اطلاعات بیشتر

اخبار دستمزد کارگران

لینک های مفید و مرتبط
جزئیات محاسبه مالیات بر درآمد حقوق اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان آخرین اخبار مشاغل سخت
اخبار مستمری بگیران تامین اجتماعی اخبار حقوق و دستمزد و مزایا اخبار عیدی کارگران

خبر 30 بهمن 96: بالا بردن قدرت خرید نیروی کار با افزایش میزان بن خواربار کارگران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با ایسنا،گفت:درباره دستمزد کارگران باید هر تصمیمی که گرفته می‌شود، توان و کشش بنگاه‌های اقتصادی و وضعیت نیروهای حداقل‌بگیری که دستمزد فعلی کفاف زندگیشان را نمی‌دهد، در نظر داشت لذا تنها راهی که می‌تواند کمک کند تا حداقل دستمزد افزایش بیشتری پیدا کند، ورود دولت به موضوع تخفیف‌های بیمه‌ای و مالیاتی و کاهش هزینه بنگاه‌های اقتصادی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: نقش شرکای اجتماعی کار در تعیین حداقل دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایان ایران گفت: در تعیین حداقل دستمزد تابع شرکای اجتماعی کار هستیم و اگر سبد هزینه خانوار هم ملاک افزایش قرار گیرد نمایندگان کارفرمایی مشکلی ندارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96:  توجه به حفظ اشتغال و ارتقای وضعیت کار در تعیین میزان دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی کشور گفت: تعیین میزان دستمزد کارگران در سال 97 باید در مسیر حفظ اشتغال کشور و ارتقای وضعیت کار باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: نرخ سبد معیشت خانوار جهت تعیین دستمزد کارگران امروز تعیین می شود (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، مذاکرات در ارتباط با سبد معیشت در هفته‌های گذشته ادامه داشته است. علیرغم برگزاری جلسات متعدد کمیته مزد، هنوز نرخ نهایی سبد معیشت که سال گذشته دو میلیون و چهارصد و هشتاد و نه هزار تومان، تعیین شد هنوز مشخص نشده است. قرار بود سبد معیشت (موضوع بند دوم ماده 41 قانون کار) با توجه به نرخ تورم و قیمت اقلام ضروری به‌روز شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: درخواست اعطای وام و خدمات ویژه بیمه ای برای جبران دستمزد پایین کارگران (منبع: خبرگزاری تسنیم)

یک فعال بازار کار برای جبران عقب ماندگی مزدی کارگران پیشنهاد کرد، دولت با خدمات ویژه بیمه ای و درمانی و پرداخت وام ارزان ودیعه مسکن افزایش کم دستمزدها را جبران کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 بهمن 96: پیشنهاد مجلس برای افزایش  15 تا 18 درصدی حداقل دستمزد های کارگری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی اخیرا در بودجه سال ۱۳۹۷، افزایش پلکانی حقوق و دستمزد کارکنان دولت را پیشنهاد کرده است؛ پیشنهادی که بر اساس آن دریافتی‌های پایین ۱۵ تا ۱۸ درصد و حقوق‌های بالاتر تا ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 بهمن 96: اولین گام برای تعیین دستمزد کارگران در سال 97 برداشته شد (منبع: خبرگزاری فارس)

علی خدایی، عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به جزئیات نشست امروز کارگروه تعیین مزد سال 97 کارگران، گفت: توافق شد تا برای نشست بعدی حتما رقمی برای هزینه‌های تأمین سبد معیشت و اعمال آن در تعیین مزد سال 97 کارگری اعلام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 بهمن 96: بررسی دیدگاه های متفاوت نمایندگان کارگران،کارفرمایان و دولت درباره دستمزد ۹۷ (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان که عضو شورای سه جانبه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران هستند، هر یک نظر و عقیده متفاوتی در خصوص افزایش مزد سال آینده دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 بهمن 96: افزایش پلکانی دستمزد کارگران در کنار اعطای تخفیفات مالیاتی به بنگاه ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

یک کارشناس بازار کار معتقد است برای افزایش پلکانی حقوق و دستمزد کارگران، دولت باید در قالب تخفیفهای بیمه‌ای و مالیاتی یا کاهش عوارض و هزینه‌های انرژی به کارفرمایان و بنگاههای اقتصادی کمک کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 26 بهمن 96: سبد معیشت خانوار می‌تواند معیار افزایش دستمزد کارگران به جای نرخ تورم باشد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا خدایی گفت: هم‌اکنون ٩٥ درصد قراردادهای کار موقت است و این درحالی‌ست که حدود ٣.٥ میلیون نفر از کارگران به شکل زیرزمینی یا سفید امضا کار می‌کنند. همچنین اگر بیکاران را به این میزان اضافه کنیم نسبت بازهم افزایش می‌یابد. در خوش‌بینانه‌ترین حالت تنها پنج درصد از نیروی کار کشور دارای امنیت شغلی هستند. ٣٧ درصد از نیروی کار با حداقل دستمزد معاش می‌کنند درحالیکه ٦٣ درصد عقب ماندگی مزدی داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 بهمن 96: پیشنهاد افزایش سالانه حداقل دستمزد کارگران در کنار سایر سطوح مزدی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

یک فعال کارگری پیشنهاد کرد برای ترمیم حقوق کارگران در کنار افزایش سالانه حداقل دستمزدها، در سایر سطوح مزدی نیز تغییراتی داده شود.
هادی ابوی ـ در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به عقب افتادگی‌هایی که کارگران در بحث مزد از سالهای گذشته دارند، همواره پیشنهاد کرده‌ایم که حقوق کارگران به شکل پلکانی افزایش پیدا کند تا به خط فقر یا معیشت برسد و دولت متعهد شود که سالی ۵ درصد یا ۱۰ درصد آن را افزایش بدهد تا این عقب افتادگی جبران شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: تاکید بر ضرورت احتساب سبد معیشت برای تعیین دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری ایلنا)

علی ترکاشوند (دبیر اجرایی خانه کارگر شهر ری) درگفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: حداقل دستمزد مورد نظر کارگران که می‌تواند زندگی آنها را تا حد مناسبی پوشش دهد، همان مبلغ دو میلیون و چهارصد و هشتاد و نه هزار تومان براساس هزینه سبد معیشت است که در مقایسه با تورم واقعی‌تر است. البته این مبلغ آن اندازه نیست که بتواند تمام مشکلات یک خانوار کارگری چهار نفره را حل کند با این‌حال در شرایط موجود؛ تعیین دستمزد به این شکل یک موفقیت بزرگ برای کارگران است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: حمایت وزیر کار از تعیین عادلانه دستمزد کارگران و فقر زدایی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فقرزدایی، ایجاد اشتغال جدید و حفظ تعادل صندوق‌ها سه ماموریت من است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ امروز (سه‌شنبه ٢٤ بهمن ماه) در نشست تخصصی گفت‌وگوی سه‌جانبه که در مجموعه فرهنگی تلاش برگزار شد، گفت: برای خروج از بنگاه‌داری به تثبیت شغل به عنوان یک استراتژی و ایجاد تعادل در منابع و مصارف صندوق‌ها به کمک تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نیاز داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: امنیت شغلی، معیشت و تشکل های صنفی از مهمترین مشکلات جامعه کارگری (منبع: خبرگزاری ایرنا)

فعالان حوزه کار معتقدند در شرایطی که تنها هفت درصد جامعه کارگری از امنیت شغلی و 37 درصد آنها از معیشت مناسب برخوردارند، باید از طریق گفت و گوهای اجتماعی میان کارگران، کارفرمایان و وزارت کار، مشکلات این عرصه را رفع کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «احمد مشیریان» معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست تخصصی با تاکید بر اینکه گفت و گوهای سه جانبه سبب می شود تا شرکای اجتماعی اعم از کارگر و کارفرما به درک مشترکی برسند، اظهار داشت: جامعه کارگری و کارفرمایی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توقعاتی دارد که باید شنیده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 24 بهمن 96: افزایش 15 تا 18 درصدی پایه حقوق کارگران با دریافتی‌ های پایین (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به گزارش ایسنا، معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت هر سال دستمزد را عددی بیشتر از نرخ تورم تصویب کرده است، ولی مجلس پیشنهاد کرده برای گروه‌هایی با دریافتی کمتر، حداقل مزد ۱۵ تا ۱۸ درصد افزایش یابد و لذا ممکن است این مساله روی دستمزد سال ۱۳۹۷ کارگران تاثیر بگذارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 23 بهمن 96: تعیین تکلیف هزینه معیشت خانوار کارگران به جلسه 28 بهمن موکول شد (منبع: خبرگزاری مهر)

عضو کارگری شورای عالی کار از برگزاری جلسه عصر امروز کمیته دستمزد بدون حضور نمایندگان کارفرمایی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، پس از برگزاری چندین جلسه کمیته دستمزد و بررسی عوامل موثر در حداقل دستمزد۹۷ قرار بود عصر امروز این کمیته با توافق نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت حداقل هزینه سبد معیشت کارگران  بر اساس اقلام ضروری برای سال ۹۶ را مشخص کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ بهمن ۹۶: بررسی میزان افزایش دسمزد سال ۹۷ کارگران در دستور شورای عالی کار (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کمیته‌های تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران از دو ماه پیش با حضور شرکای اجتماعی از کارفرمایان و کارگران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش بررسی هزینه‌های سبد معیشت و راهکارهای اعمال تبصره دوم ماده ۴۱ قانون کار در مزد سال آینده کارگران از دستورکارهای این کمیته‌های مزدی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۱ بهمن ۹۶: افزایش دستمزد کارگران همزمان با تغییر سایر سطوح مزدی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

یک مقام مسئول کارگری معتقد است افزایش حقوق کارگران نه تنها تورم زا نیست بلکه در کلان اقتصاد کشور موثر است.او می‌گوید دولت در دستمزد سال آینده کارگران باید شیوه ای را به کارگیرد که در کنار درصد ثابت افزایش مزد، تغییر قابل توجهی در سایر سطوح مزدی ایجاد شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۰ بهمن ۹۶: پیشنهاد واقعی کردن دستمزد کارگران در طی یک دوره پنج ساله (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار مهم‌ترین دغدغه جامعه کارگری را مشکل معیشت دانست و به دولت پیشنهاد کرد در یک پروسه پنج ساله به سمت واقعی کردن دستمزدها برود.
وی افزود:فاصله بین دستمزد واقعی و تورم هر رقمی که باشد باید آن را در یک بازه پنج ساله که به تولیدکننده فشار نیاید به حقوق کارگر اضافه کنیم یعنی غیر از نرخ دستمزدی که همه ساله در شورای عالی کار تعیین می‌شود درصدی را به دستمزدها اضافه کنیم در غیر این صورت مشکل معیشت کارگران هر سال تکرار می‌شود و زندگی آنها به مخاطره می‌افتد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: احتمال افزایش متغیر دستمزد سال ۹۷ کارگران بر حسب سطوح مزدی (منبع: خبرگزاری مهر)

معاون وزیر کار با اشاره به احتمال «افزایش متغیر» میزان دستمزد سال ۹۷ برای شاغلان با سطوح مختلف مزدی از تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز ۲۹ بهمن با دستور کار دستمزد خبرداد.
احمدی مشیریان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت برگزاری جلسات کارگروه مزد و تاثیر هزینه معیشت بر دستمزد سال آینده گفت: امسال دو کمیته ذیل شورای عالی کار تحت عنوان کمیته روابط کار و کمیته دستمزد تشکیل شد و نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت به بررسی دستور کار این جلسات پرداختند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: رونق بازار کار قدرت چانه‌زنی کارگران برای دریافت مزد را افزایش می‌دهد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: استقلال تشکلهای کارگری و کارفرمایی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است چون هر چه این سازمانها استاندارد شوند بهتر می‌توانند در حمایت از همکیشان خود و جامعه کارگری نقش آفرین باشند.
وی ادامه داد: در حال حاضر سازمانهای کارگری استاندارد نیستند و افرادی که تحت عنوان نمایندگان کارگری در آنها فعالیت می‌کنند به شکل مستقل و توانمند قابلیت حمایت از کارگران را ندارند یا توانمندی‌های‌ اختصاصی آنها برای ورود به عرصه‌های مختلف و دفاع از حقوق کارگران ضعیف است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۸ بهمن ۹۶: سبد معیشت خانوار جایگزین نرخ تورم برای تعیین دستمزد کارگران باشد (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: سبد معیشت خانوار که سال گذشته در آخرین نشست شورای عالی کار به تصویب شرکای اجتماعی کار رسید، می تواند معیار افزایش دستمزد به جای ‌اعمال نرخ تورم باشد.
به گزارش ایرنا، هفته های پایانی هر سال، زمان تصویب نرخ حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار است و از این رو گمانه زنی ها برای نحوه محاسبه حقوق کارگران افزایش می یابد؛ در شرایط کنونی افزایش دستمزد بر مبنای نرخ تورم که حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان نیز بر اساس آن محاسبه می شود، یکی از معیارهای تصمیم گیرندگان در زمینه محاسبه نرخ دستمزدها است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ بهمن ۹۶: ضرورت توجه به تعیین دستمزد منصفانه و در شأن کرامت کارگران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به عقب افتادگی‌های مزدی کارگران که از سالهای گذشته طلب دارند، از شورای عالی کار خواست تا برای بقای خانوارهای کارگری و امید بخشیدن به کارگران، دستمزدی منصفانه و در شأن کرامت آنها تعیین کند.
غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ماده ۴۱ قانون کار در بند یک به موضوع تورم و در بند دو به سبد معیشت خانوار به عنوان دو ملاک تعیین مزد کارگران اشاره کرده است و بند دو از آن جهت تعریف شده که تورم تنها معیار تعیین دستمزد نباشد و وضع معیشت خانوار کارگری هم لحاظ شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ بهمن ۹۶: ضرورت توجه بیشتر مسئولان به مسائل و مشکلات حوزه کارگری (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس چندی قبل در گفتگویی از نبود رنگ و بوی حمایتی لایحه بودجه ۹۷ نسبت به کارگران انتقاد کرد.
نادر قاضی‌پور ضمن تأکید بر اینکه نه دولت‌های یازدهم و دوازدهم و نه دولت دهم هیچ کدام به طور شایسته‌ای به فکر کارگران نبودند، گفت: کارگران با مشکلات معیشتی مواجه هستند و حقوق دریافتی کارگران پاسخگوی هزینه‌های خانواده نیست.
به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، حقوق کارگران طبق تورم و افزایش قیمت‌ها محاسبه نمی‌شود که اینگونه پرداخت‌ها کاملاً غیرمنطقی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ بهمن ۹۶: موضوع تعیین دستمزد کارگران به صورت منطقه‌ای برای سال ۹۷ منتفی شد (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح سناریوی افزایش بیشتر دستمزد حداقل‌بگیرهای کارگری در شورای عالی کار خبر داد و گفت: مزد منطقه‌ای فعلا منتفی است.
احمد مشیریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس،‌در پاسخ به این سوال که نتیجه نشست‌های شورای عالی کار چه شد،‌اظهار داشت: بعد از حضور بنده در معاونت روابط کار چندین جلسه شورای عالی کار با محوریت آئین‌نامه‌ها و کمیته دستمزد برگزار شده است و منتظر نتیجه گزارش کمیته تعیین دستمزد سال ۹۷ هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۵ بهمن ۹۶: لزوم اختصاص سبد کالا و وام مسکن ارزان برای کارگران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سبد خواربار کارگران چند سال است تغییر محسوسی نداشته است، ‌اظهار کرد: شخصا معتقدم که دولت باید برای بهبود وضع معیشت کارگران در کنار حمایت از افزایش دستمزدها، ‌ سبد کالای اساسی اختصاص بدهد.
وی افزود: این کار چند دوره اتفاق افتاد و سبد کالای اساسی تخصیص داده شد، ولی به دلیل پایین بودن دستمزد کارگران و برای حمایت جدی از خانوارهای کارگری باید به طور مداوم انجام شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: جزئیات جدید از میزان عیدی و حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سخن گوی سازمان برنامه و بودجه  اظهار داشت: طبق مصوبه دولت عیدی سال ۹۷ برای کارکنان دولت مشخص می گردد.اما با توجه به افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال  پیش رو عیدی بازنشستگان و کارمندان در حدود ۹۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.  این رقم در سال گذشته  یعنی ۱۳۹۵ برای عید ۹۶ به مبلغ ۷۷۰ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: تعیین دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر در انتظار برگزاری نشست شورای عالی کار (منبع: خبرگزاری فارس)

نخستین نشست شورای عالی کار در سال ۹۶ برای تعیین تکلیف دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی در سال ۹۷ هفته آینده با حضور نمایندگانی از دولت، کارفرمایان و کارگران در وزارت کار برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نشست‌های تعیین دستمزد کارگروه مزدی وزارت کار برای تعیین تکلیف هزینه‌های سبد معیشت و اعمال آن در مزد کارگری، به مراحل پایانی خود نزدیک میشود و باید پیشنهادات مزدی از سوی این کمیته به شورای عالی کار برود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ بهمن ۹۶: پیش‌بینی افزایش ۱۲ تا ۱۵ درصدی دستمزد کارگران در سال آینده (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به اعتقاد یک فعال کارگری، همراهی دولت با کارگران برای افزایش دستمزد چند درصد بیشتر از نرخ تورم کارساز نیست و دولت باید برای بالا رفتن قدرت خرید کارگران چاره‌ اساسی بیندیشد.
حمید حاج اسماعیلی ـ در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سالهای گذشته علیرغم آنکه تلاش شده تا دستمزد کارگران در شورای عالی کار دوسه درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش یابد، ولی متاسفانه این کار قدرت خرید کارگران را افزایش نداده، لذا تغییر خاصی که از آن به عنوان یک رویکرد جدید در فرایند تعیین مزد کارگران یاد کنیم، اتفاق نیفتاده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ بهمن ۹۶: تعیین قیمت سبد هزینه‎ای معیشت کارگران در هفته آخر بهمن‌ماه (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هر ساله در بهمن ماه نمایندگان کارگران در شورای عالی کار به منظور تعیین دستمزد بیش از ۱۲ میلیون کارگر جلساتی را برگزار می کنند و در نهایت در اسفند ماه با چانه زنی به دنبال رسیدن به عددی مشخص برای افزایش حقوق نیروی کار هستند.
ملاک افزایش دستمزد در جلسات شورای عالی کار ماده ۴۰ و ۴۱ قانون کار است که محل بحث و مناقشه در تعیین دستمزد نیروی کار می باشد. اما آنچه مد نظر نمایندگان کارگری است عقب ماندگی مزدی نیروی کار طی سال های گذشته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ بهمن ۹۶: ضرورت توجه به تامین هزینه‌های زندگی خانوار در تعیین دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دولت در لایحه سال ۱۳۹۷ پیش بینی کرده تا اقشار آسیب پذیر را مورد حمایت قرار دهد ولی در حال حاضر آسیب‌پذیرتر از کارگران در کشور نداریم البته کسی که دچار فقر و تنگدستی است حسابش جدا است ولی کارگران قشر زحمتکشی هستند که با وجود آنکه به کار در چند شیفت باز هم قادر به امرار معاش نیستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۹ بهمن ۹۶: افزایش دستمزد حقیقی کارگران مطابق با سبد معیشت خانوار (منبع: خبرگزاری ایلنا)

آلبرت بغزیان (اقتصاددان و استاد دانشگاه تهران) در ارتباط با  تعیین حداقل مزد براساس نرخ تورم و سبد حداقلی معیشت خانوار، به خبرنگار ایلنا گفت: در بحث تعیین دستمزد همواره چند گزینه وجود دارد؛ یکی از گزینه‌ها که تاکنون نیز به آن عمل شده، تعیین حداقل دستمزد کارگران در اسفندماه براساس نرخ تورم است. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که افزایش دستمزد براساس این گزینه، در بهترین حالت تنها می‌تواند سطح رفاه قبلی کارگران را حفظ کند، حال که در سال‌های گذشته قدرت خرید و توان رفاهی کارگران به مرور کاهش یافته و شکاف بین مزد و رفاه نیز پر نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ بهمن ۹۶: احتمال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایرنا)

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ماده ۴۱قانون کار که در خصوص افزایش حداقل دستمزد است دو تبصره دارد که دستمزد باید بر اساس این موارد افزایش می یابد.
در تبصره یک ماده ۴۱ قانون کار افزایش حداقل دستمزد بر اساس نرخ تورم که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود و در تبصره ۲ افزایش حداقل دستمزد بر اساس سبد هزینه یک خانوار متوسط باید تعیین شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: دستمزد کارگران ۸ درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش می یابد (منبع: خبرگزاری فارس)

مسئول کارگروه مزد شوراهای اسلامی کار کشور با تشریح پیشنهاد نمایندگان کارگری برای جبران کاهش قدرت خرید کارگران، گفت: پیشنهاد دادیم تا سالانه ۸ درصد در مدت ۵ سال به حداقل دستمزد سالانه کارگران علاوه بر نرخ تورم سالانه اضافه شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ شورای عالی کار تا هفته‌های آینده باید تکلیف میزان افزایش دستمزد سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۳ میلیون کارگر را مشخص کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۷ بهمن ۹۶: پیشنهاد افزایش حقوق و دستمزد کارگران در یک برنامه ۵ ساله (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرامرز توفیقی (مسئول کمیته مزد کانون عالی شوراهالی اسلامی کار کشور) گفت: اگر کارفرمایان دولتی و خصوصی در جلسات مزدی امسال از خود شجاعت نشان بدهند و مانع افزایش واقعی مزد نشوند؛ می‌توان به برداشته شدن فاصله میان درآمد و هزینه زندگی خانواده‌های کارگری در ظرف مدت پنج سال امیدوار بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ بهمن ۹۶: میزان پرداخت عیدی و پاداش آخر سال کارگران فصلی و کارمزدی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، کلیه کارفرمایان مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند، مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارگران نباید از معادل ۹۰ روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۶ بهمن ۹۶: لزوم رفع شکاف بین هزینه سبد معیشت خانوار و دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی خدایی(عضو شورای عالی کار) در تحلیل و پیش‌بینی روند تعیین حداقل دستمزد برای سال آینده به ملاک‌های تعیین مبلغ حداقل دستمزد اشاره کرد و گفت: براساس ماده ۴۱ قانون کار، در بند اول توصیه شده که حداقل مزد با احتساب تورم افزایش یابد که یک بند غیر الزام‌‌آور است، اما بند دوم کاملاً الزام‌آور است و در آن تاکید شده که حداقل دستمزد باید بتواند زندگی آبرومند یک خانوار کارگری با تعداد معین را تامین کند. به این ترتیب ملاک تعیین حداقل دستمزد برخلاف روال گذشته باید «سبد حداقل معیشت خانوار» باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: قیمت اقلام ضروری خانوار ملاک تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری مهر)

عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه نرخ تورم ملاک تعیین دستمزد سال ۹۷ نیست بلکه قیمت اقلام ضروری خانوار ملاک تعیین دستمزد است از تعیین هزینه سبد معیشت تا پایان بهمن خبر داد.

علی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تعیین هزینه سبد معیشت سال ۹۶ مبتنی بر قیمت اقلام ضروری خانوار به عنوان ملاک تعیین دستمزد سال آینده گفت: موضع نمایندگان کارگری در جریان مذاکرات مزدی برای محاسبه هزینه سبد معیشت و مطالباتی که برای تعیین دستمزد در قالب شورای عالی کار پیگیری می کنیم کاملا مشخص است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: منابع مالی جهت پرداخت عیدی و پاداش بازنشستگان تامین شد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تامین منابع عیدی و پاداش بازنشستگان خبر داده و درباره تعیین مزد کارگران گفت: در شورای عالی کار چانه‌زنی ها برای تعیین حداقل دستمزد در جریان است و تلاش می کنیم این مساله به شب عید کشیده نشود.

ربیعی متذکر شد: استراتژی ما این است که این افزایش حقوق از نرخ تورم بیشتر باشد البته دریافتی های تا سقف ۲ میلیون تومان را درصدی افزایش خواهیم داد تا فاصله دریافتی های پایین و بالا را کمتر کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۴ بهمن ۹۶: جزئیات افزایش دستمزد حداقل‌ بگیران کارگری در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری فارس)

دبیر شورای عالی کار با اشاره به جزئیات فرمول جدید افزایش دستمزد حداقل‌بگیران کارگری و سایر سطوح کارگری در سال ۹۷،‌ گفت: برای افزایش قدرت خرید کارگران، می‌توان میزان افزایش حداقل‌بگیران را متفاوت از سایر سطوح مزدی در نظر گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: لزوم جبران فاصله مزدی و افزایش حداقل دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

نایب رئیس کانون شورای اسلامی استان تهران گفت:امسال اقتصاد ایران رشد مناسبی داشته و به گفته رئیس جمهوری از رکود اقتصادی عبور کردیم، بنابراین با توجه به این شرایط کارگران در انتظار بهبود معیشت هستند.

«محسن باقری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، بیان داشت: سال گذشته سبد معیشت خانوار ۳.۵ نفره از سوی شورای عالی کار ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان مصوب شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: تغییرات قیمتی اقلام سبد غذایی مبنای تعیین دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که حقوق کارمندان دولت سالانه در قوانین بودجه‌ تعیین و پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی اجرایی می شود، اما مکانیزم دستمزد ۱۳ میلیون نیروی کار مشمول قانون کار (گروه کارگری) متفاوت است به طوریکه حداقل دستمزد این گروه از شاغلان با تصمیم شورای عالی کار متشکل از نمایندگان شرکای اجتماعی یعنی دولت، گروه کارفرمایی و گروه کارگری در هفته‌های پایانی اسفند تعیین می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: جبران مشکلات معیشتی کارگران با افزایش پلکانی حقوق (منبع: خبرگزاری خبرآنلاین)

رییس اتحادیه کارگران قراردادی معتقد است اگر قدرت معیشت کارگران و کارمندان بهبود نیابد تولید داخل با رکود مواجه می‌شود. وی با بیان اینکه بین مزد واقعی کارگران با خط فقر و تورم اختلاف بسیاری وجود دارد ابراز امیدواری کرد افزایش پلکانی حقوق کارگران این فاصله را به حداقل برساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ دی ۹۶: پیشنهاد اصلاح دستمزد کارگران در طی یک دوره ۴ ساله (منبع: خبرگزاری ایسنا)

یک مقام مسئول کارگری پیشنهاد اصلاح دستمزد کارگران را مطرح کرد و از دولت خواست در یک برنامه چهار ساله هر سال مزد کارگران را پنج تا ۱۰ درصد بیش از نرخ تورم افزایش دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۹ دی ۹۶: ضرورت توجه به حداقل‌های زندگی خانوارهای کارگری در تعیین دستمزد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ضمن تاکید بر واقعی شدن دستمزد کارگران می‌گوید: شورای عالی کار باید به گزارش‌های کمیته دستمزد از وضع معیشت کارگران اهمیت بدهد و حداقل‌های زندگی خانوارهای کارگری را در تعیین مزد لحاظ کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: تعیین میزان حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۷ تا نیمه اول اسفند (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس کانون عالی شورای اسلامی کارگفت: میزان حقوق سال ۹۷ تا نیمه اول اسفند ماه به کمیته حقوق و دستمزد این کانون ارسال شده و سپس برای تصویب به دولت و مجلس فرستاده می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶: درخواست برای جبران افزایش هزینه‌های سبد معیشت کارگران در سال 97 (منبع: خبرگزاری فارس)

نماینده کارگران در شورایعالی کار از افزایش هزینه‌های سبد معیشت کارگری در سال ۹۶ خبر داد و در عین حال از اعضای شورای عالی کار خواست تا سیاست‌های جبرانی برای دستمزد سال آینده در نظر بگیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۲ دی ۹۶: لزوم افزایش پلکانی حقوق و دستمزد کارگران (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با تاکید بر لزوم متعادل سازی دستمزها گفت: مزد کارگران کم است و باید به شکل پلکانی افزایش یابد. او معتقد است اگر افزایش قیمت حامل‌های انرژی صرف طرح‌های عمرانی شود می‌توان به ایجاد اشتغال امیدوار بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 آبان 96: شورای عالی کار در تعیین دستمزد کارگران واقع‌ نگر باشد (منبع: خبرگزاری ایسنا)
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از شورای عالی کار خواست تا در تعیین دستمزد کارگران واقع‌نگر باشد و سبد معیشت و حداقل‌های زندگی کارگران را در نظر بگیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 آبان 96: امنیت شغلی برای کارگران وجود ندارد (منبع: خبرگزاری مهر)

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با اشاره به بحث دستمزد کارگران افزود: معیشت زندگی کارگران دچار مشکل و زندگی آنان متزلزل شده است، بنابراین به موضوع دستمزد باید توجه ویژه کرد. ۹۳۰ هزار تومانی که به عنوان دستمزد برای کارگران در نظر گرفته شده، جوابگوی ۱۰ روز آنان نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مهر 96: بررسی حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۷ کارگران (منبع: خبرگزاری مهر)

نخستین جلسات کمیته دستمزد و کمیته روابط کار به منظور بررسی کارشناسی حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۷ کارگران و همچنین موضوعات مربوط به روابط کار، فردا، سه شنبه به طور مجزا برگزار می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مهر 96: دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی چقدر است؟ (منبع: خبرگزاری مهر)

بررسی نتایج این طرح در خصوص دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی برای سال ۹۵ نشان می‌دهد، بیشترین متوسط دستمزد روزانه در میان مردان با رقم حدود ۶۵ هزار و ۱۰۲ تومان به کارگر نشاکار و کمترین متوسط روزانه به کارگر بیل زن زمین زراعی با رقم حدود ۴۵ هزار و ۵۹۸ تومان پرداخت شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 16 مرداد 96: سطح دستمزد کارگران از نرخ تورم پیشی می گیرد (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست تخصصی امنیت شغلی و سرمایه گذاری و تولید که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر به علت وقوع تغییرات سریع در عصر تلاطم هستیم. در این زمان پیچیدگی روابط کار بیش از هر زمان دیگری به وجود آمده است. امروز در بازار کار ایران فقط با امنیت و معیشت کارگران و سرمایه گذاران مواجه نیستیم، بلکه پدیدۀ بیکاری هم به آن اضافه شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 اسفند 95: میزان دستمزد شاغلان مشمولان قانون کار (خبرگزاری خبر آنلاین)

اقتصاد> بازارکار – پس از مصوبه اخیر شورای عالی کار و تعیین حداقل دستمزد ۹۳۰ هزار تومانی مشمولان قانون کار در سال آینده، جدول کامل حقوق و مزایا شامل سنوات، عیدی پایان سال، حق اولاد، حداقل مزد روزانه، حق بن، حق مسکن، اضافه کاری، معافیت مالیاتی و … نیز مشخص شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اسفند 95: دستمزد کارگران در سال 96 مشخص شد (منبع: خبرگزاری فارس)

حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۶ با افزایش ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰ هزار تومان رسید اما برای سایر سطوح افزایش ۱۲ درصدی به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال مورد تصویب شورایعالی کار قرار گرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 اسفند 95: 1 میلیون 677 هزار تومان؛ فاصله حداقل دستمزد تا هزینه زندگی (منبع: خبرگزاری مهر) 

سومین نشست شورای عالی کار با دستور کار بررسی حداقل دستمزد ۹۶ در حالی عصر امروز با حضور سه وزیر کابینه برگزار می‌شود که احتمال توافق بر سر حداقل دستمزد در این جلسه قوت گرفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 اسفند 95: دستمزد کارگران در سال 96 چه میزان افزایش دارد؟ (منبع: خبرگزاری فارس)

سناریوی ویژه‌ای با توجه به پیش‌بینی تورم ۱۲ درصدی صندوق بین‌المللی پول برای دستمزد سال آینده کارگران در نظر گرفته شده است که طبق بررسی‌ها، تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد نیز رقمی در همین حدود خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 مهر 95: حقوق کارگران آنقدر نیست که به ذخیره سنوات برسد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید با دستمزدهایی که کارگران می‌گیرند بلوکه کردن سنوات آنها به هیچ‌وجه عادلانه نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 3 مهر 95: تهدید دستمزد کارگران با قید “شرایط اقتصادی کشور” در لایحه اصلاح قانون کار (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عضو شورای عالی کار با اعلام مخالفت خود با لایحه اصلاح قانون کار گفت: با تغییراتی که در ماده ۴۱ قانون کار ایجاد می‌شود دستمزد تهدید می‌شود و امکان تعیین مزد فارغ التحصیلان پایین‌تر از قانون وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 شهریور 95 : تغییری در معیشت کارگران ایجاد نشده است (منبع : خبرگزاری فارس)

معاون روابط کار وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بعد از گذشت سه دهه تغییر چندانی در معیشت کارگران احساس نمی‌کنیم، گفت: نیروی کار باید حداقل 50 درصد از حقوقش را پس‌انداز کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 13 شهریور 95 : زیان ۳۶۰ هزار تومانی هرکارگر از تعلیق مصوبه افزایش حق مسکن (منبع : خبرگزاری ایلنا)

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می گوید خودداری دولت از ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن تاکنون به هرکارگر ایرانی دست‌کم ۳۶۰ هزار تومان خسارت زده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 شهریور 95 : دستمزد پایین‌تر از حداقل حقوق قابل قبول نیست (منبع : خبرگزاری خانه ملت)

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نگاه دولت به ارزان سازی نیروی کار، گفت: مسئولان ذی ربط به هیچ عنوان نمی‌توانند پایین‌تر از قانون حداقل دستمزد به کارگری حقوق و دستمزد پرداخت کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 شهریور 95 : تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران حذف می‌شود (منبع : خبرگزاری ایلنا)

معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از حذف و کنار رفتن تبعیض مزدی‌کارفرماهای دولتی ویژه کارگران در دولت تدبیر و امید خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 شهریور 95 : افزایش 20 درصدی حقوق و دستمزد کارگران در سه سال اخیر (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

وزیر کار گفت: حقوق و دستمزد کارگران در سه سال اخیر به طور میانگین حدود 20 درصد افزایش داشته و رشد چند درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در حال پیگیری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 مرداد 95 : هجوم همه جانبه به حقوق کارگران (منبع : خبرگزاری ایلنا)

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیانیه‌ای نسبت به اظهارات مدیرکل اشتغال وزارت کار مبنی بر لزوم ارزان‌سازی نیروی کار اعتراض کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 مرداد 95 : استخدام تحصیل کرده بدون پرداخت حقوق (منبع : خبرگزاری تابناک)

این برنامه‌ای است که بیکاری و علاقه آنها برای جمع کردن سابقه کار را فرصتی مناسب برای استفاده رایگان از تحصیل‌کرده‌های بیکار معرفی می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 مرداد 95 : سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته (منبع : خبرگزاری ایلنا)

به باور یک فعال صنفی کارگری اظهارات اخیر مدیرکل اشتغال وزارت کار در اتاق بازرگانی نشان داد که مجموعه تحت مسئولیت او به عنوان بخشی از دولت با در پیش گرفتن سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 مرداد 95 : دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است (منبع : خبرگزاری تسنیم)

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در واکنش به اظهارات مدیر کل اشتغال وزارت کار در خصوص تعیین مزد بر اساس بهره وری در نشست تخصصی دستمزد در اتاق بازرگانی ایران گفت: دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 مرداد 95 : رونمایی از سناریوی کاهش حقوق‌ها (منبع : خبرگزاری مهر)

 با وجود اینکه حداقل مزد امسال کارگران تنها ۸۱۲ هزارتومان و متوسط دریافتی نهایتا ۱.۳میلیون است،مقامات وزارت کار می‌گویند دولت آماده ارزان فروشی نیروی کار و کاهش دستمزدها برای اشتغال‌زایی است!

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 مرداد 95 : طرح افزایش سهم مزد کارگران (منبع : خبرگزاری مهر)

 معاون وزیر کار گفت: از طریق افزایش قدرت خرید و اصلاح سهم مزد در قیمت تمام شده تولید به دنبال افزایش رضایت نیروی کار هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 مرداد 95 : افت شدید رضایت کارگران از مزد (منبع : خبرگزاری مهر)

مقامات کارگری معتقدند ادامه شکاف و نابرابری دستمزدها با هزینه‌ها و مخارج خانوار باعث ریزش مداوم نیروی کار به زیر خط فقر شده و امروز رضایت شاغلان از حقوق و دستمزد تقریبا صفر درصد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 تیر 95 : لطفا حقوق پایین کارگران را هم اصلاح کنید (منبع : خبرگزاری ایسنا)

یک کارشناس بازار کار از دولت خواست همچنان‌ که اصلاح حقوق‌های نجومی را در دستور کار قرار داده و از تصویب گذرانده است، برای اصلاح دستمزدهای پایین کارگران و بالا بردن آن نیز اقدام کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 تیر 95 :ابلاغ افزایش حق مسکن کارگران؛ به‌ زودی (منبع : خبرگزاری تسنیم)

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: به‌زودی با ابلاغ افزایش حق مسکن، افزایش دریافتی کارگران بر اساس قانون کار را شاهد خواهیم بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 20 تیر 95 : حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران در غوغای فیش‌های نجومی فراموش شد (منبع : خبرگزاری فارس)

 افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران که ۲ سال پیش وعده آن توسط وزیر کار داده شد، اخیراً با افشای فیش‌های نجومی میلیونی مدیران دولت به فراموشی سپرده شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 تیر 95 : پیش‌بینی حقوق کارگری منطبق بر بخش‌های تورمی (منبع : خبرگزاری ایسنا)

 معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از اهداف مهم و بنیادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از حقوق کارگران برای کارفرمایان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 31 خرداد 95 : دستمزد فعلی هیچ گونه رغبتی برای کارگران باقی نگذاشته است (منبع : خبرگزاری ایلنا)

در حال حاضر که بازار کار در وضعیت رکود است و قراردادهای موقت در جامعه رواج دارد، انگیزه از کارگران سلب شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 29 خرداد 95 : حقوق کارگران معوق می‌شود اما مدیران حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند (منبع : خبرگزاری تسنیم)

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در واکنش به بازداشت ۲۴ کارگر شهرداری اهواز معترض به معوقات حقوق خود گفت:بازداشت کارگران معترض نسبت به ۸۰۰هزار تومان در حالی است که امروزه شاهد دریافت فیش های حقوقی میلیونی در بین مدیران هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 خرداد 95 : دستمزد کارگران هیچگاه با هزینه‌های زندگی آن‌ها همخوانی ندارد (منبع : خبرگزاری ایلنا)

امروز کارگران نسبت به مصوبات مزدی شورای عالی کار معترض‌‌اند چون اصولا در ایران نهادهای صنفی کارگری برای تشکیل و حتی فعالیت با محدودیت کارفرما و دولت مواجه‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 خرداد 95 : افزایش حق مسکن کارگران منتفی شد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 آخرین آیتم بسته حقوقی ۹۵کارگران افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن در سال جاری بود که هنوز اجرایی نشده ولی اخبار رسیده حاکی از این است که افزایش حق مسکن کارگران به دلیل ترس دولت از تورم انتظاری از دستور خارج شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 خرداد 95: مزد کارگران قدرت پس‌انداز ندارد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون وزیر کار معتقد است: اگر بخواهیم به سمت یک نظام مزد واقعی برویم که در آن مزد قدرت پس‌انداز پیدا کند باید مساله قیمت تمام شده تولید را حل کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 خرداد 95: تکلیف افزایش حق مسکن کارگران هنوز مشخص نیست (منبع: خبرگزاری تسنیم)

دبیرکل شورای اسلامی کار کشور گفت: هنوز تکلیف افزایش حق مسکن کارگران مشخص نیست.
رحمت الله پورموسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: پیگیری‌های زیادی برای حق مسکن کارگران از طریق معاون وزیر انجام شده و قول مساعد بر این بود که وی مسئله را در هیئت دولت مطرح کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 27 اردیبهشت 95 : دستمزد ناکافی حوادث کار را افزایش می‌دهد (منبع : خبرگزاری ایسنا)

یک مقام مسئول کارگری معتقد است: عدم پرداخت دستمزد مناسب به کارگران موجب بالا رفتن حوادث ناشی از کار و پایین آمدن بهره‌وری در بنگاهها می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 اردیبهشت 95 : تعریف جدید برای تعیین دستمزدی منطقی و عادلانه (منبع : خبرگزاری ایسنا)

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور می‌گوید: وقت آن است که برای اصلاح نظام دستمزد چاره‌ای بیاندیشیم چون شکاف بین دستمزد و تورم و توزیع نابرابر درآمدها، وضع معیشت کارگران را سخت کرده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : دستمزد روزانه ۷۰ هزار تومان شد (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

بازارکار این روزها میزبان هزاران نیروی روزمزدی است که با رونق مشاغل کشاورزی در بهار و تابستان فعالیت داشته و روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزارتومان مزد می‌گیرند؛ با این حال آنها از مزایای جانبی محرومند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : تعویق ۸ ماه دستمزد و ۵ ماه بیمه ۱۷۰ کارگر کاشی جم (منبع : خبرگزاری ایلنا)

یک فعال صنفی کارگری در بروجرداز تعویق ۸ ماه دستمزد و۵ ماه بیمه بیش از ۱۷۰ کارگر کارخانه کاشی جم خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 اردیبهشت 95 : حقوق کارگران به ریال است و حقوق مدیران به دلار (منبع : خبرگزاری تسنیم)

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران در واکنش به دریافت حقوق میلیونی از سوی مدیران گفت: مدیران دولتی به دلار حقوق دریافت کنند اما به ریال هزینه می‌کنند. اما کارگران برعکس هستند

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 اردیبهشت 95 : یک میلیون و ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شدند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

تاکید بر اصلاح نظام تعیین دستمزد، برقراری بیمه بیش از یک میلیون کارگران ساختمانی و اعلام آمادگی کارفرمایان برای کمک به اشتغال پایدار از مهم‌ترین خبرهای هفته جاری بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 اردیبهشت 95 :  سرانجام افزایش حق مسکن چه شد؟ (منبع : خبرگزاری مهر)

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اعلام اینکه درباره افزایش حق مسکن کارگران با وزیرکار و معاون وی گفتگو و نامه‌نگاری شد، گفت: تاکنون پیگیری‌ها نتیجه‌ای نداشته است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 اردیبهشت 95 : دستمزد حتی از خط فقر هم عقب است (منبع : خبرگزاری افکارنیوز)

یک کارشناس بازار کار گفت: تا زمانی که دولت این عزم را نداشته باشد که خط فقر را تعریف کند، ما چاره‌ای نداریم که به همین نرخ تورم تن دهیم و دستمزد همچنان با این حداقل‌ها تعیین شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 21 اردیبهشت 95 : افزایش دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم پیش‌بینی شده است (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مشاور امور اقتصادی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه افزایش دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم خواهد بود، گفت: عرضه تولیدات نباید تنها به بازارهای داخلی محدود شود بلکه باید در عرصه‌های بین‌المللی مصرف‌کننده وجود داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 اردیبهشت 95 : در پرداخت دستمزد کارگران به روز هستیم (منبع : خبرگزاری ایلنا)

مدیر روابط عمومی سنگ آهن مرکزی بافق از پرداخت مرتب دستمزد کارگران این معدن خبر داد. وی در عین حال اعلام کرد عیدی کارگران اسفند ماه پرداخت شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 اردیبهشت 95 : حقوق 700 یا 800 هزار تومانی کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد (منبع : خبرگزاری ایسنا)

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس سطح پرداختی دستمزد کارگران را پایین دانست و گفت: حقوق ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار تومانی کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد و باید چاره‌ای برای این وضعیت اندیشیده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 اردیبهشت 95 : کارگران هنوز درانتظار افزایش حق مسکن (منبع : خبرگزاری میزان)

با اینکه در آخرین جلسه شورای عالی کار سال ۹۴ ربیعی وعده داد تا افزایش حق مسکن در سال۹۵ عملیاتی شود اما تا به امروز که بیش از یک ماه از سال جاری می‌گذرد، خبری از تایید آن به گوش نمی‌رسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 اردیبهشت 95 : افزایش دستمزد کارگران باید تابع نرخ تورم و شاخص معیشت باشد (منبع : خبرگزاری صدا و سیما)

 رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور تصریح کرد : افزایش دستمزد کارگران باید تابع نرخ تورم و شاخص معیشت باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 13 اردیبهشت 95 : حقوق کارگری پاسخ‌گوی هزینه‌های زندگی این قشر نیست (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق کارگری پاسخ‌گوی هزینه‌های زندگی این قشر نیست، در همین راستا افزایش سطح معیشت کارگران در دستور اداره کار قزوین قرار دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : اختلاف ۳۵ برابری حقوق یک مدیر با کارگر! (منبع : خبرگزاری فارس)

در حالی که حقوق کارگران در کشور ما حتی از کشور چین هم کمتر است، اخبار منتشر شده همچنان نشان می‌دهد تبعیض فاحش در پرداخت حقوق کارمندان و کارگران با مدیران بلند پایه بعضاً بیش از ۳۵ برابر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : افزایش حقوق ۱۴درصدی دردی از کارگران دوا نمی کند (منبع : خبرگزاری افکارنیوز)

در حالی که سبد هزینه خانوارهای کارگری نزدیک به ۳ میلیون تومان است به نظر می رسد افزایش حقوق ۱۴درصدی نمی تواند دردی از کارگران دوا کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : حقوق کارگران پشت شعارهایی تزئینی گم شده است (منبع : خبرگزاری تسنیم)

اوضاع ناکارآمدی اقتصاد در بدنه صنعت و تعطیلی متوالی واحدهای صنعتی سبب شده کارگران با سابقه خانه نشین شوند، این در حالی است که عدم توازن بین حقوق و تورم سبب شده هر روز به این قشر فشار مضاعف وارد شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : روایت وزیرکار از معیشت کارگران (منبع : خبرگزاری مهر)

آنگونه که وزیر کار می‌گوید بین تورم و افزایش مزد درچند دهه گذشته ۳۰.۲۲درصد فاصله افتاده که حالا ۲۸.۵ درصد شده؛ بنابراین حداقل مزد فعلی به جای ۸۱۲هزارتومان باید یک میلیون و ۴۳ هزارتومان باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : کارگران به مصوبه مزد سال 95 اعتراض کردند (منبع : خبرگزاری میزان)

راهپیمایان مراسم جهانی روز کارگر امروز شنبه یازدهم اردیبهشت در قطعنامه پایانی خود خواستار تدبیر جدی تر دولت یازدهم برای برطرف کردن مشکل های جامعه کارگری شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : حقوق کارگران در دولت یازدهم افزایش یافت (منبع : خبرگزاری مهر)

 مشاوروزیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی گفت: از زمان روی كار آمدن دولت يازدهم، ميزان افزايش حقوق كارگران از متوسط تورم جامعه بيشتر بوده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : کارگران تا ۱۳میلیون ریال حقوق از پرداخت مالیات معاف هستند (منبع : خبرگزاری ایرنا)

نماينده مردم ايرانشهر در مجلس شوراي اسلامي در مراسم تجليل از كارگران اين شهرستان گفت: براساس قانون بودجه كل كشور كارگراني كه تا 13ميليون ريال حقوق دريافت مي كنند از پرداخت ماليات معاف هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : تاکید بر لزوم پرداخت به موقع حقوق کارگران (منبع : خبرگزاری فارس)

امام جمعه خرمشهر گفت: پرداخت حقوق و دستمزد کارگران باید برای مسئولان از نان شب واجب‌تر باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 11 اردیبهشت 95 : حقوق ماهانه یک کارگر پول توجیبی یک روز وزیر کار است (منبع : خبرگزاری تسنیم)

نماینده منتخب مردم ارومیه در مجلس دهم گفت: آقای ربیعی حقوق یک ماه کارگران را در عرض یک روز خرج می‌کنند، آیا در این شرایط اقتصادی مسئولین خود می‌توانند با ۸۰۰ هزار تومان یک ماه زندگی کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 اردیبهشت 95 : سرنوشت افزایش حق مسکن کارگران (منبع : خبرگزاری مهر)

با اینکه افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران به تصویب رسیده و معاون وزیر کار می‌گوید اجرای آن منتظر تایید هیات وزیران است اما ربیعی می‌گوید هنوز با دولت در این زمینه نامه‌نگاری نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 اردیبهشت 95 : نمایندگان کارگری برای احقاق حقوق کارگران کوتاه نمی‌آیند (منبع : خبرگزاری ایلنا)

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: نمایندگان کارگری برای احقاق حقوق کارگران کوتاه نمی‌آیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : دولت با ایجاد رونق اقتصادی حقوق کارگران را احیا کند (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 دبیر شورای هماهنگی اتحادیه های کارگران کشورگفت:بعضی از مواد قانون کار ،خصوصا تبصره 2 ماده 6 این قانون نیاز به بازبینی و اصلاح دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : کارگران بیکارند، شاغلان دستمزد پایین دارند (خبرگزاری آنا)

یک عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری با تاکید بر اینکه بازار کار در وضعیت بحرانی ایجاد شغل قرار دارد، گفت: آمار بیکاری در میان کارگران بخش صنعت و خدمات بالاست و کارگران دارای شغل هم به علت دستمزدهای پایین وضعیت معیشتی خوبی ندارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : 85 درصد کارگران حداقل مزد را می‌گیرند (منبع : خبرگزاری ایسنا)

رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی می‌گوید: بیش از 60 درصد کارگران بازنشسته و 85 درصد کارگران کشور حداقل دستمزد را دریافت می کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : وعده مشروط ربیعی برای افزایش مجدد دستمزد کارگران در سال ۹۵ (منبع : خبرگزاری تسنیم)

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نرخ رشد اقتصادی امسال را ۵ درصد پیش بینی کرد و با ادعای اینکه در دو سال گذشته ۱.۶ میلیون شغل جدید ایجاد شده است، گفت: اگر به سمت رونق اقتصادی پیش برویم تلاش می کنیم از این ناحیه چند درصد به حقوق ها اضافه کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : مشکل جدی در زمینه حقوق کارگران در شهرستان جم نداریم (منبع : خبرگزاری مهر)

فرماندار شهرستان جم گفت: در شهرستان جم با مشکل جدی در حوزه حقوق کارگران مواجه نبوده‌ایم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : عدالت در پرداخت حقوق کارگران ایجاد شود (منبع : خبرگزاری تسنیم)

دبیر جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان با بیان اینکه اختلاف طبقاتی بین کارگر و کارفرما در جامعه دیده می‌شود، گفت: عدالت در پرداخت حقوق کارگران رعایت شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 7 اردیبهشت 95 : کارگران سال‌هاست با حداقل دستمزد به اقتصاد مقاومتی عمل کرده‌اند (منبع : خبرگزاری ایلنا)

یک فعال کارگری در استان فارس، گفت: کارگران سال‌هاست با حداقل دستمزد، به اقتصاد مقاومتی عمل کرده‌اند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 95 : حداقل دستمزد 812 هزار تومانی مقرر برای کارگران عادلانه نیست (منبع : خبرگزاری ایسنا)

عضو هیات مدیره کانون کارگری کشور و سخنگوی کانون کارگران ساختمانی استان قم گفت: بی توجهی به وضعیت معیشت کارگران موجب کاهش تولید خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 95 : احقاق حقوق ۴۰۰ میلیارد تومانی معوقات کارگری در هرمزگان (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان از احقاق حقوق ۴۰۰ میلیارد تومانی معوقات کارگری در سال ۹۴ خبر داد و گفت: برای سال جدید در این حوزه، واحد مشاوره و سازش جهت همکاری با اتحادیه‌ها وآموزش کارفرمایان و کارگران فعال شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 5 اردیبهشت 95 : جامعه کارگری با حقوق 800 هزار تومان، بزرگترین اقتصاددانان هستند! (منبع : خبرگزاری ایسنا)

دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس گفت: امروز کارگران علی‌رغم آنکه جمعیت قابل توجهی از کشور را تشکیل می‌دهند، اما تریبونی برای بیان خواسته‌ها و مسائل‌شان در اختیار ندارند. کاش رسانه‌ها بیشتر همراه شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 اردیبهشت 95 : مجلس پیگیر افزایش عادلانه دستمزد و مسکن اجتماعی کارگران (منبع : خبرگزاری خانه ملت)

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس افزایش ۱۰۰ هزار تومانی دستمزد کارگران در سال جاری را غیرعادلانه خواند و تاکید کرد: افزایش دستمزد عادلانه و مسکن اجتماعی کارگران مهم‌ترین دستور کار فراکسیون کارگری مجلس در سال جاری است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 اردیبهشت 95 : خواستار تعیین دستمزد عادلانه هستیم (منبع : خبرگزاری ایلنا)

جمعی از کارگران خرم آباد در آستانه روز جهانی کارگر با صدور اطلاعیه ای نسبت به شرایط شغلی و معیشتی خود اعتراض کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 4 اردیبهشت 95 : اعتراض کارگران معدن زغال سنگ چشمه پودنه به نپرداختن حقوق (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

دویست کارگر معدن چشمه پودنه شهرستان کوهبنان در اعتراض به نپرداختن حقوق خود امروز دست به تجمع زدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 اردیبهشت 95 : افزایش حق مسکن کارگران قطعی شد (منبع : خبرگزاری مهر)

اعضای کارگروه ۳ جانبه ملی در نشست خود با افزایش حق مسکن ماهیانه کارگران از ۲۰ به ۴۰ هزار تومان موافقت و مقرر کردند وزیر کار نامه‌ای در این باره به معاون اول رئیس جمهور بنویسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 1 اردیبهشت 95 : مشكل حقوق كارگران بازنشسته فولاد رفع شد (منبع : خبرگزاری میزان)

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی می‌گوید مشكل پرداخت حقوق به كارگران بازنشسته فولاد برطرف شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 95 : کمبود دستمزد موجب افزایش نرخ بیکاری است (منبع : mashhadpayam.ir)

دبیر کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی گفت: افزایش حقوق کارگران با اعمال قانون میسر است نه چانه زنی میان کارگر و کارفرما، کمبود دستمزد موجب افزایش نرخ بیکاری جوانان می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 95 : در دولت یازدهم دستمزد از تورم عقب مانده است (منبع : خبرگزاری ایلنا)

یک فعال کارگری بر این باور است که در سه سالی که از عمر دولت یازدهم گذشته ، مزد نه تنها از تورم پیش نیفتاده بلکه تا میزان زیادی از تورم عقب‌ است به گونه‌ای که تاثیر آن بر معاش کارگران محسوس است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 فروردین 95 : دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی نیازهای زندگی کارگران را تامین نمی‌کند (منبع : خبرگزاری ایلنا)

دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان رضوی گفت: دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی نیازهای زندگی کارگران را تامین نمی‌کند، حال اگر این رقم ۳ برابر هم افزایش یابد در آن صورت کارگران می‌توانند زندگی معمولی ۴ نفره را پوشش دهند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 فروردین 95 : «افزایش قیمت حامل های انرژی» عامل تقلیل مزدی (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 یک مقام صنفی کارگری معتقد است: تصمیم مجلس برای افزایش قیمت حامل های انرژی به خصوص بنزین، برخلاف وعده های دولت در مذاکرات مزدی است و این اقدام نمایندگان مجلس قدرت خرید کارگران را باز هم کاهش می دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 فروردین 95 : ابلاغ مزایای جدید حقوقی کارگران (منبع : خبرگزاری مهر)

 ادارات کار استان‌ها جداولی را تهیه و برای اجرا ارائه کرده‌اند که در آن میزان مزایای حداقلی حقوقی امسال مشمولان قانون کار درج شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 26 فروردین 95 : افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران مصوبه شورای عالی کار را هم ندارد (منبع : خبرگزاری تسنیم)

درحالی فعالان کارگری و رسانه‌ها از عدم ارسال مصوبه شورای عالی کار در خصوص افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران در سال ۹۵ از سوی وزارت کار به دولت گله دارند که نماینده کارفرماها خبر داده، این موضوع اصلاً در شورای عالی کار هم مصوب نشده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 فروردین 95 : ضرورت همسان سازی حقوق کارگران (منبع : خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به همسان سازی حقوق کارگران در بودجه و برنامه ششم توجه کند و همچنین همسان سازی حقوق کارکنان کشوری و لشگری لحاظ شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 فروردین 95 : تضمین افزایش دستمزد مطالبه کلیدی جامعه خبازان در هفته کارگر (منبع : خبرگزاری ایلنا)

یک فعال صنفی خبازان معتقد است: خواسته محوری جامعه خبازان رسیدگی به حقوق قانونی آنهاست که با توجه به عدم افزایش قانونمند دستمزدها این مطالبه به فراموشی سپرده شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 25 فروردین 95 : تاخیر 5 ماهه در پرداخت دستمزد 260 کارگر شهرداری امیدیه (منبع : خبرگزاری ایلنا)

بیش از 5 ماه دستمزد حدود 260کارگرشهرداری امیدیه واقع در استان خوزستان، به تعویق افتاده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 24 فروردین 95 : تکذیب تغییرات جدید فیش های حقوقی کارگران (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: تغییرات در فیش حقوقی برای دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران را تکذیب می کنم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 23 فروردین 95 : ادعای رضایت تمام کارگران از افزایش ۱۴ درصدی دستمزد (منبع : خبرگزاری فارس)

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران در واکنش به این مطلب که شما به عنوان نمایندگان کارگران چرا کاری برای رضایت این قشر زحمتکش در خصوص دستمزد نمی‌کنید، گفت:‌ همه کارگران راضی هستند چرا که با افزایش ۱۴ درصدی بسیاری از کارگاه‌ها هم تعطیل شدند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 فروردین 95 : تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران آبفای اهواز (منبع : خبرگزاری ایلنا)

کارگران آبفای اهواز می‌گویند با گذشت بیست و دو روز از شروع سال جدید، هنوز بابت باقیمانده مطالبات مزدی وبیمه ای مربوط به سال 94وعیدی سال 95طلبکارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 22 فروردین 95 : با فشار کارفرمایان دستمزد متناسب با تورم واقعی افزایش نیافت (منبع : خبرگزاری ایلنا)

 دبیر شورای اسلامی کار کارخانه پلی اکریل اصفهان با اشاره به مشکلات معیشتی کارگران گفت: متاسفانه دولت نتوانسته به اهداف خود در تامین معیشت کارگران دست یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 19 فروردین 95 : افزایش هزینه حمل و نقل نباید از افزایش مزد کارگران بیشتر شود (منبع : خبرگزاری ایلنا)

عضو اصلی گروه کارگری حاضر در جلسات تعیین مزد شورای عالی کار می‌گوید: افزایش خدمات حمل و نقل می‌تواند به صورت تصاعدی بر دیگر هزینه‌های زندگی تاثیرگذار باشد و در نهایت این مسئله باعث تشدید بیشتر شکاف میان مزد و هزینه‌های زندگی می‌شود

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 18 فروردین 95 : جدول ۲۰ گانه حقوق سال ۹۵ کارگران (منبع : خبرگزاری مهر)

 ادارات کار در حالی جدول ۲۰ گانه حقوق و مزایای امسال حداقل بگیران قانون کار را اعلام کرده‌اند که حق مسکن از سال گذشته قرار بود ۴۰ هزارتومان شود ولی هنوز در جدول رقم ۲۰ هزارتومان دیده می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 17 فروردین 95 : افزایش مزد ۹۵ شبیه شوخی تلخ با کارگران است (منبع : خبرگزاری ایلنا)

رئیس اتحادیه کارگران صنعت خودرو ایران گفت: رقمی که برای افزایش دستمزد ۹۵ تعیین شد، بیشتر شبیه به شوخی تلخی برای جامعه کارگری بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 16 فروردین 95 : ضرورت تجدیدنظر در نرخ دستمزد کارگران در سال جاری (منبع : خبرگزاری خانه ملت)

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس با اشاره به مشکلات معیشتی کارگران، خواستار آن شد که در تعیین نرخ دستمزد کارگران در سال ۹۵ تجدیدنظر شود و میانگین دریافتی کارگران با توجه به خط فقر افزایش یابد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 15 فروردین 95 : دستمزد ۹۵ کارگران قابل دفاع نیست (منبع : خبرگزاری تسنیم)

مشاور کانون عالی شوراهای اسلامی کار ایران درباره دستمزد ۹۵ گفت: دستمزد ۹۵ قابل دفاع نیست و با افزایش ۱۲۰هزار تومانی دستمزد، نسبت به میزان افزایش هزینه‌ها در سال ۹۴ باز هم بین هزینه‌ها و درآمد کارگران ۱۴۰هزار تومان فاصله مجدد ایجاد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 14 فروردین 95 : آغاز اجرای بسته جدید دستمزد (منبع : خبرگزاری مهر)

در حالی حداقل مزد سال ۹۵ کارگران ۸۱۲ هزارتومان تعیین شده که این رقم بدون توجه به قدرت خرید آن برای خانوار ۴ نفره و تنها بر مبنای نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی، ۱۶۶ هزار و ۵۰۰ تومان کسری دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 فروردین 95 : افزایش مزد با هزینه زندگی جور نیست (منبع : خبرگزاری ایلنا)

یک فعال صنفی کارگری گفت: تا زمانی که مزد کارگران تنها بر اساس مؤلفه‌ای مانند نرخ تورمی که بانک مرکزی و مرکز آمار آن را اعلام می کند افزایش یابد شکاف میان مزد و هزینه‌های زندگی ادامه دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنیداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:07

  کد دیدگاه : 798151

  سلام.نمیدونم این حرفای ک گفته میشه ایا وسی هس ک جوابگو باشه ..اخه با این حقوق ما با هوا بخور و نفس بکش داریم ب زور زندگی میکنیم .من شوهرم اداره مخابراته ن حقوق درستو حسابی داره ن اینکبعد 10 سال تبدیل وضعیت اونم با لیسانس شدا خدمات این چ مملکتیه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:37

  کد دیدگاه : 690625

  سلام دست مریضاد. که به کارگران هستید. خدا شاهد ما تا 2دوم هر ماه دیگه هیچ پولی نداریم چون هم باید قسط بدهیم هم کرایه خونه. نه خونه داریم نه ماشین. از مسولین بپرسید شما اگر 1000000حقوق دریافتی تان باشد با این شرایط چکارش میکنید. بخاطر خدا به این قشر ضعیف هم توجه شود

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کارگر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:07

  کد دیدگاه : 607111

  باسلام حدود 6سال قرار داد کارگری آخه کی تبدیل وضعیت میشیم …

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:02

  کد دیدگاه : 607103

  باسلام حدود 6سال قرار داد کارگری در دادگستری آخه کی تبدیل وضعیت میشیم …

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:14

  کد دیدگاه : 58176

  با حقوق کمتر از 1/500 هزار تومان نمی شود زندگی کرد

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سروش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:59

  کد دیدگاه : 52076

  سلام با حقوق500 خدا وکیلی کی میتونه زندگی کنه ایا شما هم می تونین با حقوقق 500 زندگی کنین فکر نکنم…..واقعا سخته در طول روز هرچی کار کردیم پول 2کیلو میوه نمیشه به این نمیگن زندگی

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:02

   کد دیدگاه : 495036

   سلام این مشکل هیج وقت حل نمیشی

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:18

  کد دیدگاه : 45581

  کاش یک بار این سران مملکت حقوق 500 هزار رو تجربه میکردن یک صدم حقوقشونو میگیریم تازه هر روز قیمت ها بالا میره خیلی افت داره که دستمزد یه روز کارگر فقط دوکیلو سیب زمینی و پیاز بشه و بس کاش از …

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سوگند

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:15

  کد دیدگاه : 45103

  مگه مشکل فقط حقوقه؟ مارو بیمه بکنن حقوق پیشکش حالا اگه حقوق به موقع بدن…

  پاسخ دهید
 • نویسنده : كارگر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:31

  کد دیدگاه : 33511

  سلام كاش يه مبلغي تعيين مي كرديد تا دل ما كارگراي زحمتكش خوش باشه ..حداقل به سال آينده

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...