اطلاعات بیشتر

معرفی شغل بانکداری
(متصدی امور بانکی یا تحویلدار)
جهت مشاهده آگهی استخدام بانک ملت در سال ۹۴ اینجا کلیک نمایید

شغل بانکداری

ایران استخدام: سایت ایران استخدام در این صفحه اطلاعات مفیدی در رابطه با “معرفیشغل بانکداری (متصدی امور بانکی یا تحویلدار)” خدمت آن دسته از عزیزان علامند به این شغل ارائه نموده است، امید است مورد پسند شما واقع شود.
توجه! کاربران گرامی، مجموعه مباحث آشنایی با رشته های شغلی و تحصیلی در سایت ایران استخدام جهت آشنایی کلی با مباحث کلی و پیرامون هر رشته شغلی و یا تحصیلی توسط گروه نویسندگان ایران استخدام تهیه، تنظیم و ارسال میگردند. به خاطر داشته باشیم که وظایف شغلی و شرایط احراز و تعاریف مختلف به کار برده شده در این مباحث میتواند به صورت نسبی از سازمانی به سازمان دیگر و از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.


کارمند بانک که به آن متصدی امور بانکی یا تحویلدار نیز گفته می شود، از افراد اصلی هر شعبه محسوب می شود که ارتباط دائم و مستقیم با مشتریان بانک دارد. به عبارتی معمولا وقتی مشتری وارد بانک می شود، اولین فردی که با او برخورد دارد کارمند بانک است.

بانک یک سازمان اقتصادی است که وظایفی از جمله تهیه و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارز، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان و… را بر عهده دارد. به عبارتی بانکداری فراهم کردن شرایط و امکاناتی است که به مشتریان اجازه می دهد با استفاده از آنها انواع عملیات بانکی خود را انجام دهند.

مشتریان به دلایل مختلف از جمله تحویل یا دریافت پول، ارز یا اوراق بهادار، گرفتن اطلاعات در مورد انواع حساب ها، تسهیلات و سایر خدمات مالی بانک و… به بانک مراجعه می کنند. فردی که مسئول ارائه بیشتر این خدمات می باشد، کارمند بانک است.

شغل کارمند بانک یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای بسیاری از افراد در کشور می باشد. این شغل مزایا و معایبی دارد که توجه به آنها برای علاقمندان به شغل کارمندی بانک لازم و ضروری است. کارمند بانک یک شغل بسیار یکنواخت داشته و تقریبا هر روز کارهای یکسان و مشابهی را انجام می دهد. او باید در کار خود تمرکز و دقت زیادی داشته باشد تا دچار اشتباهات بانکی و مالی نشود. چون کارمند بانک مرتب با مشتریان سر و کار دارد و به منزله ابزار اصلی تبلیغاتی هر بانک محسوب می شود، باید از روابط عمومی و اخلاق مناسبی برخوردار باشد. او باید تا حدی با مباحث روانشناسی ارتباطی آشنا بوده و بتواند عکس العمل های مناسب به خصوص در شرایط خاص نشان دهد.

در سیستم بانکی همیشه حق با مشتری است. بنابراین کارمند بانک باید بسیار در گفتار و رفتارش محتاط بوده و نهایت احترام را به مشتری بگذارد. در صورت بروز مشکل یا اعتراضی از سوی مشتری نیز باید آرامش خود را حفظ کرده و شرایط را به خوبی مدیریت کند. در واقع داشتن صبر و تحمل زیاد لازمه اصلی این شغل به حساب می آید.

از مزایای شغل کارمند بانک می توان به امنیت شغلی نسبی، ارتقای شغلی و مزایای تسهیلات آن نام برد. در بانک های کشور به خصوص بانک های خصوصی شرایط برای ارتقای شغلی از تحویلداری به سرپرست ارشد، معاونت و ریاست شعبه مناسب است که این روند ارتقاء در بانک های تازه تاسیس کوتاه تر و سریع تر است. معمولا بانک های خصوصی تازه تاسیس برای رده های ارشد و مدیریتی شعبه در ابتدا از افراد با سابقه و بازنشسته بانک های دولتی استفاده کرده و در سال های نخست به مرور آنها را با کارمندان با سابقه خود جایگزین می کنند. کارمند بانک همچنین هر چند سال یکبار می تواند از وام ها کمک بهره برای خرید خودرو، مسکن و … استفاده کند که این یکی از مهم ترین و جذاب ترین مزایای این شغل است.

ساعت کاری بانک ها و موسسات مالی معمولا از 8 صبح تا حدود 4 بعد از ظهر است. البته کارمندان بانک صبح ها برای آماده به کار شدن زودتر آمده و عصرها به علت بستن حساب ها دیرتر می روند. در بسیاری موارد ساعات کاری بانک های خصوصی نسبت به بانک های دولتی کمی بیشتر است. در برخی از ایام تعطیل مانند تعطیلات نوروز، کارمندان بانک به صورت نوبتی باید سر کار خود حاضر باشند.

وظایف کارمند بانک

 • مطالعه دستورالعمل ها و بخش نامه های بانک – کارمند بانک باید به طور مرتب آخرین دستورالعمل ها و بخش نامه های بانک را مطالعه کرده و از آنها اطلاع داشته باشد تا در کار خود از آنها استفاده کند.
 • داشتن برخورد مناسب با مشتریان، درک نیازشان، پاسخگویی به سوالات و ارائه اطلاعات مفید به آنها
 • تحویل فرم های لازم به مشتری از جمله فرم های افتتاح حساب، فرم های واریز و برداشت وجه و…و دادن توضیحات کافی در صورت نیاز
 • کنترل فرم های تکمیل شده، رفع نقص های آنها، تطبیق امضا و احراز هویت مشتریان
 • تشکیل پرونده برای مشتریان بخش تسهیلات
 • انجام  کلیه عملیات بانکی مورد نظر مشتریان به کمک سیستم های بانکی
 • دریافت و پرداخت پول نقد، ارز، چک و اوراق بهادار
 • افتتاح یا بستن حساب های بانکی بنا به درخواست مشتریان
 • پاسخگو بودن به سرپرست ارشد، معاون و رئیس شعبه
 • کنترل گردش مالی صندوق خود در پایان روز کاری
 • کنترل اسناد مالی روزانه و ارائه آنها به بایگانی
 • شرکت در دوره های آموزشی که هر چند وقت یکبار بنا به نیاز توسط بانک برگزار می شود

دانش ها و مهارت های موردنیاز  کارمند بانک

 • مهارت های ارتباطی خوب – از آنجا که کارمند بانک به طور مرتب با مشتریان بانک سرو کار دارد، باید ضمن حفظ احترام آنها بتواند ارتباط خوب و مناسبی برقرار کرده و نیازهای آنها را به درستی تشخیص دهد.
 • دقت و تمرکز – وظایف کارمند بانک بسیار حساس است. اگر دقت و تمرکز کافی نداشته باشد، کوچکترین اشتباه می تواند منجر به کسری صندوق حتی در مبالغ زیاد، برداشت یا واریز پول به حساب فرد دیگری غیر از صاحب حساب اصلی، عدم احراز هویت صحیح مشتری و متعاقب آن شاید برداشت غیر مجاز پول از حساب و… بشود.
 • آگاهی از قوانین مالی و بانکی – کارمند بانک باید با جدید ترین قوانین و دستورالعمل های بانکی و مالی آشنا بوده و به روز باشد تا به خوبی از آنها در کار خود استفاده کند.
 • مهارت ریاضیات و محاسبه – یکی از ارکان اصلی شغل کارمند بانک، محاسبه است. البته بیشتر محاسبات در سیستم های کامپیوتری بانکی انجام می گیرد ولی هنوز در بسیاری مواقع لازم است کارمند بانک با سرعت عمل خوبی یکسری محاسبات انجام دهد.
 • همکاری و هماهنگی با سایر کارکنان – در طول یک روز کاری در بانک، همه کارمندان بانک و مسئولان شعبه با هم در ارتباط بوده و همکاری می کنند. به عنوان مثال تایید بسیاری از اسناد و مدارک باید توسط معاون یا رئیس بانک انجام شود و یا اینکه کارمندان بانک باید وجوه مورد نیاز خود را از رئیس صندوق دریافت کنند.
 • مهارت کار با کامپیوتر و آشنایی با فناوری اطلاعات – امروزه کلیه سیستم های بانکی مکانیزه شده و بانکداری الکترونیکی بسیار رایج شده است. بنابراین کارمند بانک باید مهارت کافی در استفاده از کامپیوتر داشته و با آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات در حوزه بانکی آشنا باشد.

 تحصیلات مورد نیاز و نحوه ورود به شغل

در کشور ما در بسیاری از مشاغل از افراد با تخصص مرتبط استفاده نمی شود که این خود نقطه ضعف بزرگی برای بازارکار ما محسوب می شود. گاهی نیز سازمان ها و شرکت ها برای یک شغل افرادی با مدارک تحصیلی عالی استخدام می کنند، در صورتی که واقعا نیاز نیست. کارمند بانک از جمله مشاغلی است که فردی با حداکثر مدرک لیسانس به راحتی می تواند در آن موفق باشد.

به طور کلی بانک ها و موسسات مالی کشور از بین فارغ التحصیلان رشته های زیر برای شغل کارمند بانک استخدام می کنند :

 • مدیریت امور بانکی
 • مدیریت ( معمولا به جز گرایش های هتلداری، جهانگردی)
 • حسابداری
 • علوم اقتصادی
 • آمار
 • ریاضی
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • زبان انگلیسی (برای شعب ارزی)

فارغ التحصیلان رشته های فوق پس از شرکت در آزمون ورودی بانک ها و موسسات مالی و قبولی در آنها، باید در مصاحبه و گزینش شرکت کنند. در فرآیند مصاحبه سوالاتی مختلفی در مورد اطلاعات عمومی، اطلاعات تخصصی، اطلاعات فردی و شخصیتی، سوابق تحصیلی و سوابق قضایی فرد پرسیده می شود. در واقع متقاضی از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت قبولی در مصاحبه، معمولا متقاضیان باید در یکسری دوره های آموزشی و کارآموزی مرتبط که توسط بانک یا موسسه مالی برگزار می شود، شرکت کنند تا برای کار در شعبه آماده شوند.

فرصت های شغلی و بازار کار کارمند بانک

افراد علاقمند و واجد شرایط شغل کارمند بانک می توانند در همه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی کشور مشغول به کار شوند.

بانک ها و موسسات مالی آگهی های استخدام خود را در سایت خود، سایت های کاریابی و استخدامی، روزنامه و… منتشر می کنند که افراد متقاضی با مراجعه مداوم به این بخش ها می توانند از آخرین اطلاعات استخدامی بانک ها اطلاع یابند.

در خصوص میزان استخدام کارمند بانک در کشور آمار دقیقی در دسترس نمی باشد. در بانک های دولتی تعداد استخدام ها بسیار کاهش یافته است زیرا بسیاری از خدمات بانکی الکترونیکی شده است و همچنین مطابق با سیاست های خصوصی سازی کشور، بانک دولتی جدیدی افتتاح نشده و نخواهد شد. بنابراین روند استخدام در بانک های دولتی به شدت رو به کاهش است. اما در حوزه بانک های خصوصی شرایط کمی متفاوت است. علیرغم الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات، به دلیل خصوصی و رقابتی شدن فضای حاکم بین بانک ها و موسسات مالی، هر چند وقت یکبار شاهد تاسیس بانک یا موسسه مالی خصوصی جدیدی هستیم. این نشان از این دارد که روند استخدام کارمند بانک در این بخش در چند سال آینده رو به افزایش است.

البته انتظار می رود در چندین سال بعد که مطمئنا تکنولوژی پیشرفت های زیادتری خواهد کرد، عمده خدمات مالی و بانکی به صورت غیر حضوری قابل انجام خواهد بود. از طرفی بازار مالی و بانکی کشور هم از نظر تعداد بانک ها و موسسات مالی تاسیس شده به حالت اشباع خواهد رسید. بنابراین در آن زمان میزان استخدام نیروی کار در این بخش روند کاهشی پیدا خواهد کرد.

وضعیت استخدام این شغل در برخی از کشورهای جهان به شرح زیر است :

استرالیا – میزان استخدام کارمند بانک در 5 سال گذشته  رشد منفی3 درصد داشته و روند کاهشی در آینده برای آن پیش بینی شده است.

درآمد کارمند بانک

آمار درست و مشخصی از حقوق کارمند بانک در ایران در دسترس نمی باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که حقوق و درآمد آنها تفاوت زیادی با کارمندان سایر سازمان ها و شرکت ها ندارد. البته در بانک های خصوصی حقوق و دریافتی ها از بانک های دولتی بیشتر است. تفاوت اصلی کارمند بانک با کارمندان سایر بخش ها در میزان تسهیلات کم بهره ای است که هر چند سال یکبار دریافت می کنند.

درآمد کارمند بانک در برخی از کشورهای جهان به شرح زیر است :

آمریکا – مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، درآمد سالانه کارمند بانک در آمریکا 25.100 دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالیانه کارمند بانک  47.100 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

 و در انتها:

شغل کارمند بانک

برای انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

گردآوری توسط گروه نویسندگان ایران استخداماگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ش ازمریوان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:53

  کد دیدگاه : 1033683

  سلام لیسانس حسابداری دارم کارت معافیت غیر پزشکی دارم دوست دارم توبانک استخدام بشم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : الناز

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:03

  کد دیدگاه : 1020172

  من لیسانس فناوری اطلاعاتم یه سالم هست که درسم تموم شده و سابقه ی کار در قسمت مدیر فروش و حسابداری هم دارم اما میخوام کارمند بانک بشم باید چیکار کنم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ش ق

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:22

  کد دیدگاه : 1015006

  سلام من لیسانس حسابداری دارم باید چکار کنم تا بتونم تو بانک کار کنم سابقه کاری هم ندارم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مسعود

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:44

  کد دیدگاه : 1002491

  سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد حسابداری هستم تا اردیبهشت ماه دفاع میکنم و با معدل 17 یا 18 فارغ التحصیل میشم …
  می خواستم بدونم که میتونم دوران خدمت رو به صورت امریه در بانک بگذرونم؟ بانک قوامین ، انصار و مهر اقتصاد اگه اشتباه نکنم متعلق به نیروهای مسلح هست…
  پیشاپیش ممنون از پاسختون .

  پاسخ دهید
 • نویسنده : فاطمه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:06

  کد دیدگاه : 990685

  س من خیلی.دوس دارم تو بانک کار کنم میشه بگین ازموناش کی هست؟؟اگمیشه کمکم کنین واقعا علاقه دارم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهسا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:36

  کد دیدگاه : 970871

  سلام من درحال تحصیل دررشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم آیارشته من به کارای بانکی میخوره ؟!عاشق کارتوبانک هستم هدفم هم همینه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 01:06

   کد دیدگاه : 986809

   با سلام
   من یک کارمند بانکم
   هر روز آرزومه از بانک بزنم بیرون
   والا

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:42

  کد دیدگاه : 967604

  با سلام لطف كنيد سايت به اين خوبي رو خوبتركنيد يه كم مويي رگي تر باشه بهتره هر رشته رو تفكيك كنيد بابا يه ساعت ميخونيم اخرش رشته ما رو نميخان خداوكيل درست كنيد

  پاسخ دهید
  • نویسنده : admin

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:10

   کد دیدگاه : 967673

   تشکر از پیشنهاد شما دوست عزیز. مورد بیان شده جهت بررسی به گروه مدیریتی سایت منتقل شد

   پاسخ دهید
 • نویسنده : آرزو زحمتکش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:27

  کد دیدگاه : 958844

  سلام عرض ادب دارم خیلی ممنون از مطالبتون خیلی تاثیر
  گذار بود من ترم ۳رشته حسابداری کاردانی هستم و خیلی مشتاقم در بانک کار کنم صندوق دارم بودم طی مدت ولی خیلی دوست دارم در بانک شرو به کار کنم چگونه میتوانم به آرزوم واقعا برسم الانم بیکارم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : آرزو زحمتکش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:23

  کد دیدگاه : 958836

  کاردانی حسابداری هستم خیلی مشتاقم برای کار

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:21

   کد دیدگاه : 985982

   سلام….منم رشته ی حسابداری ترم چهار کاردانی هستم.به نظرم میتونیم با همکاریه هم یه کار خوب راه ….محسنیان

   پاسخ دهید
 • نویسنده : محسن

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:37

  کد دیدگاه : 955525

  با عرض سلام و ادب
  ضمن تشکر به خاطر مطلب عالی که گذاشتین
  من دانشجوی ترم 5اقتصادم و دوست دارم کارمند بانک بشم اما بعضیا میگن اولویت با رشته ی حسابداریه حالا موندم تغییر رشته بدم یا همین رو ادامه بدم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بیچاره

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 07:03

  کد دیدگاه : 953255

  با سلام
  اقا بی تعارف بگم اون بدبختایی که معدل زیر 14 (13،62 )لیسانس بانکداری خیره سرشون گرفتن با صدتا امید، زن دارن، دوتا بچه خردسال دارن خونه ندارن ،شغل فعلا براشون تعریف نشده،متولد67 هستن،استان س و ب،
  خو سابقه کارم ندارن،از ویزیتوری تا مسافر کشی راه بجایی ندارن فک کنم اخرش … بگذریم، شما که سوادتون خوبه و دستتون تو کاره خیر،شما که پایه تختم که مهمان ماه عسل علیخانی هستین البته با نگاه مهربونتون، ماده تبصره ای،،، نسخه ای واس ما بلاتکلفا ندارین،داغونیم تو چی می فهمی از دلامون. .. . حداقل ادرس یه روان پزشک خوبو که داری،
  موندم چطور هر بار ازمون تعداد افراد کمتر نمیشه چرا بیکارا دوس دارن همش تو ازمون شرکت کنن،چرا اولویت معدل کم نمیشه چرا پس

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 20:58

  کد دیدگاه : 939719

  دیدگاه ما امسال از بانک این نبود که بخاطر تخلف تعدادی اندک از مسئولین یک ارگان کارمندهای ظعیف هر روز بدبختر دارند می شوند که خود باعث این می شود که عدهای از کارمندان بدبخت علیرغم میل باطنی و حتی ترس از خدا از بین رفتن ابرو خود ناچار شوند که برای شرمنده نشدن پیش زن و بچه خود دست به کارهای ناشایست بزنند به امید روزی که وضعشان خوب شد بتوانند از شرمندگی خدا در ایند امسال ما امار داریم که در بعضی استانها فقر اینقدر به کارمندان بانکها قشار اورده که حتی ما شاهد طلاق عده ای انگشت شمار در بین خانواده ها شده است این درست نیست

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سلام

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:01

   کد دیدگاه : 1022706

   باسلام برادر در شهر واستان ماکه همه کارمندان بانک میلیاردرند

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ب

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:51

  کد دیدگاه : 930110

  سلام من شنیده بودم اگه معدل دانشگاه 17باشه بدون ازمون استخدام میکنن ایا درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا اگه میدونین بگین

  پاسخ دهید
 • نویسنده : د

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:50

  کد دیدگاه : 930107

  سلام من شنیده بودم اگه معدل دانشگاه 17باشه بدون ازمون استخدام میکنن ایا درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا اگه میدونین بگین

  پاسخ دهید
  • نویسنده : رضا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:52

   کد دیدگاه : 935355

   سلام درصورتی که تخصص کافی داشته باشید بانک سامان و پاسارگاد و خاور میانه فعلا اینگونه است.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:45

  کد دیدگاه : 921045

  سلام خیلی دوس دارم کارمند بانک باشم لیسانس کامپیوتر دارم …

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 11:07

   کد دیدگاه : 930892

   به امید خداانشاالله

   پاسخ دهید
 • نویسنده : تارا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:26

  کد دیدگاه : 916708

  سلام من فوق لیسانس ریاضی مالی دارم وخیلی دوس دارم تو یه بانک مشغول به کاربشم.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:37

   کد دیدگاه : 1007215

   سلام میتوانین یک شغل دیگر هم باشید البته یک حسابدار باید باشی بعد میتوانی کارمند بانک باشید

   پاسخ دهید
 • نویسنده : علیرضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:53

  کد دیدگاه : 915854

  بانک کاریه که من علاقه زیاد دارم.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : حسام

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:44

  کد دیدگاه : 889277

  علاقه زیاد دارم دربانگ کار کنم مدرک فوق دیپلم کامپیوتر گرافیک هستم موبایل

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:48

   کد دیدگاه : 890758

   سلام
   کار بانک کار خوبیه ولی خیلی تکراریه

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 13:11

    کد دیدگاه : 990691

    س آزمون استخدامی کی هستش؟؟؟

    پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:54

  کد دیدگاه : 866744

  فوری رفتین حقوق کشورهای دیگروگذاشتین که مااعتراض نکنیم واقعاکه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : صادقی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:07

  کد دیدگاه : 848397

  با سلام لطفا تاریخ ازمون ادواری برا استخدامی بانک رو بذارید ممنون

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...