جزئیات بیشتر در مورد خبر

ارائه راهکارهای جبران کمبود معلم در آموزش و پرروش

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام مربیان حق التدریس اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 98: استخدام 10 تا 13 هزار نیرو از معلمان حق‌التدریس‌ و آموزشیاران نهضت 

سرپرست وزارت آموزش وپرورش با اعلام اینکه با ۱۶ مدیر متخلف مدارس دولتی برخورد شد و ۱۵ نفر عزل شدند،گفت: شعار ما این است که اول مهر هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد و بخاری نفتی و کلاس درس خشتی نداشته باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: 80درصد معلمان آموزش‌های ضمن خدمت را دریافت و تا 15 شهریور به 100 درصد می‌رسد و دو هزار پروژه در قالب 10 هزار کلاس درس اول مهر افتتاح می‌شود و 1400 مدرسه در سیل آسیب دیدند و 270 مدرسه کامل تخریب و ساخت مدارس سه تا 5 کلاس شروع شده و اول مهر آماده می‌شوند و مابقی تا آخر سال تحویل می‌شوند .اعلام کردم اول مهر پایان مدارس خشتی و گلی را جشن می‌گیریم ابتدا گفتم به جز سیستان و بلوچستان ولی دست‌کم از 400 مدرسه خشتی 160 تعداد در سیستان بود و با خیران و کارشناسان سه روز به سیستان می‌رویم تا در آنجا نیز پایان مدارس خشتی را داشته باشیم و همچنین اول مهر پایان مدارس نفتی را داریم و 24 هزار کلاس درس با هزینه 300 میلیارد تومان با بخاری هوشمند جایگزین و اگر علمک گاز نرفته باشد بخاری تابشی جایگزین می‌شود.

حسینی تصریح کرد: شعار ما این است که اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم نباشد، اول مهر 60 هزار معلم بازنشسته و ورودی‌های ما در مجموع 20هزار نفر خواهد بود و تلاش می‌کنیم 10 تا 13 هزار نیرو از معلمان حق‌التدریس‌ و آموزشیاران نهضت تبدیل وضعیت استخدامی شوند و 5 هزار نیروی خدماتی هم جذب خواهیم کرد.

وی گفت: برای جبران کمبود معلم 15هزار معلم بازنشسته استمرار خدمت خواهند داشت و آموزشیاران نهضت در قالب حق‌التدریس جذب می‌شوند، همچنین تدریس معاونان را به تعداد 10 هزار نفر خواهیم داشت، و 3هزار نفر سرباز معلم وارد آموزش و پرورش می‌شوند، 16 هزار دانش‌آموز نیز طرح خرید خدمات آموزشی قرار می‌گیرند و امسال درس آمادگی دفاعی را هم در قالب خرید خدمات به سپاه می دهیم و تا اول مهر 100 هزار نفر معلم تمام وقت می‌شوند، همچنین دو میلیون و 480هزار را از طریق حق‌التدریس شاغلان جبران خواهیم کرد؛ تا پایان مرداد صدور ابلاغ معلمان انجام می‌شود و در 20 تا 25 شهریور انتقال اضطراری معلمان را داریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه علت تأخیر در نشست خبری‌ام با رسانه‌ها این بود که در دانشگاه فرهنگیان تدریس می‌کردم و از زمانی که به بنده سرپرستی وزارت را پیشنهاد کردند تا زمانی که این کار انجام شد دو روز طول کشید و وقتی که آمدم اوج کار آموزش و پرورش بود، گفت: برای کار عمیق باید یکبار از صدر تا ذیل وزارتخانه را بررسی می‌کردم و با تمام معاونان و مدیران تک به تک جلسه گذاشتم و به تمام آنها تأکید کردم همیشه رسانه‌ها را دعوت کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: درباره معلم تمام وقت توضیح روشن داده‌ام ما در برنامه ریزی اجرایی باید واقع گرایانه عمل کنیم یا آرمانگرایانه؟ واقعیت این است اول مهر 40 هزار معلم کم دارم و آرمانی این است که این تعداد معلم از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شوند اما واقعیت این است که فقط 20 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند در این شرایط باید چه کار کنیم؟ یکی از روشها این است که از معلم با مهارت که خودش تمایل دارد 6 ساعت اضافه‌تر کار کند و 500 تا 700 هزار تومان به حقوقش اضافه می‌شود، استفاده کنیم.

حسینی با تاکید بر اینکه ردیف مالی که برای رتبه بندی اختصاص می‌یابد با حق‌التدریس‌ها متفاوت است، افزود: دو هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی را دریافت کرده‌ایم و می‌پذیرم که این آن رتبه‌بندی آرمانی نیست، رتبه‌بندی باید به صورت لایحه به مجلس ارسال شود و این کار را انجام می‌دهیم. آخرین کار کرد رتبه‌بندی افزایش حقوق است و اصل آن افزایش انگیزه است، پول آن را به حساب آورده‌ایم و می‌خواهیم توزیع کنیم و بودجه‌ای که باید به حق التدریس می‌دادیم الان به معلمانی می‌دهیم که می‌خواهند عضو معلم تمام وقت شوند.

حسینی ادامه داد: در شرایطی که دولت با جنگ اقتصادی تمام‌عیار مواجه است پاداش پایان خدمت را در دو مرحله در ماه‌های مرداد و شهریور واریز می‌کنیم که قبلاً در سه مرحله پرداخت می‌شد.

240میلیارد تومان از حق‌التدریس شاغلان کارسازی شده است

وی گفت: 240میلیارد حق‌التدریس شاغلان کارسازی شده و به دست آوردن اعتبارات بسیار دشوار است و 50 درصد بدهی خرید خدمات و معلمان خارج از کشور‌ نیز تامین شده است، البته این حق معلمان است که باید قبلاً داده می‌شد و در طول تاریخ آموزش و پرورش 20 هزار‌ میلیارد تومان مطالبات معلمان تلنبار شده است و نظام باید یکبار آن را پرداخت کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: صندوق ذخیره مربوط به معلمان است و در سال 1402 سود آن به 6 هزار میلیارد تومان می‌رسد و گفته‌ایم سهام شرکت‌های سودده را به معلمان بدهند و همه چیز این صندوق باید برای معلمان باشد و ارزش افزوده املاک نیز محاسبه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : سورین

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 14:04

  کد دیدگاه : 2457636

  سلام آقای دوستی عزیز توروخدا وا سه یکبار هم جواب این برادر کوچکتوبده خیلی ازت پرسیدم ولی جواب ندادی من دو دوره قبل ۹۲یعنی سالهای ۹۰و۹۱که هر سالش ۳نفر داشتم سال ۹۶یک نفر سال ۹۷دو نفر الانم درحال تلاشم که کلاس ثبت کنم گفتم ببینم واسه مهر حقی میشم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : Sodabe

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:53

  کد دیدگاه : 2457616

  آقای دوستی برادر عزیز.شما که اینهمه اطلاعاتتون کافی ووافي هستش.واینکه چیزهایی رو که بیان میکنید باصحت کامل ميگين.میشه لطفا بگين این منابعی که بعضي از دارات شهرها اللخصوص شهر ما داده واقعی هست يانه؟یا اصلا زمان آزمون حداکثر کی هستش؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : دوستی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 19:18

   کد دیدگاه : 2458292

   سودابه عزیز
   شماها خیلی دوست دارید آزمون باشه؟ بازم چشم منابع که سازمان اعلام میکنه قبول داره شنبه میزارم

   پاسخ دهید
   • نویسنده : Sodabe

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 09:26

    کد دیدگاه : 2459009

    نه والا.من اصلا رشتم با اون منابعی که گذاشتن زمین تا آسمون فرق میکنه.من فنی و مهندسی رستم.من میخوام نباشه.ولی از طرفی استرس دارم اگه باشه من با انهمه کتاب نا آشنا به کجا میخوام برسم.

    پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:53

  کد دیدگاه : 2457611

  دوستان مشمول ،بهتره از این به بعد اطلاعات مفید و کاربردی رو مطرح کنیم دو دوره ایها که مشکلی نداشتن پرونده شون بررسی شده و اسامی فرستادن تهران.دو گزینه رو گفتن یکی ثبت کلاس و دیگری آزمون و منابع احتمالی دادن.قرار هم براین شده غیر فعالا سامانه واسشون باز بشه واسه ثبت کلاس.تک دوره ایها هم باید منتظر اصلاحیه باشن

  پاسخ دهید
  • نویسنده : مهدی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:52

   کد دیدگاه : 2457757

   الان تکلیف دودوره ای های غیرفعال چی میشه کلاس ثبت کنن پس کی تعیین تکلیف میشن میشه واضح تربگیدممون میشم اخه من پرسیدم گفتن مهرمیتونیم کلاس برداریم

   پاسخ دهید
 • نویسنده : میلاد کیانی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:30

  کد دیدگاه : 2457522

  اقای دوستی شما فرمودین در سالهای آینده اگه ما ورودیهای ۹۲ همچنان همکاری کنیم جذب میشیم حتما.

  میشه بفرمایید سال های آینده منظورتون چه سالی ایست
  سال ۹۹و یا سال ۱۴۰۰یا بعد اون تا ۱۴۰۴.. ؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : دوستی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:48

   کد دیدگاه : 2457590

   میلاد عزیز
   تا دو سال

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ناشناس

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 13:55

    کد دیدگاه : 2457621

    سلام اقای دوستی
    این بخشنامه کی اجرایی میشه از همه مهمتر بیچاره بچه ها کلافه شدن هر روز ی سوال جدید میا به ذهنشون خواهش میکنم جواب بدید هر جا زنگ میزنم ی جور جواب میدن

    پاسخ دهید
 • نویسنده : زینب

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:22

  کد دیدگاه : 2457508

  جیرفت

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:14

  کد دیدگاه : 2457493

  آخه تو شهر ما که دیگه بیسواد نیس چکار کنیم خسته شدیم (:cry:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:13

  کد دیدگاه : 2457491

  آقای دوستی برا هزارومین بار مبدونم لطف میکنید و جواب ما را میدید ولی برا آخرین بار بهمون بگید اگر نتونیم کلاس ثبت کنیم حقی میشیم ؟؟؟یعنی اونایی که قبل ۹۲ کلاس داشتن و الان هم کلاس ثبت کردن پیمانی میشن ؟؟؟لطفا خواهشا یه بار برامون کامل توضیح بدید خواهش میکنم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : فاطمه

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:04

  کد دیدگاه : 2457472

  من الان زنگ زدم اداره کل میگه مدیر باید تصمیم بگیره بگه که بش اسامی بدیم هنوز بهمون نگفتن چه کسای با چه شرایطی کسای که غیرفعال بودن هم هنوز فعال نکردیم که کلاس بگیرن

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:03

  کد دیدگاه : 2457471

  سلام دوستان عرض کردم اینقدرنگیدآزمون ………..!!!

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:16

   کد دیدگاه : 2457499

   وقتی ادارات میگن آزمون و منابع احتمالی دادن،،، ما حرفی از آزمون نزنیم چیزی درست میشه،،،همه از خدامونه هست که آزمون نباشه.

   پاسخ دهید
 • نویسنده : تبریزی

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:58

  کد دیدگاه : 2457464

  سلام آقای دوستی و همکاران محترم خسته نباشید ازشما خواهش میکنم جواب سئوالم درصورت امکان بدهید بنده آموزش دهنده درسالهای86 /87دو دوره مستمرهستم وبعد از92هم فعالم تشکیل پرونده هم دادم تمام مدارک هم دارم از جمله قرارداد،فیش بانگی،سند حسابداری شهرستان هم تایید کرده ولی یه مشکلی دارم که اسمم جز مشمولان نیست چون اون زمان سامانه نبود. الان هم میگن بایدجز مشمولان دودوره باشی تا شرایط برای استخدام باشه لطفا کمک کنید

  پاسخ دهید
  • نویسنده : سارا.همدان

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:07

   کد دیدگاه : 2457479

   سلام.من هم این مشکل را داشتم بعدا متوجه شدم چون اطلاعاتم تو سامانه p.lmoiranکامل نبود برگه چاپ نمی شد.اطلاعاتم را کامل کردم برگه مشمول بودنم چاپ شد.

   پاسخ دهید
   • نویسنده : زنجان

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 14:51

    کد دیدگاه : 2457752

    سلام چہ برگہ (:no:)

    پاسخ دهید
    • نویسنده : سارا.همدان

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 17:35

     کد دیدگاه : 2458171

     برگه ی مشمول شدنم

     پاسخ دهید
  • نویسنده : دوستی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:27

   کد دیدگاه : 2457517

   تبریزی عزیز
   سازمان یه کمیته هست فقط این چنین شرایطی دارند بررسی میکنند هرمدرکی داری بایدببری تهران

   پاسخ دهید
  • نویسنده : س

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:13

   کد دیدگاه : 2457648

   سلام ..ببخشید من هم. دقیقا این مشکلو دارمتاسفانه…..شما از کدوم شهرستان هستین

   پاسخ دهید
 • نویسنده : رضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:56

  کد دیدگاه : 2457460

  سلام
  دوستان سربازمعلم ها خودشون را برای آزمون احتمالی آماده کنند.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : حقی غیرمستمر

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:06

   کد دیدگاه : 2457477

   چی ؟چی میگید اقا رضا جریان چیه؟یاچیزی نگید یاواضح توضیح بدید ؟

   پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:32

   کد دیدگاه : 2457713

   اقا رضا خواهش میکنم
   همینجوری از خودت امار اشتباه نده؟شایع درست نکن!!!!

   پاسخ دهید
  • نویسنده : حقی غیر مستمر

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:41

   کد دیدگاه : 2457731

   لطفا از حرفی که مطمئن نيستی انتشار نده،
   قابل توجه حقی های غیر مستمر تمام گروهای حقی بانام حق تدریس شناخته میشن.
   یعنی سازمان دیگه نمیگه حقی غیر مستمر یا پیش یا شرکتی کلا به همه میگه حق تدریس.
   از نظر سازمان الان دو گروه مشمول وجود داره یگی نهضتی یکی حق تدریس.
   درضمن همه بدونن حقی بعد از دوره آزمون دارن،که قبول شدنش آسونه.

   پاسخ دهید
  • نویسنده : حقی غیر مستمر

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 15:20

   کد دیدگاه : 2457841

   ادمین پاسخ منو اینجا نذاشتید چرا؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : پشتیبان هفت (زارعی)

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 16:25

    کد دیدگاه : 2458039

    نظر شما تایید شده است دوست عزیز.
    لطفاً بررسی نمایید.

    پاسخ دهید
 • نویسنده : اموزش دهنده ۹۱

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:49

  کد دیدگاه : 2457448

  همکار زنجانی خبری نشد؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:45

  کد دیدگاه : 2457440

  سلام دوستان خواهش میکنم به گفته مسولین اینقدرمنابع وآزمون آزمون نکنین شاید نیازی به آزمون نباشه خواهش ….!!!

  پاسخ دهید
  • نویسنده : Sodabe

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:57

   کد دیدگاه : 2457462

   آخه همکار عزیز اداره ماهم مدتهاس که منابع اعلام کرده.اونم چه منابعی.مگه میشه بی تفاوت بود

   پاسخ دهید
 • نویسنده : سمیر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:29

  کد دیدگاه : 2457407

  دو دوره ایهای گرامی آیا منابع رو از اداره تون گرفتید؟؟؟

  پاسخ دهید
  • نویسنده : Sodabe

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:40

   کد دیدگاه : 2457432

   دوست عزیز مگه به شما منابع دادن.از کدوم شهر هستين؟

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:19

  کد دیدگاه : 2457389

  سلام اقای دوستی بزرگوارمن نیمه دوم 90ونیمه دوم 91بانیمه دوم 92مشمول میشم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : سرباز معلم

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 12:01

  کد دیدگاه : 2457352

  باسلام خدمت آقای دوستی گرانقدر
  آقای دوستی آیا سرباز معلمانی که قبل از سال91چند ماهی به عنوان حق التدریس بودند اول مهر به عنوان حق التدریس سر کلاس میروند؟ممنون میشم جواب بدید چون سوال خیلی از بچه هاس

  پاسخ دهید
  • نویسنده : دوستی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:28

   کد دیدگاه : 2457520

   سرباز معلم عزیز
   بله

   پاسخ دهید
   • نویسنده : بهزادی

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 14:15

    کد دیدگاه : 2457653

    سلام بچها لطفا خونسردی خود را حفظ کنید وبه خدا توکل کنید

    پاسخ دهید
 • نویسنده : زینب

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:57

  کد دیدگاه : 2457345

  سلام آقای دوستی به من زنگ زدن که فرم گزینش پر کنم .ولی میگن برا استخدام نیس برا واریز کردن حقون سال 97هست من جزء مشمولین نهضت هستم خواهش میکنم اگه چیزی میدونید بگید اصلا حقوق نهضت چه ربطی به گزینش داره

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:05

   کد دیدگاه : 2457359

   از کدوم اسنان هستی زینب خانم؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : محمد

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 12:16

    کد دیدگاه : 2457383

    حتما میخوان خونسردباشی حلازینب خانم تو برو فرمه روببین خبرش هم بزاربراماها

    پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:12

   کد دیدگاه : 2457375

   سلام خوشبحالتون کدوم استان هستید

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ریحانه

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 12:38

    کد دیدگاه : 2457428

    فرم گزینش برای همه اموزش دهنده هست چه قبل92 چه بعد هر کس می خواهد با نهضت همکاری کنه خوشحال نشوید ربطی به استخدام نداره

    پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:17

   کد دیدگاه : 2457384

   لطفا جواب بدید کدوم استان هستید ..
   پر کردید فرم گزینش ؟

   پاسخ دهید
   • نویسنده : ریحانه

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 12:40

    کد دیدگاه : 2457431

    همه باید پر کنند فرم گزینش برای دریافت حقوق قبول شدگان هست

    پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 12:28

   کد دیدگاه : 2457406

   تورو خدا بگید از کدوم شهر و چی بهتون گفتند

   پاسخ دهید
  • نویسنده : دوستی

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 13:30

   کد دیدگاه : 2457521

   زینب خانم
   عیب نداره ترسیدن شوکه بشی بیفتی با اون بهانه گفتن

   پاسخ دهید
 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:50

  کد دیدگاه : 2457330

  سلام آقای دوستی دوستان حق عیرمستمر زیاد سوال کردیم ولی جوابی از طرف شما تا حال دریافت نکردیم خواهشا

  پاسخ دهید
 • نویسنده : غیر مستمر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:46

  کد دیدگاه : 2457320

  اشتباه تایپی بود حق التدریسان غیر مستمر

  پاسخ دهید
 • نویسنده : غیر مستمر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 11:44

  کد دیدگاه : 2457317

  سلام اقای دوستی جدیدا جواب سوال حق التدریسان مستمر را نمیدید ایا تغییری در شرایطشون ایجاد شده ؟یا از بس سوال تکراریه جواب نمیدید .ممنونم از پاسختون

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...