اطلاعات بیشتر

معرفی شغل پرستاری

شغل پرستاری

ایران استخدام: سایت ایران استخدام در این صفحه اطلاعات مفیدی در رابطه با “معرفی شغل پرستاری” خدمت آن دسته از عزیزان علامند به این شغل ارائه نموده است، امید است مورد پسند شما واقع شود.
توجه! کاربران گرامی، مجموعه مباحث آشنایی با رشته های شغلی و تحصیلی در سایت ایران استخدام جهت آشنایی کلی با مباحث کلی و پیرامون هر رشته شغلی و یا تحصیلی توسط گروه نویسندگان ایران استخدام تهیه، تنظیم و ارسال میگردند. به خاطر داشته باشیم که وظایف شغلی و شرایط احراز و تعاریف مختلف به کار برده شده در این مباحث میتواند به صورت نسبی از سازمانی به سازمان دیگر و از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.


پرستاری مي تواند يکی از راه هاي قرب به خداوند و دست يابي به کمال انساني باشد. چنين نگرشي به شغل پرستاری، نشاط و علاقه ويژه اي در پرستاران ايجاد مي کند. آنان به کار خود، به عنوان وظيفه ای الهي ـ انسانی مي نگرند.

اگر مراقبت از دیگران را دوست داشته و به دنبال شغلی متنوع هستید، این شغل برای شما مناسب است.

اين برداشت كه پرستاري به معناي مراقبت كردن از بيمار است، تا حدودي درست مي‌باشد. البته مراقبت تنها شامل تزريق يا پانسمان نمي‌شود بلكه با گذشت زمان و با پيشرفت علم و تكنولوژي ، مراقبت پرستاران نيز علمي‌تر و پيچيده‌تر شده است و پرستاري در حال حاضر يك رشته علمي است و متخصص اين رشته بايد علوم بسياري را فرا بگيرد و كاربرد آنها را در ارتباط با مريض بياموزد.

در ایران پرستارانی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری وجود دارند.

پرستار وضعیت بیماران را کنترل کرده و مطابق با نظرات پزشکان از آنها مراقبت می کند. او به بیماران و همراهان شان اطلاعات لازم را داده و آنها را در مورد نحوه برخورد با بیماری و مراقبت از بیمار راهنمایی می کند.

پرستارانی که پست های مدیریتی و سرپرستی دارند، مسئولیت هایی از قبیل نظارت و کنترل کارهای گروه پرستاری، شناسایی و بررسی مشکلات بخش پرستاری و خدمات آنها و … را برعهده دارند.

پرستار باید مهارت ارتباطی خوب، اخلاق مناسب، درک بالا و صبر زیادی داشته باشد. همچنین باید بتواند فشارهای کاری را تحمل کرده و آرامش خود را تحت هر شرایطی حفظ کند. باید دلسوز و مهربان بوده و با بیماران همدردی کند.

ساعت کاری پرستار به صورت تمام وقت است. البته گاهی باید به صورت شیفتی در شبها و روزهای تعطیل هم سرکار باشد. محل کار او نیز در بیمارستان ها، کلینیک ها، سایر مراکز درمانی و گاهی مراکز نگهداری سالمندان و کودکان می باشد.شرایط محیط کار پرستاران با هم متفاوت است. به عنوان مثال پرستاری که در بخش کودکان بیمارستان کار می کند با پرستاری که در بخش اورژانس مشغول به کار است، بسیار متفاوت است.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد پرستار و برخی از پرستاران معروف ارائه می شود.

وظایف پرستار

 • ثبت مشخصات بیمار در پرونده های پزشکی او و گزارشات پرستاری
 • بررسی منظم وضعیت بیماران از جمله گرفتن دمای بدن، اندازه گیری فشار خون و کنترل وضعیت تنفسی آنها
 • کمک به پزشکان و سایر تیم درمان
 • دادن داروی بیماران مطابق با دستور پزشک
 • انجام تزریقات، تزریق خون، تمیز کردن و پانسمان زخم ها
 • استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته پزشکی
 • احترام به بیماران و رعایت حقوق آنها
 • همکاری با بخش های مختلف بیمارستان
 • آرام سازي محيط فيزيكي، كنترل دما و نور، سر و صداي محيط و ساير عوامل محيطي و تامين شرايط استراحت به آرامش بيمار
 • کنترل و نظارت بر کار واحد پرستاری و برنامه ریزی شیفت های کاری (از وظایف سرپرستار)

 دانش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز پرستار

 • مهارت ارتباطی خوب
 • شنونده خوبی بودن
 • علاقه و تمایل قلبی برای کمک به دیگران
 • کار تیمی همراه با استفاده از قدرت ابتکار خود
 • توان ذهنی و جسمی مناسب
 • مهارت های عملی خوب
 • صبر و همدردی
 • توانایی جلب اعتماد بیماران
 • توانایی تصمیم گیری درست و سریع در شرایط بحرانی
 • توانایی حفظ آرامش هنگام فشار کاری زیاد
 • مهارت مدیریت زمان و سازماندهی
 • مهربان و دلسوز بودن

 تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل

علاقه مندان به این شغل باید تحصیلات دانشگاهی مرتبط داشته باشند. این افراد می توانند در رشته پرستاری در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. کسب تجربه در این شغل بسیار مهم می باشد به طوری که برای احراز پست هایی مانند سرپرستار، پرستار بخش های ویژه و … داشتن تجربه از شرایط لازم و اساسی است.

 فرصت‌های شغلی و بازارکار پرستار

پرستار می تواند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی و خصوصی کار کند. شرایط محیط کار پرستار بستگی به نوع مسئولیت و بخشهای بیمارستان و مراکز درمانی که در آن مشغول می باشد، دارد مثلا یک پرستار که در بخش اورژانس و یا پایگاه اورژانس بیمارستان کار می کند یا پرستاری که در بخش اطفال بیمارستان یا بخش داخلی و جراحی و یا ICU و CCU و یا اطاق عمل از نظر شرایط محیط کار با هم تفاوت دارند . پرستار می تواند در بیمارستان براساس سطح تحصیلات ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکتری ) و سابقه کار، در پستهای پرستار شیفت ، سر پرستار ، سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و ریاست پرستاری بیمارستان مشغول به کار شود .همچنین می تواند به صورت پرستار خصوصی در منازل بیماران کار کند.

در ایران با این که پرستاران جایگاه واقعی خود را نیافته‌اند و در چند سال اخیر نیز با تعداد قابل توجهی فارغ‌التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه آزاد و دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی روبرو بوده ایم، اما هنوز مراکز بهداشتی – درمانی به پرستارانی متخصص، مجرب و توانمند نیازمندند و در واقع بازار کار برای فارغ‌التحصیل خوب این رشته وجود دارد.

برخی از کارشناسان این شغل را از لحاظ سختی کار در رده دوم مشاغل قرار داده اند. پرستاران با بیماران مختلف جسمانی و روانی سر و کار داشته و در معرض بیماری های مختلف نیز قرار دارند. وجود فشار کاری، ساعت های کار طولانی، استرس بالا و کم بودن حقوق و مزایا نیز از مشکلات دیگر این شغل می باشد. اما به نقل از برخی پرستاران شور و شعف سلامتی یک بیمار حسی است که در هیچ شغل دیگری وجود ندارد و این برای آنها کافی است.

 درآمد پرستار

در خصوص میزان حقوق و درآمد پرستار در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. حقوق پرستاران در بیشتر موارد متناسب با سختی کاری که دارند، نیست. در بیمارستان های خصوصی معمولا حقوق بیشتری نسبت به بیمارستان های دولتی به پرستاران داده می شود. برخی گفته های حاکی از آن است که درآمد پرستار و پزشک بیمارستان اختلاف فاحشی با هم دارند که شاید خیلی عادلانه نباشد. از طرفی در مقایسه، درآمد پرستار در ایران با سایر کشورها بسیار متفاوت و کمتر می باشد که گاهی باعث مهاجرت پرستاران به خارج از کشور شده است.

درآمد پرستار در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا – متوسط درآمد سالانه پرستاران 64.690 دلار (برای همه مشاغل33.840 دلار) در سال 2010 و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 66.150 دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه پرستاران57.600 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین32.000 تا42.000 دلار، افراد با تجربه و مسئول تیم پرستاری بین39.000 تا61.000 دلار و برای پرستاران مشاور بین58.000 تا102.000 دلار می باشد.

 و در انتها:

معرفی شغل پرستاری

برای انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

گردآوری توسط گروه نویسندگان ایران استخداماگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : زکیه فتح ابادی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:44

  کد دیدگاه : 1676795

  من یک دانش آموز دبیرستانی ام ک دوست داشتم درمورد این شغل بیشتربدونم شغل خوبی هست و باکلی سختی امیدوارم بتونم ادامه بدم (:yes:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : هانابازدار

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:43

  کد دیدگاه : 1657215

  واقعا خیلی شغل خوب وعالی هست بخصوص واسه خانمها آفرین به همه ی دلاورانی که جانانه در این راه به مردم خدمت میکنند منم عاشق این شغلم ان شاالله کنکور97پرستاری تهران قبول شم آرزوی موفقيت واسه همه بخصوص کنکوری های گل .

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:09

  کد دیدگاه : 1563385

  (:heart:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:15

  کد دیدگاه : 1488997

  من الان که دارم کارشناسی پرستاریمو تموم میکنم ۳۷سالمه بنظرتون میتونم استخدام شم؟ (:dash:)
  اصلا واسم کار پیدا میشه تو این سن؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ل.

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 06:34

   کد دیدگاه : 1565739

   حتماپیدامیشه. خداروشکربرای رشته ماهمیشه کارهست

   پاسخ دهید
 • نویسنده : کیانا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:40

  کد دیدگاه : 1447517

  سلام میخواستم بدونم بازار کار پرستاری چه جوریه (:mda:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : کیانا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:35

  کد دیدگاه : 1447510

  عالی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : اریانا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:08

  کد دیدگاه : 1425545

  سلام من کنکورری 97 هستم وعاشق پرستاری ام
  می خواستم ببینم پایه حقوقش چقدره

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سمانه

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 01:30

   کد دیدگاه : 1528153

   سلام ایشالله که همه بچه های کنکوری موفق باشن ?
   پارسال منم کنکوری بود منم عاشق پرستاریم و این علاقه از اول دبیرستان داشتم تا اخرشم تو این رشته قبول شدم (:yes:)

   پاسخ دهید
   • نویسنده : Zahra.soltani

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 15:11

    کد دیدگاه : 1609564

    سلام.ببخشید شما چقد کلاس کنکور رفتین و چقدر درس خوندین. بیشتر چه درس هایی تو قبول شدن مهمن؟

    پاسخ دهید
 • نویسنده : Ali

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:32

  کد دیدگاه : 1409986

  من عاشق رشته مهندسی کامپیوتر هستم ولی با این اوضاع ترجیح میدم پرستاری بخونم (چون زورم به قبولی تو پزشکی نمیرسه)که حداقل بعد از ۴ سال بیکار نشینم گوشه ی خونه بابام
  معلمی هم میشه رفت ولی من ازش متنفرم…

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سارا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:13

  کد دیدگاه : 1376847

  سلام خسته نباشید من علاقه دارم ب این شغل ولی ەر سایتی که می گردم ساعت های کاریش گذاشته نشده همش میگن طولانی خب بگین مثلا در هفته باید چند بار شیفت شب بمونی و چند بارم روز ؟؟؟یا که اصلا بگین از این ساعت تا این ساعت … (:negative:) (:wacko:) (:no:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علیرضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:46

  کد دیدگاه : 1371387

  دوستانی که میگن پرستاری بده مهندس نبودن که بیکاری بکشن (:dash:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : shahin

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:31

  کد دیدگاه : 1335240

  سلام ببخشید من کنکور دادم پرستاری دولتی میارم میخواستم بدونم از الان شرو کنم برای دکترای پرستاری میصرفه وقت گذاشته باشم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ترانه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:48

  کد دیدگاه : 1334505

  ببخشید میخواستم بدونم اگه پرستاری ازاد بخونم بعدش برام شغل هست یا نه؟
  به سختی باید جایی شاغل شم یا نه؟
  لطفا راهنماییم کنید که ارزش داره پرستاری ازاد بخونم یا نه؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:28

   کد دیدگاه : 1599458

   نه هیچ فرقی نمیکنه کجا درس خوندید، وقتی آزمون استخدامی میگیرن نمیگن که کدوم دانشگاه درس خوندید.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:18

  کد دیدگاه : 1267592

  سلام خسته نباشید بابت این همه نظرای خوب.
  بنده 27سالمه و لیسانس مدیریت دارم 4سال بیکارم.بخاطر بیکاری میخوام دوباره کنکور تجربی شرکت کنم سال97.
  واقعا موندم چکار کنم چون تا فارغ التحصیلی32ساله میشم میترسم استخدام نشم بخاطر سنم.میشه راهنماییم کنین.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محسن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:40

   کد دیدگاه : 1345746

   یه طرحی اومده ک افراد سن بالا رو آموزش میدن و وارد بیمارستان میکنند. با توجه ب این ، فکر نکنم نیاز ب نگرانی باشه برای استخدامتون

   پاسخ دهید
  • نویسنده : سورن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:32

   کد دیدگاه : 1363812

   سلام دوست عزیز.کشور ما متاسفانه شدیدا با کمبود نیروی کار پرستار در سرار کشور مواجه است و محدودیتی در جذب پرستار توی کشور ما وجود نداره.تنها مسئله فقط خود شما هستید که آیا راجع به این شغل اطلاعات کافی کسب کردید و متناسب با ویژگی های شخصیتی خودتون حاضرید وارد این رشته بشید؟چون واقعا سخته و وارد شدن بهش عشق میخواد.بنده دانشجوی پرستاری دانشگاه جندی شاپور اهواز هستم.موفق باشید

   پاسخ دهید
   • نویسنده : firgo

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 19:05

    کد دیدگاه : 1476673

    عالی بود مرسی

    پاسخ دهید
  • نویسنده : علیرضا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:44

   کد دیدگاه : 1371384

   چه جالب! من هم فوق لیسانس هوافضا دارم. رتبه دو رقمی ارشد بودم! 26 سالمه. بعد از این دو سال بیکار بودم امسال دوباره کنکور تجربی دادم و پرستاری رو انتخاب کردم! سن استخدامی برای پرستاری بالاست. نگران سن نباشید. پرستاری بازار کارش هم در ایران و هم در خارج خوبه البته شغل سختیه و باید علاقه داشته باشی!

   پاسخ دهید
   • نویسنده : سهیم احمدی

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 19:49

    کد دیدگاه : 1422562

    آرزو دارم که پرستار سوم تنها آرزوی خانواده ام و خودم

    پاسخ دهید
 • نویسنده : Sima

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 03:00

  کد دیدگاه : 1235082

  سلام من رشته دبیرستانم گرافیک بوده حالا دلم میخواد برم پرستاری میشه راهنمایم کنید باید چیکار کنم ؟ اصلا راهی هست منی که رشته تحصیلیم گرافیک بوده؟
  خیلی این کارو دوست دارم ممنون میشم راهنمایم کنید؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : یه شهریوری خاص

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:08

   کد دیدگاه : 1344865

   سلام عزیزم آره میتونی اگه پیش دانشگاهی بگیری
   من خودم هنرستان مدیریت خانواده میخوندم پیش دانشگاهی گرفتم کنکور شرکت کردم تجربی
   چرا نتونی میتونی هیچ چیز غیر ممکن نیست فقط تلاش و همت زیاد میخواد یکم برا منو شمایی که زیست و شیمی و ریاضی و فیزیکشو نخوندیم سخت هست ولی با تلاش و همت زیاد میتونی بخونی شک نکن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:37

  کد دیدگاه : 1185857

  (:heart:) عالی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:27

  کد دیدگاه : 1180931

  واقعا پرستاری شعل سختی است و حقوقش در مقایسه با سختی کار کمه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : پریناز

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:24

  کد دیدگاه : 1078049

  سلام اگه امسال پرستاری قبول بشم تا چهار سال دیگه اشباع نمیشه ؟23سالمه ولیسانس زیست دارم نمیدونم 🙁 ارشد زیست شرکت کنم یا کنکور سراری واسه پزشکی یا ازاد 🙁 🙁

  پاسخ دهید
  • نویسنده : حسین

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 23:17

   کد دیدگاه : 1093957

   سلام منم خیلی دوست دارم مثل شما پرستار باشم ولی نیستم متاسفانه نخبه هستم خیلی خوشحالم ممنون موفق باشین.

   پاسخ دهید
   • نویسنده : عبدالقیوم

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 21:20

    کد دیدگاه : 1105196

    از س وب شهرستان چابهار با مدرک دیپلم هستم. بیکار

    پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:14

   کد دیدگاه : 1105179

   موفق می شوی

   پاسخ دهید
  • نویسنده : سورن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:36

   کد دیدگاه : 1363817

   ۴سال که سهله تا ۴۰سال دیگه هم اشباع نمیشه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : علی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:27

  کد دیدگاه : 1076951

  سلام منم پرستاری خوندم اونم دانشگاه دولتی الان دنبال کار آزادم و میخوام فرار کنم چون همین تلاشو تو بازار بکنم حتما سرمایه دار میشم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سعيد

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:46

   کد دیدگاه : 1537351

   اي كاش الان كه سال ٩٦ هستش ازت بپرسن دوباره همين حرفو ميزني يا نه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : نغمه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:11

  کد دیدگاه : 1072339

  سلام دوستان عزیزم، من نغمه هستم پرستاری خوندم، چند سال هم سابقه کار توی بیمارستان و درمانگاه و مطب و .‌‌‌.. دارم، واجب دونستم قبل از اینکه راهتون رو انتخاب کنید اینو بهتون بگم، پرستاری شغل خوبی هست فقط و فقط از لحاظ معنوی وگرنه از لحاظ مادی درسته که نسبت به باقی شغل ها تو جامعه بهتر باشه ولی حتی ۱۰ درصد تلاش و زحمت و سختی کارتون نیست. در ضمن جامعه ما پزشک سالاری هست، تو همه ی ارگانهای مربوطه کار میکنی و پولش میره تو جیب پزشک، زحمت از تو هست دستمزد برای پزشک. پر از بی عدالتی. من بعد از سالها کار با دیدن این بی عدالتی ها گاهی به سرم میزنه دوباره کنکور بدم برم پزشکی. اگر واقعا میخواید وارد فیلد سلامت بشید برای پزشکی یا دندونپزشکی بخونید، باقی شاخه هاش وقتی رفتید سر کار میفهمید که دارید زحمت میکشید سختی تحمل میکنید که جیب پزشک پر بشه. واقعا مملکت ما پر از بی عدالتی هست

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 01:39

   کد دیدگاه : 1094083

   سلام نگران نباش ، با این حجم فارغ التحصیلی در پزشکی نهایتا تا 5~6 سال آینده کلی پزشک بیکار خواهیم داشت و حتی بازار کار پزشکانی هم که سابقه کاری بالاتری دارن خواه ناخواه تحت تاثیر این قضیه قرار خواهد گرفت و همانها هم از کسادی بازار پزشکی خواهند نالید و اگه ایشاالله عمری باقی بود 10تا 15 سال آینده شاهد این خواهیم بود که تبعیض بین خیلی از رشته های دانشگاهی از بین خواهد رفت و یا اینکه فاصله شون خیلی کم میشه
   با آرزوی قهرمانی امسال پرسپولیس 😉

   پاسخ دهید
  • نویسنده : نسا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:00

   کد دیدگاه : 1151159

   سلام خواهش میکنم راجب شیفت های پرستاری بگین یعنی باید شیفت شب بمونم یا چن بار تو هفته شیف شب میمونیم کلااا شیف هاش چطوریه؟؟خواهش میکنم راهنماییم بکنین

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 05:00

    کد دیدگاه : 1154938

    نه بابا در ماه شاید 2 بار بخوای بری شیفت شب

    پاسخ دهید
    • نویسنده : زهره نادی

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 18:31

     کد دیدگاه : 1160273

     سلام من زهره ام ۱۸ سالمه خیلی دوست دارم پرستار بشم ولی همه به خاطره بچمو همسرم میگن نرو سراغ این شغل

     پاسخ دهید
    • نویسنده : ناشناس

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 14:46

     کد دیدگاه : 1263333

     سلام من طرح پرستاری روداارم میگذرونم واقعاسخته 10تاشیفت شب درماه برام نوشتن .آدم اززندگی می افته مخصوصااگه متاهل باشی .من که طرحموبگذرونم دنبال این شغل نمیرم !!! (:boredom:) ی.

     پاسخ دهید
  • نویسنده : حسن

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:33

   کد دیدگاه : 1190307

   احسنت

   پاسخ دهید
   • نویسنده : رها اندیشه

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 15:50

    کد دیدگاه : 1605951

    آیا میشه فقط یک شیفت ثابت موند ؟؟؟؟

    پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...