• بروزرسانی ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  • 5k نظر «نمایش»

استخدام گمرک جمهوری اسلامی ایران

استخدام گمرک جمهوری اسلامی ایران (آمادگی آزمون)

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۴,۴۶۴ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه

اخبار دعوت به همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران 

فهرست مطالب مهم

جهت مشاهده مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید

فرصت‌های شغلی را از دست ندهید!

با فعال‌سازی این سرویس، آگهی‌های استخدام سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین بانک‌ها را به محض انتشار از طریق پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد.

فعال‌سازی

 آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی

آگهی 22 فروردین 1402: انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی منضم به بخشنامه سازمان به شماره 101243 مورخ 1401/12/09 و به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاه های اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در دهمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور به شرح زیر اعلام میگردد: 
مهلت ثبت نام از 23 فروردین 1402 الی 4 اردیبهشت ماه 1402 می باشد.

دانلود دفترچه شرایط

تعاریف

مفاهیم و تعاریف برخی از اصطلاحات بکار رفته در متن دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر به شرح ذیل است:
الف) دستگاه اجرایی
کلیه وزارتخانه ها ، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاههای موضوع ماده(۵)  قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه اجرایی نامیده میشوند. 
تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
۱ .معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
۲ .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
۳ .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران. 
ج) داوطلب بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و شهرستان مراکز استانها)
با توجه به قانون اصلاح ماده(۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری(مصوب سال ۱۳۹۹) مبنی بر ایجاد اولویت برای داوطلبان بومی شهرستانی(به استثنای شهرستان تهران و شهرستان مراکز استان ها) در امتحانات مشترک فراگیر داوطلبی بومی شهرستانی تلقی میشود که «متولد» یا «ساکن با سابقه ده سال سکونت» در همان شهرستان باشد. بومی بودن افراد به طرق ذیل احراز میگردد:
۱ - شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سالهای مختلف، در صورت اختلاف نظر یا ابهام درخصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
۲ - استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تأیید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی(براساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی(پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا با ارائه مدارک و مستندات ذیل امکانپذیر خواهد بود:
الف - داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنما یی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه؛
ب - گواهی اشتغال به کار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناو ین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه.
تبصره: داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تأیید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تأیید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد.
د) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت(موضوع مصوبه شماره ۲۷۸/۶۹۳۸۵ مورخ ۱۹/۰۸/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی)
بر اساس ماده(۱۵) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت(موضوع مصوبه شماره ۲۷۸/۶۹۳۸۵ مورخ ۱۹/۰۸/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی)؛
۱ - به ازای تاهل و داشتن هر فرزند، یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در دفترچه راهنمای ثبت نام درج گردیده، اضافه خواهد شد. سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند موضوع این ماده، حداکثر پنج(۵) سال میباشد.
۲ - به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو(۲) درصد، حداکثر تا ده(۱۰) درصد به مجموع امتیاز آزمون مشترک فراگیر داوطلب اضافه میشود.
تبصره: امتیازات مطروحه در بندهای(۱) و ( ۲) این ماده با رعایت تبصره بند (ت) ماده(۱) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبنی بر اینکه امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر میباشد، اعمال میشود. 

شرایط عمومی
۱ - داشتن تابعیت ایران؛
۲ - اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳ - التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۴ - انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
تبصره : با عنایت به ماده(۸) مصوبه شماره ۶۷۹۵/۱۴۰۰/دش مورخ ۰۵/۰۵/۱۴۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأیید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نموده اند، میتوانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمونهای استخدامی دستگاه های اجرایی  مشمول ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یکسال(۱۲ ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون مورخ(۰۵/۰۳/۱۴۰۲) نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود به دستگاه اجرائی استخدام کننده اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت توسط افراد مذکور در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون مربوطه، استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود. همچنین صدور شماره مستخدم، انعقاد قرارداد پیمانی و صدور حکم کارگزینی در بازه زمانی تعیین شده منوط به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم میباشد.
۵ - داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
۶ - عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
۷ - نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛
۸ - عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
۹ - داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛
۱۰ - به استناد ماده(۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پست های سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.
تبصر ه: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.
۱۱ - داشتن حداقل سن بی ست(۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل(۴۰) سال تمام برای استخدام و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتر ی چهل و پنج(۴۵) سال تمام بر اساس بند(الف) ماده(۴۲ (قانون مدیر یت خدمات کشوری
 تبصره ۱ : جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف میباشند.
تبصره ۲ :موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛
- داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛ 
- داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکت های تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه ها ی دولتی، شهرداری ها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
تبصره ۳ : به موجب بند(الف) ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند، یکسال به سقف محدوده سنی داوطلب که در متن دفترچه راهنمای ثبتنام امتحان مشترک فراگیر درج گردیده، اضافه خواهد شد. حداکثر سنوات قابل افزایش برای تاهل و داشتن فرزند، پنج(۵) سال میباشد.
امتیازات فوق الذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد.
مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک فراگیر میباشد.  
قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو(۲) درصد، مجموعًا حداکثر تا ده (۱۰) درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه میشود.
تذکرات:
۱ .امتیازات مطروحه در بند فوقالذکر، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان مشترک میباشد. 
۲ .امتیاز مطروحه پس از تعیین حد نصاب و قبل از معرفی افراد مشمول برای سایر مراحل استخدام، محاسبه و ملاک عمل قرار میگیرد.
۳ .با توجه به اینکه اعمال امتیازات فوق الذکر بر اساس اطلاعات خوداظهاری داوطلبان میباشد، در صورتی که در مرحله بررسی مدارک و مستندات، داوطلب فاقد مدارک مثبته باشد، از سایر فرآیند استخدام حذف میشود. 
مراحل ثبت نام
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۲ تا پایان روز دوشنبه ۴ اردیبهش تماه ۱۴۰۲ انجام خواهد شد. این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند. 
ویرایش اطلاعات
در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز میباشد، داوطلبان میتوانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند. 
نکته بسیار مهم: در صورتی که داوطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود ، حتمًا میبایست دوباره تمامی ٧ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت ، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
کارت شرکت در آزمون ، از تاریخ سه شنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۲ در مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام چاپ کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لاز م به ذکر است صدور کارت شرکت  در آزمون ، به منزله تأیید اطلاعات ارسالی از سو ی داوطلبان نبود ه و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تعیین حدنصاب
کسب حداقل پنجاه درصد(۵۰ ٪) میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل درصد(۴۰ ٪) برای حیطه عمومی امتحان مشترک فراگیر و شصت درصد(۶۰ ٪) برای حیطه تخصصی و اختصاصی امتحان مشترک فراگیر در هر سهمیه استخدامی - شغل - شهرستان در هر یک از دستگاههای اجرایی.
تذکر: داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفًا کارنامه آزمون کتبی از طریق درگاه الکترونیکی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود. 

توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.

اطلاعات آزمون

+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)  
+ جستجوی مشاغل | پردخت هزینه | ورود به پروفایل | بازیابی توکن/کدرهگیری


تقویم آزمون:
انتشار دفترچه راهنما: 22 فروردین 1402
شروع ثبت نام: 23 فروردین 1402
پایان ثبت نام: 4 اردیبهشت 1402
دریافت کارت آزمون: 9 خرداد 1402
زمان برگزاری آزمون: 12 خرداد 1402 


منابع آزمون:
+ دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی 
+ سفارش کتاب های استخدامی جهت آمادگی در آزمون


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی کلیک نمایید

انتشار کارنامه آزمون

خبر 9 بهمن 1401: انتشار کارنامه آزمون اخذ پروانه کارگزاری گمرک در سال 1401
به اطلاع متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون کارگزاری گمرکی مورخ 1401/09/11می‌رساند، کارنامه نتایج آزمون مذکور از روز یکشنبه مورخ 1401/11/9 در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. لذا ضروری است متقاضیان پس از مشاهده کارنامه و در صورت قبولی در آزمون، به نکات ذیل توجه نمایند:
1- قبولی در این آزمون صرفاً به معنای کسب حداقل امتیاز علمی لازم برای طی نمودن سایر مراحل از جمله استعلامات چندگانه گمرک بوده و حقی را برای داوطلب پذیرفته شده در آزمون ایجاد نمی‌کند. اخذ مجوز کارگزار گمرکی مستلزم احراز شرایط و ارائه مدارک وفق ماده 191 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی می‌باشد.
2- قبول شدگان بر اساس کارنامه آزمون برای ثبت درخواست مجوز کارگزار گمرکی می‌بایست از تاریخ 1401/11/10به سامانه ملی مجوزها مراجعه و نسبت به بارگذاری تصویر مدارک ذیل اقدام نمایند:
- مدارک هویتی شامل تصاویر روی کارت ملی، صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات آن
- تصویر کارت پایان خدمت/ معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه
- تصویر آخرین مدرک تحصیلی
- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری (به صورت الکترونیکی از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند قابل دریافت است.)
- کد رهگیری ایثارگری (صرفاً پذیرفته شدگان با سهمیه ایثارگری)
- کارنامه قبولی در آزمون کارگزاری گمرکی مورخ 1401/09/11

مشاهده کارنامه

اطلاعیه زمانبندی آزمون

خبر 6 آذر 1401: اطلاعیه زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی در سال 1401
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه شنبه 1401/9/8 بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. آزمون در صبح روز جمعه مورخ 1401/9/11 در 10 شهرستان کشور (مراکز استان) برگزار می شود. مشاهده اطلاعیه ...

تمدید مهلت ثبت نام

خبر 18 آبان 1401: ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛ ثبت نام آزمون تخصصی اخذ پروانه کارگزاری گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال 1401 تا ساعت 12 ظهر امروز 18 آبان تمدید گردید.

دفترچه شرایط آزمون

آگهی 11 آبان 1401: این دستور العمل در اجرای بخش دهم قانون امور گمرکی مصوب 1390/8/22 آیین نامه اجرایی آن مصوب 1391/12/06 به منظور تبیین شرایط و سازوکار لازم جهت استاندارد سازی فرآیند برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی و ایجاد هماهنگی بین واحد های ستادی ذیمدخل در فرآیند صدور پروانه کارگزاری گمرک و جهت شفافیت و اطلاع رسانی به کلیه متقاضیان دارای شرایط مندرج در این شیوه نامه به شرح زیر تهیه و تنظیم گردیده است.
مهلت ثبت نام تا 17 آبان 1401 تا ساعت 12 ظهر 18 آبان ماه 1401 می باشد.

زمان ثبت نام
زمان ثبت نام متقاضیان آزمون کارگزاری گمرکی از روز چهارشنبه مورخ 1401/08/11 لغایت روز سه شنبه مورخ 1401/08/17 میباشد. ضمناً شرایط متقاضیان شرکت در آزمون و دریافت پروانه کارگزاری گمرکی مطابق ذیل میباشد. (مستفاد از ماده 191 آیین نامه قانون امور گمرکی (آ.ق.ا.گ) مصوب 1391/12/6)
4-1-1- دارا بودن تابعیت ایران
4-1-2- فاقد سو پیشینه کیفری
4-1-3- فاقد سابقه قاچاق گمرکی با گواهی گمرک ایران
4-1-4- دارا بودن حداقل مدرک کاردانی در رشته های امور گمرکی یا حداقل کارشناسی در سایر رشته ها
4-1-5- دارا بودن گواهی پایان خدمت و یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه
4-1-6- کارمند دولت نباشد
4-1-7- داشتن حداقل سن بیست و پنج سال تمام متقاضیان در روز شروع ثبت نام آزمون در سایت سازمان سنجش آموزش کشور (به عبارتی دیگر، می بایست سن متقاضیان در تاریخ 1401/08/11 حداقل بیست و پنج سال تمام باشد).
تبصره 1: افراد واجد شرایط مفاد تبصره 2 ماده 191 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی میتوانند در این آزمون شرکت نمایند.
تبصره 2: در مورد اشخاص حقوقی، مدیر عامل یا رییس هیئت مدیره آنها باید دارای شرایط یاد شده در سند حاضر باشد.
مدارک مورد نیاز
4-2-1- تکمیل تقاضانامه اینترنتی
4-2-2- پرداخت هزینه ثبت نام آزمون به مبلغ 1/800/000 (یک میلیون و هشت صد هزار) ریال بصورت الکترونیکی از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور
4-2-3 فایل عکس اسکن شده: متقاضی میبایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
4-2-4- عکس 3×4 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)
4-2-5 عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
4-2-6- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 300×400 پیکسل و حداقل 200×300 باشد.
4-2-7- تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
4-2-8- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد.
4-2-9- حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
4-2-10 تا حد امکان عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره 1: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره 2: درصورت ارسال عکس‌ غیر معتبر، ثبت‌ نام متقاضی‌ باطل‌ شده و حق‌ شرکت‌ در آزمون از وی سلب‌ می‌گردد.
یادآوری مهم‌: با توجه‌ به‌ مشکلات به‌ وجود آمده در آزمون های قبلی‌، در خصوص اشتباه در ارسال عکس‌ متقاضیان، که‌ این‌ موضوع اکثرا برای متقاضیانی‌ رخ داده است‌ که‌ ثبت‌ نام آنان توسط‌ دیگران انجام شده است‌، تاکید می‌ گردد که‌ علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌ نامی‌، حتما نسبت‌ به‌ کنترل عکس‌ ارسالی‌ دقت‌ نمایید تا عکس‌ متقاضی‌ دیگری به‌ جای عکس‌ شما الصاق نگردد. بدیهی‌ است‌ که‌ در صورت ارسال عکس‌ اشتباهی‌ از طرف فرد متقاضی‌، فرد به‌ عنوان متخلف‌ تلقی‌ و مطابق‌ مقررات با وی رفتار خواهد شد. 
نحوه ثبت نام
4-3-1- کلیه‌ متقاضیان ثبت‌ نام در آزمون در صورت داشتن‌ شرایط‌ مندرج در اطلاعیه‌ باید از روز چهارشنبه‌ مورخ 1401/08/11 لغایت‌ روز سه‌شنبه‌ مورخ 1401/08/17 به‌ درگاه اطلاع رسانی‌ سازمان سنجش‌ آموزش کشور به‌ نشانی‌ سایت سازمان سنجش مراجعه‌ و ضمن‌ مطالعه‌ دقیق‌ اطلاعیه‌ آزمون نسبت‌ به‌ ثبت‌ نام اقدام نمایند. در پایان ثبت‌ نام به‌ هر یک‌ از متقاضیان کد رهگیری ارائه‌ خواهد شد که‌ متقاضیان لازم است‌ تا پایان تمامی‌ مراحل‌ آزمون این‌ کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می‌شود ثبت‌نام منحصراً به‌ صورت الکترونیکی‌ می‌باشد و متقاضیان لازم است‌ از طریق‌ درگاه اطلاع رسانی‌ مذکور نسبت‌ به‌ ثبت‌ نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت‌ نام به‌ غیر از روش فوق غیر قابل‌ قبول بوده و این‌ دسته‌ از متقاضیان مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون نمی‌باشند.
4-3-2- پرداخت‌ وجه‌ ثبت‌ نام به‌ مبلغ‌ 180/000 تومان (یک‌ میلیون هشت‌ صد هزار ریال) به‌ صورت الکترونیکی‌ از طریق‌ کارتهای بانکی‌ متصل‌ به‌ شبکه‌ شتاب اقدام نمایند.
4-3-3- متقاضیان باید در مهلت‌ تعیین‌ شده نسبت‌ به‌ ثبت‌ نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به‌ روزهای پایانی‌ خودداری نمایند. به‌ ثبت‌ نامهای ناقص‌ ترتیب‌ اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی‌ به‌ هیچ‌ وجه‌ مسترد نمی‌ گردد. 
برگزاری آزمون
زمان برگزاری آزمون در محل‌ اعلامی‌ توسط‌ سازمان سنجش‌ آموزش کشور روز جمعه‌ مورخ 1401/09/11 می‌باشد. ضمناً مجموع 120 سوال در قالب‌ یک‌ دفترچه‌، با سرفصل‌های ذیل‌، با ضرایب‌ 1 و با لحاظ نمره منفی‌ خواهد بود.
4-4-1-  قانون امور گمرکی‌ و آیین‌نامه‌ اجرایی‌ آن (مصوب 90)
4-4-2- مقررات صادرات و واردات و آیین‌نامه‌ اجرایی‌ آن (سال‌ 1401)
4-4-3- اصول طبقه‌بندی کالا
4-4-4 تعیین‌ ارزش کالا
4-4-5- قانون حمل‌ و نقل‌ و عبور کالای خارجی‌ از قلمرو جهوری اسلامی‌ ایران و آیین‌نامه‌ اجرایی‌ آن
4-4-6- قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (آخرین‌ اصلاحات و الحاقات بعدی)
4-4-7 قانون مناطق‌ آزاد و ویژه اقتصادی و آیین‌ نامه‌های مرتبط‌
4-4-8- آشنایی‌ با سامانه‌های تجارت خارجی‌
4-4-9- اینکوترمز 2020 (اصطلاحات بین‌ المللی‌ بازرگانی‌)
یادآوری مهم‌: مواد آزمون 3-4-4 اصول طبقه‌بندی کالا و 4-4-4 تعیین‌ ارزش کالا بر اساس قانون امور گمرکی‌ و آیین‌نامه‌ اجرایی‌ آن (مصوب 90) و مقررات صادرات و واردات و آیین‌نامه‌ اجرایی‌ آن (سال 1401) می‌ باشد.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
کارت شرکت‌ در آزمون از روز سه‌ شنبه‌ مورخ 1401/09/08 برای مشاهده و پرینت‌ بر روی درگاه اطلاع رسانی‌ سازمان سنجش‌ آموزش کشور به‌ نشانی‌ سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت‌. آزمون در روز جمعه‌ مورخ 1401/09/11 با توجه‌ به‌ آمار شرکت‌ کنندگان، حسب‌ مورد در مراکز استان و شهرستان برگزار خواهد شد. ساعت‌ شروع و محل‌ برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت‌ در آزمون درج و به‌ هنگام پرینت‌ کارت به‌ آگاهی‌ متقاضیان خواهد رسید.
اعلام نتایج‌ آزمون (اولیه‌)
اعلام نتایج‌ اولیه‌ آزمون حداکثر 40 روز کاری پس‌ از برگزاری آزمون توسط‌ سازمان سنجش‌ آموزش کشور و از طریق‌ درگاه اطلاع رسانی‌سازمان مذکور خواهد بود. ضمناً داوطلبانی‌ که‌ حداقل‌ هفتاد درصد (70%) امتیاز میانگین‌ نمرات یک‌ درصد (1%) حائزان بالاترین‌ امتیاز را کسب‌ کنند به‌ عنوان پذیرفته‌ شده، جهت‌ طی‌ مراحل‌ مقتضی‌ معرفی‌ می‌شوند.
تذکر: ایثارگران (جانبازان حداقل‌ ده درصد (10) آزادگان با حداقل‌ سه‌ ماه سابقه‌ اسارت و رزمندگان با داشتن‌ حداقل‌ شش‌ ماه جبهه‌، فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بیست‌ و پنج‌ درصد درصد(25%) و بالاتر، فرزندان رزمندگان دارای‌ حداقل‌ دوازده ماه سابقه‌ حضور داوطلبانه‌ در جبهه‌ از اولویت‌ مقرر و امتیازات مربوطه‌ برخودار خواهند بود.
استعلام شرایط‌ احرازی
پس‌ از اعلام پذیرفته‌شدگان اولیه‌ آزمون توسط‌ سازمان سنجش‌ آموزش کشور، معاونت‌ توسعه‌ مدیریت‌ و منابع‌ گمرک نسبت‌ به‌ انجام استعلامات پذیرفته‌شدگان اولیه‌ به‌ شرح ذیل‌ اقدام خواهد نمود.
4-7-1- استعلام سوءپیشینه‌ از قوه قضاییه‌
4-7-2- استعلام عدم تخلف‌ گمرکی‌ از مرکز مبارزه با جرایم‌ سازمان یافته‌ و دفتر بازرسی‌ و مدیریت‌ عملکرد گمرک ایران
4-7-3- استعلام مدرک تحصیلی‌ از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
4-7-4- استعلام وضعیت‌ پایان خدمت‌ یا معافیت‌ خدمت‌ از فراجا (فرماندهی‌ انتظامی‌ ج.ا.ا.)
4-7-5-  استعلام عدم اشتغال به‌کار در سازمانهای دولتی‌ از سازمان اداری و استخدامی‌
4-7-6- استعلام حراست‌ از مرجع‌ مربوطه‌
4-7-7- استعلام حداقل‌ سن‌ بیست‌ و پنج‌ سال تمام برای متقاضیان در روز شروع ثبت‌نام آزمون (1401/08/11)
تبصره3: دارا بودن شرط سنی‌ حداقل‌ 25 سال تمام. (ملاک تعیین‌ سن‌، روز شروع ثبت‌ نام آزمون کارگزاری، خواهد بود).
اطلاعات آزمون

+ مشاهده متن کامل آگهی
+ دانلود دفترچه شرایط (PDF)

تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 18 آبان 1401
دریافت کارت آزمون: 08 آذر 1401
زمان برگزاری آزمون: 11 آذر 1401 


توجه: مهلت ثبت نام به پایان رسیده است
شما کاربران گرامی می توانید از طریق بخش نظرات همین صفحه (پایین این صفحه) در خصوص این آزمون استخدامی بحث و تبادل نظر بفرمایید.
جهت مشاهده آگهی در سایت اصلی سازمان سنجش کلیک نمایید

خبر کمبود نیروی انسانی

خبر 21 بهمن 99: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل گمرکات این استان است که برای رفع این مشکل باید کارکنان سایر استان‌ها همانند نظامیان ملزم به خدمت در این منطقه برای یک تا ۲ سال باشند. ادامه خبر ...

منابع مطالعه

 

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=54028
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 5k