جزئیات بیشتر در مورد خبر

توسعه اقتصادی و اشتغال در مناطق آزاد

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار رابطه گردشگری و اشتغالزایی اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار شهرداری هرمزگان اینجا کلیک نمایید


خبر 5 دی 96: اشتغال 6 هزار نفر در حوزه گردشگری کیش
کیش – ایرنا – مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه توسعه اقتصادی و اشتغال در مناطق آزاد در کنار فعالیتهای صنعتی ، بازرگانی و گردشگری در اولویت است، تصریح کرد: 90 هزار شغل طی چهار سال گذشته در مناطق آزاد ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا ، مرتضی بانک شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در کیش گفت: هم اینک 265 هزار نفر در مناطق آزاد و 180 هزار نفر هم در مناطق ویژه اقتصادی کشور مشغول کار هستند.
وی اظهار کرد: در جزیره کیش نیز تنها در حوزه گردشگری 6 هزار نفر فعالیت دارند.
مشاور رییس جمهوری گفت: در حوزه صادرات نیز در چهار سال گذشته تا کنون بالغ بر 2 و نیم میلیارد دلار فقط از مناطق آزاد کالا صادر شده است .
وی تاکید کرد: در سال 92 این رقم 190 میلیون دلار بوده و در سال 96 به یک میلیارد دلار حداقل خواهد رسید و این رقم در مناطق ویژه خیلی بالاتر است بطوریکه در چهار سال گذشته 77 میلیارد دلار صادرات در مناطق ویژه اقتصادی انجام شده است.
بانک گفت: همچنین در چهار سال گذشته 18 میلیارد دلار واردات در مناطق آزاد ویژه داشتیم که اغلب مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات بزرگ از قبیل پتروشیمی و فولاد بوده است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد در ادامه خاطرنشان کرد: مهمترین راهبرد و هدف فعالیت منطقه آزاد کیش گردشگری است و محور گردشگری در صدر برنامه های منطقه ازاد کیش قرار دارد.
بانک افزود: در کنار زیر ساختهای گردشگری کیش ، فعالیتهای تجاری ، مالی و بندری در این جزیره به عنوان مهمترین عملکردها مورد توجه قرار گرفته و بخش مهمی از زیرساخت ها تامین شده است.
**توسعه گردشگری دریایی
مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تصریح کرد: هدف ما توسعه گردشگری در گستره دریا است که این بخش مهم گردشگری دریایی را با همکاری سازمان بنادر در کیش ، قشم و چابهار ایجاد کنیم تا ارتباط کاملی بین بنادر در حاشیه جنوبی خلیج فارس برگزار گردد.
بانک افزود: برای توسعه گردشگری دریایی جزیره هندورابی را نیز باید تقویت کرد و اقدامات اولیه ای برای فرودگاه و هتل در حدود یک سال و نیم پیش در این جزیره آغاز شده که باید توسعه پیدا کند.
وی با بیان اینکه در خشکی ، دریا و هوا باید بتوانیم گردشگری را در منطقه آزاد کیش توسعه دهیم ، اظهار کرد: از مهمترین اقدامات ارزشمند ایجاد اسکله 35 هزار تنی در کیش است که تجارت کیش را از کشورهای دیگر از جمله دبی به دیگر مناطق آزاد و کشور بطور مستقیم مهیا می کند.
وی تاکید کرد: برای ما ارزشمند نیست که تجار ما بدلیل کمبود امکانات کالای خود را به دبی برده و از آنجا وارد کشور کنند و این به دلیل این است که بندرگاه مناسبی نداریم که کالا از مقصد اصلی وارد کشور شود.
وی اعلام کرد بزودی در تمامی بنادر مناطق آزاد شرایط و امکان زیرساخت برای مبادلات کالا فراهم و کالا بر اساس قوانین گمرکی کشور مبادله خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...