جزئیات بیشتر در مورد خبر

ارائه راهکارهای جبران کمبود معلم در آموزش و پرروش

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام مربیان حق التدریس اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 98: استخدام 10 تا 13 هزار نیرو از معلمان حق‌التدریس‌ و آموزشیاران نهضت 

سرپرست وزارت آموزش وپرورش با اعلام اینکه با ۱۶ مدیر متخلف مدارس دولتی برخورد شد و ۱۵ نفر عزل شدند،گفت: شعار ما این است که اول مهر هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد و بخاری نفتی و کلاس درس خشتی نداشته باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: 80درصد معلمان آموزش‌های ضمن خدمت را دریافت و تا 15 شهریور به 100 درصد می‌رسد و دو هزار پروژه در قالب 10 هزار کلاس درس اول مهر افتتاح می‌شود و 1400 مدرسه در سیل آسیب دیدند و 270 مدرسه کامل تخریب و ساخت مدارس سه تا 5 کلاس شروع شده و اول مهر آماده می‌شوند و مابقی تا آخر سال تحویل می‌شوند .اعلام کردم اول مهر پایان مدارس خشتی و گلی را جشن می‌گیریم ابتدا گفتم به جز سیستان و بلوچستان ولی دست‌کم از 400 مدرسه خشتی 160 تعداد در سیستان بود و با خیران و کارشناسان سه روز به سیستان می‌رویم تا در آنجا نیز پایان مدارس خشتی را داشته باشیم و همچنین اول مهر پایان مدارس نفتی را داریم و 24 هزار کلاس درس با هزینه 300 میلیارد تومان با بخاری هوشمند جایگزین و اگر علمک گاز نرفته باشد بخاری تابشی جایگزین می‌شود.

حسینی تصریح کرد: شعار ما این است که اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم نباشد، اول مهر 60 هزار معلم بازنشسته و ورودی‌های ما در مجموع 20هزار نفر خواهد بود و تلاش می‌کنیم 10 تا 13 هزار نیرو از معلمان حق‌التدریس‌ و آموزشیاران نهضت تبدیل وضعیت استخدامی شوند و 5 هزار نیروی خدماتی هم جذب خواهیم کرد.

وی گفت: برای جبران کمبود معلم 15هزار معلم بازنشسته استمرار خدمت خواهند داشت و آموزشیاران نهضت در قالب حق‌التدریس جذب می‌شوند، همچنین تدریس معاونان را به تعداد 10 هزار نفر خواهیم داشت، و 3هزار نفر سرباز معلم وارد آموزش و پرورش می‌شوند، 16 هزار دانش‌آموز نیز طرح خرید خدمات آموزشی قرار می‌گیرند و امسال درس آمادگی دفاعی را هم در قالب خرید خدمات به سپاه می دهیم و تا اول مهر 100 هزار نفر معلم تمام وقت می‌شوند، همچنین دو میلیون و 480هزار را از طریق حق‌التدریس شاغلان جبران خواهیم کرد؛ تا پایان مرداد صدور ابلاغ معلمان انجام می‌شود و در 20 تا 25 شهریور انتقال اضطراری معلمان را داریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه علت تأخیر در نشست خبری‌ام با رسانه‌ها این بود که در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌کردم و از زمانی که به بنده سرپرستی وزارت را پیشنهاد کردند تا زمانی که این کار انجام شد دو روز طول کشید و وقتی که آمدم اوج کار آموزش و پرورش بود، گفت: برای کار عمیق باید یکبار از صدر تا ذیل وزارتخانه را بررسی می‌کردم و با تمام معاونان و مدیران تک به تک جلسه گذاشتم و به تمام آنها تأکید کردم همیشه رسانه‌ها را دعوت کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: درباره معلم تمام وقت توضیح روشن داده‌ام ما در برنامه ریزی اجرایی باید واقع گرایانه عمل کنیم یا آرمانگرایانه؟ واقعیت این است اول مهر 40 هزار معلم کم دارم و آرمانی این است که این تعداد معلم از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شوند اما واقعیت این است که فقط 20 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند در این شرایط باید چه کار کنیم؟ یکی از روشها این است که از معلم با مهارت که خودش تمایل دارد 6 ساعت اضافه‌تر کار کند و 500 تا 700 هزار تومان به حقوقش اضافه می‌شود، استفاده کنیم.

حسینی با تاکید بر اینکه ردیف مالی که برای رتبه بندی اختصاص می‌یابد با حق‌التدریس‌ها متفاوت است، افزود: دو هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی را دریافت کرده‌ایم و می‌پذیرم که این آن رتبه‌بندی آرمانی نیست، رتبه‌بندی باید به صورت لایحه به مجلس ارسال شود و این کار را انجام می‌دهیم. آخرین کار کرد رتبه‌بندی افزایش حقوق است و اصل آن افزایش انگیزه است، پول آن را به حساب آورده‌ایم و می‌خواهیم توزیع کنیم و بودجه‌ای که باید به حق التدریس می‌دادیم الان به معلمانی می‌دهیم که می‌خواهند عضو معلم تمام وقت شوند.

حسینی ادامه داد: در شرایطی که دولت با جنگ اقتصادی تمام‌عیار مواجه است پاداش پایان خدمت را در دو مرحله در ماه‌های مرداد و شهریور واریز می‌کنیم که قبلاً در سه مرحله پرداخت می‌شد.

240میلیارد تومان از حق‌التدریس شاغلان کارسازی شده است

وی گفت: 240میلیارد حق‌التدریس شاغلان کارسازی شده و به دست آوردن اعتبارات بسیار دشوار است و 50 درصد بدهی خرید خدمات و معلمان خارج از کشور‌ نیز تامین شده است، البته این حق معلمان است که باید قبلاً داده می‌شد و در طول تاریخ آموزش و پرورش 20 هزار‌ میلیارد تومان مطالبات معلمان تلنبار شده است و نظام باید یکبار آن را پرداخت کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: صندوق ذخیره مربوط به معلمان است و در سال 1402 سود آن به 6 هزار میلیارد تومان می‌رسد و گفته‌ایم سهام شرکت‌های سودده را به معلمان بدهند و همه چیز این صندوق باید برای معلمان باشد و ارزش افزوده املاک نیز محاسبه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : جوان

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:08

  کد دیدگاه : 2452778

  گرفتن بازنشسته درقانون ممنوع هست پس چرا آموزش وپرورش اجرا نمیکن؟؟ جوانها که باانگیزه وبادانشن وحق مسلم ما هاست که سرکارباشیم نه بازنشسته ها! خدایا تومیدونی که حق تک تک عزیزان که سرکلاس درس حاضربشن با تراوت جوانی با انرژی وباقدرت

  پاسخ دهید
 • نویسنده : مهدی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 16:08

  کد دیدگاه : 2452777

  من به نظرم اموزش دهندگان قبل 92 که غیرفعال هستن برااوناهست که میخان گزینه مستمربودن بعد92روبراشون حذف کنن ماسرازکارهای اینادرنیوردیم (:sarcastic:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:50

  کد دیدگاه : 2452752

  اقای دوستی تو رو خدا جواب بدید منظورشون از مستمر اگه یکی از سال های ۹۵۹۶۹۷ باشه خوبه اگر تمامی سالها باشه تک و توکی این شرایط رو دارن خواهش میکنم از این مستمر سر دربیارید به ما هم اطلاع بدید

  پاسخ دهید
 • نویسنده : یوسف نرماشیری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:30

  کد دیدگاه : 2452713

  اصلا درمورد تعین تکلیف اموزش دهندگان چیزی نگفت

  پاسخ دهید
 • نویسنده : م ب

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:30

  کد دیدگاه : 2452712

  الان يكي بياد صحبت هاي سرپرست رو ترجمه كنه؟ اخر نفهميديم حق التدريس باقي ميمونيم يا استخدام ميشيم؟
  من از نيروهاي پيش دبستان بودم كه الان سه ساله حق التدريسيم.هيچ خبري كه براي امسال نيست فك كنم.كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:21

  کد دیدگاه : 2452699

  آیین‌نامه تعیین تکلیف استخدام آموزش‌دهنده‌های نهضت سوادآموزی امروز بررسی می‌شود

  تهران (پانا) – رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از بررسی آیین‌نامه تعیین تکلیف استخدام آموزش دهنده‌ها در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی هیئت دولت و اصرار این کمیسیون بر قید استمرا فعالیت آموزش‌دهندگان تاکید کرد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، شاپور محمدزاده در چهاردهمین جلسه شورای معاونان، مدیران و مشاوران این سازمان گفت: «امروز موضوع آیین‌نامه تعیین تکلیف استخدام آموزش دهنده‌ها در جلسه کمیسیون اجتماعی هیئت دولت مورد بحث و برسی قرار خواهد گرفت و این کمیسیون اصرار بر قید استمرار فعالیت آموزش‌دهندگان قبل از سال 92 را دارد ولی انشاالله به حول و قوه الهی سعی خواهیم کرد این مسئله را به نفع آموزش‌دهندگان حل و فصل کنیم.»

  رئیس سازمان نهضت سواد آموزی به بخشنامه اخیر درباره به کارگیری حق‌التدریس آموزش‌دهندگان اشاره کرد و افزود: «خوشبختانه این موضوع توانسته بخشی از دغدغه‌های استانی و آموزش‌دهندگان را حل کند.»

  محمدزاده افزود: «مدت کوتاهی که در خدمت همکاران سواد‌آموزی هستم خدا را شکر می‌کنم که کارها با قوت و جدیت تمام انجام می‌شود و جای تشکر دارد.»

  معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در پایان این جلسه به رتبه‌بندی معلمان اشاره و تاکید کرد انشاالله هرچه زودتر این فرایند عملیاتی شود.

  http://pana.ir/news/946206

  پاسخ دهید
  • نویسنده : آنا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:48

   کد دیدگاه : 2452749

   اقای دوستی تو رو خدا کمک
   منطور از کلمه ی استمرار در فرمایشات اقای محمدزاده استمرار فعالیت در سالهای ۹۱و۹۲ هست یا استمرار فعالیت از سالهای۹۱تا الان؟

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:21

  کد دیدگاه : 2452698

  خرابتر ش کردن همین بود جذب نیرو (:no:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:46

  کد دیدگاه : 2452618

  چرا نسبت به آموزش دهندگان ۹۲ بی تفاوتید مگر ما فرزندان همین کشور نیستیم
  رییس جمهور محترم تا دیر نشده بر ناامید ما تدبیری بیندیشید ….

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:35

   کد دیدگاه : 2452844

   اخه خود مدرک جهاد دانشگاهی کم که نیست… نمیگذرم منم حقمو میخام چرا ۹۲به بعد رو نمی بینن…

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:46

  کد دیدگاه : 2452617

  مشمولین واسه حق التدریس شدن باید چکار کنن؟پس کی خبری میشه.میترسیم یه عده رو بگیرن بی خبر بمونیم.اداره هم که میریم جواب درستی نمیدن. این حق التدریس دیگه باید شامل همه مشمولین بشه…

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:45

  کد دیدگاه : 2452613

  سلام .منظورش تمام کسانی که قبل نودودو کار کردند چون بالای فرم زده بود اموزشیاران خیالتون راحت مربوط ب اموزش دهنده ها هم هست

  پاسخ دهید
  • نویسنده : یوسف نرماشیری

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:33

   کد دیدگاه : 2452719

   نه ازمازده بود تعین تکلیف اموزش دهندگان (:mda:)

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 15:49

    کد دیدگاه : 2452750

    کسایی که دو دوره قبل سال نودودو داشته اند مشمول طرح میشن وکسانی که یک دوره قبل نودودو داشته اند باید ازمون بدهند البته دودوره ای ها هم ب عنوان حق تدریس ولی ب استخدامی باید ازمون‌بدهند انشاالله استخدامی تمام گروهها

    پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:34

  کد دیدگاه : 2452589

  سلام دوستان منظور سرپرست آموزش پرورش از سه هزار سربازمعلمان همان سربازان وظیفه بود یا سربازانی که بعد خدمت حق التدریس بودن منظورش اونا بود؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:14

   کد دیدگاه : 2452681

   سه هزارسربازمعلم براامسال گرفتن بنظرم

   پاسخ دهید
 • نویسنده : پری زاد

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:29

  کد دیدگاه : 2452578

  عزیزان اصلا حرفی از اموزش دهنده هاو استخدام مانزده فقط حق التدریس ها تمام شد بیخودی خودمونو الاف ودلخوش کردیم اواره ی این سایت شدیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:26

  کد دیدگاه : 2452571

  کسای که حق التدریس نمیشن چی میشن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:18

  کد دیدگاه : 2452554

  بیایید بگیم بازنشسته ها را و شاغلان را دوباره بکارگیری نکنند و اضافه کاریها را جمع کنند . اگه دولت بودجه نداره حقوق زیاد بده با نصف حقوق مثلا تا آخر سال یا دوسال مارا استخدام کنند ولی عوضش تعداد بیشتری استخدام کنند. خواهش میکنم همه قبول کنید و به گوش وزیر برسونید . لطفا جواب………………

  پاسخ دهید
  • نویسنده : زابل

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:40

   کد دیدگاه : 2452846

   منم موافقم.. اعتراض دارم..
   جوونا بیکارن درکشون کنید لطفا
   خدا اینا رو ما به کی بگیم خودت تو همچین روزایی به دادمون برس

   پاسخ دهید
  • نویسنده : نگار

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:31

   کد دیدگاه : 2452935

   ناشناس جون ، کو گوش شنوا…
   خودشون هم میدونن این کار درست نیست.. میدونن ولی بازم انجام میدن

   پاسخ دهید
  • نویسنده : نگار

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 17:32

   کد دیدگاه : 2452938

   بازنشسته که اسمش روشه نای نشستن نداره… وقت استراحتشه…

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:18

  کد دیدگاه : 2452553

  پس ادارات کی اطلاع میدن حداقل واسه حق التدریسی

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:17

  کد دیدگاه : 2452551

  دیگه منظورش نهضت قبل92مشمولان هست

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:11

  کد دیدگاه : 2452534

  آخه ۱۳ هزار برای استخدام حق التدریسیها و پیش دبستان و هم نهضتی که چیزی نیس. بازم اینجوری هممون خواهیم موند دوباره .

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:40

   کد دیدگاه : 2452605

   13هزار پیمانی میشن وبقیه مشمولین نهضت حق تدریس میشن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:07

  کد دیدگاه : 2452526

  آقایان و خانمها ببینید پیشنهاد من خوبه یانه
  اینها برای امسال تصویب کردند که برای کمبود نیرو شاغلان ادارات و بازنشسته ها را دوباره بکار گیری کنند .یا به معلمان اضافه کاری بدهند . خب این به ضرر جوانان و ملت هست دیگه
  بیایید ما هم بگیم که وزرا با تازه کارانی مثل ماها قراداد ببندند و مثلا بگویند تا یکسال یک ملیون
  بدهند و عوضش ماها را استخدام کنند . نه اینکه کار معلمان را اضافه کاری کنند و بازنشسته ها و کارمندان را بکار گیری کنند . عوضش ماها را بیستر استخدام کنند
  پیشنهادم چطوره ؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:31

   کد دیدگاه : 2452582

   باید به جای اینکه از بازنشسته ها استفاده کنن…بیان از ما جوونا که هزارتا مشکل داریم استفاده کنن.تا گره ای هم از کار ما بازشه.بازنشسته ها که حقوقشون رو دارند…..ای خدا چی بگم……

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:48

  کد دیدگاه : 2452482

  گفته اموزشیاران حق تدریس میشن یعنی از اموزش دهنده ها خبری نیست؟ (:fool:)

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:26

   کد دیدگاه : 2452573

   عزیزم وقتی اینها آموزشیار میگن یعنی کلا منظورشون نهضت هست . مهم اینجاست که میخواهند کم بردارند

   پاسخ دهید
  • نویسنده : مصطفی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 16:23

   کد دیدگاه : 2452817

   با اطمینان خاطر برای قبل 92 کسانی که مشمول شدن حقی میشوند تبریک برای عزیزان بعد 92 تا سال 1400 حقی میشوند والسلام

   پاسخ دهید
   • نویسنده : باران

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 19:16

    کد دیدگاه : 2453092

    شما از کجا انقدر مطمئن هستین که ما بعد ۹۲ایها تا ۱۴۰۰به صورت حقی جذب میشیم ؟ قانعمون کن…

    پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:44

  کد دیدگاه : 2452476

  براهمىشه فقط تاپاىان سال 91بوده .از92به ىعد اصلااستفاده نشه .چقد بنده خداهازحمت کشىدن 92ها

  پاسخ دهید
  • نویسنده : لیلا

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:07

   کد دیدگاه : 2452528

   باور کنید من ۹۲خیلی زحمت کشیدم گفتن مدرک جهاد مهمه به سختی شب و روز می خوندم قبول بشم به همین سادگیا نبود خیلی سخت بود امتحانش سابقه م دارم لیسانسم دارم… از همه جا ناامیدم چرا منه جوون دیده نمیشم..

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 14:28

    کد دیدگاه : 2452577

    چون تا تکلیف قبل مشخص نشه نوبت بعد نمیشه انشاءالله کارشون رو زود تنوم کنندبعد نوبت ماست مطمعن باشید…ولی اینطور که معلومه هنوز کارقبلیا کامل تموم نمیشه

    پاسخ دهید
    • نویسنده : محمدرضا س

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 15:27

     کد دیدگاه : 2452709

     سلام همکاران تو قانون گفتن استفاده از بازنشسته ممنوع است مثل فرمانداران و استانداران و شهرداریها و حتی رئیس فدراسیون فوتبال را کنار گذاشتند

     پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...