آگهی استخدامی متناسب با شغل و رشته خود را بیابید

جستجوی آگهی مناسب شما

اعلام جزئیات آزمون دستیاری دندانپزشکی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه های منتظر: ۰ دیدگاه
  • ارسال کننده: (پشتیبان 5 (شهریاری))
جزئیات بیشتر در مورد خبر

شرایط عمومی شرکت داوطلبان در آزمون دستیاری چیست؟

جهت ورود به صفحه اخبار و اطلاعیه های آزمون دستیاری اینجا کلیک نمایید


خبر 10 دی 97: اعلام جزئیات آزمون دستیاری دندانپزشکی

جزئیات سی و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ به صورت متمرکز در تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار خواهد شد.

ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اسفند ماه ۹۷ به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود. آزمون در تیر ماه سال ۹۸ برگزار می شود.

شرایط عمومی شرکت داوطلبان در آزمون:

دانشجویان سال آخر دکتری عمومی دندانپزشکی:

الف- داوطلبان متأهل فقط یک بار با استفاده از قانون تسهیلات ازدواج جوانان ایرانی (یا در دوره دانشجویی و یا حداکثر یک سال بعد از فارغ التحصیلی) می توانند قبل از انجام خدمت سربازی یا خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، در آزمون دستیاری شرکت کنند.

ب- داوطلبان واجد شرایط آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت مصوب ۲۱ دی ۸۹ فقط یک بار (یا در دوره دانشجویی یا حداکثر ۲ سال بعد از فارغ التحصیلی – در خصوص داوطلبان ذکور، این مدت تابع قوانین سازمان نظام وظیفه است) با استفاده از این آئین نامه می توانند قبل از انجام خدمت سربازی یا خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، در آزمون دستیاری شرکت کنند.

ج- دانشجویان سال آخر (متأهل یا استعداد درخشان) در صورت ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ مجاز به شرکت در آزمون سال ۹۸ خواهند بود.

د- دانشجویان سال آخر که فاقد شرایط بندهای الف و ب باشند، مجاز به شرکت در آزمون نیستند.

در خصوص فارغ التحصیلان دکتری عمومی دندانپزشکی:

الف- فارغ التحصیلان معاف از طرح نیروی انسانی که از نظر انجام خدمت نظام وظیفه مانعی ندارند، با ارائه مدارک مربوطه مجاز به شرکت در آزمون هستند.

ب- فارغ التحصیلان مشمول قانون خدمت قانون پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی) با رعایت کلیه شرایط زیر اجازه دارند در آزمون دستیاری شرکت کنند:

– خدمات مشمول موضوع قانون، حداکثر سه ماه پس از فراغت از تحصیل شروع شده باشد.

– خدمات مشمول موضوع قانون، در مناطق با ضریب محرومیت چهار پنجم یا محروم تر انجام شود.

– در صورت قبولی در آزمون، خدمت مشمول تا زمان شروع دوره دستیاری تداوم یابد.

– در صورت عدم قبولی به شرطی می توانند در آزمون بعدی شرکت کنند که شرایط فوق الذکر را تا آزمون بعدی رعایت کنند.

ج- فارغ التحصیلان مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی) در صورت عدم رعایت بند «ب»، صرفاً در صورت پایان طرح نیروی انسانی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود.

د- فارغ التحصیلان ذکور مشمول خدمت نظام وظیفه، در صورت پایان خدمت سربازی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود، مشروط بر اینکه طرح نیروی انسانی ایشان نیز تا تاریخ مورد اشاره به پایان رسیده یا از انجام آن معاف باشند.

هـ – فارغ التحصیلان ذکور معاف از خدمت نظام وظیفه، در خصوص طرح نیروی انسانی، مشمول یکی از بندهای «الف»، «ب» یا «ج» خواهند بود که باید مدارک مربوطه را در موعد مقرر ارائه کنند.

و- تمام فارغ التحصیلانی که از سهمیه استانی در دوره دندانپزشکی عمومی استفاده کرده اند و طرح نیروی انسانی را به پایان رسانده یا معاف از طرح شده اند، ملزم به ارائه گواهی «اشتغال در حال حاضر» در استان محل تعهد خود (از دانشگاه محل خدمت) هستند.

این گروه پس از فراغت از تحصیل (با مدرک تخصصی)، ملزم به انجام تعهدات استانی خود در استان مربوطه خواهند بود و حتی اگر با سهمیه آزاد در رشته/محل های شهریه پرداز قبول شوند، تعهدات استانی به قوت خود باقی است.

توجه ۱: کلیه داوطلبان بومی که تمایل به استفاده از پذیرش سهمیه بومی (تعهد خاص) را دارند، موظف به تکمیل فرم مربوط به بومی بودن در دانشگاه های علوم پزشکی استان مورد تعهد هستند. (جزئیات آن در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.)

توجه ۲: کلیه استفاده کنندگان از سهمیه ها (پذیرش بومی، رزمنده و …) باید مدارک مربوط به سهمیه و نوع پذیرش را قبل از ثبت نام آماده کنند تا در زمان مقرر قادر به ارائه مدارک یاد شده باشند. (جزئیات آن دراطلاعیه های بعدی اعلام می شود.)

نمره دهی آزمون:

بر اساس مصوبات سی و پنجمین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در مورد بودجه بندی سؤالات آزمون دستیاری دندانپزشکی، ضرایب دروس و نیز تراز نمرات آزمون، موارد زیر در آزمون سال ۹۸ رعایت خواهد شد:

الف) مجموع ۲۵۰ سؤال به این شرح طرح می شود: ۳۰ سؤال از درس پروتزهای دندانی، ۲۰ سؤال از هر یک از دروس آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پریودانتیکس، بیماری های دهان و فک و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و ۱۰ سؤال از دروس دندانپزشکی جامعه نگر و مواد دندانی.

ضرایب دروس در هر رشته انتخابی بر مبنای جدول منتشر شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است. در استخراج نتایج از روش تراز نمرات استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ 1391/1/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی