جزئیات بیشتر در مورد خبر

افزایش دستمزد کارگران از نرخ تورم پیشی می گیرد

جهت ورود به صفحه اخبار حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک نمایید


خبر 14 اسفند 96: افزایش پلکانی حقوق‌ های زیر دو میلیون تومان در سال آینده

وزیر کار معتقد است فقر شهری بدتر از فقر روستایی و زندگی در روستا است.او می‌گوید همسان سازی حقوق و دستمزدها پول کلان می‌خواهد ولی تلاش می‌کند که حقوق های زیر دو میلیون تومان به شکل پلکانی افزایش یابد و دستمزد کارگران از تورم پیشی بگیرد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی با بیان اینکه نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که وضع کارگران خوب نیست، گفت: سالها دریافتی کارگران از تورم پایین افتاده و قدرت خریدشان کاهش پیدا کرده است. غالب بازنشستگان تامین اجتماعی چیزی نمی‌گیرند و دریافتی چندانی ندارند و ما به اتفاق دکتر روحانی در این چهار سال برنامه هایی را دنبال کردیم چه در حوزه بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری و چه در زمینه حقوق کارگران و در سال اول ۲۵ درصد به دستمزد اضافه کردیم که عملا ۳۱ درصد بود، سال دوم ۱۷.۵ درصد دستمزد را افزایش دادیم که با درنظر گرفتن سایر جوانب ۲۱ درصد و طی این سالها تلاش شد تا این شیب اصلاح شود، ولی آیا می‌شود در یک بازه قدرت خرید را بالا برد و حداقل دریافتی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دو میلیون تومان کرد؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ناچارم هم با کارفرمایان مدارا کنم و هم آنها را قانع کنم که کارگران باید با نشاط تر سرکار بروند. اما من وزیر تولید هم هستم و باید حفظ بنگاههای موجود را هم در نظر داشته باشم تا با تعطیلی مواجه نشوند.

ربیعی خاطرنشان کرد: شاید نتوانیم امسال همسان سازی را اجرا کنیم چون پول کلانی می‌خواهد ولی امسال برای بازنشسته‌ها پول گذاشته‌ایم و ۳۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم و در مورد کارگران هم معتقدیم که باید مزدشان از تورم پیشی بگیرد و قدرت ضعیف شده آنها بازگردد، لذا تلاش می‌کنیم که حقوق‌های زیر دو میلیون تومان را به شکل پلکانی بالا ببریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : عصمت خ

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 13:03

  کد دیدگاه : 1665181

  سلام حقوق اتوبوسران بخش خصوصی وسازمانی چراباهم تفاوت زیاد دارد بدبخت اتوبوسران بخش خصوصی باسختی کار وترس از بیکار مجبور به کارکردن است چون درکشوربی عدالتی بی دادمیکند وصدای ما بدبختهای زیر خط فقر راکسی نمیشنود ومعلمان که اکثراوقات سال باحقوق بیکارند ودرسایه همیشه موردتوجهند.بگین چه کنیم

  پاسخ دهید
 • نویسنده : لیلا

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 08:49

  کد دیدگاه : 1658512

  سلام ۳۵۰۰میلیارد معادل چند درصد افزایش حقوق برای بازنشستگان است؟لطفا نحوه افزایش پلکانی آن را تشریح کنید.

  پاسخ دهید
  • نویسنده : ناشناس

   تاریخ ارسال :

   ساعت ارسال : 14:24

   کد دیدگاه : 1663736

   با سلام حقوق پلکانی همین افزایش حقوق هرسال است که تا چند سال دیگر زیر دو میلیون نخواهیم داشت مصوبه حداقل حقوق را یک میلیون و صدو پانزده هزار تومان در نظر گرفته که با مزایا حداقل حقوق یک مستمری بگیر به یک میلیون و سیصد هزار تومان میرسد کمی دقت کنید در آذرماه حداقل حقوق را دومیلیون و الان پلکانی اعلام کردند که همین الان هم اجرا میشود تمام

   پاسخ دهید
 • نویسنده : امیر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 05:19

  کد دیدگاه : 1658487

  والا با 3میلیون تومان درماه هم نمیتوان زندگی کرد : این بازنشسته بدبخت چطوری باید زندگی کند؟؟؟؟

  پاسخ دهید
 • نویسنده : امیر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 05:18

  کد دیدگاه : 1658486

  شما ایا میتوانید با حقوق های زیر 2میلیون تومان زندگی کنید؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...