• ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
  • 0k نظر «نمایش»

اعلام میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران صندوق بازنشستگی

اعلام میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران صندوق بازنشستگی

  • بروزرسانی:
  • دیدگاه: ۰ (نمایش)
  • دیدگاه‌های منتظر: ۰ دیدگاه
اطلاعات بیشتر

میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران صندوق بازنشستگی مشخص شد

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری ایسنا، بر اساس سالنامه آماری وقایع سال 1400، میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران صندوق بازنشستگی مشخص شد.

بر اساس سالنامه آماری وقایع سال ۱۴۰۰ صندوق بازنشستگی کشوری میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران تحت پوشش این صندوق در سال ۱۳۹۶، عدد ۲۷.۴۲ را نشان می داده که تا پایان سال ۱۴۰۰ این عدد به ۲۸.۴۸ سال رسیده است.

به گزارش ایسنا، این نشریه که توسط دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری تهیه و گردآوری شده است، دربردارنده خلاصه آمار و اطلاعات صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان سال ۱۴۰۰ است.

بر اساس آمار منتشر شده در سالنامه ۱۴۰۰، نسبت پشتیبانی صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۶، عدد ۰.۷۷ را نشان می داد، در انتهای سال ۱۴۰۰ به ۰.۵۹ رسیده است. به این معنی که میزان خروجی صندوق نسبت به ورودی های آن به شدت افزایش یافته است. براساس گزارش های جهانی، استاندارد نسبت پشتیبانی در صندوق های پایدار بیش از ۵ است.

همچنین آمار نشان می دهد که درصد حقوق بگیران زن به مرد صندوق بازنشستگی کشوری در کل کشور ۳۳ به ۶۷ بوده است.

تا پایان سال ۱۴۰۰، بازنشستگان «آموزش و پرورش» با بیش از ۹۷۸هزار نفر (از مجموع یک میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۰۲نفر)، بیشترین تعداد حقوق بگیران صندوق (۶۱.۶۸درصد) از یک ارگان را به خود اختصاص داده اند. وزارتخانه‌های «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، «جهاد کشاورزی» و «راه و شهرسازی» در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین در پایان سال ۱۴۰۰، تعداد ۹۵۷ نفر از افراد به صورت خویش فرمایی تحت پوشش این صندوق قرار داشته‌اند. این رقم ۰.۰۶ درصد حقوق بگیران را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این آمار، میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۳۹۶، عدد ۲۷.۴۲ را نشان می داده که تا پایان سال ۱۴۰۰ این عدد به ۲۸.۴۸ سال رسیده است.

بر این اساس، تعداد وراث وظیفه بگیر تحت پوشش نیز تا پایان سال ۱۴۰۰، به تعداد ۳۸۳هزار و ۷۰۶ نفر بوده است که از این تعداد ۹۴درصد زن و ۶درصد مرد بوده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، گفتنی است، صندوق بازنشستگی کشوری به صورت منظم و مستمر گزارش‌های آماری مربوط به این صندوق بیمه و بازنشستگی را گردآوری و در قالب گزارشهای سالانه و فصلی منتشر می کند. این گزارش‌ها در بخش «اطلاعات آماری» سایت اطلاع رسانی صندوق در دسترس عموم قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

اگر دیدگاهی درباره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خود را در سایت درج کنید.

  • امکان تأیید نظرات سیاسی وجود ندارد.
  • امکان تایید نظراتی که حاوی اخبار غیر قابل تأیید از طریق خبرگزاری های معتبر می باشند، وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظراتی که حاوی اطلاعات تماس شخصی افراد و یا ID شبکه های مجازی ارتباطی می باشند وجود ندارد.
  • امکان تأیید نظرات کاربرانی که به هر طریقی قصد مأیوس کردن سایرین را دارند وجود ندارد.
  • هرگونه تحریک، تحقیر و کنایه به سایر افراد (مسئول و غیر مسئول) غیر مجاز می باشد.
  • امکان هماهنگی برای هرگونه ملاقات حضوری چه به صورت دسته جمعی و چه فردی توسط کاربران سایت وجود ندارد.

https://iranestekhdam.ir/?p=2677263
ابتدای صفحه
مختصری درباره ایران استخدام

سایت ایران استخدام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۱۰ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی های استخدامی گام برداشت. سعی همیشگی همکاران ما ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی های استخدامی خدمت بازدیدکنندگان محترم این سایت بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده ی آگهی های استخدامی بوده و بنابراین لازم است که بازدید کنندگان محترم سایت خود نسبت به صحت و سقم اخبار منتشر شده در آن هوشیار باشند.

نماد اعتماد الکترونیکی
ای نماد