جزئیات بیشتر در مورد خبر

پذیرش 560 نفر در فرایند گزینش دانشگاه فرهنگیان چهار محال و بختیاری

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدامی دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 9 شهریور 97: آغاز فرآیند مصاحبه و گزینش داوطلبان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری از آغاز فرآیند مصاحبه‌های تخصصی و گزینش داوطلبان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

تیمور نظری‌فرد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: روند پذیرش پذیرفته‌شدگان دو برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از اول شهریور ماه آغاز و تا سوم همین ماه در مرکز آموزش عالی شهید رجایی فرخشهر انجام شد.

وی افزود: از چهارم شهریور ماه تا پایان هفته جاری نیز فرآیند مصاحبه‌های تخصصی و گزینش داوطلبان برای براداران در مرکز آموزش عالی شهید رجایی فرخشهر و برای خواهران در پردیس شهید باهنر شهرکرد انجام می‌شود.

نظری‌فرد با بیان اینکه طی این فرآیند ۵۶۰ نفر از واجدین شرایط پذیرش شدند که ۲۹۰ نفر آقا و ۲۷۰ خانم هستند، تصریح کرد: پس از ارسال نمرات مصاحبه به سازمان سنجش، ۵۰ درصد آنان پذیرفته خواهند شد و در مقطع کارشناسی پیوسته در رشته‌های زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، علوم اجتماعی، جغرافیا، ادبیات عرب، الهیات و معارف اسلامی، آموزش ابتدایی رشته‌های گروه هنر و تربیت بدنی مشغول تحصیل می‌شوند.

وی اضافه کرد: ۹ تیم چهار نفره مصاحبه تخصصی و ۱۲ تیم مصاحبه گزینش، فرآیند مصاحبه را انجام می‌دهند.

نظری‌فر با اشاره به افزایش چهار برابری دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور، تاکید کرد: فضای آموزشی لازم برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در استان پیش‌بینی شده و با ورود دانشجویان در سال تحصیلی ۹۷، ۱۰۰ درصد ظرفیت فضای آموزشی تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان به عنوان اصلی‌ترین دستگاه در امر تربیت نیروی انسانی محسوب می‌شود، ادامه داد: برآورد می‌شود که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی بتواند بخشی از نیاز نیروی انسانی آموزش و پرورش را تامین کند.

نظری‌فرد در ادامه گفت: دانشگاه فرهنگیان می‌تواند در صورت افزایش فضای فیزیکی و کادر نیروی انسانی و هیأت علمی، ۱۰۰ درصد نیاز نیروی انسانی آموزش و پرورش را تامین کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری گفت: افرادی که برای سال تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی پذیرش می‌شوند و دانشجویانی که از سال‌های ۹۴ تا ۹۷ وارد دانشگاه فرهنگیان شدند، تا چند سال آینده به طور متوسط حدود ۸۰۰ نیروی انسانی هستند که وارد بدنه آموزش و پرورش استان خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از شکل‌گیری دانشگاه فرهنگیان در استان از سال ۹۱، حدود ۸۵۰ نیروی انسانی جدید وارد آموزش و پرورش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...