جزئیات بیشتر در مورد خبر

 افزایش حقوق فرهنگیان با اعتبار 2000 میلیارد تومانی

جهت ورود به صفحه اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 98: آیا حقوق همه معلمان در طرح رتبه ‌بندی 400 تا 600 هزار تومان افزایش می ‌یابد؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه چگونه طبق گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حقوق همه معلمان اضافه می‌شود؟ گفت: نگاه ما توزیع یکسان پول بین معلمان نیست؛ آن چیزی هم که گفته شده در مجموع و به طور کلی بیان شده، نه اینکه برای تک تک معلم‌ها این اتفاق بیافتد. در مجموع یک افزایشی صورت می‌گیرد؛ ولی برای کسانی که صاحب امتیاز و صلاحیت‌ها هستند.

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با ایسنا، توضیحاتی درباره رتبه بندی فرهنگیان و افزایش ۱۰ درصدی بودجه آن ارائه و اظهار کرد: ۱۸۰۰ میلیارد تومان از بودجه رتبه‌بندی ابلاغ شده بود و سازمان برنامه اعلام کرد ۱۰ درصد دیگر هم تخصیص می‌دهند که به همان ۲۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید. در واقع این ۲۰۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شده ولی هنوز تخصیص نیافته است.

وی افزود: طرح را در کمیسیون اجتماعی دولت دنبال و تلاش می‌کنیم تا بتوانیم آن را به جریان بیاندازیم و مصوبه را از دولت گرفته و احکام را اجرایی کنیم.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در سال ۹۴ دولت مصوبه‌ای را گذراند و اجازه رتبه‌بندی حرفه‌ای را داد. پولی که در سال‌های ۹۴ و ۹۵ گرفتیم به ۵۰۰۰ میلیارد تومان رسید و با افزایش‌های سنواتی بعدی تا ۹۸ به ۷۰۰۰ میلیاردتومان رسیده که اگر این ۲۰۰۰ میلیارد هم اضافه شود برای رتبه بندی ۹۰۰۰ میلیارد تومان بودجه داریم.

الهیار ادامه داد: مصوبه‌ای که از دولت خواهیم گرفت نحوه کار ما را مشخص می‌کند. فرهنگیان در گروه‌های حرفه‌ای طبقه بندی می‌شوند. رتبه بندی فرایند علمی است و اصلا هدف افزایش حقوق ندارد گرچه یکی از کارکردهای آن افزایش حقوق است. هدف اصلی رتبه بندی ارتقای کیفیت و رسیدن به این نقطه است که یک معلم برای کسب به مشوق‌ها یکسری صلاحیت‌ها و ویژگی‌هایی را در خود ایجاد کند و مکانیزم‌های خودتنظیمی داشه باشد. این امر موجب افزایش مشارکت فعال در فرایند آموزش شده و از این طریق هم کیفیت کار افزایش می‌یابد و هم نحوه مدیریت منابع انسانی تسهیل می‌شود. معلم در قبال این عملکرد به یکسری مشوق‌های مادی و غیرمادی دست می‌یابد که افزایش حقوق از آن جمله است.

وی با بیان اینکه مطالعات مربوط از مدت‌ها قبل شروع شده و معلمان بر اساس ارزیابی شرایط موجود در گروه‌هایی قرار می گیرند گفت: همه معلمان در گروه اول قرار می‌گیرند اما برای رفتن به گروه دوم تا چهارم باید شرایط لازم را کسب کنند. رتبه بندی همانند فرایند جذب هیئت علمی در دانشگاه و ارتقاء به استادیاری و دانشیاری است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه به این ترتیب آیا همه فرهنگیان شامل رتبه بندی می‌شوند؟ گفت: ما پایه را روی چیزی که الان هست می‌گذاریم؛ اما معلمان باید برای افزایش، شرایط لازم را داشته باشند تا بتوانند پول بیشتری را دریافت کنند. به عبارت دیگر پایه را روی سال ۹۴ می‌گذاریم و برای رتبه بندی جدید با توجه به شرایطی که فرهنگیان کسب می‌کنند که قطعا باید همینطور باشد؛ بودجه را توزیع و کمک می‌کنیم شرایط ارتقا را کسب کنند و از این پول هم بیشتر بهره مند شوند. قطعا نمی‌خواهیم با نگاه معیشتی و صرفا افزایش حقوق به موضوع نگاه کنیم. خود فرهنگیان هم باید کمک کنند تا رتبه بندی وارد فرایند علمی شود و اولین زمینه مدیریت علمی منابع انسانی را شکل دهیم.

الهیار درباره ضرورت تصویب این طرح در مجلس اظهار کرد: قرار بر این شده با توجه به اختیارات دولت، رتبه بندی را در دولت مصوب و برای اول مهر اجرا کنیم. اگر نمایندگان ملاحظه‌ای داشتند به دولت اعلام کنند تا دولت تصمیم بعدی خودش را بگیرد؛ اگر هم مشکلی نداشت همان مصوبه مبنای کار بشود و طبق آن حرکت کنیم. در این مدت کار را روی یکسری اصول علمی پیش بردیم که تصور می‌کنم نظر نمایندگان را هم تامین می‌کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا در این زمان اندک باقی مانده به اول مهر فرصت تصویب و اجرا وجود دارد؟ عنوان کرد: باید صبر کنیم دستورالعمل برسد؛ اگر فرآیند تصویب شروع شود تا قبل از ۲۰ شهریور هم می‌توانیم دستورالعمل را ابلاغ کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درپاسخ به اینکه چگونه طبق گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حقوق همه معلمان اضافه می‌شود؟ اظهار کرد: نگاه ما توزیع یکسان پول بین معلمان نیست؛ آن چیزی هم که گفته شده در مجموع و به طور کلی، بیان شده نه اینکه برای تک تک معلم ها این اتفاق بیافتد. در مجموع یک افزایشی صورت می‌گیرد؛ ولی برای کسانی که صاحب امتیاز و صلاحیت‌ها هستند.

الهیار افزود: به صراحت بگویم نه در دولت و آموزش و پرورش و نه نمایندگان مجلس هیچ نگاه معیشتی نسبت به رتبه بندی نداریم. رتبه بندی فرهنگیان را بر اساس شرایط عمومی و اختصاصی شان رتبه بندی کردیم. در شرایط عمومی مواردی چون سابقه، تجربه، مدرک تحصیلی، نمره‌های ارزشیابی، میزان قبولی در کلاس و هر آنچه به عملکردشان برمی‌گردد لحاظ شده است. در شرایط اختصاصی هم فعالیت‌های علمی و حرفه‌ای، ‌ شرکت در همایش‌ها، تالیف کتاب و مقاله، اختراع، نوآوری و … پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: کار بسیار مبنایی انجام گرفته و طبق کار مشترکی با سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و کاملا با اصول علمی جلو می‌رویم که این امر قطعا مشارکت و همراهی فرهنگیان را می‌طلبد که ما را برای مدیریت علمی منابع در آموزش و پرورش کمک کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : رضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:35

  کد دیدگاه : 2525141

  اگه این مبلغ را به تعداد همکاران(حدود یک میلیون نفر) تقسیم کنیم به هر کدام حدود ۲ میلیون تومان می رسه .یعنی حدود۱۶۶ هزار تومان در ماه.درست میگم؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:16

  کد دیدگاه : 2507927

  اگه بخوان رتبه بندی رو فقط مختص افراد بالای۵ سال سابقه کنند. با این کار اوضاع خوبا ‌، خوبتر میشه و اوضاع بدا ، بدتر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ع

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:52

  کد دیدگاه : 2506496

  چرا طرح رتبه بندی شامل نیروی خدماتی نمیشه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : طاهره

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:27

   کد دیدگاه : 2556320

   چون نیروهای خدماتی موقع کار فقط جز اموزش و پرورش محسوب میشن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:59

  کد دیدگاه : 2505157

  بااحترام به همکاران با سابقه و موفق و دلسوز ولی معدود همکارانی 27- 28 سال سابقه دارند ولی مدیریت کلاس ندارند اونها خبره میشند بعد ما که 8 سال سابقه داریم حرفه ای با یه عالمه مقاله و کتاب و الگوی برتر و…. ما نه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهراب دادا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:28

  کد دیدگاه : 2494730

  خدا راشکر که من امسال بازنشسته می شم با این بجای اینکه باعث رشد و تعالی معلم شود رقابت های بجه گانه ابجاد می کند و معام ها برای ریافت نمره ارزشیابی با هم درگیر رقابت ها ی بچه گانه خواهند شد تعداد قبولی هم امتیاز مثبت دارد این مسيله هم مشکل ساز خواهد شد .

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:33

  کد دیدگاه : 2494057

  کاش از روز اول اسم رتبه بندی رو زبانها تمی افتاد بخدا دیگه دیوانه شدیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:29

  کد دیدگاه : 2493747

  حالا این طرح شامل همه معلما میشه یا فقط مختص با سابقه بالای ۵ است؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 03:11

   کد دیدگاه : 2494911

   این خبر از کجا شنیدی که سابقه زیر ۵سال شامل نمیشه فعلا هیچ خبری نیست خدا کند که اول مهر اجرا بشه بخشنامه نشده است معلوم نیست فقط حرف است

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:08

  کد دیدگاه : 2493695

  انشاالله حقوق کارکنان اموزش وپرورش ومخصوصا معلمان که همه دارای تحصیلات لیسانس وحتی بالاترهستند مثل دیگرادارات شود یک معلم طبق قانون کاروحتی بامزایای کمترحقوق نگیرد که واقعا درشان ومنزلت انها نیست .انشاالله تسهیلات وام وبیمه برای انها مانند دیگر کارکنان دیگرارگانها درنظر گرفته شود که الان هیچ تسهیلاتی برایشان درنظر گرفته نشده.امین یارب العالمین

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سعید ج

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:43

  کد دیدگاه : 2492237

  معلمی که اول مهر بازنشسته میشود را نیز اضاف کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:16

  کد دیدگاه : 2491795

  سایت شما هم که سانسورچی هست

  پاسخ دهید
 • نویسنده : hh

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:02

  کد دیدگاه : 2491650

  ایا شامل زیر پنج سال خدمت میشه؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 09:14

  کد دیدگاه : 2491256

  همه ادارات بدون این همه هیاهو و دردسر برای کارکنانشان سالانه افزایش حقوق و مزایای مختلفی ارائه می دهند ولی ما ..

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:44

  کد دیدگاه : 2491226

  سلام.
  قبلا گفته شد که به بودجه 2000 میلیاردی 10 درصد اضافه میشه. ولی الان میگن 1800 بوده که با اون ده درصد به 2000 میرسه.
  یکی از شرایط احراز رتبه بندی میزان قبولی در کلاس هست

  پاسخ دهید
 • نویسنده : نصرتی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:49

  کد دیدگاه : 2490846

  اجرابشه خوبه ولی دراین طرح حداقل مدارک خاک خورده معلمان اعمال بشه

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:14

   کد دیدگاه : 2571535

   کاش معلمین بالای 25 سال از تلاش و دوندگی برای رتبه بندی و دردسرهایش معاف باشند چون تجربه بالای آن ها خودش نشان دهنده رتبه فوق حرفه ای آنان هست وباید فضا برای آنان طوری باشد که فرصت در اختیار گذاشتن تجارب ارزشمندشان به همکاران زیر 25 سال را داشته باشند…

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...