دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی

اطلاعات بیشتر

آزمون استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان

ایران استخدام گام به گام تا زمان شروع به کار شما همراهتان خواهد بود

دریافت آگهی های استخدامی مهم در گوشی و ایمیل شما به محض انتشار، اینجا کلیک نمایید

لینک های مفید و مرتبط
شرایط آزمون استخدامی زمان آزمون استخدامی کارت آزمون استخدامی نتایج آزمون استخدامی
دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی کتاب نمونه سوالات استخدامی ایران استخدام
راهنمای قبولی در آزمون های استخدامی راهنمای قبولی در مصاحبه های استخدامی
جهت مشاهده سوالات متداول آزمون استخدام شرکت‌ های خصوصی و دانش بنیان اینجا کلیک نمایید
جهت اطلاع از آخرین اخبار آزمون های استخدامی عضو کانال تلگرامی ایران استخدام شوید

ضمن آرزوی موفقیت به اطلاع شما عزیزان میرسانیم تمامی آگهی های استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.


خبر 19 دی 96: اعلام نتایج آزمون استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان

اطلاعیه نهم دبیرخانه آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان کشور
به استحضار می رساند نتایج آزمون اینترنتی اعلام گردید و از صفحه کاربری قابل مشاهده می باشد. برای دسترسی به نتایج کافیست تا وارد حساب کاربری خود شده و از منوی سمت راست گزینه «نتایج آزمون» را انتخاب نمایید. شایان ذکر است تعداد 20.000 نفر شغل از آزمون اینترنتی به مصاحبه حضوری دعوت شده اند و در 7 استان کشور به مصاحبه فراخوانده خواهند شد.
از کلیه شرکت کنندگان عزیز (با تمام وضعیت های اعلام شده) خواهشمند است تا پس از مشاهده کارنامه خود، از منوی سمت راست وارد گزینه «مهارت ها» شده و کلیه توانمندی های خود شامل توانایی های عمومی و تخصصی، نرم افزار های عمومی و تخصصی، دانش های فنی، مهارت های فردی و اجتماعی، ابزارهای مربوط به شغل و … را نیز در این قسمت وارد نمایند.
شایان ذکر است توانایی ها و مهارت های وارد شده، منجر به تکمیل رزومه ارسالی و معرفی هر چه بهتر افراد خواهد گردید.

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مهر 96: فعالیت موسسه میزان گستران شریف غیرقانونی اعلام شد (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزارت کار اعلام کرد: فعالیت موسسه دانش بنیان میزان گستران شریف در خصوص فراخوان برای ثبت نام کارجویان و برگزاری آزمون استخدام جهت معرفی بیکاران به شرکت های خصوصی به دلیل عدم اخذ مجوز، غیرقانونی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 شهریور 96: اصلاحیه دفترچه راهنمای نخستین آزمون استخدام شرکتهای خصوصی و دانش بنیان
داوطلبان گرامی؛ با سلام، به اطلاع می رساند نظر به بروزرسانی دفترچه راهنمای نخستین آزمون استخدام شرکتهای خصوصی و دانش بنیان، خواهشمند است نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه مذکور اقدام فرمایید.
و همچنین قسمت “سوالات متداول” موجود در سایت نیز تکمیل گردیده و پاسخ برخی ابهامات و سوالات مطروحه در ایمیل های دریافتی، پاسخگویی تلفنی و نیز فضای مجازی صورت پذیرفته است که می توانید نسبت به مطالعه آنها اقدام فرمایید.

جهت دانلود دفترچه راهنمای آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر 23 شهریور 96: اطلاعیه دبیرخانه نخستین آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان کشور
با عنایت به الطاف خداوند متعال به اطلاع عموم مردم و متقاضیان عزیز می‌رساند با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته در رسانه‌ها و با توجه به استقبال بی نظیر متقاضیان تا ساعت 12 پنج‌شنبه مورخ 23 شهریور ماه، ۹۶۹۴۶ متقاضی، نسبت به ثبت اطلاعات خویش در سامانه ثبت نام آزمون استخدام، اقدام نموده اند.
قابل ذکر است ثبت‌نام این آزمون تا تاریخ 26 شهریور ادامه خواهد داشت. لذا از تمامی متقاضیان محترم ثبت‌نام در این آزمون درخواست می‌گردد، باتوجه به حجم ترافیک بالای سامانه ثبت‌نام، تکمیل اطلاعات خویش را به پایان ساعات ثبت نام موکول نکرده و در فرصت مناسب نسبت به نهایی کردن فرایند ثبت‌نام خود در این سامانه اقدام نمایند.
شایان ذکر است ثبت‌نام این آزمون تا تاریخ 26 شهریور ماه صرفا از طریق سایت آزمون صورت می‌پذیرد.
دبیرخانه اولین آزمون استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان


استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان- 13 شهریور 96

با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال، بر اساس مصوبات شورای سیاست گذاری اولین آزمون استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان، به منظور تامین سرمایه انسانی این شرکت ها، انتخاب افراد شایسته و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای داوطلبان، طرح ریزی و سیاست گذاری این آزمون صورت پذیرفت. لذا در راستای هدایت داوطلبان به شغل های مناسب و تخصیص امکانات شغلی به افراد مستعد،با بهره گیری از تجارب گذشته،شرایط و ضوابط ثبت نام در اولین آزمون استخدام شرکت های خصوصی و دانش بنیان سال ۱۳۹۶ به شرح ذیل اعلام می گردد.

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید

تعاریف:

مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:

1- دسته شغلی: مشاغل مورد نیاز شرکت های خصوصی و دانش بنیان بر اساس حوزه شغلی به 8 بخش مستقل تقسیم شده است، هر بخش را یک “دسته شغلی” می نامند. عناوین این دسته های شغلی به شرح ذیل می باشد:

1- اجرایی و فنی
2- بهداشت، درمان و مراقبت
3- خدماتی، رفاهی و آموزشی
4- طراحی، رسانه ای، بازاریابی و فروش
5- فن آوری اطلاعات
6- کارشناسی و مهندسی
7- مالی، حقوقی و اداری
8- مدیریتی

2- عنوان شغلی: برای هر نوع از موقعیت های شغلی موجود در شرکت های خصوصی و دانش بنیان یک عنوان شغلی در نظر گرفته شده است. آزمون شامل ارزیابی 266 عنوان شغلی بوده که برای هر عنوان، چندین موقعیت شغلی در شرکت های گوناگون وجود خواهد داشت. این عناوین و تعاریف آن ها در جداول صفحات 13 تا 45 همین دفترچه آماده است.

3- شرکت خصوصی: کلیه نهادها، بنگاههای اقتصادی، مجموعه ها و سازمانهای غیر دولتی را که بر اساس قانون با اهداف تجاری یا غیرتجاری فعالیت می کنند، شرکت خصوصی می نامند.
4- شرکت دانش بنیان: شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل میشود و بر اساس معیارهای مورد نظر “آیین نامه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان”، به تأیید  «کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا» می رسد.
5- دانشجو: کسی است که در یکی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی، آزاد ،غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و … پذیرفته و ثبتنام شده باشد.
6- رشته تحصیلی: عنوان رشته ای است که دانش آموز/ دانشجو در آن فارغ التحصیل شده است.
این عنوان رشته در کادر بالای کارنامه درج گردیده است.

شرایط:
1- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
2- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3- داشتن تابعیت ایران
4- عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی
5- برخورداری از توانایی جسمی و روانی لازم و متناسب با شغل انتخابی
6- داشتن حداقل هجده (18) سال سن
تذکر: افراد با سن کمتر از 18 سال نیز میتوانند به صورت آزمایشی در آزمون شرکت کنند.
نکات مهم:
1- ثبتنام در این آزمون با هر مدرک تحصیلی در هر مقطع تحصیلی بلامانع است.
2-  زمان ثبتنام از 8 صبح روز سه شنبه 14 شهریور لغایت ساعت 24 روز یک شنبه 26 شهریور خواهد بود و ثبتنام منحصراً از طریق سایت آزمون صورت خواهد پذیرفت.
3- داوطلبان میبایست قبل از اقدام به ثبتنام به مطالعه دقیق دفترچه راهنما (متون، جداول و پیوستها) و آگاهی از شرایط و ضوابط آزمون، مبادرت نمایند.
4- توصیه میشود داوطلبان، ثبتنام خود را در اولین روزها انجام دهند و از موکول نمودن آن به روزهای آخر، خودداری نمایند.

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید

مراحل ثبت نام
– در سمت راست سایت آزمون به نشانی www.inre.ir  با فشردن دکمه ثبتنام وارد صفحه ثبتنام در آزمون شوید.
– در قسمت مربوط به کد ملی، داوطلب باید کد ملی خود را که ده رقم می باشد از چپ به راست در محل مربوط درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری کند. ضمنا داوطلبانی که تاکنون موفق به اخذ کارت ملی نشده اند برای اطلاع از شماره کد ملی خود با شماره تلفن گویای 66707131 تماس حاصل نمایند. به عنوان مثال 0123456789
– در قسمت مربوط به شماره همراه، داوطلب باید شماره 11 رقمی تلفن همراه خود را که با 09 شروع میشود، در محل مربوط وارد نماید. به عنوان مثال 09123456789
– رمزعبور توسط داوطلب انتخاب میگردد. رمزعبور میبایست حداقل شامل 6 کاراکتر (حرف یا عدد یا ترکیبی از آنها) باشد.
تبصره1: در انتخاب رمز عبور استفاده از کاراکترهای خاص نظیر /،  %، &، @ و # بامانع است.
تبصره2: داوطلب میبایست رمزعبور انتخابی خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل آزمون در حفظ و نگهداری آن کوشا باشد. لذا رمز عبور باید به نحوی انتخاب گردد که فراموش نشود.
تبصره3: در هنگام انتخاب رمز، به زبان صفحه کلید خود توجه نمایید.
– در قسمت تکرار رمز عبور، داوطلب میبایست، رمز عبور انتخابی خود در قسمت قبلی را مجددا وارد کند.
– دربخش امنیتی، داوطلب میبایست مربع “من ربات نیستم” را علامت گذاری نماید.
تبصره1: درصورتی که در این قسمت با سوال دیگری مواجه شدید، متن سوال را با دقت مطالعه نموده و گزینه های انتخابی درست را علامتگذاری نمایید.
– با کلیک روی دکمه “ثبت نام”، در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، کد تایید 6 رقمی به شماره تلفن همراه ثبت نامی ارسال شده و فرایند ثبتنام به مرحله ی بعد منتقل می شود.
– در مرحله بعد کد 6 رقمی دریافت شده از طریق پیامک را ،در قسمت مرتبط با کد تایید وارد کرده و بر روی  دکمه “تایید و ورود” کلیک نمایید.
تبصره1: در صورت عدم دریافت کد تایید، در زمان تعیین شده، دکمه “ارسال مجدد کد تایید” فعال میشود. داوطلب میبایست در این شرایط، از صحت شماره تلفن همراه وارد شده اطمینان حاصل نماید و با کلیک بر دکمه “ارسال مجدد کد تایید”  ایـران  استـخدام مجددا نسبت به دریافت کد تایید اقدام نماید.
تبصره2: در صورت عدم دریافت کد تایید از طریق پیامک، ثبت نام خود را به زمان دیگری موکول نمایید و یا با شماره 35095500-021 تماس حاصل فرمایید.
– در مرحله بعد با پیغام “شماره همراه شما با موفقیت تایید شد، میتوانید وارد شوید.” مواجه میشوید که ازم است کد ملی و رمز عبور خود را وارد نموده و بر روی دکمه “ورود” کلیک کنید.
– داوطلب پس از ورود باید، قوانین و مقررات را با دقت مطالعه نموده و پس از علامتگذاری مربع “قوانین و مقرارت را خوانده ام و با آنها موافق هستم” بر روی دکمه “شروع ثبت نام” کلیک نماید.
– پس از ورود به بخش مشخصات فردی موارد درخواستی را مطابق توضیحات زیر تکمیل نمایید:
تبصره1: تمامی متون میبایست به زبان فارسی نگاشته شوند.
– داوطلب باید در محل مورد نظر نام، نام خانوادگی و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطور کامل وارد نماید (از به کار بردن هرگونه علامت غیر از حروف الفبا و همچنین تکرار حروف به دلیل داشتن تشدید خودداری شود).
– در قسمت شماره شناسنامه، داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و از درج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.
– در بخش محل تولد، داوطلب می بایست مطابق با شناسنامه محل تولد خود را وارد نماید.
– در بخش پست الکترونیک، داوطلب میتواند آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) خود را وارد نماید .به عنوان مثال  user@example.com
– در بخش تاریخ تولد ،داوطلب باید تاریخ تولد خود را بطور دقیق (روز، ماه و سال) در محل مربوط درج نماید.
– در بخش جنسیت، داوطلب باید یکی از گزینههای مذکر یا مونث را انتخاب نماید.
– در قسمت وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد، باید وضعیت نظام وظیفه خود را با توجه به مقررات سازمان نظام وظیفه انتخاب نماید.
تبصره1: دانشجویان فاقد کارت پایان خدمت یا معافیت میبایست گزینه “معافیت تحصیلی” را برای وضعیت نظام وظیفه انتخاب نمایند.
– در قسمت تلفن ثابت ازم است تا داوطلب نسبت به ثبت شماره تلفن ثابت به همراه کد شهر در محل مجزای مربوط به خود اقدام نماید .به عنوان مثال 12345678    021
– در قسمت شماره اضطراری لازم است تا شمارهای متفاوت با شماره تلفن ثابت و همراه مندرج در قسمت های قبل ثبت گردد. به عنوان مثال 09123456789
تبصره1: این شماره میبایست شماره یکی از آشنایان و یا نزدیکان شما باشد تا در شرایط اضطرار به منظور اطاع رسانی در دسترس باشند.
تبصره2: این شماره میتواند شماره ثابت و یا همراه باشد.
– در بخش استان محل سکونت، لازم است که داوطلب پس از کلیک بر محل مربوطه از میان لیست موجود استان محل سکونت خود را وارد نماید.
تبصره1: منظور از استان محل سکونت، استانی است که داوطلب در دو سال اخیر بیشترین حضور را در آن داشته است.
– در بخش شهرستان، لازم است که داوطلب پس از کلیک بر محل مربوطه از میان لیست موجود شهرستان محل سکونت خود را انتخاب نماید.
– در بخش آدرس محل سکونت، داوطلب باید آدرس دقیق پستی خود را درج نماید.
تبصره1: طی مراحل آزمون چنانچه آدرس داوطلب تغییر کند ازم است آدرس جدید خود را کتباً به دبیرخانه آزمون اطلاع دهد.
– پس از تکمیل فرم بر روی دکمه “ثبت و ادامه” کلیک نمایید.
تبصره1: در هر مرحله از فرآیند ثبت نام و قبل از اتمام آن میتوانید با کلیک بر دایره مربوط به مشخصات فردی در بالای صفحه نسبت به ویرایش مشخصات خود اقدام نمایید.
– در قسمت سوابق میتوانید سوابق علمی و شغلی خود را در پنج دسته ی سوابق تحصیلی، سوابق کاری، سوابق بیمه، دورههای تخصصی و زبانهای خارجی وارد نمایید.
برای این کار کافی است در هر دسته گزینه افزودن را انتخاب نموده و موارد خواسته شده را تکمیل نمایید. به عنوان مثال برای اضافه کردن سابقه تحصیلی لازم است تا گزینه “افزودن سابقه تحصیلی” انتخاب گردد و پس از نمایش گزینه های مربوط، نسبت به تکمیل آنها اقدام نمایید. ایـران استـخدام
تبصره1: در هر دسته از سوابق، میتوان چندین سابقه اضافه نمود. برای مثال کسی که دارای مدرک کارشناسی میباشد ابتدا مشخصات دیپلم خود را وارد نموده و سپس با فشردن مجدد گزینه “افزودن سوابق تحصیلی” نسبت به درج اطلاعات مدرک کارشناسی خود در مکان مربوطه، اقدام مینماید، یا شخصی که سه سابقه شغلی دارد میتواند هر سه سابقه را مطابق روش بالا در قسمت سابقه شغلی وارد نماید.
تبصره2: در هر دسته، میتوان هر یک از سوابق موجود را با فشردن کلید قرمز رنگ “حذف”، در صورت نیاز حذف نمود.

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید

– نحوه تکمیل سوابق هر بخش به شرح زیر است:
– در قسمت “سوابق تحصیلی” پس از فشردن کلید “افزودن سابقه تحصیلی”،  قسمت مربوط به درج سوابق تحصیلی نمایش داده میشود. داوطلب میبایست پس از کلیک بر قسمت “مقطع تحصیلی” گزینه مورد نظر خود را از لیست انتخاب نماید.
– در قسمت “رشته تحصیلی”، داوطلب میبایست متناسب با مقطع تحصیلی انتخابی، رشته تحصیلی خود را وارد نماید.
تبصره1: برای مقاطع قبل از دبیرستان این قسمت را خالی گذارید.
– در قسمت “نام مرکز اموزشی”، داوطلب میبایست نام مرکز آموزشی که مقطع مذکور را در آن گذرانده است را به طور کامل درج نماید.
– در قسمت “سال اخذ مدرک”، میبایست سال اخذ مدرک وارد گردد.
تبصره1: در صورتی که همچنان مشغول به تحصیل در مقطع ذکر شده هستید گزینه در حال تحصیل را انتخاب نمایید.
– در قسمت معدل، معدل مربوط به آن مقطع را وارد نمایید.
تبصره1: در صورتی که همچنان در حال تحصیل هستید معدل فعلی خود را وارد نمایید.
تبصره2: در صورتی که در نیمسال اول مقطعی قرار دارید، آخرین معدل مقطع قبلی را وارد نمایید.
– در قسمت “سوابق کاری” پس از فشردن کلید “افزودن سابقه کاری”،  قسمت مربوط به درج سوابق کاری نمایش داده میشود. داوطلب میبایست پس از کلیک بر قسمت “عنوان شغل” عنوان آن را وارد نماید.
– در کادر مربوط به “نام شرکت” لازم است نام شرکت یا مجموعه ای را که در آن مشغول به کار بوده اید، به صورت کامل وارد نماید.
– در قسمت حقوق دریافتی، آخرین میزان حقوق دریافتی از شغل نام برده را “به ریال” وارد نمایید. به عنوان مثال اگر حقوق فردی معادل یک میلیون سیصد و هفتاد و پنج هزار تومان است باید عدد 13،750،000 را وارد نماید.
– در قسمت “از سال”، سال ورود به عنوان شغلی مذکور را وارد نماید.
– در قسمت “تا سال”، سال اتمام همکاری با شرکت مذکور تحت آن عنوان شغلی را وارد نماید.
تبصره1: در صورتی که هنوز مشغول به کار تحت آن عنوان شغلی در سازمان مربوطه هستید، گزینه مشغول به کار را انتخاب نمایید.
– در صورت دارا بودن سابقه بیمه، در قسمت “سوابق بیمه” پس از فشردن کلید “افزودن سابقه بیمه”، قسمت مربوط به درج سوابق بیمه نمایش داده میشود. داوطلب میتواند پس از کلیک بر قسمت “نوع بیمه”، از بین گزینه های موجود نوع بیمه مورد نظر خود را انتخاب نماید.
– با کلیک در قسمت”از ماه”، ماهی که بیمه مورد نظر آغاز شده است را انتخاب نماید.
– در قسمت “سال”، سال شروع بیمه مورد نظر را انتخاب نماید.
– با کلیک در قسمت”تا ماه”، ماهی را که بیمه مورد نظر به اتمام می رسد، انتخاب نماید.
– در دومین قسمت به نام “سال”، سال اتمام بیمه مورد نظر را انتخاب نماید.
– در قسمت دوره های تخصصی، نام دوره و سال پایان دوره مذکور را به ترتیب در قسمت های “نام دوره” و “سال گذراندن” وارد نمایید.
– در قسمت نام موسسه، موسسهای که ذیل آن دوره مذکور را گذرانده شده، انتخاب نمایید.
– در صورتی که گواهینامه دوره را در اختیار دارید، گزینه “گواهینامه دوره را دارم” را انتخاب نمایید.
– در قسمت زبانهای خارجی داوطلب میبایست با کلیک روی قسمت “زبان خارجی”، زبان مورد نظر خود را انتخاب نماید.
– با کلیک در قسمت میزان تسلط، میزان تسلط خود را در زبان مذکور تعیین نماید.
– پس از اتمام درج سوابق با فشردن کلید “ثبت و ادامه” وارد مرحله بعد شوید.
تبصره1: در هر مرحله از فرآیند ثبت نام و قبل از اتمام آن میتوانید با کلیک بر دایره مربوط به سوابق در بالای صفحه نسبت به ویرایش سوابق اقدام نمایید.
– در قسمت انتخاب مشاغل، میتوانید از هشت دسته شغلی موجود، مشاغلی را که تصمیم دارید در آزمون مربوط به آن ها شرکت کنید، انتخاب نمایید.
تذکر: جزئیات مربوط به هر دسته شغلی و عنوان شغلی را در جداول این دفترچه مطالعه نمایید.
تبصره1: به ازای هر دسته شغلی میتوان حداکثر در پنج عنوان شغلی آزمون، شرکت کرد. برای مثال اگر به عناوین شغلی دسته مدیریتی علاقه مند هستید اجازه انتخاب تنها پنج عنوان شغلی در این دسته را دارید.
تبصره2: داوطلبان میتوانند مطابق علاقه و ظرفیت های خود، مشاغل مورد نظر را حداکثر از دو دسته از هشت دسته شغلی انتخاب نمایند.
تبصره3: مبلغ مصوب برای انتخاب از اولین دسته شغلی 570000 ریال میباشد.
تبصره4: مبلغ دریافتی فوق، در ازای یک دسته شغلی است. داوطلب قادر است یک دسته شغلی دیگر را نیز اضافه نماید و در آن دسته نیز حداکثر پنج شغل را ایـران  استـخدام انتخاب کند. در این صورت، میبایست مبلغ 375000 ریال دیگر را نیز پرداخت نماید. به عنوان مثال اگر داوطلبی حداکثر پنج عنوان شغلی از دسته مدیریتی و حداکثر پنج عنوان شغلی از دسته اجرایی و فنی انتخاب نماید میبایست مجموعا 945000  ریال پرداخت نماید.
– پس از انتخاب عناوین شغلی مورد نظر، دکمه سبز رنگ “ثبت و ادامه” در پایین صفحه را فشار دهید و وارد آخرین مرحله در صفحه بعدی شوید.
– در صفحه “وضعیت پرداخت” قسمت “خاصه و پرداخت صورت حساب”، پس از بررسی مشخصات فردی و سوابق تحصیلی، شغلی، بیمه، دوره های تخصصی و زبانهای خارجی و حصول اطمینان از درستی عناوین شغلی منتخب شده، گزینه “تمام موارد بالا صحیح بوده و مورد تایید میباشد” را انتخاب نمایید.
پس از تایید گزینه بالا میتوانید شیوه پرداخت را انتخاب نمایید.
– سه شیوه پرداخت در نظر گرفته شده است که به ترتیب توضیح داده میشود:
– واریز از طریق درگاه بانکی به وسیله کارت های عضو شبکه شتاب:
در این روش میتوانید بوسیله کلیه کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به پرداخت اینترنتی وجه اقدام نمایید.
تبصره1: برای پرداخت از این روش لازم است رمز دوم کارت مورد نظر بانکی را داشته باشید.
تبصره2: پس از انتخاب این گزینه، شما میتوانید بانک پذیرنده را انتخاب نمایید .
این گزینه مستقل از بانک صادر کننده کارت شما میباشد و با کلیه کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب میتوانید در همه بانکهای پذیرنده پرداخت نمایید.
تبصره3: از میان دیگر روشهای پرداخت، این روش بیشتر از دو روش دیگر توصیه میگردد.
– واریز از طریق کارت به کارت و اعلام مشخصات واریز:
با انتخاب این گزینه لازم است تا وجه مذکور به کارت موسسه میزان گستران شریف با شماره کارت 1607-0000-2970-5022 واریز و سپس جزئیات تراکنش شامل “شماره مرجع/پیگیری”، “تاریخ” و “زمان (ساعت)” ثبت گردد.
تبصره1: به منظور پرداخت از این طریق داوطلب میبایست به دستگاه های عابربانک بانک های معتبر متصل به شبکه شتاب مراجعه نماید.
تبصره2: شماره مرجع / پیگیری را از برگه دریافتی از دستگاه خودپرداز مشاهده و در قسمت مربوطه وارد نمایید.
تبصره3: “تاریخ” و “زمان” را از برگه دریافتی از دستگاه خودپرداز مشاهده و طبق همان ترتیب در قسمت مربوطه وارد نمایید.
– واریز از طریق شماره حساب بانکی و اعلام مشخصات واریز:
با انتخاب این گزینه ازم است تا وجه مذکور به حساب موسسه میزان گستران شریف نزد بانک پاسارگاد شعبه میرزای شیرازی به شماره 307.8100.12458682.1 واریز شده و سپس جزئیات تراکنش شامل “شماره فیش”، “تاریخ” و “زمان” مطابق فیش حساب بانکی به دقت در قسمت مربوطه وارد گردد
تبصره1: به منظور پرداخت از این طریق، داوطلب میتواند به نزدیک ترین بانک پاسارگاد محل اقامت خود مراجعه نماید.
تذکر مهم 1: پس از واریز وجه امکان تغییر دسته های شغلی انتخاب شده وجود نخواهد داشت.
تذکر مهم 2: پس از اعلام روش پرداخت، امکان ویرایش اطلاعات کاربر وجود نخواهد داشت.
– پس از اطمینان از اطلاعات ثبت نامی و روش پرداخت، گزینه سبز رنگ “پرداخت” یا “ثبت”  در پایین صفحه را انتخاب نمایید.
ورود به پنل کاربري
–  در سمت راست سایت آزمون، روی گزینه “ورود به صفحه کاربری” (زیر گزینه “ثبتنام در آزمون”) کلیک کنید. پس از باز شدن صفحه مورد نظر کد ملی ایـران استـخدام و رمز عبور خود (رمزی که هنگام ثبت نام انتخاب نموده اید)را وارد نمایید. پس از وارد شدن به پنل کاربری، اطلاعات ثبتنامی شما در بالای صفحه قابل مشاهده است .
–  در سمت راست صفحه روی گزینه بارگزاری مدارک کلیک کرده و اقدام به بارگزاری عکس و کارت ملی خود نمایید. فرآیند بارگزاری بدین صورت است که روی گزینه انتخاب عکس کلیک کرده، عکس خود را انتخاب نموده و روی دکمه بارگزاری کلیک نمایید.
–  در سمت راست صفحه، قسمت وضعیت پرداخت، وضعیت پرداخت شما قابل مشاهده است.
–  در سمت راست صفحه ،قسمت پیش آزمون ،پس از خواندن توضیحات آن، روی گزینه شروع پیش آزمون کلیک کرده و نسبت به پاسخ به سوالات آن اقدام نمایید. لازم به ذکر است که سوالات به صورت دو گزینه ای میباشد.
–  در سمت راست صفحه ،قسمت تنظیمات نیز میتوانید شماره همراه و رمز عبور خود را ویرایش نمایید.
–  پس از تکمیل هر یک از قسمتهای فوق، در منوی “وضعیتها” (زیر منوی مشخصات فردی) ،وضعیت بارگزاری مدارک، پرداخت و پیش آزمون قابل مشاهده است.
–  لازم است که در منوی وضعیت تمامی فعالیت ها تایید شده باشد وگرنه شرکت در آزمون برای شما امکانپذیر نخواهد بود.

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید

جدول زمانبندی آزمون:

موضوع تاریخ
شروع ثبت نام آزمون 14 شهریور ماه 1396
پایان مهلت ثبت نام آزمون 27 شهریور ماه 1396
شروع مرحله اینترنتی برای دسته اول مشاغل هفته آخر مهر ماه 1396
پایان مرحله اینترنتی در تمامی دسته ها 20 آبان ماه 1396
اعلام نتایج آذر ماه 1396
برگزاری مرحله حضوری دی و بهمن ماه 1396
اعلام نتایج نهایی و فرایند جذب اسفند ماه 1396

– در ادامه جداول مربوط به مفاد آزمون، تعاریف مشاغل، ضرایب هر عنوان امتحانی و منابع مطالعاتی آزمون آورده خواهد شد.

o تبصره1: در مشاغلی که منبع مطالعاتی خاصی پیشنهاد نگردیده است داوطلب می تواند از هر منبع مطالعاتی مرتبط استفاده نماید.

مفاد آزمون

عناوین آزمون عمومی عناوین آزمون اختصاصی
ریاضی هوش ریاضی
فیزیک فهم IT
شیمی روابط اجتماعی
زیست زبان
ادبیات  –
هنر  –

جهت دانلود دفترچه راهنمای آزمون اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده سوالات متداول آزمون استخدام شرکت‌ های خصوصی و دانش بنیان اینجا کلیک نمایید

زمان ثبت نام از 8 صبح روز سه شنبه 14 شهریور لغایت ساعت 24 روز یک شنبه 26 شهریور خواهد بود

جهت دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی اینجا کلیک نمایید

 جهت مشاهده اطلاعیه ها و اخبار ثبت شرکت های دانش‌ بنیان اینجا کلیک نمایید

جهت اطلاع از آخرین اخبار چهارمین استخدامی دستگاه های اجرایی عضو کانال تلگرام ایران استخدام شوید

تماس با مجری آزمون: 
پست الکترونیکی :info@inre.ir
شماره تماس : ۳۵۰۹۵۵۰۰ – ۰۲۱
آدرس : تهران – کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، برج فناوری

 اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : مریم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:42

  کد دیدگاه : 1978237

  سلام وقتتون بخیر حالا که خیلیا ثبتونام کردن کسی از منبع آزمون خبر داره

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم فیزیک

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:35

  کد دیدگاه : 1974422

  سلام بچه ها منم شرکت کردم کسی هست رشتش لیسانس فیزیک باشه؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : mis shaygan

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 10:53

  کد دیدگاه : 1974337

  سلام دوستان .کسی از همدان برای ازمون خصصی ثبت نام کرده.تو دفترچه نوشته چهارشرکت توهمدان رشته ای تی میخان الان اصلا موادازمونی واینکه چه تخصصی باید داشته باشیم رو هم ننوشته منی ک تازه فارغ التحصیل شدم نمیدونم اگه شرکت کنم ایا اون مهارت رو دارم یا ن.الان موندم چی کنم شرکت کنم یا نه

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 21:22

  کد دیدگاه : 1973641

  ایران استخدام لطفا نظرات تایید کن نذار مردم پول و وقتشون هدر بره. ما مدیون ملت هستیم اگه نگیم شرکت کنند.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:00

  کد دیدگاه : 1968161

  سلام خدمت همه دوستان عزیز خسته نباشید و خدا قوت درسته خیلی از ما بیکاریم اما بازم تلاش میکنیم امیدوارم موفق باشید. سوال من اینکه مواد ازمون این دوره شرکت های خصوصی چی هست چه درسهایی رو باید خوند.مدیریت زنجیره تامین که اضاف شده چیه.میدونم خیلا گرفتارن اما اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.برا عمومی چی باید خوند

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ثنا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:45

  کد دیدگاه : 1967438

  کسی میدونه منابع ازمونش چیا هست
  چرا هیچی راجبش نیست

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مسعود

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:33

  کد دیدگاه : 1966029

  سلام
  منابع آزمون مثلا متصدی اموربانکی یا اموراداری یا….همه همینایی هست که شما اون بالاست؟کسی از پارسال این دورشته را شرکت کرده بگه چطوری باید منابعشو خوند؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 19:38

  کد دیدگاه : 1965630

  جالبه با اینکه یک ماهه تبلیغ ثبت نام تو آزمون دانش بنیان میشه ولی دوباره مهلتشو تمدید کردن،فکر کنم جوانها رقبت نمیکنن تو این آزمون پول خرج کنن،واقعا سر کاریه ما که اولویت اول بودیم هیچی،الان با فوق لیسانس رفتم آبدارچی شرکت داروسازی الحاق شدم ،چه میشود کرد ،چه میتوان گفت؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : بهار

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:35

  کد دیدگاه : 1963538

  بی خیال این امتحان شدم با اینکه ثبت نام کردم خودمو واسه ازمون قوه قضاییه مثه چیز میخوندم خواب تعطیل بود دیگه رنگ افتابم داشت یادم میرفت اخرشم قبول شدم اما بخاطر اشتباه دانشگا پیام نور (:bomb:) دو درسم پاس نشدش وتاریخ مدرکم واسه بعد اون ازمون شدش والان تو تهران در حال بررسی ک ایا تایید شه یانه…

  پاسخ دهید
 • نویسنده : زینب محمدپور

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:13

  کد دیدگاه : 1961968

  سلام دوستان.مصاحبه فقط تو تهران برگزار میشه یا هرکسی تو شهر خودش؟تو اهواز برگزار میشه؟اگه بخوام انصراف بدم چجوری میشه انصراف داد؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 20:15

   کد دیدگاه : 1962261

   بستگی. به شغل تون داره. اهواز هم هست ولی بستگی داره به شغل انتخابی بیشترشان تهرانه

   پاسخ دهید
 • نویسنده : علی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:43

  کد دیدگاه : 1960288

  آزمون دارای مجوزهای لازم از نهادهای حاکمیتی و تحت نظارت آنهاست و مشکلی ندارد که متن کامل آن را می توانید در این لینک ببینید : mehrnews.com/news/4417621

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 22:59

   کد دیدگاه : 1960954

   آزمون هیچ مشکلی نداشت پارسال هم همه چیز طبق. قانون وبرنامه بود عزیر تهش یه گواهی دادن ودیگر هیچ شما میتونین شماره بدین که ما گواهی وعکس کل مراحل قبولیمون رو بفرستیم براتون وتهش الان در منزل تشریف داریم وکار بی کار. حتی هیچ جا معرفی نشدیم

   پاسخ دهید
 • نویسنده : mahdi

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:24

  کد دیدگاه : 1960265

  سلام دوستام.
  من پارسال شرکت کردم
  اولویت معرفی بودم
  حتی یک تماس هم نگرفتن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ثنا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:26

  کد دیدگاه : 1957603

  سلام
  فک کنم نباید شرکت میکردم (:cry:)
  هیشکی انگار پارسال قبول نشده…. (:dash2:)
  خدا همه جوونا رو کمک کنه …. 🙁

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:36

   کد دیدگاه : 1960204

   والا ما که قبول شدیم وهیچ جا معرفی. نشدیم……..

   پاسخ دهید
 • نویسنده : امین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 06:43

  کد دیدگاه : 1952428

  کامنتها رو که میخوندم حس کردم موضوع کارایی این آزمون هنوز برای بعضی عزیزان جدید مبهمه..

  بهرصورت، من برای ثبت نامی ها آرزوی موفقیت میکنم، اما در مورد سوال اینکه اگه سطح پایین بود چرا نرفتید و توقع و .. ؛

  ببینید این برنامه چندتا ضدحال داره! اولیش اینه که وقتی شما تمام مراحل ثبت نام، امتحان اینترنتی، مصاحبه رو تموم کردید و حد نصاب هم شدید، تازه به شما شرکتهایی رو معرفی میکنند شما رو از صفر ارزیابی میکنن، یعنی میگن بشین بنام خدا خودتو معرفی کن ببینیم کی هستی اصلاً! یعنی اونی که از خیابون وارد شرکت شده تا درخواست بده، با شمایی که اینهمه مرحله گذروندین، تقریبا یکی محسوب میشین!
  دومین ضدحال نوع شرکتهاست، خیلی دوستان تصور میکنن مثلا توقعات بالا بوده اما واقعیت اینه که بسیاری شرکتهای معرفی شده خیلی ابتدایی و دورهمی هستن و حتی یکیشون بهم گفت هنوز ثبت شرکت هم نشدیم و داریم ثبت میکنیم!
  سوم برای کسانی که حتی تا اینجا هم براشون مشکلی نیست (مثل خود من) ، اینه که بعد از فرم پر کردن و جمله معروف “باهاتون تماس میگیریم” ، خیلییییی محتمله که دیگه خبری ازشون نشه! چیزی که حتی پشتیبانان تلفنی این برنامه مدام روش تاکید میکنند، اینه که ما تضمین شاغل شدن به شما ندادیم و فقط بهتون تا حد امکان معرفی میکنیم!
  البته اتفاقی که بطور خاص برای من افتاد، یکی دوبار شرکتهایی معرفی شدن که هیچ ربطی به من نداشتن! مثل اینکه شما مترجم انگلیسی باشی و ازت فرانسه بخوان!

  تنها امید من اینه که کاش حداقل امسال تجربه بیشتر و شرکتهای کارآمدتری رو آماده کرده باشن، ….، اما بهرحال امیدوارم!

  آرزوی موفقیت برای همگی.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 10:21

   کد دیدگاه : 1962904

   دقیقا همینجوره وقتتون رو پای این ازمون مبهم نذارید بنظر من برا شرکت های خصوصی نباید ازمون و مصاحبه خارج از استان گذاشت و تهش یک سال بلاتکلیفی بود

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سحر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:23

  کد دیدگاه : 1952400

  کسی میدونه میشه انصراف داد و پوله ثبت نام رو پس گرفت ؟ والا پولشو قرض گرفتم تا ثبت نام کنم😢

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سماوات

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 02:19

  کد دیدگاه : 1952399

  سلام یکی از دوستان میتونه خیلی شفاف بگه آزمون اینترنیش چطوریه؟ واقعا زیست و شبمی و فیزیک میاد واسه امتحان؟ چندتا سوال داشته پارسال؟ و میشه با کامپیوتر خونه انجام داد؟ مدت زمان آزمونش چقد بوده؟ ممنون میشم کسی جواب بده چون پول زیادی ندارم که بخوام شرکت کنم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:29

   کد دیدگاه : 1953043

   بله. با کامپیوتر خانگی هم میشه. جواب. داد. هرکدام. 10 سوال. 10. دقیقه.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:46

  کد دیدگاه : 1950796

  دور اول دانش بنیان ، اولویت اول بودم کسی با ما تماس نگرفت ،تماس هم گرفتم گفتن شرکتا درخواست نیرو نکردن ،با تجربه ای که کسب کردم ،دوره دوم شرکت نکردم.خدایا خودت کمک مون کن.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مریم.ف

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:41

  کد دیدگاه : 1949198

  سلام … من میخوام امسال شرکت کنم راجعبه مصاحبه حضوریش خواستم بدونم تو تهران کجا برگزار میشه ؟ دوباره باید هزینه یی پرداخت کنیم به جز هزینه ثبت نام اولیه؟
  والا موندم شرکت کنم نکنم کار نیس خسته شدم اینقدر دنبال کار گشتم

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 09:52

   کد دیدگاه : 1949988

   دانشگاه تهران. نه.البته. که شرکت. کردن. ما هم پارسال. بی فایده. بود

   پاسخ دهید
 • نویسنده : leila

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 00:28

  کد دیدگاه : 1947951

  سلام من امسال رو ثبت نام کردم تو دفترچه توضیح نداده از کسایی که پارسال شرکت کردن سوال دارم در آزمون غیرحضوری یعنی اینکه ما با کامپیوتر شخصی و اینترنت باید به سوال ها جواب بدهیم لازم نیست جای خاصی بریم برای آزمون؟این نحوه آزمون غیر حضوری رو توضیح بدین من ابان میخوام برم مسافرت نگرانم تو دفترچه هم نه تاریخ دقیق گفته ونه آزمون غیر حضوری را کامل توضیح داده

  پاسخ دهید
  • نویسنده : محمدرضا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:04

   کد دیدگاه : 1949039

   بله آزمون غیر حضوری بصورت اینترنتی و با سیستم شخصی به سوالات جواب میدین

   پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...