اطلاعات بیشتر

ارائه  لایحه اداری و استخدامی شهرداری‌ها به مجلس

جهت ورود به صفحه جامع استخدام شهرداری ها اینجا کلیک نمایید


معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور گفت: نیروی انسانی شهرداریهای سراسر کشور، ۳ تا ۵ برابر حد بهینه است که دراین باره لایحه اداری و استخدامی شهرداری‌ها به مجلس ارائه شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هوشنگ خندان‌دل، در جمع شهرداران و و روسای شوراهای اسلامی شهرهای تابعه استان گلستان اظهار داشت: نیروی انسانی شهرداریهای سراسر کشور، ۳ تا ۵ برابر حد بهینه است که متاسفانه سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای کارکنان سیستم اداری شهرداری‌ها شده و سازمان شهرداری‌های کشور درصدد ایجاد تدبیری اساسی در این خصوص است که امیدواریم با تصویب لایحه اداری و استخدامی شهرداری‌ها که از سوی دولت به مجلس ارائه شده اصلاحات و بازنگری‌های لازم انجام شود.
وی همچنین لایحه درآمد پایدار، لایحه مدیریت شهری، لایحه اداری و استخدامی، لایحه اصلاح قانون انتخاب شهرداران، لایحه دهیاریها را ازجمله مهمترین طرحهای تهیه شده وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور دانست که در دولت و مجلس، در حال طی مراحل قانونی تصویب است که امیدواریم با تصویب این لوایح، یک بستر محکم و گسترده در شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی ایجاد شود.
خندان‌دل تاکید کرد که ارائه خدمات فقط منوط به مسائل عمرانی و فنی نبوده و باید به مسائل اجتماعی و زیبایی شهر و ایجاد فضای مفرح نیز توجه جدی شود.
معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: سعی کرده‌ایم علاوه بر حل و فصل مسائل روزمره، زیربناهای ایجاد روابط پایدار را فراهم و بدین گونه مسائل بلندمدت شهرداری‌ها راحت‌تر رفع شود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، گفت: در حال طی یک دوره گذار اقتصادی هستیم و متاسفانه محدویت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های اقتصادی ایجاد شده که رفع آن، نیازمند تدبیر و مشارکت عمومی است و گام‌های بسیار مهم و قابل توجهی در این راستا برداشته شده است.
خندان‌دل توجه به نحوه هزینه کردها را راهکاری اساسی دانست و گفت: بزرگترین پشتوانه شهرداری‌ها و شوراها، اعتماد عمومی است که اگر آسیب ببیند، با تزریق پول و هزینه قابل جبران نیست و مشارکت و رابطه با مردم، اصلی‌ترین پشتوانه کار کردن و مسئله کلیدی اداره امور کشور است.
وی افزود: بزرگترین پشتوانه شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی به عنوان مدیریت‌های شهری، اعتماد عمومی است که به پشتوانه و مدد قانون اساسی، یکی از دستاوردهای بسیار مهم انقلاب شکوهمند اسلامی است و مردم سالاری دینی، در این چارچوب و مسیر، معنای دیگری پیدا می کند.
وی، یکی از دلایل اصلی ناکارآمدی در کشور در عرصه‌های مختلف را تمرکز گرایی در گذشته را دانست که بر نظام تصمیم‌گیری و توزیع منابع حاکم بوده است که باید اصلاح شود و نهادهای عمومی غیردولتی به ویژه شهرداری‌ها، در صدر فهرست خدمات‌رسانی‌ها هستند و قدرت و پشتوانه آنان برگرفته از مشارکت مردمی است.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.

لطفا کمی صبر کنید...

 • نویسنده : غلامحسین از کا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۵:۰۴

  کد دیدگاه : 946923

  سلام و خسته نباشید چرا نیروهای ذخیره که در ازمون استخدامی اسفند نودو چهار قبول شدن و متاسفانه در مصاحبه رد شدن به کار نمیگرن مثل بانکها

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امیدوار به عنای

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۲۱:۰۸

  کد دیدگاه : 911305

  کسی نیست جواب بده؟؟؟؟برام حیاتیه .یکی جواب بده .

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امیدوار به عنای

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : ۱۹:۲۵

  کد دیدگاه : 910128

  سلام.یعنی شهرداری ها به زودی ازمون استخدامی دارن؟میشه جواب بدین.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : ۱۵:۰۸

   کد دیدگاه : 946932

   خدایی ما خیلی زحمت کشیدیم براحتی کنارمون زدن و گفتن ذخیره هستین .ما بخاطر شغل ازهمه زندگی عقب افتادیم ای کاش درس نمیخوندیم.چیزی فهمیدین به ما هم خبر بدین

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...