اطلاعات بیشتر

 

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده از افزایش 12 درصدی استخدام بانوان در نیروهای وزارت نیرو از سال 84 تاکنون خبر داد.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار اشتغال بانوان اینجا کلیک کنید


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، فاطمه قیومی پیش از ظهر امروز در شانزدهمین گردهمایی بانوان وزرات نیرو در آذربایجان غربی که در سالن آمفی‌تئاتر شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: طبق معیار انسانی زن و مرد به یک هویت دارای کرامت انسانی هستند و تفاوتی بین آنان وجود ندارد.
وی بر ضرورت افزایش بینش سیاسی و اجتماعی بانوان تاکید کرد و افزود: براساس شاخص‌های ارزیابی عملکرد مشاوران امور زنان و خانواده، میزان حضور بانوان در صنعت آب و برق از 6.8 درصد در سال 87 به 12 درصد در پایان سال 94 رسیده است.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در حال حاضر 330 نفر از بانوان کشور در رده‌های میانی مدیران ارشد در وزرات نیرو فعال بوده که این میزان در سال 91 حدود 218 نفر اعلام شده بود.
این مسؤول بر ضرورت ارتقای جایگاه بانوان در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و افزود: امروز بانوان شاغل در کشور ثابت کردند علاوه بر اینکه می‌توانند در عرصه صنعت موفق عمل کردند توانستند در ثبات خانواده و تحکیم بنیان خانواده موفق باشند.
قیومی افزود: نقش زنان در صنعت در تحقق اهدافی همچون علمی، پژوهشی، روش‌های نوین و پیشرفته مدیریت، توسعه فناوری‌های نوین سازگار با محیط زیست انکارناپذیر است.
وی ادامه داد: دفتر امور زنان و خانواده وزارت نیرو در جهت افزایش کارآمدی و حذف موانع کاری در مسایل مرتبط با اشتغال بانوان، اقدام‌های متعددی را با ابلاغ وزیران نیرو در سال‌های اخیر اجرا کرده است.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده به نگرش رئیس جمهور در کارگروه آزمون استخدامی اشاره کرد و گفت: بنا به دستور رئیس جمهور حضور بانوان در آزمون‌های استخدامی ضروری اعلام شد.
این مسؤول به نقش مهم بانوان در برنامه ششم توسعه نیز اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در خصوص مباحث مربوط به زنان برنامه مفصلی را ابلاغ کردند.
قیومی طرح لایحه کاهش ساعت کاری بانوان یکی از طرح‌های مهمی بوده که امسال تقدیم شورای نگهبان شد و مورد موافقت این شورا قرار نگرفت.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین مباحث در حوزه زنان شاغل این است که ما قصد داریم بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی الگویی برای زنان غرب قرار بگیرند.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده بر نقش کلیدی بانوان در کاهش انرژی‌های حامل و ترویج فرهنگ درست مصرف کردن تاکید و تصریح کرد: با توجه به اینکه نقش زنان در مدیریت مصرف انرژی نقش کلیدی است و زنان می‌توانند نقطه آغاز اصلاح الگوی مصرف باشند.اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...