مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

اطلاعات بیشتر

مقررات استخدامی شهرداریها
قانون استخدام شهرداری ها
ایران استخدام: قوانین استخدامی کشوری
دستورالعمل استخدام پیمانی در شهرداری ها


خبر ۱۷ آذر ۹۵: تصویب کلیات موضوع لایحه استخدام شهرداری‌ ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در برخی از شهرداری‌های سراسر کشور و من جمله شهرداری تهران و شهرداری تهران بیش از پنج برابر نیاز نیرو استخدام شده و این موضوع هزینه‌های فراوانی به دولت وارد کردیم.
اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت:‌ لایحه استخدام شهرداری‌ها با توجه به عدم جامعیت قوانین موجود برای مدیریت استخدام در شهرداری در جلسه امروز بررسی و مورد موافقت کمیسیون قرار گرفت.
وی افزود:‌ طرح اصلاح جداول حوزه های انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد طی جلسه ای با شورای نگهبان و پس از جمع آوری اطلاعات و پژوهش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص آن تصمیم گیری شود و در این باره مرکز پژوهش‌ها معتقد بود باید بعد از سرشماری در مورد لزوم افزایش تعداد نمایندگان اعلام نظر شود. از همین رو یکشنبه آینده کمیسیون شوراها با شورای نگهبان جلسه مشترکی در این خصوص خواهد داشت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۳ آبان ۹۵: تصویب لایحه استخدامی شهرها در کمیسیون اجتماعی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسه امروز خود لایحه استخدامی شهرداری‌ها را به تصویب رساند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ آبان ۹۵: لایحه استخدامی شهرداری ها در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گیرد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با ارسال نامه ای به رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار آن شد که لایحه استخدامی شهرداری ها به منظور پاسخگویی به مطالبات شهرداران و کارکنان خدوم شهرداری ها در دستورکار این کمیسیون قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ آبان ۹۵: تشکیل سه کمیته بررسی آیین نامه اداری و استخدامی شهرداری ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با توافق به عمل آمده، سه کمیته برای بررسی آیین نامه اداری و استخدامی شهرداری ها در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ی کشور تشکیل خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۷ مرداد ۹۵ : مقررات اداری استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بدون شرط آزمون انجام می‌شود  (منبع : خبرگزاری تسنیم)

 نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تعامل نمایندگان آذربایجان‌غربی طرح تسری‌بخشی از قانون خدمات کشوری به شهرداری‌ها به امضا نمایندگان رسید که در صورت تصویب مقررات اداری استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بدون شرط آزمون انجام می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۴ مرداد ۹۴: اصلاحیه قانون مقررات استخدامی شهرداری‎ به کمیسیون اجتماعی بازگشت (منبع: خبرگزاری مهر)
طرح اصلاح مقررات استخدامی شهرداری‎ها و دهیاری‎ها به دلیل وجود بار مالی در آن، به کمیسیون اجتماعی مجلس بازگشت.
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح مقررات استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که پیش از این در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده بود، در دستور کار صحن علنی قرار گرفت که پس از بررسی مقدماتی بخش‌های اولیه آن، با اخطار حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون صنایع و معادن، این طرح به کمیسیون اجتماعی مجلس بازگشت.
این نماینده با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی نسبت به وجود بار مالی در این طرح اخطار داد که با قبول این اخطار از طرف علی لاریجانی رئیس مجلس و به رأی گذاشتن آن، این طرح برای بررسی بیشتر و رفع اشکال به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی بازگشت.
نمایندگان با ۱۰۵ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس با ارجاع این طرح به کمیسیون تخصصی موافقت کردند.


خبر ۴ مرداد ۹۴:طرح بازنگری مقررات استخدامی شهرداری‌ها رد شد(منبع: خبرگزاری تسنیم)

مشاور امور مجلس شورای شهر تهران گفت: طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و و دهیاری‌های کشور با اکثریت آرا رد و از دستور کار نمایندگان مجلس خارج شد.
اسدالله راشدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌، با اشاره به طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و و دهیاری‌های کشور، اظهار داشت: طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و با اخطار اصل ۷۵ قانون اساسی مواجه شد.
وی ادامه داد: بر اساس اخطار قانون اساسی مطرح شده از سوی آقای پولادگر و رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طرح مذکور به کلی از دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی کنار گذاشته شد.
مشاور امور مجلس شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس اصل ۷۵ قانون اساسی طرح‌ها نباید دارای بار مالی باشند و محل تأمین و بار مالی آنها باید پیش بینی شود با توجه به اینکه در این طرح بار مالی بسیاری وجود داشت و با قانون مغایر بود با اکثریت آرا و با رایزنی همگانی شوراها و شهرداری‌ها کشور از دستور کار مجلس خارج شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.

لطفا کمی صبر کنید...

 • توجه: کاربران گرامی، مشکلات موجود در بخش ارسال دیدگاه ها رفع گردیده است. از صبر و همراهی شما در طی این مدت سپاسگزاریم
 • نویسنده : غلامحسین همتی

  تاریخ ارسال : یکشنبه ۲۸ آذر ۹۵

  ساعت ارسال : ۰۸:۳۴

  کد دیدگاه : 1018534

  احتراما باسلام .خواهشمند است افرادی که در ازمون های قبلی پذیرفتهدشدن و حق انها به هر دلیلی ضایع گردیده. بکار گیرد مثل بقیه ارگانها فقط این وسط ما گناه کردیم شدم نسل دهه شصتی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یه بی کس

  تاریخ ارسال : چهارشنبه ۰۵ آبان ۹۵

  ساعت ارسال : ۰۱:۰۰

  کد دیدگاه : 967012

  سلام واقعابه داد ما برسید شوهرم 10ساله گارگر
  شهرداریه هنوز رسمی نشده هیچ فقط 4سال براش بیمه ریختن الانم شش ماه یه بار حقوق دوماه را بهش میدن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : صدای مظلوم

  تاریخ ارسال : چهارشنبه ۳۰ دی ۹۴

  ساعت ارسال : ۲۰:۴۰

  کد دیدگاه : 643815

  سلام،واقعا فکری به حال دهیاران کنید!این قشر زحمتکش هیچگونه امنیت شغلی ندارند،هستند کسانیکه جوانیشون رو در این عرصه خرج کردند و زحمات زیادی را متحمل شده اند اونم با حقوق ناچیزی!

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ....

  تاریخ ارسال : پنجشنبه ۲۱ خرداد ۹۴

  ساعت ارسال : ۱۳:۱۱

  کد دیدگاه : 361874

  سلام. آره واقعا تروخدا یه فکری به حال این استخدامی های بی حساب کتاب شهرداری مخصوصا شهرداری تهران بکنید. همه با پارتی اومدن، کسایی که حتی لیسانس هم ندارن همه متولد های 72 به بالا. اونوقت ما با مدرک مهندسی 4 ساله بیکاریم . چرا… چون پدرمون کارگره و هیجا سهمیه و پارتی نداریم… بخدا این عدالت نیست.. آزمون بزارید شرایط رو واسه همه یکسان کنید.. آقای ادمین عاجزانه درخواست دارم لطفا به گوش مسئولین برسونید…

  پاسخ دهید
  • نویسنده : حسین

   تاریخ ارسال : سه شنبه ۰۴ آبان ۹۵

   ساعت ارسال : ۱۰:۱۵

   کد دیدگاه : 966067

   خدا پدرته بیامرزه حرف دلم رو زدی

   پاسخ دهید
  • نویسنده : مهرداد

   تاریخ ارسال : پنجشنبه ۱۸ آذر ۹۵

   ساعت ارسال : ۱۵:۰۵

   کد دیدگاه : 1008164

   سلام واقعا راست میگی منم از آبادان این مشکل رو دارم سی و یک سالممهست

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...