جزئیات بیشتر در مورد خبر

تجربیات پذیرفته شدگان آزمون کارشناس رسمی دادگستری

کپی برداری از سبک و محتوا برای سایت های تابعه ایران استخدام، مجاز است!

ایران استخدام حامی همیشگی کارجویان ایران

جهت مشاهده اخبار آزمون کارشناس رسمی دادگستری اینجا کلیک کنید
جهت مشاهده آرشیو جامع سوالات مصاحبه های استخدامی سالهای قبل (رایگان) اینجا کلیک نمایید

این مبحث آرشیوی از تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام در مراحل مختلف آزمون کارشناس رسمی دادگستری است.


اخبار به نقل از شما:

اولین و مهمترین اخبار و گزارشات از حضور دوستان در مراحل مصاحبه را لحظه به لحظه در همین قسمت دنبال کنید. (اطلاعات مربوطه ی کارجویان به مرور زمان در همین قسمت اضافه خواهد شد)

____

مرحله مصاحبه تخصصی:

> نویسنده : علی زاده”لرستان تاریخ ارسال : پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۲۳:۲۹ کد دیدگاه : ۱۵۴۵۸۹۴
بنام دلدار دل آرام” جهت اطلاع جمیع داوطلبان متقاضی ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ماده ی ۱۸۷ امور مشاوران” عرض می شود بنده با توجه به اینکه در ازمون کانون کارشناسان رسمی دادگستری در سال ۹۵ شرکت کرده و در آزمون کتبی بعد از گذشت هفت ماه نتایج کتبی را اعلام نمودن که بنده پذیرش شدم و درست هفت ماه بعد برای انجام مصاحبه شفاهی کتبی و همراه شدن مدارک مثبته که بیش از ۲۵ مورد بود مراجعت نمودیم که دو نفر زن که بیش از ده سوال تخصصی از رشته ی پذیرش شده می نمودند که بعضی سوال ها هیچگونه سنخیتی با رشته ی تخصصی نداشت الغرض دقیقا بعد از گذشت شش ماه نتایج مصاحبه ی شفاهی را اعلام نمودن که بنده با توجه به سنوات خدمتی بیش از هشت سال در شورای حل اختلاف در شعب خانواده و ایضا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی از دانشگاههای معتبر پذیرش شدم فی الحال یعنی دی ماه نود وشش باز هم برای یه سری انجام ازمایشات اعتیاد و سوءپیشینه و …تکمیل پرونده ی کارشناسی به صورت الکترونیکی که بیش از ۱۵ صحفه می باشد و صبر نمودن بیش از ۵ ماه دیگر برای انجام مصاحبه ی عقیدتی و النهایه شرکت در کلاس کارورزی که یکسال طول می کشد و سپس گزارش نویسی وجشن دریافت پروانه ی کارشناسی و قرائت سوگند نامه” در وادی اخر ببینیم که ایا پرونده ای از سوی قضات به ما ارجاع می شود یا خیر”در جواب بعض از دوستان دارای مدرک کارشناسی الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق که مردد بودند که آیا می شود در آین آزمون ثبت نام نمود یا خیر بنده به صورت گذرا پاسخ هایی را به این دوستان عرض می نمایم”کانون کارشناسان رسمی دادگستری که از قوه ی قضاییه مستقل تره و به اعتبار بعضی از بزرگان و اندیشمندان جامعه ی حقوق نقل می نمایند که اعتبار کانون کارشناسان رسمی دادگستری از کارشناسان قوه ی قضاییه و ماده ۱۸۷ مشاوران بالاتر و بارزتره ” رشته ی بنده صرفا کارشناسی و کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی بود نه رشته ی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و در اعلام ثبت نام متقاضیان شرکت کننده در ازمون کارشناسان تعین نفقه در دفترچه ی آزمون کانون چنین اعلام نمود:
تعین نفقه: ((حقوق قضائي، مددكاري اجتماعي، فقه و مباني حقوق اسلامي، مددكاري، علوم قضائي، كارشناسي فقه، مطالعات خانواده، حسابداري ))
ارائه گواهي معتبر مبني بر داشتن ۵ سال سابقه تجربي در زمينه مددكاري و سایر سنوات خدمتی مشابه در ادارات مربوطه.
عرض می شود بعد از گذشت دو سال و پذیرش در رشته کانون کارشناسان رسمی دادگستری دی ماه امسال اعلام فرمودند که برای تکمیل ماده ی ۱۳ و انجام چندین آزمایش و شرکت در ازمون مصاحبه ی عقیدتی که حدودا شش ماه دیگه است شرحی به شرح ذیل از سوی کانون اعلام شد که نهایتا بعد از گذشت چهارسال اگ به درستی روند استخدام کارشناسان انجام بگیرد موفق به اخذ پروانه ی کاری کارشناسان رسمی می شوی،لازم به ذکره که آزمون آبانماه ۹۵ در استان خوزستان برای استان لرستان اعلام گردید و ازمون شفاهی هم خردداد ۹۶ در آن گرمای خانمان سوز انجام گردید و حالا ببینیم که آزمون مصاحبه ۹۷ در چه استانی انجام پذیردبا این حساب فعلا دو سال و اندی و با حساب دوره ی کارورزی یکساله و … تقریب به چهار سال تکمیل می شود برای اخذ پروانه، لکن باید سالها صبر باید کرد.
با سلام و عرض و ادب” (( تجربیات استخدامی و سوالات مصاحبه شفاهی تعیین نفقه )) بنده امروز در کانون کارشناسان استان خوزستان جهت مصاحبه تخصصی و شفاهی تعیین نفقه در کانون فوق الذکر حضور داشتم و سوالاتی به شرح ذیل از بنده شد” ۱- اگر زوجه ای به ولایت قهری فرزندش که مقیم خارج از کشور است در خواست مطالبه ی نفقه بدهد بر علیه ی شوهرش که در ایران اقامت دارد ” آیا زوجه می تواند مطالبه ی نفقه ی خود و فرزندش را از خوانده یعنی شوهر داشته باشد؟ ۲-آیا بعد از فسخ نکاح به زوجه نفقه ای تعلق می گیرد”با توضیحات کامل؟ ۳-ویزگی های نفقه ی اقارب را ذکر فرمایید؟ ۴-آیا زوجه ای که در زمان حمل حاصل از جنین می باشد اگر زوجه در خواست مطالبه ی نفقه را داشته باشد” این حق را دارد که مطالبه نماید”با توضیحات مختصر و مفید؟ ۵- آیا زوجینی که اساسا عقد آنها باطل بوده ولی زوجین اطلاعی از صحیح بودن و باطل بودن آن را نداشته و فی الحال اگه زوجه درخواست مطالبه ی نفقه ی ۳ سال زندگی زناشویی را از زوج بکند”آیا زوجه می تواند درخواست مطالبه نفقه ی ایام ذکر شده را داشته باشد؟ ۶-فرزند درخواست نفقه را از پدرش می کند”تا چه سالی این حق را دارد که مطالبه نماید” و در این راستا توضیحات مختصر را به اختصار نقل نمایید؟

> نویسنده : رضا تاریخ ارسال : سه شنبه ۱۰ مرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۲:۳۰ کد دیدگاه : ۱۳۲۵۰۰۳

دوستان سلام
من امروز مصاحبه تاسیسات ساختمان داشتم. مشکلی که باهاش روبرو شدم این بود که من مهندس برق هستم ولی هر دو مصاحبه کننده مکانیکی بودن. مصاحبه کننده ها اول گفتن این رشته تاسیسات مکانیکی ساختمانه ولی با توضیحات من که درباره ازمون و شرایط دفترچه ازمون توضیح دادم فکر کنم قانع شدن. بعدش یه سری سوال برقی ازم پرسیدن که بیشتر تجربی بود. اصلا برای مهندسین برق آمادگی نداشتن و سوالی طرح نکرده بودن فکر کنم چشم بسته ردم کنن

> نویسنده : lمهدی حقیقی تاریخ ارسال : چهارشنبه ۰۴ مرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۰۷:۵۸ کد دیدگاه : ۱۳۱۶۷۷۱

سلام
نقشه برداری
۱-تفاوت سیستم تصویر لامبرت با یو تی ام
۲-تعیین نوع کاربری یک زمین قدیمی مورد ادعا
۳-پسوندهای ذخیره سازی gis
۴-یه سووال ثبتی راع به حدود
متاسفانه خیلی ملا لغتی و دانشگاهی سووال شد من امید به سابقه کارهام دارم و رزومه نسبتا قوی
انشالا همه موفق باشند

> نویسنده : حاج مهدي تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۲ مرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۳:۱۶ کد دیدگاه : ۱۳۱۴۳۸۸

بنام خدا
سلام به همه عزيزان
بنده در مصاحبه حاضر شدم.دونفر بودن. ليستو گذاشتن جلوم گفتن جلو اسمتو امضا كن.ليست ۸ يا ۹ نفر بيشتر نبود.
فقط يكيشون ميپرسيد و اون يكي مسن تر بود كه هيچي نميگفت.ميشناختمش.از كارشناسان قديمي بود.
ظاهرا ۵سوال قرار بود پرسيده بشه.سوالات و جوابشونو خودشون مينوشتن تو يه فرم مخصوص.
سوال ۴ رو كه جواب دادم يه سري توضيحات اضافي دادم…
مصاحبه كننده گفت درسته و اينم ميشه سوال پنجمت!!! و ثبتش كردبعنوان سوال آخر (:shock:)
دوحالت داره يا كلا فرماليته بوده و افراد خاصي قبولن يا بخاطر تعداد كم هممون قبوليم
الله اعلم
خوش باشيد

> نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۱۰ کد دیدگاه : ۱۲۹۸۷۸۹

سلام سوالهایی که توی رشته کامپیوتر پرسیدن:
dhcp چیست
کلاسهای ip
رنگ بندی کابل شبکه
raid1
چند نمونه دیتابیس
کش چیست

> نویسنده : علی زاده”لرستان تاریخ ارسال : جمعه ۱۶ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۱۸ کد دیدگاه : ۱۲۹۱۲۴۸

با سلام و عرض و ادب” بنده امروز در کانون کارشناسان استان خوزستان جهت مصاحبه تخصصی و شفاهی تعیین نفقه در کانون فوق الذکر حضور داشتم و سوالاتی به شرح ذیل از بنده شد” ۱- اگر زوجه ای به ولایت قهری فرزندش که مقیم خارج از کشور است در خواست مطالبه ی نفقه بدهد بر علیه ی شوهرش که در ایران اقامت دارد ” آیا زوجه می تواند مطالبه ی نفقه ی خود و فرزندش را از خوانده یعنی شوهر داشته باشد؟ ۲-آیا بعد از فسخ نکاح به زوجه نفقه ای تعلق می گیرد”با توضیحات کامل؟ ۳-ویزگی های نفقه ی اقارب را ذکر فرمایید؟ ۴-آیا زوجه ای که در زمان حمل حاصل از جنین می باشد اگر زوجه در خواست مطالبه ی نفقه را داشته باشد” این حق را دارد که مطالبه نماید”با توضیحات مختصر و مفید؟ ۵- آیا زوجینی که اساسا عقد آنها باطل بوده ولی زوجین اطلاعی از صحیح بودن و باطل بودن آن را نداشته و فی الحال اگه زوجه درخواست مطالبه ی نفقه ی ۳ سال زندگی زناشویی را از زوج بکند”آیا زوجه می تواند درخواست مطالبه نفقه ی ایام ذکر شده را داشته باشد؟ ۶-فرزند درخواست نفقه را از پدرش می کند”تا چه سالی این حق را دارد که مطالبه نماید” و در این راستا توضیحات مختصر را به اختصار نقل نمایید؟

> نویسنده : مهدی تاریخ ارسال : چهارشنبه ۱۴ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۰۹:۳۹ کد دیدگاه : ۱۲۸۸۱۷۰

سلام گاز و گاز رسانی .. از دودکش . فشار گاز از پالایشگاه تا منازل . کپسولها و موارد ایمنی . شرایط حریم لوله انتقال گاز . اتفاقاتی که رخ میده و نظر شما در مورد کارشناسی . تفاوت co با co2. از این موارد و یکی دو مورد هم از رزومه کاری که نوشته بودم سوال پرسیدن .

> نویسنده : نانی تاریخ ارسال : چهارشنبه ۰۷ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۷:۳۱ کد دیدگاه : ۱۲۷۶۸۴۳

سلام در پاسخ به نامی…
ببینین از من از صورتهای مالی پرسیدن…ریز و درشت قانون تجارت….افزایش و کاهش سرمایه….یه سوالی پرسیدن که اگر انباری آتیش بگیره چطور میشه به اطلاعاتش دست پیدا کرد..که از طریق صورتجلسه انبار گردانی و کارتکس و این چیزها..
از حسابرسی هم گزارشها رو پرسید..یه مثال زدن گفتن چه نوع اظهارنظری میشه
از استانداردها…تسعیر ارز….سرمایه گذاری بلند مدت..من حدودا ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه مصاحبه داشتم…که البته یه مقدار هم ایشون در مورد کارشناسی بمن توضیحات دادن .رشته ما همه همینطور بودن..
انشالله که برای شما اسانتر باشه
دست کم نگیرین که غافلگیر نشین
بعدا بیاین بگین چطور بود
با ارزوی موفقیت

> نویسنده : نانی تاریخ ارسال : جمعه ۰۲ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۲۲:۱۲ کد دیدگاه : ۱۲۶۸۱۲۷

همدان
سوالات ترکیبی از تحلیل شخصی بود و مسایل حسابداری از جمله استاندارد و قانون تجارت و حسابرسی…

> نویسنده : علي تاریخ ارسال : پنجشنبه ۰۱ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۰۲:۳۲ کد دیدگاه : ۱۲۶۴۵۹۱

من براي مصاحبه راه و ساختمان دعوت شده بودم سوالا هاي كاملا تخصصي و دانشگاهي پرسيده بودن
يه سوال از تحليل سازه بود كه بايد لنگر ماكزيمم حساب ميكردي كه من اصلا يادم نبود
چند تا سوال هم از مقاومت مصالح و استاتيك
كلا سوال ها تؤريك بود متاسفانه
اونايي كه تازه درس شون تموم شده يا امتحان ارشد دادن راحت به سوالات جواب ميدن
اميدوارم دوستان موفق باشناگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

 • براي اطلاع فوری از جديدترين و آخرين اخبار استخدامی ميتوانيد در کانال تلگرام سايت ايران استخدام عضو شويد: جهت عضویت اینجا کلیک نمایید
 • نویسنده : سیدامیر هاشمی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۰۹:۴۵

  کد دیدگاه : 1549298

  باسلام و احترام؛ اینجانب درسال 88 در آزمون کارشناس رسمی دادگستری قبول شدم. پس از 9 ماه رفتم برای مصاحبه، اول که وارد شدم. مصاحبه کننده گفت جزو سهمیه استان مازندران هستی ، که گفتم نه بنده سمیه استان مرکزی هستم. و بومی استان مرکزی هستم. که اولا این اشتباه از سوی مسئولیت اتفاق افتاده بود . و دستم به هیچ کس نرسید که اعتراض کنم تا اصلاح کنن. چون قبولین استان مرکزی روز قبلش برای مصاحبه اومده بودن. دوما: بنده باشنیدن این جمله( استان مازندران) حسابی شوکه شدم و روحیه ام را از دست دادم. و سوال های که از بنده پرسید یکی این بود: در یک ساختمان 15 طبقه بتنی چند درصد وزنش ستونه و چند درصدش تیر؟ کسی میتونه جواب بده؟ به هرحال بنده بهترین فرصت را بنده به دلیل اشتباه در تایپ یا به هردلیل (مرکزی ومازندران) از دست دادم. لطفا اگر کسی میتونه کمک کنه. ممنون.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۱:۱۵

  کد دیدگاه : 1548739

  سلام
  منظور از داشتن حداقل 5 سال سابقه مرتبط سابقه بیمه ای است یا سوابق غیر بیمه ای هم قابل قبول می باشد؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ahmad

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۰۹:۰۴

   کد دیدگاه : 1553099

   با سلام سوابق غیربیمه ای هم قابل قبول است

   پاسخ دهید
 • نویسنده : میثم میقانی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۷:۱۸

  کد دیدگاه : 1548329

  با سلام
  امتحان کتبی کارشناس رسمی رشته راه و ساختمان بصورت جزوه باز برگزار میشود یا خیر؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : زمانی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۶:۲۹

  کد دیدگاه : 1541951

  با سلام لطفا درباره منابع آزمون برای رشته حسابداری و حسابرسی و اموربانکی راهنمایی بفرمایید که کتابهایی مطالعه کنم و اینکه تفاوت گروه حسابرسی و اموربانکی درچیست و کدام ازمون راحت تر میباشد باسپاس

  پاسخ دهید
 • نویسنده : افشین رحیمی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۴:۲۴

  کد دیدگاه : 1541698

  سلام بر دوستان عزیز
  امیدوارم که همه در همه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.
  من رشته حسابداری و حسابرسی رو میخوام شرکت کنم
  موارد آزمون کتبی چه درسهایی هست؟
  سپاسگذار میشم کسی بتونه من و راهنمایی کنه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۴:۱۸

  کد دیدگاه : 1538074

  سلام دوستانی که تجربه و اطلاعات دارند به نظرتون آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته علوم اجتماعی هم قبول میکنند چون معمولا رشته هایی که مال سالهای قبل بود بیشتر فنی بود

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۹:۳۲

  کد دیدگاه : 1506324

  سلام دوستان کسی میدونه چطوری میشه برای کارشناسی دادگستری شرکت کرد ؟
  شنیدم آزمون داره
  چطوری میشه آزمون داد

  پاسخ دهید
  • نویسنده : عباس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۴:۰۰

   کد دیدگاه : 1531480

   منم میخام حسابداری شرکت کنم .لطفا اگه اطلاعات در مورد آزمون یا منبع پیدا کردین به من هم اطلاع دهین .سپاسگذارم

   پاسخ دهید
   • نویسنده : حسابدار

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : ۱۵:۳۱

    کد دیدگاه : 1538189

    سلام ادمین عزیز شرایط خاصی برای شرکت در آزمون داره

    پاسخ دهید
  • نویسنده : عباس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۱:۰۵

   کد دیدگاه : 1537706

   هفدهم دی ماه 96 یعنی امروز مرکز مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه آگهی جذب کارشناس رسمی رو توی سایت خودش یا سلازمان سنجش خواهد گذاشت.به گوش باشید تا پایان دی زمان هست.

   پاسخ دهید
   • نویسنده : میرزایی اصفهان

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : ۱۲:۰۹

    کد دیدگاه : 1539460

    شرایط و نحوه ثبت نام برای کارشناسی مشخص نشده است لطفا اگر میدونید راهنمایی کنید.

    پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی حقیقی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۰۸:۲۱

  کد دیدگاه : 1442534

  با سلام لطفا دوستان از تجربیات مصاحبه هم بنویسید (:boast:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : جعفر همتی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۳:۱۲

  کد دیدگاه : 1328476

  سلام بنده هم برقی هستم در خرداد ماه مصاحبه داشتم در تبریز متاسفانه هرسه کارشناس مکانیکی بودند و هیچ سوال برقی نداشتند یکی به من گفت چرا شما رشته خودتان رو ازمون ندادین ( برق) بنظرم تاسیسات رو فقط تاسیسات مکانیک میدونن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : lمهدی حقیقی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۰۷:۵۸

  کد دیدگاه : 1316771

  سلام
  نقشه برداری
  1-تفاوت سیستم تصویر لامبرت با یو تی ام
  2-تعیین نوع کاربری یک زمین قدیمی مورد ادعا
  3-پسوندهای ذخیره سازی gis
  4-یه سووال ثبتی راع به حدود
  متاسفانه خیلی ملا لغتی و دانشگاهی سووال شد من امید به سابقه کارهام دارم و رزومه نسبتا قوی
  انشالا همه موفق باشند

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...