جزئیات بیشتر در مورد خبر

امروز آخرین فرصت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی سازمان تامین اجتماعی اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اخبار بیمه کارمندان و کارگران اینجا کلیک کنید


خبر 6 اردیبهشت 96: اتمام مهلت طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب (منبع:خبرگزاری ایسنا)

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهلت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب امروز ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، گفت: اگر کارفرمایانی بدهکار تاکنون برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی شان به شعب تامین اجتماعی مراجعه نکرده اند، فقط تا آخرین ساعت اداری امروز فرصت دارند.

به گزارش ایسنا، محمد حسن زدا با تبریک هفته کار و کارگر به تمامی  کارگران زحمتکش و ساعی کشور افزود: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب با هدف حمایت از کارگران و کارفرمایان اجرا شد.
وی ادامه داد: قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در رابطه با کارفرمایانی اجرا شد که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده اند.
زدا گفت: کارفرمایان قبل از ارائه درخواست استفاده از این طرح، ظرف ١٨ ماه باید ٤ ماه لیست حق بیمه را به موقع ارسال و پرداخت کرده باشند.
وی افزود: کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی تحت پوشش تامین اجتماعی  مشمول استفاده از این طرح هستند.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و به عبارتی در این حالت، کارفرمایان از صد درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.
زدا گفت: در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.
بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی گفت: کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨٥ درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت ٢٤ ماه از بخشودگی معادل ٧٥ درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ٦٠ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت ٣٦ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل ٥٠ درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...