اطلاعات بیشتر

اخبار و جزئیات استخدام فارغ التحصیلان در سال 97


خبر 22 خرداد 97: عدم تناسب پذیرش دانشجو با بازار کار در کشور (منبع: خبرگزاری مهر)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بین نیاز بازار کار و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها تناسبی وجود ندارد، افزود: پذیرش دانشجو در برخی رشته‌ها مانند حقوق بسیار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 خرداد 97: جزئیات نحوه تایید اعتبار مدارک دانش آموختگان دانشگاه ها برای استخدام (منبع: خبرگزاری مهر)

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره اعتبار مدارک دانش آموختگان دانشگاه ها برای استخدام در مشاغل توضیحاتی را به معاون رئیس جمهور ارائه داد.مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه، شبانه، و نوبت دوم، حضوری، نیمه حضوری و الکترونیکی در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری از حیث ارزش تحصیلی از نظر این وزارتخانه قانونی و دارای اعتبار یکسان است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 1 خرداد 97: استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در هنرستانها با طی دوره یک ساله (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه یکی از ضروریات امروز جامعه با توجه به بحث اشتغال و اقتصاد مقاومتی توسعه آموزش‌های مهارتی است، اظهار کرد:‌ فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای با طی دوره یک‌ساله تربیت معلم به‌عنوان استادکار در هنرستان‌ها جذب خواهند شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 31 اردیبهشت 97: لزوم فراهم کردن زمینه حضور فارغ‌التحصیلان و نخبگان جوان در دانشگاه‌ها (منبع: خبرگزاری ایسنا)

قائم مقام وزیر علوم با تاکید بر اینکه وزارت علوم در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مسئول است،گفت: باید زمینه حضور فارغ‌التحصیلان و نخبگان جوان در دانشگاه‌ها فراهم شود تا ضمن ممانعت از مهاجرت و ایجاد اشتغال برای این افراد، شاهد نوعی تحرک،‌نشاط و پویایی در دانشگاه‌ها باشیم.

دکتر عبدالرضا باقری در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به سیاست وزارت علوم در زمینه بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به آمار بالای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بخصوص در دوره‌های دکتری دانشگاه‌های سطح یک که امروزه شغلی برای آن‌ها وجود ندارد، وزارت علوم به عنوان متولی آموزش عالی در تامین و ایجاد شغل برای این افراد، مسئول است و دولت نیز باید برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کمک کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 فروردین 97: ضرورت اشتغالزایی برای جوانان (منبع: خبرگزاری مهر)

خدابخش همچنین با تاکید بر اینکه اگر توانمندسازی قبل از اشتغال ترویج داده شود، دیگر جوانان به امید اینکه دیگران برای آن‌ها شغل ایجاد کنند، دست روی دست نمی‌گذارند، ادامه داد: برای اشتغال و توانمندسازی جوان فارغ‌التحصیل و غیرفارغ‌التحصیل باید برنامه‌ریزی مناسبی شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 اسفند 96: توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال (منبع: خبرگزاری ایلنا)

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فنی‌وحرفه‌ای با وزارت علوم در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال امضا شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 9 اسفند 96: مهارت افزایی دانش آموخته دانشگاهی همزمان با دوران سربازی و تحصیل (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از رایزنی های این وزارتخانه با سازمان فنی و حرفه ای و ستاد کل نیروهای مسلح برای مهارت افزایی دانش آموخته ها همزمان با تحصیل و دوره های سربازی خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 6 اسفند 96: ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی از چالشهای مهم آموزش عالی (منبع: خبرگزاری ایرنا)

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای، گسترش کمی آموزش و بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه ها را از مهم ترین چالش های پیش روی آموزش عالی کشور قلمداد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 5 اسفند 96: تحقق وعده ایجاد 126 هزار فرصت شغلی در استان تهران (منبع: خبرگزاری ایرنا)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به طرح کارورزی و اشتغال فارغ التحصیلان افزود: توجه به کارورزی فارغ التحصیلان مهم و ضروری است به ویژه در شرایطی که دولت در این طرح با اشتغال به کار فارغ التحصیلان از سوی کارفرمایان تا یک سال بیمه آنها را به عهده می گیرد و در مشاغلی مثل صنایع دستی و فرهنگ و هنر بسیار مؤثر است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 2 اسفند 96: اعطای مشوق های بیمه ای به کارفرمایان برای جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها (منبع: خبرگزاری فارس)

سرپرست مدیریت اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از پیش‌بینی مشوق‌های بیمه‌ای برای کارفرمایان جذب‌کننده فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: ضرورت جذب و استخدام ۳۰ هزار معلم در سال آینده (منبع: خبرگزاری فارس)

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت:با رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به دنبال کسب مجوزهای لازم برای استخدام‌های جدید در آموزش و پرورش هستیم ضمن این که سعی می‌کنیم با اضافه تدریس و استفاده از فارغ‌التحصیلان جدید نقایص موجود را برطرف سازیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳ بهمن ۹۶: پیش بینی ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود در محل کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه دولت برای سال ۹۷، ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ بهمن ۹۶: ایجاد ۱۵ هزار و ۸۰۰ شغل توسط دستگاه‌های اجرایی هرمزگان (منبع: خبرگزاری شبستان)

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی استانداری،در طرح کارورزی نیز سهمیه جذب سه هزار و ۹۰۰ فارغ‌التحصیل دانشگاهی به هرمزگان اختصاص یافته که در صورت جذب کارورزان توسط بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی استان، تا شش ماه حقوق آنها توسط دولت پرداخت می‌شود و تا دو سال نیز حق بیمه این افراد را دولت پرداخت می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ دی ۹۶: ضرورت اهتمام جدی در امر ایجاد ۹۰ هزار فرصت شغلی در اصفهان (منبع: خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، وجود بیکاری در کشور و سنگین شدن سایه بحران بیکاری در سال‌های گذشته، موضوع چندان عجیب و غیرقابل باوری نیست که نیاز به شرح داشته باشد؛ وجود حدود چهار میلیون بیکار و در پیش بودن حضور بیش از پنج میلیون نفر دانشجوی حاضر به کار در سال‌های آینده تنها گوشه‌ای از حقایق بازار کار در سال‌های آینده است، پر واضح است که اگر به گفته رئیس‌جمهور، سالانه حدود یک میلیون شغل در کشور ایجاد نشود مشکلات فراوان اجتماعی از این ناحیه کشور را تهدید خواهد کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۶ دی ۹۶: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف توسعه بازار و کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان، اظهار کرد: امروزه شرکت‌هایی ایجاد شده‌اند که توانسته‌اند با کاهش هزینه‌ها ۷۰ تا ۸۰ درصد بازار را به خود اختصاص دهند، ولی این امر ماندگار نخواهد بود؛ چرا که در آینده شرکت‌هایی با ایده‌هایی نو ظهور می‌کنند که می‌توانند با کاهش بیشتر هزینه‌ها بازار را از دست آن‌ها خارج کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۶:  فارغ التحصیلان حقوق جایگزین قضات بازنشسته در امر وکالت شوند (منبع: خبرگزاری ایسنا)

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: با جذب قضات بازنشسته در امر کارشناسان حقوقی موافق نیستم. طبق قوانین سن بیش از ۵۰ سال اصلا نمی تواند وارد دوره کارآموزی شود. با این تعداد فارغ التحصیل حقوق بهتر است این افراد جایگزین قضات بازنشسته در امر وکالت شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: پیش بینی ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در لایحه بودجه سال 97 (منبع: خبرگزاری ایرنا)

لازم است منابع تامین اعتبار پایدار برای اجرای طرح های اشتغال و کاهش هزینه تامین مالی سرمایه گذاری در طرح های اشتغال زا و جدید برای ایجاد اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان ایجاد شود که خود نیاز به اصلاح سیاستی دارد که در تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۱۳۹۷ به آن اشاره شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ دی ۹۶: اولویت استخدام هنرآموختگان هنرستان‌های دریایی در نیروی دریایی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش جغرافیا در مدارس کشور گفت: هنرآموختگان هنرستان‌های دریایی در اولویت استخدام نیروی دریایی قرار می‌گیرند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: رویکرد افزایش مهارت‌آموزی فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایسنا)

قائم‌مقام وزیر علوم درخصوص رویکرد افزایش مهارت‌آموزی نیز اظهار کرد: در یک سال گذشته برخی از دانشگاه‌ها در این زمینه اقدامات نوآورانه‌ای انجام داده‌اند؛ تبادل تجارب در بین دانشگاه‌ها، امری است که می‌تواند ما را در تربیت فارغ‌التحصیل کارآمدتر و کارآفرین یاری دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: ایجاد ۷۰ هزار شغل با طرح کاروری دانش‌آموختگان دانشگاهی (منبع: خبرگزاری خبرآنلاین)

رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: یکی از این سیاست‌ها، طرح کاروری دانش‌آموختگان دانشگاهی با ۷۰ هزار فرصت شغلی است. میزان سهمیه استان‌های کشور در اجرای طرح کارورزی در سال ۱۳۹۷ نیز بر این اساس بوده که استان‌هایی که در رنج بیشتری هستند، در اولویت قرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ دی ۹۶: طرح کارورزی فارغ‎التحصیلان از بسته‎های طرح تکاپو  (منبع: خبرگزاری تسنیم)

طرح کارورزی فارغ‎التحصیلان مقطع کاردانی به بالا یکی دیگر از بسته‎های طرح تکاپو است که در صورت جذب این افراد در واحدهای صنعتی بیمه و حقوق کارورزی آن‎ها به مدت ۹ ماه پرداخت می‎شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۶ دی ۹۶: بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بزرگترین مشکل هرمزگان (منبع: خبرگزاری دانا)

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میناب جنوب،  طی سالهای اخیر افزایش چشمگیر جوانان بیکار که بنا بر گزارشات و آمارهای رسمی کشور چیزی در حدود ۵۰درصد آنها را افرادی با تحصیلات دانشگاهی تشکیل داده است به یکی از مهم ترین دغدغه های  خانواده ها تبدیل شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ دی ۹۶: راه اندازی استارت تاپ‌های دانش بنیان جهت اشتغال دانش آموختگان (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه بازدید از دو استارتاپ در حوزه دانش بنیان برگسترش فعالیت در این زیست بوم تأکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور و گستره فعالیت دانش آموختگان، استارت آپ‌ها می‌توانند زمینه مناسبی برای اشتغالزایی فراهم کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۱ دی ۹۶: ایجاد اشتغال و رفع فقر دو هدف مهم دولت در بودجه سال ۹۷ (منبع: خبرگزاری صداو سیما)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی ربیعی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما افزود: امسال دو هدف عمده در سیاستگذاری خود در نظر گرفتیم که تا پایان دولت دوازدهم باید اجرایی شود که در گام نخست از بودجه سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 29 آذر 96: فراخوان مشمولان فارغ‌ التحصیل دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ 1 دی‌ (منبع: خبرگزاری ایسنا)
سازمان وظیفه عمومی ناجا، کلیه مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم دی‌ماه 1396 هستند را به خدمت سربازی فراخواند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 آذر 96: اطلاعیه فراخوان مجدد مصاحبه فارغ ‎التحصیلان دانشگاه صنعت نفت (منبع: سایت شرکت ملی نفت ایران)
معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در اطلاعیه ای از فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت دعوت به مصاحبه کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 آذر 96: فارغ التحصیل ماهانه تا ۵۰۰ الی ۷۰۰ نیرو  در حوزه پرستاری (منبع: خبرگزاری خانه ملت)

با توجه به اینکه از سال گذشته با روند فارغ التحصیلی این نیروها روبرو هستیم،  ماهانه تا ۵۰۰ الی ۷۰۰ نیرو در حال فارغ التحصیل شدن هستند بنابراین روند به کارگیری آنها تا حدودی کند است که این موضوع نیز در حال اصلاح است؛ البته طی یک سالی که از فارغ التحصیلی این افراد گذشته مسیر به کارگیری نزدیک به ۳ الی ۴ هزار نفر طی شده و تعدادی از آنها مشغول شده و به کارگیری برخی از آنها نیز در دستور کار است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 آذر 96: اعلام حمایت دانش آموختگان از حذف شرایط نابرابر در استخدامی وزارت نفت (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در این نامه که صبح امروز و در پی برخی جوسازی‌ها علیه آزمون استخدامی وزارت نفت، به دفتر مهندس زنگنه ارسال شده است بالغ بر 500 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور از برچیده شدن انحصار و شرایط نابرابر در آزمون استخدامی وزارت نفت حمایت کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 آذر 96: استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در چارچوب مقررات (منبع: خبرگزاری شانا)
به گزارش شانا، حبیب‎اله بیطرف، امروز (سه شنبه، ۱۴ آذرماه) در جمع دانشجویان دانشکده نفت آبادان حاضر شد و در واکنش به تجمع‎های روزهای اخیر دانشجویان و فارغ‎‎التحصیلان این دانشکده عنوان کرد: امکان استخدام تمام فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در چارچوب مقررات وزارت نفت وجود دارد و برگزاری مصاحبه، طب صنعتی و گزینش بخشی از این مقررات بوده، هست و خواهد بود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 آذر 96: نبود منع استخدامی جهت جذب دانش آموختگان صنعت نفت (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آبادان، حبیب الله بیطرف در جمع دانشجویان دانشکده نفت آبادان با ابراز گلایه از در هم آمیختن روند استخدام فارغ التحصیلان و ابلاغیه جدید آزمون  استخدامی وزارت  نفت گفت: طبق قانون و ضوابط این وزارتخانه در بحث استخدام دانش آموختگان صنعت نفت مشکلی ندارد و اضافه شدن آزمون کتبی تنها شامل فارغ التحصیلان آینده این دانشگاه می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 آذر 96: پیگیری شکایت فارغ التحصیلان و دانشجویان صنعت نفت در خصوص آزمون استخدامی (منبع: خبرگزاری میزان)
خبرگزاری میزان- در پی شکایت فارغ التحصیلان و دانشجویان صنعت نفت و با رأی شعبه ۳۹ دیوان عدالت اداری دستور موقت مبنی بر توقف اجرای ثبت نام و اجرای آگهی استخدام وزارت نفت صادر و برگزاری آزمون لغو شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 آذر 96: حاشیه های اعتراض فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت به آزمون استخدام (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرگزاری مهر، بیژن زنگنه در حاشیه همایش بیمه و توسعه، درباره اعتراض برخی فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت به برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه گفت: قرار بود تعدادی از دانشجویان یا فارغ التحصیلان بدون اینکه در آزمون کتبی عمومی شرکت کنند، با انجام مصاحبه بر حسب نیاز این وزارتخانه استخدام شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۲ آذر ۹۶: انجام فرآیند مصاحیه فارغ‎التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت تا 19 آذر (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کامران دهقانی مدیرکل آموزش وزارت نفت امروز (یکشنبه، ۱۲ آذرماه) به دنبال ادامه تجمع عده‎ای از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در مقابل ساختمان وزارت نفت، اظهار کرد: کلیه فارغ‎التحصیلان گروه الف این دانشگاه که تا تاریخ اول آذرماه امسال در بانک اطلاعاتی اداره کل آموزش ثبت نام کرده‎اند به مصاحبه دعوت شده‎اند و ۱۹ آذرماه، فرایند مصاحبه با کلیه ثبت‎نام کنندگان به پایان می‎رسد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 آذر 96: لزوم تغییر شرط معدل استخدام در وزارت نفت برای خوزستانی ها (منبع: خبرگزاری فارس)
نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: با توجه به متفاوت بودن شرایط تحصیل در خوزستان و سایر استان‌ها، شرط معدل استخدام در وزارت نفت برای فارغ التحصیلان خوزستانی تغییر کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 آذر 96: استخدام دانش آموختگان رشته های دریایی در ارتش (منبع: خبرگزاری مهر)
خرمشهر ـ فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر و آبادان گفت:در صورت تقاضای هنرستان های دریایی خرمشهر و بندر امام خمینی، دانش آموختگان رشته های دریایی به استخدام نیروی دریایی ارتش درمی آیند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 آبان 96: خلف وعده وزارت نفت در خصوص استخدام فارغ‌ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت (منبع: خبرگزاری ایسنا)
عضو هیات علمی دانشگاه صنعت نفت با اشاره به مشکلات این دانشگاه در سال‌های اخیر، بر لزوم آگاهی وزارت نفت از پتانسیل‌های دانشگاه صنعت نفت تاکید کرد و گفت: خلف وعده وزارت نفت در خصوص استخدام فارغ‌التحصیلان ممتاز این دانشگاه، به لحاظ شرعی، اخلاقی و قانونی اشکال دارد و اثرات بسیار سوئی بر آینده نخبگان این دانشگاه دارد و پدیده فرار مغزها را تشدید می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 18 آبان 96: اولویت استخدام با فارغ التحصیلان هنرستان نیروی دریایی (منبع: خبرگزاری فارس)

مؤلف کتاب دروس هنرستان نیروی دریایی ارتش گفت: فارغ‌التحصیلان هنرستان نیروی دریایی ارتش در اولویت استخدام در این نیرو قرار دارند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 10 آبان 96: سهمیه استان اصفهان در طرح کارورزی فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به تعداد ثبت‌نام کنندگان در طرح کارورزی فارغ التحصیلان از استان اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر از استان اصفهان در این طرح ثبت‌نام کردند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 آبان 96: اهمیت اشتغال فارغ‌ التحصیلان رشته کشاورزی (منبع: خبرگزاری ایسنا)

در ادامه، سید حبیب‌الله موسوی عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس و دبیر علمی این نشست، با اشاره به اهمیت بحث اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی گفت: اشتغال یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصاد است که ارتباط تنگاتنگی با آسایش، رفاه و امنیت اجتماعی دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 15 مهر 96: لزوم بهره گیری از فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت جبران کمبود معلم (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با جذب نیروهای حق‌التدریسی کمبود معلم در کشور جبران نمی‌شود، گفت: کمبود معلم در کشور فاحش است و وزارتخانه علاوه برجذب نیروهای حق‌التدریسی باید استخدام از دانشگاه فرهنگیان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 28 شهریور 96: 40 درصد فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی جزء جمعیت بیکار کشور (منبع: خبرگزاری ایسنا)

سرپرست وزارت علوم با تاکید بر اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها 40 درصد از جمعیت بیکار کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و توجه به آموزش های مهارتی می‌تواند در اشتغال دانشگاهیان موثر باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 13 شهریور 96: فقدان مهارت فارغ‌ التحصیلان عامل افزایش بیکاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که فقدان مهارت فارغ‌التحصیلان موجب افزایش بیکاری شده است، گفت: با اعتقاد به تعاونی‌ها و انجام کارهای جمعی می‌توانیم یک میلیون نفری که هر سال به جمعیت بیکاران افزوده می‌شود را، ساماندهی کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 شهریور 96: فارغ‌ التحصیلان و حقوقدانان موافق برگزاری آزمون از طریق مرکز مشاوران (منبع: خبرگزاری ایسنا)
عبدالرضا مومنی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه اکثر فارغ‌التحصیلان و حقوقدانان با برگزاری آزمون از طریق مرکز مشاوران موافق هستند، اظهار کرد: این افراد موافق هستند تعداد جذب برای وکالت افزایش پیدا کند. مطلب دیگر اینکه یک ماده قانونی نیست که تایید می کند ما می توانیم آزمون وکالت را برگزار کنیم. مرکز وکلا و کارشناسان قوه‌ قضائیه کارش این است که وکیل و کارشناس بپذیرد و به همین منظور تاسیس شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 شهریور 96: عدم نتیجه پیگیری فارغ التحصیلان دانشگاه نفت جهت استخدام (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

مهدی کرامتی فعال دانشجوی دانشگاه نفت اهواز از عدم نتیجه پیگیری های دو سال گذشته فارغ التحصیلان دانشگاه نفت جهت استخدام در وزارت نفت خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 30 مرداد 96: فراخوان فارغ التحصیلان دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ 1 شهریور (منبع: خبرگزاری مهر)

سازمان وظیفه عمومی ناجا،کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم شهریورماه ۱۳۹۶هستند را به خدمت سربازی فراخواند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 25 مرداد 96: منع استخدامی فارغ‌ التحصیلان غیر قانونی است (منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا)

در روزهایی که داغ‌ترین و حساس‌ترین حرف‌های کنکوری‌ها و خانواده‌های آنها درباره انتخاب رشته، آینده تحصیلی و آینده شغلی است، صحبت از ممنوعیت‌های استخدامی از سوی سازمان‌ها یا نهادهای دولتی، نظامی و یا حتی ارگان‌های خصوصی و … می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 11 مرداد 96: به تعویق افتادن بیکاری رسمی دانشجویان با طرح کارورزی (منبع: خبرگزاری مهر)

یک فعال صنفی کارگری با بیان اینکه طرح کارورزی، فقط یک سال بیکاری رسمی دانشجویان را به تعویق می‌اندازد، گفت:سهم نیروی کار از قیمت تمام شده، تنها ۷ درصد است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 8 مرداد 96: 4 تا 6 ماه دوره کارورزی برای دانش‌ آموختگان دانشگاهی (منبع: خبرگزاری ایلنا)

به گزارش ایلنا، سهراب مختاری با بیان اینکه بسته اشتغال یکی از بسته‌های پنج‌گانه حمایت از تولید و رونق اقتصاد است، گفت: دانش‌آموختگان دانشگاهی بین 4 تا 6 ماه در این طرح دوره کارورزی می‌بینند، کارآزموده می‌شوند و در ازای هر ماه، حقوق 270 هزار تومان تا 350 هزار تومانی دریافت می‌کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۸ مرداد ۹۶: سهم هر بخش اقتصادی از جذب فارغ‌التحصیلان در طرح کارورزی (منبع: خبرگزاری مهر)
به گزارش خبرنگار مهر، طرح کارانه اشتغال برای جوانان (کاج) به عنوان یکی از طرح‌های دولت برای پوشش بخشی از تقاضای بازار کار در برگیرنده سه طرح کارورزی(ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی)، مهارت آموزی در محیط کار واقعی و مشوق‌های بیمه‌ای برای کارفرمایان است که در قالب برنامه اشتغال فراگیر تدوین و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مرداد 96: جذب 1100 هنرآموز و استادکار از طریق آزمون استخدامی آبان 95 (منبع: خبرگزاری ایسنا)
مدیرکل دفتر آموزش‌ فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با مشکل حادی در زمینه نیروی انسانی روبرو نیستیم، گفت: امسال از محل پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه 95 حدود 1100 هنرآموز و استادکار را جذب می‌کنیم و علاوه بر آن فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید رجایی هم در حال ورود به هنرستان ها هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 4 مرداد 96: ارائه گواهینامه‌ های شغلی منوط به کسب حداقل‌ های لازم (منبع: خبرگزاری فارس)

تهرانیان  در پاسخ به این سوال که صلاحیت افراد برای ارائه آموزش به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در طرح کارورزی چطور احراز خواهد شد، گفت: در این طرح افرادی که صلاحیت‌های لازم را برای ارائه آموزش‌ها کسب کنند اجازه خواهند داشت تا کارورز جذب کرده و از مزایای بعدی آن استفاده کنند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 3 مرداد 96: شروع طرح کارورزی محرک اشتغال فارغ التحصیلان در کهگیلویه و بویراحمد (منبع: صبح زاگرس)
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کارورزی محرک اشتغال ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی مدت دو هفته است که در این استان اجرای آن آغاز شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ مرداد ۹۶: کمرنگ بودن رشته های فنی و حرفه ای یکی از دلایل بیکاری (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، امروزه “بحران بیکاری و نبود اشتغال” برای جوانان کردستانی یکی از مشکلات و معضلات اصلی این استان است و با ورود فارغ‌التحصیلان جدید متقاضی کار روز به روز بیشتر می‌شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲ مرداد ۹۶: حل بحران اشتغال با بکارگیری صنایع دستی (منبع: خبرگزاری تسنیم)

عبادی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند دریای بیکران از اشتغال ایجاد کند، افزود: چراکه صنایع بزرگ دیربازده هستند و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ می‌خواهند اما صنایع دستی اینگونه نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۱ تیر ۹۶: حق تقدم استخدام با نیروهای بومی تحصیل کرده در آبادان است (منبع: خبرگزاری جوان)

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ؛عامر کعبى در نشست خبری خانه ملت گفت: در آبادان نیروهای تحصیلکرده بسیار است،بارها به همه نهادهای دولتی و خصوصی تاکید کردیم در بحث اشتغال زایی از نیروهای بومی استفاده شود،مگر آنکه نیروی متخصص در منطقه نباشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۳۰ تیر ۹۶: تقاضای لغو طرح کارورزی توسط فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از ابلاغ بسته اشتغالی دولت چند هفته ای می گذرد و این بسته مورد اقبال از سوی جامعه واقع نشد و بخش زیادی از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار کار قرار نگرفت.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۷ تیر ۹۶: سرمایه گذاری خارجی برای اشتغال فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، برات قبادیان ظهر امروز در همایش روز صنعت و معدن با اشاره به اهمیت امنیت در سرمایه‌گذاری اظهار داشت: امنیت در سرمایه‌گذاری از اهمیت بالایی برخوردار است. وی با بیان اینکه سالانه ۱۲۰۰ نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند، افزود: سرمایه‌گذاری داخلی محدود است و برای ایجاد اشتغال برای این حجم از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


 خبر ۲۵ تیر ۹۶: تقاضای راهکار برای رفع بیکاری در کردستان (منبع: خبرگزاری تسنیم)

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: امروزه «بیکاری و نبود شغل» یکی از مهمترین معضلاتی است که نوجوانان و جوانان کردستانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و متأسفانه در این منطقه شغلی برای فارغ‌التحصیلان وجود ندارد که این در شأن ما نیست.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ تیر ۹۶: طرح کارورزی برای اشتغال جوانان در بازارکار (منبع: خبرگزاری مهر)
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، داود یاوری در نشست روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه استان گفت: با عنایت به اقدامات صورت گرفته از سوی دولت تدبیر و امید و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مهار بیکاری در کشور اقداماتی صورت گرفته در این رابطه طرح اشتغال فراگیر در راستای مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی کشورمطرح می باشد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ تیر ۹۶: آمادگی فارغ التحصیلان پزشکی و مهندسی برای ورود به بازارکار (منبع: خبرگزاری ایسنا)

یک استاد دانشگاه تاکید دارد که اشتغال‌پذیری دانشجویان باید قبل از فارغ‌التحصیلی آنها اتفاق بیفتد.او معتقد است فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی و پزشکی، آماده‌ترین افراد برای ورود به بازار کار هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر۱۹ تیر ۹۶: طرح اشتغال برای فارغ التحصیلان واجد شرایط (منبع: خبرگزاری مهر)
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار از اجرای طرح کارورزی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان از چهارشنبه خبرداد و گفت:تاکنون۳۸۶هزار نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کردند که ۶۸ هزار و۶۰۰نفر واجد شرایط هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 12 تیر 96: آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای یکی از عوامل موثر در رفع مشکل بیکاری (منبع: خبرگزاری ایسنا)

مدیر کل سازمان فنی‌وحرفه‌ای یزد با بیان این که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای حلقه‌های موثر در رفع بیکاری جوانان است، گفت: بیش از 90 درصد کارجویان مراجعه کننده به مراکز فنی و حرفه‌ای مشغول به کار می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 7 تیر 96: فارغ التحصیلی 27 هزار نفر دانشجوی رشته حقوق در هر سال (منبع: خبرگزاری ایسنا)
دبیر کمیسیون اختبار و آموزش مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان کرمان گفت: سالانه خروجی رشته حقوق از دانشگاه‌ها 27 هزار نفر است و 650 هزار فارغ‌التحصیل حقوق داریم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 خرداد 96: جذب ۳۸۷ فارغ التحصیل جهت تدریس در خراسان جنوبی (منبع: خبرگزاری مهر)
بیرجند- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 22 خرداد 96: لزوم بکارگیری نیروهای مستعد فارغ‌ التحصیل در دولت آینده (منبع: خبرگزاری ایسنا)

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دولت آینده باید بتواند نیروهای متخصص که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند و دارای استعداد بالا هستند و متقاضی برای جذب آنها در کشورهای دیگر وجود دارد را در دانشگاه‌های داخلی جذب کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 27 اردیبهشت 96: جذب ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت کلید خورد (منبع: خبرگزاری ایلنا)

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در نامه ای خطاب به ریاست دانشگاه صنعت نفت، خواهان اعلام فهرست اسامی فارغ التحصیلان گروه «الف» آن دانشگاه برای طی مراحل استخدامی شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر 14 اردیبهشت 96: اختصاص تسهیلات برای اشتغال فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تخصیص ٢٠هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی برای سال ٩٦ خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: شناسایی ظرفیت های اشتغال دانش آموختگان محیط زیست (منبع:خبرگزاری مهر)

همدان – مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی ظرفیت‌های اشتغال دانش آموختگان محیط زیست خبر داد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۶: برگزاری جشنواره استخدام و کارآموزی دانشجویان در شرکت‌های دانش بنیان (منبع:خبرگزاری ایسنا)

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این جشنواره که با هدف استخدام، کارآموزی و انجام پایان نامه در شرکت های فناور و دانش بنیان از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار میشود، برنامه هایی از جمله نمایشگاه کار آفرینی، کارگاه های آموزشی، رویداد کارآموزی و کارورزی، ارائه پایان نامه های دانشجویی به شرکت های دانش بنیان تدارک دیده شده است.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: اولویت ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای اینترنتی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای اینترنتی را از اولویت‌های این وزارتخانه برشمرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۳ اردیبهشت ۹۶: اختصاص یارانه افراد غیرنیازمند برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار (منبع:خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: یارانه‌های افرادی که به آن نیاز ندارند باید جهت اشتغال‌زایی و تأمین نیازها به افراد تحصیلکرده بیکاری که ۴.۵ میلیون نفر هستند، اختصاص داده شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶: فعالیت ۴۸۰ شرکت دانش بنیان در اصفهان با اشتغالزایی ۶ هزار نفری (منبع:خبرگزاری ایرنا)

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد و اکنون حدود ۴۸۰ شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی در آن مستقر هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۹ اردیبهشت ۹۶: جزئیات طرح ایجاد اشتغال در کشور با عنوان کارانه اشتغال جوانان (منبع:خبرگزاری ایلنا)

معاون اشتغال و کار آفرینی وزارت‌کار جزئیات طرح ایجاد اشتغال در کشور با عنوان کارانه اشتغال جوانان (کاج) را اعلام کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 8 اردیبهشت 96: لزوم ایجاد یک میلیون و 200 هزار فرصت شغلی در سال (منبع: خبرگزاری ایسنا)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تولیدگرا شدن و اقتصاد مقاومتی به عنوان راه نجات کشور، به ایجاد حدودا دو میلیون شغل در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: ما در این مدت توانستیم برنامه‌ریزی کنیم که حداقل مزد را بر تورم پیشی دهیم؛ هرچند این کار کافی نیست و باید روی قدرت خرید تلاش بیشتری کنیم.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد در مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان (منبع:خبرگزاری ایسنا)

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت بیش از هزار شرکت دانش‌بنیان و ۱۵۰ مرکز رشد در کشور، گفت: تلاش می‌کنیم تا فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد در مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان حضور فعال در جهت تولید و اشتغال داشته باشند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۶ اردیبهشت ۹۶: تعداد فارغ التحصیلان روز به روز درحال افزایش است (منبع:خبرگزاری خانه ملت)

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه اشتغالزایی به هرمیزان باید در جامعه ملموس باشد، افزود: به دلیل وجود تعداد بسیاری فارغ التحصیل بیکار و جویای کار از مراکز علمی، اشتغالزایی قابل لمس نیست، زیرا به میزان افراد بیکار درجامعه روزانه اضافه شده و تعداد فارغ التحصیلان روز به روز درحال افزایش است؛ البته آمارهای اعلام شده ازسوی دولت درحوزه اشتغالزایی تا حدودی با واقعیت ها همخوانی دارد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ اردیبهشت ۹۶: حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت جذب در صنایع (منبع:خبرگزاری ایسنا)

دولت از فارغ التحصیلان دانشگاهی که جذب صنایع می شوند حمایت کرده و آنها را به مدت دو سال بیمه می‌کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۳ اردیبهشت ۹۶: بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان از مهمترین مشکلات چهارمحال و بختیاری (منبع:خبرگزاری مهر)

شهرکرد- نماینده مردم شهرستان های فارسان، کوهرنگ، اردل و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال مهمترین هدف مسئولان چهارمحال و بختیاری قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر 28 فروردین 96: بررسی یکی از عوامل بیکاری فارغ التحصیلان (منبع: خبرگزاری ایرنا)

تهران- ایرنا- کارشناس حوزه کار یکی از علل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را کاربردی نبودن سرفصل های دروس دانشگاهی و تئوری محوربودن آنها عنوان و بر آموزش مهارت به دانشجویان هنگام تحصیل تاکید کرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۳ فروردین ۹۶: اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست با مصوبه جدید مجلس (منبع:خبرگزاری مهر)

با تصویب مجلس شورای اسلامی، کلیه مراکز و واحدهای صنعتی و تولیدی ۵۰ نفر به بالا مکلف به ایجاد واحدهای سلامت، بهداشت و محیط زیست (HSE) و بکارگیری نیروی متخصص هستند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲۰ فروردین ۹۶: ایجاد اشتغال برای ۱۳۰۰ نفر در شهرستان فردوس (منبع:خبرگزاری دانا)

امام جمعه فردوس گفت: امروز یکی از آرزوهای دیرینه و ۱۰ ساله ی مردم فردوس برآروده شد و بیمارستان مزین به حضرت رسول(ص) با همت تمامی بزرگان به خصوص مقام عالی وزارت و همکاری های ویژه دکتر قائمی و نماینده مردم افتتاح شد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: استفاده از ظرفیت های دانشگاهی در روند تولید و اشتغال (منبع:خبرگزاری ایسنا)

رئیس دانشگاه قم گفت: دانشگاهها و مراکز علمی باید در جهت تولید و اشتغال کارآمد گام های اساسی بردارند و این امر با حمایت از قشر تحصیل کرده و فرهیخته امکان پذیر می شود.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ فروردین ۹۶: کاهش بیکاری و توانمند سازی فارغ التحصیلان دانشگاه ها (منبع:خبرگزاری ایسنا)

تحلیلگر بازار کار معتقد است دولت در سال ۱۳۹۶ باید ظرفیت بزرگ تعاونی‌ها را برای اشتغال‌زایی نادیده نگیرد و فارغ‌التحصیلان را از طریق بنگاه‌های تعاونی ساماندهی کند.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۸ فروردین ۹۶:حل مشکل اشتغال با تقویت تولید داخلی (منبع:خبرگزاری ایسنا)

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد پایدار، تولید و اشتغال الزام و ملزوم یکدیگر هستند، ادامه داد: وقتی که شرایط و بستر را از نظر علمی فراهم کنیم، تولید ایجاد می‌شود و در کنار تولید، اشتغال نیز صورت می‌گیرد.

جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنیداگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...