جزئیات بیشتر در مورد خبر

جذب معلم از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش در شهریور ماه

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید


خبر 20 مرداد 98: افزایش سهمیه جذب معلم در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و ۹۵۹ نفر امسال از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش استان می شوند.

به گزارش ایرنا منصور نیک‌پناه روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از کمبود ۱۶ هزار معلم رنج میبرد اظهار داشت: هزار و ۶۵۰ نفر امسال از طریق آزمون سراسری و سه هزار و ۳۰۹ نفر دیگر از طریق آزمون استخدامی شهریور ماه جذب بدنه آموزش و پرورش استان می شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته هزار و ۶۰ نفر از طریق آزمون سراسری جذب ۲ دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان شدند که امسال با رشد ۶۰ درصدی این آمار به هزار و ۶۵۰ نفر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین سال گذشته تنها ۴۰۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی استان از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شدند که امسال با رشد ۹۰ درصدی به سه هزار و ۳۰۹ نفر افزایش یافته است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت ۲ دانشگاه فرهگیان سیستان و بلوچستان تنها ۸۰۰ نفر است و این دانشگاه‌ها حجم پذیرش این تعداد دانشجو را نداشت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان امکانات خوابگاه و برگزاری کلاس برای دانشجویان در چهار شهرستان چابهار، سراوان، زابل و ایرانشهر فراهم شد تا کمکی به کمبود معلم در نظام آموزشی استان شود.

به گزارش ایرنا ۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی سال مشغول تحصیل بودند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...