جزئیات بیشتر در مورد خبر

اعلام نتایج آزمون استخدام آتش نشانی چند هفته بعد از آزمون

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام سازمان آتش نشانی اینجا کلیک نمایید


خبر 17 مرداد 98: اعلام جزئیات آزمون استخدام مشاغل عملیات آتش نشانی 

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اعلام جزئیات فرآیند برگزاری آزمون استخدام مشاغل پیمانی آتش‌نشانی و فرآیند اعلام نتایج، خاطرنشان کرد: در مجموع از بین ۱۰۶ هزار داوطلب شرکت در آزمون، ۷۳۴ خانم برای عنوان شغلی کارشناس آتش‌نشان و برخی دیگر از عناوین ثبت‌نام کرده‌اند.

سید عزیز آشنا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه آزمون استخدام مشاغل پیمانی آتش‌نشانی به صورت همزمان در سراسر کشور روز جمعه ۱۸ مرداد ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان برای شروع فرآیند آزمون باید از ساعت ۷ صبح به حوزه‌های محل آزمون مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چاپ کارت شرکت در آزمون از روز یکشنبه هفته جاری (۱۳ مرداد) شروع شده و با توجه به آنکه تعدادی از داوطلبان هنوز کارت شرکت در آزمون را پرینت نگرفته‌اند، این داوطلبان بایستی حتماً قبل از روز جمعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و کارت شرکت در آزمون خود را پرینت بگیرند. همچنین اگر هر گونه مغایرتی در مشخصات و اطلاعات موجود در کارت آزمون وجود داشت، بایستی به باجه‌های رفع نقص، که آدرس این باجه‌ها نیز در سایت فوق درج شده، مراجعه و نسبت به رفع مغایرت اقدام کنند.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تأکید کرد: داوطلبان در روز آزمون حتماً باید کارت شرکت در آزمون را به اضافه کارت ملی یا شناسنامه عکسدار همراه داشته باشند و کارت شرکت در آزمون را به وسیله یک سنجاق به لباس خود الصاق کنند. این در حالی است که هیچ‌گونه مدرک شناسایی دیگری غیر از کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار قابل قبول نخواهد بود.

آشنا با اشاره به اینکه تعداد سوالات آزمون مجموع ۱۶۵ سوال شامل ۱۰۵ سوال عمومی و ۶۰ سوال اختصاصی است، گفت: داوطلبان ۱۸۰ دقیقه برای پاسخگویی به این سوالات زمان دارند و زمان آزمون از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر خواهد بود؛ افراد حتماً باید محل حوزه آزمون و مسیر رفتن به آن را شناسایی کنند برای آنکه با تاخیر به محل آزمون نرسند. همچنین باید به مراتبی که برای شرکت در آزمون نیاز است، توجه کامل داشته باشند.

وی سپس به زمان اعلام نتایج پرداخت و گفت: نتایج مرحله اول آزمون و اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت چند هفته بعد از آزمون کتبی اعلام خواهد شد و پس از آن افراد باید برای تکمیل مدارک مراجعه کنند. داوطلبان باید اصل مدارکی را که اظهار کرده‌اند، به محل‌هایی که مجدداً در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اعلام خواهد شد، تحویل دهند. این مدارک شامل مدرک تحصیلی، مدرک پایان خدمت، مدرک مربوط به سهمیه، عکس، کپی شناسنامه و … خواهد بود که اصل تمام آن‌ها باید ارائه شود.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اضافه کرد: بعد از اینکه تکمیل مدارک انجام شد، افرادی که مدارک آن‌ها تایید شده برای آزمون عملی معرفی می‌شوند که برنامه مراجعه برای آزمون عملی نیز متعاقباً بر روی سایت اعلام می‌شود و بر این اساس مشخص شده افراد در چه استان‌هایی باید به کدام محل‌ها برای آزمون عملی مراجعه کنند. بعد از برگزاری آزمون عملی و زمانی که امتیازات آزمون عملی افراد مشخص می‌شود، نتیجه آزمون عملی و آزمون کتبی با همدیگر محاسبه شده و نتیجه نهایی افراد بر روی پروفایل آن‌ها به ایشان اعلام خواهد شد.

آشنا با بیان اینکه نمی‌توان زمان دقیقی را برای اعلام نتایج نهایی اعلام کرد، گفت: در بعضی از استان‌ها از جمله خراسان رضوی حدود ۷۰۰ نفر استخدامی داریم که بایستی از سه برابر این ظرفیت آزمون عملی گرفته شود که مجموع آنها ۲۱۰۰ نفر خواهد بود. بدین ترتیب باید حوزه‌ها اعلام کنند که از چند نفر در روز آزمون می‌گیرند و چقدر زمان می‌برد تا تعداد این افراد به پایان برسد.

وی سپس به موارد آزمون عملی استخدام مشاغل پیمانی آتش نشانی پرداخت و توضیح داد: با توجه به اینکه محل‌های انجام آزمون محل‌های مشخصی از جمله سالن‌های تربیت بدنی و … خواهد بود، این موارد ارزیابی آمادگی جسمانی برای افراد، تست‌های عمومی همچون پرش، دو، درازنشست، بارفیکس و تست انعطاف و از جمله موارد تخصصی آزمون نیز حمل خاموش کننده‌های آتش در مسیرهای مشخص است. همچنین تست قدرت بالاتنه، معاینات پزشکی شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، آزمایش خون و تست تشخیص روانی نیز از جمله موارد آزمون عملی خواهد بود.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در پایان با بیان اینکه در برخی استان‌ها خانم‌ها نیز در عنوان شغلی کارشناس آتشنشان برای شرکت در آزمون ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد:البته در بعضی رشته‌های دیگر هم پذیرش داوطلب خانم داشته‌ایم. در استان‌های تهران، فارس، اصفهان خانم‌ها در آزمون شرکت کرده‌اند و در مجموع از بین ۱۰۶ هزار نفر داوطلب، ۷۳۴ نفر خانم برای شرکت در آزمون ثبت نام کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : hamed

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 18:35

  کد دیدگاه : 2454467

  عمومی های سال قبل اطلاعات عمومی بیشتر درمورد سه قوه و شهرداری ها بود اما این ازمون اینطوری نبود.

  پاسخ دهید
 • نویسنده : علیرضا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:22

  کد دیدگاه : 2454044

  با سلام خدمت شرکت کنندگان محترم
  راستش سوالات خیلی هم سخت نبود اگر کسی فقط روخوانی می‌کرد میتونست همشو جواب بده تو اختصاصی ها
  توی عمومی هم خیلی از آزمون های سنجش بهتر بود سوالات

  پاسخ دهید
  • نویسنده : hamed

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 18:32

   کد دیدگاه : 2454461

   چه منبعی رو روخونی میکردیم؟ همین پنج شیش تا منبع صد صفحه ای که ایران استخدام گذاشته بود؟ششصد صفحه برای شصت تا سوال

   پاسخ دهید
 • نویسنده : حمید

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 01:21

  کد دیدگاه : 2450189

  سوالات در حد دکترا بود. (:negative:)

  پاسخ دهید
 • نویسنده : hamed

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 22:03

  کد دیدگاه : 2449940

  چقد سخت بود آزمون
  سوالای تخصصی اصلا از آتش نشان داوطلب و سالای قبل نبود😭

  پاسخ دهید
  • نویسنده : امید

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 01:25

   کد دیدگاه : 2450193

   سلام زیاد هم بد نبود….

   پاسخ دهید
   • نویسنده : hamed

    تاریخ ارسال :

    ساعت ارسال : 10:07

    کد دیدگاه : 2450371

    شما در کل چند تا سوال تخصصی و عمومی زدین؟

    پاسخ دهید
    • نویسنده : مسعود

     تاریخ ارسال :

     ساعت ارسال : 11:07

     کد دیدگاه : 2450491

     من باید قبول شم چون اکثرشونو جواب دادم

     پاسخ دهید
     • نویسنده : حسین

      تاریخ ارسال :

      ساعت ارسال : 12:47

      کد دیدگاه : 2452368

      سلام جوابش کی میاد حالا؟ من ۹۰ تاسوالو با احتمال ۹۰ درصد درست زدم.ولی سوالای چرتو پرت زیاد داشت که ربطی نداشت اصلا.hseاصلا نبود توی منابع نمیدونم چرا اومده بود

      پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...