اطلاعات بیشتر

معرفی شغل پرستاری

شغل پرستاری

ایران استخدام: سایت ایران استخدام در این صفحه اطلاعات مفیدی در رابطه با “معرفی شغل پرستاری” خدمت آن دسته از عزیزان علامند به این شغل ارائه نموده است، امید است مورد پسند شما واقع شود.
توجه! کاربران گرامی، مجموعه مباحث آشنایی با رشته های شغلی و تحصیلی در سایت ایران استخدام جهت آشنایی کلی با مباحث کلی و پیرامون هر رشته شغلی و یا تحصیلی توسط گروه نویسندگان ایران استخدام تهیه، تنظیم و ارسال میگردند. به خاطر داشته باشیم که وظایف شغلی و شرایط احراز و تعاریف مختلف به کار برده شده در این مباحث میتواند به صورت نسبی از سازمانی به سازمان دیگر و از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.


پرستاری مي تواند يکی از راه هاي قرب به خداوند و دست يابي به کمال انساني باشد. چنين نگرشي به شغل پرستاری، نشاط و علاقه ويژه اي در پرستاران ايجاد مي کند. آنان به کار خود، به عنوان وظيفه ای الهي ـ انسانی مي نگرند.

اگر مراقبت از دیگران را دوست داشته و به دنبال شغلی متنوع هستید، این شغل برای شما مناسب است.

اين برداشت كه پرستاري به معناي مراقبت كردن از بيمار است، تا حدودي درست مي‌باشد. البته مراقبت تنها شامل تزريق يا پانسمان نمي‌شود بلكه با گذشت زمان و با پيشرفت علم و تكنولوژي ، مراقبت پرستاران نيز علمي‌تر و پيچيده‌تر شده است و پرستاري در حال حاضر يك رشته علمي است و متخصص اين رشته بايد علوم بسياري را فرا بگيرد و كاربرد آنها را در ارتباط با مريض بياموزد.

در ایران پرستارانی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری وجود دارند.

پرستار وضعیت بیماران را کنترل کرده و مطابق با نظرات پزشکان از آنها مراقبت می کند. او به بیماران و همراهان شان اطلاعات لازم را داده و آنها را در مورد نحوه برخورد با بیماری و مراقبت از بیمار راهنمایی می کند.

پرستارانی که پست های مدیریتی و سرپرستی دارند، مسئولیت هایی از قبیل نظارت و کنترل کارهای گروه پرستاری، شناسایی و بررسی مشکلات بخش پرستاری و خدمات آنها و … را برعهده دارند.

پرستار باید مهارت ارتباطی خوب، اخلاق مناسب، درک بالا و صبر زیادی داشته باشد. همچنین باید بتواند فشارهای کاری را تحمل کرده و آرامش خود را تحت هر شرایطی حفظ کند. باید دلسوز و مهربان بوده و با بیماران همدردی کند.

ساعت کاری پرستار به صورت تمام وقت است. البته گاهی باید به صورت شیفتی در شبها و روزهای تعطیل هم سرکار باشد. محل کار او نیز در بیمارستان ها، کلینیک ها، سایر مراکز درمانی و گاهی مراکز نگهداری سالمندان و کودکان می باشد.شرایط محیط کار پرستاران با هم متفاوت است. به عنوان مثال پرستاری که در بخش کودکان بیمارستان کار می کند با پرستاری که در بخش اورژانس مشغول به کار است، بسیار متفاوت است.

در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد پرستار و برخی از پرستاران معروف ارائه می شود.

وظایف پرستار

 • ثبت مشخصات بیمار در پرونده های پزشکی او و گزارشات پرستاری
 • بررسی منظم وضعیت بیماران از جمله گرفتن دمای بدن، اندازه گیری فشار خون و کنترل وضعیت تنفسی آنها
 • کمک به پزشکان و سایر تیم درمان
 • دادن داروی بیماران مطابق با دستور پزشک
 • انجام تزریقات، تزریق خون، تمیز کردن و پانسمان زخم ها
 • استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته پزشکی
 • احترام به بیماران و رعایت حقوق آنها
 • همکاری با بخش های مختلف بیمارستان
 • آرام سازي محيط فيزيكي، كنترل دما و نور، سر و صداي محيط و ساير عوامل محيطي و تامين شرايط استراحت به آرامش بيمار
 • کنترل و نظارت بر کار واحد پرستاری و برنامه ریزی شیفت های کاری (از وظایف سرپرستار)

 دانش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز پرستار

 • مهارت ارتباطی خوب
 • شنونده خوبی بودن
 • علاقه و تمایل قلبی برای کمک به دیگران
 • کار تیمی همراه با استفاده از قدرت ابتکار خود
 • توان ذهنی و جسمی مناسب
 • مهارت های عملی خوب
 • صبر و همدردی
 • توانایی جلب اعتماد بیماران
 • توانایی تصمیم گیری درست و سریع در شرایط بحرانی
 • توانایی حفظ آرامش هنگام فشار کاری زیاد
 • مهارت مدیریت زمان و سازماندهی
 • مهربان و دلسوز بودن

 تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل

علاقه مندان به این شغل باید تحصیلات دانشگاهی مرتبط داشته باشند. این افراد می توانند در رشته پرستاری در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. کسب تجربه در این شغل بسیار مهم می باشد به طوری که برای احراز پست هایی مانند سرپرستار، پرستار بخش های ویژه و … داشتن تجربه از شرایط لازم و اساسی است.

 فرصت‌های شغلی و بازارکار پرستار

پرستار می تواند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی و خصوصی کار کند. شرایط محیط کار پرستار بستگی به نوع مسئولیت و بخشهای بیمارستان و مراکز درمانی که در آن مشغول می باشد، دارد مثلا یک پرستار که در بخش اورژانس و یا پایگاه اورژانس بیمارستان کار می کند یا پرستاری که در بخش اطفال بیمارستان یا بخش داخلی و جراحی و یا ICU و CCU و یا اطاق عمل از نظر شرایط محیط کار با هم تفاوت دارند . پرستار می تواند در بیمارستان براساس سطح تحصیلات ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکتری ) و سابقه کار، در پستهای پرستار شیفت ، سر پرستار ، سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و ریاست پرستاری بیمارستان مشغول به کار شود .همچنین می تواند به صورت پرستار خصوصی در منازل بیماران کار کند.

در ایران با این که پرستاران جایگاه واقعی خود را نیافته‌اند و در چند سال اخیر نیز با تعداد قابل توجهی فارغ‌التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه آزاد و دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی روبرو بوده ایم، اما هنوز مراکز بهداشتی – درمانی به پرستارانی متخصص، مجرب و توانمند نیازمندند و در واقع بازار کار برای فارغ‌التحصیل خوب این رشته وجود دارد.

برخی از کارشناسان این شغل را از لحاظ سختی کار در رده دوم مشاغل قرار داده اند. پرستاران با بیماران مختلف جسمانی و روانی سر و کار داشته و در معرض بیماری های مختلف نیز قرار دارند. وجود فشار کاری، ساعت های کار طولانی، استرس بالا و کم بودن حقوق و مزایا نیز از مشکلات دیگر این شغل می باشد. اما به نقل از برخی پرستاران شور و شعف سلامتی یک بیمار حسی است که در هیچ شغل دیگری وجود ندارد و این برای آنها کافی است.

 درآمد پرستار

در خصوص میزان حقوق و درآمد پرستار در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. حقوق پرستاران در بیشتر موارد متناسب با سختی کاری که دارند، نیست. در بیمارستان های خصوصی معمولا حقوق بیشتری نسبت به بیمارستان های دولتی به پرستاران داده می شود. برخی گفته های حاکی از آن است که درآمد پرستار و پزشک بیمارستان اختلاف فاحشی با هم دارند که شاید خیلی عادلانه نباشد. از طرفی در مقایسه، درآمد پرستار در ایران با سایر کشورها بسیار متفاوت و کمتر می باشد که گاهی باعث مهاجرت پرستاران به خارج از کشور شده است.

درآمد پرستار در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

آمریکا – متوسط درآمد سالانه پرستاران 64.690 دلار (برای همه مشاغل33.840 دلار) در سال 2010 و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 66.150 دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه پرستاران57.600 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین32.000 تا42.000 دلار، افراد با تجربه و مسئول تیم پرستاری بین39.000 تا61.000 دلار و برای پرستاران مشاور بین58.000 تا102.000 دلار می باشد.

 و در انتها:

معرفی شغل پرستاری

برای انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

گردآوری توسط گروه نویسندگان ایران استخداماگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : حسین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:44

  کد دیدگاه : 893672

  سلام من امثال موندم برم پرستاری دانشگاه ازاد یا حسابداری دانشگاه روزانه به نظرتون کدوم بهتره اگه کسی میدونه کمکم کنه ممنون

  پاسخ دهید
  • نویسنده : شهره

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:48

   کد دیدگاه : 894145

   سلام دختر من ورودب 92 پرستاری آزاده امسال درسش تموم میشه به خواست خدا موقعی که قبول شد هم پرستاری قبول شد هم مهندسی شیمی سراسری ولی با تحقیقاتی که کردم دیدم شیمی کار براش نیست الانم بقدری خوشحالم بخاطر تصمیم درستم انشالله پایان امسال مشغول بکار میشه پرستاری هم شغل خوبیه هم همیشه همه جای دنیا کار براش هست من جای شما باشم با خیال راحت میرم پرستاری امیدوارم موفق باشین

   پاسخ دهید
  • نویسنده : الهه

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 02:23

   کد دیدگاه : 894652

   پرستاری برو ضرر نمیکنی منم امسال خدارو شکر از سراسری میتونم در بیام وای خدا مچکرم 😀

   پاسخ دهید
 • نویسنده : رضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:00

  کد دیدگاه : 890727

  سلام من یه نوجوان ۱۶ساله ام ومیخام انتخاب رشته کنم خواستم ببینم چه رشته ای انتخاب کنم که پرستارشم وچجوریه ترخداراهنمای کنین مرسی

  پاسخ دهید
  • نویسنده : الهه

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 02:20

   کد دیدگاه : 894650

   سلام اولا که آخه مگه نباید سنت 18 باشه دوما که باید پرستاری انتخاب کنی یا بری فوریت پزشکی بخونی و بعدش از طریق ادامه تحصیل میتونی پرستار بشی سوما که به خاطر تورو خدات جواب دادم 😀 😀 😀

   پاسخ دهید
 • نویسنده : الی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:57

  کد دیدگاه : 889463

  سلام خسته نباشین
  بازار کار پرستاری تو بیمارستانایی مثل مشهد چطوره؟زود استخدام میشی؟تا 3 سال دیگه چی اشباع نمیشه مثل بقیه رشته ها؟؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:40

   کد دیدگاه : 896457

   سوال شما خیلی خوبه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : دنیا میرزایی تک

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:53

  کد دیدگاه : 887711

  من دختر 18ساله هستم دانشجوی فوق دیپلم ترم دو کامپیوتر نرم‌افزار هستم شرایط زندگیمون طوری هست که نمی چرخه اگ میشه حقوق بالا باشه من در گیلان درشهرستان رودبار زندگی می کنم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:32

  کد دیدگاه : 885145

  سلام دوستان.توو نظرات افراد پشت کنکوری دیدم،میخام بهتون بگم فکرای منفی نکنید.
  1-قلم چی ب درد نمیخوره اصلا،من خودم 2سال پشت کنکور بودم 20 تومن هم خرج کلاسای بیخودیه قلم چیم شد
  2-هرچی ب صلاحتونه قبول میشید 🙂
  3-ب نظرم قشنگترین رشته ها رشته های آزمایشگاهی هستش مثله:علوم آزمایشگاهی،بیوشیمی،بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و ….

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:01

  کد دیدگاه : 871565

  به ما کمک بهیارا هم برسین من عاشق پرستاری هستم داخل بیمارستان من بوشهری هستم من خودم کامپیوتر خوندم ولی خیلی عاشق پرستاریم خیلی بیمارستانا درخواست دادم ولی جوابی نگرفتم خیلی دنبال کار پرستاری هستم ما چه گناهی کردیم یعنی حق مانیست

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:21

   کد دیدگاه : 888903

   ببخشید شمابارشته کامپوتر دربیمارستان درخواست دادید؟؟؟مگه میشه؟؟؟

   پاسخ دهید
  • نویسنده : نگین

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:22

   کد دیدگاه : 888905

   ببخشید شمابارشته کامپوتر دربیمارستان درخواست دادید؟؟؟مگه میشه؟؟؟

   پاسخ دهید
 • نویسنده : شقایق

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:35

  کد دیدگاه : 867458

  سلام دوستان میشه لطف کنید بگید هزینه پرستاری دانشگاه آزاد چنده؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:16

   کد دیدگاه : 885126

   کمه کمش یک تومنه

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:06

   کد دیدگاه : 891871

   ۱۷۰۰۰۰۰

   پاسخ دهید
  • نویسنده : Saman

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:58

   کد دیدگاه : 896226

   الان هزینه دانشگاه ازاد پرستاری حداقل دومیلیون من خودم پرستارم با پنج سال سابقه کار 😀

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 06:48

   کد دیدگاه : 930715

   شهریه ی ثابتش ترمی دو ملیون و هفتصد

   پاسخ دهید
 • نویسنده : هدایت منافی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:40

  کد دیدگاه : 866887

  جهت کار کردن در بیمارستان خصوصی سن زیاد مطرح نیست پرستاری یک شغل کاملا علمیه یک پرستار با سواد با یک پرستار بیسواد شاید در گرفتن حقوق فرقی نداشته باشند ولی باسوادش در کل بیمارستان ابهت خاصی پیش بقیه دارد

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مریم گلی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:23

   کد دیدگاه : 897241

   واقعا من دانشجو فوق لیسانس پرستاریم اما یه ابهت خاصی دا م

   پاسخ دهید
 • نویسنده : فرشید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:15

  کد دیدگاه : 866117

  من یک پرستارم .و افتخار میکنم به شغلم .اولین شرط موفقیت در هر کاری علاقه هست .اگه کوچکترین علاقه ای در وجودتون احساس میکنید ادامه بدید و موفق میشید

  پاسخ دهید
  • نویسنده : امیرعباس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 18:28

   کد دیدگاه : 967636

   سلام عزیزم بهت تبریک میگم انشاالله موفق باشی واسه منم دعاکن تامنم مثل توپرستارشم خیلی دلم میخواداماپول نداریم طوروخداواسم دعاکنید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : شقایق

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:24

  کد دیدگاه : 864388

  سلام..من امسال کنکور دادم..و دوستدارم که پرستاری قبول شم..ولی خیلیا میگن سخته نرو..کسی هست که پرستاری بخونه؟؟لطفا کمکم کنید..ی چیز دیگه اینکه پرستاری آزاد ترمی چنده؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:08

   کد دیدگاه : 867248

   سلام. انسان با عشق و علاقه قدمهایش آسانتر است،در هر کاری و در کنارش تلاش. اگر عاشقی بسم اله

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 16:35

    کد دیدگاه : 890543

    سلام من پرستار هستم,واقعا شغل بسیا ر سخت وپرمشغله ای هست, از تفریح از مهمانی رفتن باید بگذری,شبا همه خوابن تو بیداری تاصب,روزای تعطیل همه تفریح تو شیفتی کل سال سی روز مرخصی اگه بهت بدن

    پاسخ دهید
  • نویسنده : محمد

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 00:13

   کد دیدگاه : 867253

   سلام. انسان با عشق و علاقه قدمهایش آسانتر است،در هر کاری و در کنارش تلاش. اگر عاشقی بسم اله

   پاسخ دهید
  • نویسنده : الهه

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 03:19

   کد دیدگاه : 868596

   والا منم کنکور رو دادم میخوام پرستاری برم ولی موندم که آیا پشت بمونم واسه پزشکی در اومدن یا نه لطفا راهنماییم کنید. آخه میگن پرستاری سهمیه داره واسه پزشکی راست میگن؟ ؟؟؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : الهه

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 02:00

    کد دیدگاه : 871935

    تورو خدا راهنماییم کنید 🙁

    پاسخ دهید
    • نویسنده : ناشناس

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 10:09

     کد دیدگاه : 876026

     ارزوم اینه برستاری قبول شم

     پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیرا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:35

  کد دیدگاه : 864107

  نیاین پرستاری

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهسا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:34

  کد دیدگاه : 861839

  لطفا پرستاران محترم جواب منو بدن.باسلام.من لیسانس هستم.امسال دوباره کنکورثبت نام کردم.خواستم بدونم درصورت قبولی وفارغ التحصیل شدن آیا واسه قراردادی کارکردن درمراکز درمانی شرط سنی وجود داره؟؟سوال دیگه ای که دارم اینه که طرح رو باید همون شهر محل تحصیل بگذرونم,یا امکان انتقالی به شهرای دیگم داره,باتوجه به اینکه من متاهلم؟؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : خدیجه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:12

  کد دیدگاه : 860513

  عزیزم! موفقیت در کنکور ربطی به قلمچی و اینا نداره، پشتکار میخواد و اعتماد به نفس، که البته با توجه به معدل 14 شما خوب تلاش بیشتری میخوایین، خدا رو شکر سالهای اخیر قبولی کنکور خیلی راحت شده و ظرفیت پذیرش پرستاری زیاد شده، زمان من که سال 79 کنکور دادم، کل دوران مدرسه شاگرد اول بودم و معدل بالای 18/5 داشتم با رتبه 1423 کشوری پرستاری قبول شدم، ولی الان شرایط عالی شده، تلاشتو بکن ایشالله موفق میشی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سحر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:51

  کد دیدگاه : 857513

  سلام.روزقشنگ همتون بخیروخوشی.من دوم دبیرستانم رشته تجربی بامعدل ۱۴.خیلی دوس دارم پرستاربشم.وضع مالیمونم متوسطه نمیتونم برم کلاس یاقلم چی که خودموبسنجم.دوستام که میرن قلم چی میگن به خودمون امیدنداریم که توی کنکورموفق بشیم.یعدکه من قلم چی نمیرم بایدچه امیدی داشته باشم؟؟؟؟؟توروخدارونمازیامشهدهرجایی که میریدبرام دعاکنیدبه ارزوم برسم خواهش میکنم دعاکنید قربون همتون

  پاسخ دهید
  • نویسنده : خدیجه

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:03

   کد دیدگاه : 860508

   عزیزم! موفقیت در کنکور ربطی به قلمچی و اینا نداره، پشتکار میخواد و اعتماد به نفس، که البته با توجه به معدل 14 شما خوب تلاش بیشتری میخوایین، خدا رو شکر سالهای اخیر قبولی کنکور خیلی راحت شده و ظرفیت پذیرش پرستاری زیاد شده، زمان من که سال 79 کنکور دادم، کل دوران مدرسه شاگرد اول بودم و معدل بالای 18/5 داشتم با رتبه 1423 کشوری پرستاری قبول شدم، ولی الان شرایط عالی شده، تلاشتو بکن ایشالله موفق میشی

   پاسخ دهید
  • نویسنده : شقایق

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:20

   کد دیدگاه : 864377

   سلام..عزیزم من امسال کنکور دادم..ماهم وضعیت مالی خوبی نداشتیم به همین دلیل بورسیه قلم چی شدم..اگه توهم دوسداشته باشی میتونی بورسیه شی…ولی باور کن به قلم چی واینانیس…چون سوالاش خیلی سخت تر از کنکوره..اگه هم نتونستی بورسیه شی برو ازسایت کانون برنامه راهبردیشو دانلود کن..نگران نباش عشقم..توفقط درستو بخون وانقد به مسائل حاشیه فکر نکن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : پوریا نحوی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:14

  کد دیدگاه : 848534

  سلام من عاااااااشق پرستاری هستم امیدوارم به ارزوم برسم من کلا عاشق بیمارستان هستم چرا نمیدونم ی حسی عجیب و خوب وآرامشی بهم دست میده ممنون

  پاسخ دهید
  • نویسنده : پریسا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:36

   کد دیدگاه : 861223

   من پرستارم امسال کنکور شرکت کردم خخخخ

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:40

   کد دیدگاه : 861851

   چرا؟؟واسه چه رشته ای؟؟ 😮

   پاسخ دهید
 • نویسنده : عسل

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:22

  کد دیدگاه : 845815

  سلام من لیسانس رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی-علوم سلولی و مولکولی هستم .دوست دارم پرستاری شرکت کنم در ارشد ولی متاسفانه با این مدرک میتوان هر رشته پزشکی مهم شرکت کنم ولی برای پرستاری ومامای حتما باید لیسانس پرستاری و مامایی داشته باشم .یعنی از رشته علوم تشریحی .و علوم آزمایشگاهی و ……. بالاتر است این چه مدل ماده تبصره گذاشتن

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 01:48

   کد دیدگاه : 1016862

   دادا این رشته کاملا عملیه (از ترم 2در بیمارستانی ) تازه میشود از رشته هوشبری یا اتاق عمل (که این دو هم کاملا عملیه) گرایش پرستاری ویژه ارشد رفت

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:27

  کد دیدگاه : 822809

  من لیسانس علوم اجتماعی هستم میخوام پرستار بیمارستان شوم چه کار میشه کرد؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ali

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:36

   کد دیدگاه : 836650

   شما باید دوباره کنکور بدی اگه قبول شدی بعد حداقل 4 سال درس بخونی تا بعد بتونی وارد این رشته بشی
   البته رتبه خوب هم نیاز داره

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:26

  کد دیدگاه : 822806

  فقط رشته وابسته به پرستاری باید باشد؟؟؟رشته های دیگر نمیشود؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:22

  کد دیدگاه : 811074

  سلام من لیسانس عمران دارم و میخوام ادامه تحصیلمو در رشته پرستاری انجام بدم اگه امکانش هست راهنماییم کنید که چطور و یا از کجا باید شروع کنم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:10

   کد دیدگاه : 820580

   من پرستار هستم.بنظرم موفق میشید.باید ابتدا از دروس زیست شناسی شروع کنید باقی دروس خودتون راحت میخونید

   پاسخ دهید
   • نویسنده : کمال

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 17:12

    کد دیدگاه : 836787

    در آزمون ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنید .

    پاسخ دهید
    • نویسنده : خدیجه

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 19:07

     کد دیدگاه : 860510

     ارشد دانشگاه آزاد هم نمیشه عزیزم! باید از اول کنکور بدی یا دولتی یا آزاد لیسانس پرستاری بخونی بعد ارشد و بالاتر

     پاسخ دهید
     • نویسنده : ناشناس

      تاریخ ارسال :

      ساعت ارسال : 18:52

      کد دیدگاه : 871555

      سلام خسته نباشین من فوق دیپلم کامپیوتر هستم شبکه دوره کمک بهیاری هم رفتم خیلی علاقه به پرستاری دارم در بیمارستان چرا کمک بهیارا نباید برن سرکار ماهم ارزوداریم خواهشن کمک کنین تاماهم به کار شما بپیوندیم

      پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:22

   کد دیدگاه : 854101

   سلام من لیسانس کامپیوتر دارم چطور میتونم پرستاری شرکت کنم؟دوباره باید کنکوربدم؟ ممنون اگه جواب بدین

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 00:12

    کد دیدگاه : 898734

    من تازه فارغ التحصيل شدم پرستارم ١ماهه كه بيكارم

    پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:33

   کد دیدگاه : 858073

   سلام شما میتونید با مدرک کاردانی کنکور سراسری در رشته تجربی شرکت کنید و قبول بشی.مدرک کاردانی رو جای پیش دانشگاهی قبول می کنن

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 02:04

   کد دیدگاه : 1102533

   واقعا همچین چیزی هست؟ یعنی چی؟ یعنی بجای 4سال پرستاری 2 سال میخونیم؟

   پاسخ دهید
 • نویسنده : بیتا جمشیدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:23

  کد دیدگاه : 806732

  من دانشجو رشته پرستاری هستم کار هست تو دوران دانشجوییم برم؟؟ترم 5 هستم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سجاد مرادی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 21:24

   کد دیدگاه : 810245

   سلام وارد این رشته نشدم ولی زیاد تحقیق کردم امیداوار کننده هست ی سوال ببخشید ازمون پرستاری واسه دانشگاه ازاد برای قبولی حداقل چه رتبه ای میخواد احتمال قبول شدنش چند درصده

   پاسخ دهید
   • نویسنده : DR.amir mehrdad

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 16:22

    کد دیدگاه : 854477

    سلام ازمون دانشگاه سراسری و ازاد یکی هست و باید زمان ثبت نام در ازمون سراسری شرکت کنین و موقع انتخاب رشته دانشگاه ازاد اونجا شهرهاتون رو انتخاب کنی…تا رتیه 40.000 منطقه دو چیزی حدود 60-70000 کشوری دانشگاه ازاد پرستاری مثلا گناباد قبول میشی قبول شدنس سادس اما درس هاش نسبتا متوسط هست از لحاظ سختی…

    پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:28

   کد دیدگاه : 813494

   سلام من رشته برق صنعتی هستم میخوام برم پرستاری باید چیکار کنم

   پاسخ دهید
   • نویسنده : DR.amir mehrdad

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 16:19

    کد دیدگاه : 854472

    salam
    bayad dobare konkor bedin

    پاسخ دهید
   • نویسنده : مرتضی

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 17:17

    کد دیدگاه : 871456

    ای وای همون برق بمون منم هم رشتت هستم . اگه میخای بری پزشکی باید خیلی پشت کنکور وایسی

    پاسخ دهید
  • نویسنده : عقیق

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:46

   کد دیدگاه : 820461

   سلام من خودم پرستارم درسته بازار کارش بد نیست اما واقعا کار سختی داره آدم باید از بچه و خونه و زندگیش بگذره تا به بیمارستان برسه ارتقا تو این رشته خیلی کم وجود داره وسیستم پزشک سالاری بدجوری موجب خرد شدن شخصیت پرستار میشه، من که اجازه ندادم بعد از من کسی تو فامیل وارد این رشته بشه. ضمن اینکه حقوق دریافتی در برابر کاری که میکنی اصلا قابل مقایسه نیست.

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ali

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 15:39

    کد دیدگاه : 836656

    کاملا باهاتون مخالم
    پس چرا نمیای بیرون از این رشته اگه اینقدر بد

    پاسخ دهید
    • نویسنده : حسین

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 12:55

     کد دیدگاه : 844482

     سلام.من دانشجوی پرستاری دانشگاه شیراز هستم.الان استخدام دانشجو ساعتی 5000 تومن میدن اونم بعد از ترم 6.رفتار پزشک ها فقط توی بیمارستان های آموزشی(مثل بیمارستان نمازی) با پرستار ها خوبه.بقیه جاها واقعا پزشک سالاریه.

     پاسخ دهید
    • نویسنده : فاطمه

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 11:35

     کد دیدگاه : 846807

     خیلی ببخشیدا 6 سال وقت گذاشتی پرستار شدی.بعد حالا ول کنی چیکارکنی؟کجا بری؟ خیلی مملکت ایده آله؟ درس خونده هاش بیکارن

     پاسخ دهید
    • نویسنده : ناشناس

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 16:13

     کد دیدگاه : 899355

     پرستار کار میکنه اما مزد زحمتش رو نمیگیره
     پرستاری علاقه ای میخواد مضاعف که از زندگیت بزنی
     تعطیلات .خانواده. مناسبتها. چون جون آدما دسسته
     پس هر کسی نباید بیاد تو این رشته

     پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:18

   کد دیدگاه : 820600

   سلام من هم پرستارم.همکار عزیز هیچوقت رشته و شغل خودمون رو با پزشکی مقایسه نکن اون ها بهانه خوبی دارند که درس بیشتری خوندن.بنابراین خدارو شکر کن که نسبت به دیگر رشته ها ی مهندسی بازار کار خوبی داره.درسته نمیارزه این دیگه ایراد از سیستمه.شخصیت پرستار بسیار بسیار بالاست و فقط به خودت و همکارانت بستگی داره که چطور رفتار کنید.و عین یک همکار با پزشک برخورد کنی نه کارگر.

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:24

   کد دیدگاه : 820611

   بله.دوست عزیز من قبل از شروع طرح یک سال بدون مدرک کار کردم.باید برید از مدیرگروهتون نامه ی اشتغال در تحصیل بگیرید و درخانه سالمندان یا پانسمان یا کمک پرستار در بیمارستان ها یا کلینیک ها کار کنید.داشتن مهر با نظام پزشکی الزامیه

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:27

   کد دیدگاه : 861833

   من لیسانس هستم.امسال دوباره کنکور دادم.واسه پرستاری.درصورت قبولی,آیا شرط سنی مطرح هست واسه قراردادی کارکردن تو مراکز درمانی؟؟؟

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:09

   کد دیدگاه : 866108

   من پرستارم .علاقه اولین شرط در پرستاریه .افتخار نیکنم پرستارم

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:12

   کد دیدگاه : 866112

   من پرستارم .علاقه اولین شرط موفقیت در پرستاریه .افتخار میکنم پرستارم.تصمیمتون رو عملی کنید

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 21:25

    کد دیدگاه : 867050

    سلام ببخشیدمن خیلی دوست دارم پرسداربشم .کاردانی حسابداری دارم دیپلم تجربی هم دارم میتونیدکمکم کنیدتادراین رشته موفق بشم

    پاسخ دهید
  • نویسنده : رها

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 23:47

   کد دیدگاه : 870580

   دوستاى عزيز كه عشق پرستارى دارن
   بعد دوسال كار كردن متوجه ميشن پرستارى دربيمارستان يعنى بيگارى نوين

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:44

   کد دیدگاه : 888634

   سلام من سوپروایزر آموزشی یک مرکز دانشگاهی می باشم .از مسئولین این سایت تقاضا دارم در صورتی که می خواهید افراد را باشرح وظایف پرستار آشنا سازید از یک منیع موثق مانند سایت وزارت بهداشت استفاده نمائید نه از ذهن و تصورات و برداشت خود. با تشکر

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...