• بروزرسانی ۱۴۰۱/۰۲/۱۰
  • 0k نظر «نمایش»

اخبار آزمونهای نظام مهندسی سال ۱۴۰۱

اخبار آزمونهای نظام مهندسی سال ۱۴۰۱

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

اخبار آزمون نظام مهندسی

جهت ورود به صفحه جامع ثبت نام آزمون نظام مهندسی اینجا کلیک نمایید

انتشار کارت ورود به جلسه

خبر 25 اردیبهشت 1402: انتشار کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1402
بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان مجموعه آزمون‌های (تستی) نظام مهندسی اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ می‌رساند:
کارت شناسایی آزمون از ساعت ۱۷ روز یکشنبه مورخ 1402/02/24 بر روی سامانه آزمون‌ها ارائه می‌گردد. ضروری است هر یک از داوطلبان با وارد کردن مشخصات خود بر روی وبسایت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان یا سایت شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور، پرینت کارت شناسایی آزمون خود را تهیه نمایند.
در صورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شناسایی آزمون، داوطلب می‌بایست صرفاً در تاریخ 1402/02/27 با دردست داشتن پرینت کارت شناسایی آزمون و تصویر آن و برگه ثبت نام تایید شده جهت رفع مغایرت به آدرس‌های اعلام شده در لینک ورود به جلسه مراجعه نمایند.

کارت آزمون

دریافت کارت آزمون

خبر 12 اردیبهشت 1402: انتشار کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی معماری (طراحی) اردیبهشت 1402
به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون‌ ورود به حرفه رشته معماری (طراحی) مورخ 15 اردیبهشت 1402 می‌رساند:
کارت شناسایی آزمون از ساعت 11 روز سه‌شنبه مورخ 1402/02/12 بر روی سامانه آزمون‌ها ارائه می‌گردد. ضروری است هر یک از داوطلبان با وارد کردن مشخصات خود بر روی سامانه ثبت‌‎نام آزمون‌ها یا سایت شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور پرینت کارت شناسایی آزمون خود را تهیه نمایند.
در صورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شناسایی آزمون، داوطلب می‌بایست صرفاً در تاریخ 1402/02/14 با در دست داشتن پرینت کارت شناسایی آزمون و تصویر آن و برگه ثبت نام تایید شده جهت رفع مغایرت به آدرس‌های اعلام شده در لینک ورود به جلسه مراجعه نماید.

دریافت کارت

تمدید مجدد مهلت ثبت نام

خبر 21 اسفند 1401: تمدید مجدد مهلت ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان در اردیبهشت 1402
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ مهلت ثبت‌نام آزمون‌ برای آخرین بار حداکثر تا پایان روز سه شنبه مورخ 23 اسفند تمدید گردیده و پس از پایان این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

تمدید مهلت ثبت نام

خبر 18 اسفند 1401: تمدید مهلت ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان در اردیبهشت 1402
بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه اردیبهشت ماه سال 1402 می‌رساند، مهلت ثبت‌نام آزمون‌ها‌ی مذکور حداکثر تا پایان روز شنبه مورخ 1401/12/20 تمدید گردیده و پس از پایان این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
داوطلبانی که موفق به انجام ثبت نام در این آزمون نشده‌ و یا آمادگی لازم برای شرکت در آزمون اردیبهشت ماه را ندارند می‌توانند با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم و کسب آمادگی بیشتر در آزمون‌های نوبت بعدی که در شهریور ماه و دی ماه سال 1402 پیش‌بینی شده است، شرکت نمایند.

ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان

آگهی 13 اسفند 1401: اطلاعیه ثبت‌نام و زمان برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه اردیبهشت سال 1402
وزارت راه و شهرسازی در اجرای مواد 11 ،21 ،26 و 28 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، نسبت به برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسان در رشته های معماری
صلاحیت (طراحی) بصورت جداگانه در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1402 و معماری صلاحیت های (نظارت و اجرا)، عمران صلاحیت های(نظارت، محاسبات، اجرا)، تاسیسات مكانیكی صلاحیت های (طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی صلاحیت های (طراحی، نظارت و اجرا)، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیك برای اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسی و همچنین كاردان های
فنی ساختمان در شش رشته معماری، عمران، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی و نقشه برداری برای اخذ پروانه اشتغال به كار كاردانی و آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی برای اخذ پروانه اشتغال به كار معماران تجربی در پایههای سه، دو و یك و آزمون های طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی همگی در تاریخ های 28 و 29 اردیبهشت ماه 1402 بطور هماهنگ و همزمان در سراسر كشور اقدام می نماید.
شروع ثبت‌نام آزمون‌ کلیه رشته‌ها از روز پنج‌شنبه مورخ 1401/12/11 آغاز و تا روز پنج‌شنبه مورخ 1401/12/18 ادامه خواهد داشت.
برگزاری آزمون رشته معماری (طراحی) روز جمعه مورخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲
برگزاری آزمون‌های (تستی) سایر رشته‌ها روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت‌ماه 1402

مدرک تحصیلی
مطابق با ماده 7 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان صرفاً مدارك مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور صدور پروانه اشتغال بكار مورد تأیید میباشند. همچنین مطابق ماده 6 قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان رشته های معماری، عمران، تأسیسات مكانیكی، تأسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیك جزء رشته های اصلی میباشند. با توجه به مصوبات كمیسیون هم ارزی كلیه دارندگان مدارك تحصیلی كارشناسی و كارشناسی ناپیوسته، با عناوین متفاوت از رشته های اصلی و دارندگان مدارك تحصیلی كارشناسی ارشد و دكتری فاقد مدرك كارشناسی در رشته های اصلی و مواردی از این قبیل جهت اطلاع از امكان یا عدم امكان دریافت پروانه اشتغال به کار در رشته و صالحیت مورد نظر، نسبت به کسب نظر از اداره کل استان محل سكونت خود قبل از ثبت نام اقدام نمایند تا پس از قبولی در آزمون با مشكل قانونی مواجه نگردند.
بخش های آزمون و شکل برگزاری آنها
6-1 -آزمون تمامی رشته ها (به استثناء رشته معماری طراحی) بصورت تستی و چهار گزینه ای میباشد.
6-2 -آزمون تمامی رشته ها بصورت كتاب باز میباشد.
6-3 -حدنصاب قبولی در آزمونهای ورود به حرفه مهندسان و كاردانهای فنی ساختمان در تمامی رشته ها و صلاحیت های آن 50 %میباشد.
6-4 -حدنصاب قبولی در آزمونهای ورود به حرفه مهندسان در رشته عمران (طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان) و (ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی) 60 %میباشد.
6-5 -حدنصاب قبولی در آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی برای پایه سه 50 ،%پایه دو 55 % و پایه یك 60 %میباشد.
تذکر مهم: بدیهی است در هیچ یك از آزمون ها، جبران کسری نمره و ارفاق وجود نخواهد داشت.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون
آزمون رشته معماری (طراحی) در روز جمعه 15 اردیبهشت ماه سال 1402 و سایر آزمون های ورود به حرفه مهندسان، كاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در روزهای پنجشنبه و  جمعه 28 و 29 اردیبهشت ماه 1402 بطور همزمان در سراسر كشور به شرح جدول های شماره 3 و 4 برگزار میگردد.
نحوه ثبت نام
1-8 -داوطلب لازم است به سایت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان مراجعه و در قسمت سامانه آزمون های ورود به حرفه پس از تایید راهنما و دستورالعمل ثبت نام آزمون و قبول شرایط آن نسبت به انجام فرآیند ثبت نام اقدام نمایند.
لازم به ذكر است فرم ثبت نام از طریق همین سامانه، در مهلت ثبت نام قابل پرینت میباشد و داوطلبان میتوانند پس از پایان فرآیند، نسبت به پرینت فرم ثبت نام اقدام نمایند.
8-2 -جهت ثبت نام در آزمون های ورود به حرفه مهندسان و كاردان های فنی ساختمان عضویت در سازمان استان اختیاری میباشد.
8-3 -متقاضیان میبایست درصورت عضویت در سازمان استان به هنگام ثبتنام، دقت كافی را در نحوه درج شماره عضویت خود شامل كد استان، كد رشته، كد مرتبط و اصلی بودن رشته و شماره سریال مختص استان به شرح زیر معمول نمایند. در صورتی كه متقاضی حتی یكی از اجزاء شماره عضویت خود را به اشتباه در فرم ثبت نام درج نماید ضروریست برای اصلاح آن در مدت زمان ثبت نام از طریق مراجعه به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اقدام نماید.
4-8 -لازم است متقاضیان در تكمیل سایر موارد فرم ثبت نام نیز دقت لازم را مبذول نمایند، در صورت نیاز به تغییرات میبایست از طریق مراجعه به سازمان نظام استان اقدام نمایند.

اطلاعات آزمون

 

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)
+ مشاهده مواد آزمون
تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 18 اسفند 1401


جهت مشاهده آگهی در سامانه آزمون های ورود به حرفه کلیک نمایید

اعلام نتایج آزمون

خبر 30 بهمن 1401: اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان در سال 1401
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ نتایج آزمون ورود به حرفه دی‌ماه و نتایج قطعی آزمون معماری (طراحی) تیرماه اعلام گردید.

جهت مشاهده نتایج آزمون کلیک نمایید

جزئیات برگزاری آزمون

خبر 10 دی 1401: آزمون ورود به حرفه مهندسان در 80 شهر برگزار شد
به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، آزمون ورود به حرفه مهندسان با شرکت 157 هزار داوطلب در 80 شهر برگزار شد. ادامه خبر ...

دریافت کارت آزمون حرفه مهندسان

خبر 5 دی 1401: دریافت کارت آزمون ورود به حرفه مهندسان در سال 1401
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم؛ لینک دریافت کارت آزمون ورود به حرفه مهندسان در سال 1401 فعال گردید.

جهت دریافت کارت آزمون کلیک نمایید

اطلاعیه و دریافت کارت ورود به جلسه نظام مهندسی معدن

خبر 7 آذر 1401: ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ داوطلبان حوزه های آزمونی ایلام، البرز، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خوزستان، قم، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد داوطلبان در آن حوزه، به انتخاب دوم محل آزمون خود انتقال یافتند.
ضمنا لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فعال گردید. 

جهت دریافت کارت آزمون کلیک نمایید

تمدید ثبت نام

خبر 28 آبان 1401: بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه دی‌ماه سال 1401 می‌رساند، مهلت ثبت‌نام این آزمون‌ها حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ 1401/08/30 تمدید می‌گردد. بدیهی است تاریخ اعلام شده به هیچ عنوان قابل تمدید نمی‌باشد.

شرایط آزمون

آگهی 23 آبان 1401: وزارت راه و شهرسازی در اجرای آیین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، نسبت به برگزاری آزمون های ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی اقدام می نماید.
رشته معماری صلاحیت های(نظارت و اجرا)، عمران صلاحیت های (نظارت، محاسبات، اجرا)، تاسیسات مکانیکی صلاحیت های (طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی صلاحیت های (طراحی، نظارت و اجرا)، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در پایه سه در تاریخ های 8 و 9 دی ماه 1401 بطور هماهنگ و همزمان در سراسر کشور اقدام مینماید.
مهلت ثبت نام تا 28 آبان 1401 تا 30 آبان 1401 می باشد.

تعاریف
در این دفترچه راهنما برای اختصار هر یک از عبارت های زیر با معانی مربوطه به کار می روند:
شرکت خدمات: شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور
اداره کل: اداره کل راه و شهرسازی استان
سازمان استان: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان
قانون: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب اسفند ماه 1374
آیین نامه: آییننامه های اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از سال 1375 تا 1390
راهنما و دستورالعمل
راهنما و دستورالعمل ثبت نام آزمون های ورود به حرفه مهندسان (پایه سه) مورخ 8 و 9/10/1401
داوطلب محترم خواهشمند است قبل از انجام ثبت نام، راهنمای آزمون را به دقت مطالعه نمایید، مسئولیت صحت کلیه اطلاعات ورودی و کنترل سوابق کاری و انجام بررسی های لازم درخصوص امکان اخذ پروانه به عهده داوطلب میباشد، بدیهی است در صورتی که پس از قبولی در آزمون و تشکیل پرونده جهت دریافت پروانه اشتغال بکار مغایرتی در اطلاعات وارده در خصوص مشخصات فردی، کنترل سوابق کاری و امکانسنجی درخصوص اخذ پروانه اشتغال مشاهده گردد، مسئولیتی برعهده وزارت راه و شهرسازی نیست و مطابق مقررات برخورد خواهد شد.
مدرک تحصیلی
مطابق با ماده 7 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان صرفاً مدارک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور صدور پروانه اشتغال بکار مورد تایید میباشند. همچنین مطابق ماده 6 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان رشته های معماری، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک جزء رشته های اصلی میباشند. با توجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها کلیه دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی با عناوین متفاوت از رشته های اصلی، کارشناسی ارشد و دکتری فاقد مدرک کارشناسی در رشته های اصلی و مواردی از این قبیل جهت اطلاع از امکان دریافت پروانه اشتغال بکار در رشته و صلاحیت مورد نظر، از طریق اداره کل استان محل سکونت خود قبل از ثبت نام مطمئن گردند.
تذکر مهم
بدینوسیله تاكید میگردد متقاضیان میبایست دقت نمایند در زمان ثبت نام آزمون، با توجه به مدرك تحصیلی خود، شرایط لازم را از حیث امكان اخذ پروانه به كار مهندسی مطابق با آخرین ضوابط و مصوبات كمیسیون همارزی رشته ها دارا باشند. بدیهی است درصورت عدم رعایت این قبیل موارد، صرف ثبت نام و قبولی در آزمون هیچگونه حقی را برای داوطلبان ایجاد نخواهد كرد و قبولی ایشان كان لم یكن تلقی شده و هر گونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده متقاضی شركت در آزمون میباشد، ضمن آنكه دفتر مقررات ملّی و كنترل ساختمان نیز پاسخگوی اینگونه افراد نخواهد بود.
بخش های آزمون و شكل برگزاری آنها 
6-1 -آزمون تمامی رشته ها بصورت تستی و چهار گزینه ای میباشد.
6-2 -آزمون تمامی رشته ها بصورت كتاب باز میباشد.
6-3 -حدنصاب قبولی در آزمون های ورود به حرفه مهندسان در تمامی رشته ها و صلاحیت های آن 50 % میباشد.
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون
آزمونهای ورود به حرفه مهندسان به منظور اخذ پروانه اشتغال بكار در روزهای پنجشنبه و جمعه 8 و 9 دی ماه 1401 و بطور همزمان در سراسر كشور برگزار میگردد.
نحوه ثبت نام
8-1 -داوطلب لازم است نسبت به ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام آزمون ها به آدرس دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان اقدام و پس از تایید راهنما و دستورالعمل ثبت نام آزمون و قبول شرایط آن، نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام نموده و پس از ورود به سامانه ثبت نام و انجام ثبت نام، از فرم ثبت نام پرینت تهیه نماید. فرم ثبت نام از طریق همین سامانه، در مهلت ثبت نام قابل پرینت میباشد.
8-2 -جهت ثبت نام در آزمون های ورود به حرفه مهندسان عضویت در سازمان استان اختیاری میباشد.
8-3 -درصورت عضویت در سازمان استان متقاضیان میبایست به هنگام ثبت نام، در درج شماره عضویت خود شامل كد استان، كد رشته، كد مرتبط و اصلی بودن رشته و شماره سریال مختص استان به شرح زیر در فرم مربوطه دقت كافی نمایند. در صورتی كه متقاضی حتی یكی از اجزاء شماره عضویت خود را به اشتباه در فرم ثبت نام درج نماید ضروریست برای اصلاح آن در مدت زمان ثبت نام از طریق مراجعه به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اقدام نماید. 
توجه: کاربران گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه آزمون نظام مهندسی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون

 

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)
+ مشاهده مواد آزمون
تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 30 آبان 1401
دریافت کارت آزمون: 05 الی 07 دی 1401
زمان برگزاری آزمون: 08 و 09 دی 1401

جهت مشاهده آگهی در سامانه آزمون های ورود به حرفه مهندسان کلیک نمایید

تمدید ثبت نام آزمون نظام مهندسی معدن

خبر 19 آبان 1401: مهلت ثبت نام شرکت در آزمون جهت صدور و تغییر رسته پروانه اشتغال اشخاص حقیقی در رسته های پی جویی و اکتشاف و استخراج معدن، تا ساعت 24 تاریخ 1401/08/21 تمدید شد.

آزمون صدور پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن

آگهی 5 آبان 1401: وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجرای مواد 5 ،11 و 21 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی معدن، با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن ایران، آزمون جهت صدور و تغییر رسته پروانه اشتغال اشخاص حقیقی در رسته های پی جویی و اکتشاف و استخراج معدن را در تاریخ 1401/09/10 برگزار می کند. برای اطلاع از شرایط ثبت نام و چگونگی مراحل برگزاری آزمون به ایران آزمون مراجعه فرمائید.
داوطلبان گرامی قبل از انجام ثبت نام راهنمای آزمون را به دقت مطالعه و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
مهلت ثبت نام تا 18 آبان 1401 می باشد.

نحوه برگزای آزمون
الف) آزمون برای صدور و تغییر رسته پروانه اشتغال در دو رسته پی جویی و اکتشاف و استخراج معدن به شرح زیر برگزار می شود.
ب) شرایط شرکت کنندگان در آزمون
1. داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و یا بالاتر در رشته های اصلی نظام مهندسی معدن شامل: زمین شناسی، مهندسی معدن، مهندسی متالورژی با گرایش استخراجی و مهندسی نقشه برداری
2. عضویت معتبر در سازمان نظام مهندسی معدن استان ها
3. متقاضی صدور یا تغییر رسته پروانه اشتغال در رسته های پی جویی و اکتشاف واستخراج معدن
ج) شرایط قبولی و صدور پروانه اشتغال:
1. شرط قبولی در آزمون کسب حداقل 50 درصد از امتیازات است.
2. اعتبار آزمون به مدت دو سال از تاریخ صدور کارنامه آزمون است.
3. صدور پروانه اشتغال منوط به داشتن سابقه کار لازم در فعالیت های معدنی مرتبط با رسته مورد تقاضا ( کارشناسی-سه سال، کارشناسی ارشد- دو سال، دکتری - یکسال) در هنگام ثبت درخواست و در مدت اعتبار آزمون با تأیید مدارک در کمیته تشخیص صلاحیت استان و شورای صدور پروانه اشتغال است.
تبصره: قبولی در آزمون بدون احراز شرایط بند 3 به منزله صدور پروانه اشتغال نیست.
د) برنامه زمان بندی برگزاری آزمون:
1. ثبت نام : از ساعت 10 صبح مورخ 1401/8/6 تا ساعت 24 مورخ 1401/8/18
2. صدور کارت ورود به جلسه آزمون: از ساعت 9 صبح مورخ 1401/9/6 تا ساعت 24 مورخ 1401/9/9
3. برگزاری آزمون : روز پنجشنبه مورخ 1401/9/10 از ساعت 14
4. اعلام نتایج و کارنامة آزمون : دی ماه 1401
منابع آزمون
دروس عمومی، تخصصی و نشریات
الف) دروس عمومی: قانون نظام مهندسی معدن و آئین نامه اجرایی آن، قانون معادن و آئین نامه اجرایی آن، آئین نامه ایمنی معادن و ارزیابی زیست محیطی فعالیتهای معدنی (HSE)
تبصره : تعداد سوالات عمومی در هر رسته 30 سوال است.
ب ) دروس تخصصی : باتوجه به رسته درخواستی متقاضیان دروس تخصصی در جدول (1) ذکر شده است.

جدول (1): دروس تخصصی

دروس تخصصی رسته پی جویی و اکتشاف دروس تخصصی رسته استخراج معدن
زمین شناسی اقتصادی ترابری در معادن
تخمین و ارزیابی ذخایرمعدنی مکانیک سنگ و ژئوتکنیک
ژئوشیمی اکتشافی اقتصاد معدن
سنگ شناسی و کانی شناسی اصول استخراج معادن سطحی
زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک اصول استخراج معادن زیرزمینی


ج ) نشریات مربوط به آزمون رسته پی جویی و اکتشاف (عنوان – شماره):
1- فهرست خدمات مراحل چهارگانه مس ( 541- 25 )
2- راهنمای مطالعات GIS در مقیاس ناحیه ای و تعیین نواحی امید بخش (739)
3- دستورالعمل تهیه گزارش پایان عملیات اکتشافی (495)
4- دستورالعمل تهیه نقشه های زمین شناسی – اکتشافی بزرگ مقیاس رقومی (532)
5- دستورالعمل اکتشاف ژئوشیمیایی بزرگ مقیاس آبراهه ای (540)
6- راهنمای مطالعات ژئوفیزیکی به روشهای مقاومت ویژه، پلاریزاسیون القایی، الکترومغناطیسی و پتانسیل خودزا در اکتشاف مواد معدنی (533)
7- راهنمای مطالعات ژئوفیزیکی اکتشافی به روشهای مغناطیس سنجی، گرانی سنجی و لرزه نگاری در اکتشافات معدنی (594)
8- فهرست خدمات و راهنمای مطالعات دورسنجی در اکتشاف مواد معدنی (615)
د) نشریات مربوط به آزمون تخصصی رسته استخراج معدن (عنوان – شماره):
1- مقررات فنی آتشباری در معادن (410)
2- دستورالعمل طراحی و اجرای سیستم نگهداری تونل های معدنی (537)
3-مقررات تهویه در معادن (350)
4-راهنمای طراحی محدوده نهایی معادن روباز(778)
5-دستورالعمل طراحی استخراج سنگهای تزئینی و نما (776)
6-راهنمای امکان سنجی پروژه های معدنی (558)
7-راهنمای سنگ جوری مواد معدنی به روشهای دستی یا خودکار (554)
تبصره: تعداد سوالات دروس تخصصی و نشریات در هر رسته 70 سوال است.
تذکر مهم: سوالات عمدتاً کاربردی و چهارگزینه ای بوده و پاسخ نادرست دارای یک سوم نمره منفی است.

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی مشاهده شرایط آزمون در کادر پایین کلیک نمایید.

ثبت نام

 

+ مشاهده شرایط آزمون (کامل)

تقویم آزمون:
شروع ثبت نام: از ساعت 10 صبح 6 آبان 1401
مهلت ثبت نام: تا 18 آبان 1401
دریافت کارت آزمون: 6 الی 9 آذر 1401
زمان برگزاری آزمون: 10 آذر 1401

جهت مشاهده آگهی در سایت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت کلیک نمایید

دریافت کارت آزمون معماری طراحی

خبر 21 تیر 1401: ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع می رسانیم، لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ورود به حرفه مهندسان (معماری طراحی) فعال گردید. زمان برگزاری آزمون 23 تیر 1401 می باشد.

جهت مشاهده دستورالعمل شرکت در آزمون کلیک نمایید

جهت دریافت کارت آزمون کلیک نمایید

تمدید مهلت ثبت نام

خبر 21 اردیبهشت 1401: پیرو ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه سال جاری، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه کلیه رشته‌ها و صلاحیت‌ها مورخ تیر و شهریورماه سال ۱۴۰۱ می‌رساند، با توجه به اتمام مهلت ثبت‌نام و در جهت مساعدت با داوطلبان ، مهلت ثبت‌نام این آزمون‌ها حداکثر تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ تمدید می‌گردد.

آزمون ورود به حرفه مهندسان در سال 1401

آگهی 10 اردیبهشت 1401: به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون‌های ورود به حرفه می‌رساند، آزمونهای ورود به حرفه در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران صلاحیت‌های(نظارت، محاسبات، اجرا، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی)، تاسیسات‌ مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)،  تاسیسات‌ برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی و آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷، به‌طور هماهنگ و همزمان به شرح زیر ثبت نام و برگزار می‌شود:

شروع ثبت‌نام آزمون‌ کلیه رشته‌ها از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ آغاز و تا روز ‌سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ادامه خواهد داشت.
برگزاری آزمون رشته معماری (طراحی) روز پنجشنبه مورخ ۲۳ تیرماه ۱۴۰۱
برگزاری آزمون‌های (تستی) سایر رشته‌ها روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور ۱۴۰۱
از این‌رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه الکترونیکی از طریق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند. متقاضیان ضروریست قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه و از مفاد آن مطلع باشند.

تعاریف

در این دفترچه راهنما برای اختصار هر یک از عبارت های زیر با معانی مربوطه به کار می روند:
شرکت خدمات: شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور
اداره کل: اداره کل راه و شهرسازی استان
سازمان استان: سازمان نظام مهندسی یا کاردانی ساختمان استان (حسب مورد)
قانون: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب اسفند ماه 1374
آیین نامه: آیین نامه های اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از سال 1375 تا 1390

راهنما و دستورالعمل ثبت نام
راهنما و دستورالعمل ثبت نام آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، کاردانهای فنی ساختمان (پایه سه) و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی (پایه سه، دو و یک) مورخ 1401/04/23 و 16، 17 و 1401/06/18
داوطلب محترم خواهشمند است قبل از انجام ثبتنام، راهنمای آزمون را به دقت مطالعه نمائید، مسئولیت صحت کلیه اطالعات ورودی و کنترل سوابق کاری و انجام بررسیهای الزم درخصوص امکان اخذ پروانه به عهده داوطلب میباشد، بدیهی است در صورتی که پس از قبولی در آزمون و تشکیل پرونده جهت دریافت پروانه اشتغال بکار مغایرتی در اطالعات وارده در خصوص مشخصات فردی، کنترل سوابق کاری و امکانسنجی درخصوص اخذ پروانه اشتغال مشاهده گردد، مسئولیتی برعهده وزارت راه و شهرسازی نیست و مطابق مقررات برخورد خواهد شد.
مدرک تحصیلی

مطابق با ماده 7 آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان صرفاً مدارک مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور صدور پروانه اشتغال بکار مورد تأیید میباشند. همچنین مطابق ماده 6 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان رشته های معماری، عمران، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک جزء رشته های اصلی می باشند.

با توجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها کلیه دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی با عناوین متفاوت از رشته های اصلی، کارشناسی ارشد و دکتری فاقد مدرک کارشناسی در رشته های اصلی و مواردی از این قبیل جهت اطلاع از امکان دریافت پروانه اشتغال بکار در رشته و صالحیت مورد نظر، از طریق اداره کل استان محل سکونت خود قبل از ثبت نام مطمئن گردند.

تذکر مهم:

بدینوسیله تاکید میگردد متقاضیان میبایست دقت نمایند در زمان ثبت نام آزمون، با توجه به مدرک تحصیلی خود، شرایط لازم را از حیث امکان اخذ پروانه به کار مهندسی مطابق با آخرین ضوابط و مصوبات کمیسیون همارزی رشته ها دارا باشند. بدیهی است درصورت عدم رعایت این قبیل موارد، صرف ثبت نام و قبولی در آزمون هیچگونه حقی را برای داوطلبان ایجاد نخواهد کرد و قبولی ایشان کان لم یکن تلقی شده و هر گونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده متقاضی شرکت در آزمون میباشد، ضمن آنکه دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان نیز پاسخگوی اینگونه افراد نخواهد بود.

اطلاعات آزمون

 

+ مشاهده دفترچه راهنمای شرکت در ازمون ورود به حرفه مهندسان سال 1401
+ جهت مشاهده منابع آزمون کلیک نمایید
تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 22 اردیبهشت 1401
زمان برگزاری آزمون رشته معماری (طراحی): 23 تیر 1401
زمان برگزاری آزمون ورودی حرفه مهندسان و ...: 16، 17 و 18 شهریور 1401

جهت مشاهده متن آگهی در سایت اصلی سامانه آزمون های ورود به حرفه کلیک نمایید

اطلاعیه زمان اعلام نتایج و برگزاری آزمون جدید ورود به حرفه مهندسان

خبر 23 مهر 1401: به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون های ورود به حرفه مهندسی می رساند، پیرو هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده این دفتر در نظر دارد آزمون های ورود به حرفه در کلیه رشته های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل ( رشته های معماری، عمران، تاسیسات برقی، تاسیسات مکانیکی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک) را در تاریخ های ۸ و ۹ دی ماه سالجاری برگزار نماید. تاریخ شروع ثبت نام این آزمون ها نیز متعاقبا اعلام می گردد. ضمنا نتایج آزمون های دوره قبل سالجاری ( مورخ شهریور ماه) در نیمه اول آبان ماه اعلام خواهد شد.

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2564832
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi