جزئیات بیشتر در مورد خبر

تجربیات پذیرفته شدگان آزمون کارشناس رسمی دادگستری

کپی برداری از سبک و محتوا برای سایت های تابعه ایران استخدام، مجاز است!

ایران استخدام حامی همیشگی کارجویان ایران

جهت مشاهده اخبار آزمون کارشناس رسمی دادگستری اینجا کلیک کنید
جهت مشاهده آرشیو جامع سوالات مصاحبه های استخدامی سالهای قبل (رایگان) اینجا کلیک نمایید

این مبحث آرشیوی از تجربیات کارجویان سایت ایران استخدام در مراحل مختلف آزمون کارشناس رسمی دادگستری است.


اخبار به نقل از شما:

اولین و مهمترین اخبار و گزارشات از حضور دوستان در مراحل مصاحبه را لحظه به لحظه در همین قسمت دنبال کنید. (اطلاعات مربوطه ی کارجویان به مرور زمان در همین قسمت اضافه خواهد شد)

____

مرحله مصاحبه تخصصی:

> نویسنده : مهدی شریفی تاریخ ارسال : جمعه 27 بهمن 96 ساعت ارسال : 20:47 کد دیدگاه : 1606326
منم همین ازمون 95 برای IT و کامپیوتر بودم. مصاحبه کننده ها ادم های خوبی بودن. اول دیدن من پی بلدم از همونهایی که بلد بودن سوال پرسیدن.
سوالات مصاحبه شفاهی بنده:
sso چیست؟
چطور یک ایمیل تقلبی رو تشخیص دهیم؟
در روند مدیریت پروژه با اسکرام را توضیح دهید؟
بقیش رو الان یادم نیست

> نویسنده : علی زاده”لرستان تاریخ ارسال : پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶ ساعت ارسال : ۲۳:۲۹ کد دیدگاه : 1545894
بنام دلدار دل آرام” جهت اطلاع جمیع داوطلبان متقاضی ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ماده ی 187 امور مشاوران” عرض می شود بنده با توجه به اینکه در ازمون کانون کارشناسان رسمی دادگستری در سال 95 شرکت کرده و در آزمون کتبی بعد از گذشت هفت ماه نتایج کتبی را اعلام نمودن که بنده پذیرش شدم و درست هفت ماه بعد برای انجام مصاحبه شفاهی کتبی و همراه شدن مدارک مثبته که بیش از 25 مورد بود مراجعت نمودیم که دو نفر زن که بیش از ده سوال تخصصی از رشته ی پذیرش شده می نمودند که بعضی سوال ها هیچگونه سنخیتی با رشته ی تخصصی نداشت الغرض دقیقا بعد از گذشت شش ماه نتایج مصاحبه ی شفاهی را اعلام نمودن که بنده با توجه به سنوات خدمتی بیش از هشت سال در شورای حل اختلاف در شعب خانواده و ایضا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی از دانشگاههای معتبر پذیرش شدم فی الحال یعنی دی ماه نود وشش باز هم برای یه سری انجام ازمایشات اعتیاد و سوءپیشینه و …تکمیل پرونده ی کارشناسی به صورت الکترونیکی که بیش از 15 صحفه می باشد و صبر نمودن بیش از 5 ماه دیگر برای انجام مصاحبه ی عقیدتی و النهایه شرکت در کلاس کارورزی که یکسال طول می کشد و سپس گزارش نویسی وجشن دریافت پروانه ی کارشناسی و قرائت سوگند نامه” در وادی اخر ببینیم که ایا پرونده ای از سوی قضات به ما ارجاع می شود یا خیر”در جواب بعض از دوستان دارای مدرک کارشناسی الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق که مردد بودند که آیا می شود در آین آزمون ثبت نام نمود یا خیر بنده به صورت گذرا پاسخ هایی را به این دوستان عرض می نمایم”کانون کارشناسان رسمی دادگستری که از قوه ی قضاییه مستقل تره و به اعتبار بعضی از بزرگان و اندیشمندان جامعه ی حقوق نقل می نمایند که اعتبار کانون کارشناسان رسمی دادگستری از کارشناسان قوه ی قضاییه و ماده 187 مشاوران بالاتر و بارزتره ” رشته ی بنده صرفا کارشناسی و کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی بود نه رشته ی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و در اعلام ثبت نام متقاضیان شرکت کننده در ازمون کارشناسان تعین نفقه در دفترچه ی آزمون کانون چنین اعلام نمود:
تعین نفقه: ((حقوق قضائي، مددكاري اجتماعي، فقه و مباني حقوق اسلامي، مددكاري، علوم قضائي، كارشناسي فقه، مطالعات خانواده، حسابداري ))
ارائه گواهي معتبر مبني بر داشتن 5 سال سابقه تجربي در زمينه مددكاري و سایر سنوات خدمتی مشابه در ادارات مربوطه.
عرض می شود بعد از گذشت دو سال و پذیرش در رشته کانون کارشناسان رسمی دادگستری دی ماه امسال اعلام فرمودند که برای تکمیل ماده ی 13 و انجام چندین آزمایش و شرکت در ازمون مصاحبه ی عقیدتی که حدودا شش ماه دیگه است شرحی به شرح ذیل از سوی کانون اعلام شد که نهایتا بعد از گذشت چهارسال اگ به درستی روند استخدام کارشناسان انجام بگیرد موفق به اخذ پروانه ی کاری کارشناسان رسمی می شوی،لازم به ذکره که آزمون آبانماه 95 در استان خوزستان برای استان لرستان اعلام گردید و ازمون شفاهی هم خردداد 96 در آن گرمای خانمان سوز انجام گردید و حالا ببینیم که آزمون مصاحبه 97 در چه استانی انجام پذیردبا این حساب فعلا دو سال و اندی و با حساب دوره ی کارورزی یکساله و … تقریب به چهار سال تکمیل می شود برای اخذ پروانه، لکن باید سالها صبر باید کرد.
با سلام و عرض و ادب” (( تجربیات استخدامی و سوالات مصاحبه شفاهی تعیین نفقه )) بنده امروز در کانون کارشناسان استان خوزستان جهت مصاحبه تخصصی و شفاهی تعیین نفقه در کانون فوق الذکر حضور داشتم و سوالاتی به شرح ذیل از بنده شد” ۱- اگر زوجه ای به ولایت قهری فرزندش که مقیم خارج از کشور است در خواست مطالبه ی نفقه بدهد بر علیه ی شوهرش که در ایران اقامت دارد ” آیا زوجه می تواند مطالبه ی نفقه ی خود و فرزندش را از خوانده یعنی شوهر داشته باشد؟ ۲-آیا بعد از فسخ نکاح به زوجه نفقه ای تعلق می گیرد”با توضیحات کامل؟ ۳-ویزگی های نفقه ی اقارب را ذکر فرمایید؟ ۴-آیا زوجه ای که در زمان حمل حاصل از جنین می باشد اگر زوجه در خواست مطالبه ی نفقه را داشته باشد” این حق را دارد که مطالبه نماید”با توضیحات مختصر و مفید؟ ۵- آیا زوجینی که اساسا عقد آنها باطل بوده ولی زوجین اطلاعی از صحیح بودن و باطل بودن آن را نداشته و فی الحال اگه زوجه درخواست مطالبه ی نفقه ی ۳ سال زندگی زناشویی را از زوج بکند”آیا زوجه می تواند درخواست مطالبه نفقه ی ایام ذکر شده را داشته باشد؟ ۶-فرزند درخواست نفقه را از پدرش می کند”تا چه سالی این حق را دارد که مطالبه نماید” و در این راستا توضیحات مختصر را به اختصار نقل نمایید؟

> نویسنده : رضا تاریخ ارسال : سه شنبه 10 مرداد 96 ساعت ارسال : ۱۲:۳۰ کد دیدگاه : 1325003

دوستان سلام
من امروز مصاحبه تاسیسات ساختمان داشتم. مشکلی که باهاش روبرو شدم این بود که من مهندس برق هستم ولی هر دو مصاحبه کننده مکانیکی بودن. مصاحبه کننده ها اول گفتن این رشته تاسیسات مکانیکی ساختمانه ولی با توضیحات من که درباره ازمون و شرایط دفترچه ازمون توضیح دادم فکر کنم قانع شدن. بعدش یه سری سوال برقی ازم پرسیدن که بیشتر تجربی بود. اصلا برای مهندسین برق آمادگی نداشتن و سوالی طرح نکرده بودن فکر کنم چشم بسته ردم کنن

> نویسنده : lمهدی حقیقی تاریخ ارسال : چهارشنبه ۰۴ مرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۰۷:۵۸ کد دیدگاه : 1316771

سلام
نقشه برداری
1-تفاوت سیستم تصویر لامبرت با یو تی ام
2-تعیین نوع کاربری یک زمین قدیمی مورد ادعا
3-پسوندهای ذخیره سازی gis
4-یه سووال ثبتی راع به حدود
متاسفانه خیلی ملا لغتی و دانشگاهی سووال شد من امید به سابقه کارهام دارم و رزومه نسبتا قوی
انشالا همه موفق باشند

> نویسنده : حاج مهدي تاریخ ارسال : دوشنبه ۰۲ مرداد ۹۶ ساعت ارسال : ۱۳:۱۶ کد دیدگاه : 1314388

بنام خدا
سلام به همه عزيزان
بنده در مصاحبه حاضر شدم.دونفر بودن. ليستو گذاشتن جلوم گفتن جلو اسمتو امضا كن.ليست 8 يا 9 نفر بيشتر نبود.
فقط يكيشون ميپرسيد و اون يكي مسن تر بود كه هيچي نميگفت.ميشناختمش.از كارشناسان قديمي بود.
ظاهرا 5سوال قرار بود پرسيده بشه.سوالات و جوابشونو خودشون مينوشتن تو يه فرم مخصوص.
سوال 4 رو كه جواب دادم يه سري توضيحات اضافي دادم…
مصاحبه كننده گفت درسته و اينم ميشه سوال پنجمت!!! و ثبتش كردبعنوان سوال آخر (:shock:)
دوحالت داره يا كلا فرماليته بوده و افراد خاصي قبولن يا بخاطر تعداد كم هممون قبوليم
الله اعلم
خوش باشيد

> نویسنده : لیلا تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۱ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۱۰ کد دیدگاه : 1298789

سلام سوالهایی که توی رشته کامپیوتر پرسیدن:
dhcp چیست
کلاسهای ip
رنگ بندی کابل شبکه
raid1
چند نمونه دیتابیس
کش چیست

> نویسنده : علی زاده”لرستان تاریخ ارسال : جمعه ۱۶ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۴:۱۸ کد دیدگاه : 1291248

با سلام و عرض و ادب” بنده امروز در کانون کارشناسان استان خوزستان جهت مصاحبه تخصصی و شفاهی تعیین نفقه در کانون فوق الذکر حضور داشتم و سوالاتی به شرح ذیل از بنده شد” 1- اگر زوجه ای به ولایت قهری فرزندش که مقیم خارج از کشور است در خواست مطالبه ی نفقه بدهد بر علیه ی شوهرش که در ایران اقامت دارد ” آیا زوجه می تواند مطالبه ی نفقه ی خود و فرزندش را از خوانده یعنی شوهر داشته باشد؟ 2-آیا بعد از فسخ نکاح به زوجه نفقه ای تعلق می گیرد”با توضیحات کامل؟ 3-ویزگی های نفقه ی اقارب را ذکر فرمایید؟ 4-آیا زوجه ای که در زمان حمل حاصل از جنین می باشد اگر زوجه در خواست مطالبه ی نفقه را داشته باشد” این حق را دارد که مطالبه نماید”با توضیحات مختصر و مفید؟ 5- آیا زوجینی که اساسا عقد آنها باطل بوده ولی زوجین اطلاعی از صحیح بودن و باطل بودن آن را نداشته و فی الحال اگه زوجه درخواست مطالبه ی نفقه ی 3 سال زندگی زناشویی را از زوج بکند”آیا زوجه می تواند درخواست مطالبه نفقه ی ایام ذکر شده را داشته باشد؟ 6-فرزند درخواست نفقه را از پدرش می کند”تا چه سالی این حق را دارد که مطالبه نماید” و در این راستا توضیحات مختصر را به اختصار نقل نمایید؟

> نویسنده : مهدی تاریخ ارسال : چهارشنبه ۱۴ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۰۹:۳۹ کد دیدگاه : 1288170

سلام گاز و گاز رسانی .. از دودکش . فشار گاز از پالایشگاه تا منازل . کپسولها و موارد ایمنی . شرایط حریم لوله انتقال گاز . اتفاقاتی که رخ میده و نظر شما در مورد کارشناسی . تفاوت co با co2. از این موارد و یکی دو مورد هم از رزومه کاری که نوشته بودم سوال پرسیدن .

> نویسنده : نانی تاریخ ارسال : چهارشنبه ۰۷ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۱۷:۳۱ کد دیدگاه : 1276843

سلام در پاسخ به نامی…
ببینین از من از صورتهای مالی پرسیدن…ریز و درشت قانون تجارت….افزایش و کاهش سرمایه….یه سوالی پرسیدن که اگر انباری آتیش بگیره چطور میشه به اطلاعاتش دست پیدا کرد..که از طریق صورتجلسه انبار گردانی و کارتکس و این چیزها..
از حسابرسی هم گزارشها رو پرسید..یه مثال زدن گفتن چه نوع اظهارنظری میشه
از استانداردها…تسعیر ارز….سرمایه گذاری بلند مدت..من حدودا ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه مصاحبه داشتم…که البته یه مقدار هم ایشون در مورد کارشناسی بمن توضیحات دادن .رشته ما همه همینطور بودن..
انشالله که برای شما اسانتر باشه
دست کم نگیرین که غافلگیر نشین
بعدا بیاین بگین چطور بود
با ارزوی موفقیت

> نویسنده : نانی تاریخ ارسال : جمعه ۰۲ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۲۲:۱۲ کد دیدگاه : 1268127

همدان
سوالات ترکیبی از تحلیل شخصی بود و مسایل حسابداری از جمله استاندارد و قانون تجارت و حسابرسی…

> نویسنده : علي تاریخ ارسال : پنجشنبه ۰۱ تیر ۹۶ ساعت ارسال : ۰۲:۳۲ کد دیدگاه : 1264591

من براي مصاحبه راه و ساختمان دعوت شده بودم سوالا هاي كاملا تخصصي و دانشگاهي پرسيده بودن
يه سوال از تحليل سازه بود كه بايد لنگر ماكزيمم حساب ميكردي كه من اصلا يادم نبود
چند تا سوال هم از مقاومت مصالح و استاتيك
كلا سوال ها تؤريك بود متاسفانه
اونايي كه تازه درس شون تموم شده يا امتحان ارشد دادن راحت به سوالات جواب ميدن
اميدوارم دوستان موفق باشن


مرحله مصاحبه عقیدتی:

> نویسنده : حمید تاریخ ارسال : یکشنبه 13 اسفند 96 ساعت ارسال : 08:34 کد دیدگاه : 1630449
با سلام خدمت دوستان
من دیروز مصاحبه عقیدتی کانون تهران بودم.
سوالایی که از من و اکثر بچه ها پرسیدن:
– خواندن یک صفحه (حدود سه چهار آیه) از قرآن مجید به انتخاب مصاحبه کننده
– خواندن حمد و سوره (از بعضی ها معنی یکی از آیه های این دو سوره رو پرسیدن. از من ایاک نعبد و ایاک نستعین روپرسید از رفیقم الله الصمد)
– آخرین نماز جمعه، آخرین نماز آیات و نحوه خواندن، خمس، زکات
– تسبیحات اربعه
– لزوم ولایت فقیه
– هدفتون از ورود به حرفه کارشناسی
– شک در نماز دو رکعتی و سه رکعتی
کلا خیلی سختگیر نیستن. اصلا نگران مصاحبه نباشید.
در مورد شهرستانها هم گفتن به احتمال زیاد می افته اون ور سال. باز اگه سوالی داشتین در خدمتم.
به امید موفقیت همه عزیزان.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : Ali

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:16

  کد دیدگاه : 1606368

  آیا از اعتراض به نمره مصاحبه نتیجه گرفتید؟خبری هست

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی شریفی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:47

  کد دیدگاه : 1606326

  منم همین ازمون 95 برای IT و کامپیوتر بودم. مصاحبه کننده ها ادم های خوبی بودن. اول دیدن من پی بلدم از همونهایی که بلد بودن سوال پرسیدن.
  سوالات مصاحبه شفاهی بنده:
  sso چیست؟
  چطور یک ایمیل تقلبی رو تشخیص دهیم؟
  در روند مدیریت پروژه با اسکرام را توضیح دهید؟
  بقیش رو الان یادم نیست 🙂

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:44

  کد دیدگاه : 1591606

  سلام- تفاوت کانون کارشناسان رسمی دادگستری با قوه قضاییه چه فرقی داره و کدامیک بهتر و معتبرتره؟؟؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سارا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:20

  کد دیدگاه : 1588013

  سلام دوستان.وقت بخیر.من رشته حسابرسی شرکت کردم.ولی نمیدونم چه منابعی بخونم؟ میشه لطفا راهنمایی کنید/
  و اینکه زمان ازمون کسی اطلاعی دارد؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مهدی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:49

   کد دیدگاه : 1591615

   سلام- منبع اصلی استانداردهای حسابرسی هست که سازمان حسابرسی منشر کرده و کتاب مروری جامع بر استانداردهای حسابرسی . همینطور کتاب تست کیهان مهام- البته 2000 تست هم بد نیست

   پاسخ دهید
   • نویسنده : سارا

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 21:46

    کد دیدگاه : 1595233

    سپاس از پاسخگویی.درباره قوانین چه کتابهایی بخونم؟ میگن کتاب قانون تجارت درسته؟

    پاسخ دهید
 • نویسنده : نرگس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:12

  کد دیدگاه : 1576868

  سلام
  کجای ازمون مشخصه خانم برمیدارن یا اقا
  اگهی نامفهومه
  لطفا یکی توضیح بده ممنون میشم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین موسوی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:08

  کد دیدگاه : 1575317

  سلام،ببخشیدکسی که سابقه کاری نداشته باشد،می تواند در آزمون شرکت کنند،ممنون

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:25

   کد دیدگاه : 1580552

   واقعا من هم همین سوال را دارم؟اصلا شرایط تشخیص سنوات کاری چیه؟(صرفا از طریق بیمه که رد شده؟)
   این طور که برای سال 95 توضیح دادن تا 2 یا 3 سالی طول میکشه تا به نتیجه نهاییی برسه.

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:26

   کد دیدگاه : 1580554

   واقعا من هم همین سوال را دارم؟اصلا شرایط تشخیص سنوات کاری چیه؟(صرفا از طریق بیمه که رد شده؟)
   این طور که برای سال 95 توضیح دادن تا 2 یا 3 سالی طول میکشه تا به نتیجه نهاییی برسه.

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...