جزئیات بیشتر در مورد خبر

نقل و انتقالات دانشجویی

لینک های مفید و مرتبط:
اخبار استخدام دانشجویی اخبار تحصیلی کشور

خبر 10 خرداد 96: اعلام نتایج نهایی نقل و انتقال دانشجویان در نیمه تیر (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه مهلت نقل و انتقال دانشجویان امروز پایان می‌پذیرد، گفت: نتیجه نهایی این درخواست‌ها نیمه تیر ماه امسال اعلام خواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 30 اردیبهشت 96: زمان آغاز نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی (منبع: خبرگزاری مهر)
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال نیمسال اول ‌تحصیلی ۹۷-۹۶ از اول خرداد ماه آغاز می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 6 شهریور 95 : آیین نامه میهمانی و نقل و انتقال دانشجویی بازنگری می شود (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از بازنگری آیین نامه میهمانی و نقل و انتقال دانشجویی خبر داد و گفت: بازنگری این آیین نامه با هدف شفاف و روان سازی امور صورت می گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 9 تیر 95 :  زمان ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اعلام شد (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: زمان ثبت درخواست نقل و انتقال برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵-۹۶ این دانشگاه از ۱۵ تیر آغاز و تا ۱۵ مردادماه ادامه دارد و این زمان تمدید نخواهد شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 10 خرداد 95 : آغاز ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از 15 تیر (منبع : خبرگزاری ایرنا)

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان این دانشگاه از 15 تیرماه آغاز و یک ماه ادامه دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 12 اردیبهشت 95 : تغییر شرایط نقل و انتقال دانشجویان پزشکی به داخل کشور (منبع : خبرگزاری ایسنا)

قائم‌مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که در حال حاضر حدود 10 هزار دانشجوی پزشکی در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: دانشجویانی که در خارج از کشور در سه رشته پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل هستند برای انتقال به دانشگاه‌های کشور باید شرایط مندرج در آیین‌نامه جدید وزارت بهداشت را داشته باشند.
به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حمید اکبری در نشست خبری با بیان این مطلب، از تغییر شرایط نقل و انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل از خارج به داخل کشور خبر داد و افزود: یکی از مهمترین شرایط انتقال این است که دانشجو در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارجی که لیست اسامی آنها در سایت وزارت بهداشت موجود است، مشغول به تحصیل باشد.
به گفته قائم‌مقام معاونت آموزش وزارت بهداشت یکی دیگر از شرایط انتقال دانشجویان معدل 16 مدرک دیپلم و معدل 17 مدرک پیش‌دانشگاهی است همچنین دانشجو باید در دانشگاه محل تحصیل حداقل 72 واحد را گذرانده باشد و معدل این واحدها نیز بالای 15 باشد.
دکتر اکبری یادآور شد: در گذشته دانشجویانی که معدل دیپلم، پیش دانشگاهی و واحدهای گذرانده آنها 14 بود می‌توانستند به دانشگاه‌های داخل کشور منتقل شوند که این شرایط برای سال جاری کاملا تغییر یافت.
وی در ادامه سال جاری را سال تحول آموزش در وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: بر اساس این برنامه میزان ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته‌های پزشکی تصویب شد و همان 30 درصد افزایشی که سال گذشته صورت گرفت امسال نیز اعمال خواهد شد.
دکتر اکبری یادآور شد: با توجه به طرح بومی‌سازی در سال گذشته حدود 30 درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته‌های پزشکی عمومی افزایش یافته و تعداد دانشجویان پذیرش شده از 4000 در سال 93 به 5000 نفر در سال 94 افزایش یافت که امسال نیز همین برنامه ادامه خواهد داشت.
به گفته سرپرست مرکز خدمات آموزش وزارت بهداشت بر اساس 30 درصد افزایشی که در پذیرش رشته‌های پزشکی صورت گرفت کل ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در سال 94 از 32 هزار نفر به 40 هزار نفر افزایش یافت.
آغاز ثبت‌نام رشته‌های پزشکی دانشگاه مجازی در هفته جاری
دکتر اکبری از آغاز ثبت‌نام رشته‌های پزشکی دانشگاه مجازی در هفته جاری خبر داد و افزود: خوشبختانه این دانشگاه برای سال جاری راه‌اندازی شده و در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزشی پزشکی دانشجو پذیرش می‌کند که ثبت نام آن نیز از هفته جاری آغاز شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است 20 درصد آموزش رشته‌های مختلف پزشکی از طریق دانشگاه مجازی صورت بگیرد و دانشجویانی که در این دانشگاه‌ تحصیل می‌کنند هزینه‌ای را پرداخت نخواهند کرد.
به گفته دکتر اکبری ظرفیت پذیرش در دانشگاه مجازی هنوز مشخص نیست و بستگی به تعداد دانشجویان ثبت نامی و اساتید آماده به تدریس در این دانشگاه دارد.
قائم‌مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت طرح کیفی سازی آموزش پزشکی را از دیگر برنامه‌های این معاونت برای سال جاری برشمرد و گفت: کیفی‌سازی آموزش تمام برنامه‌های درسی در سال 94 شروع شده است و تلاش داریم این بازنگری در 6 ماه نخست سال جاری به اتمام برسد.
وی در پایان ارتقاء کیفیت و توانمندی دانش آموختگان گروه پزشکی جهت کسب مهارتهای حرفه‌ای را از مهمترین اهداف بازنگری برنامه پزشکی عنوان کرد وافزود: اولویت ما در وزارت بهداشت این است که دانشجو مهارتهای حرفه‌ای را در رشته خود کسب کند و به سمت دانشگاه‌های نسل سوم حرکت کند و فقط دنبال تولید مقاله و علم نباشند بلکه در کنار مهارت، کارآفرین باشند.


خبر 8 اردیبهشت 95 : آخرین آمار ثبت‌نام دانشجویان در سامانه نقل‌وانتقالات دانشجویی (منبع : خبرگزاری ایسنا)

معاون سازمان امور دانشجویان از ثبت‌نام حدود 1000 نفر در سایت نقل و انتقالات دانشجویی تا ظهر روز سه شنبه،7 اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: مهلت ثبت نام آخر اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد و این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

دکتر ابوالحسن ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:چنانچه فردی برای این منظور که قادر باشد در محل زندگی خود تحصیل کند،در سامانه نقل و انتقالات ثبت‌نام نماید،با درخواست وی موافقت نمی‌شود. به عبارتی دیگر فردی که تقاضای نقل و انتقال یا مهمانی را دارد باید مستنداتی داشته باشد و این مستندات توسط دانشگاه مبداء و مقصد مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت با تقاضای فرد موافقت می‌شود.

وی با بیان این که منظور از مهمانی و نقل و انتقالات صرفا پذیرفتن مهمان است، توضیح داد: در واقع دانشجو نباید انتظار داشته باشد که زمانی که درخواست انتقال یا مهمانی می‌دهد،پس از موافقت با درخواست وی، مدرک دانشگاه مبدا را اخذ کند. این شرایط فقط هنگامی فراهم است که دانشجو تقاضا داشته باشد از یک دانشگاه تراز برتر به دانشگاه تراز پایین‌تر منتقل شود. برای مثال، دانشجو بخواهد از دانشگاه شریف به یکی از دانشگاه‌های شهرستان منتقل شود و مدرکی که اخذ می‌کند از همان دانشگاه شهرستان باشد.

به گزارش ایسنا،چندی پیش دکتر صدیقی نیز اعلام کرده بود که جمعیت متقاضیان نقل و انتقالات سال به سال کاهش می‌یابد. سال 94 ، 15 هزار مورد تقاضا ارائه شد که تنها با یک سوم آنها موافقت به عمل آمد. نتایج نقل و انتقالات دانشجویان سال 95 نیز تا اول شهریور ماه مشخص می‌شود.


خبر 1 اردیبهشت 95 : ثبت نام نقل و انتقال دانشجویی تا پایان اردیبهشت ادامه دارد (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه در سال 94، تنها با 35 درصد تقاضای میهمانی و انتقال دانشجویان موافقت شده، از مهلت ثبت نام میهمانی و انتقال دانشجویان درسال 95 خبر داد.
ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان در سال تحصیلی ۹۶_۹۵ گفت: در این دوره از ثبت نام، صرفا میهمانی انجام می گیرد و هیچ انتقالی وجود ندارد؛ یعنی فقط افراد دارای شرایط خاص می توانند تقاضای میهمانی خود را برای بررسی دانشگاه مبدا و مقصد ارسال کنند.
وی ادامه داد: ثبت نام متقاضیان از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵ آغاز می شود و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد. درواقع سامانه ثبت نام میهمانی و انتقال به آدرس http://mad.saorg.ir تا پایان اردیبهشت ماه 95 برای ثبت تقاضای متقاضیان باز است.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان بیان کرد: این فرصت برای افرادی است که دچار مشکل هستند و با توجه به مشکل ضروری خود، به شکل کاملا موقت و برای مدت کوتاهی می توانند در محل زندگی خود تحصیل کرده و مجدد به دانشگاه مبدا بازگردند.
وی با بیان اینکه سال گذشته با حدود ۳۵ درصد از تقاضاها موافقت شد، افزود: سامانه میهمانی و انتقال دانشجویان از بارگذاری تقاضای افرادی که شرایط خاص نداشته و مستنداتی برای میهمانی ندارند جلوگیری می کند.
ریاضی افزود: پس از پایان اردیبهشت ماه، فرآیند بررسی تقاضاها توسط دانشگاه های مبدا و مقصد انجام گرفته و نتیجه نهایی تا ۱۵ مرداد اعلام می شود.


خبر 30 فروردین 95 : نقل و انتقال دانشجویان لغو شد (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با اشاره به آغاز میهمانی و انتقال دانشجویان از اول اردیبهشت گفت: در این دوره صرفا فقط میهمانی انجام گرفته و هیچ انتقالی صورت نمی گیرد.
سید ابوالحسن ریاضی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان در سال تحصیلی ۹۶_۹۵ گفت: ثبت نام متقاضیان از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ۹۵ آغاز می شود و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت، سامانه ثبت نام میهمانی و انتقال به آدرس http://mad.saorg.ir تا پایان اردیبهشت ماه برای ثبت تقاضای متقاضیان باز است.
وی ادامه داد: در این دوره صرفا فقط میهمانی انجام گرفته و هیچ انتقالی وجود ندارد. فقط افراد دارای شرایط خاص می توانند تقاضای میهمانی خود را برای بررسی دانشگاه مبداء و مقصد ارسال کنند.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: این فرصتی است برای افرادی که دچار مشکل هستند و با توجه به این مشکل ضروری به شکل کاملا موقت و برای مدت کوتاهی می توانند در محل زندگی خود تحصیل کرده و مجدد به دانشگاه مبددا بازگردند.
وی با بیان اینکه سال گذشته نیز با حدود ۳۵ درصد از تقاضاها موافقت شد، افزود: سامانه میهمانی و انتقال دانشجویان از بارگزاری تقاضای افرادی که شرایط خاص نداشته و مستنداتی برای میهمانی ندارند جلوگیری می کند .
ریاضی افزود: پس از پایان اردیبهشت ماه فرایند بررسی تقاضاها توسط دانشگاه های مبدا و مقصد انجام گرفته و نتیجه نهایی تا ۱۵ مرداد اعلام می شود.


خبر 30 فروردین 95 : جزئیات میهمانی و انتقال دانشجویان اعلام شد (منبع : خبرگزاری دانشجو)

سازمان امور دانشجویان بازه زمانی ثبت‌نام متقاضیان میهمانی و انتقال را برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از اول تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه اعلام کرد.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در راســتای تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان و اجرای هر چه بهتر آئین‌نامه ذیربط، بازه زمانی ثبت‌نام متقاضیان میهمانی و انتقال را برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از اول تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه اعلام کرد.

بر این اساس، دانشگاه‌­های مبدأ موظف هستند بر اساس مفاد آئین نامه مربوطه درخواست دانشجو را بررسی کرده و در صورت داشتن شرایط از ابتدای خرداد تا ۱۵ تیرماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریزنمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال کنند.

همچنین دانشگاه­‌های مقصد باید حداکثر تا پایان مرداد ماه برای بررسی تقاضاها اقدام و موافقت یا مخالفت خود را با نظر دانشگاه‌­های مبدا اعلام کنند.

بر این اساس، دانشجویان متقاضی نیز باید با اطلاع کامل از شرایط آئین­‌نامه میهمانی و انتقال، نوع درخواست خود را (۲ نیمسال میهمانی،‌ تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) در سامانه  خدمات آموزشی در موعد اعلام شده ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، همچنین رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا کنند.

دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال، مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در زمینه شرایط خاص خود هستند و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده در هر مرحله از فرایند رسیدگی، بررسی درخواست متقاضی منتفی تلقی می‌شود.

در صورت عدم موافقت دانشگاه‌­های مبدا یا مقصد، متقاضی همچنان دانشجوی دانشگاه مبدا شناخته شده و موظف است در موعد مقرر نسبت به انجام امور آموزشی خود در دانشگاه اقدام کند.

دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته نیز باید خارج از سامانه و از طریق شورای بررسی موارد خاص مبدا و مقصد تقاضای خود را پیگیری کنند


خبر 30 آذر 94 : امروز آخرین مهلت ثبت نام نقل وانتقال دانشگاه آزاد (منبع : خبرگزاری مهر)

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: امروز آخرین مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد است.
طه هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تاکنون ۱۳ هزار نفر در سامانه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد ثبت نام کردند که امروز آخرین مهلت ثبت نام در این سامانه است.
وی تاکید کرد: متقاضیان ثبت نام در سامانه نقل و انتقال و مهمانی این دانشگاه باید قبل از انجام فرآیند ثبت نام نسبت به مطالعه دقیق ضوابط و آیین نامه های موجود در سامانه نقل و انتقال این دانشگاه اقدام کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: نتایج ثبت درخواست ها طی دو هفته آینده به متقاضیان اعلام می شود.


خبر 3 شهریور 94:  شرایط جدید انتقال دانشجو به داخل کشور به زودی ابلاغ می‌شود (منبع: خبرگزاری ایسنا)
دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییرات احتمالی در آیین نامه انتقال دانشجو از خارج از کشور به داخل خبر داد.
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه انتقال دانشجو از خارج به داخل کشور تنها از دانشگاههای معتبر جهان صورت می پذیرد گفت: این امر بسیار مورد تاکید است که دانشگاهی که فرد در آن تحصیل کرده است جزء دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت باشد.
وی افزود: فهرست دانشگاههای معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت بر روی سایت معاونت آموزشی وجود دارد و به طور مستمر بازبینی و به روز می گردد.
دکتر اکبری گفت انتقال از دانشگاههای خارج از کشور به داخل شرایط خاصی دارد که از آن جمله می توان به معدل بالای 14 فرد در دوره دیپلم و پیش دانشگاهی، معدل بالای 14 در دروسی که در خارج از کشور گذرانده است و گذراندن حداقل 72 واحد در رشته در حال تحصیل اشاره کرد.
قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از اعمال تغییراتی در آیین نامه انتقال دانشجو از خارج به داخل کشور خبر داد و گفت: این تغییرات بعد از سپتامبر سال جاری ابلاغ و اجرایی خواهد شد و هدف از این تغییرات ارتقاء کیفیت آموزش و سطح دانش و مهارت دانش آموختگان کشور می باشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر اکبری با بیان اینکه طبق مصوبات قبلی شرکت در آزمون سنجش داخلی از ملزومات انتقال از خارج به داخل کشور بود گفت: ممکن است در آیین نامه جدید با ساز و کارهای خاصی تغییراتی در روند ارزیابی دانشجویان صورت پذیرد که به محض تصویب قطعی اطلاع رسانی خواهد شد.


خبر 24 مرداد 94:آئین نامه انتقال دانشجویان ایرانی در گروه پزشکی بازنگری می شود (منبع:خبرگزاری مهر)
مفاد آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه خارج به دانشگاههای داخل کشور بازنگری می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد با توجه به بازنگری، آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه خارج به دانشگاههای داخل کشور، مفاد آیین نامه قبلی مصوب شورایعالی برنامه ریزی مورخ ۱۱ شهریور ماه ۸۸ جهت ورودی های سپتامبر ۲۰۱۵ به بعد قابل استناد نیست.
به متقاضیانی که با هدف اتمام دوره در خارج از کشور و ارائه مدرک نهایی جهت ارزشیابی، از این تاریخ اقدام به شروع به تحصیل می کنند توصیه می شود کلیه ضوابط مربوط به ارزشیابی مدارک از جمله اعتبار دانشگاه و سایر شرایط آیین نامه ارزشیابی را مدنظر داشته باشند .
ضوابط آیین نامه جدید انتقال متعاقباً پس از تصویب نهایی درشورایعالی برنامه ریزی وزارت بهداشت با تاریخ اجرا جهت ورودی های سپتامبر ۲۰۱۵ اطلاع رسانی خواهد شد.


خبر 6 مرداد 94: جزئیات آزمون انتقال دانشجویان ایرانی خارج در ۳ رشته پزشکی (منبع: خبرگزاری مهر)
دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در سه رشته علوم پزشکی، که ورودی بعد از ژانویه ۲۰۱۳ هستند می توانند در آزمون انتقال به دانشگاه های ایرانی شرکت کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، این آزمون برای انتقال دانشجویان ایرانی برگزار می شود که در مقطع دکتری (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) و بعد از ژانویه ۲۰۱۳ در یكی از دانشگاههای معتبر خارج از كشور و مورد تایید وزارت بهداشت شاغل به تحصیل شده اند.
اسامی دانشگاههای معتبر خارج از كشور و مورد تایید وزارت بهداشت در سایت مركز خدمات آموزشی به نشانی Edd.behdasht.gov.ir درج شده است.
برای شرکت در این آزمون شرایطی از جمله گذراندن حداقل دو سال تحصیلی در نظام سالیانه و یا ۷۲ واحد درسی مرتبط در نظام واحدی با میانگین معدل ۱۴ از ۲۰ و یا احراز ۷۰ درصد نمره میانگین واحدهای گذرانده شده در خارج از كشور نیاز است.
همچنین گذراندن حداقل یک سال تحصیلی در نظام سالیانه و یا ۳۶ واحد درسی مرتبط در نظام واحدی با میانگین معدل ۱۴ از ۲۰ و یا احراز ۷۰ درصد نمره میانگین واحدهای گذرانده شده در خارج از كشور برای فرزندان اعضای هیات علمی (دارای حكم رسمی قطعی یا آزمایشی تابع وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد) و فرزندان مامورین ثابت و رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور با حکم رسمی از سازمان دولتی مربوطه نیز مورد نیاز است.
از دیگر شرایط شرکت در این آزمون دارا بودن معدل كل دیپلم متوسطه (علوم تجربی یا ریاضی فیزیک) با میانگین حداقل معدل كل ۱۴ از ۲۰ و معدل كتبی دیپلم با حداقل نمره ۱۰ است.
دارا بودن معدل كل پیش دانشگاهی با میانگین حداقل نمره ۱۴ از ۲۰ و تشكیل پرونده انتقال و ثبت نام در سامانه مركز خدمات آموزشی (واحد اداره انتقال) از دیگر الزامات برای شرکت در این آزمون است.


خبر ۱۳ تیر ۹۴: اعلام زمان نتایج نهایی نقل و انتقال دانشجویان/ مهمترین عوامل درخواست انتقالی

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: تقاضاهای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویی همچنان درحال بررسی است و تا پایان مرداد نتایج آن اعلام می شود.
دکتر ابوالحسن ریاضی، در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نتایج میهمانی و نقل و انتقالات دانشجویی گفت: حدود ۲۶ هزار نفر از دانشجویان در سایت نقل انتقال و میهمانی دانشجویی ثبت نام کردند که اکنون دانشگاه های مبدا و مقصد درحال بررسی تقاضاها هستند.
وی ادامه داد: در مواردی که در چهار چوب اختیارات دانشگاه است و با سیاست های آن سازگار است، دانشگاه مقصد موافقت خود را اعلام کرده و میهمانی به نتیجه می رسد در مواردی که دانشگاه میهمان و مقصد به نحوی نظر مخالف داده باشند این مساله توسط کمیسیون مربوطه در سازمان بررسی می شود.
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: معمولا دانشگاه‌ها با توجه به ظرفیتی که در آیین نامه پیش بین شده است باید تعدادی را به عنوان میهمان بپذیرند و در این زمینه معمولا مشکل خاصی نداریم مواردی که در زمینه نقل و انتقالات مشکل ایجاد می کند مربوط به متقاضی شدن دانشجویان دانشگاه های گروه های دو و سه برای میهمان شدن در دانشگاه های گروه یک است.
وی ادامه داد: دانشگاه های گروه یک نیز دراین زمینه عمدتا سخت گیری می کنند که البته کاردرستی است، دانشجویی که منتقل و میهمان می شود چون وارد فضایی شده که از استاندارد آموزشی بالاتری نسبت به مجموعه خود برخوردار است بعضا با افت تحصیلی در رشته های خاص، کاهش شدید نمره و حتی گاهی مساله مشروطی مواجه می شود که خود این مساله زنجیره مشکلات جدیدی را برای دانشجو، دانشگاه و سیستم ایجاد می کند .
معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: البته در برخی از موارد خاص که دانشجو استدلال قابل قبولی برای اینکه میهمان شود ارایه کند، در کمیسیون بررسی می شود و اگر تشخیص داده شود که مساله‌ عنوان شده مانند بیماری، دشواری خانوادگی، ضرورت مراقبت فرزند از پدر و مادر صحیح است، در چنین مواردی با درک شرایط و یادآوری اینکه دانشجو باید تلاش بیشتری داشته باشد از دانشگاه ها می خواهیم که میهمانی صورت گیرد.
وی در خصوص زمان اعلام نتایج نهایی میهمانی و نقل و انتقال دانشجویی گفت: این مساله تا پایان مرداد به نتیجه می رسد.
ریاضی درباره اینکه بیشترین دلایلی که برای نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویی مطرح می شود چیست گفت: اگر دسته بندی کنیم بیماری دانشجو است که نیاز به مراقبت پزشکی در مراکز استان ها دارد. مشکلات مربوط به والدین و یا بیماری آنها بیشترین دلایل درخواست ها برای انتقال و میهمانی است.


خبر 20 خرداد 94: تمدید مهلت ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید مهلت ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویی خبر داد.
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر کاردار معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص نقل و انتقالات دانشجویی گفت: نقل و انتقالات دانشجویی از اول خردادماه آغاز شد و تا 15 خردادماه تعداد 16هزار و 321 نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تمدید مهلت ثبت درخواست گفت: آن دسته از متقاضیانی که موفق به ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقالات نشده اند تا تاریخ 15 تیرماه می توانند با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات تحت عنوان متاخرین نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند.
دکتر کاردار با بیان اینکه بررسی پرونده های ثبت شده تا تاریخ 15 خردادماه، آغاز شده است، تاکید کرد: بررسی پرونده دانشجویانی که تا تاریخ 15 خردادماه در این سامانه ثبت نام کرده اند از 17 خردادماه آغاز شده است که پس از بررسی و بر مبنای ظرفیت خالی برای متاخرین تصمیم گیری خواهد شد.
سامانه وام ازدواج دانشجویی در سراسر کشور فعال است
همچنین معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص وام ازدواج دانشجویی، گفت: پرتال درخواست وام ازدواج دانشجویی در سراسر کشور فعال است و دانشجویان برای درخواست وام می توانند با مراجعه به سایت معاونت دانشجویی و در بخش خدمات، وارد این سامانه شوند.
کاردار افزود: این وام از طریق صندوق مهر امام رضا (ع) به عنوان بانک عامل دانشگاه آزاد اسلامی به زوج های دانشجو پرداخت می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان خاطر نشان کرد: وام ازدواج دانشجویی 10 میلیون تومان است که با باز پرداخت 3 ساله و با بهره 14 درصد به زوج های جوان دانشجویی پرداخت خواهد شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...