اطلاعات بیشتر

قانون تامین اجتماعی در رابطه با سن بازنشستگی

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش سن بازنشستگی یکی از اصلاحات در قانون تامین اجتماعی است که وقتی در سازمان‌های بیمه‌ای چرخه منابع و مصارف به هم می‌خورد باید انجام شود ولی این اقدام باید به صورت تدریجی انجام ‌شود.
علی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره اصلاح قانون سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: قانون مادر سازمان تامین اجتماعی در سال 1354 تصویب شده و در سالیان گذشته مدیریت‌های این سازمان اصلاحاتی بر روی این قانون انجام داده‌اند.
وی ادامه داد: با گذشت بیش از 33 سال از قانون سازمان تامین اجتماعی این قانون نیازمند یک بازنگری است و این عدم بازنگری قوانین در سازمان تامین اجتماعی و سایر صندوق‌ها وجود دارد و به مرور زمان خیلی از بازنشستگی‌های زودرس،‌ تحریم‌ها که مغایر با اصول و قواعد بیمه‌ای بوده چرخه منابع و مصارف سازمان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
حیدری یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی به دنبال این است با مشارکت شرکای اجتماعی بتواند نسبت به اصلاح قانون تامین اجتماعی اقدام کند و یک قانون نوین و بر اساس اصول و قواعد بیمه‌ای تدوین شود.
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با همکاری سایر مراکز پژوهشی در حال تدوین متن اولیه این قانون هستند تا منافع شرکای اجتماعی و نسل‌های آینده در آن لحاظ شود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در قانون جدید سن بازنشستگی افزایش می‌یابد گفت: افزایش سن بازنشستگی یکی از اصلاحاتی است که وقتی در سازمان‌های بیمه‌ای چرخه منابع و مصارف به هم می‌خورد باید انجام شود ولی این امر باید به صورت تدریجی انجام می‌شود در سالیان گذشته نیز تلاش‌هایی برای افزایش سن بازنشستگی صورت گرفته بود که عملیاتی نمی‌شد.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ناشناس

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:38

  کد دیدگاه : 517136

  من در 95/3/1 مدت 30 سال خدمتم تمام میشود ولی متولد 47/9/16 می باشم کی بازنشسته میشم بگوید میخواهم هر چه زودتر بازنشسته شوم منتظر جواب هستم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...