
واسه سوالات اطلاعات عمومی نمونه سوالاتی که تو نت هست رو بخون سند چشم انداز رو دانلود کن نکته برداری کن چند صفحه بیشتر نیست _ ساختار سازمان ها رو بخون که مثلا دیوان محاسبات وابسته به کدوم سازمانه؟ ( مجلس )
مباحث مربوط به مشروطه مهاجرت صغری و کبری قرار داد های زمان قاجار ( ناصر الدین شاه ) _ شواری نگهبان چند نفرن چطوری انتخاب میشن چند سال انتخاب میشن وظایف شون چیه ؟
قانون اساسی رو کی تفسر میکنه ؟ ( شورای نگهبان )
قانون های معمولی رو کی تفسر میکنه ؟ ( مجلس )
قوه قانون گذار ؟( مجلس و شورای نگهبان )
قانون اساسی رو کیا نوشتن ؟ یا نوشتن قوانین وظیفه کیست ؟ ( خبرگان)
در چ صورت مجلس غیر قانونیه ؟( وقتی شورای نگهبان نباشه برای نظارت)
نحوه استضای رئیس جمهور ؟( از طریق مجلس و تایید رهبری یا از طریق دیوان عالی کشور و تایید رهبری )
مدت دوره نمایندگان خبرگان ؟ ۸ سال
مدت دوره رئیس قوه قضاییه؟ هر پنج سال توست رهبر انخاب میشه
شواری نگهبان هر ۶ سال عوض میشن ولی هر سه سال بعضی از اعضا به قید قرعه عوض میشن
و در مورد سازمان های بین الملی مثلا علامت اختصاری سازمان کار چیه مقرش کجاست و اینا
سوالات نت رو بخونی در حد ۴۰ یا ۵۰ درصد میتونی بزنی
چند تا سوالم میاد از اطلاعات عمومی ک اصلا کسی نتونه بزنه
مثلا تو ازمون اموزش و پرورش سوال اومده بود نمایده اولین دوره خبرگان شیراز کی بود!
ادبیت و معارف هم برو کتاب های قدیمی تست کاردارنی ب کارشناسی رو بخون
واسه زبان نمیدونم
واسه هوش منبع خاصی نیست هرچی گیرت اومد مطالعه کن تا قوی بشی
واسه ریاضی ماتریس ها خیلی مهمه و اسون معادلات درجه اول و دوم
اتحاد ها امید ریاضی لگرایتم و حد توابع نمای پیدا کردن دامنه نا معادله واسه وزارت نیرو مشتق و انتگرام میاد که واسه بقیه جا ها نمیاد
آمار احتمالا واسه وزارت نیرو نیاد ولی اگر بیاد کتاب ریاضی دوم دبیرستان ( سال ۸۸ به قبل ) رو گیر بیار فصل اخر در مورد پیشامد ها و اینا ست اون رو بخونی راه می افتی


تجربه ۶۸ –  کاربری : سینا ارسال : ۹۵/۰۹/۲۲ ساعت ارسال : ۲۱:۰۸ کد دیدگاه : ۱۰۱۳۰۷۸ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)

پیرو درخواست منابع برای درس اطلاعات عمومی کلییه رشته ها و تخصصی رشته حسابداری موارد زیر پیشنهاد می شود.
اطلاعات عمومی : قانون اساسی – چشم انداز ۲۰ ساله – حقوق اساسی – تاریخ معاصر ( کتاب دبیرستان سال سوم ) – علوم اجتماعی رشته انسانی – جامعه شناسی علوم انسانی – سازمان های بین المللی ( سازمان ملل – فائو و………………)
ریاضی و امار : امار و مدلسازی دبیرستان ( خیلی راحته ۳ ساعته میشه کلشو خوند اگه میخواید ۲۰ درصد ریاضی بزنید همین کتاب کافیه – ریاضی ( در حد گاج علوم
۱-برای سوالات احکام:منابع زیادی هست اما اینا بهترن:رساله توضیح المسائل امام خمینی-رساله اجوبه الاستفتائات آقای خامنه ای که البته بیشتر به شکل پرسش و پاسخ هست-یا احکام عمومی.اینها تو هر خونه ای پیدا میشن یا تو مسجد و کتابخونه ها یا بخرید چون لازمه یا قرض بگیرید.سال ۱۳۸۴ من خریدم ۲۰۰۰ تومان. ۲-یه سری سوال میپرسند در مورد مملکت که اگه یه کتابی هست رو روزنامه وار بخونید میتونید جواب بدید:قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،یه کتاب جیبی۱۲۸ صفحه ای هست که فقط اصول (۱۷۵تا)رو به خوبی توضیح داده که نیاز به حفظ کردن نیست فقط رو خوانی.سال ۱۳۸۵ خریدمش ۵۰۰ تومن. ۳-یه سری سوالات در مورد سیاست میپرسند که مطلب زیاد هست ولی به نظر من بهترین منبع کتابی هست که تو مدارس تدریس میشه تحت عنوان تاریخ معاصر ایران یا تاریخ ایران و جهان.میتونید از یه محصل قرض بگیرید.البته یه تقویم جیبی ۱۰۰۰ تومانی بخرید روز مصاحبه حوادث اون ماه رو بدونید. ۴-یه سری اطلاعات در مورد ائمه..یه منبع پیدا کنید که همه رو توضیح داده باشه از یه بسیجی بپرسید بهتون میگه چون کتاب خودم قدیمیه شاید گیر نیاد تحت عنوان سیمای پیشوایان در آینه تاریخ. ۵-چند تا کتاب یا مقاله دینی سیاسی هم بخونید مثل آثار شهید مطهری البته زیاد ضروری نیست.یا کتابای اندیشه و معارف اسلامی. ۶-وصیت نامه سیاسی-الهی امام خمینی و چند تا از شهدا هم خوبه که الگو باشند.
اگه کتاب تست کاردانی به کارشناسی حسابداری مولفین اسماعیل یوسفیوصابرابوالحسنی را بتونید گیر بیارید بخداهمه تست های ازمون حسابداری امورمالیاتی سال قبل از این کتاب اومده بود.
هوش:دقیقا مثل سوالای هوش دکتری بود کتاب پیشنهادی>استعداد تحصیلی دکتری مدرسان شریف(یادتون باشه فقط قسمت های شرطی,تجسمی و متنی رو بخونید)
اطلاعات عمومی:۱تاریخ معاصر دبیرستان۲قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران انتشارات امید انقلاب
ادبیات فارسی سال اول – دوم – سوم و پیش دانشگاهی
زبان فارسی سال اول و دوم و سوم – فقط بیاموزیم و درس ویرایش
آرایه های ادبی- تاریخ ادبیات ایران و جهان ۱و۲ و متون نظم و نثر رشته انسانی
راهنمای فارسی پیام نور
تست کنکور سالهای گذشته
معارف هم کتاب دین وزندگی دبیرستان و اندیشه ۱-۲رساله خوندم
1- حسابداری مالی (شامل اصول و میانه و بخشی از پیشرفته)
۲ حسابداری صنعتی عمدتا صنعتی ۱ و ۳ (ارزش فعلی و آتی بودجه بندی بهایابی مشترک و…) و مدیریت مالی (بخشی مشترک با صنعتی ۳)
۳ -حسابداری عمومی (اصول ۱ و ۲)
۴ – مباحث مالیات های مستقیم (برای حسابداران خیلی ضروری) و قانون تجارت (عمدتا شرکتهای سهامی و…) و مالیات بر ارزش افزوده
۵
اطلاعات عمومی : قانون اساسی – تاریخ معاصر دبیرستان – سازمانهای بین المللی – چشم انداز بیست ساله – سوالات استخدامی طرح مهر افرین ( قسمت اطلاعات عمومی )

بطور کلی مباحث و سر فصلهای دروس عمومی به صورت زیر است.
ب) مباحث عمده مواد آزمون عمومی:
«مباحث عمده فناوری اطلاعات (مهارت‌های هفتگانه I.C.D.L) در آزمون‌های استخدامی»
مبانی فناوری اطلاعات (مهارت اول): (آشنایی با: کامپیوتر، دستگاه‌های جانبی، شبکه، اینترنت)
مدیریت فایل‌ها (مهارت دوم): (آشنایی با: سیستم عامل Windows، فایل‌ها و نام‌گذاری، عملیات مجاز قابل انجام روی فایل‌ها و پوشه‌ها)
واژه‌پردازWord (مهارت سوم): (عملیات نوشتاری، فرمت‌ها، جداول و عکس‌ها، سمبل‌ها، چاپ)
صفحات گسترده ( Excel) (مهارت چهارم): (آشنایی با محیط Excel ، کار با سلول‌ها، کار با کاربرگ‌ها، فرمول‌نویسی و توابع، چارت‌ها و نمودار‌ها، آماده‌سازی خروجی)
پایگاه داده (Access) (مهارت پنجم): (جداول، فرم‌ها، گزارش‌گیری، آماده‌سازی خروجی،
ارائه (Power Point) (مهارت ششم): (آماده‌سازی یک ارائه، درج متن و عکس، چاپ، نمودار، جدول و درج اشیاء، متحرک‌سازی متن و عکس، تنظیمات نحوه نمایش، آماده‌سازی خروجی)
اطلاعات و ارتباطات (مهارت هفتم): (اینترنت، تنظیمات صفحات وب، جست‌و‌جو در صفحات وب، ارتباطات (ساختن ایمیل)، ارسال و مدیریت کردن صندوق پست الکترونیکی)

«مباحث عمده ریاضی و آمار مقدماتی در آزمون‌های استخدامی»
الف ـ ریاضی مقدماتی: ۱ـ حساب: (اعداد و نماها، بردار، توان¬رسانی و ریشه¬گیری، مجموعه¬ها، الگو و دنباله) ۲ـ جبر: (معادلات درجه اول و معادله خط، معادلات درجه دوم و حل آنها، چندجمله¬ای¬ها و اتحادها، عبارات گویا، تابع، توابع ¬نمایی و لگاریتمی، نامعادلات، ماتریس) ۳ـ هندسه: (دایره، مثلث، اشکال فضایی) ۴ـ مثلثات: (نسبت¬ها و قوانین مثلثاتی)
ب- آمار مقدماتی: ۱ـ آمار و کاربردهای آن: (جامعه و نمونه، شاخص¬های مرکزی، شاخص¬های پراکندگی، همبستگی و رگرسیون)
۲ـ ترکیبیات: (اصول شمارش) ۳ـ احتمال وکاربردهای آن: (احتمال و پدیده¬های تصادفی در فضای پیوسته و گسسته)
«مباحث عمده آزمون زبان و ادبیات فارسی آزمون¬های استخدامی»
الف) ادبیات فارسی:
۱ـ لغت (در سطح و اژگان موجود در کتب درسی دانشگاه (فارسی عمومی))
۲ـ آرایه¬های ادبی: الف) بیان (تشبیه، استعاره و …)، ب) بدیع: (۱. صنایع لفظی (سجع، موازنه، ترصیع، جناس و …)، ۲. صنایع معنوی (تناسب، تضاد، ایهام، و …)، ج) قالب¬های شعری (دوبیتی، رباعی، غزل، قصیده، و …)
۳ـ تاریخ ادبیات (الف ـ تاریخ ادبیات ایران، ب ـ تاریخ ادبیات جهان) ۴ـ درک مطلب (متون نظم و نثر)
۵ـ سبک‌شناسی ۶- انواع ادبی ۷- عروض و قافیه
ب) زبان فارسی:
۱ـ دستور زبان فارسی ۲ـ نگارش و ویرایش ۳ـ املاء

«مباحث عمده آزمون معارف اسلامی در آزمون¬های استخدامی»
الف ـ اصول عقاید ب ـ مفاهیم قرآنی ج ـ احکام د ـ اخلاق اسلامی هـ ـ تاریخ اسلام
سوالات معارف اسلامی مربوط به پیروان مذاهب اسلامی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.
اقلیت¬های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالات محاسبه خواهد شد.
«مباحث عمده آزمون زبان انگلیسی عمومی در آزمون‌های استخدامی»
الف ـ گرامر (دستور زبان):
۱ ـ زمان‌ها ۲ ـ افعال کمکی (در زمان‌های مختلف) ۳ ـ انواع شرطی‌ها ۴ ـ مجهول ۵ ـ نقل قول غیرمستقیم
۶ ـ حروف تعریف ۷ ـ جمله‌واره ۸ ـ انواع صفات ۹ ـ قیدها ۱۰ ـ حروف اضافه ۱۱ ـ ترتیب کلمات در جمله
۱۲ ـ نقش کلمات و عبارت در جمله
ب ـ لغت (واژگان):
۱ ـ معنی و کاربرد انواع لغت در جمله ۲ ـ معنی و کاربرد کلماتی که با هم و به‌صورت عبارت (collocation) در جمله ظاهر می‌شوند ۳ ـ معنی و کاربرد انواع وندها ۴ ـ افعال دوکلمه‌ای و اصطلاحات رایج در زبان انگلیسی
ج ـ خواندن و درک مطلب:
۱ ـ خواندن متون به زبان انگلیسی با موضوعات گوناگون، بدون نیاز به دانش تخصصی مربوطه
۲ ـ پاسخگویی به انواع سوالات درک مطلب:
توجه: محتوای آزمون زبان انگلیسی عمومی از نظر کلمات، متون و گرامر، در سطح انگلیسی غیرمحاوره‌ای است.

«مباحث عمده آزمون اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی آزمون های استخدامی»
الف ـ اطلاعات عمومی – شناخت مسائل سیاسی – اجتماعی – اقتصادی ـ فرهنگی (داخلی و بین¬المللی)
ب ـ علل و ریشه¬های شکل¬گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و وقایع و رخدادها و دستاوردهای آن
ج ـ آشنایی با قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران
د ـ آشنایی با سند چشم¬انداز ¬بیست ساله جمهوری اسلامی ایران
هـ ـ بررسی تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی دویست سال اخیر
و- حقوق اساسی و تکالیف متقابل فرد و دولت
ز- ساختار سیاسی و حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران
ح- مباحث مرتبط با توسعه

«مباحث عمده آزمون هوش و توانمندی‌های عمومی در آزمون های استخدامی»
الف) استدلال کلامی. ب) استدلال منطقی. ج) استدلال تحلیلی. د) استدلال کمیتی «عددی، ریاضیاتی، حل مسأله، تفسیر داده». هـ) هوش عمومی


تجربه ۶۹ –  کاربری : زهره ارسال : ۹۵/۱۰/۰۶ ساعت ارسال : ۱۵:۴۵ کد دیدگاه : ۱۰۳۵۷۴۲ (آزمون استخدامی فراگیر سوم – سازمان امور مالیاتی)
فقط ای کاش فرصت داشتم بقیه درسای کتاب ایران استخدامم همینجوری میخوندم.واسه ریاضی خیلی اشتباه کردم که آمار رو نخوندم اگه برمیگشتم به قبل اولین مبحث ریاضی که انتخاب میکردم آمار بود. تستاشم در حد آمار سوم تجربی بود..حتی دوتاشو از چیزایی که دبیرستان یادم بود زدم..آمار نخوندم با خودم گفتم من تابع حد مشتق انتگرال دیفرانسیل و… رو خیلی خوب خوندم حالا ۲ تست آمارم جواب ندم…ولی بیشتر تستاش از آمار و احتمال بود سرجلسه… بنظر من ریاضی رو اول باید مفهومی تشریحی خوند بعد تست زد,کتاب راهنمای طلایی پیام نور رو خوندم ریاضیات پایه…هم توضیح و نکته داشت هم تست وسوال تشریحی,کتابای دبیرستان پیک گلواژه هم داشتم خوندم…من کلا همیشه خلاصه نویسی میکنم و فرمولارو مینویسم که هرچند روز یبار یه مرور کنم…بعضی تستا هم که نکته داشت و جالب بود کنارش ستاره میزدم که سری بعد فقط اونارو بخونم و وقتم هدر نره…اگه سوالای ریاضی بیشتر بود نسبت به آمار خیلی بهتر میشد درصدم.چون دیگه وقت نداشتم آمار بخونم.اگه خواستید گلواژه هارو بخرید اول و دوم و سوم تجربی کافیه..پیش دانشگاهیش ریاضی عمومیه چیز بیشتری نداره زیاد.

_

کتاب راهنمای پیام نوری که گفتم روش نوشته ریاضیات پایه..کتاب طلایی..مهدی مهدوی پور…کتابای گل واژه هم که گفتم واسه دبیرستانیاست..رشته تجربی واسه زمان مدرسه دارمش…کتاب معروفیه..اول دبیرستانش محمد تقی طاهری تنجانی…دوم تیمور جویبار… سوم فاطمه لطفی…پیش هم نمیخواد بخونی…واسه آمار هم همون دوستم که میگم پارسال قبول شده خواست یه کتاب بهم بده میگفت خیلی خوبه واسه آزمون خودش هم خونده بود…کلا این همکلاسیم خییییلی زرنگه میپرسم ازش اونم میگم

_

واسه دین وزندگی هم کتابای دبیرستانم رو خوندم هم کتاب مهر و ماه…مهر و ماه رو یکی از آشناها معرفی کرد که بگیرم خودشم شرکت نفت قبول شده بود گفت ادبیات و دین و زندگی رو از این بخونی عالی میزنی…دین و زندگی دوم و سوم رو خوندم پیش وقت نشد خیییییلی سخت داده بودن سوالاشو واسه امتحان درصدم شده بود ۴۸.۷۱ …..یه کتاب زرد رنگیه وسطش هم یه سیب قرمز…بالاش نوشته مهر و ماه کتاب آخر… مثل اینکه چند مدل کتابش هست این کتاب آخرِ که زیرش کوچیک نوشته مرور و جمع بندی دین و زندگی در ۲۴ ساعت…که البته بهتر بود جای ساعت بنویسه روز…تالیف سید هادی هاشمی… فامیلمون گفت نمیخاد آیاتو بخونی از آیات نمیدن ولی واسه امتحان دیدم که آیاتم بود ولی من خودم از دبیرستان پایم قوی بود واسه ترجمه مشکلی نداشتم…ادبیاتشم نویسندش رضا اسماعیلی…خیلی کتاب شیرینیه خلاصه و مفید هر فصلش یه مبحثه زبان فارسی هم داره.. ادبیاتم ۵۲.۰۲


تجربه ۷۰ – کاربری : زهره ارسال : ۹۵/۱۰/۰۶ ساعت ارسال : ۱۵:۲۹ کد دیدگاه : ۱۰۳۵۶۸۳ (آزمون استخدامی فراگیر سوم – سازمان امور مالیاتی)
بعضی از دوستان منابع ازم پرسیدن..ماهم مرحله اول رو فعلا گذروندیم و مصاحبه ها هنوز مونده و خیلی سخته..شایدم ماهم قبول نشدیم و فقط دو سه ماهی وقت خوندنمون رو از دست دادیم..فقط تجربه های شخصی خودمو میگم,مهمتر از منابع روحیه و باورمونه که میتونه بهمون کمک کنه..وقتی با امید و انگیزه بخونیم از خوندن خسته نمیشیم چون میدونیم هرچقدر بیشتر بخونیم به هدفمون نزدیکتر میکنه مارو..من یکسال خوندم..عمومیا که همیشه ثابته پس بهتر دونستم تا قبل از اینکه استخدامی بزنن درسایی که ضعف دارمو بخونم..از کامپیوتر هیچی سردرنمیاوردم و تصمیم گرفتم از اون شروع کنم رفتم کلاس مقدماتی و پیشرفته,کتاب فنی حرفه ای بود جلد سبز و آبی خیلی خوب خوندمش بالاترین درصدمم توی آزمون بود..اما چون خیلی حجمش زیاد بود دوماه قبل از امتحان نمیتونستم برگردم کلشو بخونم کتابی که از سایت ایران استخدام معرفی شد رو گرفتم دروس عمومی استخدامیای قبل بود..یه کتاب سبز رنگ..از خودم امتحان میگرفتم هر ۲۰ تا تستو درصدشم حساب میکردم..بعد میومدم تستارو بررسی میکردم مثلا اگه یه تست راجع به حافظه Ram داده بود کتاب فنی حرفه ای رو باز میکردم کل مبحث حافظه هارو میخوندم یه خلاصه ازشون هم مینوشتم توی یه دفتر…حدود ۳۵۰ تست بود از کامپیوتر تقریبا..دیگه خیالم راحت بود جاهای مهم رو دوره کردم دوباره…جزوه خلاصه هامم روزای آخر روخونی میکردم..۷۳ درصد زدم icdl رو مدیون کتاب خوب ایران استخدامم چون نمیدونستم اون حجم کتابو چطور دوره کنم.واقعا ممنونم


تجربه ۷۱ – نقل قول : Reza در : ۹۵/۱۰/۰۶ ۱۳:۳۸:۴۷ (آزمون استخدامی فراگیر سوم – سازمان امور مالیاتی)
فناوری اطلاعات: مرور تست های آزمون های استخدامی (که تقریبا هیچ کدومش تو آزمون مطرح نشد!!)
ریاضی و آمار: مرور تست های آزمون های استخدامی
ادبیات: مرور کتاب های ادبیات دبیرستان به خصوص آرایه های ادبی (که البته فقط یک یا دو تست از آرایه ها طراحی شده بود!)
معارف اسلامی: مرور تست های آزمون های استخدامی
اطلاعات عمومی: مرور تست های آزمون های استخدامی
حسابداری عمومی: مرور جزوات خلاصه و پاورپوینت جهت آشنایی کلی و البته مرور بیش از ۱۰۰ تست
حسابداری صنعتی: مثل حسابداری عمومی به اضافه مطالعه نصف کتاب نکته و تست حسابداری صنعتی مدرسان شریف (که البته چندان موثر نبوده!)
مالیه: مطالعه جزوه قوانین و مقررات مالیات های مستقیم و یک جزوه مالیه عمومی موجود در اینترنت و مرور حدود ۱۰۰ تست
اقتصاد: مرور کتاب های اقتصاد خرد و کلان محسن نظری و بیش از ۲۰۰ تست
البته این را اضافه کنم که دروس عمومی بیشتر بر اساس اطلاعات شخصی و پیش زمینه ذهنی قبلی پاسخ داده شده و مرور تست های گذشته فایده چندانی نداشته.
ذکر این نکته هم ضروریه که روش مطالعه فوق توصیه نمی شه چونکه اکثر درس ها و تست ها مرور شده و مشخصه که خیلی هم نتیجه درخشانی نداده! ولی باید توجه داشت که مرور تعداد زیادی تست اغلب نتیجه بهتر و با تلاش کمتری نسبت به مطالعه تعداد زیادی کتاب داره. به شرطی که یک پیش زمینه حداقلی در درس مورد نظر وجود داشته باشه و اگر نبود، باید با مطالعه جزوات و مباحث مختصر و مفید این پیش زمینه را ایجاد کرد. به عنوان مثال بنده چون رشته ام مدیریت دولتی بود، آشنایی چندانی با مباحث حسابداری نداشتم؛ تصمیم گرفتم که کتاب نکته و تست حسابداری مالی مدرسان شریف بخونم که کاری اشتباه بود چون مطالب به شدت سطح بالا بود. بنابراین تصمیم گرفتم جزوات و پاورپوینت های خلاصه حسابداری بخونم تا کلیت مبحث برام مشخص بشه و در کنارش تست های اصول حسابداری رو کار می کردم. در مورد حسابداری صنعتی هم همین رویه رو در پیش گرفتم ولی ظاهرا جواب نداده. دلیلش هم اینه که اولا نرسیدم تمام مباحث رو بخونم؛ دوما تست کم زدم و بعد اینکه باید مطالبی که مطالعه یا مرور میشه به صورت عمقی درک بشه و این نیاز به مطالعه چندین باره و در عین حال مختصر و مفید داره. این هم مدنظر باید داشت که این آزمون، امتحان ارشد نیست! و سطح سوالات اختصاصی کمی پایین تر از سطح سوالات ارشده و باید درس مورد نظر را با در نظر گرفتن این نکته مطالعه نمود. در هر حالت، مرور تست های زیاد، توصیه میشه.


تجربه ۷۲ – نقل قول : شیوا در : ۹۵/۱۰/۰۷ ۱۲:۰۱:۳۷ (آزمون استخدامی فراگیر سوم )
سلام دوست عزیز
برای همگی آرزوی موفقیت میکنم
منابعی که خوندم به شرح زیر بوده امیدوارم به دردتون بخوره
عمومی
ادبیات : کتاب ادبیات دبیرستان و چند تا جزوه زبان فارسی و آرایه و اینا که از سایت های مختلف که سوالات آزمون استخدامی میذارن دانلود کردم
معارف :کتاب معارف زیپ گاج عااااالی بود خدایی سه شب قبل از آزمون خوندمش ولی واقعا به درد خورد
زبان انگلیسی: خودم زبانم قوی بود نخوندم اصلا
ریاضی و آمار : پایه م قوی بود فقط چند تایی تست زدم
هوش : تستای همین کتاب سایت ایران استخدام که ۲۶۰۰۰ بود قیمتش (با تشکر از سایت ایران استخدام بابت کتاب بسیار خوبشون)
اطلاعات عمومی: قانون اساسی و تستایی که تو سایتهای مختلف گذاشته بودن و کتاب همین سایت ولی قانون اساسی خیلی مهمه حتما مسلط باشید
تخصصی
حسابداری مالی مروری جامع بر حسابداری نوروش و همکاران که هم ارشد هم استخدامی به واقعا دردم خورد به علاوه تست اصول حسابداری که دانلود کرده بودم
صنعتی: صنعتی ۱ عثمانی صنعتی ۲ و ۳ اسکندری
تست صنعتی علی مصدر و کتاب صنعتی پارسه تالیف علی مصدر
اقتصاد :کتاب خرد و کلان مدرسان شریف (تقریبا همه تستها از اون کتاب بود من تستای این ازمون رو راحت زدم )
مالیه :چند صفحه از مالیه جمشید پژویان خوندم حال نداشتم ادامه بدم اشتباه کردم چون تستای مالیه هم همه ش از اون کتاب بود بازم دو سه تایی زدم
قوانین و مقررات مالیاتی: (بهترین منبع) “قوانین و مقررات مالیاتی با رویکردی بر آزمون تعیین سطح ماموران مالیاتی”- من کلی وقت گذاشتم خود کتاب قوانین رو خوندم که اشتباه کردم همین کتاب رو میخوندم حتی بیشتر هم میزدم توصیه اکید میکنم این کتاب رو بخرید و از خوندنش لذت ببرید
از سایت ایران استخدام هم بابت زحماتشون متشکرم
موفق و پایدار باشید


تجربه ۷۳ – نقل قول : زهرا(۱) در : ۹۵/۱۰/۰۷ ۱۴:۴۸:۱۷ (آزمون استخدامی فراگیر سوم – سازمان زندانها)
سلام.حسین آقا من ادبیات :راهنما و درسی ادبیات عمومی پیام نور ، زبان فارسی دبیرستان(گاج) ، آرایه های ادبی ویژه علوم انسانی(گاج و درسی)،کتاب آزمونهای استخدامی رو خوندم و حدود ۶۰درصد زدم. معارف :کتاب وحی و نبوت استاد مطهری که ی کتاب کوچک ، اندیشه یک دانشگاه ، کتب معارف دبیرستان مال ۸سال قبل (گاج)پیدا کردم، کتاب آزمون های استخدامی رو خوندم وحدود ۷۲ درصد زدم. اطلاعات عمومی : قانون اساسی آ زمونهای استخدامی که ۴۵۰ سوال هم داره ،متن کامل سند چشم انداز ۲۰ساله ،نمونه سوالات، کتاب آزمونهای استخدامی،حدود۳۴زدم.icdlخلیق و کتاب آزمونهای استخدامی،حدود۳۴زدم.بقیه درصدام خوب نبود.دیگه نداشتم.


تجربه ۷۴ – نقل قول : MM در : ۹۵/۱۰/۰۷ ۱۲:۴۶:۲۴ (آزمون استخدامی فراگیر سوم – سازمان زندانها)

زبان فارسی و معارف رو از منابع کاردانی به کارشناسی می تونی بخونی .زبان هم همینطور ولی اطلاعات عمومی منابعش مختلف هست سال پیش که امتحان دادم سوالاتش با امسال خیلی متفاوت بود .امسال بیشتر از چشم انداز بیشت ساله کشور یه همچین اسمی داره باید از این اومده باشه که من نخونده بودمش و خیلی درصدم کم بود


تجربه ۷۵ – کاربری : masii ارسال : ۹۵/۱۰/۰۷ ساعت ارسال : ۱۸:۵۲ کد دیدگاه : ۱۰۳۹۴۳۱ (آزمون استخدامی فراگیر سوم – سازمان امور مالیاتی)
این پیامو با عرض احترام واسه سحر خانم و دوستای دیگه ای که قبول نشدن میذارم:
سحر خانوم من نمیدونم رشته تحصیلی شما چیه اما منم حسابداری جزو دروس تخصصیم نبود و با توجه به اینکه ۱۰ سال از زمان گذروندنشون میگذره واقعا چیز زیادی خاطرم نبود اما کتاب نوروش و یه کتاب تست خوندم و همین باعث شد حسابداریمو ۵۱ درصد بزنم درواقع تخصصی ها خیلی کمک کردن چون بجز صنعتی که صفر بود بقیه همه رو بالا زدم پیشنهاد میدم برای آزمون های بعدی دوستان روی دروس تخصصی تمرکز بیشتری کنید چون احتمال قبولیتونو خیلی افزایش میده … من عمومی هام هرچند از نظر خودم خوب نبود (چون من تو هیچ آزمونی زیر ۷۰-۸۰ نمیزدم) اما با توجه به اونچه دارم از بچه ها میبینم در سطح متوسط بوده البته بجز معارف که واقعا تعجب میکنم چجور منفی زدم!!!
ولی چیزی که میخوام بگم اینه که بخونید…خصوصا اگر شرایط سنیتون اجازه میده
——
یه پیشنهاد دیگه هم میدم: تا جایی که میتونید تو شهر خودتون امتحان بدید، حتی اگر تعداد کمتری بخواد. درسته تعداد پذیرفته شدگان تهران بیشتره اما به نسبت تعداد شرکت کننده ها هم بیشتره و رقابت خیلی سخت میشه، اصلا نگید فلان اداره یا استخدامی فقط ۱ نفر میخواد و نمیشه، چون این اشتباهی بود که من سال ۹۳ واسه توزیع برق اهواز کردم و نخونده رفتمسر جلسه چون گفتم ۱ نفر میخواد وقبول نمیشم
سه برابر ظرفیت تایید شد برای تطبیق مدرک که من جزوشون بودم، دو برابر ظرفیت رفت برای مصاحبه که من وارد این مرحله نشدم، بعدش کلی افسوس خوردم چون میدونستم اگر فقط کمی تخصصی ها رو خونده بودم حتما قبول میشدم و الان سرکار بودم ولی دیگه سودی نداشت!!!!
پس اگر وقتتون و شرایطتون اجازه میده حتما بخونید
خصوصااااااا دروس تخصصی چون ضریبشون بالاست و شدیدا تعیین کننده است
ببخشید خیلی صحبت کردم
امیدوارم همه موفق بشیم
واسه منم دعا کنید


تجربه ۷۶ – نقل قول : ابوسعید در : ۹۵/۱۰/۱۹ ۲۰:۲۰:۱۵ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۵)
سلام… من هم مرحله اول قبول شدم… منابع اصلی طرح سوالات به نظر من کتابهای زیر بود
روانشناسی پرورشی- سیف
سنجش و اندازه گیری- سیف
فلسفه تعلیم و تربیت- نقیب زاده+شریعتمداری
فنون تدریس: شعبانی
رشد: لورا برک


تجربه ۷۷ – نقل قول : ناشناس در : ۹۵/۱۱/۱۳ ۱۲:۴۱:۲۴ (آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵)
سلام برادر . عمومی زیاد نمیشه روش مانور داد چون هر بار یه چیز جدید میاد ولی اگه از قبل زمینه شو داشته باشی میشه چنتایی زد .کامپیوتر سوالات معمولا تکراریه و تو نت نمونه سوال زیاده . واسه تخصصی هم بستگی داره چ ازمونی باشه . اگه سنجش برگزار کنه دروس کاردانی مدرسان شریف و بخون و اگه مثل پتروشیمی باشه دروس دیپلم هم کفایت میکنه . ولی نکته ای که بنظرم از موارد قبل خیلی مهم تر هست بحث نمره منفی ازمون هست . داداشم سوالی که مطمئن هستی بزن نه اینکه ببینی ای وای برگه پاسخ نامه ام سفیده شروع کنی به پر کردن . حتی به نظرم سوالی که بین دو گزینه شک داری در اکثر مواقع نزن . در ازمونی مثل پتروشیمی که تخصصیش آسون بود همه به اشتباه فکر میکنن اره دیگه ما قبولیم ولی همین نمره منفی یه سوال ۵ نفر جابجا میکنه .
دوست عزیز دعا کن مصاحبه اونایی که حقشون هست قبول شن . ن پارتی بازی بشه . التماس دعا


تجربه ۷۸ – نقل قول : منا در : ۹۵/۱۱/۱۳ ۱۸:۰۱:۲۱ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۵)
ریاضی دبیرستان شامل مثلثات و لگاریتم و حد
ادبیات دبیرستان (به نظر من آرایه های ادبی علوم انسانی دبیرستان و تاریخ ادبیات علوم انسانی دبیرستان مناسب و کامله + زبان های فارسی ۳ سال دبیرستان)پ.ن: با اینکه ریاضی فیزیک خوندم ولی آرایه های ادبی علوم انسانی خوندم خیلی کمکم کرد.
دین و زندگی ۴ سال دبیرستان+ پیش دانشگاهی
کتاب تست هوش و استعداد تحصیلی
کتاب تست ICDL فنی حرفه ای
اطلاعات عمومی هم درمورد تاریخ تحولات ۲۰۰ سال اخیر جهان(جهان) + مشخصات رودها و کوه ها و بیابان های جهان (یکی از اینها میاد حتما)
پ.ن: من رشته ام مهندسی بود.
برای مصاحبه هم کتاب روانشناسی اسلامی بخون در مورد عزت نفس و… اخلاق اسلامی
معارف هم احکام از توضیح المسائل+تجوید قرآن+معنی و تفسیر قرآن+شان نزول آیات و سوره ها+مسائل دینی که متناسب با عصر امروزی اجراشون متناسب شده.
کتاب های دوره کارشناسی تربیت معلم


تجربه ۷۹ – کاربری : باران ارسال : ۹۵/۱۱/۱۸ ساعت ارسال : ۰۹:۳۶ کد دیدگاه : ۱۱۰۱۲۷۵ (آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی سال ۹۵)
سلام.دوستهایی که تو این آزنون نمره آماروریاضیتون بالا بود نیشه بگید چه منابعی راخوندید.میخوام واسه آزمونهای بعدی آماده بشم دیگه بیخیال این نتیحه وآزمون شدم.
توروخدا جوابمو بدید
چون من واقعا محتاج بکارم، هیچگونه پارتی هم برای کارقردادی ندارم پس خودم باید بشبنم بخونم واسه کار
_
پاسخ: نقل قول : ناشناسدر : ۹۵/۱۱/۱۸ ۱۳:۲۴:۵۷ پاسخ
سلام دوست عزیز اولا ریاضی چون مباحث زیادی دارد نمیشه منبع خاصی رو معرفی کرد بیشتر به پایه ریاضیتون بر میگرده معمولا این ازمون ها برای کسانی که رشته ریاضی فیزیک و تجربی بودن راحت تره اما برای راهنمایی عرض کنم که مباحث امار واحتمال وتوابع نقش تعیین کننده دارند و من کتابهای جامع کنکور سراسری رشته تجربی که نیازی هم نیست چاپ جدید باشند را توصیه میکنم …دوما چون در ازمونهای استخدامی میانگین نمرات محاسبه میشود نیازی نیست همه دروس را درصد بالا بزنید مثلا کافیه شما درس زبان یا کامپیوتر یا …که بستگی به خودتان دارد و بیشتر تسلط دارید را حدو ۸۰ بزنید درین صورت درس ریاضی را بدون جواب دادن به سوالات ان میتوانید رها کنید البته سطح علمی سوالات عمومی امسال مناسب نبود و همین هم باعث افت شدید نمرات شده …در کل میانگین ۵۰ برای سوالات عمومی مناسب است …موفق باشید…


تجربه ۸۰ – نویسنده : …؟… تاریخ ارسال : امروز ساعت ارسال : ۱۷:۰۹ کد دیدگاه : ۱۱۶۴۵۵۲  (آزمون استخدامی شرکت کود شیمیائی اوره لردگان)

برای رشته مکانیک
سیالات + ترمو + انتقال= کنابهای راهیان ارشد(یا میتونید سیالات رو از کتاب مدرسان شریف بخونین ولی ترمو و انتقال فقط راهیان)
مقاومت از کتاب پوران پژوهش . من استاتیک رو از کتاب مدرسان شریف خوندم.
دینامیک هم کتاب مدرسان شریفش خوبه و من خوندم. ارتعاشات هم اصلن نخوندم. البته سر جلسه وقت نکردم دینامیک رو هم بزنم با وجودی که سوالاش آسون بود.
دقت کنید:
عمومی نقش تعیین کننده ای داره . نقش بسیار تعیین کننده . حتما بخونید .تو سایت ها هم گیر میاد. کافیه تو گوگل بزنی دانلود رایگان نمونه سوال عمومی استخدامی. فقط حتما عمومی رو در حد ۹۰ درصد به بالا بخونین


تجربه ۸۱ – نویسنده : زهره ? تاریخ ارسال : دیروز ساعت ارسال : ۱۸:۲۷ کد دیدگاه : ۱۱۹۴۶۰۲ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام دوست عزیز…
برای هوش معمولا وقت کم میاد و نمیشه به همه ی سوالات جواب داد,من به شما پیشنهاد میکنم سوالات هوش رو از آخر به اول جواب بدید… سوالات اولیه هوش متن هاست که ازش سوال میپرسن و زمان زیادی میبره برای جواب دادن بهش…
من بهتون پیشنهاد میکنم کتاب سوالات عمومی همین سایت رو تهیه کنید و به صورت مجموعه ای کار کنید…
فرضا سوالات آی سی دی ال رو جواب بدید به صورت هر دسته ی ۲۵ تایی,بعد ارزیابی کنید خودتون رو,فرضا یه سوال راجع به حافظه Ram دادن حالا شما بیاید کلیه مطالب مربوط به حافظه هارو بخونید… اینجوری پیشرفت خیلی عالی خواهید داشت…
برای ریاضی توصیه میکنم حتما آمار رو بخونید تقریبا نصف سوالات ریاضی آزمون ما از آمار بود…
برای ریاضی هم همین کتاب عمومی سایت رو با دقت نگاه بندازید ببینید کدوم مباحث سوالات بیشتری ازش اومده…
مهم زیاد خوندن نیست درست خوندنه,مثلا یکی از اشتباهات من این بود فرضا دیده بودم از انتگرال تعداد کمی سوال دادن تا به حال اما اصرار داشتم که حتما بخونم و نزدیک به ۵ روز وقتم کلا صرف این مبحث شد و حتی سوالی نیومد و اگه این وقت رو برای درس دیگه صرف کرده بودم پیشرفت بهتری داشتم.
بهترین تست ها همین تستای آزمونای قبل هستش…
امیدوارم موفق باشی دوست عزیز…


تجربه ۸۲ – نویسنده : حاجی فیروز تاریخ ارسال : دیروز ساعت ارسال : ۱۹:۱۹ کد دیدگاه : ۱۱۹۴۶۸۱ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
در مورد هوش:
می تونید دفترچه آزمون دکتری – فرقی نمیکنه چه رشته ولی قاعدتاً باید مال علوم انسانی آسونتر باشه – برای چند سال اخیر
به اضافه جواباش رو از نت بردارید. یا اگر بعدها براتون نیاز میشه کتاب استعداد تحصیلی مسیح خواه رو بگیرید.
سبک سوالات دقیقاً مشابه آزمون دکتراست، فقط بودجه بندیش با آزمون استخدامی فرق داره….
✅ درک مطلب ۴ سوال (آسون)
✅ منطقی ۴ سوال ( متوسط تا آسون)
✅ تحلیلی ۴ سوال ( گاهی خیلی سخت و گاهی خیلی آسون)
✅ کمی ۱۳ سوال ( همه جور آجیل)
به نظر من گذاشتن وقت برای درک مطلب و سوالات منطقی ارزش داره، برای درک مطلب تکنیکش برای صرفه جویی وقت اینه که اول باید سوالاتش رو با گزینه ها نگاه کنید بعد برید سراغ متن و جاهای مهمش رو که ربط به سوالا داشته موقع خوندن علامت بزنید……
برای هوش همین بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کفایت می کنه چون ارزش هر سوال ۴ درصد بیشتر نیست، کلی از وقت رو هم سوخت می کنه
در حالی که هر سوال ریاضی ارزش دو برابری داره وقت کمتری هم می گیره.


تجربه ۸۳ – نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : پنجشنبه ۳۱ فروردین ۹۶ ساعت ارسال : ۱۰:۳۲ کد دیدگاه : ۱۱۸۲۸۵۱ (آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی)

سلام.چند مدت قبل پست گذاشتم اما ب دلیل مشغله نتونستم جواب بدم.من پارسال تامین ازمون دادم وقبول شدم.جمع بندی رو خدمتتون میگم.برای منابع عمومی دین وزندگی وکتابهای ادبیات دبیرستان رو باتمام لغات ومعنیهاشون وتوضیحات اخرکتلب رو بخونین بیشترسوالارو میتونین جواب بدین.برای اطلاعات عمومی قانون اساسی از قسمت مقامات وارکانخای کشور وشورا ومجلس وخبرگان رهبری ریاست جمهوری کلا مباحث اخر کتاب رو بخونین.درصد بالا میتونین جواب بدین.کامپیوتر زیادتست بزنین.برای تخصصیا برای منابع مدیریت چون وقت کمه وکتابازیادمجموعه تستهای مدیریت پرچ ک همراه جواب هست رو کامل باجوابابخونین.جزوه تامین اجتماعی رو دانلودکنین برا قسمت اشنایی باتامین.برای قوانین هم ی کتابچه زرد رنگ کوچیک هست اونو بگیرین بخونین قسمتهای مهمش رو نه همش رو معمولا۲۰۰صفحه اولش.سوالی باشه بپرسین.درضمن ازمون نمره منفی هم داره هر سه تاغلطی ی صحیح رو میسوزونه.من زبان وریاضی رو صفر زدم ولی رتبه ام هم تک رقمی شد.پارسال تراز۲۹بود.یاحق


تجربه ۸۴ – نویسنده : رفاعی تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶ ساعت ارسال : ۲۰:۰۲ کد دیدگاه : ۱۱۹۵۹۵۹ (آزمون استخدامی بانک تجارت)
برای معارف دروس دبیرستان.برای ادبیات دروس دبیرستان.برای زبان اگه پایه ی قوی ندارین و لغت دانیتون ضعیفه، رو قواعد دوره ی دبیرستان کار کنید.برای کامپیوتر جدیدترین کتاب آی سی دی ال که حجیم نباشه تو سیصد صفحه خلاصه شده باشه کاملا کافیه.برای هوش خدا هرچقد داده باشه به اون اکتفا کنید، سوالات هوش بیشتر حول محور ریاضیاته.اطلاعات عمومی در مورد ارکان نظام و… بخونید.
دروس تخصصی رو مال رشتتون رو بخونید.
برای اقتصادیا خرد و کلان، پول و بانک، مالیه،تجارت،اقتصاد اسلامی،
برای ریاضی و آمار دبیرستان و کتاب هادی رنجبران…..
البته رو همشون برنامه ریزی کنید.چون نمی رسید کامل بخونید، پنجاه درصد بخونید با بازده ی صد درصد.
رو عمومیا حساس باشید.ظاهرا تا عمومیا شصت درصد نزنید درصد اختصاصیا حساب نمی شه.
مثلا اختصاصیا رو صد بزنید اما عمومیا صفر عمرا قبول بشید.
مواظب چهار گزینه اییها باشید.سوال اشتباه نزنید.سوالات پنجاه پنجاه رو هم نزنید.
استرس نداشته باشید.کسی که بدون استرس و غرور آزمون می ده برنده س.


تجربه ۸۵ – نویسنده : دلسا تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۶ ساعت ارسال : ۱۱:۰۷ کد دیدگاه : ۱۲۰۲۶۵۶ (آزمون استخدامی بانک تجارت)
سلام دوست عزیز
من اطلاعات عمومی رو از کتاب مصاحبه حضوری – آمادگی برای ازمون های استخدامی تالیف محمود شمس میخونم …. برای هوشم از کتابی ک تالیف محمود شمس و عباس شجاعی هست استفاده میکنم البته پیشنهاد میکنم شما از جی میت دکترا استفاده کنین …. برای تخصصی ها هم تست ارشد …. نمیدونم پارسال سنجش طرح کرده بود یا ن ولی سطح سوالاتش برای کسایی ک خوب خونده بودن رضایت بخش بود …. یادم نمیاد بانکداری داده بودن یا ن ….
در اخر اینو بگم که اگه ب تخصصی های رشته خودتون تسلط داشته باشین و برای عمومیا هم مطالعه کم در حد دروسی ک خودتون رو قوی تر میدونید داشته باشین احتمال قبولیتون تو هر ازمونی بالا میره و جای نگرانی نیست.


تجربه ۸۶ – نویسنده : صدرا تاریخ ارسال : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۰۴ کد دیدگاه : ۱۲۱۲۹۳۲ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
با سلام سعی کنین حتما کتاب دو سال اخر متوسطه تخصصی خودتون و معارف رو بخونین کتابهایی که چاپ شدن رو مقایسه کردم و در اونها مشکل زیادی دیدم چه در جواب چه در نوع چینش سوالات سعی کنین برای تست زنی اول توکل و توسل به یک امام معصوم ع که علاقه خاص دارین داشته باشین با وضو سر جلسه ببندین و هدف و‌برنامه ریزی داشته باشین //حتما کسی سوال کنه و‌شما پاسخ بدین دروس نظری رو‌و‌حتما سه هفته مونده به ازمون کسی از شما از کتابها و ازمون های مختلف که این سایت خوب و …میزارن از شما تست بگیرن سوالاتی که بین دو‌گزینه شک دارین اون گزینهدکه اول فکرتون رو‌متوجه کرده رو بزنین و به دومی اهمییت ندین چرا که شک هست و باعث غلط زدن تست میشه اول وقت رو‌رو‌چیزهایی بزارین که تسلط بیشتر دارین و چون ازمون ها از انگلیسی شروع میشه کسی واقعا تسلط کافی نداره بره سراغ اون درسی که وارد هست و‌سوال رو اول دوبار با دقت بخونین مخصوصا فعل مثبت یا منفی رو کهدچه چیزی خواسته شده ازتون مطمن باشین سوال رو خوب بخونین نصف جواب رو‌میدونین تو سوالاتی که خیلی طولانی هست نو پاسخ کنار سوالات ازمون یک علامت بزنین و اخرین لخظه سراغ انها و سوالات که پاسخشون رو‌شک داشتین بیاین و تا ظن پیدا نکردین به یکی از دو‌گزینه تیک نزنین .سعی کنین دروسی مثل معارف .احکام اطلاعات عمومی حتما از کتاب دنبال کنین و‌اگر میتونین از دو کتاب متفاوت تستی استفاده کنین و اینم بگم کسی از شما پرسش کنن که خودش تسلط نسبی داشته باشن و زمانی سوالی رو‌میپرسن و‌شما اشتباه پاسخ دادین کنار سوالات غلط پاسخ داده شده علامت بزنن براتون روزهای اخر فقط انهایی که بلد نبودین رو‌مطالعه اجمالی کنین و استرس اگه میگیرین زمان ازمون از طب سنتی کمک بگیرین با دمنوش های خاص البته تو‌تلگرامم هست چون خودم تو سازمانی ریاست داشتم و بخاطر علاقه ام به معلمی امدم این سازمان امتحان دادم چون ارزوی بچه گیهام بوده خیلی موضوعات زیادن حلال کنین خواستم سریع بیان کنم ادمین جان ممنونم


تجربه ۸۷ – نویسنده : زهرا تاریخ ارسال : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۶ ساعت ارسال : ۲۳:۰۳ کد دیدگاه : ۱۲۱۳۵۹۵  (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)

قابل توجه اموزگاران ابتدایی (منابع جهت مطالعه)
عمومی:
دین و زندگی،اول،دوم،سوم،دییرستان،زبان کلمه کار کنید با گرامر اول دوم،سوم دبیرستان،ادبیات سه سال دبیرستان،
هوش :
کتاب هوش مدرسان شریف برا دکترا
امار دوم دبیرستان،
و کامپیوتر کتابای فنی حرفه ای از جمله ورد،اکسل،اکسزز،پاپوپوینت،مقدمات کامپیوتر و مبانی کامپیوتر،دوز و ویندوز که همه مال فنی حرفه ای بودن،برا اطلاعات عمومی،قانون اساسی جزوه سیاسی اعتقادی و ی کتاب استخدامی جامع از کتابخونه یا کتاب عمومی ایران استخدام را بگیرید.
اختصاصی:
همه رو کتاب ارشد مدرسان شریف که هم سوال و هم خلاصه دروس از جمله فنون شعبانی،فلسفه شریعتمداری،سنجش سیف ،روانشناسی تربیتی سیف ،رشد لورا برک را دارن،بنده با خوندن این منابع با نمره نهایی ازاد(۷۶ ،۷۱)،میانگین دروس عمومی ۳۰،تخصصی ۶۷،و در نهایت تراز نهایی۸۸۰۶ نفر اول شدم.امیدوارم امسال همه به ارزوهاشون برسن،باتشکر.


تجربه ۸۸ – نویسنده : زهره  تاریخ ارسال : امروز ساعت ارسال : ۱۰:۳۵ کد دیدگاه : ۱۲۱۹۶۶۷ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام… تشکر از دعای خیرتون…
Icdl مقدماتی و پیشرفته رو حتما کلاس برید کلاس کتابای مرجع رو بخونید (کتاب سبز و آبی آقای سبزعلی گل )
دین و زندگی کتابای دبیرستان حتما خونده بشه + کتاب آخر مهر و ماه ( رنگ جلدش زرده )
ادبیاتم همین کتاب مهر و ماه
دروس تخصصی رشته مدیریت رو نمیشناسم اما عموما تعریف کتابای مدرسان شریف رو میدن…
اصولا رشته های مدیریت و حسابداری و اقتصاد رو باهم پذیرش میکنن و از مواد آزمون اصول حسابداری و اقتصاد خرد و کلان هست که تا فرصت دارید این درسارو هم تقویت کنید…
البته هر ارگانی متفاوته…

کتاب سوالات عمومی ایران استخدام رو حتما تهیه کنید.
خیلی عالیه…
به صورت تست مجموعه ای کار کنید, بعد از خوندن کامل فرضا درس کامپیوتر بیاید سوالات رو به صورت دسته های ۲۰ تایی جواب بدید و از خودتون آزمون بگیرید و بعد آزمونتون رو بررسی کنید. کتاب رو باز کنید و اون قسمت هارو علامت بزنید تا که مرتبه بعد به این قسمت ها توجه ویژه کنید. فرضا صورت سوال راجع به حافظه ram هستش شما کل مطلب حافظه هارو بخونید. تک به تک گزینه های سوال رو برید از کتاب مطالبش رو مرور کنید. اینجوری دستتون میاد که کدوم مباحث از نظر طراحان سوال مهمتره و باید وقت بیشتری صرفش کنید.
البته برای درس دین و زندگی و کامپیوتر قبلش حتما کتابای درسی رو کامل بخونید بعد برید سراغ تست. اما درسی مثل ریاضی رو میشه مبحث به مبحث پیش برید و توصیه میکنم مباحثی که فراوانی سوالاتش بیشتره رو شروع کنید.
اگه به این روش کتاب رو بخونید خیلی درصدهاتون پیشرفت میکنه.
موفق باشید


تجربه ۸۹ – نویسنده : سیاوش تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۸ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۲۳:۳۸ کد دیدگاه : ۱۲۲۵۶۹۳ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)

از رشته ما در سه رسته آموزگار ابتدایی ( با بیشترین تقاضا)، مربی پرورشی و مشاوره(که تعداد جذبش بسیار پایینه) نیرو جذب می کنن.
من چون خودم برای آموزگاری اقدام کردم و قبول شدم فقط از همین حوزه اطلاعات دارم و براتون می نویسم. این فهرستیه که من مطالعه کردم:

دروس عمومی: برای Icdl جزوه هایی که به طور خلاصه توی اینترنت بود رو خوندم/ معارف اسلامی: من یه جزوه ۵۱ صفحه ای از اینترنت پیدا کردم خوندم ولی برای مطالعه بهتر کتابهای اندیشه اسلامی دانشگاه بهترین منبعه/ ادبیات فارسی: من بدون مطالعه رفتم و ۷۰ درصد هم زدم..نمیدونم از چه منبعی میاد/ زبان انگلیسی: بدون مطالعه رفتم ۸۰ درصد زدم…برای زبان دانش لغات کافیه..پیشنهاد من تسلط به کتاب اسنشال وردز فور تافل هست/ برای اطلاعات عمومی: قانون اساسی+جزوه استخدامی همین سایت+ سند چشم انداز توسعه/ برای ریاضی و آمار چون من چیزی نزدم اطلاع ندارم/ برای درس هوش عمومی هم من اعتقادی به مطالعه و جزوه ندارم.. سوالات هوش بستگی به زمینه قبلی شما داره و با مطالعه چندان چیزی عوض نمیشه… به عقیده من اگر با دقت و حوصله سوالات خونده بشه و جواب داده بشه اکثرشون برای یک فارغ التحصیل دانشگاهی قابل پاسخگوییه…/
دروس تخصصی: ( من میانگین تخصصیم ۷۰ بود و در مورد این منابع با اطمینان بیشتری می تونم صحبت کنم.. در مورد منابع دروس عمومی انشالله دوستان دیگر بهتر راهنمایی خواهند کرد….)
روانشناسی پرورشی نوین از دکتر سیف
سنجش و اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی دکتر سیف
روانشناسی رشد لورا برک دو جلد
فنون تدریس حسن شعبانی ( بعضی از دوستان در کنارش کتاب صفوی رو هم معرفی می کنن)
فلسفه تعلیم و تربیت: امسال دقیقا نصف سوالات از کتاب مبانی فلسفه آموزش و پروش دکتر نقیب زاده و نصف دیگه از کتاب اصول و فلسفه تعلیم و تربیت دکتر شریعتمداری بود
امیدوارم موفق باشید.


تجربه شماره ۹۰: نویسنده : سورن تاریخ ارسال : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۰:۲۲ کد دیدگاه : ۱۲۳۸۴۵۳ (آزمون استخدامی وزارت نیرو)

من کتاب عمومی زیاد خوندم، اول از همه کتاب همین سایت رو خریداری کن، چون تقریبا به روز ترین تست هارو داره، و خطاب من به همه دوستان اگه خدای نکرده در این آزمون قبول نشدید از همین الان شروع کنید به دروس عمومی خوندن فقط و فقط م تست بخونید ، معارف رو گفته بودم یه کتاب کوچیک بود مثل خودآموز کامپیوتر از نظر اندازه و ۵۰۰ تست تفکیک شده با توضیح در پاسخنامه داره اگه همینو بخونید کافیه، ادبیاتم به نظر تست های کتاب همین سایت رو بخونید جوری که ملکه ذهنتون بشه خوبه، باید حداقل یک کتاب رو ۳ یا ۴ دور بزنید واقعا فرار بخصوص معارف، کامیوترم که باید کار کنی دیگه ، من روز قبل آزمون تمام نرم افزار های icdl رو باز کردم و به جاگذاری دستوراش دقت کردم عملی بهتر توو ذهن میمونه


تجربه شماره ۹۱: نویسنده : زهره تاریخ ارسال : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۳:۱۷ کد دیدگاه : ۱۲۵۱۶۶۴ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام آقا حمید… الهی شکر خوب هستم امیدوارم شما هم سالم و سلامت باشید…
آفرین به شما که به فکر خواهرتون هستین,داشتن برادر یکی از بزرگترین نعمت های زندگی هر خانمیه
قبل از شروع به خوندنشون ازشون بخواید که فکر کنن,به اینکه چرا میخوان استخدامی شرکت کنن؟ هدف و انگیزه هاشون رو واسه خودشون مشخص کنن… وقتی این مسائل واسشون شفاف باشه توی این مسیر خسته نمیشن هرروزی که بگذره خودشون رو یه روز به نزدیکتر به رسیدن به اهدافشون میدونن, از روی اجبار نخوان شروع کنن… شاید اولین سوالی که به ذهنشون بیاد اینه که روزی چند ساعت درس بخونن تا قبول بشن؟ بهشون بگید هر اندازه که هدف و انگیزشون قوی و بزرگتره به همون اندازه تلاش کنن…
دوست,فامیل,مهمونی, تفریح, تولد,سفر,گوشی همرو بیخیال بشن یه مدت…
برای icdl اگه دوره هاشو نرفتن حتما ثبت نام کنن چون خیلی درصد این درس کمک کننده است و سوالاتش به نظر من ساده ترین سوالات عمومیه, حتما هم از کتابای مرجع مقدماتی و پیشرفته آقای سبزعلی گل استفاده کنن… جلد سبز و آبی رنگی داره…
دین و زندگی دوم و سوم و پیش دانشگاهی رو حتما بخونن,من از دبیرستان برای این درس قوی بودم و از همون دبیرستان داخل کتابم خیلی نکات رو نوشته بودم واسه همین کتابای خودم و “کتاب آخر مهر و ماه” که جلد زرد رنگی داره واسم کافی بود
برای ادبیات هم ” کتاب آخر مهر و ماه” برای رشته های ریاضی و تجربی, رو بخونن فوق العادست. کتاب مهر و ماه مخصوص کنکوری هاست, به من هم معرفی کرده بودن برای آزمونای استخدامی ازش بخونم و واقعا عالی بود.
من اهل تعارف نیستم که بگم چون کاربر این سایت هستم بی جهت از کتابشون تعریف میدم. اما اگه برمیگشتم به سال پیش یک صفحه از کتابشون رو نخونده باقی نمیزاشتم.
کتاب سوالات عمومی ایران استخدام رو اگه ندارید واسشون تهیه کنید. چجوری خوندنش هم خییییلی مهمه. این کتاب واسه این نیست که بریم تستاش رو حفظ کنیم و بگیم ازش سوال میاد.
فرضا هر دو کتاب icdl سبزعلی گل رو کامل خوندین چند دور الان باید بیاید سراغ کتاب ایران استخدام. من خودم سوالات رو به دسته های ۲۰ تایی تقسیم میکردم. ۲۰ تا تست میزدم و از خودم آزمون میگرفتم. بعد درصدی که آوردم رو حساب میکردم. توی این مرحله میرفتم ۲۰ تا تستی که زدم رو ارزیابی میکردم فرضا یه سوال راجع به حافظه رام داده بودن کتاب مرجعی که داشتم,همون سبزعلی گل رو باز میکردم و کل مطلب مربوط به همه حافظه ها رو میخوندم. تک به تک موضوعات مربوط به هر گزینه رو میخوندم و توی کتابم علامت میزدم که یادم بمونه این قسمت ها از نظر طراح سوال مهمه برای خوندن های بعدیم, اینجوری فوق العاده جلو میفتید…
یا مثلا واسه درس ریاضی یکی از بزرگترین اشتباهات من این بود که قسمت ریاضی این کتاب رو دیده بودم و میدیدم که چقدر سوالات آمار زیادی دادن و انتگرال که یکی از سخت ترین مباحث ریاضیه چقدر کم سوال داده بودن. اما مغرورانه گفتم نه من ریاضیم خوبه باید همه مباحث رو بخونم و وقتمو صرف مطالبی کردم که حتی یه دونه تست هم ازش نیومده بود اما تقریبا نصف سوالات ریاضی ما آمار بود. همون چیزی که من توی کتاب ایران استخدام دیده بودم و توجه نکرده بودم. پس از نظر من رمز موفقیت برای سوالات عمومی استفاده درست از کتاب ایران استخدامه.
کتاب میانه ۱ دکترشکراله خواجوی و ابراهیم ابراهیمی,یه کتاب مشکی رنگه… فوق العاده کتاب خوبیه… اولین درس تخصصی که شروع میکنن به نظر من این باشه… برای منابع آزمون ما گفته بودن حسابداری عمومی و من به اشتباه کتاب حسابداری عمومی بچه های فنی حرفه ای دبیرستان رو فقط خوندم و وقتی دفترچه سوالات رو دیدم در کمال ناباوری دیدم تا میانه ۱ هم سوال اومده بود… اگه اشتباه نکنم فصل حقوق و دستمزد و شرکت های سهامی و کلا بحث شرکت ها رو نداره که از کتاب اصول ۲ پیام نور میتونن استفاده کن…
خرد و کلان رو از کتاب پیام نور و راهنمای انتشارات راه ( جلد زرد و سفید ) خونده بودم. خوندن که چه عرض کنم از بر بودم رفته بودم که ۱۰۰ رو بزنم اما دیدم مباحث خیلی متفاوته و بعدها دوستان گفتن کتابای مدرسان شریف و محسن نظری برای خرد و کلان خوبه
برای مالیه هم از کتاب پیام نور و انتشارات راه ( کتاب سفید و زردش ) رو استفادا کردم. انتشارات راه خیلی تست داره و کلا پیام نور آزموناشون تستیه و من به روش کتاب ایران استخدام ازش استفاده میکردم. مباحث سوالات مالیه آزمون بیشتر شبیه خرد و کلانی بود که خونده بودم واسه همین خیلی سوالاتش واسم ساده بود.
صنعتی ۱ قسیم عثمانی و صنعتی ۲ و ۳ و تست اسکندری. حتی اگه مباحث صنعتی واسشون سخته سعی کنن حتما صنعتی ۱ رو بخونن که سفید نمونه درسی… قسیم عثمانی فوق العادست… صنعتی ۱ اسکندری رو اصلا استفاده نکنید.
من فقط آزمون امورمالیاتی رو دادم و اینا تجربیات آزمون خودم بود. امیدوارم به کارشون بیاد….
البته… روزی که من تصمیم گرفتم برای آزمون استخدامی درس بخونم با خودم عهد بستم که فقط یکبار آزمون میدم و با همون یکبار شاغل میشم… که تا اینجا هم لطف خدا شاملم بوده و امیدوارم آرزو و هدفم محقق بشه…
فقط شعار نمیدادمااا… شاید توی ۷ ماهی که درس میخوندم مامانم روزی ۱۰ دقیقه منو نمیدید… اینارو صادقانه گفتم که بهشون بگید خواستن توانستنه… با توکل شروع کنن موفق میشن ایشالله… ببخشید پرحرفی کردم آخه من ” عاشق عشق به هدفم هستم ” و وقتی صحبت هدفای ذهنیم میشه بی اختیار شروع میکنم با شوق و ذوق حرف زدن درباره اش


تجربه شماره ۹۲: نویسنده : یاشاسین آذربایج تاریخ ارسال : دوشنبه ۲۲ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۰۶:۵۰ کد دیدگاه : ۱۲۴۶۶۷۴ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
برای دبیری معارف:کتابهای اندیشه اسلامی ۱و۲ آقای سبحانی و همچنین کتابهای دین و زندگی ۳سال دبیرستان و همچنین پیش دانشگاهی را خوب خوب بخونین واسه احکام هم به نظرم رساله آموزشی امام‌‌خمینی را خوب و دقیق بخونی کفایت می‌کنه واسه علوم قرآنی هم همون کتاب آموزش علوم قرآنی دانشگاه را بخون و آیین زندگی هم مال دانشگاه را بخون در ضمن سال گذشته خیلی از سؤالات این منبع از دین و زندگی چهار دوره دبیرستان اومده بود این چهارتا منبع خیلی مهم اند اگه تونستی تست های کنکورهای سالهای گذشته را بخون برای شناخت منابع هم بایستی یه کلیاتی از کتابهای دوره کارشناسی یه چیزهای بدونی این منبع را بیشتر به حالت کلی میدن……..موفق باشید……..قبول دبیری معارف ارومیه


تجربه شماره ۹۳: نویسنده : مسعود تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۵ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۵:۲۷ کد دیدگاه : ۱۲۳۵۷۰۰ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
با سلام
واقعیتش اینه که من فقط ۳۰ روز درس خوندم و فقط هم ۴ تا درس تخصص رو خوندم .
تمام دروس تخصصی رو از کتب کاردانی به کارشناسی مقسمی خوندم و خدارو شکر درصد های خوبی هم زدم میانگین این فقط ۴ درسم حدودا ۴۰ به بالا شد بقیه دروس تخصصی رو چون نخونده بودم یا صفر بود یا منفی
عمومی هم که چون قبلا خونده بودم دیگه فقط یه چندتا تست کار کردم تمام میانگین کل دروس عمومی شد ۲۸
اگر زمانتون برای مطالعه کمه اصلا سمت کتب مرجع نرید فقط کتب کنکوری چون مختصر درسنامه داره که مفیده بعد هم تست داره و خیلی خوبه.
حالا بازم نظر بقیه دوستان رو بپرسید.
موفق باشید


تجربه شماره ۹۴: نویسنده : کارمند ثبت تاریخ ارسال : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۱:۱۷ کد دیدگاه : ۱۲۶۲۶۶۱  (منابع تخصصی آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور)
سلام خوشحالم که استخدامی دیگری برگزار میشه و با شما دوستان ان شالله همکار میشم
به نظر مدنی وقتتون رو روی جزوه شهبازی بزارید
تجارت جزوه قربانی وکمک حافظه فلاح
منابع ثبتی که تا وارد سازمان نشید یاد گرفتن سخته خودم هرچی می خوندم قبلا چیزی متوجه نمی شدم حالا که وارد کار ثبت شدم مطالعش قابل فهم وشیرین شده همون کتاب غلامرضا شهری خوبه ولی بیشتر مدنی وتجارت وبخونید
واینکه دروس عمومی خیلی مهمه بخصوص ادبیات،عربی،دین وزندگی
به امید موفقیت شما دوستان


تجربه شماره ۹۵: نویسنده : محمد تاریخ ارسال : یکشنبه ۱۸ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۸:۱۷ کد دیدگاه : ۱۲۹۴۸۹۲ (معرفی منابع درس حسابداری مالی – فراگیر دستگاه های اجرایی)
سلام
حسابداری میانه ۱، حسابداری میانه ۲، حسابداری پیشرفته ۱و حسابداری پیشرفته ۲، اصلی ترین درس­ های حسابداری مالی را تشکیل داده که شامل مطالب گسترده ای از جمله: حسابداری انواع شرکت ها ( سهامی، تضامنی و مشارکت خاص)، آشنایی با حسابداری تک تک اقلام صورت­های مالی ( مانند موجودی کالا، دارایی­های مشهود و نامشهود، سرمایه گذاری­ها، بدهی­ها و غیره)، تهیه صورت­های مالی تلفیقی و غیره می­باشد.
منابع:
مروری جامع بر حسابداری مالی: دکتر ایرج نوروش، ساسان مهرانی، غلامرضا کرمی و محمد مرادی (۲ جلد)؛ انتشارات نگاه دانش
۲۰۰۰ تست حسابداری مالی و استاندارد حسابداری: غلامرضا کرمی ،محمد مرادی، زهره شهیدی، هدی اسکندری، محمد بخشی؛ انتشارات نگاه دانش
مشخص است که از میان موارد فوق، منبع اول جهت یادگیری و تست و منبع دوم برای تست زنی و مرور مطالب مناسب می­باشد.

برای آن دسته از دوستانی که می خواهند غیر از منبع شماره یک منبع دیگری بخوانند، منابع ذیل پیشنهاد می گردد:

حسابداری مالی، دکتر یدالله تاری وردی، انتشارات فروزش
مروری جامع بر حسابداری مالی، جمشید اسکندری، انتشارات کتاب فرشید


تجربه شماره ۹۶: نویسنده : افلاطون تاریخ ارسال : امروز ساعت ارسال : ۱۵:۴۵ کد دیدگاه : ۱۳۰۸۳۱۶ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام وقت بخیر
عموما ها در ازمون استخدامی از دوره سه ساله دبیرستان و پیش دانشگاهی میدن
گاهی چند تایی از دروس عمومی دانشگاه هم میدن اما هنوز رویه تغییر چندانی نداشته
معارف / ادبیات / ریاضی و امار / زبان »» از دبیرستان کتاب درسی و تست هم ظاهرا گاج خوبه اما به کتب دیگه تستی اش خیلی اشنانیستم
اطلاعان عمومی خیلی وسیع هست از دانش روز و. اخبار گرفته نا جغرافیا. و تاریخ و قانون اساسی و سند چشم انداز پنج ساله و بیست ساله ( خیی وقت نذارید)
ای سی دی ال کتاب سبزعلی خوبه
و هوش هم که من درصد بالایی نزدم ، خیلی نمیتونم ب کسی توصیه کنم تست هاشو بزنه
……
اگر هدف تون پاس کردن صنعتی و مدیریت ماالی هست کتب صنعتی یک تفاوت‌ دارن باهم در شکل و نحوه ارایه مطالب اگر مثل من همه منابع رو بگیرید کمی در سرگم میشین
متناسب به جزوه ای که دارین از جلد یک الی سه اسکندری میتونه کمک کننده باشه
به نظرم صنعتی رو بهتره از یک مولف گرفت بعد برای تسلط و کنترل بیشتر روی کتب دیگر‌تمرکز کرد (کتاب اقای عثمانی هم فوق العادس حیف فقط جلد یک داره )
مدیریتت مالی هم کتاب اقای اسکینی رو من داشتم خیلی حجمش زیاده
کتب مدیریت مالی سنگین هستن همه شون و احتیاج به وقت زیادی داره
………
واسه مالی هم مروری جامع بر حسابداری مالی دکتر نوروش کامله
البته اینم باز بستگی به هدف و وقتتون داره
اگر زمان میتونید بذارید و هدفتون یادگیری عمیقه کتاب بالا خوبه
اگر هدفتون ازمون های استخدامی هست معمولا حسابداری مالی رو باید موضوعی تر بخونین که کتب مختلفی رو در بر میگیره
موفق باشید


تجربه شماره ۹۷: نویسنده : بهراد تاریخ ارسال : سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۰۱ کد دیدگاه : ۱۲۵۹۵۴۱ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)

۱-فناوري اطلاعات /مهارتهاي هفتگانه اي سي دي ال: کتاب ها و تست هایی رو که از اینترنت بگیرید و بخونید.
۲-رياضي وامارمقدماتي: کمی کتاب آمار و مدل سازی دبیرستان+ کتاب امار توصیفی پیام نور رو بخونید.
۳-زبان وادبيات فارسي: کتاب مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی (ادبیات- زبان- اندیشه و معارف اسلامی)= کتابی قطور و ۶۲۷ صفحه ای هست که از کتابخونه دانشگاه گرفتم و مجموعه ای از دروس عمومی ادبیات از (محمد جراحی)-زبان انگلیسی از (مهرداد جوادزاده)- اندیشه اسلامی (۱) و معارف اسلامی (خیراله اسماعیلی) است= کتابی کامل که درباره ادبیات فقط این کتاب را بخوانی کافی است چون هم املا و نگارش دارد هم معنی شعر و هم نام کتاب و نویسندگان آن ها که باید حفظ کنی و خلاصه همه چیز درباره ادبیات دارد+ تست های اینترنتی که مربوط به سوالات آزمون های استخدامی بود رو هم بخوانید.
۴-معارف اسلامي: کتاب های دبیرستان از اول تا سوم و پیش دانشگاهی رو خوندم و تست ها و جزوه های آموزشی رو هم از اینترنت گرفتم+ کتاب احکام عمومی که به طور خلاصه هست رو از اینترنت گرفتم و بخونید.
۵-زبان انگليسي –عمومي: اصلاً نخوندم.
۶-اطلاعات عمومي -دانش اجتماعي وحقوق اساسي: تمام مسائل روز موجود در جامعه و جهان رو که در اخبار هم اعلام می شود باید بدانی+ با قانون اساسی کشور آشنا باشی که جزوه قانون اساسی کشور در اینترنت هست دانلود کن+ تقویم و تمام مناسبت های مهم ذکر شده در اون رو هم باید حفظ و بلد باشی (روز نهم دی= روز بصیرت یا روز مبارزه با استکبار جهانی چه روزی است و روز قدس و اعمال شب ها و روزهای مهم از جمله شب های قدر و احیا و روز قدس و ایام فاطمیه و غیره را باید بدانی که چه روزی است)+اطلاعات درباره جغرافیای ایران- همسایگان ما- مساحت و جمعیت- کوه ها و مرزها و حتی اطلاعات دفاع مقدس و شهدا و عملیات های مهم جنگ تحمیلی- درباره دوران شاهنشاهی در ایران و تمام افراد مهم تاریخی (شهدا، نخست وزیران، روسای جمهور+ شورای نگهبان، مجلس خبرگان+مجمع تشخیص مصلحت نظام= تعداد افراد آن و وظیفه اون ها و هر چیزی که به ایران مربوط است مثل سازمان ملل – برجام- سند تحول بنیادین آموزش و پرورش- سند چشم انداز ۲۰ سال آینده ایران که از سوی مقام معظم رهبری داده شده- رهبر کیست و وظایفش چیست – فرق ولایت فقیه با مرجع تقلید چیست و غیره مهم هستند.
۷-هوش وتوانمندي هاي عمومي : کتاب هایی در بازار در خصوص تست های سال های قبل آزمون های استخدامی وجود دارد می توانید آن را تهیه یا اینکه از اینترنت دانلود کنید.
۸-اصول و فلسفه تعليم و تربيت: کتاب های خلاصه ای که سنجش تکمیلی منتشر کرده رو بخونید.
۹-روان شناسي پرورشي : کتاب روان شناسی سیف رو بخونید. البته کتاب خلاصه شده ای از روان شناسی سیف پیدا کنید که حجم خیلی کمتری نسبت به کتاب اصلی دارد و اون رو هم بخونید.
۱۰-روان شناسي رشد : کتاب کدیور رو هم بخوانید من تمامش رو خوندم به خصوص بخش دوره ها و مراحل رشد از نظر روان شناسان مختلف اروپایی و اسلامی مهم است. دوره های رشد از نظر اسلام رو فکر می کنم در آخر کتاب آورده ولی در اینترنت هم اگر سرچ کنید پیدا می کنید.
۱۱-روش هاو فنون تدريس: کتاب دوران لیسانس پیام نور شعبانی رو بخونید و تست های سنجش تکمیلی هم خوب هست.
۱۲-اندازه گيري -سنجش و ارزشيابي اموزشي : کتاب لیسانس پیام نور (سیف) خوب هست+ کتاب ارزشیابی آموزشی از عباس بازرگان.
در پایان بعضی از دوستان خواندن فقط کتاب های خلاصه مدرسان شریف رو توصیه می کنند که با توجه به وقت کم مفید هستند. کتاب های خلاصه سنجش تکمیلی هم بسیار خوبند. ولی بیشتر سوالات در حد کتاب های دبیرستان هستند و نهایتاً لیسانس پیام نور. سایت دانشگاه فرهنگیان رو هم سرچ کنید منابعی رو هم در این سایت پیدا می کنید درباره احکام و رساله امام خمینی و درس های روان شناسی و غیره که برخی دوستان این جزوات رو دریافت و برای آزمون مطالعه کرده اند. موفق باشید


تجربه شماره ۹۸: نویسنده : مسعود تاریخ ارسال : شنبه ۰۷ مرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۰۰:۴۴ کد دیدگاه : ۱۳۲۰۶۹۳ (آزمون استخدامی وزارت نیرو)
انشاء الله موفق میشید .
چون ظرفیت پذیرش شهر خرم اباد یک نفر بود زیاد امیدی به قبول شدن نداشتم یه جورایی دودل بودم شرکت کنم یا نه عمومی ها رو زیاد خوب نزدم چون مطالعه خاصی نداشتم فقط از معلومات قبلی که داشتم زدم . دروس تخصصی چون ضریب دو دارن از اهمیت بالاتری برخوردارن مکانیک سیالات از روی مدرسان شریف بخون ( من هم مدرسان شریف هم پوران پژوهش و هم راهیان ارشد دو جلدی رو خوندم) انتقال و ترمودینامیک پوران بخون. مقاومت و استاتیک دینامیک و ارتعاشات هم پوران بخون ولی بعضیا دینامیک و ارتعاشات راهیان ارشد رو معرفی میکنن. البته اگه سوالای رشته های دیگه رو هم بخونی واسه تیلط بیشتر بد نیست اونا هم نکات مناسبی توشون پیدا میکنی. واسه عمومی هم کتاب ایران استخدام بد نیست ولی من واسه این ازمون نرسیدم عمومی بخونم


تجربه شماره ۹۹: نویسنده : ? تاریخ ارسال : پنجشنبه ۰۹ شهریور ۹۶  ساعت ارسال : ۰۹:۲۷ کد دیدگاه : ۱۳۵۸۰۶۲ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی)

معارف رو که میدونم از اندیشه۱ سبحانی بوده، مثل اینکه یه سوالشم از اندیشه ۲ بوده، البته میگن آزمونای قبلی از دین و زندگی دبیرستان اومده
کامپیوترم که خودتون آفیس رو باز کنید، تک تک سربرگا اسماشو یاد بگیرید و ببنید کار هر گزینه ای که توی این سربرگا هست چیه، شکل آیکن ها رو هم به یاد بسپارید، اینکه توی هر کدوم از ورد و پاورپوینت و اکسل و اکسس فایلا رو با چه فرمتی میشه ذخیره کرد و فرق این فرمت ها چیه هم بلد باشید بد نیست، کار دکمه های مختلف کیبورد توی ورد، دکمه های میانبر توی محیط آفیس و ویندوز و … کلا باید کامپیوتر رو عملی کار کرده باشید (واسه اینکه بببینید کار هر گزینه هم چیه میتونید از کتابایی که تو این زمینه هست استفاده کنید)
ادبیات هم یه جزوه خلاصه تو اینترنت هست به اسم ادبیات در ده روز، چیز خوبیه؛ حداقل اعلام و قرابت معنایی و نگارشش رو به راحتی میتونید یاد بگیرید
زبان رو هم که به نظرم باید از قبل بلد باشید، الان بشینید لغت حفظ کنید زیاد به کارتون نمیادو وقت تلف کردنه
ریاضیشم همون ریاضی دبیرستانه، فک کنم به سال دهم تجربی مسلط باشید بتونید جواب بدید (مجموعه، دنباله، معادله، نامعادله، دامنه، برد و …)، آمار هم که باید فرمولای کلی رو بلد باشید (میانگین، واریانس، مد و …)
واسه استعدادم یه کتاب هست واسه مسیح خواه، نه اون قسمتایی که متن داره یا سوالایی رو با فرمولای پیچیده ی ریاضی حل کرده، ولی اون قسمتایی که سوالات آماری، همکاری، الگویابی و … رو داره میتونید یه نگاه بندازید ولی بازم اگه وقتتون رو بذارید روی درسای تخصصی به نظرم بهتر از هوش باشه


تجربه شماره ۱۰۰: نویسنده : ناشناس  تاریخ ارسال : جمعه ۱۰ شهریور ۹۶ ساعت ارسال : ۱۸:۲۴ کد دیدگاه : ۱۳۵۹۳۹۲ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی)
صفحه قبل یه دوستی خیلی خوب راهنمایی کردن.
معارف : دین و زندگی ۲و ۳ و پیش دانشگاهی به اضافه اندیشه ۱ سبحانی انتشارات پیام نور ( این دوره هر ۱۳ سوال معارف از اندیشه سبحانی بوده)
کامپیوتر اگه واردی که هیچ یه دور برنامه های افیس رو باز می کنی سربرگا ، خطاها ، نام گذاری فایل ها و پسوندها وووووو
اگه وارد نیستی دو جلد مقدماتی و پیشرفته سبزعلی گل رو خریداری کرده دود چراغ خورده عملی تمرین کرده تا مسلط شوید.
ادبیات: ادبیات فارسی ۲ و ۳ و پیش دانشگاهی، زبان فارسی های دوره دبیرستان به علاوه کتاب آرایه های ادبی انسانی رو مطالعه بفرمایید.
زبان خارجه : کتاب زبان عمومی آزمون کارشناسی ارشد آرمان اشراقی، نکات گرامری رو خوب توضیح داده، از اونجا که برای جواب دادن به سوالات زبان باید دایره لغات وسیعی داشته باشید روزانه از کتاب ۵۰۴ لغت اساسی زبان( که کاملا الکی گفته ۵۰۴ لغت، ۱۰ برابر این، لغت جدید توش داره) یه ساعتی رو اختصاص بدید، متون انگلیسی رو مطالعه کنید.
ریاضی کتاب تست کنکور انسانی رو بگیرید، پر از نکته های کنکوری که تو همین آزمونای استخدامی هم مشابه اونها میاد.
اطلاعات عمومی که مرد کهن می خواد چیزی در موردش نمیگم…
هوش بستگی به توان شما و میزان وقتی که آخر کار براتون میمونه داره، کتاب استعداد تحصیلی مسیح خواه برای آزمون دکتری که منطبق با سوالات آزمون استخدامیه.
این انتظار که سوالات دقیقا از کتاب های خونده شده ی ما بیاد منطقی به نظر نمی رسه.
در نهایت موفقیت ما بستگی به ترکیبی از تلاش و پشتکار ، ظرفیت های ذهنی و انتخاب های صحیح ما داره.
موفق باشی.


تجربه شماره ۱۰۱: نویسنده : حسین تاریخ ارسال : چهارشنبه ۵ مهر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۶:۲۸ کد دیدگاه : ۱۳۹۰۰۱۹ (آزمون استخدامی بانک سپه)

اندیشه ۱ مدرسان شریف و چندتا کتاب تست متفرقه خوندم که هفتاددرصد زدم. اندیشه دبیرستانو اصلا نخوندم
هوش کتاب ایران استخدام و یه کتاب تست دیگه رو خوندم چون هرچی تست بیشتر بزنیم مسلطتر میشیم.
ادبیات مدرسان و کتاب ایران استخدام. ریاضی اصلا نخوندم. فناوری اطلاعات فقط تست زدم، البته اطلاعاتم تو این زمینه خوب بود کلا، زبان هم اشتباه کردم نخوندم چون فکر میکردم بالا میزدم که ۳۰ درصد شد. برای کتاب ۵۰۴ و بارونز تافن کاملا کفایت میکرد.
تخصصی:
حسابداری و مالی نخوندم
مالیه مدرسان
تئوری کتاب تست پرچ که اصلا کافی نبود و منابع جدیدتر مثل مقیمی رو باید خوند
اقتصاد هم کتاب نظری


تجربه شماره ۱۰۲: نویسنده : فهیم تاریخ ارسال : چهارشنبه ۵ مهر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۷:۱۳ کد دیدگاه : ۱۳۹۰۰۹۹ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)

سلام،ممنونم لطف دارید به بنده ولی دوستان این صفحه همه از من بهتر هستند میتونید از اونها هم کمک بگیرید
پیشنهاد من برای معارف کتاب های دین و زندگی دبیرستان،برای ادبیات اگر میتونید و فرصتش رو دارید کناب های دبیرستان رو بخونید و در کنارش کتای ادبیات آخر مهر و ماه اگر مثل من فرصت ندارید فقط همون کتاب مهر و ماه رو بخونید
و کتاب استخدامی ایران استخدام رو هم پیشنهاد میکنم خیلی بهتون کمک میکنه اگر میتونید تهیه کنید
من کامپیوتر و زبان چون کلاس رفته بودم نخوندم و خوب زدم
هوش و اطلاعات عمومی رو هم نخوندم و از اطلاعات خودم جواب دادم
ان شاءالله با تلاش حتما موفق میشید


تجربه شماره ۱۰۳:  نویسنده : حسین تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۰ مهر ۹۶  ساعت ارسال : ۲۰:۴۱ کد دیدگاه : ۱۳۹۵۸۵۵ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
سلام.کتاب ریاضی عمومی که زیاد هست بیشتر تست کار کنید ،آنالیز ریاضی هم به نظر من پوران پژوهش و آنالیز ریاضی ۱پیام نور ،عددی و جبر هم نشر مبتکران،آمار و احتمال هم نشر پارسه کتاب محسن طورانی و کتاب نشر جهش ،معادلات هم کتاب زیاد هست تست کار کنید بیشتر،اصول آموزش ریاضی علم الهدایی و آموزش و یادگیری ریاضیات ۱و۲ محمد حسن بیژن زاده،خلاقیت ریاضی هم کتاب جورج پولیا نشر فاطمی در قالب ۲کتاب داره و پی دی اف اون هم هست.انشالله موفق باشید


تجربه شماره ۱۰۴: نویسنده : محمد-کامپیوتر تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۰ مهر ۹۶ ساعت ارسال : ۲۰:۵۰ کد دیدگاه : ۱۳۹۵۸۶۸ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
عموممیا از کتابای عمومی استخدامی و پی دی افهای ایران استخدام و کتاب ایران استخدام و خلاصهای کتاب دینی وادبیات دوم و سوم و پیش و تجربی
تخصصی هم مقسمی


تجربه شماره ۱۰۵: نویسنده : کسرا تاریخ ارسال : پنجشنبه ۲۰ مهر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۹:۵۹ کد دیدگاه : ۱۴۱۰۶۲۳ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام به شما
بعید هست تا اواخر سال ۹۷ دوباره سازمان آزمونی برگزار کنه
پیشنهاد من به شما اینهاست
تخصصی ها متن قانون مالیات مستقیم + کتاب های تخصصی حسابداری نشر مدرسان شریف
برای عمومی ها به جز IT و هوش و دانش عمومی استفاده از سوالات کنکور سراسری سال های گذشته
برای هوش دفترچه سوالات هوش و توانایی تحصیلی آزمون های دکترای غیر پزشکی
اطلاعات و دانش روز : استفاده از جزوات ایران استخدام و مطالعات غیر متمرکز در همه حوزه ها (اطلاعات عمومی درباره اگثر مسایل داشتن)
برای فناوری اطلاعات هم کار با کامپیوتر بصورت عملی مهمه که اشراف به کامپیوتر داشت هم کتب مختلفی که در این زمینه هست
البته بقول شاعر آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری…:
استفاده از کتاب سوالات عمومی ایران استخدام هم توصیه می کنم که جامع و کامله و توضیحات بیشتر رو برای خریدش ادمین محترم خدمتتون میفرمایند
موفق باشید


تجربه شماره ۱۰۶: نویسنده : افلاطون تاریخ ارسال : امروز ساعت ارسال : ۱۶:۲۳ کد دیدگاه : ۱۴۲۰۶۵۹ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام
عذر خواهی میکنم امروز عیادت کسی بودم تا الان که برگشتم
منو خیلی خوشحال کرد این کامنت
امیدوارم موفق باشید
….
حسابداری مالی پای ثابت اززمون هاهست (مدرسان و جمشید اسکندری میانه یک و دو )
حسابرسی و صنعتی رو هم یک روز در میاان بخونین
دروس عمومی:
معارف چهارسالع دربیرستان و اندیشه یک سبحانی
ادبیات چهار ساله دبیرستان
هوش رو خیلی وقت نذارید در حد بیست درصد بیشتر بزنین منفی میشه مخصوصا اون توضیحات طولانی
دانش عمومی رو قانون اساسی و قانون ششم توسعه و اشنایی با تاریخ معمولا یک سوال جغرافیایی هم میاد مثلا فلان رشته کوه یا بنا در کدام استانه
میتونید امار رو به جای ریاضی بخونین امار هادی رنجبران فصل های سبک مثل ماتریس و شاخص هایی مرکزی و پراکندگی و درباره زبان هم بستگی به پایه تون داره چقدر قوی باشید
موفقق باشید


تجربه شماره ۱۰۷: نویسنده : OMIDarmy تاریخ ارسال : یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۶:۱۹ کد دیدگاه : ۱۴۲۷۶۶۷ (آزمون اسخدامی دانشگاه افسری ارتش)

درسته قبلا هم بحثش بود اينجا كه عموميا يه چيز عجيب غريبى بود كه هيچكدوم از سوالاش داخل كتاب نيست.
اين سوالات عموميرو نخونيد وقت تلف كردنه.دفترچه ى سوالات ارتشو همونجا از بچه ها ميگيرند براي همين بيرون درد نميكنه.
همكلاسي من پارسال كه هيچى از اختصاصي ها رو بلد نبود بزنه،يك ماه آخر فقط نشست عموميا رو اونم فقط ادبيات و زبانو دينى رو از روى كتاب يه دور خوند و دو هفته ى اخر هم مرور كرد.دينى رو هر سه تا كتابو با اينكه هنوز پيش رو كامل نخونده بوديم از روى متن و آيات و پيام آيات كتاب خوند. ادبياتم ميگفت لغات آخر كتابارو خوند و تاريخ ادبيات اول درس ها.البته درصداشو نميدونيم.ولى الحق هم تحليل خوبي داشت هم واقعا دروس عموميرو عالي ميزد هرچند به قول خودش اختصاصي ها رو اصلا خوب نداد.
اولا آزمون عمومي ارتش سختيش خيلي آسون تر از كنكوره . دوما اين دروس عمومي حداقل و حداكثر سختيشون فقط يك دور كامل خوندنشونه.مثلا ادبياتو درس به درس متنشو بخوني و لغاتى كه دبير معنى كرده رو بخونى و توضيحات درس ها رو بخونى و اگر در معناي بيت مشكل دارى حتما يك دور معانى رو بخونى تا بتونى قرابتارو بزنى.براي قرابت معنايي سعى نكن حفظ كنى معنيارو.فقط مفهوم بيتو بگيرى كافيه.اگر متن كتابو بخونى از پس املا هم بر مياي،لغات سخت كتابو روى يه ورق بنويس بخون.
تاريخ ادبيات هيچ راهى نداره جز اينكه تمام پيش درامد ها و اسم كتابا و نويسنده ها رو حفظ كنى.از تاريخ ادبيات نميشه سوْال سخت داد.سختيش فقط حفظ كردنه.كه با مرور مخصوصا روزاي قبل از امتحان حله.مثلا سوْال ميده سگ ولگرد اثر كدام يك از نويسنده هاست؟
كه بايد با توجه به توضيحات آخر كتاب بگى اين براي صادق هدايته.
بقيه ى بچه ها ميتونن از بعضي از سوالات سخت بگذارند ولي چون شما خلبانى هستيد بايد كامل بخونيد.به اين ترتيبي كه من گفتم انجام بدى ادبيات و دينى رو صد ميزنى


تجربه شماره ۱۰۸: نویسنده : فردین تاریخ ارسال : دوشنبه ۱ آبان ۹۶ ساعت ارسال : ۱۷:۳۶ کد دیدگاه : ۱۴۲۹۶۷۹ (آزمون استخدامی قوه قضائیه)
عمومی ها : ادبیات دبیرستان(بیشتر روی آرایه ها و قرابت معنایی)- زبان فارسی دبیرستان (بیشتر ساختمان واژه)-زبان خارجه دبیرستان(شاید با گرامر بتوان سوالات مربوط به اون رو پاسخ داد اما در مورد سوالاتی که مربوط به معنی هست قاعده مشخصی وجود نداره و از هر چیزی ممکنه سوال بیاد)- هوش(مرور سوالات استخدامی های دو سال اخیر دستگاهها جهت اشنایی با نحوه سوالات) معارف اسلامی(روی دروس دبیرستان نباید تمرکز کرد تنها مطلب مفید آنها همان بحث مربوط به صفات خداوند و مراتب توحید میباشد اما کتابی رو تهیه کنید که عنوان آن معارف اسلامی باشد و بحثهایی مانند برهان نظم- ایدئولوژی-صفات خداوند- نظریه های جبر در آن باشد- پیام آیه ها که قاعده مشخصی وجود ندارد و از هر آیه ای میتوان سوال بیاید)
مبانی کامپیوتر(پاسکال جعفر نژاد قمی- C++ انتشارات پیام نور و یا هر منبع دیگر)
حقوق اداری رشته حقوق پیام نور ببینید چه منبعی رو معرفی کرده اند در ضمن سوالات تستی مربوط به اون هم هست


تجربه شماره ۱۰۹: نویسنده : علی تاریخ ارسال : جمعه ۳۱ اردیبهشت ۹۵ ساعت ارسال : ۲۰:۱۵ کد دیدگاه : ۷۹۰۰۷۵ (آزمون دانشگاه امام حسین (ع))
سلام برادر محسن
آیه ی قرانه و ان لیس الانسان الا ما سعی
یعنی انسان با تلاش میتونه به هدفش برسه
شما لطفا این کارارو بکن
از عمومی ها ادبیات رو بخون
واسه ادبیات لغات آخر درس و آرایه ها و تاریخ ادبیاتو بخون اگه اینارو خوب بخونی و قرابت هارو بزنی میتونی بالای ۵۰ بزنی
عربی هم فقط ترجمه هارو بزن
دینی رو همشو خوب بخون
از ریاضی آمار واحتمالو بخون
فیزیکم ببین کجاهارو بلدی خوب بخون
زیستو جاهای راحتشو بخون
زمینو من خودم نخوندم
شیمی هم بعضی فصلاش خیلی راحته مثل فصل ۱و ۲ ٬۳دوم..فصل سه ی سوم …فصل دوی پیش
زبانم که راحته لغات و گرامرو یعنی قواعدو‌ بخون
خلاصه هم بنویس
شاید کل اینا ۴یا ۵ روز طول بکشه و شما میتونی تو یکی دو روز باقی مونده خلاصه هارو بخونی
فقط روز پنجشنبه دینی رو اگه لازم دیدی یه دور بخون
فقط تاکیید میکنم تلاش کن و نگران نباش و وقتتو تلف نکن و امیدت به خدا باشه
داداش اگه اینجا بوی خودم از نزدیک کمکت میکردم
ببخشید که طولانی شد…یاعلی مدد


تجربه شماره ۱۱۰: نویسنده : مسیب تاریخ ارسال : شنبه ۰۶ آبان ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۱۵ کد دیدگاه : ۱۴۳۶۹۶۷ (منابع تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
سلام دوست عزیز
خلاقیت جرج پولیا
اصول علم الهدایی
آنالیز و جبر و احتمال و عددی و ریاضی و معادلات تست های ارشد
ادبیات دبیرستان
معارف دبیرستان + اندیشه ۱ سبحانی
کامپیوتر عملی کار کن
هوش اسمش روشه به هوش طرف بستگی داره.من وقت کم آوردم ۳۰ زدم شکل های آخرشو زدم
ریاضی در حد دبیرستان به جز حد و مشتق و انتگرال و هندسه ها
زبان نخوندم
اطلاعات عمومی روش حساب نکن ممکنه هرچی خوندی نیاد.دامنه مباحثش زیاده
یا حق


تجربه شماره ۱۱۱: نویسنده : سیما تاریخ ارسال : یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۰۷ کد دیدگاه : ۱۴۵۷۲۶۸
نرگس جان من برای وزارت نیرو،بانک سپه و علوم پزشکی قبول شدم عزیزم و هرسه تاش رو در مرحله مصاحبه ام
راستش بخوام درست کمکت کنم اینه که موضوع منابع خیلی به خودت بستگی داره که پایه ات چقدر قوی هستش؟ من خودم دانشجوی پیام نور بودم و یکسال از مدرکم میگذره و خودم رو مدیون کتابا و آزمونای سخت پیام نور میدونم از اونجا با معدل بالای هجده و نیم و شش ترمه فارغ التحصیل شدم ولی دیگه برا آزمونا سراغ کتابا پیام نور نرفتم
کتابای مدرسان شریف خیلی خوبن درسنامه دارن و نکته و تست ضمن اینکه جامعن و نیازی نداری از چند نویسنده مطلب بخونی اما حجمشون یه مقدار زیاده و نیاز به وقت و حوصله داره (برای مالیه و بودجه کتابش کم حجمه و عالی باهاش نزدیک ۸۰ درصد زدم) شما اگر وقتش رو داری حتما مدرسان بخون چون خودم تو آزمونها دیدم که عین سوال کتاب حتی بدون تغییر اعداد رو تو آزمون اوردن!
یه مسئله ای هم هست اینه که سوالات آزمونای استخدامی برعکس ارشد مبنای خاصی نداره متاسفانه مخصوصا کتابای رشته مدیریت به گفته خود بچه هاشون هربار از یه منبع سوال میدن
در مورد عمومی ها ریاضیات پایه و آمار عادل آذر پیام نور و امار دبیرستان
گاج نقره ای دین و زندگی و اندیشه۱ پیام نور برای معارف(یک فایل ۵۰ صفحه ای تو نت هست معارف ویژه استخدامی من با خوندن اون فراگیر ۴ بالای ۷۰ زدم چون شانسم بیشتر سوالا از اون بود همون خلاصه اندیشه پیام نوره)
ادبیات لغات و آرایه ها دبیرستان و زبان فارسی دبیرستان که مخصوصا قسمت ویرایش و املا عین کتاب سوال میدن
زبانم زیاد جالب نیس و نخوندم بغیر از گرامر نمیتونم پیشنهادی بدم
هوش و اطلاعات عمومی بستگی به خودتون داره ولی مدرسان برای هردوش کتابای خوبی داره و قانون اساسی
کامپیوتر هم عملی خیلی خوبه ولی کتاب و جزوه فنی حرفه ای و یا آقای سبزعلی به گفته دوستان جواب میده
بازم میگم منابع خیلی خیلی بستگی به خود فرد داره
امیدوارم مفید بوده باشه


تجربه شماره ۱۱۲:  نویسنده : hossein تاریخ ارسال : جمعه ۱۹ آبان ۹۶ ساعت ارسال : ۱۳:۱۹ کد دیدگاه : ۱۴۵۴۳۸۲ (آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی)
سلام داداش
اول جزوءاتش نشان داوطلب ازروی سایت خوداتش نشانی دانلودکن بعدام
کتاب اتش نشانی وخدمات ایمنی
نوشته
محمدعلی عزیزی_مریم ساریخانی_فاطمه ساریخانی
نمونه سوالات ادوارگذشته ای ازمون علمی سازمان هست بامطالعه اش میتونی تشخیص بدی که اسونه یاسخت
ازانقلاب ام میتونی تهیه اش کنی یکم سخت گیرمیادولی پیدامیشه…
ازاون سخت ترتست ورزشش
امیداورم موفق بشی…
یاعلی


تجربه شماره ۱۱۳:  نویسنده : زهره تاریخ ارسال : پنجشنبه ۱۸ آبان ۹۶ ساعت ارسال : ۱۶:۱۴ کد دیدگاه : ۱۴۵۳۶۵۱ (آزمون استخدامی سازمان امور مالیاتی)
سلام,به مرحمت شما… امیدوارم که احوالات شما هم خوب باشه…
قبلا هم عنوان کردم, من تجربه ی تنها یک آزمون رو دارم… شاید بهتر باشه از سایر دوستان با تجربه تر راهنمایی بخواید…
ادبیات کتاب آخر انتشارات مهر و ماه
دین و زندگی کتب دبیرستان و کتاب آخر انتشارات مهر و ماه
icdl کتاب مقدماتی و پیشرفته سبزعلی گل البته حتما عملی کار کنید
برای درس ریاضی حتما آمار رو بخونید, تعداد بالایی از سوالات از آمار بود و متاسفانه من نخونده بودم, نمیدونم بقیه آزمون ها چطوره اما برای ما که اصلا ریاضی نبود انگار, یعنی من انتظار داشتم حد و مشتق و انتگرال و این چیزا رو ببینم ولی مباحث یه جوریی بود… شاید اگه واقعا ریاضی بود میشد خیلی بهتر نتیجه گرفت…
برای حسابداری عمومی, من فکر میکردم منظورشون حسابداری عمومی دبیرستان رشته فنی حرفه ای هستش, واسه همین فقط همین کتاب رو مطالعه کرده بودم که در حد اصول ۱ بود فقط, اما روز آزمون تا میانه ۱ هم سوال داده بودند, دوست من برای آزمون استخدامی که شرکت کرده بودن از کتاب میانه ۱ شکراله خواجوی مطالعه کرده بودن و درصد خیلی بالایی رو زده بودن ( البته مباحث حسابداری شرکت ها رو شامل نمیشه که باید از اصول ۲ خوند)…
بودجه هم دوستم برای آزمون از کتاب پیام نور خوندن درصد خیلی بالایی رو آوردن, کلا کتب پیام نور راهنمای انتشارات راه هم نکات کلیدی رو گفته هم تست زیادی داره… من مالیه رو هم از پیام نور خوندم و راهنمای پیام نور انتشارات راه کتاب زرد رنگش, خیلی خوب بود…
حسابداری مالیاتی رو هم اصلا نخوندم, حسابداری صنعتی ۱ رو فقط فرصت شد بخونم از کتاب قسیم عثمانی و تست اسکندری…
بیشترین وقتم رو روی اقتصاد خرد و کلان گذاشتم که از پیام نور خوندم و افتضاح بود, دوستان تعریف مدرسان شریف رو خیلی میدادن… ای کاش منبع اقتصادم رو پیام نور انتخاب نمیکردم…
به نظر من تجربه خیلی مهمه, قطعا میشه آزمون های بعد رو خیلی موفق تر عمل کرد…
به خاطر همین نظر دوستان رو هم بپرسید…


تجربه شماره ۱۱۴: نویسنده : شیرین تاریخ ارسال : دوشنبه ۱۳ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۲۱:۱۴ کد دیدگاه : ۱۴۹۰۷۵۰ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
برای دروس عمومی که ادبیات و دین و زندگی گاج رو توصیه می کنن، خودم هم ادبیات دبیرستان رو مبحث هاشو میخوندم و سوال های تستی آزمون های قبلی رو حل میکردم. برا معارف هم همین کارو کردم اما دیدم که دوستان اندیشه ۱ و معارف ۱ رو توصیه کردند. ولی چیزی که خیلی براتون توصیه دارم اینه که حتما نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش مال رشته خودتون رو ببینید و روشون مار کنید با تحلیل اونا حتی میفهمید سوالات از چه کتاب هایی میاد یا چه مباحثی مهم تره، البته دوستان هم رشته تون هم قطعا پاسخ دارند براتون. موفق باشید


تجربه شماره ۱۱۵: نویسنده : زهره تاریخ ارسال : شنبه ۰۴ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۹:۵۰ کد دیدگاه : ۱۴۷۶۷۳۲ (دروس اختصاصی حسابداری مالی و حسابداری دولتی – بودجه و اصول حسابداری)
بیخیال عمومی شدن ها و فقط تخصصی خوندن یه اشتباه محضه, من با اولین آزمون استخدامی قبول شدم و واقعا عمومی ها به من خیلی کمک کرد…
برای icdl حتما کلاس برید و عملی کار کنید و از کتاب های سبز و آبی سطح ۱ و ۲ فنی حرفه ای آقای سبز علی گل استفاده کنید.
ادبیات کتاب آخر انتشارات مهر و ماه
دین و زندگی دوم و سوم و پیش دانشگاهی و دین و زندگی کتاب آخر انتشارات مهر و ماه ( کتاب های زرد رنگی هستن )
ریاضی هم مطالب مهمی که برای آزمون های استخدامی پر تکرار بوده از کتاب های دبیرستان بخونید
هوش هم که به نظر من خوندنی نیست
اطلاعات عمومی هم معلوم نمیکنه از کجا سوال بدند…
طلایی ترین توصیه ای که میتونم بهتون بگم اینه که کتاب اصل سوالات عمومی ایران استخدام رو خریداری کنید و درست ازش استفاده کنید.
خیلی از افراد این کتاب رو تهیه میکنند و سوالات رو حفظ میکنند و پایان آزمون میگن سوال تکراری بینش نبود!!
من قبل از اینکه این کتاب رو تهیه کنم از معتبرترین کتابفروشی شهرمون یه کتاب برای سوالات استخدامی خریده بودم, باورتون نمیشه, اومدم سوالات معارفش رو حل کنم دیدم از معارف قدیم بوده که حتی دوران مدرسه برای ما نبوده, به خیال اینکه برای آزمون ما هم به این صورته گشتم و کتاب های معارف قدیم رو تهیه کردم و خوندم…
خیلی اتفاقی مثل هر روز که داشتم این سایت رو چک میکردم دیدم کتاب سوالات عمومی منتشر کردند, همون روز اول تماس گرفتم و راهنمایی خواستم بابت این کتاب و سفارش دادم…
خداروشکر که این کتاب رو تهیه کردم واقعا قبولیم رو مدیون این کتاب هستم…
سوالات معارف رو که دیدم متوجه شدم اصلا نیازی نبوده معارف قدیم رو بخونم…
نمیشه به هر کتابی اعتماد کرد, این کتاب اصل سوالات استخدامی رو شامل شده که طراحان همین سوالات برای آزمون های ما هم سوال طرح میکنن…
پیشنهاد من به شما اینه اول منبع مطالعه ای تشریحیتون رو کامل بخونید, به فرض وقتی کتاب های icdl رو خوندید بیاید سراغ این کتاب و از خودتون آزمون بگیرید…
سوالات رو به هر دسته ی ۲۰ تایی تقسیم کنید و از خودتون آزمون بگیرید و بعد درصدتون رو حساب کنید…
بعد از به دست آوردن درصدتون بیاید این ۲۰ سوال رو ارزیابی کنید, مثلا تست اول راجع به حافظه ram بوده , شما کتاب رو باز کنید کل مطالب مربوط به حافظه ها رو بخونید و کنارش تیک بزنید که برای مرورهای بعدی به این سرفصل ها توجه بیشتری کنید, بعد از اینکه همه ی سوالات این درس رو به همین شکل کار کردید دیگه دستتون میاد که کدوم قسمت ها از دید طراح سوال اهمیت بیشتری داره…
یا که به فرض برای درس ریاضیات متوجه میشید کدوم سرفصل ها مهمتره و تعداد سوالات بیشتری بهش تعلق میگیره…
اگر که این کتاب نبود من هم پشت درهای سر سخت آزمون های استخدامی مونده بودم…


تجربه شماره ۱۱۶: نویسنده : reza تاریخ ارسال : شنبه ۰۴ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۸:۵۰ کد دیدگاه : ۱۴۷۶۶۴۸ (منابع دروس عمومی آزمون استخدامی)
اطلاعات عمومی: مناسبتهای تقویم راحفظ کن، قانون اساسی ایران، سند چشم انداز ۲۰ ساله، و اسم دریاچه ها رودها و … شهری که در اون واقعند
دینی: کتاب دین و زندگی گاج رو بگیر و اگر وقت نداری فقط خلاصه درس ها و تست ها
ادبیات: کتاب های ادبیات دبیرستان رو از اینترنت دانلود کن و کتاب های نویسنده ها و شاعران رو رو حفظ کن و کلامات سخت آخر کتاب معنی شان را حفظ کن
هوش: کتاب استعداد تحصیلی انتشارات کتابخانه فرهنگ رو بگیر و از هر قسمت چند تا نمونه سوالش رو حل کن اگه وقت نداری
icdl: کتاب آموزش icdl وتست های مربوطه رو بگیر قیمتی نداره و با کامپیوتر تمرین کن سعی کن مثلا در ورد جای هر کدوم از قابلیت ها رو حفظ کنی مثلا تغییر اندازه صفحه در قسمت page layout است همینطور بقیه رو هم حفظ کن
تمام سعیت رو عمومی ها بزار و در کنارش یکی دو تا از اختصاصی ها رو هم بخون نه همشون رو چون وقت نمیشه هم الان فرصت نمیشه و هم سر جلسه بخوای تمام اختصاصی ها رو بزنی پس فقط چند تاشون رو بخون
موفق باشی
البته ببخشید در این آزمون دین و زندگی نمیاد و زبان انگلیسشی جزو آزمون هست زبان رو سعی کن حتما لغات ساده دبیرستان رو بلد باشی کتابهای دبیرستان، و اگر وقت کردی کتاب ۵۰۴ رو بگیر و یه سری از لغاتشو رو یاد بگیری، تو آزمون حتما درک مطلب رو بخون درک مطلب خیلی ساده است و خیلی ها از اون فراری هستند ووقت نمی کنند چون آخرین سوال آزمون عمومی هستند


تجربه شماره ۱۱۷: نویسنده : نفر اول ارومیه تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۹:۴۳ کد دیدگاه : ۱۵۰۴۷۹۱ (منابع دروس عمومی آزمون استخدامی)
منابع عمومی ها :
ادبیات = ادبیات جامع (پنج گنج)
معارف=دین و زندگی گاج – اندیشه سبحانی
کامپیوتر= کتابهای هنرستان رشته کاردانش خیلی ریز توضیح داده با عکس و پایان هر فصل هم تست داره (تو اینترنت فایل Pdf شون هست )
زبان – حفظ کردن لغت طوری که به حافظه بلند مدت منتقل بشه اولین کاره – اگه زبانتون خیلی ضعیفه از لغات دبیزستان تا پیش دانشگاهی شروع کنید سعی کنین همشونو حفظ کنین بعد برین سراغ لغات کتاب ۵۰۴ واژه ضروری و بعد اگه وقت زیاد داشتین لغات کتاب ۱۱۰۰ واژه رو حفظ کنین اگه با علاقه بخونین حفظ کردنش کاری نداره می تونین از جعبه لایتنر استفاده کنید
هوش = کتاب هادی مسیح خواه که مخصوص آزمون دکتری نوشته شده بهترینه خوب بخونید تا ۵۰ درصد هم می تونید بزنید کتاب هوش مدرسان هم خوبه
همینا رو با علاقه و پشتکار بخون انشالله قبول میشی
موفق باشی


تجربه شماره ۱۱۸: نویسنده : افشین تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۰۷:۰۵ کد دیدگاه : ۱۵۰۳۴۹۴(آزمون استخدامی قوه قضاییه)
سلام به همه ی دوستان . من رشته ام حقوقه اجرا و ابلاغ خراسان رضوی شرکت کردم . منابع اختصاصی ها ۱- حقوق اداری طبا طبایی که در عین نابائری ۴ تا سوال اورده بودن در حالیکه حجم و وقت زیادی از من گرفت! ۲- حقوق اساسی جلد ۱ از قاضی بود البته فقط ۳ تا سوال اورده بودن و جلد ۲ بیشتر از قانون بود و دکتر هاشمی ۳- مدیریت به خاطر زمان کم و حجم زیادش فقط خلاصه دکتر رضاییان رو تونستم بخونم که ۴ تا سوال رو زدم از ۱۰ تا . منابع عمومی ۱- کامپیوتر که از مبانی کامپیوتر و ورد و پاور پوینت و اکسل و اکسس بود ۲- فقط از دین و زندگی دبیرستان اورده بودن(فقط) درحالیکه در ازمون هایی که قبلا شرکت کرده بودم از اندیشه اسلامی ۱و۲ هم سوال میاوردن ۳- تست هوشش زیاد سخت نبود نسبت به ازمون های قبل ولی وقت زیاد میگرفت که ۴ تا سوال رو نتونستم برسم۴-زبان در حد دبیرستان بود یعنی لغات و قواعدش ۵- زبان فارسی هم در حد دبیرستان بود ولی چندتا سوال هم از زبان فارسی دانشگاه اورده بودن . در ادامه امار و اطلاعات عمومی نیومده بود و ایین دادرسی و قانون اجرای احکام هم منبعش قانون بود. برای همه ارزوی موفقیت میکنم و هرکس که تلاش کرده در هرشرایطی , موفق باشن.


تجربه شماره ۱۱۹: نویسنده : رها تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۰:۱۰ کد دیدگاه : ۱۵۰۳۶۶۱ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
من برای تخصصی :
۱.نظریه های بزرگان جامعه شناسی از کوزر(اینو دقیق بخون چون بیشتر سوالا مربوط به همین نظریه پردازاس)
۲.نظریه های جامعه شناسی از جورج ریتزر
۳.نحوه انجام تحقیقات اجتماعی از ترزال بیکر
۴.روش تحقیق در علوم اجتماعی از باقر ساروخانی
۵.مبانی جامعه شناسی(اسم نویسنده متاسفانه یادم نیس کتاب بسیار راحتیه و وقت کمی میبره ولی مهمه و حتما خونده بشه)
۶.منابع حوزه های جامعه شناسی خیلی زیاده و وقت کم هست و من ترجیح دادم تست بزنم.مجموعه سوالات کارشناسی ارشد پردازش رو از سالهای اولیه تا اخر رو با جوابای تشریحی خوندم که بتونم حداقل تا سی درصد جواب بدم برای این درس که منبع اصلی نخوندم ولی تونستم خداروشکر ۸۰ درصد بزنم.
ان شاءالله این منابع رو دقیق بخونی تمام دروسو بالای ۶۰ میتونی بزنی.موفق باشی


تجربه شماره ۱۲۰: نویسنده : مصطفی تاریخ ارسال : شنبه ۱۸ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۲۰:۰۴ کد دیدگاه : ۱۴۹۷۶۳۵ (آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی)
سوسن خوب گوش کن و اگر عمل کنی عمومی ها رو خیلی عالی میزنی…برای معارف کتاب اندیشه اسلامی ۱ پیام نور سبحانی به اضافه دین و زندگی سال سوم دبیرستان رو بخونی بالای هشتاد نود درصد میزنی فقط کلمه به کلمه رو بخون کتابش زیاد نیست مخصوصا اندیشه رو خیلی خوب بخون که بیشتر از اون سوال میدن اخیرا.تو دو سه تا ازمون اخیر سازمان سنجش تقریبا همه سوالاتش از اندیشه ۱ بود.کامپیوتر رو نمونه سوالای ازمون های اخیر رو بخون که توی کتاب ایران استخدام هستش و خیلی عالیه.سوال های اخیر کامپیوتر تو هیچ کتابی نیست و باید فقط تست های گذشته رو بخونی که مشابهش رو میدن.درس ادبیات فارسی رو هم تست های ازمون های اخیر رو کامل بخونی میتونی ۴۰تا۵۰ درصد بزنی.همیشه از املا چند تا سوال میدن و قرابت معنایی چند تا سوال میدن این ها رو بتونی بزنی کافیه خیلی راحت هم میشه زد.زبان رو اگر ضعیف هستی کلا بیخیال شو و وقتت رو بجاش بذار برای بقیه درس ها ولی اگر اصرار داری بخونی زبان کتاب کاردانی به کارشناسی زبان عمومی مدرسان شریف رو بگیر میگن خوبه.برای هوش هم فقط باید نمونه سوالای هوش ازمون های اخیر رو بخونی تا قدرت استدل و درکت بالا بره.اطلاعات عمومی هم از تو نت بزن دانلود کن ولی بازم نمونه سوال های اخیر رو بخون.تمام این چیزایی که گفتم برات توی کتاب ایران استخدام که همین سایت منتشر کرده و میفروشه هستش و خیلی عالیه خیلی.تو این کتاب رو بگیر جواب ها با پاسخ تشریحی هستش دستت میاد این اواخر چطوری سوال میدن و باید چجوری بخونی فقط با دقت و خوب بخون اگر موفق نشدی و درصدهای بالا نزدی هر چی خواستی بگو (:acute:).و مهم ترین چیزی که باعث قبولی میشه اینه که فقط سوال هایی که مطمعنی رو بزنی اگر وسوسه شدی سوالی که شک داری رو بزنی شک نکن درصد قبولیت خیلی میاد پایین چون معمولا اون سوالی که ادم شک داره غلط از اب درمیاد.موفق باشی.


تجربه شماره ۱۲۱: نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : شنبه ۱۸ آذر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۰:۱۵ کد دیدگاه : ۱۴۹۶۶۵۹ (آزمون استخدامی وزارت نیرو)
سلام
-زبان انگلیسی عمومی استاد نیکپور.
برا معارف: دین و زندگی اول دوم سوم و پیش دانشگاهی اندیشه اسلامی ۱-۲ سبحانی و احکام.
اطلاعات عمومی : قانون اساسی، مناطق گردشگری کل کشور و آثار تاریخی، دریاچه های کشور و برترین ورزشکاران تاریخ کشور و شهدای هسته ای و رئیس جمهور های کشور، عملیات های دفاع مقدس و فرماندهان عملیات و فرماندهانی چون باکری و باقری و چمران… در کدام عملیات شهید شدند… درکل از هر زمینه ای باید اطلاعات داشته باشی.
ادبیات: کتاب جامع دبیرستان هفت گنج اسماعیلی و کتاب آیین نگارش.
ریاضی: ریاضیات تجربی…


تجربه شماره ۱۲۲: نویسنده : علی تاریخ ارسال : دیروز ساعت ارسال : ۲۳:۳۵ کد دیدگاه : ۱۵۲۳۷۴۴ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
سلام، در درجه اول امیدتون رو حفظ کنید ، حتما خدا نتیجه زحمتتون رو میده،
نگاه بلند مدت داشته باشید ، بلاخره شما باید برای آزمون آمادگی کامل داشته باشید و زمانی در آزمون قبول میشید که به مرحله آمادگی کامل برسید و به همه مطالب اشراف کامل داشته باشید ، شاید در سال اول قبول نشید اما مطالعه ای که در سال اول داشتید ، در سال دوم نتیجه بده پس اصلا نگران نباشید، البته چه بهتر که همون سال اول قبول بشید.
قبل از همه چی اینکه چه شهری رو انتخاب میکنید خیلی مهمه ، باید جایی رو انتخاب کنید که شانس قبولی بیشتر باشه ، معمولا شهرهای نزدیک به مرکز استان و شهرهایی که تعداد ظرفیتشون کمتر هست ، شانس کمتری برای قبولی دارن ، به نظر من بهتره شهری رو انتخاب کنید که تعداد بیشتری نیرو میخواد و از بقیه شهرها دورتر هست ، خب البته اینجوری ممکنه ضریب کمتری هم بخوره(اینو در نظر داشته باشید) ضریب بومی شهرستان (شهرهای دامنه پذیرش ۱.۴ ) ضریب بومی استان(۱.۲) و ضریب غیر بومی (یک) هست


تجربه شماره ۱۲۳: نویسنده : احمد مهندسی برق تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۴ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۰۰:۰۲ کد دیدگاه : ۱۵۲۰۴۴۹  (آزمون استخدامی وزارت نیرو)
سلام ویژه خدمت تمامی عزیزان
دوستان تو رو خدا یکی جواب منو بده ک خسته شدم از بس توی اینترنت گشتم و مطلبی دستگیرم نشد برای ازمون جدید برای رشته برق قدرت دروس تخصصی چ کتابهایی بخونم و برای عمومی چ کتاب هایی در راه خدا یکی راهنمایی کنه
– نویسنده : عمرانی تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۴ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۰۰:۳۴ کد دیدگاه : ۱۵۲۰۴۸۷
چون گفتی تورو خدا جواب میدم، برای عمومی کتاب سوالات عمومی ایران استخدامو بخر از همین سایت، توووپ بود
– نویسنده : عزیز تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۴ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۰۰:۳۶ کد دیدگاه : ۱۵۲۰۴۸۸
ببینین برا معارف میکرو طبقه بندی گاج با کتاب معارف ویژه استخدامی ادبیات هم همین کتاب ویژه استخدامی ریاضیات که مقدماتیه هوش که منبع نداره زبانم همین دوره دبیرستان
کامپیوتر در مورد icdl هر جزوه ای از نت پیدا کردی بخون
و در مورد تخصصی ها فک کن برا ارشد میخونی ولی اگه از من بپرسی چی بخونم ؟ ‌میگم مدرسان شریف کجا برم ؟ مدرسان شریف
نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۴ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۰۹:۵۲ کد دیدگاه : ۱۵۲۰۷۶۰
سلام
کامپیوتر: باید کار کرده باشی
فارسی و معارف و زبان:کتب کمک آموزشی دبیرستان
ریاضی: در حد تجربی و انسانی بخون.آمارم بخون
اطلاعات عمومی:قانون اساسی بخون
برا هوش هم هیچی نخون هر چی بلد بودی بزن!
مدار:دو جلد پوران پژوهش
ماشین: بازم پوران پژوهش
بررسی: بازم پوران پژوهش
مغناطیس: پارسه
ریاضی مهندسی: راهیان ارشد
کنترل: راهیان ارشد
موفق باشی
تو آزمون اردیبهشت ۹۴ به جای مغناطیس کنترل بود، تو آزمون شهریور ۹۶ به جای بررسی ریاضی مهندسی بود
اینا رو گفتم ک بدونی هر آزمونی یه درسی می دن ولی مدار و ماشین قطعیه همیشه


تجربه شماره ۱۲۴: نویسنده : سارا تاریخ ارسال : چهارشنبه ۶ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۱۹:۰۷ کد دیدگاه : ۱۵۲۴۸۷۴ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
برای آموزگار ابتدایی؛ دروس تخصصی ۱.پرورشی نوین سیف. ۲.ارزشیابی و سنجش در علوم تربیتی سیف. ۳.روش ها و فنون تدریس شعبانی جلد۱. ۴.رشد لورا برک ۱ و از دو قسمت نوجوانی فقط. یا کتاب رشد مدرسان یا ماهان. ۵.فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری و فلسفه نقیب زاده؛ یا فلسفه تعلیم و تربیت شریعتمداری همراه با فلسفه ماهان یا مدرسان. این چنتا کتاب رو اگر کسی بخونه با دقت و درست به امید خدا قبول میشه. ولی توجه کنید که آخرین چاپشونو بخرید چون طرح سوال از جدیدترین چاپه. انشالله موفق باشید


تجربه شماره ۱۲۵: نویسنده : آموزگار سرخسم تاریخ ارسال : سه شنبه ۱۲ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۱۰:۲۹ کد دیدگاه : ۱۵۳۱۱۵۲ (آزمون استخدامی آموزش و پرورش)
سلام..
من با این روش عمومی هام رو خوب زدم..
ببین حتماااا کتاب آرایه دبیرستان رو بخون..
فایلشو از توی نت هم میتونی دانلود کنی..حتماااا بخون و تو تستا یک کار کن..
بکوب بخونی نهایتا ۳روز طول میکشه..
کتاب معارف دوم.سوم.پیش رو هم حتماااا بخون..سنت ها.توحیدها.جهان بینی.ایدئولوژی.احکام هم حتما یک نگاه بنداز که حداقل یکی دوتا سوال میاد..
کامپیوتر رو هم من حدودا ۱۰۰۰تا تست خوندم..
البته چون فراره بزار آخر..
آمار بخونی شاید یک تست بیاد بتونی جواب بدی..
تو این سه سال من یکبار یک سوال متنی اومد..
اطلاعات عمومی هم جزوه سال های پیش خیلی خوب بود..


تجربه شماره ۱۲۶: نویسنده : حسین تاریخ ارسال : جمعه ۰۸ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۰۰:۱۴ کد دیدگاه : ۱۵۲۶۱۴۹ (آزمون استخدامی بانک سپه)
سلام. منبع عمومی رو بهتون معرفی میکنم ولی برای حسابداری و مدیریت مالی بهتره از بچه هایی که این دروس رو بالا زدن بپرسید.
اندیشه: کتاب جامع کنکور گاج (نقره ای رنگ) کا شامل دو جلده. جلد اول درسنامه و تست به همراه پاسخ کلیدی. جلد دوم پاسخنامه تشریحی. پیشنهاد میکنم هر دو جلد رو تهیه کنید چون پاسخ نامه تشریحی به یادگیری کمک زیادی میکنه.
کتاب اندیشه ۱ جعفر سبحانی هم خونده بشه که میتونید بجای کتاب اصلی از کتاب ها راهنمای پیام نور استفاده کنید که خلاصه س و تست های زیادی هم داره.
ادبیات: از نظر من خوندن درسنامه تو این درس کمک خاصی نمیکنه. بهتره تست های سراسری کنکور به همراه پاسخ تشریحی کار بشه. کتاب مناسب هم فکر میکنم گاج نقره ای باشه. انتشاراتش زیاد فرقی نمیکنه فقط کتابی رو پیدا کنید که تست های کنکور به همراه پاسخنامه تشریحی داشته باشه.
ریاضی وآمار: کتاب جامع کنکور رشته تجربی. انتشارات مبتکران.
زبان: کتاب جامع کنکور، مولف دکتر اناری، انتشارات مبتکران. در کنارش برای افزایش دامنه لغات از کتاب ۵۰۴ و بارونز تافل هم میتونید استفاده کنید.
ICDL: کتاب کاربرد نرم افزار اداری مهندس سبز علی گل که دو جلد داره. یه کتاب ویندوز هم داره که اونم باید بخونید. هرچند بنظر من اگه از نظر عملی به کامپیوتر و آفیس تسلط دارید نیازی به خوندن این کتاب ها نیست. میتونید یه کتاب جامع تست ICDL بگیرید و تمرین کنید. فکر میکنم انتشارات فنی و حرفه ای داشته باشه.
هوش و استعداد تحصیلی: کتاب جی مت مدرسان خوبه.
اطلاعات عمومی: منبع مشخصی نداره. ولی من دوتا کتابو واسه این درس خوندم. کتاب قانون اساسی و کتاب آمادگی برای مصاحبه انتشارات امید انقلاب.
در کنار همه اینا میتونید از کتاب ایران استخدام هم استفاده کنید مخصوصا برای جمع بندی و زدن تست های اطلاعات عمومی.


تجربه شماره  ۱۲۷: نویسنده : حسین تاریخ ارسال : سه شنبه ۱۹ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۱۷:۴۵ کد دیدگاه : ۱۵۴۲۰۸۳
سلام مجدد.
خوب با عمومی ها شروع میکنیم (البته تو نظرات ثبت شده تو این صفحه در مورد منابع عمومی توضیح دادم ولی دوباره براتون میگم).
اول اینکه کتاب های استخدامی دیگه مناسب آزمون ها نیستن، شاید چند سال قبل جواب میدادن ولی از وقتی سنجش مجری آزمون شده سوالات مفهومی و سخت تر شده. البته اگه کتاب جامع تست آزمون های مختلف رو دارید ازش استفاده کنید. مثل همین کتاب ایران استخدام. واسه هفته آخر و جمع بندی مطالب بهتون کمک زیادی میکنه.
دین و زندگی گاج کاملا مناسبه، ولی پیشنهاد میکنم کتاب اندیشه ۱ سبحانی رو هم بخونید. سه تا آزمون تو این چند ماهه دادم. گرایش سوالات اندیشه بیشتر به سمت کتاب سبحانی بود تا دبیرستان. البته با خوندن گاج به راحتی ۵۰ درصد رو میزنید ولی اگه میخواین این درس آسون رو بالای ۷۰ بزنید هر دو کتابو بخونید.
ریاضی عمومی مدرسان خوبه. بنظرم زیاد هم هست. نیازی هم نیست کل ریاضی رو بخونید. چندتا فصل استراتژیک و سوال خیز و آسون تر رو انتخاب کنید و همونا رو بخونید. فکر کنم طهورا خانوم تو این زمینه اطلاعات بهتری داشته باشن چون خودم همیشه ریاضی رو سفید میزارم و نمیخونم.
ICDL اگه کار عملیتون خوبه نیاز به خوندن درسنامه ندارید. فقط تست بزنید. که بهترین کتابش icdl درجه یک و دو مهدی رشید بیگی هست. هم درسنامه داره و هم تست با پاسخ تشریحی. اگه نمیخواین هزینه کنید از تست های کتاب های استخدامی که دارین استفاده کنید.اگرم کلا تو این درس ضعیف هستین میتونید از سری کتاب های مهندس سبزعلی گل استفاده کنید که فقط درسنامه س و کامل توضیح میده.
برای ادبیات اگه بتونید کتاب جامع تست های سراسری انتشارات قلمچی رو تهیه کنید عالی میشه. کتاب آبی رنگ که شامل درسنامه مختصر و تست های کنکورهای مختلف با پاسخ تشریحیه. خودم کتابشو دیدم. واقعا حرف نداره. اگه دوباره بخوام آزمونی شرکت کنم حتما این کتابو تهیه میکنم.
زبان: بستگی به پایه خودتون داره. اگه از نظر لغت مشکلی ندارید میتونید فقط به تست زدن اکتفا کنید و برای گرامر هم میتونید جزوه گرامر دبیرستان و پیش دانشگاهی رو از نت دانلود کنید و بخونید. اگه کتاب مناسب میخواین، بهترینش کتاب کنکور دکتر اناری، انتشارات مبتکرانه.
اگه زبانتون خیلی ضعیفه پیشنهاد میکنم سراغ این درس نرین چون با دو سه ماه مطالعه نمیشه موفقیتی بدست آورد.
برای هوش خودم هیچ درسنامه ای نخوندم و فقط تست های ازمون های مختلف رو خونده بودم، فکر کنم ۴۵ درصد تو ازمون سپه زده بودم ولی اگه دنبال کتاب مناسب هستین، کتاب جی مت مدرسان خوبه (بیش از حد کامله و در حد هوش دکتراس).
برای اطالعات عمومی خودم کتاب قانون اساسی و کتاب آمادگی برای مصاحبه استخدامی انتشارات امید انقلاب و تست های آزمون های گذشته رو خوندم و ۴۲ درصد فکر کنم زدم. تست هایی که طهورا خانوم میزارن هم واقعا مناسب هستن. برای این درس منبع مشخصی وجود نداره. ممکنه در مورد ورزش سوال بدن، ممکنه در مورد جغرافیا سوال بدن یا هر چیز دیگه.
و اما دروس تخصص:
تئوری مدیریت که کتابتون عالیه شک نکنید. فقط تا میتونید مرورش کنید و تستاشو بزنید. منبع بهتر و جمع و جور تر از این کتاب وجود نداره. دور اول رو یه مقدار با سرعت بیشتری تموم کنید. ولی از دور دوم به بعد دقتتون رو بیشتر کنید تا مطالب بیشتری ملکه ذهنتون بشه. تست های آخر هر فصل هم بسیار مفیدن چون از کنکورهای سراسری سال های قبل هستن و امکانش زیاده دوباره تکرار بشن.
پول و ارز رو فقط دوره کارشناسی داشتیم و خوندمش. تو آزمون سپه، قوه و مرکزی نبود. بنظرم در اولویت قرارش ندین. مطالبشم راحته، میتونید بعدا بخونید.
اقتصاد خرد و کلان هم که بهتر از کتاب نظری وجود نداره. کتاب مدرسان هم خوبه ولی شما رو همون کتاب نظری تمرکز کنید و بخونیدش. خیلی سلیس و روان توضیح داده.
در مورد حسابداری اطلاعات زیادی ندارم چه تو کنکور ارشد و چه تو آزمون سپه سفید گذاشتمش ولی دوستان گفتن کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان خوبه. از سدنا خانوم و طهورا خانوم سوال کنید (:yes:)
کتاب مالیه و بودجه ای که دارید منبع اصلیه و بسیار کامل ولی بدیش اینه تست نداره و فقط درسنامه داره. اگه میتونید کتاب مالیه و بودجه مدرسان رو تهیه کنید. اگه امکانش فراهم نیست میتونید تست های ازمون های مختلف پیام نور رو دانلود کنید و بخونید. پیشنهاد خودم اینه کتاب مدرسان رو تهیه کنید تا خیالتون از این درس راحت بشه. بخاطر راحت بودن و پراکنده نبودن مطالب این درس میشه درصد خوبی ازش گرفت.
برای قبولی تو آزمون اول باید منابع درست و مناسب رو تهیه کنیم بعدش با برنامه ریزی شروع به خوندن کنیم. استفاده از کتاب های زیاد و غیر مرتبط فقط باعث دلسری و کلافه شدنمون میشه.


تجربه شماره ۱۲۸: نویسنده : ناشناس تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۳۴ کد دیدگاه : ۱۵۴۳۴۷۰
خواهش می کنم عزیزم، به دعای خیر شما سخت نیازمندیم
در مورد معارف
من نظرات بچه های وزارت نیرو و دیوان رو که می خوندم( آزمونشون اوردیبهشت ۹۶ بود) متوجه شدم سبک سوالات یه مقدار فرق کرده نسبت به فراگیر ۳، یکی از دوستان تو نظرات گفت که سوالات از اندیشه ۱ پیام نوره، حجم کتاب خیلی کم بود مباحثشم خیلی ساده بودن و از اونجایی که هر ۱۳ سوال از اندیشه ۱ پیام نور اومد تونستم کامل بزنم.
در مورد زبان
گرامر رو از کتاب زبان عمومی ارشد از آرمان اشراقی خوندم…
بخش گرامرش حدود ۶۰ صفحه ست…و نکات جالبی رو گفته نمونه ش سوال اول که شرطی نوع سوم بود با ifحذف شده، که اکثرا اشتباه زدن ولی نکته ش تو کتاب هست.
اما لغت و درک مطلبم به خاطر ترجمه مقالات تو دوره ارشد نسبتا خوبه و چیزی نمی خونم ازش، کتابی که آقای حسین گفتن از سعید نیکپور تعریفشو از بچه ها شنیدم….
کامپیوتر عملی خیلی کار کردم سالهای دورتر، در حد ۳_۴ ساعت
سربرگ های آفیس رو مرور می کنم، بعضی مباحثش رو که می دونم یادم میره مثل انواع خطاها تو اکسل و قراردادای نام گذاری و.. رو مرور می کنم از کتابام که علامت زدم. الان هر وقت بیکارم کتابای کامپیتر هنرستان رو می خونم، پی دی افاشون تو سایت اداره نظارت بر توزیع و کتب درسی هست..عالی اند
ریاضی رو بهار بود که دفترچه های کنکور انسانی رو از نت با جواب برداشتم واسه ۱۰ سال اخیرو همون موقع زده بودم
رو یه برگه فشرده فرمولایی که یادم میره رو هم یادداشت کردم، واسه امتحان همون برگه رو نگاه کردم با تستای بسته ای که از همین سایت گرفته بودم( شامل فراگیر ۱و ۲ و۳ آپ ۱ و ۲ و سپه و سازمان ثبت اینارو زدم ولی بازم تست داشت)
یه نکته ای که باید بگم من بیشتر کتابخوان هستم تا تست زن، سبک خوندن یا تست زدن باید منطبق با خود فرد باشه و نمیشه نسخه واحد واسه همه پیچید.گردآوری: گروه نویسندگان ایران استخداماگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

 • براي اطلاع فوری از جديدترين و آخرين اخبار استخدامی ميتوانيد در کانال تلگرام سايت ايران استخدام عضو شويد: جهت عضویت اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده : الهام

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۸:۳۴

  کد دیدگاه : 933454

  با سلام و خسته نباشی
  ممنون از همه بابت راهنماییاتون ایشالا قبول بشیم توی آزمون و ماهم بیاییم اینجا تجربه هامونو بگیم
  یه سوال داشتم اینکه برای آزمون استخدامی امور مالیاتی چه کتابی رو برای نمونه سوال پیشنهاد میکنید بخونیم
  باتشکر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علیرضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۲:۱۰

  کد دیدگاه : 932599

  برای آزمونهای استخدامی چه جزواتی بخونم یکی راهنمایی کنه،خیلیها نوشتن دروس دبیرستان کفایت میکنه ولی من که چند تا آزمون استخدامی دادم معمولا سطح سوالاتشون بالاتر از دبیرستان بوده.انتشارات امید انقلاب که کتابهایی مخصوص استخدام داده بیرون به نظرتون چطوره؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : اتش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۰:۳۵

  کد دیدگاه : 931588

  اایا کتاب استعداد تحصیلی دکتری مدرسان شریف( ویژه تمام گروهها به غیر ازفنی و مهندسی) شامل سوالات تجسمی هم میشود وکلا سر فصل هایش چیست؟ ایا باید این کتاب را تهیه کرد یا کتاب gmat کارشناسی؟؟؟؟؟؟ یا استعداد تحصیلی مخشوش فنی ومهندسی؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۱:۲۴

  کد دیدگاه : 921355

  لطفا واسه آموزگار ابتدای بگید چه منبعی بخونیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسن

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۱:۵۲

  کد دیدگاه : 920232

  ببخشید این هم منابع اختصاصی امور مالیاتی
  1-حسابداری عمومی
  2-حسابداری صنعتی
  3-مالیه عمومی و قوانین و مقررات مالیاتی
  4-اقتصاد خرد و کلان

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۲۰:۳۴

   کد دیدگاه : 922308

   سلام استاد برای این در سای تخصصی چی بخونم خیلی ممنون از پاسخگویی تون

   پاسخ دهید
 • نویسنده : حسن

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۱:۵۰

  کد دیدگاه : 920226

  سلام استاد برای سومین آزمون فراگیر دستگاههای اجرایی ثبت نام کرده ام-خوشه امور مالیاتی (مامور تشخیص مالیات) می خواستم اگر امکانش هست یه کتاب جامع عمومی که همه دروس سوالت عمومی مثل معارف و ادبیات و ریاضی و غیره رو به صورت خلاصه گفته باشه و نمونه سوال هم داشته باشه معرفی کنین و در مورد سوالات اختصاصی زیر بهترین منابع رو برای مطالعه ذکر کنیند با تشکر فراوان

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۲۲:۳۷

   کد دیدگاه : 920294

   کتاب استخدامی ایران استخدام:
   اینجا کلیک کنید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهرداد خوشبخت

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۰:۲۴

  کد دیدگاه : 917659

  سلام ادمین محترم و سایر دوستان
  وقتتون بخیر
  من تازه فارق التحصیل شدم و تا 1 ماه و خورده ای دیگه عازم خدمتم.
  فقط صرف پیدا کردن یه دید جامع و چشم اندازی که بتونم روش برنامه ریزی کنم میخواستم بپرسم کلیت استخدام چجوری هست؟
  و اینکه آیا تمام سازمان های دولتی با همین آزمون استخدام میکنن یا جدا هم هست ؟
  و کلا هر اطلاعاتی که فکر میکنید میتونه به من که هیچ چیزی از روند و سیستم استخدامی و آزمونهاش نمیدونم کمک بکنه اگر لطف کنید ممنون میشم در اختیارم بذارید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۰:۳۵

  کد دیدگاه : 916674

  تورخداهرکی میدونه واسه تخصصی هنراموز ساختمان چی بخونم بگه از کسای که ازمون قبول شدن خواهش میکنم جواب بدید تورو خدابگید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سعید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۲:۰۷

  کد دیدگاه : 913365

  سلام ، همگی خسته نباشید ،
  من جمعه قبل تو یه آزمون شرکت کردم و از ۹۰ سوال ۵۰ تاشو جواب دادم که شاید ۵ تاش غلط باشه ، ۲۰ نفر هم میخوان ، به نظرتون قبول میشم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۳:۵۱

  کد دیدگاه : 908891

  سپاسگذارم ادمین
  لطفا میشه بگید تعداد سوالات، تعداد سوال هر درس و وقت چقدر هست؟ اگه میشه برای عمومی و تخصصی بفرمایید!؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۰۰:۰۴

   کد دیدگاه : 908905

   دفترچه سری اول فراگیر ور دانلود کنید:
   http://iranestekhdam.ir/?p=369958

   پاسخ دهید
 • نویسنده : امین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۰:۰۸

  کد دیدگاه : 908111

  سلام ادمین سلام دوستان
  خواهشا یکی جواب بده . برای دروس تخصصی رشته عمران مثل روسازی، مقاومت مصالح، ایستایی چی بخونیم برا آزمون؟؟؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۰:۴۷

   کد دیدگاه : 908141

   متأسفانه در خصوص این رشته اطلاعات ندارم دوست عزیز. دروس اصلی رشته های دانشگاهی از مولف های معتبر رشته تحصیلیتون رو ملاک قرار بدید

   پاسخ دهید
  • نویسنده : امین

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۲:۲۷

   کد دیدگاه : 908234

   سپاسگذارم
   لطفا میشه بگید تعداد سوالات، تعداد سوال هر درس و وقت چقدر هست؟ اگه میشه برای عمومی و تخصصی بفرمایید!؟

   پاسخ دهید
  • نویسنده : سهیل

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۹:۱۵

   کد دیدگاه : 913197

   یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.

   پاسخ دهید
  • نویسنده : سهیل

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۹:۱۷

   کد دیدگاه : 913203

   http://s7.picofile.com/file/8266376250/jadval_tarkibi_shahrdari92.pdf.html
   مطالعه نمایید (جدول ترکیبی شهرداری سال ۹۲ که در این فایل نام مشاغل و رشته ی مورد نیاز و منابع مطالعه ی دروس تخصصی در شهرداری می باشد)
   یکی از اشتباهات رایج کارجویان عدم توجه به مواد آزمون اعلام شده در آگهی استخدامی جدید است. ممکن است شما به تصور آزمون های سالهای قبل موارد ارائه شده در سالهای قبل را مورد مطالعه قرار دهید، در حالی که مواد آزمون در آگهی استخدامی جدید تغییر پیدا کرده است. ممکن است شما نمونه سوالات استخدامی آزمون های استخدامی سالهای قبل یک سازمان و یا بانک را خریداری نمایید اما قبل از هر چیزی باید با رجوع به آگهی استخدامی جدید متوجه شوید که چه مواد آزمونی را باید مطالعه و چه مواد آزمونی را مطالعه نفرمایید.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مونا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۳:۵۴

  کد دیدگاه : 907313

  سلام.میشه لطفا یه جزوه خوب از زبان رو share کنید ادمین محترم?????????

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۴:۳۲

   کد دیدگاه : 907371

   برای جزوات متأسفانه منبع خوبی سراغ ندارم

   پاسخ دهید
 • نویسنده : الهام

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۹:۱۰

  کد دیدگاه : 905528

  سلام
  من پرداخت اینترنتی انجام دادم برای سوالات شبکه وسخت افزار صفحه دانلود اومد کامپیوترم ری استارت شد نتونستم دانلودکنم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۹:۲۰

   کد دیدگاه : 905538

   میتونید با پششتیبانی 24 ساعته فروشگاه تماس حاصل نمایید تا جهت دریافت بسسته راهنماییتون کنند:
   09148750021

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۱:۴۱

  کد دیدگاه : 901165

  سلام واسه تخصصی هنراموزساختمان کتابهای هنرستان خوب هستندیانه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۱:۵۸

  کد دیدگاه : 893846

  تورخدابگیدواسه رشته عمران تخصصی چی بخونم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : امین

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۰:۱۱

   کد دیدگاه : 908115

   دوست گرامی
   چه دروسی در آزمون هست؟ برای کدوم شهر ثبت نام کردید؟

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهسا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۲:۵۲

  کد دیدگاه : 891134

  با سلام
  ممنون میشم بفرمایید مجری آزمون استخدامی دادگستری جهت جذب کادر اداری در سال 1395، قوه قضائیه خواهد بود یا سازمان سنجش؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۱:۱۱

  کد دیدگاه : 891026

  سلام تورخدااگه هرکی ازمون معلمی رشته عمران قبول شده بگه چه کتابهای خونده بویژدروس تخصصی چی خونده توروخدابگید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۰۸:۴۶

  کد دیدگاه : 886576

  برای دروس تخصصی عمران مثل روسازی ، ایستایی، مقاومت ، چی بخونیم؟خواهشا یکی جواب بده لطفا جواب بدید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۶:۴۶

  کد دیدگاه : 883614

  سلام
  دوستان لطفا راهنمایی کنید.
  از بین دروس عمومی هوش خیلی سخته سبک سوالات کلا تفاوت داشت لطفا منبع معرفی کنید با ذکر لینک و منابع سرفصل ها رشته حسابداری
  از نکات و راهنمایی هاتون محروم نکنید.
  پیشاپیش متشکرم.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مطهره

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۱:۴۷

   کد دیدگاه : 907152

   استعداد تحصیلی . مسیح زاده

   پاسخ دهید
  • نویسنده : مهدی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۲۱:۵۳

   کد دیدگاه : 907822

   اگر خواستی هوش واستعداد تحصیلی صد بزنی کتاب مدرسان شریف مقطع دکترا تایف مهندس نامی اگر دکترا شرکت کنی با زدن این درس ۴۰درصد راه رفتی

   پاسخ دهید
 • نویسنده : هادی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۱:۳۴

  کد دیدگاه : 883365

  با تشکر از همه کسانی که تجربیات مفیدشون رو بی منت در اختیار گذاشتند . انشاءالله خدا هر آنچه که به خیر و صلاح شماست همان را نصیبتان کند. در پناه حق تعالی همیشه موفق و پیروز باشید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۷:۰۲

   کد دیدگاه : 918177

   سلام به همه دوستان بخاطر راهنماییاتون سپاس بیکران.
   من پایه زبان انگلیسم خیلی ضعیفه اگه تو آزمون استخدامیا زبان رو اصلا جواب ندم ولی بقیه رو خوب جواب بدم امکانش هست قبول بشم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...