جزئیات بیشتر در مورد خبر

پرداخت 300 میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان بهزیستی

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار پرداخت وام اشتغال به مددجویان اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اخبار اشتغال مددجویان اینجا کلیک نمایید


خبر 23 اردیبهشت 98: افزایش 2 برابری تسهیلات خود اشتغالی بهزیستی

معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی گفت: تسهیلات خود اشتغالی این سازمان برای مددجویان تحت پوشش در سال جاری به 2 برابر میزان سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، ذوالفقار یزدان مهر عصر یکشنبه در بازدید از واحد تولیدی فیروز که بیشتر نیروهای شاغل در آنرا معلولان تشکیل می دهند،افزود: همچنین با هدف حمایت از اشتغال مددجویان بهزیستی، کارفرمایان در صورت جذب این افراد به عنوان نیروی کار به ازای هر فرد 200 میلیون ریال تسهیلات با بازپرداخت پنج ساله دریافت می کنند.
وی ادامه داد: در صورت ایجاد اشتغال جدید برای مددجویان بهزیستی علاوه بر تسهیلات یاد شده، سرانه سهم کارفرما نیز از سوی این سازمان پرداخت می شود.
این مسئول گفت: بر اساس قانون بودجه سال 98، بیش از هزار میلیارد ریال برای بیمه سهم کارفرما و خویش فرمای معلولان و نیازمندان و همچنین 440 میلیارد ریال نیز برای یارانه ارتقای کارایی معلولان پیش بینی شده است.
به گفته یزدان مهر تاکنون 108 هزار واحد مسکونی نیازمندان ساخته و تحویل جامعه هدف بهزیستی شده است که 6 هزار آن برای خانواده های دو معلولی بوده است.
وی اظهار داشت: امسال نیز 50 هزار واحد مسکونی در دست احداث است که 6641 مورد آن برای این خانواده های دارای دو معلول است.
این مسدول گفت: در شهرها 300 میلیون ریال کمک بلاعوض و 400 میلیون ریال وام قرض الحسنه 12 ساله جهت تامین مسکن به مددجویان بهزیستی پرداخت می شود.
وی خاطرنشان کرد: هدف غایی سازمان بهزیستی توانمندسازی توام با کرامت انسانی در مقابل صدقه محوری و دلسوزی به مددجویان بوده و در همین راستا تمام تلاش خود را بر کارآفرینی، مسکن و اشتغالزایی برای مددجویان خود متمرکز کرده است.
وی اضافه کرد: چهار بسته حمایتی طراحی شده این سازمان نیز در همین راستا بوده و اعتبارات نیز به همین سمت سوق می یابد.
یزدان مهر با قدردانی از خدمات واحد تولیدی فیروز برای اشتغالزایی معلولان،گفت: گروه مواد بهداشتی فیروز نماد تحقق مسئولیت اجتماعی در کشور است که فراتر از شعار عمل کرده و دانایی و توانایی در آن به منصه ظهور رسیده است.
وی با اشاره به تلاش بهزیستی جهت ارایه تسهیلات و همچنین سهم بیمه کارفرما گفت: سال گذشته سرانه سهم بیمه کارفرما به ازای هر نفر 20 میلیون ریال و در مجموع هشت میلیارد و 660 میلیون ریال برای 433 شاغل شرکت فیروز پرداخت شد.
یزدان مهر خاطرنشان کرد: اما امسال این سرانه پرداختی برای این تعداد از شاغلان 35 میلیون ریال است که در مجموع به 15 میلیارد و 150 میلیون ریال می رسد.
وی افزود: گرچه امسال دولت در شرایط بسیار پیچیده اقتصادی قرار دارد اما تمام تلاش شازمان بهزیستی این است که حتی از محل مشارکت های اجتماعی تمام این سهم را پرداخت کند.
معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی افزود: در کشور ما فلسفه تاسیس شرکت تولیدی بر مبنای کسب سود است اما در شرکت فیروز فلسفه برکت محوری غلبه دارد و امیدواریم به عنوان یک الگو در جامعه تزریق و منجر به توسعه پایدار کشور شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اگر دیدگاهی در باره این آگهی دارید میتوانید از طریق فرم زیر دیدگاه خودتون رو در سایت درج کنید.


لطفا کمی صبر کنید...


 • جهت دریافت آخرین اخبار و آگهی های مهم استخدامی از طریق کانال تلگرام ایران استخدام اینجا کلیک نمایید

 • نویسنده : ابوذر

  تاریخ ارسال :

  ساعت ارسال : 17:15

  کد دیدگاه : 2472310

  سلام سه سال قرار بهزیستی استان فارس به ماووام بلاعوض بده من ودخترم معلول هستیم ناشنوا نه خونه ی داریم نه شغل ماباید چگار کنیم هروقت هم میریم بهزیستی برای وام اشتغال میگه بودجه نداریم

  پاسخ دهید

لطفا کمی صبر کنید...

از تاریخ:
تا تاریخ:

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...

لطفا کمی صبر کنید...