جزئیات بیشتر در مورد خبر

راه اندازی سامانه جامع روابط کار در کل کشور

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار جزئیات مربوط به قراردادهای کار اینجا کلیک نمایید


خبر 28 مرداد 98: آغاز ساماندهی قراردادهای موقت نیروی کار

معاون امور روابط کار وزیر کار با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه جامع روابط کار در کل کشور در مراحل نهایی قرار دارد، از عزم جدی برای ساماندهی قراردادهای کار و افزایش امنیت شغلی خبرداد.

حاتم شاکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت سامانه جامع روابط کار و ساماندهی قراردادهای نیروی کار اظهار داشت: ما در راستای دولت الکترونیک در جهت الکترونیکی کردن خدمات وزارت کار و تامین اجتماعی گامی جدی در وزارتخانه برداشته‌ایم که هم در سرعت بخشیدن و هم در تسهیل امور تاثیر قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه بعد از راه اندازی رسمی سامانه جامع روابط کار، کارگران و کارفرمایان «فقط برای یکبار» باید به دفاتر پیشخوان برای احراز هویت مراجعه کنند، گفت: در غیر اینصورت امکان ارائه خدمات خدمات الکترونیک به کارگران و کارفرمایان فاقد کدرهگیری وجود ندارد.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه سامانه جامع روابط کار در حال حاضر در تهران و اردبیل به صورت آزمایشی راه اندازی شده است، از عملیاتی شدن آن در سایر استان ها به تدریج خبرداد و افزود: بعد از تکمیل فرایند تجهیز زیرساخت ها در هر استان و اعلام فراخوان عمومی کارگران و کارفرمایان پس از مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت کدرهگیری می توانند از خدمات مهم روابط کار از جمله طرح شکایت به صورت الکترونیکی بهره مند شوند و نیازی به مراجعه حضوری به ادارات کار نیست.

معاون وزیر کار تاکید کرد: سامانه جامع روابط کار ۳۲ زیرسامانه دارد که در فاز نخست چند زیرسامانه مهم از جمله طرح الکترونیکی دادخواست و ثبت الکترونیکی قراردادهای نیروی کار عملیاتی می شوند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت راه اندازی سامانه جامع روابط کار گفت: زیرساخت های فنی این پروژه در حال تجهیز است؛ ضمن اینکه سرور سامانه به دلیل حفظ امنیت اطلاعات کاربران در وزارت کار نصب شده و اجازه تجهیز و راه اندازی سرور در خارج از وزارتخانه داده نشده است.

شاکرمی با بیان اینکه کمک و همراهی جامعه کارگری و کارفرمایی برای مراجعه به دفاتر پیشخوان پس از اعلام فراخوان در استان بسیار در پیشرفت اجرای الکترونیکی کردن خدمات مهم است، گفت: یکی از موضوعات و مسائل امروز جامعه کارگری ترویج قراردادهای سفید است که با استقرار این سامانه تقریبا موضوع انعقاد قراردادهای سفید با کارگران برچیده می شود یا حداقل به صورت چشمگیر این قراردادها کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه یکی از زیرسامانه های سامانه جامع روابط کار در حوزه «ثبت قراردادهای کار» است، افزود: با توجه به دغدغه جامعه کارگری در حوزه انعقاد قراردادهای موقت با نیروی کار، راه اندازی این سامانه باعث نظارت و پایش قراردادهای کار دائم و موقت و در نهایت سیاست گذاری برای افزایش امنیت شغلی کارگران خواهد شد.

معاون وزیر کار در پاسخ به این سوال که از سال گذشته راه اندازی این سامانه در دستور کار قرار گرفت اما هیچگاه به نتیجه نرسید، گفت: مقدمات راه اندازی این سامانه در آن زمان فراهم شده بود اما اکنون به مرحله اجرا رسیده است و به تدریج در استان های مختلف رونمایی می شود.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : mehrdad shabani

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:22

  کد دیدگاه : 2514873

  بنده به مدت دو سال نیروی پیمانکار دانشگاه آزاد هستم در بخش خدماتی هستم امکان اینکه از نیروی پیمانکاری به نیروی قراردادی بشیم هست لطفا جواب بدین

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...