جزئیات بیشتر در مورد خبر

بهبود فرایند جذب نیروی جدید در کانون زبان ایران

جهت ورود به صفحه اصلی استخدام کانون زبان ایران اینجا کلیک نمایید


خبر 24 فروردین 98: افزایش پذیرفته شدگان نهایی کانون زبان ایران نسبت به دوره‌های قبل

برگزاری آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران در اسفند ماه سال گذشته، برخی سوالات را در ذهن مدرسان فعلی این مؤسسه به وجود آورد که باعث شد موضوعاتی را در فضای مجازی مطرح کنند، به همین منظور گفتگویی با دکتر علیرضا اسلامی، معاون آموزشی کانون زبان انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
آیا این موضوع که عنوان می‌شود آزمون کتبی جذب مدرس در این دوره ساده‌تر از دوره‌های قبل برگزار شده است، صحت دارد؟

کد سؤال مورد استفاده در این دوره از کدهای موجود در دفتر جذب و توسعۀ منابع انسانی کانون زبان بوده است که احتمالا در آزمون‌های جذب دوره‌های گذشته نیز مورد استفاده قرار گرفته است. تنها تفاوت، استفاده از یک سؤال مشترک برای هر سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال بود که کار مقایسۀ متقاضیان تدریس در کانون زبان ایران را ساده‌تر می‌کرد. همچنین نزدیکی درصد آمار تعداد قبولی‌های آزمون کتبی این دوره با دوره‌های پیشین نیز نشان می‌دهد که آزمون کتبی از پایایی کافی برخوردار است و تغییری در این زمینه رخ نداده است.

این‌طور که از سوی مدرسان مطرح می‌شود گویا تعداد پذیرفته شدگان نهایی در جذب مدرس زمستان 97 نسبت به دوره‌های قبل بیشتر بوده است؟

تعداد پذیرفته شدگان نهایی در این دوره بیشتر از دورۀ قبل می‌باشد، اما نسبت پذیرفته شدگان نهایی به ثبت‌نام کنندگان تغییر زیادی پیدا نکرده است و در واقع بیشتر شدن تعداد خروجی جذب به افزایش ورودی‌ها و کارآتر شدن فرایند جذب برمی‌گردد.

چه دلایلی تعداد بیشتر جذب دورۀ اخیر نسبت به دوره‌های قبل را توجیه می‌کند؟

خب، بیشتر و پیشتر از همه، در این دوره تعداد ثبت‌نام کنندگان و شرکت کنندگان در آزمون جذب، رشد تقریبا 3 برابری نسبت به دوره‌های قبل داشت (پس تا حدودی 3 برابر شدن نسبت پذیرفته شدگان قابل توجیه است)، اجازه شرکت مدرسان فعلی کانون زبان در این آزمون، تغییر جزئی شرط سنی شرکت در آزمون، فراهم آوردن امکان شرکت در آزمون برای افرای که با مشکلات جوی روبرو بودند، برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه در 19 استان کشور و بهبود فرایندهای اجرایی جذب مدرس قطعاً در بالابردن این تعداد پذیرش نقش داشته است.

از بهبود فرایندهای اجرایی گفتید، برخی مدرسان فعلی عنوان می‌کنند که مدرسان جدید بدون گذراندن دوره TTC و آزمون ورودی “بدون ردی” پذیرفته شده اند، این موضوع را تأیید می‌کنید؟

طبیعتا رفع سختی‌های غیرضروری فرایند اجرایی جذب به معنای پایین آمدن استانداردهای جذب کانون زبان نیست. بررسی‌های جذب در دوره‌های قبل نشان داد که بخشی از ریزش متقاضیان در فرایند جذب به طولانی بودن این فرایند و تعداد زیاد سفرها و اقامت در شهرهای غیر موطن این عزیزان برمی‌گشت و از سوی دیگر به عنوان مثال درآزمون زمستان 96 بیش از 80 درصد پذیرفته شدگان در آزمون مصاحبه در آزمون دمو نیز پذیرفته شدند پس تغییر در این فرایند می‌توانست به پیشبرد اهداف کانون در این دوره کمک کند. در این دوره آموزش TTC توسط 8 نفر از بهترین مدرسان و کارشناسان کانون زبان با کیفیت محتوایی و شکل مطلوب فیلمبرداری و در اختیار متقاضیان قرار داده شد، به علاوه نمونه‌های تدریس مطلوب و تکالیف(Assignments) های مرتبط نیز قبل از شرکت در آزمون و مصاحبه در اختیار ایشان قرار داده شد تا با تمرین و تسلط لازم در جلسه مصاحبه، آزمون دمو نیز از ایشان گرفته شود.

جلسات تکمیلی تدریس TTC و روش تدریس کانون زبان ایران به صورت حضوری قبل از شروع کلاس‌ها برگزار گردید. الزام شرکت در 3 کلاس مدرسان پیشکسوت برای ایشان لحاظ شد و به علاوه پس از پایان ترم دوم تدریس و موفقیت در بازدید کارشناسان کانون، قرارداد همکاری با ایران عزیزان نهایی خواهد شد. با فرآیند ذکر شده تلاش شد تا با تغییر فرایند جذب، علاوه بر رفع عوامل بازدارنده، کیفیت توانمندی‌های مدرسین جذب شده فزونی یابد.

برخی از مدرسان با سابقۀ کانون زبان شکایت دارند که آنها در فرایند سخت و دشوارتری از فرایند فعلی، جذب کانون زبان ایران شده‌اند و این مساعدت ها را به نوعی بی‌عدالتی در حق خودشان تلقی می‌کنند و برخی نیز نگرانند که با جذب‌های جدید هر زمان امکان قطع همکاری با مدرسان با سابقه فراهم است؛ در این مورد نظر شما چیست؟

تا حدودی مدرسان عزیز در مورد تفاوت فرایند جذب حق دارند اما همان طور که ذکر شد حصول به اهداف آموزشی کانون مهمتر از روش‌های رسیدن به این اهداف است و لزوماً هر سخت‌گیری به معنای اخذ درست ترین تصمیم نیست. مدرسین جذب شده در فرایند قبلی رنج سفر و سختی اقامت در شهرهای دیگر را علاوه بر استرس های آزمون باید تحمل می‌کردند که با تدبیر جدید این فشار و استرس کاهش یافته است. گویی که سابقا پدران ما با ماشین های دودی سفر می کردند و امروزه با هواپیما سفرها انجام می شود و طبعا فراهم آمدن این امکان اجحاف در حق پدران ما نبوده و تلقی نادرستی است اگر به بی عدالتی ربط پیدا کند.

در مورد امکان قطع همکاری با مدرسین با سابقه کانون هم بعید می دانم کسی که کوچکترین آشنایی با ادبیات مدیریت داشته باشد قدر این تجربه و سرمایه های عظیم انسانی خود را نداند. مدرسان کانون زبان همواره سرمایه و مزیت رقابتی اصلی کانون زبان ایران نسبت به رقبایش بوده و می‌باشند و حفظ و ارتقا جایگاه این عزیزان باعث رشد و اعتلای کانون زبان ایران خواهد بود.

بعلاوه ذکر شد که حتی با جذب اخیر نیز نیازمندی‌ کانون زبان در حوزۀ مدرس برطرف نشده است و کماکان کانون زبان ایران نیازمند حضور حداکثری و پرقدرت تمامی مدرسان عزیز برای پوشش نیاز مراکز کانون زبان است.

منبع: کانون زبان ایران


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : رنجبر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:56

  کد دیدگاه : 2268180

  ببخشید این آزمون در طول سال فقط یکبار برگزار میشه؟من حدود یک سال و نیم هستش که دارم زبان تدریس میکنم توی موسسه ای و چون خودم تا سطح اینترمدیت رو تو کانون خوندم خیلی دلم میخواد بتونم اونجا تدریس کنم ولی از تاریخ این آزمون اطلاعی نداشتم.ادامه زبان رو توی جهادانشگاهی خوندم و دیپلم زبان رو ازونجا گرفتم .ولی مدرک دانشگاهیم زبان نیست لیسانس شیمی از دانشگاه تهران دارم و الانم مشغول خوندن ارشدم توی امیرکبیرم.هم چنین میخواستم بدونم ممکنه شرایطم برای تدریس تو کانون مورد قبول باشه؟

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...