جزئیات بیشتر در مورد خبر

جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون شوراهای حل اختلاف

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار میزان افزایش حقوق کارکنان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار حقوق کارمندان دولت اینجا کلیک نمایید


خبر 26 شهریور 97: آیا حقوق کارمندان شورای حل اختلاف افزایش می یابد؟

عضو کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون شوراهای حل اختلاف را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت،محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف نقش بسیار اساسی در حل مشکلات، رفع اختلافات و همچنین در کاهش ورودی پرونده‌ها به قوه قضائیه دارند، گفت: متاسفانه کارمندان شوراهای حل اختلاف هم از نظر دریافت حقوق و هم از نظر وضعیت کاری و استخدامی هنوز تعیین تکلیف نشدند.

وی افزود: کارمندان شوراهای حل اختلاف به دلیل وجود این مشکلات بار‌ها به دستگاه‌های مربوطه مراجعه کردند حتی نمایندگان برای رفع مشکلات آنها سؤال از وزیر دادگستری را مطرح کردند اما هنوز مشکلات آنها حل نشده است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: قانونی در مجلس مصوب شده بود که در‌آمد‌های شوراهای حل اختلاف به خزانه واریز شود و پس از آن برای پرداخت حقوق کارمندان شوراها اختصاص یابد که متاسفانه این قانون اجرا نشده است.

به گزارش تسنیم ، پورمختار با بیان اینکه جمعی از نمایندگان برای حل مشکلات آنها طرح اصلاح موادی از قانون شوراهای حل اختلاف را مطرح کردند، ادامه داد: هدف از تدوین این طرح این است که درآمد شوراهای حل اختلاف به جای واریز به خزانه در حسابی خاص در خزانه نگهداری شود، تا همه آن به حقوق و مزایای کارمندان این شوراها اختصاص یابد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس با تاکید بر اینکه بر اساس این طرح حقوق کارمندان شوراهای حل و اختلاف افزایش یابد، اظهار داشت: هدف ما این است تا دریافتی کارمندان شوراهای حل اختلاف بر اساس قانون وزارت کار باشد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه سن اغلب کارمندان بالا رفته و امکان استخدام آنها در جای دیگری وجود ندارد و از طرفی هم آنها در کار خود حرفه‌ای شدند، می‌توان از ظرفیت‌شان در قوه قضاییه استفاده کرد؛ لذا در این طرح تکلیفی برای دولت تعیین شده تا طی فرایندی وضعیت استخدامی آنها تعیین تکلیف کند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:15

  کد دیدگاه : 2268927

  خدایا کی حقوق شورا خوب میشه یعنی خسته شدیم از کار بدون حقوق

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سارا موسوی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:08

  کد دیدگاه : 2120182

  باسلام،،توروخدا ب دادما برسید..آخه با 100هزارتومان میشه چیکارکردبا این همه زحمتی ک ماداریم میکشیم..خواهش میکنم بابابخداپیرشدیم دیگه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : عفت بیات

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:58

  کد دیدگاه : 2045986

  باسلام منم عضو شورای حل اختلاف هستم حجم کاروزحمت زیاد وسنگین ولی دستمزدصدهزارتومان به خدا کارم راخیلی دوست دارم وبا همه وجودم به مردم خدمت میکنم تورا به خداحقوق ما راطبق قانون کار که تصویب کردیدپرداخت کنیدبه خداهمه ماخیلی خیلی محتاجیم دیگه پیرشدیم تاکی وضعیت ما باید بلاتکلیف بمونه خواهش میکنم به خاطرخدا مارا استخدام کنید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : محمد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:43

  کد دیدگاه : 1974128

  آقایان محترم در مجلس اگر تورم است ماشین – خانه – لباس – مسافرت از ما ساقط شده حداقل تدابیری اتخاذ کنید که حداقل بتوانیم نان خالی بر سر سفره هامون ببریم جواب زن و بچه هایمان را چی بدهیم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...