• ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
  • 1k نظر «نمایش»

آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران (ثبت نام)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۲۸۵ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

مهلت ثبت نام: ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ الی ۱۴۰۳/۰۳/۲۹

ارائه کارت آزمون: ۱۴۰۳/۰۵/۳۰

برگزاری آزمون: ۱۴۰۳/۰۶/۰۲

آخرین وضعیت: در حال ثبت نام

آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

هشتمین آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

آگهی 23 خرداد 1403: ثبت نام هشتمین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال 1403 
ضمن آرزوی موفقیت ایران استخدام به اطلاع می‌رسانیم؛ ثبت‌نام هشتمین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران (اولین آزمون سال 1403) آغاز گردید.
مهلت ثبت نام تا 29 خرداد 1403 می باشد.

شرایط آزمون
۱- داشتن تابعیت ایرانی
۲- اعتقاد و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳- حسن شهرت به رعایت موازین شرعی، اخلاقی، رفتاری و مالی
۴- داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته‌های امور مالی و مالیاتی، حسابداری، حسابرسی، اقتصادی، بازرگانی، حقوقی و مدیریت، مهندسی صنایع، IT، علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر. ملاک تاریخ فارغ التحصیلی، روز برگزاری آزمون به تاریخ 1403/06/02خواهد بود.
۵- نداشتن رابطه استخدام رسمی یا غیررسمی دائم یا موقت با دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ (اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکزآموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری از این حکم مستثنی هستند)
۶- داشتن حداقل ده سال سابقه کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل مالیاتی، حسابداری، حسابرسی، حقوقی، مالی و محاسباتی، تدریس دروس مالیاتی، مالی و محاسباتی و اقتصادی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی کشور
تبصره ماده 28 اساسنامه جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران: افرادی که فاقد سابقه کار موضوع بند (۶) هستند در صورت گذراندن دوره آموزشی حرفه‌ای و گذراندن دوره کارورزی مطابق دستورالعملی که توسط جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران پیشنهاد و به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد، مجاز به شرکت در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران هستند.
7- نداشتن سابقه محکومیت کیفری موثر
مواد آزمون

دروس

مواد آزمون در قالب یک دفترچه

تعداد سوال

از شماره

تا شماره

تعداد کل سؤالات

مدت پاسخگویی

ضریب درس

1

قانون مالیاتها

قانون مالیاتهای مستقیم و آیین‌نامه های مربوط به آن

25

1

25

60

150

6

قانون مالیات بر ارزش افزوده و آیین‌نامه های مربوط به آن

15

26

40

قانون پایانه‌های فروشگاهی و آیین‌نامه های مربوط به آن

10

41

50

قوانین و مقررات مربوط به دادرسی مالیاتی

10

51

60

2

حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی

20

61

80

20

2

3

حسابداری و حسابرسی بخش خصوصی و عمومی

20

81

100

20

2

4

قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه

20

101

120

20

2

جمع کل

120

150

 

1- آزمون نمره منفی دارد.
2- استفاده از کتاب قانون، مجاز نیست.
3- استفاده از ماشین حساب ساده (غیر قابل برنامه‌ریزی) مجاز است.
4- نصاب لازم برای قبولی داوطلبان براساس مصوبه هیات مقررات زدایی 70% امتیاز میانگین نمرات تراز 1% حائزین بالاترین امتیاز خواهد بود.
5- داوطلبانی که در دو آزمون گذشته موفق به کسب نصاب لازم (پاسخ درست به حداقل 50 درصد سؤالات درس) برای قبولی تک درس براساس مصوبه شماره 72 هیئت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی در یک یا چند درس از مواد آزمون شده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل فقط به سؤالات سایر دروس پاسخ دهند. در هر صورت نصاب قبولی براساس بند 4 قسمت ب این آگهی بوده و قبولی تک درس به صورت جدا و پس از بررسی نمرات در آزمون اخیر و دو آزمون گذشته اعلام خواهد شد. 

مهلت ثبت نام
 متقاضیان ثبت‌نام در هشتمین آزمون ورودی انتخاب اعضا جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی در صورت داشتن شرایط، می‌بایست از روز چهارشنبه به‌تاریخ 1403/03/23 لغایت روز سه‌شنبه به‌تاریخ 1403/03/29 به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
پرداخت وجه ثبت نام
متقاضیان واجد شرایط باید پس از پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ 7/000/000 ریال (هفتصد هزار تومان) به صورت الکترونیکی با مراجعه به بخش مربوط، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. پیشنهاد می‌شود متقاضیان، ثبت نام خود را در روزهای آغازین تکمیل و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. لازم به ذکر است به ثبت‌نام‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‌شود.
زمان برگزاری آزمون و دریافت کارت
آزمون در روز جمعه به‌تاریخ 1403/06/02 به صورت منطقه‌ای و غیرمتمرکز برگزار خواهد شد.
منطقه محل آزمون دو هفته قبل از برگزاری آزمون توسط سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. 
کارت شرکت در آزمون متقاضیان از روز سه‌شنبه به‌تاریخ 1403/05/30 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت.  
یادآوری
۱-بدیهی است به درخواست‌هایی که ناقص یا منطبق با شرایط مندرج در بند “الف” نباشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
2-ثبت‌نام از داوطلبان متقاضی عضویت در جامعه مشاوران رسمی مالیاتی به صورت خود اظهاری صورت می‌پذیرد. لذا داوطلبان با توجه به شرایط اعلام شده در متن اطلاعیه، قانوناً عهده‌دار ثبت اطلاعات صحیح بوده و مسئولیت حقوقی هر‌گونه موارد خلاف واقع به عهده داوطلبان است و حق هرگونه ادعا یا طرح دعوی یا شکایت در قبال اقدامات بعدی ناشی از تشخیص عدم پذیرش سوابق کاری و رشته‌های تحصیلی مشابه و یا کشف اظهار خلاف واقع از کلیه داوطلبان و قبول شدگان آزمون ساقط می‌باشد. 
3-ثبت‌نام در آزمون به منزله اطلاع و آگاهی کامل از شرایط و مقررات مربوطه بوده و چنانچه پس از قبولی در آزمون در هر مرحله‌ای احراز شود اطلاعات ثبت شده از ناحیه داوطلب در آزمون به صورت کلی یا جزیی مغایر مفاد آگهی ثبت‌نام بوده، قبولی داوطلب «کان لم یکن» شده و اگر جهت صدور کارت عضویت به جامعه مشاوران رسمی مالیاتی معرفی شده باشند، مراتب جهت لغو عضویت به جامعه مذکور اعلام خواهد شد.

ثبت نام

تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 29 خرداد 1403
زمان دریافت کارت آزمون: 30 مرداد 1403
زمان برگزاری آزمون: 2 شهریور1403


ثبت نام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=602268
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد
نظرات کاربران 1k