جزئیات بیشتر در مورد خبر

اعطای 1200 میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان در سال 95

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار تسهیلات صندوق کارآفرینی امید اینجا کلیک نمایید


خبر 19 مرداد 96: اعطای تسهیلات به کارآفرینان توسط صندوق کارآفرینی امید (منبع: خبرگزاری ایسنا)
معاون صندوق کارآفرینی امید خبر داد: اعطای 1200 میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان در سال 95
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید از پرداخت حدود 1200 میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان در سال گذشته خبر داد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی اصحابی امروز در جشنواره مرکز رشد کارآفرینی در تالار همایش‌های صدا و سیما با اشاره به دریافت تسهیلات توسط 65 هزار نفر در سال گذشته، در خصوص سیاست‌های صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد: سیاست‌های ما همراهی با کارآفرینان است و از هر ایده‌ای که قابلیت توسعه و تولید داشته باشد، حمایت می‌کنیم.
وی از پرداخت تسهیلات 10 میلیون تومانی به 15 نفر برتر همین جشنواره خبر داد و اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده که در قالب آن از ایده‌هایی که دارای ظرفیت تولیدی و بازار محور باشد، حمایت می‌کنیم.
اصحابی نتایج کارآفرینی و توسعه اشتغال را در فقرزدایی، ایجاد امنیت اجتماعی و فضای آرامش در جامعه دانست و گفت: با توجه به فضای اشغال در کشور و نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، فراهم شدن فضای کارآفرینی در آموزش و پرورش کشور با برگزاری جشنواره‌هایی از این دست را باید به فال نیک گرفت چون این برنامه‌ها جامعه جوان ما را امیدوار می‌کند.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید توجه به جایگزینی اقتصاد نفتی با اقتصاد کارآفرینی را از اصول سند چشم‌انداز خواند و در خصوص الزامات تحقق آن عنوان کرد: لازمه آن ایجاد فضای اشتغال در آموزش و پرورش و در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش و مراکز رشد است.
اصحابی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری و تولید و تقویت صنایع داخلی که موجب توسعه اقتصاد کشور بشود، از تاکیدات مقام معظم رهبری است و به همین دلیل است که ایشان شعار سال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قرار دادند.
وی از فاصله تحصیل و اشتغال با صنعت و دانشگاه به عنوان یک آسیب زرگ یاد کرد و گفت: همه دستگا‌ه‌ها موظف به همراهی با آموزش و پرورش در زمینه فرهنگ کارآفرینی هستند.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید در خصوص مشکلات عدیده حوزه حمایت از فرهنگ کارآفرینی تصریح کرد: باید ایجاد فضای کارآفرینی و آموزش و همچنین ایجاد فضای کسب و کارهای کوچک از دانشگاه‌ها آغاز بشود.
اصحابی ادامه داد: شاید اگر همه دانشگاه‌های ما این فضا را آماده می‌کردند امروز با انباشت فارغ‌التحصیلان بیکار، حتی آن‌هایی که با فرآیند کارآفرینی آشنایی ندارند، روبه‌رو نبودیم. در همین راستا صندوق کارآفرینی امید تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه تهران امضا کرده است.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید در خصوص بسترسازی‌های توسعه کارآفرینی اظهار کرد: ما باید قوانین را برای کارآفرینی تسهیل کنیم. برخی از قوانین واقعا مانع کسب و کار است. همچنین یکی دیگر از مشکلات این حوزه این است که در همان ابتدای کار یک مجموعه تولیدی مالیات، عوارض شهرداری و بیمه تامین اجتماعی به سراغش می‌روند
وی تصریح کرد: با همه این‌‌ها انتظار داریم این بنگاه بتواند درآمد برای دولت ایجاد کند. این در حالی است که در کشورهای دیگر بنگاه‌‌های تولیدی تا دو سه سال از پرداخت مالیات معاف هستند. نباید با جریان کارآفرینی که کار خود را با استارت‌آپ آغاز کرده، مانند سرمیاه‌گذار برخورد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...