جزئیات بیشتر در مورد خبر

جریمه روزانه ۱۵۴ هزار تومان برای اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز

جهت ورود به صفحه اخبار قانون کار اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: مصوبه شورای عالی کار درباره جریمه اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی (منبع:خبرگزاری صداوسیما)

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش جریمه کارفرمایان متخلف در صورت اشتغال اتباع غیرمجاز خبر داد.
جریمه اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز روزانه ۱۵۴هزار تومان شدعلی اقبالی در مصاحبه با تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره جریمه کارفرمایان متخلف گفت: بنا بر مصوبه شورای عالی کار درباره حداقل دستمزد در سال جاری، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی ۱ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۸۵ ریال خواهد بود.
وی از میزان جریمه سال۹۶ کارفرمایان متخلف که اتباع خارجی فاقد مجوز را به کارگمارند، خبر داد و افزود: براساس قانون هر گونه به کارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از یک روز تا ۹۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.
اقبالی در ادامه گفت: میزان جریمه سال۹۶ کارفرمایان متخلف که اقدام به استفاده از اتباع خارجی فاقد مجوز کار می‌کنند، به استناد بند (ج) ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت مبنی براعمال جریمه به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه است. بنا به مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد روزانه به مبلغ ۳۰۹ هزار و ۹۷۷ ریال در سال ۱۳۹۶ تعیین شده، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی ۱میلیون و ۵۴۹ هزار و۸۸۵ ریال خواهد بود.
وی افزود: مبلغ فوق الذکر درخصوص کارفرمایان متخلف اعمال و در صورت تکرار تخلف، این میزان جریمه دو برابر خواهد شد.
اقبالی تعداد بازرسی های صورت گرفته در سال گذشته را حدود۷۳ هزار و ۲۹۷بازدید و تعداد گشت بازرسی در قالب گشت مشترک را۳۲ هزار و ۸۰۸ مورد توسط همکاران این اداره کل اعلام کرد.
وی در پایان گفت: تعداد اتباع شناسایی شده شاغل به صورت غیرمجاز در کارگاه ها ۴۶هزار و ۱۳۵ نفر و تعداد صدوربرگ جریمه ۱۷هزار و ۲۸۷ مورد بوده که توسط ادارات کل استانها صادر گردیده است و در این راستا ۸۸۰۵ کارفرمای متخلف به مراجع قضایی معرفی و ۲۳ هزار و ۱۸۲ نیروی کارایرانی جایگزین اتباع خارجی شده اند.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...