• ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
  • 1k نظر «نمایش»

اعلام جزئیات جذب نیروهای خرید خدماتی در آموزش و پرورش

اعلام جزئیات جذب نیروهای خرید خدماتی در آموزش و پرورش

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۱ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

چگونگی جذب نیروهای خرید خدماتی‌ در آموزش و پرورش

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مشاور وزیر و مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: نیروهای خرید خدماتی نیز مانند سایر باید پس از آزمون کتبی مورد ارزیابی تکمیلی قرار بگیرند و در صورت احراز شایستگی جذب شوند.

درحالی ۵۹ هزار نفر وارد مرحله ارزیابی برای جذب ۲۸ هزار آموزگار شده‌اند که به رغم کمبود آموزگار در کشور، اگر شایستگی این افراد احراز نشود ممکن است جذب نشوند و بسیاری از نقطه شغل محل‌ها خالی بماند.

به گزارش ایسنا، آموزش و پرورش امسال طبق نتایج ارزیابی تکمیلی آزمون آموزگاری ۲۸ هزار آموزگار ابتدایی و استثنایی جذب می‌کند اما امسال نحوه جذب نیرو با سال‌های گذشته تفاوت دارد.

سال‌های گذشته داوطلبان پذیرفته شده در نتایج ابتدایی این آزمون با طی کردن فرآیند مصاحبه و در صورت قبولی جذب این وزارتخانه می‌شدند اما امسال چهار ابزار مصاحبه، ارائه شفاهی، ایفای نقش و مطالعه موردی و بحث گروهی برای ارزیابی داوطلبان در نظر گرفته شده است.

از سوی دیگر درحالی طی سالهای قبل بین ۱ تا ۱.۲ برابر ظرفیت برای مصاحبه فراخوان می‌شدند که امسال فراخوان افراد به حدود ۳ برابر ظرفیت رسیده است. درواقع امسال برای جذب ۲۸ هزار آموزگار ابتدایی، حدود ۵۹ هزار نفر وارد ارزیابی تکمیلی شده‌اند.

از سوی دیگر در این میان بیش از ۱۱ هزار نقطه "شغل محل" خالی است و می‌توان گفت برای حدود ۱۷ هزار شغل محل رقابت جدی وجود دارد.

با تمام این تفاسیر درحالی آموزش و پرورش سال‌ها است با کمبود نیرو خاصه در مقطع ابتدایی مواجه است که داوطلبان اگر حدنصاب‌های لازم را بدست نیاورند ممکن است پذیرفته نشوند و بسیاری از ۱۷ هزار نقطه شغل محل‌ها هم خالی بماند.

در همین راستا سجاد صدیقی مشاور وزیر و مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش، معتقد است که در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش پیک بازنشستگی را رد کرده است و از این رو نباید به صرف خالی ماندن شغل محل‌ها افراد بدون شایستگی لازم را برای 30 سال خدمت جذب آموزش و پرورش کرد.

وی به ایسنا می‌گوید: در حال حاضر پیک بازنشستگی را رد کرده‌ایم. ممکن است این کمبود یکی دو سال اتفاق افتد اما وقتی شرایط بازنشستگی به تعدیل برسد، با شرایط دیگری مواجه می‌شویم. فردی که جذب آموزش و پرورش شده است می‌خواهد 30 سال در آموزش و پرورش بماند. بعضا خیلی از افرادی که برای خیلی از مشاغل شایسته نیستند، جذب این مشاغل شده‌اند. ما نمی‌خواهیم این اتفاق رقم بخورد و به جای آن می ‌خوهیم این شرایط را مدیریت کنیم.

مشاور وزیر و مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این سوال که با این تفاسیر چطور می‌توان کمبود نیروی آموزش و پرورش را مدیریت کرد؟، توضیح داد: برای این موضوع تدابیری داریم، از جمله همکاری با بازنشسته‌ها، یا استفاده از سرباز معلم‌ها در فضای اداری است و از معلمانی که اکنون در محیط اداری مشغول هستند در محیط آموزش مدرسه استفاده کنیم. حتی در خصوص نیروهای خرید خدمات نیز این موضوع صدق می‌کند. نیروهای خرید خدمات را می‌توانیم نه برای کلاس بلکه برای گروه اداری آموزش و پرورش جذب کنیم و معلمان خودمان که در فضای اداری هستند را در بخش آموزش قرار دهیم.

صدیقی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر از ۵۹ هزار نفری که برای ارزیابی تکمیلی آزمون آموزگاری دعوت شده‌اند سابقه تدریس دارند، درباره تعیین تکلیف نیروهای خرید خدماتی‌ نیز توضیح داد: این‌ نیروها هم در همین فرآیند هستند و باید پس از آزمون کتبی مورد ارزیابی تکمیلی قرار گیرند و در صورت احراز شایستگی جذب شوند. اختیار این‌ امر از دست آموزش و پرورش خارج است و تصمیم گیر و سیاست گذار جذب این نیروها ما نیستیم. وزارت آموزش و پرورش  در چارچوب خود می‌تواند سیاست گذاری کند. در موضوع جذب و استخدام اختیار با وزارت آموزش و پرورش نیست بلکه اختیار با مجلس و سازمان اداری و استخدامی است. این افراد هم باید در آزمون تکمیلی حاضر شوند تا بتوانند اگر شایسته بودند برگزیده شوند. جنس تصمیم گیری  برای خرید خدماتی‌ها که از جنس تصمیم در حوزه جذب و استخدام است از حوزه وزارتخانه خارج است و ربطی به وزارتخانه آموزش و پرورش ندارد.

مشاهده صفحه جامع اخبار جذب و استخدام نیروی خرید خدمات آموزشی

مشاهده صفححه جامع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

منبع: خبرگزاری ایسنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2772410
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد logo-samandehi
نظرات کاربران 1k