• بروزرسانی ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  • 0k نظر «نمایش»

اعلام مراحل تکمیلی استخدام ۱۸۰ نفر در سازمان آتش نشانی تهران

اعلام مراحل تکمیلی استخدام ۱۸۰ نفر در سازمان آتش نشانی تهران

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
جزئیات بیشتر در مورد خبر

شرکت همزمان داوطلبان در آزمون علمی و عملی سازمان آتش نشانی تهران

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام سازمان آتش نشانی تهران اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی استخدام سازمان آتش نشانی اینجا کلیک نمایید


خبر 13 خرداد 98: اعلام مراحل تکمیلی استخدام 180 نفر در سازمان آتش نشانی تهران

مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به روند برگزاری آزمون استخدامی کارکنان عملیاتی سازمان اعلام کرد: نتایج آزمون کادر عملیاتی در قالب 180 سهمیه استخدامی در آخرین روز از اردیبهشت ماه اعلام و تعداد 600 نفر به عنوان نفرات فراخوان شده برای مصاحبه تخصصی معرفی شدند.
به گزارش پایگاه خبری 125، حسین پرندوش درباره روند برگزاری آزمون استخدامی سال 1397 سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: طی سالیان گذشته روال به گونه ای بود که ابتدا آزمون علمی و سپس آزمون عملی برگزار می شد و بعد از آزمون، تعدادی از افراد استخراج می شدند و این باعث می شد افرادی که وارد سازمان می شدند یا از نظر رتبه علمی بالا بودند و یا از نظر رتبه عملی و آمادگی جسمانی.
وی ادامه داد: از این رو با توجه به مشکلات سال های قبل، طی همفکری های صورت گرفته مقرر شد همه افراد در آزمون های علمی و عملی به صورت همزمان شرکت کنند و با توجه به همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با سازمان آتش نشانی، درگاه ثبت نام استخدامی سازمان راه اندازی شد و از این درگاه 8 هزار و چهارصد و پنجاه و یک نفر داوطلب ثبت نام کردند.
وی با اشاره به برگزاری آزمون علمی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور تصریح کرد: این آزمون در مرحله اول و در غیاب هزار و 200 نفر از ثبت نام کنندگان در نهایت دقت و وسواس برگزار و در مرحله بعد، کلیه افراد شرکت کننده در آزمون علمی به صورت روزانه 300 نفر و از طریق فراخوان در آزمون عملی شرکت کردند.

آزمون عملی استخدامی سازمان آتش نشانی با مشارکت مستقیم فدراسیون دو و میدانی برگزار شد
مدیر منابع انسانی سازمان آتش نشانی تهران از برگزاری آزمون عملی با مشارکت فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران خبر داد و تصریح کرد: افراد شرکت کننده براساس میانگین به صورت روزانه و دریافت مدارک و اعتبار سنجی وارد سالن آزمون می شدند و در 5 مرحله شامل(دوی 4 در9 متر، بلند کردن وزنه 30 کیلوگرمی، دراز و نشست و بارفیکس و همچنین دوی 540 متر) با هم در گروه های 10 نفره رقابت کردند.
وی افزود: تفاوت این آزمون با آزمون های سال های دیگر در این بود که کارنامه افرادی که در آزمون علمی شرکت می کردند به صورت یک کارنامه دو قسمتی بود که اعداد و ارقام هر کدام از افراد، توسط فدراسیون دو و میدانی دو مرتبه در کارنامه ها درج می شد که پس از پایان هر روز، کارنامه ها در دو قسمت تنظیم که یک قسمت در اختیار فدراسیون دو میدانی و یک قسمت در اختیار سازمان قرار می گرفت.

برای اولین بار برای صحت سنجی و اعتباربخشی نمرات عملی از کارنامه های دو قسمتی استفاده شد
پرندوش با تاکید بر صحت سنجی و حساسیت بیشتر برای درج نمرات شرکت کنندگان خاطرنشان کرد: استفاده از کارنامه دو قسمتی برای اولین بار در آزمون های استخدامی سازمان آتش نشانی به وقوع پیوست و این مساله بیشتر با تاکید بر جلوگیری هر چه بیشتر از خطای انسانی بود و با توجه به اینکه کارنامه ها به صورت دستی وارد سیستم کامپیوتری می شوند، امکان ورود اعداد به صورت اشتباه وجود دارد بنابراین با ثبت دو بار در سیستم، امکان اشتباه به حداقل می رسد.
وی افزود: با این شرایط، در خصوص داوطلبانی که به پاسخگویی، اعتراض داشتند به راحتی می توان با دسترسی به کارنامه های در اختیار سازمان مشکل را بررسی و پاسخگویی نمود.
وی با اشاره به نحوه اعتبار سنجی کارنامه ها بیان داشت: این کارنامه ها فقط دارای یک کد شناسایی هستند و هیچگونه نام و نام خانوادگی و یا حتی مشخصه قابل تعمیم به یک شخص از طریق سایرین در سازمان وجود نداشت و این مساله هم برای اولین بار به وقوع پیوسته است و همین امر از پیش آمد هر گونه سوء تفاهم جلوگیری می کند.
مدیر منابع انسانی در تشریح نحوه امتیاز دهی به داوطلبان گفت: پس از اخذ نمرات عملی از سوی فدراسیون دو و میدانی و نمرات علمی از سوی سازمان سنجش کشور، با توجه به اینکه این دو نمره هیچگونه سنخیتی از لحاظ ماهیتی با یکدیگر نداشته و امکان معدل گیری این نمراتبرای یک فرد وجود ندارد و ما در عین حال به افرادی نیاز داشتیم که از نظر علمی و عملی به صورت همزمان با ضریب های در نظر گرفته شده از طریق خبرگان سازمان که برای آزمون علمی ضریب1 و آزمون عملی ضریب 2 اعلام شده بود، از فرمول های تصمیم گیری با معیارهای چندگانه که امکان دسته بندی افراد براساس معیارهای متفاوتی را به ما می دهد، استفاده نمودیم.
وی افزود: بنابراین در این آزمون، افراد براساس روش های تصمیم گیری چند معیاره منتخب شدند و کسانی هستند که دارای بهترین شرایط علمی و عملی به صورت همزمان هستند و این امر برای جلوگیری از ورود افرادی بود که فقط یک وجه از این وجوه مورد نیاز سازمان را داشتند.

در آخرین اطلاعیه آزمون استخدامی 600 فرد منتخب در آزمون ها برای مصاحبه تخصصی معرفی شدند
حسین پرندوش با اشاره به معرفی 600 فرد منتخب در آزمون ها و حضور در مصاحبه های تخصصی گفت: داوطلبان آزمون استخدامی در زمان بندی مشخص برای شرکت در مصاحبه های تخصصی دعوت می شوند و پس از مشخص شدن الویت بندی افراد، برای انجام معاینات پزشکی و پس از آن اخذ تائیدیه های گزینشی به مراکز ذی صلاح معرفی و پس از داشتن شرایط سازمان برای حضور در مرکز آموزش بین المللی ایثارگران سازمان آتش نشانی فراخوان خواهند داشت.
وی در مقایسه کیفیت برگزاری آزمون استخدامی امسال با سنوات گذشته اذعان داشت: در این آزمون، افراد پس از پرداخت هزینه، همزمان در دو آزمون علمی و عملی شرکت کردند و با توجه به حجم ثبت نام کنندگان و تعداد مجوز استخدامی، کار بسیار سختی پیش رو بود و ما در این دوره سعی کردیم بالاترین شفافیت را ایجاد کنیم و هم اکنون کارنامه های افراد بر روی سایت ثبت نام سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران برای رویت افراد قرار گرفته است و برای اولین بار شرایط سنی را نیز از 25 به 27 سال ارتقا دادیم.
وی افزود: با توجه به وجود افراد متخصص در زمینه موضوعات علمی و عملی، حجم بیشتر شرکت کنندگان را دیپلمه ها تشکیل می دهند ولی افراد زیادی هم با مدارج کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا در این آزمون شرکت کردند و با در نظر گرفتن افزایش دو سال در فاکتور سن داوطلبان، ما شانس این را داشتیم که جامعه بیشتری را بسنجیم.
پرندوش تاکید کرد: گذراندن دوره های تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی در سازمان و حین خدمت، یک از معضلاتی است که با آن روبرو هستیم و امسال با حضور افراد فارغ التحصیل دانشگاهی، سازمان، یک گام جلوتر است زیرا افراد پس از ورود به سازمان اقدام به ادامه تحصیل می کنند و بخش اعظم وقت خود را برای گذراندن دروس می پردازند ولی با این وجود ما می توانیم افرادی را انتخاب کنیم که قبل از ورود به سازمان دوره های تحصیلی دانشگاهی را گذرانده اند.
وی درباره آغاز مراحل تکمیلی استخدامی و معرفی 180 نفر برای کادر عملیات سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: باید جلسات تصمیم گیری با هماهنگی مدیرعامل محترم و اعضای هیات مدیره سازمان برگزار شود تا فرآیند بعدی مصاحبه اعلام شود ولی مشخصاً برای آزمون های بعدی، به صورت دستور العمل تنظیم و سرفصل های مدونی برای این امر اعلام خواهد شد.

دسته‌بندی آگهی‌های استخدام

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

🙂
  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی