جزئیات بیشتر در مورد خبر

مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس افتتاح شد

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک نمایید 

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار اشتغال بانوان اینجا کلیک نمایید 

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار شهرداری هرمزگان اینجا کلیک نمایید 


خبر 6 تیر 96: افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس (منبع: خبرگزاری مهر)

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس صبح جمعه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با زیربنای ۹۲۰ متر مربع و با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد به بهره برداری رسید.

این مرکز بر اساس ماده ۲۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، قرار است به سرمایه گذار بخش غیر دولتی واگذار شد. در اوایل سال ۹۶ مبلغ ۳۵۰۰ میلیون ریال جهت بهسازی و بازسازی و یک میلیارد ریال برای تجهیز کارگاهها ی آن در سال جاری هزینه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان صبح جمعه در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس بیان داشت: یکی از برنامه های موفق اداره کل آموزشهای فنی و حرفه ای در حوزه آموزش بیماران خاص در استان بوده که از پاییز سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار با هدف توانمندسازی بیماران خاص و خانواده هایشان با همکاری خیرین در دفتر موسسه خیریه ابوریحان(بیمارستان شهید محمدی) در استان آغاز شد .

وی خاطرنشان کرد: این آموزشها درابتدا در رشته کیف دوز چرمی و پرورش قارج آغاز و بتدریج به سایر رشته های خیاطی و صنایع دستی گسترش یافت. در حقیقت هدف از آموزش و اشتغال حمایت های درمانی خود و خانواده آنان بوده و یکی از نکات حایز اهمیت آن که بدنبال آموزش و اشتغال این افراد علاوه بر کسب درامد ، بدلیل تاثیرات مثبت روانی ناشی از کار و فعالیت نیاز آنها به داروهای تزریقی نیز کاهش یافت.

کریمی اظهارداشت: با توسعه این آموزشها و فعالیت موسسات خیریه نهایتا بیماران خاص توانستند نسبت به تشکیل تعاونی و تولید انواع لباسهای صنعتی و کار ، هدایای اداری و چرمی و… به تولید انبوه برسند و در حال حاضر کلیه سفارشات انواع البسه بیمارستانها ، کیف سلامت ، بالش چرم بیمارستانها و لباس کار پالایشگاه و بسیاری شرکتهای دیگر توسط تعاونی رشمون ( بیماران خاص ) انجام می گیرد.

وی افزود: با گسترش کار و تعداد متقاضی زیاد برای آموزش و اشتغال مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس واقع در انتهای آزادگان را در قالب ماده ۲۷ اجاره که با برنامه ریزی انجام شده قرار است این مرکز در ۱۵ رشته بازار محور فعالیت آموزش و اشتغال داشته باشد.

به گفته کریمی، این مرکز قبلا در اختیار صندوق حمایت از فرصتهای شغلی بوده که در سال گذشته از محل اعتبارات استانی به میزان ۳۰۰۰ میلیون ریال و خرید بخشی از تجهیزات از محل اعتبارات سازمان به میزان ۸۰۰ میلیون ریال با ۷ کارگاه آموزشی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بازسازی و آماده بهره بردای شده است.

منبع: خبرگزاری مهر


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...