اطلاعات بیشتر

لیست مناطق و رشته ها برای جذب سرباز معلم در مناطق آموزشی گیلان

جهت مشاهده اخبار استخدام سرباز معلم اینجا کلیک کنید


لیست مناطق و رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش استان گیلان جهت جذب معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، لیست  مناطق و رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش استان گیلان جهت  جذب معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ اعلام شد.
بر این اساس، در مقطع ابتدایی ۵۰ نفر در مناطق آموزشی آستارا (۶ نفر)، اتاقور (۳ نفر)، املش (۳ نفر)، تالش (۱۴ نفر)، دیلمان (۵ نفر)، رودبار (۲ نفر)، رحیم آباد (۳ نفر)، رضوانشهر (۲ نفر)، عمارلو (۹ نفر) و شفت (۳ نفر) با مدار تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس به عنوان معلم وظیفه جذب خواهند شد.
در این مقطع تحصیلی اولویت جذب با رشته های تحصیلی آموزش ابتدایی، روانشناسی، علوم تربیتی، ادبیات فارسی و معارف اسلامی و در صورت عدم وجود داوطلب مورد نیاز در این رشته ها از سایر رشته ها در مقطع ابتدایی سرباز معلم جذب می شود.
در رشته ی برق و الکترونیک نیز در مناطق املش (یک نفر)، تالش (یک نفر)، چابکسر (یک نفر) و عمارلو (یک نفر) در مقطع لیسانس، در رشته ی کامپیوتر در مناطق آموزشی آستارا (۲ نفر)، اتاقور (یک نفر)، املش (یک نفر)، تالش (۲ نفر)، دیلمان (ی نفر)، رودبار (یک نفر)، رحمت آباد (یک نفر)، رحیم آباد (یک نفر)، رضوانشهر (یک نفر) و عمارلو (یک نفر) با مدارک تحصیلی کارشناسی، در رشته ی مکانیک در مناطق آستارا و رودبار هر کدام یک نفر در مقطع کارشناسی و در رشته ی عمران در مناطق آستارا و عمارلو هر کدام یک نفر با مدرک کارشناسی به عنوان معلم وظیفه جذب خواهند شد.
بر اساس بخشنامه‌ی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، افراد واجد شرایط باید فارغ التحصیل در مقطع فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس بوده و تاریخ اعزام آنها اول تیرماه و اول شهریور ماه ۹۵ باشد. این افراد در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش و در مدت خدمت خود به عنوان سرباز معلم جذب می‌شوند و متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به امور اداری آموزش و پرورش شهرستان‌ها مراجعه کنند.
در این بخشنامه آمده است: «در جذب و بکارگیری افراد ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس باید رعایت شود. همچنین ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی از پذیرش رشته‌های مرتبط با پزشکی (ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و…) باید خودداری شود.
در ادامه این بخشنامه آمده است که از مشمولین واجد شرایط دارای شرایط برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام ‌آنها تیر و شهریور ۹۵ است ثبت‌نام صورت گرفته و اسامی پذیرفته شدگان نهایی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت امسال به حوزه ستادی آموزش و پرورش ارسال شود.
بر این اساس فهرست مدارک داوطلبان حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم در خصوص دریافت نظر نهایی در زمان مناسب انجام خواهد گرفت.
در این بخشنامه تأکید شده است: مجریان معلمان وظیفه استان پس از ثبت‌نام داوطلبان برگه اعزام به خدمت آنها را تا چند روز قبل از اعزام به مراکز آموزشی نزد خود نگه دارند و سپس قبل از اعزام به همراه برگه اعلام محل خدمت که از سازمان وظیفه عمومی ناجا برای پذیرفته شدگان ابلاغ شده جهت تحویل به مراکز آموزشی به آنها عودت دهند. بر این اساس اسامی پذیرفته شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در زمان مقرر و به صورت تکمیل نرم‌افزار طراحی شده در این خصوص ارسال می‌شود.
در این بخشنامه که از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ابلاغ شده داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه تحویل مسئول ثبت‌نام کنند که این فرم‌ها پس از فهرست‌بردرای به هسته گزینش استان تحویل خواهد شد.
داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند که به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان برسد، علاوه بر این برگه آماده به خدمت پذیرفته‌شدگان باید ممهور به مهر انجام واکسیناسیون باشد.
در بخش دیگری از این بخشنامه تأکید شده است: برنامه این وزارتخانه انتخاب مشمولینی است که کسری خدمت ندارند و بایستی در این خصوص از متقاضیان تعهد گرفته شود. متقاضیان در صورت کتمان کسر خدمت و سپس درخواست استفاده از آن در طول سال تحصیلی ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی»‌ و «هزینه دوره آموزشی بدو خدمت و دوره آموزش نظامی»‌ هستند. بر این اساس ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف غیرمجاز است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.
همچنین وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: اعزام پذیرفته شدگان به مراکز آموزش نظامی در تاریخ اول تیرماه ۹۵ انجام خواهد شد، بنابراین باید در این خصوص اطلاع‌رسانی مناسب صورت گرفته و قبل از اعزام نیز برگه‌های اعزام افراد کنترل شود. اشتباه در ثبت مشخصات پذیرفته شدگان (به ویژه کد ملی)، موجب حذف ایشان شده و مسئولیت آن به عهده اداره کل آموزش و پرورش استان است.
در پایان این بخشنامه آمده است که اگر مشمولی قبلاً درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی کرده باشد سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو نموده و لذا از لیست سرباز معلمان کنار گذاشته می‌شود. لازم است این افراد در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام کنند.»اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : nouradin

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:31

  کد دیدگاه : 776035

  با سلام خدمت شما مدرک تحصیلیم لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی از دانشگاه غیرانتفاعی برگه اعزامم بدون غیبت یکم تیرماه میباشد از شهرستان ارومیه از شما خواهشمندم ثبت نام مرا بپذیرید شماره تماس

  پاسخ دهید
 • نویسنده : نورالدین جباری

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 23:15

  کد دیدگاه : 773858

  با سلام خدمت شما .مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی از دانشگاه غیر انتفاعی از شما خواهشمندم ثبت نام مرا بپذیرد

  پاسخ دهید
 • نویسنده : ارش

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 15:23

  کد دیدگاه : 772904

  سلام من فوق دیپلم مکانیک از دانشگاه دولتی بدون غیبت هستم یکم شهریور ماه هم تاریخ اعزامم منا قبول میکنن من از استان اصفهان هستم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...