اطلاعات بیشتر

تغییر قانون کار به صلاح نیست

علی ربیعی اظهار کرد: در شرایطی که عرضه و تقاضای نیروی کار متناسب نیست، تغییر قانون کار به صلاح نخواهد بود.

وی از تشکیل کمیته مشترک دبیرخانه شورای عالی اشتغال و بانک مرکزی خبر داد و گفت: منابع صندوق توسعه ملی برای پروژه‌هایی که سقف مشخصی دارند به کمک خواهد آمد اما برای ایجاد اشتغال نباید منتظر کارهای بزرگ باشیم.

ربیعی با بیان این که به سمت حمایت از بنگاه‌های خرد و کوچک حرکت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: آثار اشتغالی خروج از رکود منفی ۵.۶ به سرعت قابل مشاهده نیست و در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه درباره انتخابات اخیر اتاق تعاون ایران،گفت: اتاق تعاون در گذشته دچار سیاست زدگی شده بود اما شعار ما باغبانی بدون مداخله است و انتخابات اخیر اتاق تعاون با حضور سه گرایش موجود در آن برگزار شده است.

وی درباره افزایش دستمزد سال آینده نیز گفت: افزایش دستمزد تابع شرایطی است که هم باید به وضع کارفرمایان و کارآفرینان وهم به کارگران نگاه کرد طبعا با اقداماتی که انجام گرفت امسال از ریزش ۲۳۰ هزار نیروی شاغل جلوگیری شد.

ربیعی با بیان اینکه به آرمان‌های کارگری خود وفادارم و می‌دانم که زندگی کارگری سخت است، اظهار کرد: امسال هم نظام سه جانبه گرایی را همچون سال گذشته دنبال می‌کنیم و امیدوارم تصمیم مناسبی در این باره اتخاذ شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی گفت: با جنجال کار را دنبال نمی‌کنیم نیازی به مصاحبه هر روز نیست. متهم پرونده از من شکایت کرده و می خواهد که من وارد ماجرا شوم، قوه قضاییه با عدالت پرونده را دنبال می کند، اصلاحات ساختاری تامین اجتماعی هم دنبال می شود.

وزیر کار دولت یازدهم با تاکید بر اینکه یک ریال هم از حق کارگران نخواهد گذشت تاکید کرد: همه باید کمک کنند تا تامین اجتماعی به محیط امن روانی خود برگردد.

به گفته ربیعی در تامین اجتماعی پرونده‌های ۱۲۳میلیارد تومانی و ۲۰۰ میلیارد تومانی وجود دارد که در حال پیگیری است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره نحوه ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی افزود: به طور هدفمند به همه یارانه می‌دهیم البته روی شناسایی دهکهای پایین استوار شده‌ایم و اگر قرار باشد یارانه جدیدی پرداخت شود به این دهک‌ها داده می شود.

ربیعی همچنین به بازگشایی انجمن صنفی روزنامه نگاران اشاره و اظهار کرد: موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران بوده‌ام و در حال حاضر به دنبال آن نیستم که انجمنی فعال شود که چند روز دیگر تعطیل شود.

وی افزود: اگر وفادارتر از دیگران نباشم به اندازه آنها دلسوز هستم و آرام این مسیر را دنبال می کنم.باید با مبانی حقوقی این کار را دنبال کرد و اطمینان می‌دهم که نتیجه خواهیم گرفت.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...