اطلاعات بیشتر

 

 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ایران گفت: ماهانه ۵۲ هزار میلیارد ریال از بابت تعهدات این سازمان به بیمه شدگان پرداخت می کند.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان اینجا کلیک کنید


به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز؛ سیدتقی نوربخش روز سه شنبه در دیدار اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با نمایندگان تشکل ها و اعضای اتاق بازرگانی تبریز، افزود: از این میزان ۳۴ هزار میلیارد ریال از بابت مستمری، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای بیمه بیکاری، ۹ هزار میلیارد ریال برای خرید خدمات درمانی، ۴ هزار میلیارد ریال برای مراکز ملکی و مقدار ناچیزی نیز برای افزایش سرمایه شرکت ها و خدمات لجستیک پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه تعهدات این سازمان در سال ۹۱ حدود ۲۶ هزار میلیارد ریال بود و در طی ۵ سال اخیر این تعداد دو برابر افزایش یافته است، اظهار کرد: هم اکنون این سازمان تامین معیشت پنج هزار و ۳۰۰ میلیون نفر از جمله مستمری بگیران، از کار افتادگان، بازماندگان و ارائه خدمات مختلف به آن ها را بر عهده دارد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: در سه سال اخیر از شروع فعالیت دولت روحانی، یک روز مستمری بیمه شدگان به تعویق نیافتاده و این امر در سایه همت کارفرمایان در راستای تداوم فعالیت و تولید آن ها است.
نوربخش، جو مجلس دهم را فرصت مغتنمی برای انجام اصلاحات اساسی و کارشناسی در زمینه قوانین تامین اجتماعی دانست و ادامه داد: در سطح کشور قانون به حد کافی وجود دارد و تنها مشکل ما در اجرای قانون و لحاظ نشدن منابع قانونی است.
وی با بیان اینکه از ۶ هزار و ۳۰۰ شغل تعریف شده در کشور در سال های گذشته یک هزار و ۲۰۰ شغل سخت و زیان آور تشخیص داده شده بود، گفت: از اقدام های اساسی این سازمان در سال های اخیر تبدیل تعداد شغل های سخت و زیان آور به ۱۳ شغل است.
نوربخش، بازنگری در قانون سخت و زیان آور را ضروری دانست و افزود: با وجود اینکه پس از ۱۰ سال اکنون صندوق بیمه بیکاری تراز مثبت پیدا کرده است، قانون بیمه بیکاری و کنترل افراد متقاضی این بیمه نیاز به اصلاح و رسیدگی دارد.
وی اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی و تلاش برای رونق فضای کسب و کار را برای ایجاد امنیت اجتماعی و اشتغال در جامعه ضروری دانست.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...