آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

اشتغال سربازان پس از نظام وظیفه با طراحی نرم‌افزار

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
  • ارسال کننده: (پشتیبان 5 (شهریاری))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

مهارت آموزی سربازان روز به روز در حال توسعه است

جهت ورود به صفحه اخبار نظام وظیفه و معافیت خدمت سربازی اینجا کلیک نمایید


خبر 11 شهریور 98: اشتغال سربازان پس از نظام وظیفه با طراحی نرم‌افزار

رئیس کل نیرو‌های مسلح: اشتغال سربازانی که در دوره خدمت مهارتی فرا گرفته‌اند پس از پایان این دوره با طراحی نرم‌افزار پیگیری می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرلشکر محمدباقری در چهارمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه که با حضور فرماندهان کل سپاه و ارتش، فرمانده نیروی انتظامی و وزرای دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری و نمایندگانی از وزارتخانه‌های ارتباطات و آموزش و پرورش و همچنین روسای کمیته امداد و جهاد دانشگاهی و جمعیت هلال احمر و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: مهارت آموزی سربازان روز به روز در حال توسعه است و در سال ۹۶ حدود ۱۰۰ هزار سرباز و در سال ۹۷ نزدیک به ۱۶۰ هزار سرباز گواهینامه مهارت دریافت کردند.
وی گفت: سربازان در این دوران مهارت‌های تخصصی و عمومی را فرا گرفته اند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین از امضای دو تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد دانشگاهی پیش از آغاز جلسه امروز خبر داد و افزود: تعداد تفاهم نامه‌های ما و دستگاه‌ها به حدود ۲۵ مورد رسیده که همه جاری است.
سرلشکر باقری درباره جلسه امروز هم گفت: در این جلسه اقدامات دستگاه‌ها و نقاط قوت و ضعف شان در سال گذشته بررسی و برنامه‌های امسال نیز مرور و نظر دستگاه‌ها دریافت شد.
وی با اشاره به این که همه دستگاه‌های کشوری به خوبی پای کار آمده اند، افزود: در نیرو‌های مسلح هم فرهنگ جدیدی جا افتاده است مبنی بر این که پادگان‌ها فقط محل آموزش‌های نظامی به سربازان نیست و باید آن‌ها آموزش‌های تخصصی را که به آن علاقه دارند فرا گیرند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از پایان دوره سربازی چگونه دنبال می‌شود تا اشتغال سربازان تأمین شود؟ گفت: نرم افزاری در سازمان وظیفه عمومی در حال طراحی است که هم سرباز در پایان خدمت سربازی مشخصاتش و مهارتش ثبت می‌شود و نشانی و تلفن او در دسترس ماست و پس از این که از ما جدا شد با ما در ارتباط خواهد بود.
سرلشکر باقری افزود: بانک انصار در عملی شدن این نرم افزار کمک زیادی به ما کرده است و برای جوانانی که از خدمت سربازی جدا می‌شوند بسته‌های تشویقی قرار داده است تا ارتباط شان را با سامانه حفظ کنند.
وی گفت: باید ارتباط میان وزارت کار و بخش جوانان وزارت وزرش و جوانان نیز برقرار شود تا از این طریق مطمئن شویم که جوانان ما در بازار کار مشغول به کار شده اند.
دریافت گواهی مهارت برای ۲۰۰ هزار سرباز
سرلشکر محمدباقری مهارت آموزی کارکنان وظیفه را روندی رو به توسعه در دو سال گذشته خواند و افزود: این مهم با همکاری تنگاتنگ نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های مختلف کشوری انجام شده است و سربازان پس از خدمت سربازی مشاغل و مهارت‌هایی را با حداقل هزینه فرا می‌گیرند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت:​ در سال ۹۶ حدود ۱۰۰ هزار نفر سرباز و در سال ۹۷ هم ۱۶۰ هزار نفر سرباز گواهینامه مهارت دریافت کردند که قرار است امسال به ۲۰۰ هزار نفر افزایش یابد.
وی گفت:​ این اقدام هم موجب ایجاد نشاط در سربازان شده و هم جذابیت سربازی را بالا برده و برای نیرو‌های مسلح نیز آورده‌های زیادی داشته است.
سرلشکر باقری با اشاره به تاثیر طرح مهارت آموزی سربازان بر رفع معضل اشتغال و همچنین انسجام میان نیرو‌های مسلح و دیگر سازمان‌های کشور در بحث اشتغال افزود:​ مسئله آموزش در این طرح بسیار اهمیت دارد و سه مجموعه خدمت مهارت‌های عمومی، تخصصی و اجتماعی بر اساس این طرح به سربازان ارائه می‌شود.
وی گفت: در دو سال که از اجرای این طرح می‌گذرد، همکاری بسیار خوبی میان رسانه ملی و مجموعه‌های رسانه‌ای کشور و سازمان نیرو‌های مسلح در حوزه فرهنگ سازی ایجاد شده و سریال‌ها و مستند‌های مهارت آموزی سربازان و گزارش‌های خبری، اثرگذاری خوبی داشته است.
سرلشکر باقری افزود:​ هدف ما برای امسال این است که ۲۰۰ هزار سرباز گواهینامه مهارت دریافت کنند و سربازان در دوره ۴۵ روزه آموزشی علاوه بر آموزش‌های نظامی و عقیدتی، دوره‌های آموزش امداد و نجات را نیز فرا بگیرند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت:​ سربازان در دوران سربازی مهارت‌های مربوط به ورود به بازار کسب و کار، مهارت‌های مالی، آشنایی با فضای مجازی و مهارت‌های زندگی را فرا می‌گیرند که برای جوانان در طول خدمت سربازی و در زمان ورود به کار و همچنین تشکیل خانواده ضروری است.
وی افزود:​ بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، تکالیفی به دوش همه دستگاه هاست که امیدواریم این وظایف قانونی با قوت بیشتری انجام شود.
سرلشکر باقری به همکاری خوب نیرو‌های مسلح در اجرای طرح مهارت آموزی سربازان اشاره کرد و گفت: این موضوع جزو فرهنگ پادگان‌ها و مراکز آموزشی نبود و افسرانی که به سربازان امر و نهی می‌کردند عادت به این کار نداشتند، اما خوشبختانه این موضوع در سازمان‌های نیرو‌های مسلح به عنوان یک فرهنگ جا افتاد و ما در یک سال اخیر گزارش‌های خوبی از نیرو‌های مسلح درباره مهارت آموزی به سربازان داریم.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: بر اساس این طرح وزارت جهاد کشاورزی متعهد شده است ۳۰ هزار سرباز را آموزش و تربیت کند و تربیت ۵۰۰ مربی را به عهده بگیرد که گزارش‌ها حاکی از همکاری خوب این وزارتخانه است، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم متعهد شده است ۳۰ هزار سرباز را آموزش دهد و ۵۰۰ مربی را تربیت کند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که سنگین‌ترین وظیفه را دارد از طریق سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ۱۲۰ هزار سرباز را آموزش خواهد داد و ۱۵۰۰ مربی را تربیت خواهد کرد.
وی گفت: ​وزارت ورزش و جوانان نیز متعهد شده است در حوزه ورزش ۴۰ هزار سرباز و در حوزه مهارت‌های عمومی ۴۰ هزار سرباز دیگر را آموزش دهد و ۵۰۰ مربی را تربیت کند و آموزش‌های امداد و نجات به ۲۰۰ هزار سرباز و تربیت ۲ هزار مربی از تعهدات جمعیت هلال احمر در این طرح است.
سرلشکر باقری افزود:​ با همت دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا و عقیدتی سیاسی نیرو‌های مسلح ۲۰۰ هزار سرباز نیز در حوزه‌های فرهنگی و هنری و اسلامی تربیت خواهند شد.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: امیدواریم همه این سربازان را پس از دوران سربازی هم پیگیری کنیم تا از طریق کمک‌های مالی و مشاوره‌های حقوقی آن‌ها را به مراجعی متصل کنیم که مشکل اشتغال آن‌ها برطرف شود.

امضای دو تفاهمنامه همکاری میان ستاد کل نیروهای مسلح با کمیته امداد امام خمینی و جهاد دانشگاهی
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دو تفاهم نامه همکاری با روسای کمیته امداد و جهاد دانشگاهی امضا کرد.نخستین تفاهمنامه میان سرلشکر محمد باقری و سید مرتضی بختیاری به منظور ارتقای امنیت و اقتدار دفاعی، اقتصادی و اجتماعی کشور امضا شد.
تفاهمنامه دیگر میان سرلشکر محمد باقری و دکتر حمیدرضا طیبی در راستای ارتقای امنیت و اقتدار دفاعی، اقتصادی و اجتماعی کشور از طریق افزایش اثربخشی خدمت سربازی و توسعه توانمندی کارکنان وظیفه امضا شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی