جزئیات بیشتر در مورد خبر

اجرای طرح رونق تولید و توسعه اشتغال پایدار در شبستر

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید
جهت ورود به صفحه اخبار استخدام استانداری آذربایجان شرقی کلیک نمایید


خبر 9 اردیبهشت 96: اجرای روابط قانونی کارگر و کارفرما؛زمینه ساز توسعه سرمایه گذاری و اشتغال (منبع:خبرگزاری مهر)

شبستر – فرماندار شهرستان شبستر گفت: دقت در اجرای روابط قانونی کارگر و کارفرما و حفاظت و صیانت از این نیروی ارزشمند موجب بهره وری و توسعه سرمایه گذاری و اشتغال خواهد شدبه گزارش خبرنگار مهر،  در نشستی که شنبه به مناسبت هفته کارگر با حضور برخی مسئولان، تشکل های کارگری و کارفرمایی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شبستر صورت گرفت، مسائل و موضوعات مرتبط با این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اجرای روابط قانونی کارگر و کارفرما لازمه بهره وری و اشتغال بیشتر

فرماندار شهرستان شبستر در این نشست ضمن گرامیداشت روز جهانی کارگر گفت:  درسالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال “اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال” نامگذاری شده، رسیدن به اهداف تبیین شده رهبری تنها با همت و تلاش کارگران میسر خواهد شد.

منصور طالب پور تصریح کرد: کارگران موتور محرکه تولید، شریف ترین انسان های اجتماع و از دیدگاه اسلام بسیار محترم وارزشمند هستند، لذا کارگران یکی از شاخصه های توسعه بشمار می روند و انتظار می رود تولید کنندگان با ارزش دادن به این قشر از جامعه و تعامل و همکاری در تحقق منویات مقام معظم رهبری در تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی تلاش  کنند.

فرماندار شبستر خاطر نشان کرد: در فعالیت های اقتصادی، هر کس با بهره گیری از تفکر و خردورزی سعی دارد به نحوی شایسته، مسیر تکامل را پیموده و رشد کند که از بعد اسلام ارزشمند است.

وی تصریح کرد: کار کردن تنها خلاصی از فقر نیست؛ بلکه اشتغال به کار، بر عزت و شخصیّت هر فرد افزوده و او را در نظر خود و دیگران محترم می سازد لذا دقت لازم در روابط قانونی بین کارگر و کارفرما و حفاظت و صیانت از نیروی ارزشمند کار و کارفرما موجب بهره وری و توسعه سرمایه گذاری و اشتغال خواهد شد و موجب پیشگیری از بروز مشکلات فراروی صنعت و تولید که از اهداف راهبردی است خواهد شد.

رئیس کارگروه طرح رونق تولید و توسعه اشتغال پایدار شبستر به ماموریت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و افزود : با برنامه ریزی و ساز و کارهایی که دولت طراحی کرده است امیدواریم در سال ۹۶ بخش قابل توجهی از دغدغه های مردم به ویژه کارگران در بخش های مختلف مرتفع گردد.

طالب پور خاطر نشان کرد : اگر بخواهیم از وابستگی ها رهایی یابیم، و نیازهای مان را با اتکا به خود و حفظ استقلال و حیثیت ملی ودینی خود برآورده سازیم، باید طبق فرامین مقام معظم رهبری که در اوایل سال جاری ارائه فرمودند با عزم ملی و مدیرت جهادی، با گسترش دامنه کار و فعالیت علمی و پژوهشی و توسعه اقتصاد ملّی و البته با برنامه ریزی های اساسی و دراز مدت، راه پیشرفت کشور را برای خود و نسلهای آینده هموار سازیم.

شبستر رتبه سوم استانی در جذب نیروی کار را دارد

خدایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر نیز در این نشست با اشاره به عملکرد این اداره در سال ۹۵ گفت: با وجود ۱۹ هزار نفر کارگر مشمول قانون کار و کسب رتبه سوم استانی در جذب نیروی کار، ایجاد مجموعه فرهنگی ورزشی ویژه کارگران از ضروریات و مطالبات قشر کارگری است که امیدواریم با مساعدت مسئولان ذیربط محقق شود.

وی به توسعه اشتغال در بخش های مختلف در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت : وجود فعالیت های نمونه در بخش مختلف موجب الگو شدن برخی طرح ها شده و موفقیت ناشی از فرهنگ کار در این شهرستان باعث کاهش نرخ بیکاری نسبت به سایر شهرستان ها شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر در پایان به فعالیت ۵۰ تشکل کارگری و کارفرمایی وافزایش این تعداد در سال جاری به ۵۵، خاطر نشان کرد: در سال گذشته یازده دوره آموزشی با شرکت ۳۶۰ نفر با رویکرد سبک زندگی و آسیب های اجتماعی در واحد های تولیدی و خدماتی برگزار شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...