• بروزرسانی ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
 • 1k نظر «نمایش»

آخرین اخبار سربازی در سال ۱۴۰۲

آخرین اخبار سربازی در سال ۱۴۰۲

 • بروزرسانی:
 • دیدگاه: ۴۴۳ (نمایش)
 • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

آخرین اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی در سال 1402

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

جزئیات آخرین اخبار سربازی

در این صفحه آخرین اخبار سربازی و نطام وظیفه اطلاع رسانی می‌شود. شما می‌توانید در انتهای صفحه، آرشیو اخبار سربازی را مشاهده و جزئیات و متن کامل خبر مورد نظر خود را مشاهده کنید. با توجه بر آخرین اخبار منتشر شده در خصوص خدمت سربازی، کارشناسان ایران استخدام در ادامه به تشریح جزئیات آن شامل: حقوق سربازی، معافیت سربازی، پرداخت حق بیمه و اعزام مشمولان نظام وطیفه پرداخته اند.

 آخرین وضعیت حقوق سربازانحقوق سربازان بر اساس عواملی چون میزان تحصیلات، وضعیت تاهل، تعداد فرزندان و منطقه خدمت متغیر خواهد بود. در ادامه جزئیات حقوق سربازان در دو سال اخیر شرح داده می‌شود:

حقوق سربازان در سال 1402:

مجلس طی دو سال گذشته حقوق سربازان را از 300 تا 400 تومان افزایش داده است. بدین صورت که حقوق برای سربازان مجرد 4.8 میلیون تومان و برای متأهل‌ ها 7.2 میلیون تومان تعیین شده است. اتفاق مبارک دیگر آن است که قانون سربازی با دستور رهبر انقلاب در دستور بازنگری و اصلاح است. در ادامه جدول حقوق سربازان در سال 1402 را مشاهده می‌کنیم:

حداقل مبلغ حقوق سربازان در سال 1402
ردیف وضعیت تاهل محل خدمت مبلغ حقوق دریافتی
1 مجرد مناطق غیر عملیاتی 4 میلیون و 800 تومان
مناطق عملیاتی 6 میلیون تومان
2 متاهل سراسر کشور 7 میلیون و 200 هزار تومان

حقوق سربازان در سال 1401:

بر اساس اعلام مصوبه مجلس در سال 1401، حقوق تعیین شده برای سربازان مجرد 3 میلیون و 750 هزار تومان در مناطق عملیاتی و مرزی و برای مناطق عادی و شهری 3 میلیون تومان تعیین شد. حقوق تعیین شده برای سربازان متاهل در سال 1401، مبلغ 4 میلیون و 500 هزار تومان بود.

اخبار میزان حقوق سربازان

 شرایط معافیت خدمت سربازیشرایط معافیت سربازی برای مشمولان دارای فرزند

بر اساس اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح، شرایط معافیت سربازی برای مشمولان غایب و غیر غایب که دارای فرزند هستند، به شریح زیر است:

1. کلیه مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب و کارکنان وظیفه در حال خدمت که دارای 4 فرزند و بالاتر هستند، مشمول معافیت سربازی می‌شوند.

2. مشمولان وظیفه غایب و غیر غایب و کارکنان وظیفه در حال خدمت، با حداقل 40 سال سن تمام، که دارای 3 فرزند می‌باشند از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می‌گردند.

3. سربازانی هم که کمتر از 40 سال سن و چهار فرزند دارند هم از خدمت سربازی معاف هستند.

نکته مهم: مدت کسر خدمت کارکنان وظیفه در حین خدمت که قبلاً به ازای هر فرزند 3 ماه بوده است به ترتیب برای فرزند اول 3 ماه، فرزند دوم 4 ماه و برای فرزند سوم به 5 ماه افزایش یافته است.

شرایط معافیت سربازی برای خانواده‌های دارای معلول 

• والدینی که خود معلول و ناتوان هستند، یکی از فرزندان آنها از خدمت سربازی معاف است و همچنین والدینی که دو نفر از فرزندان آنها معلول و ناتوان باشند، مشمول معافیت خدمت سربازی هستند.

• همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می کنند، مادامی که سرپرستی همسرناتوان و معلول را برعهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شود.

 دوره آموزشی خدمت سربازیدوره آموزشی سربازی دوره ورود به خدمت نظام وظیفه بوده و همه مشمولان باید آن را انجام دهند. طول مدت دوره آموزشی سربازی 46 روز (معادل 6 هفته) است و برای ورود به سربازی اولین قدم می‌باشد.

فرقی نمی کند که شما قصد گرفتن امریه دارید یا می خواهید در پادگان خدمت کنید، برای هر دو این گزینه ها تنها زمانی می توانید خدمت سربازی خود را انجام دهید که دوره آموزشی سربازی را گذرانده باشید. بنابراین زمانی که قصد ورود به دوره خدمت سربازی را دارید، بهتر است از زمان اعزام و نحوه ثبت نام آن اطلاع کافی داشته باشید.

همچنین می‌توانید در این صفحه از تاریخ اعزام، زمان ثبت نام و آخرین اخبار سربازی مطلع شوید.

 خرید سربازیآن دسته از افرادی که می‌خواهند به دلیل شرایط خاص خود اقدام به خرید سربازی بکنند، می‌توانند بر اساس قانون خدمت سربازی 1402 اقدامات لازم را انجام دهند و با پرداخت مبلغ تعیین شده سربازی خود را بخرند. در ادامه به جزئیاتی از شرایط خرید سربازی مشمولان خارج از کشور که در اطلاعیه ها و اخبار سربازی منتشر شده آمده است اشاره می‌کنیم:
(لازم به ذکر است که در خصوص مشمولان داخل کشور هنوز هیچ تصمیم جدیدی گرفته نشد است.)

بر اساس تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مشمولان غایب خارج از کشور با پرداخت 15 هزار یورو می‌توانند کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند. بدین صورت که مشمولان مقیم خارج از کشور، حداقل پنج سال از زمان فراخوان آنها به خدمت وظیفه عمومی گذشته باشد.

نکته مهم: مشمولین متاهل دارای فرزند از مادر ایرانی از بیست و پنج درصد (25%) تخفیف برخوردار می شوند.

 سرباز معلم

هر ساله بسیاری از مشمولانی که واجد شرایط هستند، می‌توانند به عنوان سرباز معلم استخدام شوند. بر اساس بخشنامه منتشر شده در خصوص استخدام سرباز معلم، از جمله مهم‌ترین شرایط برای استخدام به عنوان سرباز معلم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی با اولویت کارشناسی ارشد
 • نداشتن مهر غیبت در دفترچه آماده ‌به‌خدمت 
 • تاریخ اعزام مشمولان در ماه های تیر، مرداد و شهریور باشد.

 امریه سربازی چیست؟برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی امکان گذراندن دوره خدمت سربازی بصورت امریه را دارند. اما در پاسخ به سوال امریه سربازی چیست می توان گفت: امریه سربازی یکی از روش های گذراندن دوره خدمت سربازی است. بدین صورت که یک فرد به‌جای گذراندن خدمت سربازی خود در یکی از پادگان‌ها، سربازی را در سازمان هایی مانند وزارت ارتباطات، قوه قضاییه و ... می‌گذارند.

نکته مهم: در اکثر سازمان‌هایی که امکان گذراندن امریه سربازی را دارند، هر نوع کسری خدمت مورد پذیرش نیست.

سازمان‌های دولتی که در حال حاضر امریه می‌پذیرند
نهاد ریاست جمهوری
سازمان اداری و استخدامی
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف 
مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران 
مرکز لرزه نگاری کشور

شما می توانید برای مشاهده جدید ترین آگهی های استخدام سرباز امریه و همچنین شرایط استخدام سرباز امریه در سازمان های دولتی و غیر دولتی و همچنین شرکت‌های دانش بنیان، از طریق لینک زیر مراجعه نمایید:

آگهی‌های استخدام سرباز امریه

 کسری خدمت سربازی

کسری خدمت سربازی انواع مختلفی دارد و می‌توان به مواردی همچون کسر از خدمت فرزندان ایثارگران، کسر از خدمت منطقه عملیاتی پدر، کسری خدمت پروژه، کسری از خدمت سربازان متاهل و ... اشاره کرد. در ادامه به دو مورد شرایط دریافت کسری خدمت اشاره می‌کنیم:

شرایط دریافت کسر از خدمت پروژه سربازی
نخبگان، دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند با دریافت پروژه از سازمان های وابسته به نیروهای مسلح، پروژه برای کاهش خدمت سربازی خود اقدام نمایند. بدین ترتیب این افراد بخشی از خدمت سربازی خود را خارج از پادگان می گذرانند و طول مدت دوره برای آنها کاهش می یابد.
شرایط دریافت کسر از خدمت متاهلین
افراد متاهل می‌توانند 2 ماه کسری خدمت دریافت نمایند. حتی اگر فرد در حین سربازی متاهل شود، باز هم مشمول کسری خدمت سربازی می‌شود. همچنین به ازای هر فرزند نیز 3 ماه کسر از خدمت به سرباز ارائه خواهد شد.
در ادامه آرشیوی از آخرین اخبار سربازی توسط کارشناسان خبری ایران استخدام خدمت شما عزیزان ارائه شده است. شما می توانید با پیگیری این بخش از آخرین اخبار سربازی منتشر شده اطلاع داشته باشید.

آرشیو اخبار سربازی

۱۱ خرداد ۱۴۰۲
سربازان مهارت‌دیده بوشهر در پارس جنوبی بکارگیری می‌شوند

به‌کارگیری سربازان مهارت‌دیده بوشهر در پارس جنوبی فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر از انعقاد قراردادی با پارس جنوبی در جهت بکارگیری سربازانی که در دوره‌های مهارت آموزی شرکت کرده و تخصص لازم را کسب کرده‌اند، خبر داد. سرتیپ علی رزمجو پنجشنبه ۱۱ خرداد ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد امام رضا (ع) با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های مهارت آموزی برای سربازان افزود: از مهم‌ترین خواسته‌های مقام معظم رهبری مهارت آموزی برای سربازان و جوانان به شمار می‌آید که تاکنون از طریق سلسله مراتب‌های ل...

مشاهده بیشتر
۱۱ خرداد ۱۴۰۲
استعلام کارت‌های پایان خدمت و معافیت از طریق دفاتر پلیس +10

درخواست کارت‌های پایان خدمت و معافیت سربازی از طریق دفاتر پلیس +10 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به هوشمندسازی کارت‌های معافیت و پایان خدمت سربازی، متقاضیان استعلام کارت‌های معافیت و پایان خدمت سربازی برای ارگان‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و... می‌بایست از طریق دفاتر پلیس+۱۰ اقدام کنند و پاسخ استعلامات پس از بررسی به نشانی متقاضی ارسال می‌شود. گفتنی است؛ مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و کانال سازمان در...

مشاهده بیشتر
۱۱ خرداد ۱۴۰۲
بخشنامه جذب سرباز معلم برای سال 1402 ابلاغ شد

ابلاغ بخشنامه جذب سرباز معلم برای سال 1402 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، براساس ماده (۳۳) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی و در اجرای بند «الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی و دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین مامور به دستگاه‌های دولتی و غیرنظامی ابلاغی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و با عنایت به مجوز شماره ۲۲۱۳/۱/۱۵/۰۲۱۷۷ مورخ ۷ خرداد۱۴۰۲ ستادکل نی...

مشاهده بیشتر
۱۰ خرداد ۱۴۰۲
چگونگی کسر خدمت و معافیت سربازی متأهلین

جزئیات کسر خدمت و معافیت سربازی متأهلین سردار سرتیپ پاسدار «محمدجواد زاده‌کمند» دبیر قرارگاه جوانی جمعیت ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفت‌و‌گو با دفاع پرس، درباره فعالیت‌های این قرارگاه اظهار داشت: پس از تصویب و ابلاغ سیاست‌های جمعیت و فرزندآوری در کشور از سوی فرمانده معظم کل قوا، قرارگاه جوانی جمعیت در نیرو‌های مسلح با حضور بالاترین مقام تشکیل یافت و با اقدامات مؤثری که صورت گرفت، شش مؤلفه و ۴۳ شاخص برای آن تعیین شد و به واسطه آن، نیرو‌های مسلح تمام ظرفیت‌های خود را جهت اجرای موارد مطرح شده به کار...

مشاهده بیشتر
۰۹ خرداد ۱۴۰۲
مهلت ثبت نام متقاضیان طرح سربازمعلم تا 9 خردادماه

ثبت‌نام و تشکیل پرونده سرباز معلمان در آموزش و پرورش ثبت نام دانشجوی متعهد به خدمت آموزش و پرورش به صورت پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان از امروز آغاز می‌شود. جلال سلمانی رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: با توجه به توافق صورت گرفته بین وزارت آموزش و پرورش با نیروهای مسلح در خصوص جذب سرباز معلم در سال ۱۴۰۲ جهت تدریس در مقطع ابتدایی، فا...

مشاهده بیشتر
۰۸ خرداد ۱۴۰۲
اعطای تسهیلات 100 میلیون تومانی اشتغالزایی به سربازان ماهر

مهارت‌آموزی، زمینه‌ای برای اشتغال پس از خدمت سربازی به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس،کیایی با اشاره به اینکه هر یک از سربازان وظیفه مشغول به خدمت در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی باید در طول دوره خدمت خود یک مهارت را کسب کنند گفت: سال گذشته ۶ هزار و ۷۴۷ سرباز در استان فارس مهارت‌های فنی و حرفه‌ایی را فرا گرفتند. وی افزود: در این سال بیش از ۹۳۴ هزار ساعت آموزش به سربازان وظیفه مشغول به خدمت در استان فارس ارایه شد. کیائی ادامه داد: سربازان پس از گذراندن این دوره‌های آموزشی در صورتی که موفق به...

مشاهده بیشتر
۰۶ خرداد ۱۴۰۲
معافیت سربازان دارای سه و چهار فرزند

شروع رسیدگی به درخواست معافیت سربازان دارای 3 و 4 فرزند رئیس سازمان وظیفه عمومی از معاف شدن مشمولان و سربازان وظیفه دارای ۳ فرزند به شرط داشتن حداقل ۴۰ سال تمام خبر داد و گفت: این مقررات تا پایان سال ۱۴۰۴ اجرایی بوده و از ابتدای خردادماه رسیدگی به درخواست‌ها آغاز شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار تقی مهری؛ رئیس سازمان وظیفه عمومی اظهار کرد: تمامی مشمولان و کارکنان وظیفه حین خدمت که دارای 4 فرزند و بیشتر هستند، بدون شرط سنی و سایر مشمولان و سربازان وظیفه دارای 3 فرزند به شرط...

مشاهده بیشتر
۰۶ خرداد ۱۴۰۲
جزئیات اعطای تسهیلات جدید برای سربازان دارای فرزند

تسهیلات کسر خدمت سربازی بر اساس تعداد فرزندان رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: سربازان وظیفه حین خدمت تا پایان سال ۱۴۰۴ به ازای تعداد فرزندان می توانند از تسهیلات کسرخدمت جدید بهره مند شوند . به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری درخصوص کسرخدمت سربازان وظیفه دارای فرزند اظهارکرد: از اول خرداد ماه سربازان وظیفه متاهل علیرغم دریافت ۲ ماه کسرخدمت تاهل تا پایان سال ۱۴۰۴ به ازای تعداد فرزندان از تسهیلات کسرخدمت جدید بهره مند می شوند . وی گفت :سربازان وظیفه حین خدمت می توانند از ۳ ماه کسرخدمت برای فرزند...

مشاهده بیشتر
۰۳ خرداد ۱۴۰۲
آخرین وضعیت پرداخت وام به سرباز ماهرها

از اعطای وام به سرباز ماهرهای منقضی خدمت چه خبر؟! سردار موسی کمالی مشاورعالی قرارگاه مهارت آموزی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت اعطای وام اشتغال به سرباز ماهرها اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۶۳ هزار سرباز ماهر منقضی خدمت در طرح دریافت وام اشتغال ثبت‌نام کردند که پس از بررسی کارشناسان، حدود ۴۷ هزار پرونده برای معرفی به بانک آماده و در نهایت ۱۸ هزار پرونده در مرحله اول تکمیل و برای دریافت وام درنظر گرفته شد. وی گفت: ۶ هزار و ۸۵۰ سرباز م...

مشاهده بیشتر
۰۳ خرداد ۱۴۰۲
معافیت 93 نفر از مددجویان مشمول خدمت سربازی در مازندران

93 نفر از مددجویان مازندرانی از خدمت سربازی معاف شدند به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، سیدموسی عمادی ترکامی افزود:یکی از فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت به دلیل فوت سرپرست یا طلاق همسر و همچنین تنها فرزند ذکور خانواده‌های دارای سه دختر برابر ضوابط از خدمت سربازی معاف می‌شوند. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران با بیان اینکه ۷۵ نفر از فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت، با صدور گواهی به نزدیکترین مکان محل سکونت خود منتقل شدند تصریح کرد: ۶۷ نفر نیز از خدمت خدمات کاهش تعرفه...

مشاهده بیشتر

سوالات متداول اخبار سربازی

مدت زمان سربازی چند ماه است؟

مدت زمان خدمت سربازی طبق آخرین تغییرات اعلامی براساس محل خدمت سربازان به شرح زیر است:
مدت زمان خدمت سربازی در دستگاه های اجرایی 24 ماه، نیروهای مسلح مناطق عادی 21 ماه، مناطق محروم 19 ماه، مناطق امنیتی درگیر 18 ماه می باشد.

چه مدت بعد از فراغت از تحصیل غیبت سربازی شروع می شود؟

تمامی دانش آموزان و دانشجویان (داخل و خارج از کشور) باید حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی برای انجام خدمت سربازی اقدام نمایند. همچنین افرادی که قبل از 18 سالگی از ادامه تحصیل انصراف داده اند می بایست پس از ورود به سن قانونی، در مدت 6 ماه اقدام به اعزام نمایند.

حقوق سربازان چقدر است؟

حقوق سربازان برای افراد مجرد 4 میلیون و 800 هزار تومان و برای سربازان متاهل 7 میلیون و 200 هزار تومان می‌باشد. اخبار حقوق سربازان

مدت زمان آموزشی سربازی چقدر است؟

در حال حاضر طول مدت آموزشی خدمت سربازی 46 روز است. (معادل 6 هفته)

حق اولاد و همسر برای سربازان چگونه است؟

حق اولاد و همسر برای سربازان همانند پرسنل نیروهای مسلح است.

شرایط سرباز معلمی چیست؟

دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی با اولویت کارشناسی ارشد و نداشتن مهر غیبت در دفترچه آماده ‌به‌خدمت

صفحات مرتبط

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

 • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
 • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
 • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
 • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
 • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=68311
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k