شرایط استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

اطلاعات بیشتر

شرایط جذب نیرو در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جزو ارگانهای دولتی میباشد که هر ساله نیروی مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون عمومی‌و مصاحبه جذب مینماید.

داوطلبین گرامی‌جهت مشاهده اخبار استخدامی‌ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۹۳ اینجا کلیک نمایید

بروز شده به تاریخ ۲۲ مرداد ۹۳:

سایت ایران استخدام به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و  املاک کشوردر سال ۱۳۹۳ می‌رساند:  ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org از روز چهارشنبه مورخ ۲۲/۵/۹۳ آغاز و لغایت روز سه شنبه مورخ ۲۸/۵/۹۳ پایان می‌پذیرد.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون، و با در نظر داشتن مواردی از قبیل عناوین شغلی، محل جغرافیایی خدمت، رشته‌ها و مدارک تحصیلی و جنس مورد پذیرش (مطابق جدول ذیل این اطلاعیه) و با فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

 دریافت فایل جداول مربوط به عناوین شغلی مورد نیاز فرمت PDF
 دریافت فایل جداول مربوط به عناوین شغلی مورد نیاز فرمت WORD

شرایط عمومی استخدام:
تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی.
داشتن تابعیت ایران .
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (ویژه آقایان).
عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر. نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
داوطلبان نبایــد از جمله افــرادی باشند که به موجب آراء مراجع قضــائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

شرایط اختصاصی استخدام:
-داشتن حداقل ۲۰ سال سن و حداکثر ۳۲ سال تمام (برای مقطع تحصیلی کارشناسی) و حداکثر ۳۵ سال تمام (برای دارندگان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر) و ملاک سن تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) می­باشد.
تبصره :
موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه­های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف ) داوطلبانی که در جبهه­های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده­اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.
ب) خواهر و برادر شهید، همسر و فرزند جانباز (۲۵ درصد به پایین)، همسر و فرزند آزاده کمتر از یکسال اسارت تا میزان ۵ سال.
ج) جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهداء، همسر و فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر)، همسر و فرزندان آزادگانی که حداقل یکسال سابقه اسارت دارند و خود رزمنده ( با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه) از شرط حداکثر سن معاف می­باشند. د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه­های مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری به خدمت اشتغال داشته­اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

تذکر مهم:
۱-داوطلبان متقاضی استخدام می بایست تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) در مقطع تحصیلی اعلام شده فارغ التحصیل شده باشند.
۲-داوطلبان متقاضی استخدام می‌بایست تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند.

ج- مراحل ثبت نام :
– مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org
– تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور.
– ارسال عکس : داوطلب می بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید. عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد.(عکس تمام رخ) عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.
تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

تذکرات:
۱- در مناطق محروم (مناطق مندرج در تقسیمات کشوری) اولویت جذب و بکارگیری با افراد بومی می­باشد. داوطلبان بومی در صورت کسب حد نصاب لازم آزمون در اولویت جذب و انتخاب قرار دارند و در صورتی که برای رشته محل جغرافیایی، تعداد داوطلب حائز حد نصاب به میزان تعداد افراد مورد نیاز نرسد از سایر داوطلبان همان رشته محل جغرافیایی، به میزان تکمیل افراد مورد نیاز دعوت به مصاحبه می­شوند.
۲-داوطلب بومی شامل افرادی می­شود که حداقل دارای یکی از ویژگی­های زیر باشند:
الف) محل تولد داوطلب با محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در محل جغرافیائی مورد تقاضا طی شده باشد.
ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که محل جغرافیائی مورد تقاضای آنها با محل تولد همسر یا پدر(شاغلین نیروهای مسلح) در محل جغرافیائی مورد تقاضا یکی باشد و یا محل سکونت آنان(در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در محل جغرافیائی مورد تقاضای شغل باشد.
د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات”کارگروه انتقال دولت از تهران” به محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.
و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال سابقه کار تمام وقت در دستگاه های اجرایی محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
توضیح: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد؛ از داوطلبان بومی سایر شهرستان های استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می­شوند.
توجه : ملاک مورد عمل آخرین تقسیمات جغرافیایی وزارت کشور می­باشد و داوطلبان بایستی مدارک مثبته فوق الذکر دال بر بومی بودن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به محض درخواست سازمان مربوطه (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) به آنان ارائه کند.

۳-از کل مجوز استخدامی اخذ شده، بیست و پنج درصد (۲۵%) آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شهید تخصیص می­یابد.
توضیح: در صورت باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران (طبق لیست معرفی شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران)، خواهران و برادران شهید که در آزمون شرکت نموده اند و حد نصاب لازم را کسب نمایند، می توانند از سهمیه فوق استفاده نمایند.

۴- از کل مجوز استخدامی اخذ شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی به رزمندگان (با حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها) و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت تخصیص می یابد.
توجه ۱: مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده­اند انجام خواهد شد.
توجه ۲: از بین مشمولین پنج درصد سهمیه استخدامی، رزمندگان (با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها)درآگهی ثبت نام نموده ولیکن از شرط آزمون،جنسیت،معدل و سن معاف بوده و اولویت اول اختصاص این سهمیه می­باشند و سایر مشمولین سهمیه مذکور در اولویت دوم قرار دارند.

۵-استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت لذا افرادی که به هر دلیلی نتوانند از سهمیه های مربوط به ایثارگران برخوردار شوند می بایستی همانند سایر داوطلبان به رقابت بپردازند.

۶- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم(۶۰درصد نمره عمومی) و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۷-انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون)  را کسب کرده اند، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۸-کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی­های عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی­کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی، مصاحبه و با رعایت اولویت­های مقرر صورت می­پذیرد.

۹-به ثبت نام دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پائین‌تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰-مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون ( حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی  دانشگاه  مذکور برسد.

۱۱-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی برعهده داوطلب خواهد بود و درهر مرحله از مراحل امتحان،مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج درآگهی است،از انجام مراحل بعدی محروم گردیده ودرصورت صدورحکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می گردد.

۱۲-اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذیصلاح از طریق سامانه کارمند ایران به آدرس www.karmandiran.ir حداکثر ۲ ماه بعد از برگزاری آزمون استخدامی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳-انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش و اخذ شماره مستخدم از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور میسر می باشد.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

جهت دانلود فایل «ﻣﻮاد آزﻣﻮنﻋﻤﻮﻣﻲ وﺗﺨﺼﺼﻲآزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲﺳﺎزﻣﺎنﺛﺒﺖ اﺳﻨﺎد واﻣﻼک ﻛﺸﻮر» اینجا کلیک کنید
دریافت فایل جداول مربوط به عناوین شغلی مورد نیاز فرمت PDF
 دریافت فایل جداول مربوط به عناوین شغلی مورد نیاز فرمت WORD

*توجه: کارجوی گرامی، شرایط استخدام بانکها و نهاد‌های مختلف برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به فعالیت در یک بانک و یا یک نهاد مشخص هستند گردآوری و ارسال میگردند. بنابراین ارسال این شرایط به منزله ی اعلام آگهی استخدامی‌توسط نهاد یا بانک ذکر شده نمیباشد و مسلماً در صورت اعلام جذب نیرو توسط بانک و یا نهاد فوق الذکر از طریق سایت ایران استخدام طی یک آگهی اقدام به اطلاع رسانی خواهد شد.

موفق باشید – سایت ایران استخداماگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.

لطفا کمی صبر کنید...

 • نویسنده : گلستان

  تاریخ ارسال : جمعه 06 شهریور 94

  ساعت ارسال : 21:56

  کد دیدگاه : 476140

  دوستان گلستانی خواهشا جواب بدید.از هفت شهر گنبد،مینودشت،بندرترکمن،کلاله،آق قلا،آزادشهر،گالیکش برای کدوم شهرها اطلاع دارید که گزینش رفتند؟خیلی مهمه واسم.دارم از استرس میمیرم.اگه اطلاعی دارید لطف کنید اسم شهرهایی که گزینش رفتند رو بگید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حانیه گرجی

  تاریخ ارسال : پنجشنبه 30 مرداد 93

  ساعت ارسال : 10:18

  کد دیدگاه : 128913

  با سلام حانیه گرجی هستم دارای مدرک کاردانی حسابداری متولد ۷۴با معدل ۱۷خواستم در اگهی استخدام شما شرکت کنم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : فاطمه

  تاریخ ارسال : شنبه 25 مرداد 93

  ساعت ارسال : 22:14

  کد دیدگاه : 126074

  سلام من لیسان زبان و ادبیات فرانسه هستم میتوانم شرکت کنم؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال : شنبه 25 مرداد 93

   ساعت ارسال : 22:19

   کد دیدگاه : 126081

   به بخش رشته های مجاز توجه نمایید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : بیکار

  تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 مرداد 93

  ساعت ارسال : 16:44

  کد دیدگاه : 124070

  سلام چه رشته هایی میخواد کجا نوشتن؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سپیده

  تاریخ ارسال : چهارشنبه 22 مرداد 93

  ساعت ارسال : 12:21

  کد دیدگاه : 123863

  بسم الله.تو تامین اجتماعی ناکام موندیم حالا نوبت ثبته.خلاصه نه ما بیکاریم نه ادمین
  واقعا ادمین خسته نباشی
  به امید خدا این یکی بشه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : طناز

  تاریخ ارسال : سه شنبه 21 مرداد 93

  ساعت ارسال : 16:04

  کد دیدگاه : 123399

  اونوقت شرایط اختصاصی نداره

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال : دوشنبه 20 مرداد 93

  ساعت ارسال : 16:40

  کد دیدگاه : 122605

  ﺑﺎﻋﺮﺽ ﺳﻼﻡ ﻭﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ , ﺧﻮﺍﻫﺸﺎ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺩﻗﻴﻖ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﺍﻋﻼ ﻡ ﮐﻨﻴﺪ . ﻣﻤﻨﻮﻥ

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 مرداد 93

  ساعت ارسال : 23:21

  کد دیدگاه : 119075

  با عرض سلام و خسته نباشید. لطفآ زمان دقیق استخدام این سازمان رو اعلام نمایید.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بهروز

  تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 مرداد 93

  ساعت ارسال : 15:58

  کد دیدگاه : 118747

  سلام خسته نباشید میشه لطفا زمان دقیق ثبت نام رو اعلام کنید.چرا کاملا توضیح ندادید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد امیری

   تاریخ ارسال : چهارشنبه 15 مرداد 93

   ساعت ارسال : 18:37

   کد دیدگاه : 118873

   با سلام
   بهروز گرامی زمان دقیق آزمون مشخص نیست
   پیگیر اخبار ایران استخدام باشید به محض انتشار آگهی استخدام خدمت شما اطلاع رسانی خواهد شد
   موفق باشید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : noora

  تاریخ ارسال : سه شنبه 07 مرداد 93

  ساعت ارسال : 11:50

  کد دیدگاه : 113514

  سلام اصلا تا بحال شده استخدام کنند؟من دو ساله پیگیرم خبری نیست!تورو خدا خبری شد به منم بگین.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : eisa

  تاریخ ارسال : یکشنبه 05 مرداد 93

  ساعت ارسال : 22:28

  کد دیدگاه : 112531

  باسلام.تاریخ ثبت نام لطف بکنید اعلام بکنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال : چهارشنبه 01 مرداد 93

  ساعت ارسال : 15:27

  کد دیدگاه : 109642

  سلام
  کی آغاز میشه ثبت نام؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد امیری

   تاریخ ارسال : چهارشنبه 01 مرداد 93

   ساعت ارسال : 15:36

   کد دیدگاه : 109650

   با سلام
   زمان دقیق ثبت نام این سازمان تاکنون مشخص نشده است
   موفق باشید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : بهرام-م

  تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 فروردین 93

  ساعت ارسال : 20:13

  کد دیدگاه : 62189

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از اینکه ما کار جویان را از شرایط استخدام در ادرات مطلع میکنید و در رابطه با شرایط استخدام در سازمان ثبت اسناد و املاک که در سال ۹۳ برگزار میشود اورده اید که اقایانی که دارای معافیت پزشکی هستند حق شرکت در ازمون اسخدامی را ندارند ولی این واقعا بی انصافیه چون کسانی هستند که دارای معافیت پزشکی بوده ولی این معافیت هیچگونه ارتباط و ضرری با هیچ شغلی نداره مثل بنده که طبق بند ۷ ماده ۴۰ از خدمت معاف شدم و هستند کسانی که با این معافیت ها در ادارت مشغول کارند خواهشم از شما که در حکم رابط بین ما کاجویان و ادارات هستید این مسایل را با مسولان این ادارات در میان گذاشته و این نوع مشکلات را از سر راه ما که با کلی امید و ارزو درس خوندیم بردارید و حداقل بین معافیت ها تفکیک قائل شوند تا ما دچار مشکل نشویم با تشکر فراوان از شما که پشتیبان ما هستید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : عبد

   تاریخ ارسال : دوشنبه 21 اردیبهشت 94

   ساعت ارسال : 23:42

   کد دیدگاه : 334360

   کجا گفتن معافیت پزشکی شرکت نکنه؟

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...